Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27601) Essejó válasza Zozo® (#27561) üzenetére


Essejó
veterán

Vissza néztem pár oldalt, de egy szót nem ejtettél arról, hogy miért is találod egyszerűbbnek a dolgaidat megosztani a teljes világhálóval, végül is a magánügyed, hogy a fényképeid és egyéb cuccaidban a Vérpistikék garázdálkodhatnak szabadon. Szóval Magyarország egy szabad demokratikus ország és itt mindenki szabadon dönthet arról hogy ő hülyeséget csinál vagy sem, de lehetőleg ezt a hülyeséget ne reklámozza mint egyedüli és követendő jó megoldást.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27602) Tuomas válasza rlazol (#27600) üzenetére


Tuomas
addikt

Hát átverésnek nem hiszem hogy átverés. Az más kérdés, hogy mennyire tuti dolog megosztani valakivel a jelszavadat, még ha ideiglenes is. Ugyebár itt távsegítségről van szó, és írják is, hogy melyik IP-ket kell engedélyezned, hogy rá tudjanak nézni.
Nem tapasztaltam ilyet, így nem tudok mit mondani, esetleg írj vissza, hogy ha nem szükséges, nem adnád meg a jelszavadat és kérdezz rá, hogy anélkül nem megvalósítható-e?

[ Szerkesztve ]

We were here

(#27603) Essejó válasza Csabee. (#27564) üzenetére


Essejó
veterán

Jó ez a kétlépcsős azonosítás, de egyre figyelj oda, ha telefont cserélnél akkor előtte kapcsold ki! Ugyanis simán kizárhatod magad.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27604) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok,

Normál otthoni felhasználásra, adattárolásra szeretnék a napokban venni egy NAS-t.
Legfőképp média server funkciót és tárhelyet látna el.

Kiszemeltjeim a DS216 és a DS216play.

Melyik lenne az ajánlottabb ezek közül?

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#27605) rlazol válasza Tuomas (#27602) üzenetére


rlazol
addikt

Ha ti is úgy látjátok, hogy nem átverés, akkor első körben átküldöm nekik a kért kernel log-ot. Ha az nem elég, akkor az érzékeny adatokat átteszem máshova, és beengedem őket.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27606) Madwe válasza rlazol (#27600) üzenetére


Madwe
nagyúr

A syno support kérni szokta az admin jelszót, h megoldják a problémákat. Miután végeztek vele, természetesen érdemes megváltoztatni :D

Az smb a samba, hálózati megosztási protokoll, azzal casatlakoznak.

Igen, az utolsó kérdés arra vonatkozott, h csak ddns esetén jön e elő, amikor távolról csatlakozol, vagy belső hálón is esetleg.

(#27607) gyugyo79 válasza Essejó (#27603) üzenetére


gyugyo79
addikt

Vagy használni kell a windowsos változatot is így ha a mobillal történik valami sincs semmi baj.

(#27608) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok, új vagyok ebben a topciban,
DSM5.2-őt használok, ma jött meg a ocssókínai wifis ip kamerám, ami elvileg ONVIF-es, és a kezelőiben letöltött qr kóddal beszerezhető szoftverrel tökéletesen is működik (mind a mozgatás, mind a képátvitel, valamint a kétirányú hangkommunikáció), de egyrészt nem szívesen telepítek kínai programokat a telóra, és nem is azért vettem, hanem a syno-val szeretném használni.
Először sikerült is feltelepítenem, de sajnos a mozgatás, és a hangátvitel nem ment, de aztán egyszer csak lekonnektált.
utána mindent megpróbáltam, újratelepítettem a surveillance-t, de hiába.
Kamera hozzáadásánál : kamerajellemző értékek betöltése sikertelen hibaüzenet jön,
Köteg hozzáadásánál is látja a kamerát az onvifek között, de hitelesíteni szeretné, ahol megadom azt az usert/passt, amit a telefonon is, mikor kipróbáltam. És nem sikerül hitelesíteni.
Utána kipróbálom a telefonnal, azzal meg megy, illetve látja a router is, fennt van az ip.
A surveillance is látja keresésnél, de mégse tudja beregisztrálni.

Más nem találkozott ilyen problémával?
Illetve mit kellene tennem, hogy menjen.
Még annyi kérdésem lenne, hogy milyen szoftverrel lehet menedzselni pl laptoporól (wifi beállítások, stb.)
Egyébként ezt vettem:
[link]

Előre is köszönök minden segítséget!

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27609) Borisz76 válasza envagyok (#27608) üzenetére


Borisz76
veterán

Válasz de nem csak neked hanem mindenkinek aki valamilyen kiegészítőt szeretne vásárolni a NAS-hoz.

Synology termékkompatibilitási lista

Érdemes szétnézni vásárlás előtt, hogy az adott NAS milyen

támogat.

Így elkerülhetőek az olyan esetek mint a tiéd is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27610) envagyok válasza Borisz76 (#27609) üzenetére


envagyok
veterán

Az ONVIF standardot támogatja a synology.
[link]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27611) envagyok


envagyok
veterán

Meg ráadásul működött is egy darabig.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27612) paolinho


paolinho
őstag

Bocs az esetleges off-ért, de tudna valaki segíteni egy DS216play és egy Amlogic s905 (Beelink M18) közötti társításban. Szeretném a NAS-ról nézni a rajta lévő filmeket, de képtelen vagyok a (DS File kivételével) kontaktba hozni a két masinát. Az ottani Topikgazda azt mondta, hogy az SMB, vagy az NFS bekapcsolása megoldhatná a problémát. Hát én próbáltam ezeket a DSM-ben bekapcsolni, de vajmi kevés eredményt hozott. Véletlenül nem találkozott már valaki ezzel a problémával?

(#27613) e90lci válasza paolinho (#27612) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Segítek 10 perc beállítani.Megy a privát.

(#27614) Sanya válasza rlazol (#27600) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nyugodtan add meg

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27615) Sanya válasza Borisz76 (#27609) üzenetére


Sanya
nagyúr

Neki xpenologyja van. 5.2 elég régi dsm.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27616) envagyok válasza Sanya (#27615) üzenetére


envagyok
veterán

Nehezen sikerült újra.
Amikor mozgásérzékelős rögzítést választok, utána hasal el vmi.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27617) tobias40 válasza envagyok (#27616) üzenetére


tobias40
veterán

És ha a folyamatos rögzítést választod akkor? :U

(#27618) e90lci válasza paolinho (#27612) üzenetére


e90lci
senior tag

Nézd meg a privát üzenetedet leírtam mindent.

(#27619) Patice válasza paolinho (#27612) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Syno NAS-okon nem elég bekapcsolni az NFS megosztást. Ahhoz, hogy működjön adott megosztásra be kell állítani az NFS szabályt, pl. 192.168.1.*, vagy 192.168.0.*. A két variáció router függő. Ezzel adott mappára a teljes belső hálóra érvényes megosztást állítasz be. Minden egyes megosztásra ezt meg kell csinálnod. Vezérlőpult --> Megosztott mappa --> NFS engedélyek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27620) tobias40


tobias40
veterán

(#27621) paolinho válasza e90lci (#27613) üzenetére


paolinho
őstag

Nagyon szépen köszönöm, ahogy leírtad, tökéletes megoldása volt a problémámnak! :R
(#27619) Patice Köszi szépen Neked is! :R

(#27622) e90lci válasza tobias40 (#27620) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Nekem is van egy Mede600-om,de még soha nem dugtam rá winyót.Hálózaton játszom le a filmeket a Nasról.Jövőhéten megyek haza és megnézem neked,nálam milyenek az eredmények,ha az úgy jó neked.Szerintem az nagyon kevés az az eredmény.Sok minden befolyásolhatja.

(#27623) Sanya válasza tobias40 (#27620) üzenetére


Sanya
nagyúr

Wifin másolsz?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27624) tobias40 válasza e90lci (#27622) üzenetére


tobias40
veterán

Én is azt gondolom hogy nagyon lassú de mitől?
Hátha vki tudja.. ;]

Sanya: kábelen mint ahogy írtam.. :K

[ Szerkesztve ]

(#27625) rlazol válasza Sanya (#27614) üzenetére


rlazol
addikt

akkor megadom, köszönöm!
majd jelentkezem, h mi lett.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27626) e90lci válasza tobias40 (#27624) üzenetére


e90lci
senior tag

Engem nas---win gépre másolva az energiagazdálkodás szivatott meg.Elment aludni a hálókártyám az asztali gépen,kikapcsolás előtt 7MB/s kikapcsolás után 124 MB/s.6 GB fájl másolásánál.A laptopon wifin ac 23MB/s 5Ghz-n.Hol a szűk keresztmetszet nálad most fogalmam sincs.Ha otthon leszek tudok tesztelni,hátha rájövök és tudok segíteni.

(#27627) tobias40 válasza e90lci (#27626) üzenetére


tobias40
veterán

Leginkább a mederer-re dugott külső vinyóra másolok a NAS-ról kábelen,és wifin szoktam a laptopról a NAS-ra és vissza másolni total commanderrel 2,4 Ghz és néha az 5Ghz-en de ezek kicsi file-k.A nagyokat vezetéken szoktam 10Gb és afeletti mkv-k és iso-k!

(#27628) Fecmed


Fecmed
csendes újonc

Sziasztok !
Reset után sem enged be a NAS. admin fiók, admin jelszó, de a hibaüzenet ugyan az.
valami úúúj ötlet ?
Érdekes, a TV-n ( megosztott mappák: képek, videók, zenék ) és egy mappa a pc-n ( csatolt mappa - képek ), ugyan úgy elérhetőek.
Kezdek aggódni :W

(#27629) e90lci válasza tobias40 (#27627) üzenetére


e90lci
senior tag

Ezt találtam a fórumon.

(#27630) Madwe válasza Fecmed (#27628) üzenetére


Madwe
nagyúr

Másik ip című eszközről próbáltad már?

(#27631) Multibit válasza tobias40 (#27620) üzenetére


Multibit
veterán

Miért a mediaplayerre kötötted a külső HDD-t? Miért nem számítógépre?
Egy kábelen lógó számítógéppel sokkal gyorsabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#27632) tobias40 válasza Multibit (#27631) üzenetére


tobias40
veterán

Nem akarok emiatt pc-t pluszban járatni,erre ott van a NAS csak volt olyan bd 3diso ami nem ment a hálózatról zökkenő mentesen és ezeket másolom a mederer külső vinyójára!
Hol lehet a gyenge láncszem a gyenge másolási sebességre?

e90lci : hát ez az hogy nekem annyi jön kábelen mint neki a wifi-n!

[ Szerkesztve ]

(#27633) Borisz76 válasza Fecmed (#27628) üzenetére


Borisz76
veterán

How to reset your Synology NAS

2. rész / 3. pontja :

Launch Synology Assistant and double-click your Synology NAS to login. At the login page use “admin” as the user name and leave the password field blank. You can now reconfigure the administrator password and other network settings.

A felhasználó és a jelszó mezőket üresen kell hagyni !!!

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27634) gyugyo79 válasza tobias40 (#27632) üzenetére


gyugyo79
addikt

Jó lenne tudni, hogy gépről milyen sebességgel tudsz kábelen másolni ugyan ilyen állományt a NAS és a Meder irányába (A külső HDD fájlrendszere sem mindegy). Nekem első tippem az hogy a Meder így tudja kezelni a rádugott (megint vakon tipp ntfs fájlrendszerű ami még lassít) külső HDD-t.
Ha nem akarsz + gépet futtatni akkor a NAS-ra dugd rá direktbe a külső HDD-t és másold át az ilyen tartalmat közvetlenül este amíg alszol így nem fog hiányozni a Meder mellől.

(#27635) envagyok válasza Borisz76 (#27633) üzenetére


envagyok
veterán

Nem admin/üres?
Nekem a szöveg alapján az jön le.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27636) Madwe válasza tobias40 (#27632) üzenetére


Madwe
nagyúr

Na, hálózaton a bd3d isoknak is zökkenőmentesen kellene menniük, végcél az lenne gondolom h ez rendbe jöjjön?

Nas meg mede8er is gondolom kábelesen van rádugva a routeredre? Ha van esetleg közöttük switch, akkor arra is igaz amit most írok, ha meg wifin kommunikál valami közöttük akkor ott a baj.

Szóval, első körben nézd meg, h a routereden az ethernet portok gigabitesek e (van sok friss is, ami 5ghz és ac-s router de 100mbpses port van rajta :W ) Ha a routered portjai gigabitesek, akkor azt nézd meg, h az ethernet kábel amit használsz, az legalább cat5e-s vagy nagyobb e (ez igaz a nas-router és a router-mede8er közöttire is). A kábel tipusát a kábelre mindig ráírják.

Ha minden kábeled közöttük cat5e-s legalább s gigás portokat használsz, akkor elméletben zokszó nélkül kellene mennie. Ez esetben még lehet az a baj, h a routered maga régi, s nem bírja a forgalmat rendesen menedzselni... Első körben ilyenkor célszerű ismerőstől kölcsön kérni egy jobbat, h ha tényleg az a baj, akkor beruházz egyre te magad is :D

[ Szerkesztve ]

(#27637) gyugyo79 válasza Madwe (#27636) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ez alapján az usb2 fájl átvitel maximumához kellene beállni a sebességnek mert a leírt felhasznált eszközök amúgy mind tudják a gigabitet de a usb2 többszörösét biztosan. A Meder be lévő (amúgy multimédiás célokra teljesen jó)hardver a gyenge láncszem erre, esetleg a usb-s házzal van valami kompatibilitási gond szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#27638) Madwe válasza gyugyo79 (#27637) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én hálózati lejátszáshoz írtam, amivel a kezdeti problémája volt, azaz: adott a nas, azon van bd3diso, amiket hálózaton akar lejátszani a mede8eren. Ennek mennie kellene. Persze lehet a mede8er nem bír lekezelni ekkora adatot hálózaton, de az meglepő lenne számomra (nekem csak popcorn hour a400al van tapasztalatom de ott reccmentesen ment a legnagyobb bd3d isok lejátszása is...)

Erre ő létrehozott megoldván a problémát egy usbs vinyót a mede8erre kötve, s ezt elemzitek, de én a külső hdd kihagyásában próbáltam segíteni :) Szóval amit én írtam, ott usb-s sebesség sehol nem lenne.

(#27632) tobias40 Milyen routered van amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#27639) gyugyo79 válasza Madwe (#27638) üzenetére


gyugyo79
addikt

A linkelt hozzászólásba írta.
"Adott egy syno 212j és egy meder 600as média lejátszó amik egy ASUS RT-AC87U roterrel vannak összekötve cat5e kábellel."

[ Szerkesztve ]

(#27640) Madwe válasza gyugyo79 (#27639) üzenetére


Madwe
nagyúr

Jogos, elnézést. Ez alapján viszont ha tényleg mindenhol cat5e, akkor mennie kellene zokszó nélkül, nem értem...

(#27641) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok,

Egy DS216j vagy DS216Play-el megoldható-e a következő?

2 db 4TB HDD

létrehozok 1TB kötetet, amit raid-ben kívánok használni a két disk-en, a fentmaradó 3-3TB pedig egy 6TBs kötetként raid nélkül?

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#27642) Sanya válasza gubisadam (#27641) üzenetére


Sanya
nagyúr

semelyikben nem lehet megoldani sajnos.

célszerűbb az 1tb-os köteteket kézzel biztonsági menteni az egyikről a másikra és nem vissza.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27643) Madwe válasza gubisadam (#27641) üzenetére


Madwe
nagyúr

Úgy emlékszem lehet particionálni a köteteket létrehozáskor (ebben nem vagyok biztos) s ilyenkor lehet h meg lehet oldani a raidet (ebben végképp nem vagyok biztos) de miért nem elegendő egy szinkron feladat a nason két külön kötetként kezelve a hddket, ami a fontos adatokat átmenti a másik hddre is automatikusan?

(#27644) gubisadam válasza Sanya (#27642) üzenetére


gubisadam
aktív tag

Köszi a választ! 4 lemezesnél sem lehet megoldani hasonlót?

Nem terveztem egy teljes HDD-t beáldozni így, viszont biztam benne hogy hasonló raid megoldás esetleg lehet.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#27645) Madwe válasza gubisadam (#27644) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nem mellesleg halkan megintcsak megjegyezném, h a raid funkciója nem adatmentés, adatbiztonság. Raid arra való, h üzembiztos legyen a nas, ha az egyik lemez lehal, attól még tudjon működni a másikról is. Ha az adataid biztonságban akarod tudni, akkor egy másik eszközön található (lehetőleg másik földrajzi helyen is!) merevlemezre kellene lementeni azokat az adatokat (villámcsapás, tűz, betörés, egyszzerre vásárolt hddk szeretnek egyszerre meghalni, raid kötet vmiért összeomlik stb).

(#27646) gubisadam válasza Madwe (#27645) üzenetére


gubisadam
aktív tag

Ez igaz, viszont ha az egyik HDD-m lehal, fejhíbás stb lesz és azon van minden családi emlékem és fontos doksik, akkor jó lenne ha lenne a közelben vagy távol egy másik HDD. Elég kevés a valószínűsége annak hogy mindkettő egyszerre haljon meg önmagától (külső hatás nélkül). Ha az egyik meghal, akkor új HDD-t veszek bele azonnal hogy a redundancia visszaálljon.

Viszont azt hittem ezek a NAS-ok tudnak ilyen kötet raid-et disk raid helyett.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#27647) Madwe válasza gubisadam (#27646) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az elmúlt 3 hónapban többen is belefutottak ebbe, köztük maga a ph lapcsalád is, hidd el, előfordulhat h egyszerre halnak le... De az is elég, h az egyik hibás lesz s összeomlik a raid kötet is emellé (ilyen tapasztalata pedig a napokban volt itt valakinek pl)

De ha ez a célod, továbbra is megvalósítható, h két külön kötetként kezeled őket, s a fontos adatokat amiket tükrözni akarsz, azokat beteszed szinkronra a másik hdd-t targetelve.

(#27648) gubisadam válasza Madwe (#27647) üzenetére


gubisadam
aktív tag

Valószínűleg ezt fogom akkor alkalmazni. Jobként meg futtatok majd másolást.
Még egy kérdés a témába.

Otthoni, normál felhasználásra, tárhelynek legfőképp és médiaszerver funkciókra melyik az ajánlottabb?

DS216 / DS216J / DS216Play

J nyilván olcsóbb, kérdés hogy a másik kettő megéri-e a majdnem dupla árat?

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#27649) Madwe válasza gubisadam (#27648) üzenetére


Madwe
nagyúr

Kérdés, h pl videolejátszásnál kell e neked transzkódolás (pl tv-d médialejátszóját használod, ami alig ismer fel 1-2 kódolást, s a letöltött filmjeidet a nasnak on the fly át kell kódolnia - ez esetben ajánlott a play vagy a +)
Torrentezésnél szempont e neked, h az aktuális maximum letöltési sebesség mekkora? ez esetben a j semmiképp nem jöhet szóba, feleannyit se tud, mint a rendesek (amik szintén megállnak kb 15-30mbps között valahol)

(#27650) gubisadam válasza Madwe (#27649) üzenetére


gubisadam
aktív tag

Köszi, ezek alapján sztem a play lesz a nyerő.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.