Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28851) juhasz.p válasza Multibit (#28833) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Kár,köszönöm.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#28852) kaciokos válasza juhasz.p (#28851) üzenetére


kaciokos
őstag

Csak kíváncsiság: a Transmission Remote GUI miért nem jó? Sokan pont emiatt használnak Transmission-t a NAS-on a Download Station helyett.

(#28853) Ghost84


Ghost84
aktív tag

a NAS-om nem akar mozgásra rögzíteni miért?

A kamera tudja a funkciót mert CP-vel működik rendesen de NAS-al szeretném rögzíteni a kamera képet.

(#28854) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Na megjött a dx513, azt lehet tudni hogy hogyan kezeli a nas a köteteket?
Értem ezalatt hogy most a 716-ban ugye 2 van és RAID1, a bővítő egységbe szerelt lemezekkel egy kötetté hozható vagy az marad RAID1 külön és a maradék 5 lemez meg amit választok?

(#28855) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok,

Kis technikai segítségre lenne szükségem, ami végül is megoldódott de utólag maradt 1 kérdés.

Szóval DS216 Play NAS-om van, legfrissebb DSM-el. A böngészőbe hozzá van adva a Download Station-nek az ip-je, így anélkül el tudom érni hogy a DSM-be lépjek be. Ez eddig működött is hibátlanul, de nemrég be akartam lépni és kapcsolati hibát dobott.
NAS tűzfal beállításoknál minden rendben volt semmi hibát nem találtam. Mondom akkor megpróbálok egy restartot, és ez meg is oldotta a hibát. Bár nem tudom mi okozhatta de jó lett. Nem tudom ti már találkoztatok-e ilyen hibával.
Azért gyanakodtam tűzfalra, mert olyan mintha ki lett volna szedve a tűzfal beállításainál a 8001 port hogy el tudjam érni a hálózatról is a gépet.

Ami maradt kérdés az a tűzfalhoz szólna.

Tűzfal beállításainál ugye olyan van hogy "Az összes illesztőfelület" illetve "LAN". Na most az összes illesztőfelület mit akar jelenteni pontosan? Azt esetleg hogyha ott nyitok ki egy portot, akkor az nem csak a belső hálónál lesz nyitott, hanem ha kívülről akarok belépni a gépre, pl telefonról mobilneten keresztül?

Ha pedig csak a LAN-nál engedélyezem pl. a DS-t, akkor csak a belső hálóról tudom elérni közvetlenül a DS-t?

:R

iPhone 13 Pro Max

(#28856) psg5 válasza Patice (#28803) üzenetére


psg5
veterán

Koszi!

F.K.T.

(#28857) ERPY


ERPY
őstag

Azt meglehet csinálni valahogy, hogy van egy mappa, mondjuk nyaralási képek mappa, és azt becsatolni mondjuk egy másik helyre is úgy, hogy ne foglaljon mégegyszer ugyanannyi helyet, de a könyvtár más helyről is elérhető legyen?

(#28858) Patice válasza Ed Parker (#28854) üzenetére


Patice
Topikgazda

Amikor először kérdezted, akkor kicsit utánaolvastam a DX513-nak. Lejátszó.hu-n van egy kis leírás hozzá:

"Ha a DX513-at a DS1010+, DS1511+, DS1512+ DS1513+, DS1515+, DS1812+, DS1813+, DS1815+, DS710+, DS712+, DS713+, DS715,DS716+, DS716+II, DS916+ DiskStation-ök kiegészítéseként használjuk, akkor azok belső kötetéhez is hozzá tud épülni a külső házban lévő valamennyi winchester, habár azok fizikailag külön RAID tömbben lesznek (mint a bővítő egységeknél mindig). Így, ha a belső RAID5 rendszerünket akarjuk bővíteni, a DX513-ban is RAID5-öt kell létrehoznunk (azaz ott is le lesz kötve egy lemeznyi tárhely a biztonság miatt). A bővítés után már csak együtt használható a belső és a DX513-ban lévő lemezek által közösen alkotott kötet, az nem bontható szét.
A többi Synology NAS-hoz csatlakozva a belső meghajtó mellett egy új logikai kötetként jelenik meg a DX513-ban formázott lemeztömb. Az aktuális Disk Station Manager operációs rendszer segítségével bármiféle telepítés vagy extra beállítás nélkül használható a DX513 minden Synology-val, plug-n-play módon, SATA-II sebességgel."

Asszem ez elég kimerítő válasz. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28859) Ed Parker válasza Patice (#28858) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igen köszönöm :R
Ami miatt aggódtam, hogy a 2lemez RAID1 az marad és az513-ba meg csinálok raid5-öt és és akkor ezek szétválaszthatók.

(#28860) juhasz.p válasza kaciokos (#28852) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Nem tudom... úgy megszoktam a DS-t. Belépek a NAS-ra és mást is tudok csinálni, mint a torrenteket kezelni. Lehet, hogy csak lusta vagyok vagy kényelmes.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#28861) Madwe válasza juhasz.p (#28860) üzenetére


Madwe
nagyúr

De akkor miért nem a dst használod:D?

(#28862) juhasz.p válasza Madwe (#28861) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Azt használtam(használom), de ki akartam próbálni a Transmission-t. (igen, tudom hogy a DS is transmission alapokon működik) van egy 500/200 Mbit-es netem és azt hittem jobban ki tudom használni.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#28863) Madwe válasza juhasz.p (#28862) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ez egy népszerű álláspont itt, de szerintem, s saját tesztjeim alapján is marhaság. Neked gyorsabb a transmission mint a ds pl?

(#28864) llacee válasza Patice (#28858) üzenetére


llacee
őstag

Nekem csak az nem vilagos, hogy az esata interface savszelessege, hogy elegit ki mondjuk egy raid5 tombot.

(#28865) llacee válasza Madwe (#28863) üzenetére


llacee
őstag

Megerositem, a sajat tesztjeim is igazoljak.500/200 alatt semennivel nem volt gyorsabb a transmission, pedig lassunak gondoltam a gyari klienst.Szerintem tartalom fuggo mennyire kelendo a cucc. Viszi maxon a 200 upot a gyari is.

[ Szerkesztve ]

(#28866) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Ma frissített DSM 6.1 alatt a dyndns.hu -s DDNS regisztráció elfelejtett működni nálam. :W

DSM 6.0 alatt még hibátlan volt.. :(

Áthidaltam, de ez akkor is egy marha nagy mínusz pont a Synologynak. :(((

A másik, amiért menjenek a fenébe, az ez:
"The DSM Help articles in the following languages have been removed: Brazilian Portuguese, European Portuguese, Norwegian, Turkish, Hungarian " forrás. :((( :(((

értem én, hogy a 'zangol meg a 'zangol, na de kéremszépen..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#28867) Patice válasza llacee (#28864) üzenetére


Patice
Topikgazda

Hát, 4-5 HDD esetén ez szerintem csak 7200-as lemezkkel lehet limitáló tényező, de a másik oldalnak is bírnia kell ezt a sebességet, ami meg max. link aggregation-nel 2-4 LAN csati esetén 2-4 Gb/s az eSATA meg elméletileg 3 Gb/s.

Bele lehet szaladni, de a gyakorlatban erre nagyon kis esélyt látok.

Fórumtársunknak is valszeg azért kell a RAID5, hogy egybe látszódjon a tárhely, nem pedig a sebesség miatt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28868) Galopp válasza ERPY (#28857) üzenetére


Galopp
tag

Hali!

Elvileg a Synology is kezeli a symlinkeket. Mármint oprendszer szinten. Azt nem tudom, hogy a DSM-el is megoldható-e.

Szóval ami biztosan működik: telnet a nas-ra, ott a megfelelő volume-on belül "ln -s" parancs a megfelelő elérési utakkal, és van öröm.

(#28869) Intelligencs válasza MrCsiT (#28866) üzenetére

Igen, ezt én is néztem, wtf? Minek kell ezeket a nyelveket eltávolítani, nem férnek el a lemezen? :F Engem még ez is kellemetlenül érint, mivel konkrétan ezzel backupolok: "Time Backup and HiDrive Backup will not be supported in DSM 6.1 and above." Szóval egyelőre még nem raktam fel.

Ami viszont durva, hogy még a DS111-esre is lejött ez a frissítés. Ami ugye 2010 év végi modell, tehát 7 éves. Hol az a cég, aki ennyi ideig ad ki manapság bármihez is frissítést? Le a kalappal e tekintetben a Synology előtt.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#28870) juhasz.p válasza Madwe (#28863) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

Én annyit vettem észre (egy pár napja váltottam csak) mintha többen tudnának hozzám csatlakozni, mint a DS-ben.

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#28871) Ed Parker válasza Patice (#28867) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ha rám gondoltál, azért használok RAID5 tömböt, mert hülye biztos és tkp az összes Seagate lemezem kipusztult a 413j-ben, dobtam bele egy wd-t és szépen újra építette.
Igaz így a 4x2tb-bol max 5,5tb látszik kb, de ezen azért elég jól elfértem.
Most annyiban változik hogy van 2x3tb RAID1 ami a nasban van és a dobozban meg lesz 5x2tb, ami több mint elég számomra.
Ugye itt maga a sebesség indifferens egyedüli juzerként, továbbá nem az e-sata lesz a gyenge láncszem, hanem a hálózat többi része.

(#28872) roonin


roonin
tag

Info...
Az új DSM 6.1-15047-re frissítve DS215j készüléket végre megy Windows alól megosztás Cloudstationban Activedirectory-ból átvett felhasználóknak. Ez kb.2016 dec. óta nem ment, csak ha web felületen belépve filestationból megosztási link készítéssel. Akkor írtam a supportnak jelezték tudnak a problémáról és rajta vannak hogy működjön. Most jelen állás szerint újra megy öröm és bodottá...

(#28873) Madwe válasza juhasz.p (#28870) üzenetére


Madwe
nagyúr

Aminek simán lehet az az oka, hogy dsben nem állítottad át a max peers allowed per torrent értéket:D?
Nekem dekára ugyanúgy müködött mindkét kliens, ritka, normáls és felkapott torrentek esetén is.

(#28874) Borisz76 válasza Madwe (#28873) üzenetére


Borisz76
veterán

Nem ezt nevezik Placebó-nak ? 😄

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28875) Barett 50cal


Barett 50cal
senior tag

Sziasztok,

Megtudná nekem valaki mondani, hogy ha kiakarom választani a 4K átkódolást akkor ez a memóriablokkos történet mit is jelent? :U DS216play-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

Time you enjoy wasting, isn't wasted time

(#28876) Ed Parker válasza llacee (#28864) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Most másoltam nas-bol a dobozba, az esata sebessége kb 113MB/s

[ Szerkesztve ]

(#28877) Madwe válasza Ed Parker (#28876) üzenetére


Madwe
nagyúr

Azt az értéket nem az esata limitje adta, hanem a hdd-é:)

(#28878) Ed Parker válasza Madwe (#28877) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Azt mondod?

WD red 3tb-ról Seagate sv35 2tb-os lemezre ment az áthelyezés.

Ha ez így van, akkor SSD-vel, ez sokat javulna.

[ Szerkesztve ]

(#28879) McVetranio


McVetranio
csendes tag

Sziasztok abszolute hozzá nem értőként kérnék tanácsot DS416 ügyben. A hiba: a NAS 4-5 perc működés után nem elérhető. Bővebben: a cucc kb 4 hónapja kifogástalanul működik az itthoni hálózatban, 2 számitógépről, egy TV-ről és egy telefonról érjük el. Leginkább filmek tárolása, lejátszása az amire használjuk illetve ide szinkronizál egy telő fotókat. Tegnapig minden rendben volt, de este azt vettem észre, hogy kifagy a cucc, mind az 5 zöld lámpa folyamatosan világit de effektiv nem működik. Sem távoli eléréssel sem hálózaton belül nem éri el a hálózat. (olyan mintha ledobta volna magáról a hálózat az eszközt?? ) Ha újrainditom, akkor megint 4-5 percig megy , lejátsza a filmeket, elérem mindenhonnan aztán ismét "lefagy". IP ciméről sem érem el. Esetleg a fenti noob infók alapján valaki tudna segiteni? Köszi előre is

(#28880) Rick4


Rick4
félisten

Sziasztok!

Nem sűrűn van, hogy nas ügyben kérdeznem kell, de most már 2 órája küzdök egy megoldással. A jelenlegi nasomon egy dsm 6.0.2 fut, eddig egy 320GB-os HDD-re mentettem havi 1x a dolgokat, de most már van annyi értékes infó a munkámmal kapcsolatban, hogy megértemelt a történet valami komolyabb mentési megoldást.

A gondolaton felbuzdulva vettem mellé egy DS110J-t egy 1TB-os vinyóval, ezt pár km-rel arrébb, a szüleimnél fogom beüzemelni, kizárólag a meglévő, és használatban lévő (2 db gépnél felcsatolt mappák, telefonokkal, mobileszközökkel megosztott mappák) szinkronizálására használnám, hardveresen erre bőven elég, a tárhely kb 100GB-nyi vegyes adat mentésére kell, de úgy szeretném, hogy ha itt gond van, oda belépve azért hozzáférjek a dolgaimhoz.
A 6-os DSM alatt megvan a megosztott mappák szinkronizálása funkció, próbálom is beállítani, de a DS110j-n csak az 5.2-es DSM van, nincs is frissebb, és a fő nason a szinkronizálás beállításakor (vezérlőpult- megosztott mappa szinkronizálása) azt az üzenetet kapom, hogy a célhelyen le van tiltva a biztonsági mentés, és kapcsoljam be az rsync szolgáltatást. De az 5.2-es DSM-ben ilyen nem találok...

Jó helyette más is, csak melyik lesz nekem a tuti? Olvasgattam keresővel, de nem jártam sok eredménnyel.

Köszi előre is!

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28881) juhasz.p válasza Madwe (#28873) üzenetére


juhasz.p
aktív tag

150-re van beállítva. Ez nem elég?

...ha a szar felkerül a polcra, máris azt hiszi lekvár lett belőle...

(#28882) Rick4 válasza Rick4 (#28880) üzenetére


Rick4
félisten

Na elvileg a cloud station- nel már megy a szinkronizálás, a kiválasztott mappákat másolja is szépen, majd kipróbálom, ha végzett, hogy androidos ds file látja-e, ha igen, az már félsiker. :D

De a kérdés kérdés marad, ha "beletörlök" a meglévő mappába, és egy fontos fájlt eltüntetek, elvileg a másikon megmarad a régi?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28883) Csabee. válasza Rick4 (#28882) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ha kétirányú a szinkron akkor nem marad. De használj lomtárat :)

Üdv: Csabee.

(#28884) Ed Parker


Ed Parker
nagyúr

Érdemes otthon RAID6-ot használni vagy maradjak az 5-ösnél?
Vagy mi a legjobb megoldás, ha biztosra akarok menni hosszútávon, hogy minden adat megmaradjon, bármi is történik?

(#28885) Multibit válasza Ed Parker (#28884) üzenetére


Multibit
veterán

ha biztosra akarok menni hosszútávon, hogy minden adat megmaradjon, bármi is történik
Erre nem a RAID a megoldás, hanem a több példányos (és különböző helyen tárolt) biztonsági mentés.
RAID vs adatbiztonság

(#28886) Ed Parker válasza Multibit (#28885) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Ami eddig van, extra biztonságként egy offline merevlemez a fiókban, amit időnként frissítek.
Egy másik haver ajánlott olyat hogy RAID1 3 lemezzel és hetente forgatni őket,így mindig friss az adat és ha a villám vágja szét vagy ellopják a nas-t, akkor is van mentés.
Ebben csak az a gáz, nagy mennyiségű adatnál a nagy lemez 5-6tb vagy nagyobb elég húzós áron megy.

(#28887) Patice válasza Rick4 (#28880) üzenetére


Patice
Topikgazda

DSM 5.2-ben is volt/van rsync, erre emlékszem. Viszont ott még nem volt Hyper Backup, nem külön lehetett telepíteni alkalmazásként, hanem a "start menüben" kell keresni a "Biztonsági mentés és visszaállítás" menüpont alatt. Asszem.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28888) Multibit válasza Ed Parker (#28886) üzenetére


Multibit
veterán

Azon érdemes elgondolkodni, hogy az az 5-6 TB adat valóban nélkülözhetetlen és pótolhatatlan? Ha tényleg ilyen nagy mennyiségű kritikus adatot kell megőrizni, akkor sajnos költeni kell a biztonságos backup-ra. Ezek céges adatok? Csak azért kérdezem, mert otthoni környezetben nem jellemző, hogy ilyen tömegű pótolhatatlan adatmennyiség jöjjön össze.

(#28889) Ed Parker válasza Multibit (#28888) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Családi fotók, videók gyerekekről, talán ezek a legfontosabbak, a többi nagyjából pótolható, az emlékek nem.

(#28890) Multibit válasza Ed Parker (#28889) üzenetére


Multibit
veterán

Nálam is ilyen jellegű pótolhatatlan adatok vannak. Szerencsére ezek nem több terabájt méretűek.
Szerintem túltolod ezt a RAID dolgot. Nem kell ezen ennyit agyalni. Ha eddig bevált, továbbra is maradhat a RAID5.

(#28891) Ed Parker válasza Multibit (#28890) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Igazad van, ezek elférnek nekem is egy külső 1tb-os lemezen.

(#28892) Rick4 válasza Patice (#28887) üzenetére


Rick4
félisten

Tulajdonképp tök jó lenne a cloudstation, mert a fő nason csinálok egy felhasználót neki, engedélyeket kap az adott mappákhoz, majd a másikon ezzel a felhasználóval belépek a fő eszközbe, és egy előre megadott mappába átment mindent, akár még azt is tudja, hogy innen oda, onnan ide, vagy két irányban menjen. Épp csak valamiért egy marék jegyzettömb fájlomat nem húzza át, a mappa ott van, a fájlkiterjesztés hozzáadva, szerinte naprakész.... Na innentől...

Szerk: Persze nem árt, ha az adott user kap is a megjelölt mappára írási- olvasási jogokat. :D

5.2-ben nem találtam az rsync és a biztonsági mentés funkciót sem, konfig biztonsági mentése van, de az más...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28893) envagyok válasza Ed Parker (#28891) üzenetére


envagyok
veterán

De meddig?
Nekem eddig 2tb elég volt, de újabban már fhd60p v 4k30p-ben készülnek a családi videók, óránként kb 20GB méretben.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28894) Ed Parker válasza envagyok (#28893) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Nem tudom mennyire érdemes családi videót 4K-ban készíteni.
Mivel nekem 4K-s tv-m sincs, továbbá rengeteg helyet is foglal, semmi értelmét nem látom a full HD-vel szemben.
Pedig több eszköz is van, ami tudná ezt a felvételt.

Ahhoz sztem még drága a merevlemez illetve ez a tárolási teknika hogy ekkora méretben csináljak videókat.
Mert ezzel az erővel akár évi több TB videó is készülhet.

Más, azt tudja valaki hogy dx513 bővítő doboz működhet qnap nassal is?
Most látom azon is van esata port.

(#28895) envagyok válasza Ed Parker (#28894) üzenetére


envagyok
veterán

Jövőbiztosabb.
2005-ben már fhd (HDV) kamerám volt, és most áldom az eszem hogy megvettem, és nem DVD-s 720*576 felvevőt használtam.
Amúgy én is inkább fhd60p-t használok, a finom mozgások miatt, de az is 20giga/óra

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28896) gooof


gooof
csendes tag

Sziasztok!
Az utolsó fw frissítés óta hófehér a háttere a weboldalnak, ha belépek a NAS-ra. Keresgéltem, hogy hol lehet visszaállítani és megtaláltam a Téma menü téma fülén a 2 lehetséges hátteret, de nem akarja sehogy sem olyanra változtatni. Van valami ötletetek, hogy miért? Vagy eleve rossz helyen keresem? Köszi előre is...

[ Szerkesztve ]

(#28897) Patice válasza gooof (#28896) üzenetére


Patice
Topikgazda

Jó helyen keresed. Szerintem még "túl új" a DSM 6.1 és még van pár bug, mint pl. ez is. Szerintem csak várj még, aztán nemsokára jönnek az update-ek és akkor nemsokára nagy valószínűséggel jó lesz.

(#28893) envagyok:

H.265-ba kódolni? Úgy olvastam, hogy már eléggé fejlett kódolási profilok vannak rá és tényleg elég hatékonyan tömörít.

(#28892) Rick4:

A CloudStation is jó fájlszinkronizálásra, ez tény. Én is használtam egy darabig. A kis fájlok véletlenül nincsenek kizárva a beállításoknál?

Rsync: a tudásbázis alapján máshol kell keresni, bocsi! :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28898) Rick4 válasza Patice (#28897) üzenetére


Rick4
félisten

Nem, van 58 byte-os fájl is, szimplán még nem végzett, mert a kis genya éjjel bealudt, ahelyett, hogy csinálta volna a dolgát... Én se értem, de reggel belépéskor éledezett, holott még most is van 104ezer db fájl, mait szinkronizálni kell... Kikapcsolásra nincs belőve, hdd 20 perc tétlenség után alszik... Na ez mi lehetett?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28899) Patice válasza Rick4 (#28898) üzenetére


Patice
Topikgazda

CS asszem 10TB méretig támogatja a fájlokat...

Mivel hoztad létre a kapcsolatot, DDNS vagy QuickConnect?
Meg ha a két gép távol van egymástól fizikailag, akkor a neted feltöltési sebessége is korlátozó tényező + mennyire stabil a kapcsolat, az sem mindegy. Vagy egy szakadás után mennyire biztosan tud egymáshoz kapcsolódni a két NAS, az is érdekes kérdés. Valszeg ezért aludt el a cél NAS...

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28900) Rick4 válasza Patice (#28899) üzenetére


Rick4
félisten

Egyelőre itt van a másik nas is, igaz, egy helyiséggel arrébb, de ugyanazon routerre dugva, tehát gbites a kapcsolat, emiatt nem kellett volna bealudnia...
Egyébként most csak simán ip-t, felhasználónév- jelszó párost adtam meg, a fő nason a cloud station serverben rendesne látszik is a bejelentkezett felhasználó, de majd ha át lesz költöztetve a másik helyre, akkor quickconnect-tel terveztem, működik mindkettőnél, a másikat az asszony nevére regeltem be. Itt kifelé 10mbit feltöltés van, de napi néhány MB-ról lesz szó igazából, a lényeg, az online elérhető, folyamatosan frissített másolat. Amikor meg 200-500MB fotót teszek fel a telefonról a nasra, akkor tőlem elszüttyöghet vele 2 napig is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.