Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27851) ERPY válasza --Rawlings-- (#27850) üzenetére


ERPY
őstag

Először is köszönöm a segítséget mindenkinek. Gondoltam hogy valami nem okés nálam, annak ellenére hogy látszatra minden jónak tűnik. Szal a VPN kapcsolat összejön, kis kulcs az óra mellett a telefonon. Megnéztem az IP címeket, egyszer az otthoni wifi mellett, majd átmentem mobilnetre, ott VPN bekapcs, de a kapott IP cím nem egyezik a wifi mellett kapottal. Mobilneten ugyanazt az IP-t mutatja, ha aktív a VPN, ha nem. Végig a whatismyipaddress.com oldalon néztem. Kikapcsoltam a PPTP-t, már csak az OpenVPN aktív.

A nason a VPN Server beállításaiban gondolom túl nagy hibát nem lehet ejteni, de azért ez van:

Más tudtommal nincsen állítva a nason ez ügyben, valószínű hogy ez is lesz a hiba. Szóval kellene még valamit állítanom?

(#27852) ERPY válasza ERPY (#27851) üzenetére


ERPY
őstag

Baxxus. Átnéztem az androidos alkalmazásban a beállításokat, és volt egy olyan rész, hogy ipv4-en a teljes forgalom átírányítása vpn-re. Kipipáltam, alapban nem volt. Megnéztem, és most ugyanazt az ip-t kapom mobilnetről vpn-en keresztül, mint mikor wifin keresztül vagyok. Akkor ha jól értelmezem ez lehetett a hiba.

(#27853) Madwe válasza --Rawlings-- (#27850) üzenetére


Madwe
nagyúr

l2tp ipsec biztonságosabb, de openvpn se rossz.

(#27854) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Kérdés mennyire kell paranoiásnak lenni otthoni felhasználásra ... Szerintem ha az otthoni hálózat elérése a cél minél egyszerűbben belső ip címmel akkor a PPTP is teljesen jó főleg hogy szinte mindenben ott van beépítve nem kell hozzá szinte semmi csak megadni az adatokat és működik. Ha meg valaki nagyon paranoiás és utána olvas egyiket se fogja használni ...

(#27855) seger válasza gyugyo79 (#27854) üzenetére


seger
addikt

Szerintem belső hálon nincs sok értelme vpn-nek

(#27856) Madwe válasza gyugyo79 (#27854) üzenetére


Madwe
nagyúr

Apple eszközökön pl már pár éve kiszedték a pptp-t pont biztonsági okokból. Ettől függetlenül nyilván az nem nagy érvágás, ha hackerek megszerzik az otthoni torrentgyűjteményt, a privát házi videók s fotók már lehet érzékenyebbek, nomeg macera újra biztonságossá tenni, főleg ha kap egy cryptolocker szerűséget. Vagy feltesznek a nasra vírust ami gépeket fertőz.

Nem nagy plusz munka legalább egy openvpnt feltenni, szerintem. Ahogy a dsmben a httpt httpsre irányítani, 5000es portot tiltani, 5001est meg máshová helyezni sem az. Pár perc az ember életéből, cserébe biztonságosabb a rendszere.

Mellesleg az l2tp ipsec kapcsolat meglehetősen biztonságos, nagy multi cégek is azt használják telephelyek közötti kapcsolatra, persze sokkal erősebb titkosítással mint amit egy nas elbír, tűzfalak között, amikben külön chip van ami csak a titkosításért felel... De egy mezei nas által nyújtott titkosítás is van annyira erős, h a feltörése már elég erős számításigényt igényeljen.... Főleg ha bizonyos időközönként cserélgeti rajta az ember a kulcsokat...

(#27855) seger Nem úgy értette :) Hanem ha a vpn célja az otthoni belső háló elérése, akkor nem annyira fontos a biztonság, mint mondjuk egy céges környezetben.

De pl anyámnál is otthon van a nas, mégis tárol rajta biztonsági mentésben céges doksikat, szóval ilyen helyzet is előfordulhat otthoni környezetben. A biztonság részemről sose felesleges macera, de ezt mindenki maga eldönti neki mit ér meg :D

[ Szerkesztve ]

(#27857) seger válasza Madwe (#27856) üzenetére


seger
addikt

Ja, így más!

(#27858) Borisz76 válasza Madwe (#27856) üzenetére


Borisz76
veterán

Én nem használok VPN kapcsolatot ezért nem tudok róla írni sem.
Ha van egy kis szabadidőd, akkor az alapokat leírhatnád, hogy be tudjam majd rakni az összefoglalóba.

És a következő " Mi az a VPN" kérdésre nem kell válaszolni....elég lenne linkelni.

Nagy kérés ?! :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27859) Madwe válasza Borisz76 (#27858) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha nem sürgős mindenképpen összeszedem, de jelenleg az év 3. hetében legalább 3 hetes csúszásban vagyok mindennel :D Hét végén próbálok rá időt szakítani, s összeszedni gondolataimat ezügyben!

[ Szerkesztve ]

(#27860) gyugyo79 válasza Madwe (#27856) üzenetére


gyugyo79
addikt

Igen csak az esetek 99% egy otthoni felhasználó a VPN -en kívül az otthoni NAS-t még eléri és használja kismillió mobil alkalmazással + weben át, no ebben a helyzetben a VPN milyensége lesz a legkevésbé sebezhető ha egy hacker figyeli az adatforgalmat és vissza szeretne fejteni egy felhasználó név + jelszó párost.

Azt meg miután már mindegyik kompromittálódott leszögezhetjük, hogy csak sorba lehet rakni melyik a kevésbé rossz. De azért bizonyos szintig nagyon nem valószínű, hogy olyan erőforrásokkal és tudással rendelkező állna neki piszkálni akár a vállalati rendszert is akinek minden a rendelkezésére áll és itt a PPTP lesz az amit utoljára szabad használni de a semminél persze még az is több.

(#27861) kaciokos válasza envagyok (#27819) üzenetére


kaciokos
őstag

Ez mi a manó?

(#27862) envagyok válasza kaciokos (#27861) üzenetére


envagyok
veterán

Kettőt nyitsz belőlük, és egyikből ki, a másikba bemásolod

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27863) kaciokos válasza envagyok (#27862) üzenetére


kaciokos
őstag

Jaaa, ez persze megvan, azt hittem, létezik valami normálisabb kétablakos megoldás is...

(#27864) Gupf válasza gyugyo79 (#27809) üzenetére


Gupf
újonc

A mediaindexeléssel csak az a bajom, hogy manuálisan kell újraindexálnom, és csak azután látom az újonnan letöltött fájlokat.
A Transmission külön "transm" nevű felhasználóval dolgozik, akinek nem elég, ha "video" könyvtárba adok írási jogot? Sajnos nem hajlandó oda tölteni egyből a filmeket...

(#27865) gyugyo79 válasza Gupf (#27864) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha jól állítod be a user jogokat akkor tudja írni.

Az indexelésre meg van megoldás ha érdekel mármint be lehet 30 percenkéntire állítani így nem kell neked manuálisan.
Parancs amire lefut az indexelés :
synoindex -R music
synoindex -R video
synoindex -R photo

1. Vezérlő pult
2. Feladat időzítő
3. Létrehozás-> Ütemezett feladatok ->Felhasználó által definiált szkript
4. Feladat beállítások résznél a Felhasználó által definiált szkriptnél beírod a mezőbe pld: synoindex -R video
5. Általánosnál adsz egy nevet amiről majd tudod mi ez
6. Ütemezést beállítod ahogy szeretnéd
7. Ok

[ Szerkesztve ]

(#27866) Gupf válasza gyugyo79 (#27865) üzenetére


Gupf
újonc

... Akkor a jogokat átnyálazom újra...

Az automata indexelést köszönöm, hamarosan be is izzítom! :C

(#27867) envagyok


envagyok
veterán

Ki szeretném venni azt a meghajtót, amire telepítve vannak synology appok.
Hogyan tudom áthelyezni őket?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27868) gyugyo79 válasza envagyok (#27867) üzenetére


gyugyo79
addikt

De ezzel a rendszert is kiveszed nem ? Vagy lehet külön meghajtóra telepíteni appokat?

(#27869) Borisz76 válasza gyugyo79 (#27868) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem lehet.

Annó 4 db lemezzel kezdtem Shr2-vel.
Nem kérdezte, hogy melyik lemezre akarom a DSM-t telepíteni és csomagtelepítésnél sem kérdezett soha.

A DSM és a csomagok minden hdd-re felkerülnek.
Teszem azt : 2 fiókos nas, 2 lemezzel, 2 db kötettel létrehozva.
1-ik lemez behal....de attól még a DSM bejön és a csomagok is használhatóak maradnak.

Ez pedig csak úgy megoldható, hogy minden lemezre felkerül a rendszer és a csomagok.
Kicsit furcsa lehet a Windows-hoz szokott felhasználóknak mert ott dedikált lemezre telepítjük a rendszert és van lehetőség másik hdd-re telepíteni a játékokat és az alkalmazásokat.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27870) Madwe


Madwe
nagyúr

Na kérem, a probléma oka a bugos smb volt, de szerencsére a mai DSM 6.0.2-8451 Update 9 frissítés ezt meg is oldotta:D

(#27871) ERPY válasza Madwe (#27870) üzenetére


ERPY
őstag

Nekem ezzel a frissítéssel úgy belassult a dsm felülete chrome alatt, hogy szinte használhatatlan. Firefox alatt minden okés.

(#27872) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Nagy nehezen összejött a vpn, és csatlakoztam az otthoni hálózathoz. A sajátgép->hálózatok részen viszont nem látom a NAS-t. Bilibe lóg a kezem? :U Mi kell még hozzá, hogy lássam?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#27873) Borisz76 válasza Seraph 16 (#27872) üzenetére


Borisz76
veterán

Csatold fel hálózati meghajtóként a win-hez.

Összefoglaló

3. pontban olvashatsz róla.

Mod :

Kicsimix !

Már be is dobtam a DS leírásához ! :R

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27874) Kicsimix válasza juhasz.p (#27730) üzenetére


Kicsimix
őstag

Akkor most pótolom a hiányosságot...

DS 216+II DIGI 1000 Upload test.

Átlagos használat mellett.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#27875) Seraph 16 válasza Borisz76 (#27873) üzenetére


Seraph 16
őstag

Nem jön össze. Beírom pl.:
\\MyDiskstation\video
és azt írja, hogy nem tud kapcsolatot létesíteni.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#27876) Madwe válasza Seraph 16 (#27875) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ne wins-et használj, az amúgy is vacak, s vpnen keresztül sztem nem működik. A nas ip címét add meg.

Ha ez nem megy, akkor nézd meg, h milyen ip címet kapsz vpnnel. Ugyanis ha nem állítottad be, h send all trafic through vpn, akkor a nason a vpn beállításainál található alhálózatba kerültél, s ezért más az ip címe.

[ Szerkesztve ]

(#27877) seger válasza Seraph 16 (#27875) üzenetére


seger
addikt

Próbáld így! \\ipcim erre beadja a nast és látod az összes mappát. Bárit csatolhatsz

(#27878) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Madwe, seger Köszi, működik :C

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#27879) envagyok válasza Borisz76 (#27869) üzenetére


envagyok
veterán

De akkor miért lehet beállítani, hogy melyik hdd-re telepítsen?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27880) kaciokos válasza envagyok (#27879) üzenetére


kaciokos
őstag

Szerintem a csomagok csak az egyik lemezen vannak, csak a DSM van mindegyiken.

(#27881) Borisz76 válasza envagyok (#27879) üzenetére


Borisz76
veterán

A DSM minden lemezre felkerül....

Az viszont kihagytam a képletből, hogy több kötetet is létre lehet hozni.
( Nálam csak 1 kötet van. )

Több kötet esetében elképzelhető hogy bizonyos "csomagoknál" felajánlja a választási lehetőséget.
Ez részemről csak spekuláció, nem tudom, hogy tényleg így megy e ?!

Esetleg más - aki így használja - tud rá érdemben válaszolni.

Viszont az is kérdés, hogy ezt hogyan is lehetne ellenőrizni ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27882) Patice válasza Borisz76 (#27881) üzenetére


Patice
Topikgazda

Én két külön kötetet (Basic) használtam a Synomban és minden csomagnál megkérdezte, hogy melyik kötetre menjen. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27883) Borisz76 válasza Patice (#27882) üzenetére


Borisz76
veterán

Köszönöm, hasznos infó....megy a többihez :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27884) Kicsimix válasza Patice (#27882) üzenetére


Kicsimix
őstag

Most is így használom és ebben az esetben megkérdezi mindig melyik kötetre szeretném telepíteni. Szóval meg tudom erősíteni.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#27885) Madwe


Madwe
nagyúr

Automatikus feliratletöltésre tudtok valamit? egy java alapút találtam, de javat nem teszek fel :D A ds video tud ilyet, de ha jól néztem ő nem tölt le srt-t, csak ha külön megkérem rá... Jó lenne az rss által automatikusan letöltött részek mellé feliratot is letudni egyben... köszi!

Illetve a chrome plugin synology download station nekem nem akarja megenni a ddns-es otthoni címem, persze lehetne vpnezni ehez, vagy weblapon belépni, de csak emiatt az macera... kell neki valami extra port?

[ Szerkesztve ]

(#27886) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok

Lenne egy kerdesem:
216j-t hasznalok es mar nagyjabol beallitgattam a dolgaim.
Nagyon szeretem ,nagyon jo kis cucc

most jutottam oda, hogy a telefonomra feltettem a ds cloud-t.
Megy is a le fel szinkron a nasra-rol.
Viszont:en igazabol csak arra hasznalnam,hogy a fotoimat feltoltse egy adott konyvtarba/nem a photoba:-)/.

Nos ez menne is, de sajnos a honor 6on csak android 4.4.2 van es azt irja, amikor a fotomappat szeretnem megjelolni/ami az sd kartyan van/, hogy csak egy adott konyvtarat tud a memoriakartyarol szinkronizalni android 4.4.x-tol.
Nos a gond: a fenykepezogep appnak csak azt tudom megmutatni, hogy belso memoria vagy sd kartya. Azt nem ,hogy az sd-kartyan melyik konyvtar.

Van egy tabletem ,amin andorid 4.4.4 van es oda is feltoltam a ds cloudot.
Beletettem egy sd kartyat ,amin vannak fotok/samsung fenykepezovel keszultek/ .
Elinditottam az cloudot es itt engedte a kartyan levo dcim mappat beallitani a szinkronra.
Es itt nem is irt ki olyan figyelmeztetest mint a telon.

Vegulis a telon ugyanez a mappa kene nekem.

Van erre tippetek?

Koszonom a valaszt.
Udv

(#27887) envagyok válasza Patice (#27882) üzenetére


envagyok
veterán

Már csak az a kérdés, hogy ha azt a hdd-t szeretnéd kivenni, és nagyobbra cserélni, hogyan lehet átrakni az alkalmazásokat.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27888) envagyok


envagyok
veterán

Másik probléma dsm 6.0.2
Amikor leszedtem minden megosztást, rendszert a lemezről, van egy olyan lehetőség, hogy secure erase.
Ha arra rámegyek, nem történik semmi, nem törli a lemezt.
Valaki más is járt így?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27889) Franko49


Franko49
tag

Hali,

Adott egy DS216J, amivel nem tudok a wifire csatlakozni. Amikor rámegyek a "kábel nélküli" fülre azt írja, hogy dugjak be egy USB wifi adaptert. Az micsoda? Hogy lehet ezt orvosolni? Abszolút kezdő NASsoló vagyok, köszi a segítséget.

(#27890) Kicsimix válasza Franko49 (#27889) üzenetére


Kicsimix
őstag

Csak kábellel tudsz a hálózatodra csatlakozni. Ha wifin szeretnél akkor venned kell egy támogatott wifi adaptert mivel a nasodban nincs alapból.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#27891) Borisz76 válasza envagyok (#27887) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha tippelhetek :

újra kell telepíteni azokat az alkalmazásokat amik az adott Hdd-n voltak.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27892) EstherDesir


EstherDesir
újonc

Gigabites wifi router vs. Telekom IPTV-s 10/100-as router

Sziasztok!

Eredetileg ennek a kérésemnek egy önálló topicot nyitottam, ami helytelen. Most áthelyezem ide.

Az Telekom IP TV szolgáltatása ellőfizetéséhez kaptunk egy ZTE Speedport Entry 2i routert. Az „entry” a névben gondolom nem véletlen. Most mellé került egy Synology DS216j NAS, ami az egyik Ethernet portján lóg. Össze kellene másolni egy pár tera archívumot a NAS-ra, de a ZTE csak 10/100-as vezeték nélküli kapcsolattal rendelkezik. Van egy másik gigabites routerem is, egy TP-LINK TL-WR1043ND. Tudtommal az IPTV miatt kell a Telekom ZTE routere. Mit tehetek, hogy gyorsabban legyek képes összerakni a NAS tartalmát? Azt már tudom, hogy az állandó gigabites netet adó megoldás az internet - Telekom router - gigabites router - NAS összekötés lesz a sok egyéb mellett. Szükségem lenne egy a beállítási lépéseket is tartalmazó leírásra.
Köszönöm előre is a javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

(#27893) E.Kaufmann válasza EstherDesir (#27892) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nagyvonalakban, azt kellene megnézni, hogy a ZTE milyen címtartományt ad a helyi hálón és a TP-link mit ad. Ha más alhálón vannak (pl egyik 192.168.1.x a másik 192.168.0.x, általában /24-es maszkkal mennek ezek a cuccok), akkor elég a TP-link-en belőni a wifit, majd kikapcsolni a DHCP szervert.

Ha ugyanazon az alhálón vannnak, tehát mindkettő pl 192.168.1.* címeket ad, akkor legalább a TP-link címét úgy kell megváltoztatni, hogy ne ütközzön a ZTE címével (pl a ZTE és a TP-Link is 192.168.1.1, akkor a TP-link legyen 192.168.1.2 vagy inkább 192.168.1.255, de az a biztos, ha tudod, hogy a ZTE milyen DHCP tartományból oszt ki)

Szerintem, ha biztosra akarsz menni és semmivel nem bajlódni, fogod a TP-linket, beállítod a wifi-t, átállítod a címtartományt 192.168.88.x-re pl majd kikapcsolod a DHCP-t és tuti nem fognak a címek ütközni, csak ezután akkor tudod majd elérni a TP-link webfelületét, ha a gépednek is adsz egy 192.168.88.x-es címet, 255.255.255.0-ás maszkkal, GW/DNS nem kell. Ha átállítottad a címtartományt és kikapcsolatad a DHCP-t, nyugodtan ráködheted a TP-Linket 4 LAN port közül bármelyiken a ZTE szintén egyik LAN portjára.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27894) Borisz76 válasza EstherDesir (#27892) üzenetére


Borisz76
veterán

A ZTE Speedport Entry 2i routert nem ismerem de több megoldás is van:

1.
Az első routeredet ( ZTE ) nem kell piszkálni.
A 2. routeredet Access Point azaz AP módba kell tenni.
Itt egy rövid, tömör leírás hogyan is kell csinálni.
Garantáltan működik mert a sajátomat is ez alapján lőttem be.
Nekem is van egy TP-LINK TL-WR1043ND routerem.

Ha megvagy, akkor 1. router LAN csatlakozóból mész 2. router LAN csatijába.
Minden vezetékes eszközödet a 2. router LAN csatlakozóiba tolhatsz.
Meglesz a netelérés...viszont a belső hálód gigabites lesz.

2.

Veszel egy 5 vagy 8 poros Gigabites Switch-et.
Nem kell állítgatni semmit.
Az 1. router LAN csatiját kötöd a Switch bármelyik csatlakozójára.
A maradék 4 esetleg 7 csatira pedig a hálózatot igénylő berendezések.
Itt szintén van netelérés, a belső hálód gigabites lesz.
Sőt a Switch-re a 2. routert is rákötheted a fentebbi AP / Switch módban.

Nálam így néz ki most a hálózat :

Feltételezve, hogy a kábelek Cat5E vagy Cat6 típusúak és a PC-n is az van.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27895) #56573440 válasza Borisz76 (#27891) üzenetére


#56573440
törölt tag

(#27896) Borisz76 válasza #56573440 (#27895) üzenetére


Borisz76
veterán

:Y Ez olyan "mély víz" , hogy maszk és palack kell hozzá :R

Mondhatnám azt is , hogy ez nekem kínai.
Bár lehet , hogy csak elsőre tűnik annak.
Majd meglesem.
Minden esetre köszi a linket ! :R

Mod : Off-ba teszem már mert a végén leharapják a fejemet.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27897) E.Kaufmann válasza Borisz76 (#27896) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Pedig nem bonyolultabb, mint DOS alatt másolgatni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27898) envagyok válasza #56573440 (#27895) üzenetére


envagyok
veterán

Próbáltam
a sudo mv-s sorban elvérzik.
Nem másol, mert hiányol vmit, pedig sudo-i-vel admin jogot is próbáltam.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27899) #56573440 válasza envagyok (#27898) üzenetére


#56573440
törölt tag

Adminnal sshztal be és nem kapsz jogot? Az furi. Nem az van hogy fut a csomag amit mozgatni akarsz?

(#27900) envagyok válasza #56573440 (#27899) üzenetére


envagyok
veterán

Első dolgom volt leállítani.
adminnal nem tudtam belépni, csak fhnévvel, utána sudo -i, és akkor elkérte az admin pass-t, majd adminként voltam tovább
DSM6-ban elvileg van ilyen korlátozás már

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.