Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28451) gyugyo79 válasza Mauzes (#28445) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szia, nem. Az admin joggal rendelkezők piszkálhatják a beállítások jó részét és ezek ráadásul globálisak. Szóval ha adnál neki jogot és beállítaná az lenne onnantól nálad is amit ő állított az alapértelmezett. De ezek csak alap beállítások, ha kiválaszt egy torrentet és a szerkesztésre megy elvileg át tudja írni másra (ha te örökre raktad pld. ezt az időt) mivel azt a torretntet amit lát azt ő indította joga is lesz ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#28452) Sanya válasza pepe977 (#28446) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nézd meg, nem-e vagy NAT-olva

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28453) biker


biker
nagyúr

van syno dsm-re valami megoldás korrekt hálózati letöltés sebességet mérni?
Egy torrent max letöltés szerintem nem pontos...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28454) Csabee. válasza biker (#28453) üzenetére


Csabee.
nagyúr

NAS performance tester: [link]

Üdv: Csabee.

(#28455) biker válasza Csabee. (#28454) üzenetére


biker
nagyúr

nem pc-lan-nas, hanem LETÖLTÉS internetről.
a nas perf. tester nem tudja

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28456) biker válasza Csabee. (#28454) üzenetére


biker
nagyúr

ki akarom zárni, hogy egy eszköz lassú, ezért tesztelném a nast külön.
A mac-nas közt 1gb feletti sebesség van, 127-145mbyte/sec amit szoktam mérni, airport extreme
a bajom a lassú net felderítése

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28457) Borisz76 válasza biker (#28456) üzenetére


Borisz76
veterán

És azt hogyan, ha a gigabites Cat5E kábel és a portok elvi sebessége 125 MB/s.....

Vagy nem UTP kábelen másolsz a Mac-re ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28458) Borisz76 válasza Borisz76 (#28457) üzenetére


Borisz76
veterán

Bocs...figyelmetlen voltam ...látom Airport extreme :R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28459) Csabee. válasza biker (#28455) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jaah, tehát olyat szeretnél, mintha a gépedről speedtest.net-ről mérnél sebességet, csak ezt közvetlen a NAS-ről.

Esetleg még ha rá ssh-zól a synology-ra. akkor onnan kifele a net irányba tudsz még méregetni.

Üdv: Csabee.

(#28460) biker válasza Borisz76 (#28458) üzenetére


biker
nagyúr

Igen, bár port aggregation nincs hivatalosan benne, mégis fel vagyok csatlakozva az AE-re wifin és lanon egyaránt a mac miniről, bár onnan a NAS-ra csak 1db gigabit van.
Szerintem nincs valós 1gb limit, az a garantált elméleti max speed, de ha nincs hibás csomg, tól lehet tolni kicsit
Én is meglepődtem elsőre, mikor megjött a ds213j helyett a ds216+II :) hogy aztaaaaaaaaaaa

az intel nas testert nem engedtem még rá, mert az csak virtuális windowsról menne, nem életszerű

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#28461) Mauzes válasza gyugyo79 (#28451) üzenetére


Mauzes
őstag

De akkor eszerint ha én mint admin 60 órára állítottam, akkor nála is ez lesz alapból (legfeljebb torrentenként módosíthatja). Ez jó, ez a cél, hogy ugyanaz a szabály vonatkozzon rá is.

(#28462) Madwe válasza biker (#28460) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem, a gigabit az elméleti maximum, e fölé nem mehet, s az a ritka ha ezt teljesen ki is tudod használni:)

(#28463) Blaise


Blaise
veterán

Kinőttem a 216 Play-t, úgyhogy tegnap átálltam egy 8 gigás 916+-ra, egyelőre elég bikának tűnik :)

(#28464) Borisz76 válasza Blaise (#28463) üzenetére


Borisz76
veterán

Használd egészséggel !!! :C

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28465) CactuS válasza Blaise (#28463) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Azt szabad tudni, hogy mit csináltál vele, amivel sikerült kinőni a 216p-t? :B

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#28466) Madwe válasza CactuS (#28465) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát tárhelyben könnyű túlnőni rajta :D Illetve ha pl rendszeresen futtat vírusellenőrzést, ahoz a 2gb memória kevés mert érezhetően megfogja, 8on pedig fel se tűnik:)
Nomeg nekem pl valahol megnyugtató a tudat, h alapjáraton 0 és 7% a proci és memória kihasználtsága, úgy h fut rajta a seed, mail server s chat server :D

Btw a chat servert ajánlom mindenkinek, pikk pakk be lehet lőni, s ha van szűkebb baráti kör akikkel gyakran beszél az ember, akkor megoldható így h zuckerbergék nsa meg a magyar kormány se lássa, miről diskurálnak, milyen nude piceket osztanak meg egymással stb :D

(#28463) Blaise Pár hete én is váltottam az otthonimat erre, egy bestia a kicsike valóban :D

[ Szerkesztve ]

(#28467) CactuS válasza Madwe (#28466) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Én még agyalok a 216+II-ön, 416play-en. Hosszabb távra kell, de főleg a fotóalbum miatt és videókhoz (főleg mesékhez). Néztem a combosabbakat a 2 lemezesből ( 7xx+) és a 916+-t is, viszont a 916+ barátok közt is 190k. Plusz még bele a ram. :B

Pedig Syno lesz, mert fotók kezelése terén nincsen párja a Synologynak, még akkor sem, ha a PS6 kevesebbet tud néhány dologban, mint a PS5. (Zyxel, Qnap, Syno van kéznél, Asustort csak próbáltam, ahogy szoftverből a Plexet is.)

Szerk: Ramból mit eszik egy ilyen masina? Gondolom 2 Gb kijön és helyére 2x4 Gb megy. Sima So-Dimm?

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#28468) Madwe válasza CactuS (#28467) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem tudom, én a gyárilag 8gbosat vettem:)

(#28470) CactuS válasza Raymond (#28469) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Ez érinti valamelyik Syno-t?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#28471) Raymond válasza CactuS (#28470) üzenetére


Raymond
félisten

Joparat erint, elmeletileg mind ahol az Atom C2538 a CPU [link] es a gyartasi/szallitasi ido beleesik a problemas idoszakba. A cikkekben van Synology nyilatkozat is egyebkent.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28472) Sanya válasza CactuS (#28470) üzenetére


Sanya
nagyúr

RS2416+/RS2416RP+
RS815+/RS815RP+
DS2415+
DS1815+
DS1515+
DS415+

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28473) Goya


Goya
csendes tag

Sziasztok!
Plex szervert szeretném használni, felinstalláltam, ment is pár napig.
De most azt vettem észre, hogy nem elérhető, bemegyek a DSM-be és látom, hogy a Plex server státusza stopped.
Ha elindítom pörög egy félpercig és kiírja: Failed to run package service.
Próbáltam újra felrakni, de ugyanez a helyzet.
Van ötletetek?

(#28474) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Adott egy szolgáltatói router (TG788vn v2), beraktam egy plusz router-t (AC66U). Természetesen DHCP kikapcsolva a Asus-on, LAN-LAN összekötés és következő a felépítés.

Szolgáltatói: 10.0.0.1
Asus: 10.0.0.2
NAS: 10.0.0.4

Nem érem el kívülről a NAS-t. Mit és hol és beírnom az 5000-es portot?

:R

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#28475) Madwe válasza Cold5 (#28474) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az egyik routert tedd bridge módba. Miért vettél saját routert? a szolgáltatói van amit nem tud, vagy csak wifi kiterjesztés miatt? ha csak kiterjesztés miatt, akkor a sajátod tedd bridgebe, azt biztos egyszerűen lehet, szolgáltatóinál lehetnek gubancok. Amelyik rendes router maradt, azon állítsd be a portforwardokat.

(Amúgy majd az 5000es portot állítsd át. Illetve jobb, ha https-t használsz, csinálsz saját certet a letsencrypttel ingyen, s az 5001es portot teszed át valahova s azt használod)

[ Szerkesztve ]

(#28476) Cold5 válasza Madwe (#28475) üzenetére


Cold5
senior tag

Nem tudom bridge mode-ba tenni, nincs ilyen opció. Gyenge a szolgáltatói router csak 2.4 sugároz és csak 100Mbit a csatik.

Asus 5Ghz és gyorsabb belső háló!

Persze átfogom...

[ Szerkesztve ]

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#28477) Madwe válasza Cold5 (#28476) üzenetére


Madwe
nagyúr

Dede, csak máshogy hívják asusnál :D
adminisztráció - üzemmód - hozzáférési pont lesz az, ami kell neked. Természetesen a wifi, gigabit stb attól még működik rajta, de pl nem az ő dhcp szabályait nézi, nem megy vele a vpn (mondjuk ezt tud syno is) meg ilyenek, de syno nas mellé ezekre igazából nincs szükséged.

(#28478) Sanya


Sanya
nagyúr

Hohó, most látom, hogy Borisz76 érintett

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28479) Raymond válasza Sanya (#28478) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet szerencseje lesz?: [link]

"Since we now have almost two dozen Intel Atom C2000 series machines deployed for 20-40 months, from 6 different vendors, we feel that this is not going to be the case where every machine fails immediately at 18 months or 36 months. While a small sample size, we can at least rule out “every” device failing. We did confirm this with a few of STH’s web hosting industry readers who we know have Avoton/ Rangeley deployed in much greater quantities."

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#28480) pepe977


pepe977
csendes újonc

Csabee ment privát!!

(#28481) TomAce


TomAce
tag

Na ma megerkezett a DS216+II-m, 2db 3TB WD red-el.
Es egy csomo kerdesem lenne.

-ahatlap panal amibe az ethernet csatlakozot, tap kabelt dugom, az tenyleg ennyire mozog mindegyik termeknel?
-mivel telepitve erkezett, hol talalom, hogy milyen HDD es hogy van benne? be lehet allitani ugy, hogy ne keszitsenek egymasrol mentest es meglegyen a 6TB-m?
-a file stationben, az alap 5 mappan kivul nem lehet ujat letrehozni? Ok, megtalaltam, lehet, shared folder neven, de mit kell beallitanom, lassam is ezt a foldert a gepen?
-masolas, nem lehet masolni a DS216-ra vagy kifagy 26-27%-nal vagy else indul a masolas (weben megnyitom bongeszobol a DS216-ot es drag-and dropolok ra a desktopomrol.

[ Szerkesztve ]

(#28482) tibi3650 válasza Kicsimix (#28443) üzenetére


tibi3650
tag

Köszönöm! :R Így működik :C
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy külön mappát hogy tudok felcsatolni? Hova kell beírnom?

(#28444) Sanya: Nem akarja :W Megpróbáltam Win7 és Win10 alól is... A CHAP version 2 mindkét esetben alapból be volt pipálva. De mivel a WebDav most már működik Kicsimix jóvoltából, így erre szerintem már nincs is szükségem :DD Vagy tévedek??

Lehet a VPN-nek köze a Let's Encrypt tanusítványhoz? Holnap még melóhelyről kipróbálom, hátha.

Eddig is köszönöm szépen mindenkinek a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#28483) Dr.FantastiK válasza TomAce (#28481) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

honann vetted ?

biztosan hibaz darabot fogtal ki.
nem lenne szabad mozognia...lehet 6 Tb is ugy hogy mindent legyalulsz rolla, es aztan csinalsz Uj JBOD Volume-t !

. . . Kitudja mi a szar ;] van ratelepitve,, ujra kell rakni ra' a DSM-t.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#28484) Madwe válasza Dr.FantastiK (#28483) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ugye a jbod csak vicc volt, mert még az ősellemségemnek se javasolnám?

(#28481) TomAce tedd újra a nast. (reset gombot nyomd kb 4mp-ig, amíg sípol, engedd el, majd 10mpen belül megint nyomd be 4mpig amíg sípol) A hddket formatálja, létrehozhatod őket két külön kötetként, de SEMMIKÉPP NE JBODként.

[ Szerkesztve ]

(#28485) TomAce válasza Dr.FantastiK (#28483) üzenetére


TomAce
tag

lejatszo.hu
2 kotetkent es azon kivul? Egyelore neztem hogy letetik pl. SHR, RAID1, RAID5, stb.

[ Szerkesztve ]

(#28486) Blaise válasza CactuS (#28465) üzenetére


Blaise
veterán

Két HDD hely lett a szűk keresztmetszet, és úgy voltam vele, hogy négy lemezesből a legbikábbat akarom venni, mert így lehet játszogatni Docker-el, meg a virtualizálható DSM-el.

(#28487) Dr.FantastiK válasza Madwe (#28484) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

a kollega irta :

''hogy ne keszitsenek egymasrol mentest es meglegyen a 6TB-m? ''

erre mondtam a JBOD-ot, ezekszerint neki ilyen kell ..?..

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#28488) TomAce válasza Dr.FantastiK (#28487) üzenetére


TomAce
tag

Ok, kicsit osszezavartok.
Mi a kulonbseg a JBOD es ket kulon meghajto kozott?

JBOD: 2 kötet, nincs mentés, tárhely:6TB
Kulon meghatok: ???

(#28489) Sanya válasza TomAce (#28488) üzenetére


Sanya
nagyúr

Jbod: 1 meghajtónak látszik a 2 v több meghajtó.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28490) Sanya válasza tibi3650 (#28482) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nem. A portok nyitva vannak?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28491) Madwe válasza TomAce (#28488) üzenetére


Madwe
nagyúr

2 kötet: 2 lemez, 2 kötet, 2x3tb adatot 2x3tbnak lát. Ha az egyik lemez meghal, a másik még használható.
JBOD: 2 lemez, 1 kötet, 2x3tb adatot 1db 6tbosnak lát. Ha az egyik lemez meghal, a másik is kuka.

(#28487) Dr.FantastiK haha bocs :D

(#28492) Kicsimix válasza tibi3650 (#28482) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ha DavWWWRoot van a megosztási linkben beállítva akkor mindenki a jogosultságai szerint látja a vele megosztott mappákat.

Lehetőséged van arra is, hogy úgy oszd meg, hogy egyetlen mappa látszódjon csak, ez megteheted pl így :

\\tecimed.synology.me@SSL@5006\Music\

Ha ez volt a kérdés.
: )

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#28493) tibi3650 válasza Kicsimix (#28492) üzenetére


tibi3650
tag

Igen ez volt a kérdésem, köszönöm :R Még többet is megtudtam, mint amire számítottam (DavWWWRoot) :C

(#28494) TomAce válasza Sanya (#28489) üzenetére


TomAce
tag

OK, mi a kulonbseg a JBOD es a RAID0 kozott?

(#28495) daniel2121 válasza Madwe (#28491) üzenetére


daniel2121
senior tag

És ha egy kötet lenne akkor azt hogy lehet biztonságba tudni?

(#28496) kulu22 válasza Madwe (#28491) üzenetére


kulu22
aktív tag

A másik lemez nem kuka, csak az adatok.

(#28497) daniel2121 válasza kulu22 (#28496) üzenetére


daniel2121
senior tag

Basszus elég az. :DD

(#28498) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

beújítottam egy DS1515-öt ma, miután átmásoltam minden adatot az előző NAS-ről, van valami opció a DSM-ben az egész lemez formázására? Vagy inkább ne is formázzam külön az előző NAS-ben, mert h ha átteszem a régiből az újba a merevlemezt akkor gondolom úgyis felajánlja hogy formázza az új lemezt az SHR-hez.

(#28499) Borisz76 válasza Stanley-B. (#28498) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha beteszed az újba, akkor formázza.
Nem kell vele bajlódnod.

Sanya

Miben is vagyok érintett ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28500) TomAce válasza Madwe (#28491) üzenetére


TomAce
tag

Lehet, hogy felre ertheto voltam a 2x3Tb is 6 TB nekem :P
A 2 kötet lesz a Raid0 beallitas ugye?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.