Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28351) Borisz76 válasza envagyok (#28348) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, megoldható.

Elméletileg a sorrend mindegy.
Lényeg , hogy egyesével kell cserélni.

Csere után helyreállítja a kötetet majd megvárod amíg a konzisztenciaellenőrzés lefut a lemezen.
Ha mindent befejezett és megint "kiváló" a kötet állapota, akkor jöhet a következő lemez.
Régi ki , új be.
Megint helyreállít, megint ellenőriz.

Ez egy ilyen játék....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28352) Gulyopapa válasza Patice (#28350) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Elvileg üres. Hogy tudom megnézni hogy pontosan mi van a hdd - n?

(#28353) Madwe válasza Gulyopapa (#28352) üzenetére


Madwe
nagyúr

Verziókövetés miatt kérdezte.
Seedelő torrentjeid nincsenek? azok is csinálnak shadow copyt.

(#28354) seger válasza Gulyopapa (#28352) üzenetére


seger
addikt

Ha nem használod töröld le! Én próbáltam de végül nem használtam. 300GB-t evett. Letöröltem és lett szabad hely

(#28355) Madwe válasza seger (#28354) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azért ette a helyet, mert nem kapcsoljátok ki a verziókövetést. S azért foglal akkor is helyet ha már üres, mert ha a verziókövetés mondjuk 2-n volt, akkor a fileok előző 2 állapotát is megtartja, azaz hiába törlöd, az adat megmarad.

(#28356) Gulyopapa válasza Madwe (#28355) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Azt hol kell kapcsolni?

(#28357) Madwe válasza Gulyopapa (#28356) üzenetére


Madwe
nagyúr

Cloud Station server app (tehát nem a vezérlőpultban) - beállítások - szinkronizálási beállítások, s ott az adott megosztás verziószámozás gombjával tudod állítani.

(#28358) seger válasza Madwe (#28357) üzenetére


seger
addikt

Köszi! Megint tanultam!! :R

(#28359) Gulyopapa válasza Madwe (#28357) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Nekem ott 32 van :D mire kell állítani, 0-ra?
Ja 0-ra nem lehet...
Volt 1,1 TB bennragadt torrent :D

[ Szerkesztve ]

(#28360) Madwe válasza Gulyopapa (#28359) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha 0-t akarsz akkor kapcsold ki.

(#28361) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Ha hyper backuppal van egy teljes mentésem. Akkor eddig adat visszaállításnál csak mappánként tudtam megoldani, hogy visszaállítom. Nincs olyan opció hogy egy lementett kötetet totál visszaállítson? Most lenne HDD csere.. Garanciába kellett küldenem a 3TB RED-et mert 3 hónap után beszart.

Üdv: Csabee.

(#28362) Madwe válasza Csabee. (#28361) üzenetére


Madwe
nagyúr

De megoldható. A gazdagép új merevlemezére felteszed a hyper backupot, amikor elindítod akkor viszont nem új feladatot állítasz be, hanem az újracsatolást létező feladathoz. Miután a kapcsolat létrejön, bal alul a + mellett a visszapörgető gombbal, ami visszaállításra hallgat, kiválasztod h a rendszerbeállításokat visszatöltse e (azaz ezzel se kell bajlódnod) valamint h mely oda mentett megosztási mappákat állítsa vissza. Azaz ezt a gazdagépen kell intézni, mert a célgépen valóban csak egyesével lehet megoldani - annak az a célja inkább, h időben visszafele lépkedve 1-1 véletlen kitörölt, felülírt filet visszanyerj.

Nem vittem túlzásba a tesztelését, lehet h amikor fleveszed az ütemezést pl nem hozza rendesen át, azt érdemes felülvizsgálni, kis megosztási mappákkal teszteltem csak de hibátlanul működött.

[ Szerkesztve ]

(#28363) Renaissance@


Renaissance@
csendes tag

Sziasztok!
Tegnap óta vagyok egy Synology DS115J tulajdonosa, viszont egy bizonyos ponton megakadtam
.
Segítségeteket szeretném kérni abban, hogy nem tudom használni a Download Station-t.

Letöltöm ncorrol a torrentet, itt hozzáadom, de nem csinál semmit, azt írja, hogy ismeretlen és várakozás.
Igazából ez a fő dolog, amiért megvettem sok más jó tulajdonsága mellet, de nem jutok egyről a kettőre. Ha tudtok segíteni, megköszönnöm, teljesen laikus vagyok még :)

Köszi előre is

(#28364) Kicsimix válasza Renaissance@ (#28363) üzenetére


Kicsimix
őstag

#11228

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#28365) tobias40 válasza Renaissance@ (#28363) üzenetére


tobias40
veterán

Összefoglaló!

Itt szépen le van írva minden! :Y

szerk: megelőztek de nem baj.. ;]

[ Szerkesztve ]

(#28366) Renaissance@ válasza Kicsimix (#28364) üzenetére


Renaissance@
csendes tag

Köszi, az igazság, hogy ezt megtaláltam és megcsináltam, de nem jutottam előrébb és csak utána írtam ide.

Valaki esetleg letudná írni lépésről lépesre, hogy egy torrentet, hogy tudok itt letölteni, ami ncore-ol való? Mondtam, hogy laikus vagyok :)

(#28367) Gulyopapa válasza Renaissance@ (#28366) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Neked kell kibogarászni, hogy hogy kell beállítani.
Nem fogja senki tudni, helyetted beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#28368) Renaissance@


Renaissance@
csendes tag

Köszönöm a segítséget, megoldódott: minden beállítás jó volt, de nem akart elindulni egészen addig, míg nem frissült a DMS, így elkezdett letölteni. :)

(#28369) Borisz76


Borisz76
veterán

Sziasztok.

Nem feltétlenül csak Synology-ra vonatkozna a kérdésem.

Mennyire okozhat gondot ha egy szekrényben helyezem el a NAS-t ?

Miért is kérdezem ezt ?
Nos....

Jelenleg egy kicsi albérletben lakom. ( Szoba, konyha , fürdő )
A szobámban van egy házimozi rendszer 5.1-s felállásban.
A szubládától kb 70 cm-re, a frontoktól kb 100 cm-re helyezkedik el a NAS.

Bár eddig nem okozott gondot sem a mágneses tér sem a szubláda remegtető hatása , úgy gondoltam, hogy jobb a békesség ezért kiköltöztetném a konyhába a NAS-t.

Erre a célra vettem egy komód féleséget.
Ha beleteszem a NAS-t , akkor kb 10 cm-s "hézag" lesz körülötte, minden irányban.
Áramforrás megoldott. Cat6 kábelt beszereztem ( 15 m ) és a biztonság kedvéért még egy 8 portos gigabites switch-et is vettem, hogy a konyhába átmenő kábelt tovább tudjam osztani...hátha lesz más is bekötve ott.

A falban a fűtéscsövek mellett tudnám átvezetni az UTP kábelt.
A cső eléggé forró, nem tudom, hogy bírná e ?
Mondjuk van valahol egy 20 cm hosszú szigetelés amit a kábelre akarok húzni a falon belüli szakaszra, ahol együtt futnak.

A szekrény hátulját kivágnám , adott helyen, hogy az áramot és az UTP kábelt be tudjam neki vinni.
Valamint a bent "termelődő" hő elvezetése miatt a hátlap tetejénél is vágnék szellőzőnyílásokat, hogy ott szabadon távozzon a meleg.

Esetleg észrevétel, javaslat ?

Most pedig lelépek itthonról....válaszokat majd talán hajnalban nézem meg.

:R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28370) lajos75 válasza Borisz76 (#28369) üzenetére


lajos75
senior tag

Nekem az épített gép (XPEnology) szintén szekrényben van , nálam kb. +5fok-al emelkedtek a HDD-k átlag hőmérséklete.

+A gépház is melegebb lett a szekrényben, pontos értéket nem tudok de érezhető.

(#28371) istvan170 válasza Borisz76 (#28369) üzenetére


istvan170
aktív tag

Nekem is szekrényben van a nas. A hdd-k hőfokát tudod majd ellenőrizgetni. Nekem nagyon megugrott, mert kicsi a légtér. Ahol kivágtam a szekrény hátulját, oda betettem egy extra csendes 12 cm-es ventit, ami alacsony fordulaton megy és szinte hangtalan. Onnantól 1-2 fokkal magasabb csak, mintha szabadon lenne.

(#28372) Borisz76 válasza istvan170 (#28371) üzenetére


Borisz76
veterán

Hasonló megoldáson én is agyaltam.

Ahogy néztem "simán" megoldható egy USB-s kábelvéggel - elvágás után - a venti bekötése.
Aztán csak betolom a NAS hátsó USB kapujába és szépen forog is.

Nálad is így van megoldva vagy esetleg más módszerrel ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28373) Madwe válasza Borisz76 (#28372) üzenetére


Madwe
nagyúr

Van ahol kb 10cm van nálunk is minden irányban, az oldalfalra furtam 1-1 lyukat s rácsos fedlapot tettem oda. Centi nincs, s így is normál hőfokon van, nem sok hőt ad le, csak legyen hova elmennie:)

(#28374) Borisz76 válasza Madwe (#28373) üzenetére


Borisz76
veterán

Én a hátlapra tervezem a lyukat...amúgy is kell a kábelek miatt.

Egyéb terveim :
- A szekrény oldalaira és az ajtajára - belülről - valami hangelnyelő anyag.
- Az egész szekrény ( vagy csak a lábai alá ) 1 cm vastagságú gumiszőnyeg.
- Közvetlen a nas alá is egy gumis borítás.
- Valami keretre feszített porszűrő , ami közvetlenül a NAS-t körbe öleli.

Ha már megcsinálom....rendesen szeretném :D

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28375) Sanya válasza Borisz76 (#28374) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ötleteljetek csak, nemsokára nekem is szekrénybe megy a NAS és kell az infó meg a tipp.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28376) istvan170 válasza Borisz76 (#28372) üzenetére


istvan170
aktív tag

Én egy állítható feszültségű tápra tettem a ventit (4.5v-12v) így tudtam beállítani a fordulatot halkra, de hatékonyra. Függőlegesen van 2 lyuk a szekrény hátulján. A felsőn szívja ki a venti a melegebb levegőt, ami ugye alulról potlódik. Szerintem így van a leghűvösebb áramlás.

(#28377) Borisz76


Borisz76
veterán

Amíg a lakók többsége aludt, én az éjszaka folyamán összedobtam egy kis olvasni valót !

Bár igazság szerint én is először próbáltam ki a Video Station-t !

Szokásos :

Ha hibát találtok benne, akkor jelezzétek a számomra.

:R

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28378) e90lci válasza Borisz76 (#28377) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Ha gondolod ezt még beteheted.Amúgy tökéletes. :R

(#28379) Kicsimix válasza Borisz76 (#28377) üzenetére


Kicsimix
őstag

A sorozatok helyes elnevezéséhez és a mappák szerkezetéhez itt egy vonatkozó rész. Sajnos előfordul, hogy a scene releaseknel sem tartják be ezért a program nem tudja helyesen lekérni a videó információkat.

Videó lejátszáshoz továbbításhoz pedig érdemes használni a kapcsolódó alkalmazásokat mert elég jók .
Windows, Play, és App store-ban is elérhető a DS Video. Minimális az erőforrás használatuk jól müködnek.

Az offline átkódolás csak mobil eszközöknél lehet érdekes ha magaddal szeretnél vinni egy barátságosabb méretű filmet. Amúgy lényegtelen funkció. A mai mobilok átkódolás nélkül is képesek lejátszani a legtöbb formátumot a beszerezhető alkalmazások segítségével...

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#28380) envagyok válasza Kicsimix (#28379) üzenetére


envagyok
veterán

"A mai mobilok átkódolás nélkül is képesek lejátszani a legtöbb formátumot a beszerezhető alkalmazások segítségével..."

Csak néha hely nincs elég :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28381) pepe977


pepe977
csendes újonc

Tisztelt fórumozók!

Beszereztem egy Synology 216SE NAS-t. Gondoltam gyerek játék lesz beállítani, ez részben ment is. De további kérdéseim lennének. Ebben szeretnék segítséget kérni. Torrenttezés,Távoli film nézés, távoli zenehalgatás, backup-k készitése. illetve trükköket szeretnék hallani mit is lehet vele csinálni.

Köszönöm szépen a segitséget..
Tisztelettel Pető Tibor

(#28382) Sanya válasza pepe977 (#28381) üzenetére


Sanya
nagyúr

https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28383) TBMC


TBMC
addikt

Skacok!

HELP-re lenne szükségem.
OSX Time Machine Backupot illetően.

ds215j ra menne a backup.
(az egyik 4TB-n adtam 300gb kvótát a time machine felhasználónak)

Ezen leírás alapján beállítottam mindent.

viszont mentéskor a következő történik:

majd hibaüzenet:

részletek:

van valakinek ötlete mi a fene okozhatja ezt? :(

markbellus.hu 

(#28384) Madwe válasza TBMC (#28383) üzenetére


Madwe
nagyúr

Túl kicsi korlátot adtál a timemachine usernek? Ha mindent aszerint hajtottál végre, s tud kapcsolódni, mennie kellene. Ha pl van egy 250gbos maced, 500gbot illik adni a tmnek, nem tudom mennyi a minimum amit megkövetel, de pl külső merevlemez esetén is csak az 500gigások felett szokta megkérdezni, h akarod e tm lemezként használni...

(#28385) TBMC válasza Madwe (#28384) üzenetére


TBMC
addikt

most megcsináltam ismét mindent, majd toltam egy restart-ot és OK minden.
fura, nemértem, de legalább megy ;]

markbellus.hu 

(#28386) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok!

volt már valakinek gondja / hallott már Synology NAS meghibásodásról az első évben? A magyar garancia miatt kérdezem, mert külföldön kb 15-20%al olcsóbbak egyes modellek.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#28387) mceely


mceely
tag

Sziasztok!

Most tervezem Synology NAS beszerzését. Nem győzők visszaolvasni, annyi a hasznos infó!

1-2 kérdésem mégis lenne:
- otthoni wifi hálózatban lenne használva, elsősorban képek, filmek tárolására, és megosztására Samsung TV, WDTV live, illetve számítógépek, telefonok számára
A NAS a routerhez kábelen lenne kötve, a többi eszköz WIFI-n látná (jelenleg mért wifi belső hálózati sebességem kb. 45-50Mbps)

Van egy Usb 3.0 külső hdd-m (2 TB), ezzel használva milyen sebességre számíthatok (tegyük fel, hogy gyors a wifi)???

Vagy inkább az életképes, hogy veszek a NAS-ba egy HDD-t, és backup-nak használom csak mellé a rákötött külső HDD-t?

Samsung TV DLNA működik rendesen a Synology-val, mert úgy tudom, hálózatban máshogy nem látja? WD TV live fogja látni hálózati meghajtóként?

Köszönöm előre is!

(#28388) seger válasza mceely (#28387) üzenetére


seger
addikt

Samsung tv-ről nem tudok nyilatkozni. Lg-vel tökéletes. Wifit ha lehet kerüld szerintem, nagyobb file másolásnál lassú lesz. Nekem LG még wifin volt, voltak akadozások. Amióta kábeleztem nincs

A többire majd a tapasztaltabbak reagálnak

[ Szerkesztve ]

(#28389) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

a wake on lan nem működik kiterjesztett hálózatoknál?
(tehát ha a NAS nem a fő routerhez csatlakozik, hanem egy olyan routerhez ami csak a hálózat kiterjesztését szolgálja)

és a wake on wan? valaki próbálta már?

(#28390) Madwe válasza mceely (#28387) üzenetére


Madwe
nagyúr

"Vagy inkább az életképes, hogy veszek a NAS-ba egy HDD-t, és backup-nak használom csak mellé a rákötött külső HDD-t?"

Hddt mindenképp kell tenned a nasba, a nélkül nem működik.

(#28389) Stanley-B. Ha a második router bridge módban van s nem router módban (eleve ez a helyes) akkor működik.

[ Szerkesztve ]

(#28391) Stanley-B. válasza Madwe (#28390) üzenetére


Stanley-B.
őstag

bridge módban van, de a DS Finder nem kelti fel sajnos pedig bekapcsoltam a WOL-t.

(#28392) TBMC


TBMC
addikt

oly kérdéssel fordulnék hozzátok:

- adott lenne egy ds215j,
benne disk1en egy 500gb vinyó, disk2 helyén pedig egy 4tb

a disk1az elsődleges ugye, ezzel volt először bekapcsolva, beállítva minden.. a 4tb csak kérsőbb került bele.
VISZONT

szeretném ezt az elsődlegest is egy 4tb re cserélni.

van erre úgy lehetőségem, hogy tulajdonképp semmit se keljen újra állítgatni? tehát: megmaradjon minden setup, minden adat, csak ki kelljen cserélni és működjön?

:F :U

markbellus.hu 

(#28393) Patice válasza TBMC (#28392) üzenetére


Patice
Topikgazda

Részlegesen.

A Hyper Backup-pal nyomsz egy teljes mentést az 1. lemezről a másodikra. (Remélem van ennyi szabad helyed.)
Aztán berakod az új lemezt és csinálsz egy visszaállítást a mentésből.

A konfigurációs mentés csak a megosztott mappákat és a létrehozott usereket tudja visszaállítani.
Az appokat azokat sajnos újr fel kell rakni és beállítani.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28394) TBMC válasza Patice (#28393) üzenetére


TBMC
addikt

Van annyi hely szabad bőven, max törlök a 2.-ról, csak filmek mennek róla nagyrészt.

appok kb nincs felrakva semmi külön, csak a gyáriak.

viszont gondolok itt mindenféle portokra, beállításokra (pl dyndns, router csatlakozások, stb...), megosztásokra, belső és külső hozzáférésekre minden egyébre.. szóval ezen beállításokat sem tudja lementeni? :(

markbellus.hu 

(#28395) Patice válasza TBMC (#28394) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ami külön feltelepített app, annak a beállításait nem tudja elmenteni. Tehát a saját médiaszerver, Audio Station, Video Station, stb.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28396) seger válasza Patice (#28395) üzenetére


seger
addikt

És ha a DS-en csinál egy mentést? Aztán visszaállítást? Az nem csinálja meg? Sose próbáltam, csak elméletben kérdezem!

(#28397) TBMC válasza Patice (#28395) üzenetére


TBMC
addikt

Az nem oly vész azokat nem sokból taet visszaállítani.
De akkor minden "rendszer" beállítást megtart, igaz? :B

markbellus.hu 

(#28398) Madwe válasza Patice (#28395) üzenetére


Madwe
nagyúr

Legtöbb appot nem, de pl mail server, chat, calendar, meg ezekből kiindulva gondolom minden egyéb olyan app támogatja a mentést, ami adatokat is tárol, nem csak beállításokat. (tudom h jelen kérdésnél lényegtelen, de gondoltam hátha hasznos info másnak)

(#28399) seger


seger
addikt

Ezt hogy tudom korigálni? Néztem mindent de nem jöttem rá...

[ Szerkesztve ]

(#28400) Patice válasza seger (#28399) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem pár port feleslegesen van nyitva a routereden...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.