Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27301) Patice válasza skoos (#27300) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez nem oldható meg Synology NAS-on. (Tudtommal D-Link NAS-ok csinálnak ilyet...)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27302) Borisz76 válasza skoos (#27300) üzenetére


Borisz76
veterán

1 lemez 1 kötet, másik lemez másik kötet.
A kívánt mappáról lehet biztonsági mentést végezni 1-ik kötetről a másikta.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27303) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Tavasszal lecseréltem a wd res 1tb hdd-met, mondván hogy két évet ment, legyen egy új.
Az új hdd egy wd red 3tb lemez lett. Fél év után beadta a kulcsot a lemez. Tegnap előtt reggel még ment, rá egy órára vége.. sem smart nem jelzett semmi előjele nem volt a hibának.. Most külső táppal is teszteltem, nem is forog a hdd. Minta nem kapna áramot. Ilyenkor mi van? A garancia az adatokra nem terjed ki. Na de ha visszaviszem garanciáztatni, és valaki elektronikát cserél benne akkor hozzáférhet az adataimhoz is nem?

Üdv: Csabee.

(#27304) xpike_


xpike_
csendes tag

sziasztok,

synology ds416play-emhez szerintem nem jól van beállítva a

EZ-Internet kapcsolatok varázsló ezt írja ki:
"Két vagy több adatútválasztó található a hálózatban.Modem/adatútválasztó módjával kapcsolatban forduljon tanácsért az internetszolgáltatójához, vagy áthidaló módban próbálja ki az adatútválasztóját."

Mit tudok tenni hogy kiküszöböljem ezt a hibát?

van egy t-home-os pirelli a225-as modem amibe megy a WAN, majd abból jön egy TP-Link wifi router, amely LAN csatlakozóiba megy a NAS jelenleg.
A DHCP szerver most jelenleg mind2 routeren megy ami azt hiszem nem oké, de olvastam olyat is hogy ilyen esetben

hát elég láma vagyok ehhez az egészhez, szóval
köszi előre is a segítséget
xpike_

Danny

(#27305) BossBoss


BossBoss
őstag

Sziasztok!

Került az irodába(10 fő) egy Syno 416Play. Több problémával is küzdök. Egyrészt az irodába nem férek hozzá a router beállításaihoz, Bár ezek valamilyen iparí kütyük, lógnak a plafonon. Rendszergazdát meg nem lehet elérni. Szerver szekrénybe egy nagyobb modem és switch. Így egyszerűen rákötöttem a hálózatra az egyik végponton. Aztán rájöttem, hogy ennek dinamikus ip-t ad. Van egy gigabites TP 1043-as routerem amit ha beteszek a hálózatra és arra kötöm a NAS-t akkor az úgy használható igaz? Legalább is amíg nem kerítjük elő a rendszergazdát.
Ha azt akarom, hogy némelyik kolléga otthonról is elérje a NAS-t mi a legjobb megoldás?
DS Cloud kliens, FTP vagy VPN?
Köszönöm!

(#27306) Patice válasza BossBoss (#27305) üzenetére


Patice
Topikgazda

A nast a szerver szekrényben lévő switchre kösd, aztán a DSM-ben nézd meg, milyen IP-t kapott, és ezt ideiglenesen beállíthatod fix IP-nek a DSM-ben a hálózati kapcsolat kézi konfigurálásával. Aztán újraindíthatod, de lehet nem is lesz rá szükség.

TP-Link felesleges, nem fog többet hozzáadni a jelenlegi felálláshoz.

Távoli elérést majd a rendszergarázdával beszéld meg, amúgy ideiglenesen QuickConnect jó lesz megfelelően enegélyezve adott felhasználóknak. Később VPN jobb, biztonságosabb lenne.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27307) Tannhauser


Tannhauser
csendes tag

Sziasztok!

Karácsonyra érkezett egy DS216j. Beleraktam egy üres 2 TB HDD-t, amit megformázott. Átmozgattam erre egy 1.5 TB HDD tartalmát, majd ezt a HDD-t is beleraktam a NAS-ba. Próbáltam erre is kiterjeszteni a meglévő tárhelyet, de szembesültem azzal, hogy ezt csak akkor engedi, ha az új HDD legalább akkora, mint az eredeti :( Így csak külön volume-ként tudom használni.

A kérdésem az, hogy ez szerintetek működne-e:
1. Átmozgatom az elsődleges 2 TB HDD-ről a tartalmat az 1.5 TB-ra.

2. Fizikailag eltávolítom a 2 TB-osat.
(Mi fog ekkor történni? Elindul a NAS az 1.5 TB-osról, és átrakja arra a rendszert, miközben a tartalma megmarad?)

3. Visszarakom a 2 TB-osat, és mivel ennek már nagyobb a mérete, kiterjesztem rá a volume-ot, és lesz egyetlen 3.5 TB-os volume-om.

RAID nem játszik.

Valaki csinált már hasonlót?

(#27308) Parson


Parson
addikt

sziasztok,

DS212J-be tettem az eddigi 500 gigas melle egy 4 terras vinyot, amit szepen Synology SHR-ben le is tükrözött, ha minden igaz. Ezutan kikapcs, siman kivettem a regi 500-as vinyot, es betettem a 4 terras parjat. most beinditva a cuccot, halozaton nem erhető el. Tudja vki, mit hol rontottam el? csere előtt le kellett volna valasztani a regi vinyot a Kötetből, vagy mi? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#27309) Essejó válasza xpike_ (#27304) üzenetére


Essejó
veterán

Nem tartom magam egy nyelvtan nácinak, DE baromira tud idegesíteni, ha valaki úgy tesz fel kérdést, hogy nekem kell nyomozni, hogy mit is akar. Ezt még fokozza azzal is ha egyszerű tőmondatok helyett befejezetlen bővített mondatokat ír.

Szóval szvsz ez a pirelli a225 egy HGW ami ADSL2 internetet oszt + esetleg még IpTv-t is.
Ebből mindjárt az is következik, hogy nincs külső Wan portja. Egy telefon kábel csatlakozhat bele, azon kapja az ADSL és IpTv jelet. Van 4 Lan csatlakozója 10/100-as valamint egy USB 1.1 erre mehet pl. egy nyomtató.
Ha IpTv-d is van, akkor a Pirellit nem lehet Bridged módba (áthidaló) kapcsolni, mert a szűretlen IpTv jel elöntené a belső hálód, és csak zavart okozna.
A TpLink-ről nem tudok mit mondani, azon kívül, hogy egy ipari hulladék és azt kéne 5 év kötélre ítélni aki behozta az országba! :D Ja azért nem tudok róla mit mondani mert millió típus van belőle és nem írtál típusszámot.
Azt merem remélni, hogy esetleg a Tp az tud 10/100/1000-t és a belső háló gyorsítása miatt raktad a HGW mögé.
Viszont nagyon nem egészséges ha mindkét eszköz oszt WiFi-t ráadásul ha még ugyanazon a csatornán - interferenciát okoz. + Mindkét eszközön megy a DHCP szerver, ahogy írtad ez tényleg nem okés. :)
Ergo vagy a Pirellin kapcsold ki a WiFi-t és a DHCP-t, vagy a TpLinket kapcsold Switch módba (wifi és dhcp kikapcs).
Bár szerintem egyszerűbb lenne a Tp-t kidobni a pécs*ba :DDD és helyére rakni egy Gigás 4 - 8 portos Switch-et, és arra kábelezni mindent. Akkor a pirelli adná a Dhcp-t és a Wifi-t illetve abból menne az IpTv és egy kábel a Switch felé. Így a belső hálód felgyorsulna. (feltételezve a minimum Cat5e kábeleket)

ps: a TpLink hívők kérem kíméljenek, semmi esélyük, hogy meggyőzzenek arról, hogy milyen király Router a fentnevezett. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27310) Essejó válasza Tannhauser (#27307) üzenetére


Essejó
veterán

2-es pont. Nem marad meg a tartalma, a Nas leformázza ext4-re.
3-as pont. Egy 1,5 TB-s és egy 2 TB-s HDD-ből hogy csinálsz 3,5 TB-s HDD-t Raid nélkül? Ehhez ugyanis minimum egy Raid0 kell, az meg általában nem javasolt, mert bármelyik lemez hibája esetén bukod a teljes tartalmat. (bár ha merész vagy és bízol a vasban+semmi pótolhatatlant nem raksz rá - pl családi fotók)

Kisérletezz

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27311) Parson válasza Parson (#27308) üzenetére


Parson
addikt

No visszaraktama regi vinyot, es most ismet azt jelzi, mint az egesz folyamat előtt, tehat a kötet leromlott, csak 1 vinyo van. Ergo a rendszer erről a régi vinyorol fut. Ezesetben a kerdes, hogyan illene szepen belevarazsolni a 2 db 4 teras vinyot, adatvesztes nelkül? Jelenleg egy kötet (SHR-rel) van, egyik formatalt 4 terras pedig behelezve de meg nem inicializalva. (Erre az inicializálásra se találok opcióot.) :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#27312) xpike_ válasza Essejó (#27309) üzenetére


xpike_
csendes tag

Hello Essejó
Igazad van, mindenben, sorry :R :R , igyekszem összeszedettebben/helyesebben fogalmazni.
Köszönöm szépen a kimeritő választ.

TP-link WR841N a wifi routerem, ami "hulladék" de ami még inkább az a pirelli modem wifije, az ugyanis konkrétan használhatatlan, s ezt a T-home is megerősítette hogy a wifi az nincs a szerződésben a modem kapcsán....no comment
Wifire szükségem van, akkor milyen eszközt javasolnál a pirelli wifijét helyettesítendő?

S az müködhet hogy a wifi-t lekapcsolom a pirellin, DHCP szerver az menne a Pirellin és a TPlink "wifi eszköz"-ön is, csak más IP tartományokat adok meg DHCP beállításnál IP cím osztásra.....vagy ne így csináljam?

Amúgy egyik router-en sincs gigabit-es LAN port...úgyhogy ma veszek egy switch-et ahogy írtad, ami majd megy a pirelli modem, és a TPlink wifi közé ha jól gondolom.

Kérlek akár ide vagy privátban írj

hálás köszönetem!! :R

Danny

(#27313) skoos válasza Borisz76 (#27302) üzenetére


skoos
őstag

Köszönöm a választ!
És ezt hogyan kéne konfigolni?
2x3tb lesz a végeraedmény, vagy 1x6? És hogy tudok biztonsági (tükrözött) mappákat létrehozni?

Üdv,
Sanyi

(#27314) Krisz7777777


Krisz7777777
újonc

Sziasztok, vegre boldog tulaja lettem en is egy DS216j cuccnak.
Az istenert nem tudom beallitani, hogy a DS alatt le tudjak tolteni ncore-rol.
A kereso plugint mar feltettem neki, termeszetesen ha mozzilabol letoltom a .torrent filet es betallozom neki elinditja a letoltest, de sajat bongeszojebol es telefonon keresztuli apponsem megy a dolog.
letoltesnel a szokasos torrent.php jon le nem maga a torrent file.
Nezegettem a plugineket, de nem talaltam hozza sehol, hogy lehet ezt a dolgot megoldani, hogy siman a DS keresojeben levo talalat alapjan es telefonrol is a DS appal tudjak letolteni.
Koszonom

(#27315) Essejó válasza xpike_ (#27312) üzenetére


Essejó
veterán

Egy AP-ot (Access Point) Lan kábellel csatlakoztatnám a Switch-re.
Valahogy így: Net -> Pirelli->Switch<-AP Illetve a Switchbe minden ami vezetékes.

Egyébként miért szükséges mindkét eszközön a dhcp? Sok a lan kábel és kevés a Pirellin a csatlakozó? Erre jó megoldás akkor egy 8-10-12 portos Switch. A Wifi-t meg pótolhatná egy a Switchre kábellel csatlakoztatott AP.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27316) Tannhauser válasza Essejó (#27310) üzenetére


Tannhauser
csendes tag

Köszi, ezek szerint nem érdemes összevonni a kettőt.

Azért akartam, hogy az odamásolt filmek is megjelenjenek a TV menüjében. Azóta viszont rájöttem, hogy ha hozzáadom az indexelt médiamappákhoz, akkor a második HDD-ről is megjelennek a filmek, és nekem ez elég.

(#27317) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!

Milyen szünetmentes tápegységet ajánlotok a DS216j készülékemhez? Áramszünet esetén a gép tud kommunikálni a tápegységgel és biztonságosan le tudja állítani? Miket kell esetleg tudni róluk?

(#27318) Hali1975


Hali1975
tag

Sziasztok!

Egy kis segitsegre lenne szuksegem.
Adott egy 216j, amit most allitgattam hogy a tv melle kotott ket medialejatszo lassa az egyik megosztott mappat/filmeket szeretnek innen nezni/.

A ket keszulek uaz gyakorlatilag es a beallitasokat is ugyanugy csinaltam vegig:
halozati helyek, smb -. erre a celra letrehozott user+jelszo
Az egyiken gyonyuroen megy minden mind lanon, mind wifin keresztul.
A masikon meg hozzaferes elutasitva:-(!. Es mar letrehoztam egy masik usert a masik lejatszonak ,de ugyanazt csinalja.

Ezek android alapu Libreleces KOdis cumok.

Mi lehet a gond?
Koszi a segítseget
Udv

[ Szerkesztve ]

(#27319) Intelligencs válasza atilla100 (#27317) üzenetére

APC jó lesz. Tud kommunikálni, és leállítja.

Ezeket az infókat látod róla:

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#27320) Borisz76 válasza skoos (#27313) üzenetére


Borisz76
veterán

2 HDD-t teszel bele....két külön kötetet hozol létre, azaz 2 * 3 TB tárhelyed lesz.

Ha jól rémlik , akkor Cloud Station Backup névre hallgat amivel ezt meg lehet oldani.

1-ik köteten van egy mappád...számodra fontos adatokkal.
Ezt tudod menteni a másik kötetre is.
Tehát csak a "fontos" cuccokról lesz biztonsági mentés/másolat.

A két köteten ezen felül található tárhelyet szabad belátásod szerint használhatod.

Ám ne feledd, hogy ez "csak" a HDD meghibásodása ellen véd.
Érdemes egy külső usb-s HDD-re is menteni a cuccot naponta/hetente/havonta...

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27321) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!
Láma vagyok a dologhoz, inkább kérdezek. :)
Adott egy Telekomos Sagemcom Fast 3686 router. Van mellette egy Synology nas. A DSM "EZ internet" alkalmazás futtatásával sikerül be is állítani mindent, működik a külső ftp elérés. Viszont a router újraindításakor ezek a beállítások törlődnek. Hogyan tudnám manuálisan beállítani a routerben a Synology ftp elérését hogy azok állandóak legyenek? Az FTP portja alapértelmezett, azaz 21-es. A porttartomány szintén alapértelmezett 55536-55543.
Mit, hol állítsak a routerben?
Köszönöm!
:R

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#27322) tobias40 válasza Digital (#27321) üzenetére


tobias40
veterán

Tedd a NAS-t fix ip-re és jó lesz! :K

(#27323) Digital válasza tobias40 (#27322) üzenetére


Digital
addikt

Picit bővebben?
:B

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#27324) atilla100 válasza Intelligencs (#27319) üzenetére


atilla100
tag

Pont ezt néztem én is, router és modem menne még mellé, azokat is elbírja még ez a szünetmentes tápegység nem? Hogyan kell összekötni a NAS-sal? milyen kábelek kellenek esetleg pluszba még hozzá?

(#27325) tobias40 válasza Digital (#27323) üzenetére


tobias40
veterán

A routeredben a LAN---DHPC fülnél van olyan beállítás hogy "bérlés" (lease angolul asziszem,nem vagyok angolos). Ott beállítod a NAS-nak azt az ip-t amit szeretnél.
Vagy a másik megoldás hogy a NAS-on a beállítod a statikus ip-t, ez a tuti ez biztosan mindíg megmarad és nem fog változni!

Hálózat/hálózati interfész/LAN/szerkesztés és ott kézi konfigurálás!

Ezt csináld meg a NAS-on ,arra az ip-re amire akarod tenni a NAS-t! Gondolom 192.168.1.vmi-re ha ez a tartomány a routerdben!

[ Szerkesztve ]

(#27326) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!

Segítséget kérnék a következőben.
Letiltottam az admin usert előtte létrehoztam egy másikat a rendszergazda csoportban és megadtam minden mappára az r/w jogot.
Eddig az admin torrentezett, most hogy az új userrel lépek be, az admin által létrehozottak nem seedelődnek.

Mit kell tennem, remélem nem kell újra az össze torrentet betennem.

Köszönöm!

(#27327) skoos válasza Borisz76 (#27320) üzenetére


skoos
őstag

Természetesen igen, köszi! :)

Azért kérdem, mert Photo stationnel menti a család a telefonjaink képeit. Ha az a hdd betelik, úgy nem megy automatikusan a másikra (hisz az másik kötet), hanem manuálisan kell ott is létrehozni egy Photo stationt, illetve DS download stationt...

Úgy érzem a nas működésszerű használata 4 hdd-nél kezdődik...
:(((

(#27328) Parson


Parson
addikt

Sziasztok, egy meglévő kötet meglévő raid tipusát át lehet állitani másik tipusra vhogy?

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#27329) Essejó válasza Parson (#27328) üzenetére


Essejó
veterán

"felhívjuk a figyelmet arra, hogy RAID-kötetet csak üres merevlemezekkel alakíthatunk ki adatvesztés nélkül, meglévő adataink ugyanis felülíródnak a RAID-tömb létrehozásakor."

Forrás

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27330) daniel2121 válasza daniel2121 (#27299) üzenetére


daniel2121
senior tag

Segítene valaki ebben?

(#27331) Sanya válasza daniel2121 (#27299) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ds video fennvan?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27332) daniel2121 válasza Sanya (#27331) üzenetére


daniel2121
senior tag

Persze fent van a photo és az audio is, ezek oké, de a ds videoban semmilyen tartalom nem látszik pedig van bőven.

(#27333) Essejó válasza daniel2121 (#27332) üzenetére


Essejó
veterán

Androidos mobillal mit látsz?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27334) daniel2121 válasza Essejó (#27333) üzenetére


daniel2121
senior tag

mobillal még nem próbáltam eddig,Samu tablettel szeretném. Meg kellene próbálnom?

[ Szerkesztve ]

(#27335) llacee válasza llacee (#27326) üzenetére


llacee
őstag

Valaki esetleg? :)

(#27336) Parson válasza Parson (#27311) üzenetére


Parson
addikt

Srácok, erre vki ? :F

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#27337) Essejó válasza daniel2121 (#27334) üzenetére


Essejó
veterán

Tabletem nincs, de mobillal simán látok mindent.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27338) Essejó válasza Parson (#27311) üzenetére


Essejó
veterán

Tehát jelenleg egy adatvédelem nélküli SHR-ed van. Beteszel mellé egy vinyót hozzá adod az SHR-hez, az inicializálás miatt elmolyol vele úgy egy napot majd szépen felépíti az adatvédelmes SHR-t. Elmented a beállításokat, kiveszed a régit, beteszed a másik 4-est, inicializál (hosszan), hozzáadod az SHR-hez, megint kiépíti az SHR kötetet védelemmel. Ha szükséges akkor a beállításokat vissza töltöd és ha kell akkor a programokat is újra rakod. Ez az elmélet, de még nem csináltam ilyet. Mármint SHR-t. Csak egy 500 GB-os Raid0-ról telepítettem át a cuccost egy 2 Terrás Alap kötetre (védelem nélkülire).

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27339) Multibit válasza llacee (#27326) üzenetére


Multibit
veterán

Állítsd át a fájlok és mappák tulajdonosát az új userre!

(#27340) Sanya válasza llacee (#27326) üzenetére


Sanya
nagyúr

de, minden torrentet újra be kell adj.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27341) Sanya válasza daniel2121 (#27299) üzenetére


Sanya
nagyúr

menj egy asztali géphez.
Lépj be a dsm-be, majd indítsd el a ds video alkalmazást.
Bal oldalon felül a videostation felirat alatt látsz egy olyat, hogy könyvtárak. add hozzá ott a videók mappádat és menni fog.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27342) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Segitsegre lenne szuksegem.
Adott egy syno 416.
A hálózaton a vezetekekkel bajság történt, mert nem látjuk a nast. Ha csak vezetek problema van akkor lehetséges hogy közvetlenül egy gépre kotnenk hogy adatokat mentsunk rola?
Vagy ha fizikai baj tortent akkor merevlemezeket nem is lehet masik eszkozbe tenni hogy mentsunk rola, csak az adott nasban élnek? Ha igen hogyan lehet kimenteni a fontosakat?

F.K.T.

(#27343) Sanya válasza psg5 (#27342) üzenetére


Sanya
nagyúr

keresel egy rendes vezetéket, majd rákötöd a PC-dre. Mi volt a korábbi belső hálós ip címe a nas-nak?

Ha van linuxod, az adatok menthetők a lemezekről.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27344) Essejó válasza psg5 (#27342) üzenetére


Essejó
veterán

Miféle bajság történt a vezetékekkel?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27345) Patice válasza Parson (#27336) üzenetére


Patice
Topikgazda

Úgy látom megvan mindkét 4TB vinyó, így egyszerűen megoldható a HDD csere.

Ehhez kell egy USB-s dokkoló, vagy egy külső HDD ház. Ebbe belerakod az egyik 4TB-ost, megformáztatod a DSM-mel, csinálsz rá egy teljes biztonsági mentést az 500GB-osról + PC-re lemented a konfigurációt.

Második lépésben kiveszed az 500GB-ost, berakod a másik 4TB-osat, ez lesz az új elsődleges kötet. Létrehozod SHR adatvédelem nélkül a kötetet a Lemezkezelésnél, megvárod, míg inicializál. Ha kész a kötet, akkor a külső lemezről csinálsz egy visszaállítást + betöltöd a konfigurációs mentést. Végül az alkalmazásokat is újra felrakod és sajnos újra be kell ezeket állítani.

Végül berakod a második 4TB lemezt és SHR adatvédelem nélküli kötetetz hozol létre ezen is.

(#27342) psg5:

Első körben én egy külön routerre, vagy switch-re kötném a NAS-t, aztán megpróbálnám így elérni Syno Assisstant-tal, hogy kizárjam a NAS hibát.

Aztán lehet tovább gondolkodni, hogy hol van a hiba.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27346) psg5 válasza Patice (#27345) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindegyikotoknek!
Most deritjuk fel a hibat.

F.K.T.

(#27347) Peathee


Peathee
aktív tag

Sziasztok,

nemsokára én is megveszem az első NAS-omat. Kettő között nem tudok dönteni, 216play vagy 416play legyen?
Megéri-e a 416play felára, ha tényleg hosszútávon gondolkodok? Vagyis 6-8 éves használatot feltételezve, melyik bővítési módszer a jobb:
A 216-osba most veszek 3TB-os winyókat, majd kb 3 év múlva cserélem őket 6TB-osra. Vagy a 416-os is most 2x3TB-os winyókkal indul, de kb 3 év múlva mellé teszek még kettő 3TB-osat?

Vagy inkább úgy kell gondolkodni, hogy a 4 lemezes az mehet raid5-ben is a 2 lemezes meg csak raid1-ben?
A két lemezesben lehet úgy lemezt cserélni ugye, hogy egyszerre csak az egyiket veszem ki, átmásolja amit kell, aztán a másik lemez is csere?

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#27348) llacee válasza Multibit (#27339) üzenetére


llacee
őstag

Parancssorban vagy menuben is tudom?

(#27349) Patice válasza Peathee (#27347) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem 416play. Az Intel proci miatt is, meg a 4 HDD hely miatt is. Hosszú távra meg pláne. Ennyi hellyel könnyebb bővíteni is, meg cserélni is a lemezeket. Idővel lehet a még nagyobb lemezek jobban meg fogják érni, akkor meg pláne jobb a 416play. Szoftvertámogatottság szempontjából is jobb az erősebb proci, mert minden SW frissítéssel valamivel nagyobb lesz a DSM procierő igénye.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27350) jozsi252


jozsi252
veterán

Eddig nem úgy volt hogy csak a photo video audio mappákat indexelte automatikusan a média szerver, tehát amik a média szerver telepítésekor létrehozott mappákat?
Mert van egy xy mappám amibe töltök, és fel van véve az is az indexelni való dolgok közé. Na most a DS-el letöltött dolgokat automatikusan indexeli a média szerver. De most simán pc-ről húztam bele egy filmet xy nevű mappa egyik almappájába, és egyből látszott a tv-n az a film. Tehát nem kellett kézzel rányomnom az indexelésre.

Mintha kézi másolásnál mindig kellett volna indexelni nem?

iPhone 13 Pro Max

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.