Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28051) Madwe válasza Csabee. (#28050) üzenetére


Madwe
nagyúr

Erre való a vpn :D

(#28052) Csabee. válasza Madwe (#28051) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Valamiért otthonra nem tudtam beállítani a VPN-t. De teszek még egy nekifutást. Win7 - Synology nas kapcsolatot fogok létrehozni VPN-n. Ha konkrét hibaüzenetet kapok szólok és kérdezek! :D

Üdv: Csabee.

(#28053) Sanya válasza Csabee. (#28052) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ha router mögött van a NAS és L2TP/IPSEC-et akarsz windows-zal elérni, akkor a windowson ezt kell megcsinálni:

[link], és neked a 2-es érték kell.

Ha androidról, akkor: sha2-256 mód engedélyezése.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28054) Kovács Elemé válasza MrCsiT (#28029) üzenetére


Kovács Elemé
csendes újonc

Kérlek, Kovács Elemé, írd meg, hogy ezt a problémát Te hogyan oldod meg otthon/munkahelyen/bárhol, ahol Synology NAS-t használsz? Gondolom, van erre valami jó megoldásod? :F

Erre tudod te is a választ. A felhasználók jogainak megfelelő kiosztása, egyik user se tudjon a másik mappájában kotorászni, biztonsági mentés a felhasználók érzékeny adatairól, és lehetőleg minél kevesebb mappa felcsatolása win intézőbe. Lehet még variálni h., a user/pass páros ne legyen mentve a rendszerbe, hanem a munkamenet előtt keljen megadni az adatokat. Lehet használni a file station webes felületet.

Nálam az utóbbi vagy, az explorer-ben egy parancsikon van elhelyezve és a user/pass-t minden munkamenet előtt megadom.

De hogy az egész nas tartalmát felcsatoljam, nem őrültem meg. :N
Természetesen nincs 100% biztonság, de azért törekedjünk rá.

(#28055) krealon válasza Fecmed (#28000) üzenetére


krealon
veterán

"A napokban eltünt egy mappám ( fénykép ) a képek mappából. Kerestem a kukában, de nem volt benne. ( volt olyan törölt mappa a kukában, amit én valóban töröltem ).
Van arra valami mód, hogy visszaszerezzek "eltünt" mappát ?
"

Nezd vegig az almappakat, amik az "eltunes" ota (vagy a kornyeken) modosultak.
Valoszinuleg at lett veltlenul dobva az egyikbe. (Eger pozicionalasi gond Windows eseten.)

(#28056) lrigo


lrigo
tag

Sziasztok!

DS215J-hez keresek vezetékes kültéri IP kamerát, lehetőleg 25.000 Ft körüli áron.
Van megbízható, bevált típus ebben az árfekvésben?
(Nem kell semmi extra tudás, PTZ, stb.)

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#28057) urban racer válasza lrigo (#28056) üzenetére


urban racer
senior tag

Javaslom nézd meg a postom, nagyon sok helyen használják ismerősi körben a hikvision+synlology párost :K

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#28058) lrigo válasza urban racer (#28057) üzenetére


lrigo
tag

Köszönöm a gyors választ!
A képek nagyon rendben vannak, nézek egy hasonló, vagy ilyen kamerát.

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#28059) xpike_


xpike_
csendes tag

Sziasztok
synology 416play-emet szeretnám távolról is elérni, az EZ-internet alkalmazás nem ismeri fel a ZTE speedport 2i típusú routeremet
hogyan kell beállítanom a portforwarding-ot hogy müködjön? lásd alábbi beállításokat kéne beírnom

köszi előre is

Danny

(#28060) urban racer válasza lrigo (#28058) üzenetére


urban racer
senior tag

[link] ezt a helyet javaslom. Illetve a synology oldalán találsz supported camera list-et, a Hikvision kamerák túlnyomó többsége támogatott.

"Egy mágus sosem késik, Zsákos Frodó. És korán se jön soha. Pontosan akkor érkezik, amikor akar."

(#28061) lrigo válasza urban racer (#28060) üzenetére


lrigo
tag

Köszönöm, már nézegetem a Hikvision oldalát is.

Üdv,

Lrigo

Jó szóval oktasd, játszani is engedd... (JA)

(#28062) atlasz52


atlasz52
tag

Kisebb segitséget szeretnék kérni.
A nasnál,a tv a második vinyónál a mappát.hogyan látja?
Elsö vinyónál,a video mappát ,és a zeneit látja csak?és a képet látja?

Hol kell engedélyezni,a többi mappát?
Gépkönyvet ugye nem adnak a nashoz?csak pdf

Köszönettel

LÁSZLÓ

(#28063) gyugyo79 válasza atlasz52 (#28062) üzenetére


gyugyo79
addikt

Vezérlőpult -> Indexelési szolgáltatás -> Médiaindexelés
Itt az indexelt mappa és azon belül kiválasztod azt amit szeretnél és ,hogy miket nézzen (film/kép/zene).

Azt hogy az indexelés, hogy működik le van írva ha visszább olvasol de nagy vonalakba csak ha Synologys alkalmazással (De azokból se biztos, hogy minddel pld. file stationra is olvastam már panaszt) , vagy FTP-n vagy SMB -n kerül be oda valami az lesz indexelve.

[ Szerkesztve ]

(#28064) Patice válasza atlasz52 (#28062) üzenetére


Patice
Topikgazda

Indexelni kell a többi mappát, amit látni szeretnél a TV-n.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28065) Essejó válasza atlasz52 (#28062) üzenetére


Essejó
veterán

Azt látnak az eszközök amit megosztasz velük.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#28066) envagyok


envagyok
veterán

Most próbáltam a hyperbackupot, elég elszomorító.
Az 5.2-es dsm mentéskor olvasható formában mentett, azaz látszódtak a file-ok, könyvtárak.
A -6osban a hyperbackup millió könyvtárban 50mb-os fileokban ment.
Lehet valahogy a régi mödszer szerint?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28067) kaciokos válasza Kovács Elemé (#28054) üzenetére


kaciokos
őstag

Az elejével (jogosultságok szigorú kiosztása, mentés fontossága) egyetértek, de szerintem

1. A jelszó mentésének letiltása nem számít semmit, ha munkamenet induláskor beírod, akkor kikapcsolásig ugyanúgy megjegyzi a Windows, mintha el lenne mentve, magyarán egy, a nevedben futó vírus számára is hozzáférhető.

2. A felcsatolás tiltása nem sok plusz biztonságot hoz, inkább csak látszatintézkedés. Egy titkosító vírus nem csak a betűre felcsatolt meghajtókat tudja egyszerűen lekérni, de az összes használatban levő hálózati helyet is (magyarán a "net use" tartalmát), és akkor ugyanúgy végig tudja azt is fertőzni.

(#28068) atlasz52 válasza Patice (#28064) üzenetére


atlasz52
tag

Köszönöm

LÁSZLÓ

(#28069) Madwe


Madwe
nagyúr

Hali,

valaki megoldotta már a következőt:

van egy személyes használatra szánt nas, ahol bizonyos mappákat admin elől el szeretnénk rejteni (elég ha pl a home folder ilyen lenne). A gond az, h alap esetben admincsoportot nem lehet kitiltani sehol. (btw én volnék az admin, de szempont lenne, h legyen olyan mappa, amibe semmiképp nem tudok eljutni) Értem én alap esetben miért van így, de jó lenne ha erre lenne valami mód...

Azt tudom, h megosztott mappához lehet olyan jogosultságokat adni, h admin ne láthassa filestationben s fel se tudja csatolni smb-n, de vezérlőpultban attól még ott lesz, s 1 kattintás visszarakni :D

(#28070) envagyok válasza Madwe (#28069) üzenetére


envagyok
veterán

CSinálj magadnak egy usert, az admin jelszót meg felejtsd el :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28071) Madwe válasza envagyok (#28070) üzenetére


Madwe
nagyúr

Világos - admin jelszó első 3 karakterét én adom, második 3at x, utolsó 3at y. Csakhogy ekkor nem férek hozzá useremmel vezérlőpulthoz, új usert nem tudok csinálni, stbstb, ez így megoldható de macerás mert azért gyakran kell az admin :D

(#28073) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Aki a TV ->Média szerver -> nem csak alap video könyvtár használattal küzd az nézze meg nála működik e.

A Video Station -be adjátok hozzá a könyvtárat (adminként belépve balra fent a könyvtár +).
Utána ha ott megjelennek a filmek a Mediaszerver -> Böngészési beállítások résznél pipáljátok ki az Integrálja a Video Station adatbázist a Média szerverbe.

Nálam így megjelent a TV-n a külön egy Video Station rész (a Zene/Fénykép/Video mellet) amibe ott van minden rendesen.
Azok a mappák is amik nincsenek az indexelési szolgáltatásnál beállítva és én az újraindexelést se használtam még soha!
Nálam mint már írtam a filmes tartalom jelentős része egy külső 4 TB usb -s HDD-n van annak van egy film - sorozat könyvtára a video station -be beállítva amikbe DS-el töltök és teljesen jól működött eddig Video Stationel és most amikor teszteltem jól megjelent DLNA-n is minden.

(#28074) Varszegig válasza Madwe (#27885) üzenetére


Varszegig
veterán

Plex alatt van ilyen agent, de csak a feliratok.info-ról szed.

(#28075) Franko49


Franko49
tag

Ha a filmet Video Stationnal indítom Samsung smart TV-n nem minden esetben megfelelő a képarány. A TV nem engedi állítani (szürke), más módot meg nem találtam a képarány állítgatására. Ha csak simán a NASról indítom a filmet nincs semmi probléma vele. Hát akkor miért nem így használom? Vizuális típus vagyok :B

(#28076) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Lassan kezd megrendülni a bizalmam a Synologyban a frissítések terén.

Azt még elfogadtam volna, hogy a korábbi levelező rendszer használata után, lehet valami anomália, ami azt okozza, hogy kb. októbertől ha felteszem a MailPlus kliens frissítését, onnantól nem jelennek meg a web-es felületen a MailPlus Server által valójában letöltött új levelek, de még ha egyedi esetnek is gondoltam, a minap bejelentettem Support-ra, mert meguntam, hogy nem tudok frissíteni, várom, hogy reagáljanak.

Erre, pár napja frissült a Download Station, ma töltöttem volna le valamit, erre már a belépés után azt írta a felület, hogy "művelet nem sikerült", holott SEMMIT nem változtattam, csak és kizárólag a DS frissítését telepítettem, :((( és azóta (igaz, más okból) de újra is volt már indítva a NAS.
Ezek után, hogy "remek" frissítést adtak ki :W :W az ftp oldalukról letöltöttem a megfelelő processzorhoz való, 1-el régebbi verziót, telepítettem, és tádÁ, működik!

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#28077) Madwe válasza MrCsiT (#28076) üzenetére


Madwe
nagyúr

Milyen nast használsz?

213+ vagy régebbi? csak egy tipp :)

(#28078) MrCsiT válasza Madwe (#28077) üzenetére


MrCsiT
addikt

716+. Sok régebbi nem igazán támogatja a MailPlus csomagokat, bár elvileg az Intel procisok igen, de 2GB ram a csomag követelménye, ha jól emlékszem. Plusz, egyáltalán nem arról van szó, hogy a frissítések előtt ezek a csomagok ne futottak volna hibátlanul. :(((

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#28079) Marko_


Marko_
tag

Sziasztok!
A héten érkezik hozzám a ds416play, 3db 3TB-os wd red fog üzemelni benne.
Azon gondolkodtam, hogy érdemes lenne-e egyet külön kötetként csak torrentezésre használni, míg a másik kettőt SHR-ben egyéb adattárolásra? Vagy jobb mindhármat egy kötetre hozni? Ha egy kötetben lennének, akkor a folyamatos torrentezés mennyire lassíthatja az adatelérést, illetve melyik megoldás lehet a jobb a vinyók élettartamának tekintetében? Vélemények? :R

(#28080) Madwe válasza MrCsiT (#28078) üzenetére


Madwe
nagyúr

Világos, csak azt hittem mókolással tetted rá :)

Ez esetben viszont nem tudom mi lehet nálad a gond, h rendszeresen előjön, míg másoknál nem okoz problémát...

(#28081) envagyok válasza Marko_ (#28079) üzenetére


envagyok
veterán

Sztem torrentre tegyél bele egy teljesen külön hdd-t pl 1tb v 2tb wd purple.
Legalábbis ha fontos adatokat tárolnál még rajta.
A 3 másik hdd-ből pedig csinálj egy raid5 tömböt.
Nekem így lesz.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28082) xpike_


xpike_
csendes tag

Sziasztok
synology 416play-emet szeretnám távolról is elérni, az EZ-internet alkalmazás nem ismeri fel a ZTE speedport 2i típusú routeremet
hogyan kell beállítanom a portforwarding-ot hogy müködjön? lásd alábbi beállításokat kéne beírnom

köszi előre is

Danny

(#28083) envagyok válasza xpike_ (#28082) üzenetére


envagyok
veterán

Upnp be van kapcsolva a routeren?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28084) envagyok


envagyok
veterán

Tud vki infót arról hogyan lehet felhőbe menteni Dsm-en? (degoo-ra)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28085) Borisz76 válasza Marko_ (#28079) üzenetére


Borisz76
veterán

Járható út ez is , az is.

- 1 kötet csak torrentre , másik 2 HDD SHR-ben.
Ez esetben ha a torrentes köteted omlik össze , akkor azt buktad.

Ha az SHR-es kötetet ritkán használod , akkor elviekben kikapcsol egy idő után.

Azért elviekben - volt róla szó régebben - , mert ahhoz az összes lemeznek el kell mennie pihenni.Ez viszont nem fog menni mert a torrentes kötet folyamatosan dolgozik.

Bár lehet, hogy ez változott a DSM 6-os verziójával. Ezt nem tudom biztosan.

- Másik lehetőség a 3 lemezes SHR.

Szerintem nem lenne gond a torrentezés miatt...
1.6-2.5 GHz-s 64 bites Celeron, nem egy atomerőmű de léteznek tőle jóval gyengébb központi egységgel szerelt nas-ok is.

Mod :

Én személy szerint nem csinálnék 1 lemezből önálló kötetet.
Pont az lemez halála miatti adatvesztésből fakadóan.

Ha már van hely 1 + lemeznek ami véd a HDD pusztulás ellen, akkor miért ne védené az összes lemezt ?

Énvagyok !
Kb 17 éve van gépem...sok sok vinyóm volt már de 1 kezemen meg tudnám számolni, hogy hány db ment tönkre. Lehet szerencsés vagyok :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28086) envagyok válasza Borisz76 (#28085) üzenetére


envagyok
veterán

A torrentezés nagyon megviseli a meghajtót.
Töredéke esik az élettartam a folyamatos file io miatt.
Nekem másfél évente haltak le a routerre kötött 2.5-ös USB wd hdd-im.
Kettőt eltemettem (szerencsére mindkétszer gariban cserélték), most külön 3.5-ös kötet szolgál erre nasban. Azért wd purple lett vásárolva,mert elvileg az van arra konstruálva hogy folyamatosan írjon olvasson.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28087) Alex91


Alex91
félisten

DS 112j mire eleg? Nekem alapvetoen torrentezni kellene. A 128 MB RAM zavar egy kicsit.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28088) Madwe válasza envagyok (#28086) üzenetére


Madwe
nagyúr

Roterre kötött meghajtóval lesz ott inkább a gond, azok nálam is ölték őket, pedig nem is torrentre használtam:D

(#28087) Alex91 Torrentezni tud, de tekintve h a friss sokkal erősebb széria bír 20-30MB/s-t, ez pedig egy 4 éves s belépő széria, arra készülj fel h nem lesz valami sok a maximális letöltési sebesség.

(#28089) Alex91 válasza Madwe (#28088) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, nezem, ez nekem gyenge lesz sajna.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28090) gyugyo79 válasza Borisz76 (#28085) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nekem meg egy kezem nem elég megszámolni ;)
Maga a torrent működése miatt már sokkal nagyobb a terhelés csak letöltéskor amikor több helyről áll össze az adta de amikor tőled is töltenek éjjel nappal 1 MB/s-el 50-80 szálon akkor képzeld magad elé vizuálisan a HDD -t és azt hogy mit csinál ott a fej, hogy kiszolgálja a kérést.
Na ehhez jön hozzá az amikor még "néha" írnia is kell. Álszentség azt állítani, hogy ez normális használat és, hogy így ugyan úgy bírja majd mint egy olyan ami nincs így gyilkolva.

Marko_
Nem mindegy mennyire komolyan és milyen terheléssel használnád. Nálam egy külső usb-s házba van kirakva a torrentezés. De azért tényleg nam mindegy hogy néha 4-5 torrent van bent vagy 100+ meg több terra.

[ Szerkesztve ]

(#28091) Multibit válasza envagyok (#28086) üzenetére


Multibit
veterán

Azért próbálj ki NAS-ban is egy (több) jó HDD-t torrentre! Több, mint 3 éve megy Seagate NAS vinyó NAS-ban 7/24-ben. A kötetet - a torrenten kívül - médiatárolásra és FTP szervernek is használom :K

(#28092) envagyok válasza Multibit (#28091) üzenetére


envagyok
veterán

Most próbálom.
Egy wd purple synoval.
Router előtt PC-vel töltöttem, az is jobban használta az arra használt hdd-t mint a winest

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28093) gyugyo79 válasza Multibit (#28091) üzenetére


gyugyo79
addikt

Te is több száz torrentet és ilyen 3-4 TB -ot seedels minimum vissza? Mert természetesen nem összehasonlítható azzal ha ha valaki átlag letölt egy héten 10-15 dolgot amit a következő héten már nem is oszt vissza. Az elsőt raidbe csinálni a legnagyobb hülyeség (Főleg ha hozzá vesszük, hogy egy torrent állománynak mennyire is van rá szüksége ... )míg a másodikat tök mindegy hogy és min csináljuk.

(#28094) Marko_ válasza gyugyo79 (#28093) üzenetére


Marko_
tag

envagyok, Borisz76, gyugyo79
Köszi a válaszokat. Szerintem veszek akkor még egy vinyót csak a torrenthez, a 3db wd red meg megy 1 raid-es kötetbe.

(#28095) envagyok


envagyok
veterán

Ha a raid5-ben elmegy egyik lemez, utána még használható marad a rendszer?
Lehet írni olvasni, stb, vagy csak a hibás lemez kicserélése utáni felépítéskor indulhat újra a megosztás?

Milyen filrendszer ajánlott egy wd red 3*4tb raid5-nek?
ext4 vagy btrfs?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28096) claire78 válasza envagyok (#28086) üzenetére


claire78
senior tag

Nálam is így működik. Kb. 2 éve van NAS-om, de már egy HDD-t megevett a torrentezés. 3x3T külön kötetként és egy (ha jól emlékszem) Purple WD 1TB 2.5" -vel megy most a torrent.

(#28097) #56573440 válasza gyugyo79 (#28093) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nálam az elmúlt 2-3 év anyaga aktív. 4x 2tb red, köszönik szépen semmi bajuk.

Az hogy a külső vinyó elhal pár száz torrent alatt záros határidőn belül ha pörgetve van az alig meglepő. Nem arra van tervezve se a motor se a fej, se a többi komponens, hogy ezt bírja. A redek és társaik meg de, sőt céges környezetben ennél durvábbat is kaphatnak.

claire78
2.5-ös purple szerintem soha nem volt :B Én legalábbis nem láttam.

[ Szerkesztve ]

(#28098) claire78 válasza #56573440 (#28097) üzenetére


claire78
senior tag

Akkor lehet Blue? :B Már nem emlékszem.. :) De igazad lehet, most h nézem.
Akkor semmivel sem vagyok előrébb. :) De ez volt otthon. ;)

(#28099) envagyok válasza claire78 (#28096) üzenetére


envagyok
veterán

& @blackrulez,

ext4 vagy btrfs?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28100) claire78 válasza envagyok (#28099) üzenetére


claire78
senior tag

Nálam minden ext4. Nem emlékszem telepítéskor erre a btrfs fájlrendszerre. Lehet, hogy akkor még nem volt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.