Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33751) Madwe válasza _kovi_ (#33750) üzenetére


Madwe
nagyúr

Wifi esetében környezetfüggő, ami alapján mind sávszél, mind packetlossban változhat sűrűn lakott s wifizett, vagy pl panel vasbetonos falának árnyékolása miatt

(#33752) Steady74 válasza #56573440 (#33741) üzenetére


Steady74
addikt

Köszi, távolról megtettem, este megnézem sikerült-e megoldani :R

(#33753) _kovi_ válasza Madwe (#33751) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Igen, de amikor nem látszódik az NFS vagy az SMB-n a filmeknél azt írja ki minden filmnél hogy nem támogatott formátum, ott szerintem más baj lehet. :(

(#33754) TBMC


TBMC
addikt

srácok! segítségeteket szeretném kérni.
elérkezett az alkalom a homeofficeos ds215öt cseréljük ds218+ (a 6gbs verzió)ra.

így már is a következő kérdésekkel fordulnék hozzátok:
- a benne lévő 2 merevlemezt csak simán átrakom a 218ba és minden működni fog? vagy teljesen újrahúzza magát a DSM? a rajta lévő adatokat megtartja vagy töröl mindent?
(egyik hddn van a rendszer + minden fontos dokumentum, kb 500gigányi, a másik 4tb hddn vagy filmek, fotók, backupok, TMek vannak..)

- a jelenlegi (ds215)DDNS-t magához a NAS MAC címéhez rendeli? meg tudom oldani, hogy ugyanezen a DDNS címen legyen elérhető az új nas a 218?

- a ds215 átmegy bnőmék szüleihez, ott fogok tudni neki saját DDNSt beállítani, mikor beledobunk egy új vinyót?

markbellus.hu 

(#33755) Madwe válasza _kovi_ (#33753) üzenetére


Madwe
nagyúr

Pontosan milyen nasod van, mivel min akarod lejátszani a tartalmakat?

(#33754) TBMC
-szerintem simán átrakhatod, de ha dsm reinstallt akar, akkor is megmaradnak az adatok, s a beállítások java része.
-a ddnst- accounthoz rendeli, ha megvan az email + jelszó páros át tudod regeltetni az új nashoz
- s ugyanígy új ddns címet is tudsz regelni a régihez :)

[ Szerkesztve ]

(#33756) _kovi_ válasza Madwe (#33755) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Synology 215j
A médialejátszó pedig Mede8er 600X3D.
A régi megoldásban amikor kábelen kötöttem össze a switch-el, akkor jó volt.

(#33757) Madwe válasza _kovi_ (#33756) üzenetére


Madwe
nagyúr

Amikor kábelesen kötötted össze, akkor ugyanazzal a fájlal nézted? nem lehet h vmi kodek kavar be?

(#33758) TBMC válasza Madwe (#33755) üzenetére


TBMC
addikt

óó dekirály. köszönöm

holnap érkezik a megrendelt 218+. hétvégén neki is leselkedek. :K

markbellus.hu 

(#33759) Borisz76 válasza TBMC (#33758) üzenetére


Borisz76
veterán

Költöztetéshez kis infó a lap alján !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33760) TBMC válasza Borisz76 (#33759) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm!
1 kérdés: ha bedobtam a temporary driveot az új NASba, már ez előtt állítsak neki MAC addresst?
mert szeretném ha a belső 1.73 IPje megmaradna. tehát a régit örökölné, viszont ahhoz előbb el kell búcsúznom a régitől hisz akkor IP ütközés lesz.

vagy elég csak akkor mikor már minden kész, és dobnám át a vinyókat az újba, majd e pillanatban belövöm a routeren a mac cím alapján az újnak a régitől örökölt fix ipjét?

köszi! :R

markbellus.hu 

(#33761) Madwe válasza TBMC (#33760) üzenetére


Madwe
nagyúr

a fix ip-t én csak a legvégén adnám neki, miután már benne van a hdd s működik a dsm :)

(#33762) Tamarel válasza Madwe (#33747) üzenetére


Tamarel
senior tag

Igen, valamint dhcp serverként csak a szolgáltatói működhet akkor.

Nem látom miért kellene így lennie, a különböző subnet az egyetlen igény.

[ Szerkesztve ]

(#33763) TBMC válasza Madwe (#33761) üzenetére


TBMC
addikt

:R

markbellus.hu 

(#33764) Steady74 válasza #56573440 (#33741) üzenetére


Steady74
addikt

Megoldotta koszi

(#33765) Pubszon


Pubszon
veterán

A lomtárakat nem lehet rejtetté tenni, hogy a windowsban ne lássam?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33766) Madwe válasza Pubszon (#33765) üzenetére


Madwe
nagyúr

ha nem adminnal csatlakozol winen csak sima userrel (amúgy is javasolt) és a vezérlőpult-megosztási mappa - adott mappán szerkesztésnél bepipálod, h csak admin láthassa, akkor nem fogod utána látni :)

(#33767) Pubszon válasza Madwe (#33766) üzenetére


Pubszon
veterán

De admin vagyok, mindent látok. Viszont nem találok attribútum módosítási lehetőséget.
Apám user, nála nem is látszik.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33768) Madwe válasza Pubszon (#33767) üzenetére


Madwe
nagyúr

Na mégegyszer. Ha apád nem adminnal nem látja, akkor az általam említett pipa ki van pipálva a dsmben. HA te se szeretnéd látni a lomtárat, akkor csinálj magadnak egy usert, aki nem admin (de minden mappát láthat, amit akarsz) s úgy csatlakozz winen :) ez amúgy sem rossz szokás, h sima userrel csatolsz mappákat.
bocs nem tudom mi van ma velem, nem tudok fogalmazni :Y

[ Szerkesztve ]

(#33769) Dawe24


Dawe24
tag

Egy apró pici egyszerű kérdéssel fordulnék hozzátok ezúttal a már szépen működő TM-el kapcsolatban.
Miért van az, hogy amikor be rakok valamilyen torrentet és be állítom neki hova töltsön (pl ha sorozat, akkor Series mappába menjen, ha film, akkor a Moviesbe, stb...) akkor is az incomingba szedi le, ha rá megyek a TM-en belül, hogy Set Location, akkor is ott marad az Incomingban?

(#33770) Madwe válasza Dawe24 (#33769) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az incomingban gondolom a töltés alatt álló fileokat tárolja csak? Illetve a celmappara van írási joga?

(#33771) e90lci válasza Dawe24 (#33769) üzenetére


e90lci
senior tag

Mert még nincs teljesen letöltve.addig ott marad.Utána szortíroz.

(#33772) Dawe24 válasza Madwe (#33770) üzenetére


Dawe24
tag

írási és olvasási jog minden mappára be van állítva elvileg magától kéne átraknia, mert úgy állítottam be telepitésnél is, de nem tudom elképzelni, hogy ne mtudom letölteni máshova, amire van írási jog..

szerk.: teljesen letöltve is ott marad az incomingba, viszont 1-et sikerült le töltenem a Moviesba valahogy....

szerk2.:Moviesba mennek, Seriesba nem :D akkor nézem a jogokat :D

[ Szerkesztve ]

(#33773) Dawe24


Dawe24
tag

Jó, ez is megoldva :D Bocvsássatok meg a lámaságom miatt, Linux alatt eddig csak androidot használtam, de az valahogy egyszerűbb kategória :D

(#33774) smallmer


smallmer
őstag

Srácok az működik nem, hogy most veszek egy vinyót és berakom a nas-ba, később meg rakok be plusz még 1-t? attól nem változik az elsőn semmi, tehát marad minden a régi, csak a tárhely lesz nagyobb.
köszi :R

(#33775) Alex91 válasza smallmer (#33774) üzenetére


Alex91
félisten

Hat nem teljesen... Max. lesz ket kulon koteted, egyben nem fogod latni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33776) Madwe válasza Alex91 (#33775) üzenetére


Madwe
nagyúr

egyben amúgy is csak akkor látná, ha jbodba tenné, azt meg még az ellenségemnek se ajánlanám :D

(#33777) Atlantis


Atlantis
veterán

Hello!

Lenne egy gyors kérdésem: a Download Station-ből ha eltávolítok egy letöltött anyagot, azt miért nem törli le? Tudom, hogy valahol magának tárolja a tartalmat és ha átmozgatom a letöltött anyagot, akkor is tudja seed-elni...de ha magából a DS-ből törlöm, akkor illene letörölnie, nem? A vinyóm lassan megtelik, mert nem szabadít fel helyet az sem, ha DS-ből törlök tartalmakat.

Kösz előre is.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33778) Madwe válasza Atlantis (#33777) üzenetére


Madwe
nagyúr

Cloudstation van feltelepitve?

(#33779) Atlantis válasza Madwe (#33778) üzenetére


Atlantis
veterán

Igen, van.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33780) #56573440 válasza Atlantis (#33779) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor abban nézz szét, settings alatt ráállsz egy engedélyezett feladatra, versioning, max version.

Magyarul talán verziókövetésre van fordítva. Tedd valami, az általad reálisnak vélt számra, mert így ha valami változik, az előzményeket is megőrzi. Ami nem rossz általában, nálam bizonyos feladatokra 3 van pl megadva, de a gyári érték kicsit overkill.

Gondolom a kuka ki van kapcsolva

(#33781) Atlantis válasza #56573440 (#33780) üzenetére


Atlantis
veterán

Megnézem majd, köszi, bár nem értem, ez a letöltött torrentekre miért van hatással.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33782) #56573440 válasza Atlantis (#33781) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nincs hatással a torrentekre, a foglalt helyre viszont van...

Torrentre akkor foglal dupla helyet a ds, ha nem arra a kötetre dolgozik amelyiken települve van, ÉS az átmeneti hely se oda mutat ahova letölt. Kötet 1-re telepíted a torrentet, kötet 2 a letöltés helye, nem adsz meg átmeneti helyet, akkor lesz egy copy kötet 1-en amit nem látsz, majd kötet 2-őn amit igen. Ha törlöd a ds-ből a feladatot, kötet 1-en fel kell hogy szabaduljon a hely, ha nincs lomtár engedélyezve neki.

Ha egy köteten ül a ds, és az a letöltés helye is, akkor nem tárol duplán. Ha kötet 1-en ül, 2-esre tölt, és megadod a general/temp elérési utat a valós letöltés helyére, akkor se tárol kétszer.

[ Szerkesztve ]

(#33783) Atlantis válasza #56573440 (#33782) üzenetére


Atlantis
veterán

Na, ez nekem kínai, de majd ha előttem lesz a felület, akkor értelmezem, amit írtál. Nálam csak egy kötet van, DS116-ról van szó.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33784) Multibit válasza Atlantis (#33783) üzenetére


Multibit
veterán

Nem használok Download Stationt, de abban nincs lehetőség úgy törölni, hogy "with files"?

(#33785) Atlantis válasza Multibit (#33784) üzenetére


Atlantis
veterán

Nekem még nem tűnt fel...

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33786) Madwe válasza Atlantis (#33781) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mert feltetted a cs-t s úgyhagytad ahogy van gondolom, gyárilag 32es verziókövetés van benne, azaz 1 fájl 32 változását tárolja, amiben az is benne van, h létezik majd törlöd. Vagy a verziókövetést állítsd be neked kellő értékre, vagy ha nem kell töröld az egészet.

[ Szerkesztve ]

(#33787) #56573440 válasza Atlantis (#33783) üzenetére


#56573440
törölt tag

Akkor kizárt, hogy a ds foglaljon dupla helyet.
Vagy én értettem félre, és azt szeretnéd hogy a letöltött file-okat is leszedje? Leszedsz egy akármit, és kiszeded a letöltések közül, a letöltés helyén attól még megmarad az, onnan kézzel kell törölnöd.

(#33788) Atlantis válasza #56573440 (#33787) üzenetére


Atlantis
veterán

Az a cél, hogy ha a DS-ből kitörlöm a letöltött cuccost, akkor törölje mindenhonnan, de ha ott megmarad, amit megadtam mappát és kézzel kell kiszednem, az nem baj. Csak a rejtett helyről szedje ki, ahonnan a seed-et csinálja....mert jelen állás szerint az a gyanúm, hogy ott meghagyja, mivel a tárterület nem növekszik, ha törlök valamit DS-ből.

Madwe: igen, alapon van minden. Megnézem majd, remélem, csak ennyi lesz.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33789) gyugyo79 válasza Atlantis (#33788) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amikor törlöd teljesült már valamilyen seed feltétel és a letöltési helyen biztos nincs a lomtárban se a fájl amit letöltöttél?
Mert az lehet még, hogy ő már törölte az ideiglenes helyről (mivel teljesült egy feltétel) és ezért nincs tárhely növekedés.
Mert az lehet még, hogy a fájl ott van a kukába és azért nincs tárhely növekedés.
Azt ugye kizárom, hogy a fájlt onnan ahonnan letöltötted nem törölted és úgy nézed ezt az egészet.

Az egész Hard link -el van megoldva.
"Az adat addig marad elérhető, amíg legalább egy link mutat rá, amikor minden linket eltávolítottunk az adat helye felszabadul "

Ha gondolod nézz bele a @download mappába és ellenőrizd le tényleg törlődik e onnan a link. De kb. DSM 5 egy nagyon régi verziójánál volt utoljára olyan DS verzió ami nem törölte le jól innen az ideiglenes fájlokat. /De valami egyedi hiba lehet nálad ettől, csak erre kicsi az esély /

[ Szerkesztve ]

(#33790) #56573440 válasza Atlantis (#33788) üzenetére


#56573440
törölt tag

Kézzel kell majd törölni.

Egyszerűen: ha file szinten torlod a filmet pl de seedben van ds alatt, nem szabadul fel hely.

Ha kiszeded a seedbol, de nem torlod kézzel a filet, nem szabadul fel hely.

Ha file szinten torlod és kiszeded seedbol akkor felszabadul.

Ha lomtar nem aktív persze.

De cludra is nézz rá, simán lehet hogy az is zabalja a helyed.

[ Szerkesztve ]

(#33791) Madwe válasza #56573440 (#33790) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ó tényleg, a 3. tárhelyzabálóról megfeledkeztem a torrent s a cs után, a lomtár, nice catch :D

(#33792) Atlantis


Atlantis
veterán

Megnézem majd, köszi. Lomtár alatt gondolom a Windows lomtárját értjük vagy van a NAS-nek saját? Mert az oprendszeré üres, oda nem tesz semmit.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33793) Madwe válasza Atlantis (#33792) üzenetére


Madwe
nagyúr

A syno sajátját

(#33794) Atlantis válasza Madwe (#33793) üzenetére


Atlantis
veterán

Akkor arra rá kell néznem, gyanítom, az lesz ludas. Még sosem kerestem, úgyhogy tele lehet.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#33795) Borisz76 válasza Atlantis (#33794) üzenetére


Borisz76
veterán

Itt találod : Vezérlőpult / Megosztott mappa / Tevékenység :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33796) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

Lassan őrületbe ejtő, hogy nem tudom eldönteni, hogy milyen HDD kerüljön a Synology DS218+ Nas-omba.
Igazából most az a kérdés, hogy tapasztaltatok különbséget 5400rpm és 7200rpm között nas használat közben.

Patice ezt írta egy korábbi beszélegetésnél:

Amíg a hálózat nem gyorsabb (~ 1x Gigabit) a HDD-nél, addig nincs gond, nincs különbség az 5400 vs. 7200 HDD között.

Itthon gigabit körüli a hálózat, mert egy ASUS RT-AC87U router van, de akkor sem több, illetve a gépekben is gigabites lan van, ha minden igaz.

Igazából ha felesleges akkor inkább nagyobb 5400rpm-es hdd-t vennék, mint 7200 rpm-ből kisebbet.

Alex91 már napok óta írja, hogy a nagyobbat válasszam, gondolom nem véletlenül, mert jót akar. Ezt itt is köszönöm neki.

Tehát a kérdés adott: 5400rpm vs 7200 rpm? :)
köszi

(#33797) Multibit válasza smallmer (#33796) üzenetére


Multibit
veterán

Feleslegesen stresszelsz ezen. NAS-ba bőven elég az 5400 RPM-es vinyó. A 7200-es zajosabb, jobban melegszik.

(#33798) Borisz76 válasza smallmer (#33796) üzenetére


Borisz76
veterán

A mai modern 5400-s HDD-k is több mint 110-120 MB/ot tudnak kitolni magukból másodpercenként.
A 7200-ok pedig még többet.

Igazából a gigabites hálózat lesz a szűk keresztmetszet mert az elméleti átvitele 125 MB/s.
A gyakorlatban ez kb 100-110 körül tetőzik.

Tehát jó az 5400-s fordulatú HDD.
Cserébe halkabb, nem melegszik és talán minimálisan is de kevesebbet fogyaszt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33799) #56573440 válasza Madwe (#33791) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerintem alapból az ki van kapcsolva. Legalábbis emlékeim szerint nekem ahol tényleg kellett, ott külön engedélyezni tudtam hogy legyen.

Úgyhogy cs vagy torrent lesz az:)

(#33800) Madwe válasza Borisz76 (#33798) üzenetére


Madwe
nagyúr

A dsm kezelőfelülete ugyanakkor fürgébb tud lenni, hiszen azt lokálisan dolgozza fel. Sőt, egy ssd pedig csodákra képes vele :) De 5400al is rendben van persze.
Illetve ugyanígy egyéb lokális adatfolyamoknál is kijöhet a különbség, pl keresés, indexelés stb.
Ettől függetlenül 5400 bőven elég bele, főleg ha cserébe nagyobb tárhely jár.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.