Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33601) daniel2121 válasza Patice (#33583) üzenetére


daniel2121
senior tag

de a router dhcp kliens listben miért nem látom a nas-t pedig a hálózaton van?

[ Szerkesztve ]

(#33602) daniel2121 válasza daniel2121 (#33601) üzenetére


daniel2121
senior tag

illetve az adress resevationban ott van az ip cím.

(#33603) smallmer


smallmer
őstag

Senki nem tud ajánlani hdd-t? :)

(#33604) Alex91 válasza smallmer (#33603) üzenetére


Alex91
félisten

Wd red, vagy seagate ironwolf. Es szerintem mar 4 TB alatt nem erdemes vasarolni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33605) _kovi_


_kovi_
aktív tag

Sziasztok!

Az miért van, hogy SMB-n a filmek nagy részéhez ha rákattintok azt írja hogy nem támogatott formátum.
upnp-n működik csak megáll a film.
Jogok rendben vannak.
Nem tudom milyen sávszélesség kell neki a zavartalan működéshez, de most wifizve van, mert nem tudunk oda kábelezni. Access Point leveszi a wifi jelet a routertől(120Mbit) és leadja kábelen a Med8eter-nek.
Köszi!

(#33606) Multibit válasza _kovi_ (#33605) üzenetére


Multibit
veterán

Valami nem tiszta számomra. Milyen programmal/lejátszóval "kattintasz rá" a filmre? A Mede8er mediaplayerrel is ezt írja ki neked? Javaslom az NFS használatát a mediaplayerhez.
Az, hogy nálad mire elég a wifi, csak Te tudod kideríteni. Pont azért, mert a wifi-t erősen befolyásoló tényező (a környezet) mindenki másnál eltérő! Az emlegetett 120 Mbps gondolom a net előfizetésed letöltési sebessége. Na, ez az, aminek semmi köze a LAN-on belüli eszközök közötti wifi-kommunikáció sebességéhez.
Feltételezve, hogy a wifi átvitel stabil nálad, a szükséges sebességet az éppen nézett film maximális full bitrátája határozza meg. A full bitráta a film egyszerre lejátszott stream-jeinek együttes bitrátáját jelenti (tehát nem csak a video bitrátát). Ha a wifi sebessége kisebb, mint a film full bitrátája, akkor tapasztalsz akadást, kockásodást.

mert nem tudunk oda kábelezni
Ne is! Az mégis csak csúnya lenne ;]

(#33607) Szila|H| válasza kocoska007 (#33580) üzenetére


Szila|H|
tag

Írtam privátban.

Life is better with a frenchie

(#33608) _kovi_ válasza Multibit (#33606) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Minimális a távolság, kvázi másik szoba.
Mede8er mediaplayer nézzük. NFS-ben semmi sem látszódik. :((
120mbit a net sebességünk, annak elégnek kell lennie hogy wifin "átvigye" a szükséges adatot.
Az AP is N-es.

NFS-ben szerintem miért nem látszódik?

(#33609) Alex91 válasza _kovi_ (#33608) üzenetére


Alex91
félisten

Semmi koze nincs a WiFi sebessegehez a net sebessegednek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33610) _kovi_ válasza Alex91 (#33609) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Aham jogos, ez belső hálózat.
NFS-ben szerinted miért nem látszódik a tartalom a Synolgy-n?

(#33611) Multibit válasza _kovi_ (#33608) üzenetére


Multibit
veterán

Hiába írtam le?

"120 Mbps gondolom a net előfizetésed letöltési sebessége. Na, ez az, aminek semmi köze a LAN-on belüli eszközök közötti wifi-kommunikáció sebességéhez."

NFS-ben semmi sem látszódik.
Beállítottad az adott megosztott mappára az NFS-t? Felparaméterezted? Mede8er-en beállítottad, hogy NFS-en érje el a megosztást?

[ Szerkesztve ]

(#33612) _kovi_ válasza Multibit (#33611) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Jogos. :B

Csak először arra gondoltam, hogy a Med8ter -en levő Youtube és egyéb netezéshez.

(#33613) Alex91 válasza _kovi_ (#33610) üzenetére


Alex91
félisten

Nem DLNA-n akarsz lejatszani...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#33614) _kovi_ válasza Alex91 (#33613) üzenetére


_kovi_
aktív tag

Melyiket javaslod?
DLNA, SMB, vagy upnp?
Melyiknek mik az előnyei, mi a lényegük? :) :R :R

(#33615) Patice válasza _kovi_ (#33614) üzenetére


Patice
Topikgazda

Egyiket se, max. SMB-t.

De az NFS lenne a legjobb.

Ehhez két dolog kell a NAS-on:

1. Fájlmegosztásoknál engedélyezed az NFS szervert.
2. Megosztott mappáknál adott (megosztani kívánt) mappára be kell állítani az NFS jogot.

Örül.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33616) Madwe válasza Patice (#33615) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mi a baj az smbvel? dlna és upnp ördögtől való, de a szegény smb mit vétett :D?

(#33617) Multibit válasza Madwe (#33616) üzenetére


Multibit
veterán

Ha az egyik hálózati pont Windowsos, akkor semmi :) De két Linux közt legyen már inkább a kevésbé erőforrás igényes NFS.

(#33618) Patice válasza Madwe (#33616) üzenetére


Patice
Topikgazda

Csak annyit, hogy a Windows szüleménye.

És két alapvetően Linuxos gépet egy olyan protokollal összekötni, ami nem is a "sajátjuk" - szvsz. vétek. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33619) Madwe válasza Multibit (#33617) üzenetére


Madwe
nagyúr

Valóban nagy a különbség a két szabvány között - kis fileok esetén. Nagyobb fileok esetén, ami tipikusan jellemző egy filmre, elhanyagolható. Az elvi okokat értem és elfogadom, de nem életbevágó :) Főleg ha a jogosaultságmentes, feliratgyűlölő, bugos dlnaval hasonlítjuk össze :D

[ Szerkesztve ]

(#33620) Multibit válasza Madwe (#33619) üzenetére


Multibit
veterán

Én azért is szeretem, mert egyszerű a jogosultság kezelése (IP-cím alapú), használatakor nem kell fhnév/jelszó beállításokkal bíbelődni.

(#33621) _kovi_ válasza Patice (#33615) üzenetére


_kovi_
aktív tag

S akkor ezáltal az NFS-en belül látható válik a megosztott mappa?

(#33622) Pubszon


Pubszon
veterán

Egy régi kérdés.
Van 2 lemezem, külön kötetként.
Egy 4 és egy 1TB-os lemez. A nagyobbikon van minden adat, megosztás.
Pár mappát lehet szinkronizálni a kisebb lemezre a biztonság érdekében?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33623) Galopp válasza Pubszon (#33622) üzenetére


Galopp
tag

Igen, a HyperBackup erre is képes.

(#33624) Pubszon válasza Galopp (#33623) üzenetére


Pubszon
veterán

Akkor lehet megtartom az 1TB-osat erre a célra, de egy kisebb is elég lenne, csak családi képek és hasonló fontos, kis méretű fájlok biztonsági mentésére. :)

MOD: Fel raktam, hova tovább?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33625) maci25 válasza kulu22 (#33012) üzenetére


maci25
aktív tag

Szia!

Nem tudod véletlen mennyibe van náluk .hu domain ebben a formában mint nálad( dinamikus ip kezeléssel)

Vagy esetleg valakinek ötlete, hogy hol lehet még dinamikus ip -hez domaint regélni?

[ Szerkesztve ]

(#33626) Csabroncka válasza maci25 (#33625) üzenetére


Csabroncka
addikt

A synology ad ilyen szolgáltatást ingyenesen, igaz sajátnév.synology.com

"in medias res"

(#33627) Galopp válasza Pubszon (#33624) üzenetére


Galopp
tag

Ha elindítod, rögtön jön a varázsló is, hogy mit szeretnél. Két egyszerű megoldás is van. Az egyik, hogy a listában az utolsó előtti lehetőséget választod, a "Helyi adatok másolása"-t. Ez lényegében lekopizza a kíánt helyre egy vagy több könyvtár tartalmát. Rendesen a FileStationnal is látod a fájlokat az új helyen. Véletlen törlés elleni védelem is van benne, vagyis nem csak tükrözni tudja az adatokat, hanem megtartja a forrásban törölt fájlokat mentett helyen, ha kívánod.

A másik lehetőség, hogy a kezdeti listában az első lehetőséget kéred: "Helyi megosztott mappa és külső tároló"
Itt is ugyanúgy megadod a cél helyét, majd a mentendő adatokat( könyvtárakat). Az előzőtől a következő abalkban különbözik, vagyis megadhatod, hogy a biztosnági mentéseket hogyan rotálja, vagyis melyikeket mennyi ideig tartsa meg. Illetve itt lehetőséged van jelszóval védeni a biztonsági mentésedet.
Különbség még, hogy a célhelyen lévő fájlokat a Filestationnal nem látod, böngészéshez mindenképp kell a Biztosnágimentés-kezelő alkalmazás.Azzal viszont a különböző verziójú mentéseket is átláthatod.

[ Szerkesztve ]

(#33628) maci25 válasza Csabroncka (#33626) üzenetére


maci25
aktív tag

Én inkább valami hasonlóra gondoltam valami.hu

(#33629) scream válasza Csabroncka (#33626) üzenetére


scream
veterán

synology.me nem? :)

(#33630) Galopp válasza Galopp (#33627) üzenetére


Galopp
tag

És itt ragadnám meg az alkalmat egy kérdésre én is.

Furcsa módon ha felcsatolok egy távoli megosztott (SMB) mappát a NAS egyik könyvtárába, akkor a HyperBackup a "Helyi megosztott mappa és külső tároló" megoldással nemes egyszerűséggel átugorja annak tartalmát, nem lép bele, nem készít mentést róla.

Ezt most úgy küszöbölöm ki, hogy az egyik kötetem alkönyvtárának egyikébe felcsatolom a távoli smb megosztás, majd a "Helyi adatok másolása" lehetőséggel erről csinálok egy másolatot, majd erről a másolatból csinálok egy rotált biztomnsági mentést.

A kérdés: ez most hiba, vagy fícsör? Én az elsőre tippelnék, de az is lehet, hogy van valahol egy kapcsoló, pipálandó opció, amit nem vettem észre és csak kitolok magammal simán...

(#33631) Csabroncka válasza scream (#33629) üzenetére


Csabroncka
addikt

igen

maci25: a tárhelynél és a legtöbb helyen fix IP kell, de pl azt nem tudom, hogy a valami.hu -t átirányítod a valami.synology.me-re ami már viszont dinamikus - talán lehet....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#33632) Madwe


Madwe
nagyúr

A volumeom crashelt, amiben 1 disk van, ugyanakkor az normal állapotban van, 1db bad sectorral. Ilyet is csinál? ejnye :D így ugye letiltott minden appot, uh vihetek haza cserelemezt...

[ Szerkesztve ]

(#33633) istvan170


istvan170
aktív tag

Üdv!

A video alapján megpróbáltam a mac mini-s kodit beállítani a 216play-hez, de nem jeleníti meg nfs alatt a nas-t. Bármi ötlet?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#33634) Pubszon válasza Galopp (#33630) üzenetére


Pubszon
veterán

Akkor a második megoldás, azaz ami az első helyen van a varázslóba, az kell nekem.
Köszi!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#33635) e90lci válasza istvan170 (#33633) üzenetére


e90lci
senior tag

Ez?

(#33636) Patice válasza _kovi_ (#33621) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen.

(#33630) Galopp:

Szerintem a terminológiában keresendő a válasz.

A Syno-nak a külső tároló = USB-n rálógatott külső lemez.
A felcsatolt távoli mappa meg értelem szerűen nem esik bele ebbe a körbe.

Szerintem ez nem hiba és nem is fícsőr.

A megoldás inkább a Cloud Station lesz, amivel adott kliens gépről tudsz automatikusan szinkronizált mappamásolatot fenntartani a NAS-on. És utána ezt a mappát már be tudod vonni a HyperBackup mentési körébe.

(#33632) Madwe:

Persze, hogy csinál. Legalább szól, hogy elkezdett bad sectorosodni a lemezed. Az szarabb lenne, ha ennek ellenére menne tovább jelzés nélkül.

(#33633) istvan170:

A videóban a z NFS jogoknál a csákó nagy vonalúan csak egy *-ot (helyetetsítő karaktert) adott meg a célnál, ami szép és jó, mert így mindenkinek ad NFS jogot.

A gyakorlatban ezzel szemben nálam az működött, ha minden kliens gépnek külön IP-t adtam a routeremben és minden egyes IP-re beállítottam az NFS jogot.

De amúgy a többi beállítással is érdemes játszani, lehet az is megoldja - bár nem túl sok reményt fűzök hozzá. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33637) Galopp válasza Patice (#33636) üzenetére


Galopp
tag

Ez így akár logikus is lehet.. :-)

Egyébként van valamilyen módszer vagy alkalmazás, hogy a napi mentések közötti eltéréseket megmutatja?
Azt látom, mennyi fájlban történt ilyan vagy olyan változás (a statisztikák között), de a HypeBackup azt nem mondja meg, melyek ezek a fájlok.

(#33638) Patice válasza Galopp (#33637) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát erre már passz.

Több, mint egy éve nincs synom. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#33639) Bacusuz válasza Patice (#33583) üzenetére


Bacusuz
őstag

szóval
a teló felbontása 720p, a fiilm 1080p.
ha a filmet letöltöm a telóra,akkorlejátsza.
nem lehet hogy a 413j hardvere kissé gyenge az ilyen átkonvertálásokhoz? :F

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#33640) Rruuer


Rruuer
senior tag

van egy kis gondom ha filmet nézek, csúszik a hangja, dlna-val, a plex az valamiért nem megy, egyszerűen nem elérhető a nasom, lehet kezdeni valamit hogy normálisan tudjak filmet nézni?

(#33641) thomasa


thomasa
senior tag

Sziasztok, Synology NAS-om van évek óta használom. Pár napja észrevettem, hogy amikor hazaérek, vadul pörgeti a hdd-t állapot ledek veszettül villognak, nem elérhető a megosztás. Leállítani sem lehet az eszközt, gombját megnyomom csak villog, de nem kapcsol ki, mint szokott. Csak ha kihúzom, akkor tér magához nagy nehezen 30 perc múlva, olyankor utána fél napig semmi baja. Nincs megosztva kifelé a felhő. A hálózatomban annyi változás történt, hogy vettem egy konnektoros jelerősítőt a wifiknek 2 hete.
Szerintetek feltörtek?

(#33642) lajos75


lajos75
senior tag

Sziasztok!

Vásároltam ma egy DS718+ Nast, és most szembesülök azzal a ténnyel hogy nincs hozzá Plex és Transmission :W :Y

Létezik hogy nincs hozzá :F :W

(#33643) Varszegig válasza lajos75 (#33642) üzenetére


Varszegig
veterán

Biztosan van plex, a 918+-hoz van, és ugyanaz a processzor.

(#33644) lajos75 válasza Varszegig (#33643) üzenetére


lajos75
senior tag

Ezek közül szinte mindegyiket próbáltam de nem kompatibilis :W

(#33645) scream válasza lajos75 (#33644) üzenetére


scream
veterán

Hozzá kell adni a Package managerhez a repo linkjét és akkor már onnan látszani fog a Plex.

(#33646) lajos75 válasza scream (#33645) üzenetére


lajos75
senior tag

(#33647) scream válasza lajos75 (#33646) üzenetére


scream
veterán

Nekem csak a SynoCommunity-s repo van bent és az All fülön ott van a Plex Media Server.

(#33648) lajos75 válasza scream (#33647) üzenetére


lajos75
senior tag

De neked melyik típusú Nasod van?

(#33649) maci25


maci25
aktív tag

Droidos telefonon ds cloud sikerült rávenni, hogy szinkronizáljon, de azt nem találom benne, hogy ha valamit törlök a telon törölje a nas-ról is. Asztali gépen ott van a lehetőség. Droidos telefonon hol keressem?
[kép]

(#33650) thomasa válasza thomasa (#33641) üzenetére


thomasa
senior tag

Megoldottam, közvetlen rátettem a gépre direktbe a nas-t, és beengedett, tettem rá tűzfal funkciót és jó lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.