Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) Pubszon válasza Multibit (#33350) üzenetére


Pubszon
veterán

Ez a konkrét change log.
Le is frissítem akkor most.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33352) Madwe válasza Pubszon (#33351) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szerintem érdemes autoupdate-et beállítani mondjuk minden nap hajnali 3ra, ártani egyik sem árt, cserébe van ami sebezhetőséget foltoz vagy bugfixel :)

(#33353) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Közben úgy néz ki, hogy mégis lesznek idén további modellek (Synology 2018 Event-ről szedtem), többek közt 218play és 418play is.

A 418Play úgy néz ki, hogy kapni fog 2 GB Ramot, Egy J3355-ös Celeront, illetve megkapja az újfajta zárható HDD tálcákat is. Sajna ahogy nézem a J3355 is csak 2 magos, így nem ér fel a 918+ erejével, de lehet akkor is jobb választás lenne a Play.

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#33354) Patice válasza CactuS (#33353) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nocsak.

J3355 ugyan azzal az IGP-vel rendelkezik, mint a J3455, azaz ugyan olyan erősek lesznek átkódolásban (mert az IGP végzi a hardveres átkódolást), mint a "nagyobb" modellek. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33355) yntruder


yntruder
csendes tag

Sziasztok!

Ha beállítom a személyes fotókönyvtárat akkor böngészőből belépve mindenki a saját könyvtárát látja, de ha alkalmazáson keresztül, akkor nem látszik semmi.
Mit nem jól állítok be?

[ Szerkesztve ]

(#33356) bisza


bisza
tag

Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Nem vagyok digitális analfabéta, de elakadtam.
Vettem egy synology 216j nas-t. Olvasgattam a fórumot, kutattam a neten, de valami nem világos.
Ha nagyon triviális számotokra a oérdés, akkor elnézést kérek, de a nas világába most kerültem be, semmi tapasztalatom nincs benne. Szóval a kérdések. Szeretném a laptopomon lévő egy-két mappát feltenni a nas-ra., hogy felszabaduljon a hely a laptopon. Én azt gondoltam, hogy úgy működik mint a onedrive. Nyitok egy mappát és felmásolom a gépen lévő dolgokat. De a file station nem így működik. Hogy? Ftp?
A másik a download stationre vonatkozik. T-home speedport w 724v a router. Beálítottam már a tcp portot mindenhol, aztán végigmentem az ez internet programmal a nas-on. Minden oké látszólag. Letölteni tudok, de a visszatöltés nem nagyon megy. Csak olyan filmet szedtem le, amit egy pár ezren töltenek, de négy nap alatt feltöltöttem kb 500Mb-ot. Szerintem ez így nem jó. Mi a megfelelő beállítása ennek?
A segítségeket előre is köszönöm! És tényleg ne haragudjatok a láma kérdésekért. :B

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#33357) Pubszon válasza bisza (#33356) üzenetére


Pubszon
veterán

Én samba megosztást csináltam, aztán lehet csatlakoztatni hálózati meghajtóként is és mehet az oda-vissza adatcsere.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33358) RazoR válasza bisza (#33356) üzenetére


RazoR
veterán

A sajátgépben csatold fel a nas-ban lévő hdd-t hálózati meghajtóként és akkor úgy tudsz rá/róla fájlt mozgatni, mintha egy hdd lenne a notebook-ban! (hálózati helyeknél engedélyezni kell windows-ban a hálózat felderítését)

Seedel az csak lassan...Download Station?

(#33359) Madwe válasza bisza (#33356) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mindenki kezdte valahol :D

Filemásolás:
Leggyakoribb megoldás, h felveszed hálózati meghajtónak a nasod megosztási mappáit (windows intézőben jobb klikk az ez a gépre, hálózati meghajtó csatlakoztatása, adsz neki betűt, megadod az elérési utat, pl \\192.168.1.4\video, ha az 1.4es ip címet kapja - amit érdemes ugye dhcp reservationbe tenni routeren - s a video megosztási mappádat szeretnéd csatlakoztatni) Ezután ugyanúgy másolsz rá adatot, ahogy 2 meghajtód között a gépedben. Ha maced van minden máshogy megy s leírjuk azt is természetesen :)

Torrent: pedig bizony egy 1000 ember által megosztott torrentnél az nagyon is valós, h te csak annyit töltesz fel. Jön egy új letöltő, akkor a kegyeiért 1000 ember versenyez, nem csak 10 pl. Szerintem ott minden rendben lesz nálad:) Nomeg a le/feltöltési sebesség függ ugye a nasod tipusától is. A letöltő ember pedig azokat fogja első körben preferálni, akik nagyobb sávszéllel tudják kiszolgálni.

(#33358) RazoR Én nem javasolnám a wins alapú felvételét a nasnak, sokkal tisztább ip cím alapján felvenni, a wins az gyakran összefossa magát, hirtelen eltűnik a nas, pedig minden rendben :)

[ Szerkesztve ]

(#33360) bb.bocs


bb.bocs
őstag

tvheadentet feltettem a nasra, majd letöröltem. azóta mikor felakarom telepíteni, közli hogy az adott port foglalt. tudtommal nem foglalja más. valakivel történt már iylesmi?

(#33361) bb.bocs válasza bb.bocs (#33360) üzenetére


bb.bocs
őstag

újraindítás meglepő dolgokra képes... -_-

(#33362) bb.bocs válasza bb.bocs (#33360) üzenetére


bb.bocs
őstag

sajnos a progi hiába tette mfel, más antennával is kipróbáltam, alig talál pár adót (m1 duna meg ilyesmi, de sem tv, sem fizetős.)

(#33363) bb.bocs válasza bb.bocs (#33362) üzenetére


bb.bocs
őstag

(megint énbénázok, kicsit ismeretlen a progi még :P )

(#33364) bisza válasza Madwe (#33359) üzenetére


bisza
tag

Nagyon köszönöm a válaszokat! Neked is, RazoR-nak és Pubszon-nak is! :R
Amint hazaérek megnézem ezeket és ha lesz még kérdésem felteszem nektek! :)

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#33365) bb.bocs


bb.bocs
őstag

na most már egy valós kérdés. amit streamelek dvbt adást, hogy tudom megcsinálni hogy bárhonnan netről elérhető legyen? (lehetőleg egy internetes címmel)

(#33366) Laposelemer válasza yntruder (#33355) üzenetére


Laposelemer
tag

Szia!

Alkalmazásban meg kell adni melyik személyes könyvtárba szeretnél belépni.
Ha nem adod meg melyikbe, akkor a "global" PS-be fog beléptetni.
Ha az adott PS-ben ("global", privát) nincs olyan felhasználónév, akkor vendégként léptet be. (Lehet ez a venség belépést le lehet tiltani)

Az üres mezőkbe a következőket kell írni. (Valami egyértelmű, valami nem)
1: quickconnect ID vagy IP
2: az adott PS fiókhoz tartozó felhasználónév (ugyanazon felhasználónév nem biztos, hogy létezik a globalban és a privátban)
3: privát PS fiók neve (ha nem írsz ide semmit, akkor a globalba léptet be)
4: a felhasználónévhez tartozó jelszó

[ Szerkesztve ]

(#33367) gyugyo79 válasza bb.bocs (#33365) üzenetére


gyugyo79
addikt

A nasba ha nincs be állítod a külső hozzáférést a synology.me -s címmel vagy mással.
A már általam linkelt leírás szerint beállítasz egy KODI klienst csak a leírásba szereplő résznél ahol az IP címét adja meg a NAS-nak te a synology.me -s címet adod meg. (Kodi az szinte van mindenre de tvheadened kliens is van kis millió ha a Kodi nem szimpatikus)
A routeredbe meg a 9981 - 9982 (persze ha nem változtattad meg) portot be forwardolod a NAS -ra és ennyi.

Én még a portokat megváltoztatnám azért mert ez is olyan amin szeretnek próbálkozni.

(#33368) Rruuer


Rruuer
senior tag

feltettem a plexet. elakarom indítani és csak egy fehér képernyő fogad, mért?

(#33369) Madwe válasza Rruuer (#33368) üzenetére


Madwe
nagyúr

valószínű beállítottál https redirectet? ilyen szempontból a dsm bugos, ha ikonra kattintasz mindig http címet akarja, ezt átírod httpsre s jó lesz. Mondjuk akkor nem fehér, hanem 404 oldalt kéne kapj elöbb utóbb. A plex tuti fut?

(#33370) Rruuer válasza Madwe (#33369) üzenetére


Rruuer
senior tag

jaaaaa tényleg, csak https volt a bibi, köszike

(#33371) bb.bocs válasza gyugyo79 (#33367) üzenetére


bb.bocs
őstag

értem.
axxxx.synology.me cim működik, elgalábbis a dsmet elérem vele. viszont a uick connetes oldalon nem érem el. (ismerös arra tippelt hogy ez a támogatás része megszünt a 4.2es dsmnek már(?))

most néztem át amit elsöre küldtél, ott van a kodis rész is. viszont a néző félről, jó lenne olyan megoldás hogy a synologys cimmel érje le(hogyan máshogy...) mint mondjuk a dsmet. utánaír egy portot, és bejön neki az adás vagy valami hasonló.

(#33372) gyugyo79 válasza bb.bocs (#33371) üzenetére


gyugyo79
addikt

A axxxx.synology.me -s cím kell csak ...
Az utána írod a portot működik addig, hogy a tvheadend webes felülete bejön.A példádnál maradva és a szabvány portal (ha a routerbe megvan a port átirányítása): http://axxxx.synology.me:9981
Az is működik, hogy beíod pld.: VLC -be :
http://<username>:<password>@http://axxxx.synology.me:9981/playlist/channels
http://<username>:<password>@http://axxxx.synology.me:9981/stream/channelid/<channel number>

A Kodi kliensbe annyi, hogy nem kell így írogatni hanem megadod az adatokat és az beolvassa ...
De MPC-HC -nak, VLC -nek vagy bármilyen normálisabb kliensnek tudsz komplett csatornalistát is importálni .
Az IP címet kell kicserélni max a axxxx.synology.me -re ...
De még egyszer mondom iszonyat mennyiségű megoldás van kész kliensekből keress rá google -ben ...

[ Szerkesztve ]

(#33373) bisza


bisza
tag

Sziasztok!
Ismét a segítségeteket kérném.
Megpróbáltam felvenni meghajtónak a nas-t, úgy ahogy ajánlottátok, de nem megy sehogy sem. Win 10 van a gépemen. Hálózati helynek látja win, ott is a 3 mappa. Viszont meghajtónak felvenni nem engedi. Próbáltam ip címmel, a nas-nak adott névvel is, persze utána a mappa nevével, de semmi. A nas-on kell állítani valamit, vagy a routeren?
A torrenttel kapcsolatban igazatok volt. Most szedtem le egy olyan file-t, ami csak egy embernek volt meg és 90-en szedik le, csorog is szépen vissza az adat.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=bisza

(#33374) enginev3.0


enginev3.0
félisten

DSM 6.1 alatt nem találom a csomagok között a midnight commander programot, és így SSH alatt nem tudom a fájlokat böngészni

Transmission settings fájlt akarom elérni

Milyen úton módon találom meg? :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33375) SharpSA


SharpSA
veterán

Mi a teendő, ha már 12 ip cím lett blokkolva:
A(z) xxxxxxxxxxxx IP-cím 5 alkalommal, 5 percen át nem tudott bejelentkezni a(z) NASS által futtatott SSH szolgáltatásba, ezért a következő időpontban blokkolásra került:
Jól van ez így?
A 873-as és 22-es portot engedtem az SFTP miatt, hogy távolról is működjön a FolderSync app. Állítsam be másként? Melyik típussal érdemes mobilnetről vagy egyéb netről menteni a NAS-ra, elérni az adatokat? SFTP, FTP, stb?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33376) gyugyo79 válasza enginev3.0 (#33374) üzenetére


gyugyo79
addikt

Csomag kezelési központ -> Beállítások -> Csomagforrások -> Hozzáadás
Név lehet bármi pld.: synocommunity
Hely: http://packages.synocommunity.com/

SharpSA
Rakd el az ssh -t az alapértelmezett 22-es portról ha zavarnak a próbálkozások mert ha valamire hát arra tuti lesznek mindig.( Vezérőpult ->terminál és SNMP -nél a terminál fülön állítható ez)
Vagy fájlszolgáltatások ftp és itt ftps pipa. FTP portszám pld.: 22222 és a következő port tartomány használatánál meg pld: 22223 - 22238.
A routerbe meg a 22222 - 22238 -ig add meg a port átírányítást a NAS-ra és a kliens mehet ftps -en át.

Vagy mindent hagysz a NAS -on alapon és csak a routeredbe irányítasz másik portot az alapértelmezedtre.
Pld: 22222 WAN port -> A NAS 21 -es portjára. Így ha "kintről" hívod meg a 22222 portot kell használnod ha meg belső hálóról IP alapján akkor a szabvány 21 -est ...

A portszámok értelemszerűen szabadon változtathatók ne azt használd amit írtam amiket ne használj biztos azokat pld itt tudod nézni. Persze értelem szerűen pld.: nem Pokemon Netbattle -zel akkor nyugodtan bele eshet az a port abba amit te kitalálsz ezeknek ;)

[ Szerkesztve ]

(#33377) kormi0312


kormi0312
senior tag

Sziasztok,

Melyik Syno NAS tudja kihasználni letöltés szempontjából a 120Mbit-es netet? Jelenleg egy DS213j van, de az kb 7MB/s sebességnél tetőzik. - ott már 100% körül van a proci.

Köszi előre is a segítséget!

(#33378) enginev3.0 válasza gyugyo79 (#33376) üzenetére


enginev3.0
félisten

Hozzá adtam de hiába, nem látok ilyen csomagot, és egy csomó másikat sem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33379) SharpSA válasza gyugyo79 (#33376) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm, ezek így nem jutottak eszembe. Így az ftp működik is, de az ftps nem. Utóbbira azt írja, hogy probléma az SSL kommunikációval. Androidon a Solid Explorerben állítottam be.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33380) Multibit válasza enginev3.0 (#33378) üzenetére


Multibit
veterán

Állítsd át a megbízhatósági szintet Bármelyik kiadóra!

(#33381) enginev3.0 válasza Multibit (#33380) üzenetére


enginev3.0
félisten

Be van állítva, és a béta rész is :F

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33382) enginev3.0 válasza enginev3.0 (#33381) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megoldódott :R

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33383) Borisz76 válasza kormi0312 (#33377) üzenetére


Borisz76
veterán

A DS 213j-ben az adatlapja szerint egy ARM Marvell Kirkwood CPU ketyeg 1.2GHz-n.

Tehát ettől gyorsabb CPU-val szerelt modellt keress, lehetőleg 2 vagy több maggal és nem lesz gond.

Kicsimix fórumtársunk letöltési sebesség tesztje : Synology DS 216+II / DIGI 1000

Szintén tőle a feltöltési teszt is.

DS216+II : Intel Celeron N3060, 64 bit-s kétmagos 1.6 GHz-n üzemel de felmegy 2.48 GHz-g ha kell.

A 120 Mbps-s netedhez ( Kb 11-12 MB/s ) a videóban szereplő DS 216+II megfelel.

Itt vannak a 2 fiókos modellek.
Javaslom az összehasonlítást beállítani és tanulmányozni.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33384) gyugyo79 válasza SharpSA (#33379) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Synology-s ön aláírt tanúsítványát használod vagy Let's encryptest? Hozzá van adva ott a FTPS -hez amit használsz (Vezérlőpult-Biztonság-Tanusítvány-Konfigurálásnál tudod megnézni)? Az ön aláírt tanúsítvány lehet esetleg baja meg lehet telepíteni kell a tanúsítványt is ez android verzió függő is lehet keress rá.
Szerintem a Synology alapból rendel tanúsítványt az ftps -hez, android oldalon kell majd okoskodnod én azt se tudom, hogy a Solid Explorer kezeli -e az ftps -t. Persze ha van lehetőséged teszteld le egy total commanderből pld. windows alól, hogy abból jó e.

[ Szerkesztve ]

(#33385) Statikus


Statikus
senior tag

Sziasztok,

A NAS-t PPTP VPN keresztül használom, 500/22 neten keresztül.

A VPN kapcsolat viszonylag lassan (fél perc körül) jön létre, illetve csatlakozás után a hálózati meghajtóról az adatátvitel is szörnyű lassú (néhány tíz kB/s).
Többször előfordul, hogy pár megás adatátvitel közben hosszú időre leáll, újraindul.

Belső hálón keresztül értelem szerűen nincs VPN, a sebesség tökéletes.

Egy időben a NAS-hoz maximum 2db Windows 10 eszköz kapcsolódik, torrent be van állítva, de szinte nulla forgalommal, néha lehúzok 1-2 file-t, de ennyi, nincs túlterhelve.

Meg tudja mondani valaki, miért ilyen lassú a VPN? Akár másik 500/22 hálózatról, akár Telenor mobilt netről kapcsolódva.

VPN-re csak azért van szükségem, hogy betűvel jelölt meghajtókat csatlakoztathassak fel PC-kre, notebookokra. Nem várom el, hogy 100MB/s sebességgel hasítson, de az, hogy 22Mb kapcsolatot nagyságrendekkel alulmúlja, az nagyon karcsú. Optimális esetben 22Mb/s = 2,75MB/s lenne, ennek tizedét sem éri el.

Bármilyen megoldás érdekel.

Köszi

(#33386) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok. ds209+ nashoz keresek szünetmentes tápot. gondolom bármi jó hozzá, de inkább rákérdezek ti mit ajánlanátok. ma reggel érzékelt valami áramkimaradást,érdekes én nem láttam nagyon...(és újra is indult...) vlmi olyan tápra gondoltam amire tv, laptop akár modem,erősitő, legalább 5-6 féle cucc rádugható lehetőleg rendes csatlakozóval.
köszi a segítséget. (láttam a nas felületén hogy elvileg belehet állítani neki hogy szünetmentessel "összejátszon" ezért is kérdezem van e vlmi típus macerája vajon ki mibe futott bele.)

(#33387) Madwe válasza Statikus (#33385) üzenetére


Madwe
nagyúr

Freebsd és win között van valami bug vpn esetén, ami miatt ennyire beesik. Sshval trukkozve meg wint állíthatva jobb eredmény is elérhető, de ugye vpn a titkosítás miatt mindig sokkal lassab lesz. A pontos menete nincs meg már nekem, ezer éve gugliztam ezt ki, sokadik találat segített csak, bocsi:(
Milyen nas? Mert ugye procifuggo is a vpn sebessége...

[ Szerkesztve ]

(#33388) McAdam6 válasza bb.bocs (#33386) üzenetére


McAdam6
tag

Nekem pl. Eaton 3S van, NAS, switch, Raspi, TV, Mediaplayer van rajta, NAS logban jelzi, mikor volt kimaradás.

(#33389) molnartom válasza bb.bocs (#33386) üzenetére


molnartom
aktív tag

Nekem meg egy ilyen van: [link]

(#33390) bb.bocs válasza McAdam6 (#33388) üzenetére


bb.bocs
őstag

Köszi mindkettotoknek. Kérdésem meg az lenne mennyire hangos? gondolom a szunetmentesek egyben túlfeszültség ellen is vannak.nem értek hozzá.

(#33391) yntruder válasza Laposelemer (#33366) üzenetére


yntruder
csendes tag

Szia! Kösza a választ, de az én alkalmazásomból hiányzik a privát fiók lehetősége. Hogyan lehet előcsalni?

(#33392) Laposelemer válasza yntruder (#33391) üzenetére


Laposelemer
tag

A második sor "Fiók" végén van egy lefelé mutató nyil. Azt kell megnyomni. (A beszúrt képen az most felfelé mutat.)

[ Szerkesztve ]

(#33393) Pubszon


Pubszon
veterán

Szünetmentes. Nekem is egy apc back ups 350-re van kötve csak a nas magába. Ha rá kötöm usb-vel akkor fogja látni és kezelni?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33394) Varszegig válasza Borisz76 (#33383) üzenetére


Varszegig
veterán

Tegnap (igaz nem reprezentatív mérés), de az új DS918+ 30 MB/s-el húzott lefele. Csak olyan gyorsan kész lett, hogy nem tudom volt-e még feljebb?:)

(#33395) Patice válasza Varszegig (#33394) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nice. :C Köszönjük az infót! :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33396) Pubszon


Pubszon
veterán

Kértem kölcsön egy adatkábelt, összekötöttem a NAS-t és a UPS-t és simán kezeli. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33397) yntruder válasza Laposelemer (#33366) üzenetére


yntruder
csendes tag

Nagyon köszönöm!! :)

(#33398) yntruder


yntruder
csendes tag

Megint problémám van. A Let's Encrypt tanusítványom lejárt és véletlenségből letöröltem. Most pedig folyamatosan azt mondja a tanusítványkérelemkor, hogy:

(#33399) claire78 válasza yntruder (#33398) üzenetére


claire78
senior tag

Nemrég volt ugyanez a gondom. Tüzfalon engedélyezd a 80 portot. 😉

(#33400) Bozso68


Bozso68
senior tag

A video station mi alapján indexel? Fáljnév, vagy esetleg fájlban raktározott információ alapján?
Ha pl a keszekusza torrent fájlnevet átnevezem magyarra, akkor is tud hozzá adni rendezőt, színészt, stb?
Illetve tudtok automatikus megoldást arra, hogy a már nem aktív torrent fájlneveket átnevezze az indexeléskor megtalált magyar címre?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.