Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33401) yntruder válasza claire78 (#33399) üzenetére


yntruder
csendes tag

Kikapcsolt tűzfallal is ezt csinálja! A 80 port természetesen ki van nyitva a routeren és a synora mutat.

(#33402) e90lci válasza Bozso68 (#33400) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
A fájl név alapján.PL:Karib tenger kalózai Salazar bosszúja (2017) így.Innen keresi meg a borítókat.Ha beállítod a videóstation-ban,hogy magyarul jelenítse meg a címet akkor úgy fogja ha van fordítás hozzá.De ha beregisztrálsz az oldalra te is tudsz csinálni hozzá borítót,leírást,magyar címet.Én már csináltam egy párat.(egyszerű).Nem hiszem,hogy van olyan program,ami a seed befejezésével átnevezné a helyes címre a fájlt címét.(sajnos,vagyis én nem tudok róla)Hátha valaki ismer ilyet.

(#33403) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
Nas vásárlás előtt állok és ehhez szeretném kérni a segítségeteket.
Milyen értékű nas jöhet szóba?
Körülbelül a 60-80ezer forintos árkategória van belőve, e fölé semmi képpen nem szeretnék menni, max 1-5 ezer forintal.
Mire használnám?
Igazából ez a kényes téma számomra, mert leginkább torrentezésre és a torrentel letöltött filmek nézésére használnám egy okos tv-vel. De hallottam már olyanról, hogy távolról is tudnék róla sorozatokat/filmeket nézni és stb... Ez is érdekelne, viszont kérnék a segítségeteket, hogy még mire lehetne használni egy ilyen NAS-t.
Hány hdd férjen bele?
2 vagy annál több

Fontos lenne
ne legyen baromi hangos benne a ventilátor. egy nsa325 hangja már elviselhető ahogy hallottam, tehát annál jó, ha halkabb, de ez nem kikötés, csak jó lenne ha teljesülne.
Egyelőre ennyi jutott eszembe
Előre is nagyon szépen köszönöm, hogy útmutatást kapok :R

[ Szerkesztve ]

(#33404) Bozso68 válasza e90lci (#33402) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi a választ.
És angol cím alapján magyar cím-varázslót nem tudsz?

(#33405) Bozso68 válasza Bozso68 (#33404) üzenetére


Bozso68
senior tag

Most látom, hogy pontosan kell írni a cím részletét, és akkor felismeri, hozza magyarul. Pl a pontokat szóközre kell cserélni.
Viszont a rövidített című torrent fájlokra más megoldás kell.

[ Szerkesztve ]

(#33406) Statikus válasza Madwe (#33387) üzenetére


Statikus
senior tag

DS214, azért nem egy harmatgyenge valami. LAN-on hasít, kifelé is tudnia kéne azt a 22Mbps uploadot.

VPN nélkül milyen lehetőség van felcsatolni driveot távolról?

[ Szerkesztve ]

(#33407) e90lci válasza Bozso68 (#33404) üzenetére


e90lci
senior tag

Port.hu-n megnézed mi a magyar címe.A Mappa neve általában (ncore) tartalmazza a film teljes nevét.Onnan tudod mi a film címe.Fájlt meg átnevezed.Én a mappát is átszoktam,mert pl a mede8er a mappa név alapján keres ez még régről bennem maradt (tesómnak neki adtam a mede8ert) bár most már szinte csak androidos box-ot használok KODI-val NFS-en a belső hálón.Ez kényelmesebb nekem.

(#33408) Bozso68 válasza e90lci (#33407) üzenetére


Bozso68
senior tag

;]
kb 1500 címet akarok gatyába rázni.

(#33409) Sanya válasza Statikus (#33406) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nekem tudja is

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#33410) Statikus válasza Sanya (#33409) üzenetére


Statikus
senior tag

Mesélj, milyen netre csatlakozik, milyen VPN-nel, vagy hogy máshogy csatolod fel a NAS mappáit hálózati driveként?

(#33411) Pubszon válasza smallmer (#33403) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem DS213j van, neked is tökéletesen meg felelne szerintem. Ezt már csak használtan, de 30k körül kapsz. Ha új kell, akkor hasonló specifikációjút vegyél és hű társad lesz.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33412) Borisz76 válasza Bozso68 (#33408) üzenetére


Borisz76
veterán

Én a NAS-ról nézek filmet és PC-vel játszom le ( MPC-HC vagy Kodi ).

A Kodi miatt rászoktam a filmek és mappák átnevezésére manuálisan.

Példa :

Eredetileg ez a mappa neve :

Rough.Night.2017.1080p.BluRay.REMUX.DTS-HD.MA.5.1.AVC.HuN-TRiNiTY

A mappát átnevezem a következőképpen :

Rough Night - 2017 - 1080p.BluRay.REMUX.DTS-HD.MA.5.1.AVC.HuN-TRiNiTY

Majd a mappa tartalmából törlöm a felesleges dolgokat.
Csak maga a film és a hozzá tartozó .nfo fájl marad.

rough.night.1080p.remux-trinity.mkv 19.41 GB
rough.night.1080p.remux-trinity.nfo 8.18 KB

Az nfo fájl érintetlenül hagyom.

A filmnek a magyar nevét ellenőrzöm a The Movie Database oldalon.

Kimásolom a címet és az eredeti .mkv fájlt átnevezem eképpen :

Csajok hajnalig (2017).mkv

( Ezzel a mappa+fájl kombóval megvan az eredeti cím is és a magyar is. )

Ezek után mehet az áthelyezés a végleges helyére.
Majd a KODI-val hozzáadom a filmes adatbázishoz az új szerzeményt.
Így sokkal egyszerűbben és biztosabban megtalálja a film magyar címét , valamint a filmhez tartozó leírást, színészgárdát majd letölti az adatokat a fentebb linkelt oldalról.

Ha minden film beszerzése után szánsz pár percet erre a műveletre, akkor nem halmozódik fel.
Bár első alkalommal nekem is kb 1000 filmet kellett gatyába rázni lépésről-lépésre.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33413) Sanya válasza Statikus (#33410) üzenetére


Sanya
nagyúr

Vpn-ből 2 félét használok: openvpn vagy l2tp/ipsec. A routerben a portokat nyitni kell, valamint a legtöbb modellben a tűzfal részenengedélyezni. Pl dlink, tplink trunk, stb.

Viszont mappacsatolásra engedélyezem a webdav-ot, de annak csak a https verzióját. Majd kinyitod a 5006-os portot és windowsban hozzáadod a nas-t mint hálózati hely, nem mint mappa és menni fog.

500/22 upc

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#33414) claire78 válasza Borisz76 (#33412) üzenetére


claire78
senior tag

Bozso68: Miért fontos, h magyar legyen a fájl neve? :F
Könyvtár teljesen mindegy milyen formában van, a fájlt nevezd mindig így:

előtte: rough.night.1080p.remux-trinity.mkv
utána: rough.night.(2017).mkv

Angol cím, zárójelben az évjárattal.

Ahogy Borisz is írta, ez nálam is kb. 10 másodperces kis szeánsz, minden film letöltésekor.
Te esetedben ezt utólag kell megcsinálni. :K

(#33415) Bozso68 válasza Borisz76 (#33412) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi a segítséget!

Közben agyaltam párat. Az Odeon oldalán, és a PH filmekkel foglalkozó topicjában találtam listákat erededi-magyar címekkel. Ezek precízségében csakcsak lehet hinni. Szerencsére van némi programozói affinitásom. Excel makró segítségével a filmeket tartalmazó mappák neveit ízekre szedem (pontok, kötőjelek, stb szanálása), és kereső függvénnyel való találat esetén a listák alapján ékezetek nélkül átneveztetem. Persze filmenkénti szükséges beavatkozással, jóváhagyással. Szeretem az ilyen feladatokat makróval automatizálni.
Egyenlőre a mappa alapú video kikereséshez/lejátszáshoz az így kapott struktúra megteszi. Utána lehet, hogy a mappában levő fájlok is kapnak egy rename-t mappanév alapján.

Mit nem adnék most a themoviedb.org komplett adatbázisáért excel táblában! :) Ha valaki tud lelőhelyet, kérem, szóljon. Hátha ki tudok egy szalonképes módszert találni, amit a fórumon közkinccsé tehetek használati utasítással.

(#33414) claire78: az asszony nyafog, hogy jó-jó a NAS, de nem talál meg semmit, magyar címeket akar látni :F

[ Szerkesztve ]

(#33416) claire78 válasza Bozso68 (#33415) üzenetére


claire78
senior tag

De a DS Videoban, Plexben, Kodiban, akármiben így minden magyarul lesz! Akkor a fájl név minek magyarul? :F
Te tudod, bonyolítsd csak az életed. ;)

[ Szerkesztve ]

(#33417) Bozso68 válasza claire78 (#33416) üzenetére


Bozso68
senior tag

Egyenlőre DS115j. Plex-et, ne. Egyenlőre okostv. Kodit, DS Video-t ne.
Mappa szintű elérésből kell kihozni, amit lehet.

(#33418) e90lci válasza Bozso68 (#33408) üzenetére


e90lci
senior tag

Ez nem kis meló lesz! :K
"Plex-et, ne. Egyenlőre okostv. Kodit, DS Video-t ne".Miért ne?Kodit akarsz okostv-vet kb 20 ezer forintból megoldható,vagy még olcsóbban.Ds Videót csak a samsung tv tudják.Plex et szinte minden okos tv.És az sem olyan erőforrás igényes mint a kezdetek kezdetén.

[ Szerkesztve ]

(#33419) claire78 válasza Bozso68 (#33417) üzenetére


claire78
senior tag

DS Video-val mi a baj? :F
Ha már okos tv-én akarsz filmet nézni, DS Videoban tableten, telefonon kiválasztod a filmet és ráküldöd az okos tv-re.

(#33420) Bozso68


Bozso68
senior tag

Köszi a válaszokat.

Alap felállás, hogy jelen eszközökből mit tudok kihozni. Itt 4 tv van a házban, amire megoldás kell.
DS Videóba beleőszültem, mire eljutottam telefonon keresztül a tv-n lejátszáshoz. Itt és a Plex-nél is a NAS (DS115j) a szűk ketesztmetszet, ahogy azt nemrég már itt kitárgyaltuk.
A másik dolog, hogy hobbym miatt szeretek makrókat írogatni.
Ha másik NAS, és lejátszók lesznek idővel, csak azután lesz, hogy ezt kipróbálom. Szórakozásból!

[ Szerkesztve ]

(#33421) SharpSA válasza claire78 (#33419) üzenetére


SharpSA
veterán

Nálam megjelenik a tableten a jobb felső sarokban az eszközök között az apple tv és a kori. Előbbire hiába küldöm rá a filmet, semmi sem történik. Valamit még be kell állítani valahol?
Az apple tv-n amúgy működik a DS Video, le játssza a filmeket, bár van amelyiket nem, mert valami baja van a hangsávval.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33422) claire78 válasza SharpSA (#33421) üzenetére


claire78
senior tag

Mi az a kori? 😃
Semmit sem kell állítani, kb. ennyi ah leírtam: kiválasztod a filmet, jobb felső sarok kiválasztod a tv-t, play. Ez kb. ennyi időbe is telik. De valakinek ez túl egyszerű. 😈😁
Természetesen, ha valamit így nem játszik a tv, akkor sima fájl kiválasztással sem fog.

(#33423) Borisz76 válasza claire78 (#33416) üzenetére


Borisz76
veterán

" De a DS Videoban, Plexben, Kodiban, akármiben így minden magyarul lesz!
Akkor a fájl név minek magyarul? "

Mert például nem csak a Kodi-t használom.
PC-n a Total Commander-l szoktam bűvészkedni és van , hogy nem ugrik be a film angol címe....akkor csak egy gyors keresés a magyar névre és már dobja is ki a találatot.

Sőt , volt olyan , hogy ismerősnek csak régi filmeket kellett másolni.
Keresőbe csak az évszámot ütöttem és ugye - az én struktúrámban - a mappa neve is és a fájl neve is tartalmazza az évszámot. Nem is egy olyan van ahol azonos a magyar név de más az év és más az eredeti cím.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33424) Bozso68 válasza Borisz76 (#33423) üzenetére


Bozso68
senior tag

Az év megjelenítése címben nagyon jó ötlet. Köszönöm!

(#33422) claire78: neked mennyi idő telefonon keresztül a film indítás DS Videóval? Mert én pár perc várakozás után elvetettem ezt a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#33425) SharpSA válasza claire78 (#33422) üzenetére


SharpSA
veterán

Tudod, hogy Kodit írtam, csak a billentyűzet sokszor "javít", amire meg nem mindig figyelek.
Pontosan azt csináltam, amit te is írtál és mégsem indul el a film a rágott alma tv-n és a Kodin sem. A tableten a DS Video úgy látszik, mintha indulna a lejátszás. Viszont találtam egy DLNA beállítást a Kodiban, azzal már elindul. Az airplay-jel nem ment.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33426) yntruder


yntruder
csendes tag

A Let's Encrypt tanusítványom lejárt és véletlenségből letöröltem. Most pedig folyamatosan azt mondja a tanusítványkérelemkor, hogy nyissam ki a 80 portot, pedig nyitva van és a synora mutat. A tűzfal ki van kapcsolva.

Segítene valaki megoldani ezt?

(#33427) claire78 válasza Bozso68 (#33424) üzenetére


claire78
senior tag

Kb. 2 másodperc. Nemrég néztem meg pont így a F1 időmérőt. Ilyenekre szoktam használni.

(#33428) Kicsimix válasza yntruder (#33426) üzenetére


Kicsimix
őstag

Nekem is ezt csinálja... Én sem találom a megoldást...

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#33429) Madwe válasza yntruder (#33426) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én már jópár megújításán túl vagyok vele, de most vmiert nekem is vacakol... Lehet náluk vagy syno update bugos, gondolom hamar rendbe teszik...

(#33430) Kicsimix válasza Madwe (#33429) üzenetére


Kicsimix
őstag

Már vagy 3 hónapja nem megy : )

Szerk;
(Mármint nálam.. Kb akkor újítottam volna meg utoljára de azóta sem sikerült újra.)

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#33431) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Aki PulseStationt és Zwave kontrollert használ a Syno NAS-hoz, ne tartsa magában! Lenne pár kérdésem, és egyebek! :R

"in medias res"

(#33432) claire78 válasza Kicsimix (#33430) üzenetére


claire78
senior tag

Pár napja irtam, nekem sem ment. A NAS tűzfalán kellett beállítanom, h engedje ki a 80-as portot. Kb. másfél éve működött idáig, gondolom vmi frissítésben változtattak valamit.

(#33433) bb.bocs


bb.bocs
őstag

ha már ds videó. milyen portot kell neki nyitni vagy mit kell tenni hogy ds videóval elérjem? próbáltam ipsem, quick connectesen, de ellenőrizzem az ip cimet.. ezt a résézt nem vágom. ds file photo pl megy.

(#33434) Elemental


Elemental
addikt

Csak kérdem, hogy miért jobb a let's-es tanúsítvány? Én létrehoztam egy saját kamut, az megy régóta.

(#33435) Kicsimix válasza claire78 (#33432) üzenetére


Kicsimix
őstag

Pontosan hol állítottál és mit? Mert elméletileg nekem is nyitva van a 80-as portom.. Ha kívülről nyomok egy port check-et akkor is oké..

:R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#33436) Kicsimix válasza Elemental (#33434) üzenetére


Kicsimix
őstag

Talán mert ha egy hitelesített szolgáltató állítja ki akkor mindenkinek biztonságos a webhely megjelölése aki netről meglátogat. Így nem te igazolod magadnak, hogy te te vagy.. Ha te állítod ki akkor mindig el kell fogadniuk egy ismeretlen személytől származó tanúsítványt első látogatásnál (Ha jól emlékszem). Amúgy meg egy igazi komoly tanúsítvány több ezer dollár igazából.. Mi ezekkel kb csak bohóckodunk..

De lehet rosszul tudom. : )
:R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#33437) Elemental válasza Kicsimix (#33436) üzenetére


Elemental
addikt

Ez igaz, de ha csak én használom a távoli elérést, csak tudom már, hogy a szerverem megbízható.

(#33438) claire78 válasza Kicsimix (#33435) üzenetére


claire78
senior tag

Befelé persze hogy ok a 80 port, de a NAS nem tud kimenni rajta.

(#33439) Kicsimix válasza Elemental (#33437) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ez így van de ebben az esetben talán még felesleges is a tanúsítvány : )

#33438
Sajnos ez nem oldja meg nálam.. Ezt már próbáltam én is.
Esetleg ha leírod, te hogyan adtad hozzá a szabályt?

Köszi

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#33440) Kicsimix válasza Kicsimix (#33439) üzenetére


Kicsimix
őstag

Tárgytalan.. Ha kikapcsolom a tűzfalat akkor sem megy : )

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#33441) claire78 válasza Kicsimix (#33440) üzenetére


claire78
senior tag

Akkor sajnos nem tudok segíteni. 😕

(#33442) Mocsokba


Mocsokba
tag

Sziasztok!

Problémám a következő: UPC net: 500/22 NAS: Syno 216j Router: TP-Link WDR3600

TransMission 2.92

Feltölés: 0

Laptopon utorrentel nincs baj.

Port nyitva, stb. Mi lehet a baj? DownloadStation-en is próbáltam, azzal is 0 a feltöltés.

Üdv: Mocsokba

(#33443) Borisz76 válasza Mocsokba (#33442) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Javaslom a hivatalos DS-t használni a nason.

Synology DSM 6 - Download Station

Nyílt vagy zárt oldalról töltesz ?
Hány torrent fut jelenleg összesen ?
A torrent oldalon látszódik a neved alatt az általad futtatott torrentek száma és neve ?
Hányan seedelik a torrenteket ?

Ha kevés torrentet futtatsz és azokat - az oldal szerint - sokan osztják visszafelé , akkor nincs min csodálkozni, hogy nem vagy csak alig megy visszafelé.

Próbálj meg egy frissen felkerült anyagot leszedni....ahol még csak 1 feltöltő van.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33444) Patice válasza Mocsokba (#33442) üzenetére


Patice
Topikgazda

Nem vagy NAT-olva?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33445) e90lci válasza Patice (#33444) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Szerintem nem NAT-olják,mivel akkor az utorrentel sem menne neki.A Telekom pl kábelen nem natol,gondolom az UPC sem.Bár le lehet ellenőrizni.Nálam is csinál ilyet,mintha a tracker nem akarná frissíteni a torrentet,ha kézzel frissítek akkor beindul néha.Meg az is megfigyeltem,hogy általában a Transmission szeret inkább hasonló kliensekhez kapcsolódni.Mint köztudott sokan még a utorrentet használnak ahhoz ritkábban szeret kapcsolódni.Inkább transmission,deluge,vuze,Download station stb.Én már mindent állítgattam a settings.json-ben mégsem jutottam előrébb.Meg ugye a feltöltés sem egy nagy tempó,a fél országnak /200Mbit a feltöltése amellett meg a 10-20Mbit eltörpül.Inkább hozzájuk fognak kapcsolódni.Meg ezek a szolgáltatói kábelmodemek is tudnak "okos" dolgokat csinálni.(egyik sz@rabb mint a másik).Ha egy mód és lehetőség van bridgebe kell rakatni,és saját routert tenni mögé,mert amúgy katasztrófa.Persze ha nincs IPTV.

(#33446) Csabroncka válasza Mocsokba (#33442) üzenetére


Csabroncka
addikt

Sajnos UPC egyre mélyebbre süllyed a szememben! Apáméknál kicserélték a kábelmodemet erre a fehér újra, na ettől jelentősen javultak az ssl kapcsolatok. Már nem dobálja el (annyiszor) a prohardverüzeneteket, és lehet csatlakozni a NAS-omra.
A sebesség az más kérdés, néha napján annyira beesik náluk, hogy egy "egyszerű" messenger telefonálás megfogja, és se VPN-en, sem a Photo station-ra nem tudnak felmenni.

Szóval ez van, ha néha napján lesz lehetőséged Digire ne habozz, ez még listaáron is "megéri"

"in medias res"

(#33447) Mocsokba válasza e90lci (#33445) üzenetére


Mocsokba
tag

NAT routeren be van kapcsolva. DownloadStation-ön is próbáltam, de ott sem tölt fel.

Portok nyitva vannak. Érdekes, hogy utorrent is azt írja, hogy port nyitva, de én nem forwardoltam és nem is szerepel a nyitott portoknál.

DDNS-t használok egyébként, nem tudom számít-e. TM és DS sem csinál semmit. TM 1 kb/s-el tölt fel, néha. Utorrent 1,5-2,0 Mb/s-el, ha elindítom.

TM verzióm: 2.92-es. Régebbit nem lehet felrakni?

Routeren gyári fw van, de lehet megpróbálkozom megint OpenWRT-vel.

Üdv: Mocsokba

(#33448) e90lci válasza Mocsokba (#33447) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
A portok azért vannak nyitva mert gondolom az UPNP be van kapcsolva a routereden és az automatikusan kinyitja a portokat.Még sajna én sem jöttem rá mi lehet a gond,ráadásul ki is 0-za néha a partnerek számát és akkor csinálok egy tracker frissítést visszadobja aztán elindul a feltöltés lassan.Én a kábelmodemre gyanakszom mert míg ADSL netem volt addig nem volt ilyen gond.Bridge-be meg nem tudom tetetni sajnos,mert van iptv-m.A settings.json-ben már minden beállítást átnéztem,de semmi.Amúgy minden torrent seedben van.És el is számolja a tracker.Még nem tudom megmondani mi lehet a gond,de ha van egy kis időm átnézem megint.
UI:akinek működik a Transmission rendesen dobhatna fel ide egy képet az ő settings.json-ről.Azt nagyon megköszönném.Természetes a password meg a felhasználóneve nem érdekel belőle meg is kérném azt x elje ki.Köszi előre is. :R
cat /usr/local/transmission/var/settings.json

(#33449) Patice válasza Mocsokba (#33447) üzenetére


Patice
Topikgazda

"NAT routeren be van kapcsolva." - Minek? :F

"Portok nyitva vannak. Érdekes, hogy utorrent is azt írja, hogy port nyitva, de én nem forwardoltam és nem is szerepel a nyitott portoknál."

Akkor itt van a hiba!
Magadnak kell megadnod és forwardolnod a portokat a routeredben. Ha a kliensek azt írják, hogy a port nyitva, akkor vagy UPnP engedélyezve van a routerben, vagy DMZ-ben van a NAS. Egyik sem ajánlott részemről.

A NAS-nak amúgy van fix IP adva a routerben?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33450) yntruder válasza Kicsimix (#33440) üzenetére


yntruder
csendes tag

Nekem kikapcsolt tűzfal rouer és nason is, de nem megy. Létre kellene hoznom egyet, de nem sikerül!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.