Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33301) #56573440 válasza Patice (#33295) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nálam egészen pattogós a telefonon és a tvre kötött raspberry 2+ rasplex komboval is. A boritokat persze le kell húzza, de folder view is van, nem vállalható teljesen.

(#33302) Patice válasza #56573440 (#33301) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egy Raspberry azért a j-s modellekkel összevethető erősségű, ha nem erősebb procijú + SD kártyán van a rendszer és a Plex is nálad. Ez azért dobhat a gyorsaságon.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33303) Madwe válasza Patice (#33293) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem inkább proci limites nála ami nem bírja annyira a multithreadinget? én nasomban is hdd van, mégis pörög rendesen androidon és tévén is (igaz plexet használok. a nas az 916+)

(#33304) bb.bocs válasza gyugyo79 (#33299) üzenetére


bb.bocs
őstag

DSM 4.2-3259 alá itt nem igen leltem :(

(#33305) Bozso68 válasza Patice (#33295) üzenetére


Bozso68
senior tag

Köszi a választ. Akkor ezen a típuson marad a könyvtár alapú elérés.
Habár arra lehetne programot írni, hogy a Nas könyvtárszerkezete alapján a PC csinál egy indexfájl szerkezetet borítókkal, tematikával, és zippelt fájlként visszalövi a NAS-ra. És utána ezt a fájlt kellene a lejátszó eszközökről elérni, értelmezni.
Úgy is csak az a PC rak fel bármit is a Nas-ra.

(#33306) Szoke1982


Szoke1982
senior tag

Sziasztok!
Màr majdnem megvettem a WD My Cloud 4TB , mikor mondtàk nekem ,hogy erre már, csak mókolàssal lehet rá rakni a torrent klienst, igy nem lett volna jó választás nekem.

És azt szeretnèm tőletek kèrdezni ,hogy itt is ez a helyzet, vagy simàn telepíthető nem kell mókolgatni? (garancia végett lenne fontos, meg nem piszkálnám amúgy sem.)
Ha igen, akkor a legkisebb is jó választás lenne nekem ?
(ds115j) vagy a (ds216se). Még ez is szóba jönne a drágább ds216j.
Csak (fhd remux) filmek, és torrent le/fel töltésre hasznàlnàm egyelőre.
Lènyeg ne akadjon meg a film ,és media boxal (minix u1-nek) lenne megosztva, lejátszva, közben meg menne a kliens. (Max 3-4 torrent elèg ha fut nekem)
Nagyon köszönöm ha tudtok segíteni!!
Szèp napot kivànok! :)

(#33307) Multibit válasza Szoke1982 (#33306) üzenetére


Multibit
veterán

A Synology NAS-okon gyárilag van letöltő kliens, Download Station-nek hívják.
A helyedben én nem vásárolnék nagyon gyenge NAS-t (DS115j, DS216se), mert a torrentezés igencsak megizzasztja a vasat! A DS116-ot ajánlom, ha elég az 1 lemezes kiépítés.

[ Szerkesztve ]

(#33308) Madwe válasza Szoke1982 (#33306) üzenetére


Madwe
nagyúr

Szia, módolás nélkül megy a torrent, van rá gyári synos app is.

Azt tudd, h a torrent prociigényes. Ha van teszem azt egy gigabites neted, s ki is akarod hajtani, akkor mélyen a zsebedbe kell nyúlnod. Egy 115j s társai szerintem 5-10MBps-el tud kb max letölteni. Persze miután ez nas, s 24/7 megy, ráadásul távolról is el tudsz indítani letöltéseket, sőt be is tudod állítani h magától szedje a sorozataidat pl, ez nem biztos h akkora probléma...

A másik a filmlejátszás: FHD de akár 4k-t is szó nélkül lejátszik, ott hdd és belső hálód lehetne a szűk keresztmetszet, de ez nem okoz problémát. Ami gond lehet az a transzkódolás on the fly, amikor a nasod filmlejátszás közben kódolja át a filmet, mert a céleszköz nem támogatja az eredetit (pl aac a hangsáv, de azt nem játsza le csak mp3at, vagy olyan mp4 kodeket használ a film amit nem kezel a lejátszód, akkor lejátszás közben írja át a nas. Na ha ez szempont, ahoz már kevés lesz amiket kinéztél.

Javaslom egyébként a minél erősebb nast megvenni ami még belefér, idővel egyre több feladatra fogod befogni, s nem árt ha van benne szufla :D Nast nem 1-2 évre, hanem 5+ évre vesz az ember, ezt vedd figyelembe :) Erős proci, 1 de inkább 2+ gb ram mindig jól jön!

A felettem ajánlott 116 alá én sem mennék.

[ Szerkesztve ]

(#33309) Borisz76 válasza Szoke1982 (#33306) üzenetére


Borisz76
veterán

A Syno NAS-okra alapból fel lehet tenni - a választható csomagok közül , "mókolás" nélkül ! - a torrent klienst ,aminek a neve Download Station.

Milyen sebességű a neted ?

A kérdés azért érdekes mert erősen függ a le/fel-töltési sebesség a nasban található CPU+Memo kombótol.

Kis leírás a DS-ről :

Synology DSM 6 - Download Station

Synology DSM 6 - Összefoglaló

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33310) SharpSA


SharpSA
veterán

A DS Cloud-ot hogy kell beállítani? Hogy telefonról, laptopról működjön a kiválasztott mappák automatikus mentése. Bár Windowsban ott van a fájlelőzmények is...
Illetve hogy lehet egyik NAS-ról a másikra menteni automatikusan úgy, hogy mindkettőn ugyanazt lássam?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33311) Madwe válasza SharpSA (#33310) üzenetére


Madwe
nagyúr

A ds cloud részt skippelem, majd vki aki használja megírja :)

2 nas közötti szionkronra rengeteg megoldás van, nagyvonalakban:
Hyper backup (app) arra való, h a 2. nason biztonsági mentéseket tárolj, de egyszerüen nem férsz hozzá
Megosztott mappa szinkronizálása (vezérlőpultban van ilyen) egyirányú szinkront készít, azaz az első nason tudsz olvasni és írni is (szerkeszteni) de a második nason csak olvasni (amit ott írsz, szerkesztesz az nem kerül visszaszinkronizálásra)
Cloud station drive és szerver pedig a kétirányú szinkronra való a nason, mikor bármelyiken az új tartalmakat visszaszinkronizálja a másik nasra is.

Ezekről bővebben már sokszor volt szó itt a fórumban, használd a keresőt, pl itt egy gyors keresés :)

(#33312) Szoke1982 válasza Borisz76 (#33309) üzenetére


Szoke1982
senior tag

A netem lassú 10Mbps/5Mbps ,de majd terben van egy másik szolgáltatóra át állás, ès akkor lesz jobb is. Ezért lenne elèg most a 2-3 torrent, de mivel lassú a net, igy mindig egyet szedek le, ès az is fèl nap kb.

Jah mindenkinek köszönöm a gyors vàlaszt, ès segítséget!! :)

[ Szerkesztve ]

(#33313) Szoke1982 válasza Madwe (#33308) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Szia!
Ha vàlaszodat nézem, meg a netem sebességét (10/5) és a lejátszómat. (Idáig mindent vitt ,minix neo u1) akkor kezdésnek jó vàlasztàs lenne, a ds 116 vagy ds216j ? Mert ez lenne az első nasom, így amig bele tanúlok, addig ez lehet bőven elég lenne nekem..?
Köszönöm a segítséget neked! (És a többieknek is!)

(#33314) SharpSA válasza Madwe (#33311) üzenetére


SharpSA
veterán

Köszönöm. Még az összefoglalót nem nézem át, ha van, mert most mobilon vagyok és itt kezdtem volna valamit ezzel, de elsőre nem sikerült. PC-n könnyebb lesz okosodni ez ügyben.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33315) #56573440 válasza SharpSA (#33310) üzenetére


#56573440
törölt tag

Mi a kérdés? A beállítás viszonylag egyértelmű szerintem.

A telefonon pl leszeded a ds cloud appot, bejelentkezel a megfelelő ddns címen és userrel, kiválasztod hogy mit mentsen pl internal storage-ra klikk és alatta ott a mappaszerkezeted, és a hovát, aztán megadod hogy oda-vissza töltsön vagy csak fel vagy csak le, és kész kb.

pc-re se ördöglakat, de a cloud station drive, az olyasmi mint a google drive és társai. Egy mappát fog szinkronizálni, amit oda teszel az megy csak fel.

Sokkal jobb választás a cloud station backup, megint letölt, telepít, bejelentkezik, megadod hogy mit, megadhatod alatta hogy a home mappán belül hova, és go.

(#33316) Madwe válasza Szoke1982 (#33313) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha nem kell két lemez, én a 116ra szavaznék, az sokkal erősebb :)

(#33317) Szoke1982 válasza Madwe (#33316) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Igen most néztem erősebb, viszont erre mèg lehet külső hdd is dugni? Mert akkor ez lesz , nagyon köszönöm a segítségedet tènyleg! :)

(#33318) #56573440 válasza Szoke1982 (#33317) üzenetére


#56573440
törölt tag

Az usb-s lemezeket nem tudod úgy kezelni mint a belső köteteket. Nem vagyok benne biztos hogy arról ki tudsz küldeni kontentet kényelmesen tv fele. De passz. Vegyél egy rendes méretű vinyót inkább, mivel minden adat pótolható akár olcsóbból sem akkora para. 6 tb vagy 8 azért kitart fhd filmekkel egy darabig szerintem..

(#33319) SharpSA válasza #56573440 (#33315) üzenetére


SharpSA
veterán

Az például, hogy a NAS-on mi kell hozzá. Mert írja a Play áruházban, hogy a legutolsó Cloud Station 3.2. Oké, de van Cloud Station Server és Cloud Station ShareSync.
Most itthon wifin beengedett, de mobilnetről meg nem, pedig a DS file-ba mobilon is be tudtam jelentkezni ugyanazokkal az adatokkal.
Na meg most bejelentkezve "Egyetlen megosztott mappa sem érhető el szinkronizálásra"... :F

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33320) #56573440 válasza SharpSA (#33319) üzenetére


#56573440
törölt tag

Na ahogy látom akkor részben megoldottad :D

A cloud station szerver és a ds cloud is itt megnézhető hogy mit használ. Ha nincs a 6690-es port átirányítva routerben, akkor előfordulhat hogy kintről nem látod, ez tény.

[ Szerkesztve ]

(#33321) SharpSA válasza SharpSA (#33319) üzenetére


SharpSA
veterán

Nos látom már, hogy a Server kell nekem és abban kell beállítani megosztott elérést.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33322) Szoke1982 válasza Borisz76 (#33309) üzenetére


Szoke1982
senior tag

Köszönöm a linkeket! Viszont most ,hogy olvasgattam, ès utàna nèztem, a torrent oldal amit hasznàlok (N##re) (nem tudom le írhatom) csak a transmissiont tàmogatja, ès a download stationt meg nem is làtom ott. (Vagy ha jól olvastam ez is transmission lenne a d.s.?)
"A Download Station is a Transmisson -t használja a torrentek letöltésére. Bárki megnézheti ha használja a Download Stationt , akkor látja az erőforrás figyelőbe a transmisson-t futni."

(#33323) #56573440 válasza Szoke1982 (#33322) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nyugi. Masszívan tesztelve, teljesen jól megy ott is évek óta ;) .

[ Szerkesztve ]

(#33324) gyugyo79 válasza #56573440 (#33318) üzenetére


gyugyo79
addikt

Jogosultságok tekintetébe nem százas a USB -s hdd , pld. a quota nem íródik bele csatoláskor az fstab -ba de pld egy otthoni használatra videó tárolásra / megosztásra teljesen jó mert a jogosultság kezelés stb. már megy.

Nálam pld. egy 4 TB -os usb3-as házban lévő hdd-ra van a komplett torrent kirakva (jelenleg 250 elemel és 256 a max amit ez tud) és innen van rögtön indexelve is a Video Statitonal külső elérésre, meg SMB -n megosztva belsőre és teljesen jól működik, pedig a 216 play -en is csak olyan 40-50 MB/s van meg USB3 -on de erre ez az átvitel is bőven elég.

Szoke1982
A Download Station az egy webes felület a torrent letöltésére a transmissont hívja meg (mert nem csak torrentet tud kezelni a DS az csak egy része)

[ Szerkesztve ]

(#33325) SharpSA válasza #56573440 (#33320) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, megvan mit hogy kell, már értem a lényegét, picit máshogy van, mint gondoltam. Érdekes, hogy a telefonban a külső, azaz SD kártyát nem látja az app és még nem tudtam rájönni, hogy lehetne azt is láttatni vele.
A 6690-es port valóban nincs megadva... még... Pár pillanat és az is jó lesz. A linket köszönöm, mentettem. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33326) gyugyo79 válasza SharpSA (#33325) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az sd kártyát nem minden android változat engedi használni, az újabbakon külön engedélyzeni kell, hogy legyen engedélye. De ez gyártó függő, hogy van megoldva.

(#33327) SharpSA válasza gyugyo79 (#33326) üzenetére


SharpSA
veterán

Igen, ezt tudom és ilyenkor rendszerint felugró ablakban lehet külön engedélyt adni az sd kártya kiválasztása után, de itt most nincs ilyen. Majd rájövök hogy lehet, ha lehet.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#33328) allein


allein
addikt

Sziasztok. Segítsetek legyetek kedvesek :DDD win 10-es laptopom asztaláról átmásoltam a fontos mappákat a Synora. Hogyan állítom be, hogy szinkronizáljon, ezáltal létrejön az automatikus mentés. Helyesen fogalmazom?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#33329) #56573440 válasza allein (#33328) üzenetére


#56573440
törölt tag

cloud station backup a pc-re cloud station server a nasra, beállítod a kliensten hogy hol a nas, belső fix ip vagy ddns ha máshonnan is fogod használni, user adatokat kitöltöd, aztán adja már magát.

[ Szerkesztve ]

(#33330) bb.bocs válasza gyugyo79 (#33299) üzenetére


bb.bocs
őstag

na bakker, már ottvan a progik között :D régebben bepakoltam egy rakás oldalt :D

(#33331) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Srácok, a milyen NAS topikból átjönnék ide is, lévén Syno specifikus a dolog. Két modell között kellene most döntenem: DS416Play és DS418. Elsősorban nagyon sok, nagy méretű fénykép (itt mondjuk az automata tagelés jó lenne), másodsorban a transzkódolás lenne fontos. Syno oldala szerint a két gép majdnem ugyanolyan transzkódolási képességgel bír.

A 416Play mellett szól a nagyobb erő, x86-os CPU, viszont már 2 éves modell (bár nem tudom, hogy támogatási időnél ez mekkora hátrány) és "csak" 1 Gb rammal szerelték. A DS418 friss modell, 2 Gb rammal jön, de ugye gyengébb a transzkódolási képessége és abban sem vagyok biztos, hogy az arcfelismerés megy ARMos procival (bár azt hiszem DSM6 óta igen). Árban a különbség minimális (~nettó 104k és nettó 110k). Ott lenne még a DS918+, amiben már egy J3455 van, viszont nem hiszem, hogy kihasználnám azt az erőt, ami abban a NASban van, plusz az már ~ 50%-os felárat jelenteni (~nettó 150k).

Főleg azért kellene a transzkódolás, mert jelen állapotban amikor kell a gyerkőcöknek mese (nekünk, illetve családon belül a többieknek), akkor az nem TV-n menne, hanem ami éppen kéznél van (tablet vagy mobil), illetve lakások kívüli opció is kéne, ahol azért a sávszél korlátoz. Lejátszónál nincs külön fétisem, Plex nekem nem jött be (bár főleg a képkezelő részét néztem anno) és mivel elhagytam a WP-s telefonokat a családból így akár a saját app is szóba jöhet pl: droidra. Volt olyan ötletem, hogy távolról (tesóméknál) kiépítek egy lejátszót és az én NASomról húzza le a meséket/filmeket, de ott lehet egyszerűbb, ha simán valami Cloudsync vagy hasonlóval áttolom a 2 NAS között a dolgokat és helyben lejátszom.

Szerintetek?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#33332) Patice válasza CactuS (#33331) üzenetére


Patice
Topikgazda

És ha a mesékből olyan verziókat tárolnál a NAS-on, amit nem kell transzkódolni és mobilneten is átmegy? :U

Vagy a Video Station-ben asszem már van olyan funkció, hogy bejelölheted melyik fájlból legyen konvertált változat és azt előre 'legyártja'. Így nem lejátszás közben kell ezt megtennie.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33333) enginev3.0 válasza Patice (#33332) üzenetére


enginev3.0
félisten

Videostationt milyen eszközök támogatják? Telefonok, okos tv-k stb?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33334) CactuS válasza Patice (#33332) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Igazából a 4 lemezen már elférnének a filmek is valószínűleg, abból pedig nem gyártanám le mindegyikből az alternatív változatot, de alapvetően jó ötlet, ha van ilyen lehetőség, bár nem tudom, hogy a Kodinak mennyire zavarna be a plusz legyártott file. A maximum, amit filmnél használok az a 3D BD25, nincs 4K tartalmam (meséknél még kisebb a legtöbbnél, inkább retro/klasszikusabb meséket gyűjtök a gyerkőcöknek), a gyakorlatban ezekkel se bír el egyik említett NAS sem? Vagy a gyári Videostation azért elmenne vele?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#33335) gyugyo79 válasza CactuS (#33334) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nehéz okosnak lenni mert kliens függő is nagyon az egész és ráadásul kliens szinten is van, hogy változik.
Ráadásul ugye nem csak a kimenetet kell támogatnia a hardvernek hanem a bemenetet is szóval egy jófajta régi xvid mese lehet jobban odavágja a proci terhelést mint egy BD 25.

Nálam pld, a 216play -en ha 2 kliensnek kell csak egy ac3 ->mp4a konverziót csinálnia vége is van mint a botnak mert táblázatukba azt nem emelik ki, hogy a hangot simán ffmpegel tolják át prociból ha a kliens azt adja vissza, hogy nem mehet direktbe azt ac3, vagy a feljebb említett régi XviD -ek no ezeket se kezelik/ nincs rájuk úgy fordítva a szoftver, hogy kezeljék ezek az új nem intel procik már hardveresen és több erőforrást elvesz a dekódolásuk az enkódolás előtt mint egy hardveresen támogatott 4k videónak ...

De pld. Kodi -hoz belső hálón nem is kell semmit se csinálni a NAS-nak ha nfs-smb van becsatolva a könyvtár a tartalommal, míg ha pld. PLEX -ezni szeretnél óvva intelek a nem intel processzorostól. A saját Video Stationjüket állatába megcsinálják, hogy hardveres gyorsítást használja ki, de igazán csak akkor brillírozik ha a forrás is támogatott hardveresen és nem csak a leendő kimenet.

Én tuti, hogy a 2 közül a nem intel procisat csak akkor venném ha a nagyon utána olvastam a másiknak és tisztába lennék vele mire számítsak, ha fontos a transzkódolás, mert az a táblázat igazán szépen leírja a 4k videóból mit tud -ot csak ugye annak egy elég szabvány a kép/hang formátuma, míg a valós tartalom amire használva van még jelenleg nagyon kevés helyen az.
Míg az intel procisnál azért te is fel tudod mérni mire számíthatsz, kevésbé zsákba macska.

(#33336) Patice válasza enginev3.0 (#33333) üzenetére


Patice
Topikgazda

Alapvetően mobil eszközökhöz (telefon, tablet) lett kitalálva, de PC-n is használható, ill. egyes TV-kre (Samsungok asszem) fel lehet tenni az app-ot.

(#33334) CactuS:

Szerintem az átkódolt változatok csak a Video Station-ben jelennek meg, vagyis ugyan ahhoz az adatbázis bejegyzéshez fognak tartozni, mint az eredeti fájl. Kodi szerintem nem is látná ezeket.

Mesékkel kapcsolatban azt nézd meg, hogy milyen kódolásban vannak meg most, mit támogatnak a meglévő eszközök és mit tud átkódolni a NAS.
Sejtésem szerint igen szűk lesz a közös halmaz, de egy kis utánaolvasást megérhet.

Vagy még az jutott eszembe, hogy van lehetőség offline videók tárolására is a DS Video appban. Természetesen ez a mobil eszköz belső tárhelyét, SD kártyáját használná, de tapasztalatból azt tudom mondani, hogy ha legalább pár mese akad az ember telefonján, akkor már meg van mentve a szitu. :B

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33337) Madwe válasza Patice (#33336) üzenetére


Madwe
nagyúr

Vagy vegyen egy combos Intel procis nast, pl 916+, ami izomból lenyom minden transzkódolást 1080pbe:)

(#33338) #56573440 válasza Patice (#33336) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nekem nincs play-es cuccom, de itt van egy videostation leírás. Nekem ebből az jön le, hogy on the fly 3 opció is van amivel lehet befolyásolni a lejátszott anyag minőségét.

Persze mindez igaz ha támogatott formátumnak eshet neki a play transzkódere.

(#33339) CactuS válasza Patice (#33336) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mesék elég változóak az biztos, az újabbak, pl: Bogyó és Babóca (720p, mkv, mpg4 és AC3 hang), Mancs őrjárat (mkv, AVC+AC3 hang), Chuggington (avi/divx, talán 640x480), de az öregebbek, pl: Kacsamesék kisebbek (575x432 avi/divx), vizipók-csodapók (AVC), frédi és béni (avi/divx,mpeg1 audio) és akkor még ott vannak az animációs filmek (verdák, Rio stb, amik kivétel nélkül FHDsek, általában mkv konténerben vannak és általában AVC,x264 videó és AC3, DTS hanggal vannak. Sejtettem, hogy ennyire nem lesz egyszerű, mert pl.: a TVbox is háklis néhány mesére (pl: a fent említett AVC+AC3-as Mancs őrjáratra), amit a HTPC gond nélkül elvisz, de azért reménykedtem. :B

Madwe: 916+ elvinne mindent? Mondjuk az már nem éppen az eredeti költségkeretben van, de mióta kint van a 918+, azóta kicsit beesett az ára (vicces ezt írni egy ilyen hardverre, amikor 175k körül van).

Azt egyébként tudja valaki, hogy az arcfelismerés a Photo Stationben még mindig x86 exkluzivitás vagy már a sima ARM-os gépeknél is engedélyezték?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#33340) Madwe válasza CactuS (#33339) üzenetére


Madwe
nagyúr

1080ps forrás esetén bármit transzkódol hardveres gyorsítás nélkül (ami a playeknél van, de csak videostation alatt, én eleve plexet használok).
Ha beletekersz a filmbe, 3-4mp míg összeszedi magát, de utána röccmentesen folytatja (néha kiírja h a hw nem elég erős a transzkódoláshoz ezalatt a 3-4mp alatt, de nem kell vele törődni, amint utoléri magát, megy minden rendesen. Isoim nincsenek (plex nem szereti) de bd25 remuxok, akár 3dsek is gond nélkül transzkódolódnak (közben persze a proci 99% pörög, uh ilyenkor más lejátszására nem épp alkalmas a nas, de pl torrent seed ekkor is megy nálam). Ja igen, a 8gbos változat van itt, de sztem ezt a 2gbos is így bírja talán...

Egyedül a 4ks anyagok 1080ps lejátszásával van gondja, dehát ez szerintem nem meglepő :)

Amúgy elég sok app eleve intelen fut csak, szerintem a felsőbb kategóriában érdemes már arra menni, lehetőleg min 2gb rammal, minél bikább procival...

[ Szerkesztve ]

(#33341) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Megelégeltem, hogy a DS411j mocsok lassú lett a 6.xx-es firmware óta.
Lementem majd az adatokat, és egy régebbi firmware-t 5.xx vagy akár 4.x-t akarok rá visszarakni. Ilyet csinált már valaki?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#33342) CactuS válasza Madwe (#33340) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Hát, mondjuk ha meg azt nézem, akkor a 916+ után már csak egy pici ugrás a 918+. Prociban nagy jelentősége nincsen szerintem, fogyasztásban ugyan a TDP több (nem N-es, hanem J-s a proci (J3455), de passmarkban kb. 200 pont a különbség. Ami előnye lenne elméletben, hogy csatlakoztatható hozzá egy külső dokkoló, amivel meg lehet ~duplázni a HDD helyek számát. Persze szintén aranyáron és ha a mostani 10 TB-os HDD méretet nézem (ami még bőven nőhet, ha bejön az üveg alapú adathordozó a gyártóknak), akkor nem hiszem, hogy egyhamar kellene egy ilyen.

4k képes megjelenítőm nincsen és nem is hiszem, hogy egyhamar lesz, így számomra ez nem fontos. Ha most bedöglene az LG TVm, akkor sem vagyok benne biztos, hogy azt vennék. Szép-szép, de ilyen TB/Ft árak mellett nem érik meg a valódi 4k-s anyagok a tárhely többletet.

kraftxld: Személyesen nem, azt hiszem ezt nem is támogatja hivatalosan a Synology, viszont redditen találtam egy leírást, ahol 411j tulaj megerősítette, hogy működik, bár volt, akinek nem sikerült.

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#33343) Madwe válasza CactuS (#33342) üzenetére


Madwe
nagyúr

A 916hoz is csatlakoztatható (bár lehet tudod, csak félreértettelek)

A 4ks anyagok nem sokkal nagyobbak amugy mint az fhdk. A 4knak nem sok értelmét látom még 55" sem, pedig 1.5m nézem :D Ellenben a HDR az baromi nagy előrelépés, s ammeg csak 4ks anyag esetén lehet :D

(#33344) CactuS válasza Madwe (#33343) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Mondjuk azt néztem, hogy itthon 916+ árban van az 5-ös bővítő. Ez azért kicsit "vicces". 4k egy film esetén általában 1,5-2x-es méretet jelent nem? Ami nem hangzik soknak, de nekem még nem mindegy, hogy 25-30 vagy 35-70 Gb per darab. :B Lehet, ha majd csökken a Tb/Ft ár, akkor jobb lesz, de nem hiszem, hogy mostanában megvalósulna. Igazából ez nem számít a NAS választásnál most, mert nem is várnám el a 4k transzkódolást egy mobiltelefonra vagy tabletre. Lévén az elsődleges cél a mesék mobilizálása, abból meg szerintem még nem is létezik 4k, főleg nem azokból, amiket mi mutogatunk a gyerekeknek.

Off, de hátha még befér: 4k esetén az upscale nem néz ki hülyén? Nyilván nem arra gondolok, hogy a vizipók-csodapók hogyan mutatna, hanem arra, hogy az általános TV nézés (jobb esetben HD adás) élvezhető a mindennapokban?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#33345) Borisz76 válasza Madwe (#33343) üzenetére


Borisz76
veterán

Hasonló cipőben járok.

55"-s FHD tv-v játszom, netezek, filmezek.
Próbaképpen leszedtem 1-2 4K-s filmet.
Tényleg jó de nagyobb képméret esetén jönne ki jobban a különbség.

Az 1-ik film HDR képes.
Nos nálam a kép rendkívül "szürke" volt.
Mint utólag kiderült ....csak akkor élvezhető a HDR ha a házimozi lánc minden tagja támogatja azt a forrástól a házimozi erősítőn át egészen a tv-g.

Egyenlőre nem érzek késztetést a HM és a TV cseréjére.
Ha tönkre megy vagy már a csapból is a HDR folyik...akkor talán :)

Mod :

Frissítés érkezett : Version: 6.1.3-15152-5

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#33346) gyugyo79 válasza CactuS (#33344) üzenetére


gyugyo79
addikt

Amúgy én már csináltam mese optimalizálást és Handbrake -el félelmetes mennyiséget meg lehet csinálni egy nap alatt (munkába menet előtt elindítottam és elvolt amíg dolgoztam). Kb. csak a készek vissza szétmásolása meg amikor össze raktam a munka könyvtárba volt meló. Én a régi divx stb. csináltam meg és már helyben is rengeteget hozott, meg úgy tényleg 0 erőforrással tudja kezelni minden új eszköz.

Az arcfelismerésre a válasz: Én azt láttam, hogy be lehet sok nem intelesen is kapcsolni. De azt nem tudom, hogy ez fixen mindre igaz e. Meg én be se kapcsolnám pld. az otthoni 216 playen egy komolyabb mennyiségű képre mert ez megint olyan ami oda tud tenni a procinak. Mondjuk én Photo Staton -t se használom de most felraktam, hogy megnézzem ne hogy hülyeséget írjak mert rosszul emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#33347) Madwe válasza CactuS (#33344) üzenetére


Madwe
nagyúr

1.5x méret kb ami manapság jellemző, 25gb helyett 30-40gb max...

4k upscaling függ nagyon a tévé upscalingjétől, egy normálisabb már teljesen rendben csinálja, az én tévémen pl a 720p legalább ugyanúgy néz ki mint egy hd ready vagy fhd kijelzőn :D

(#33345) Borisz76 A 4knak is csak akkor van értelme, ha 4k kijelzőn nézed :) Hdrhez pedig leginkább a tv fontos h tudja, hm szettet pl lehet optikaival is beláncolni, vagy ha tudja passthrought akkor sincs gond. Azért érdemes egy oleden meglesni mit tud egy HDR, pl Planet earth 2-t vagy john wick 2-t meglesni hdres és sima változatban :D Persze oled eleve szebb lesz, de a hdr rátesz mégegy lapáttal :)

(#33348) Pubszon


Pubszon
veterán

Jelez a DS, hogy jött update.
Ha nincs gondom vele, akkor nem is muszáj frissítenem igaz?

Illetve egy másik kérdés:
Van egy USB-s Samsung lézer nyomtatóm.
Ezt rákötve a DS-re, meg tudom osztani a belső hálón?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33349) #56573440


#56573440
törölt tag

Hátha valakinek érdekes lehet, itthagyom ha már megnéztem.

Cimboránál tesztelve a 214 play + ds video telefonon + bs player gyönyörűen használja a dedikált transzkódert ha kívülről nézem akkor is! Low beállításon egészen gyenge nettel is eldöcög, max 800 KB/s és környékét mutat a nas random 1080p-s filmeken up oldalon csúcsokban. Mondjuk a minősége is olyan.

Bár minden formátumra és hangsávra nem teszteltem természetesen :D

(#33350) Multibit válasza Pubszon (#33348) üzenetére


Multibit
veterán

Ha nincs gondom vele, akkor nem is muszáj frissítenem igaz?
Azért érdemes megnézni, hogy mit tartalmaz a frissítés! Én lefuttatnám akkor is, ha biztonsági javítások vannak benne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.