Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27401) Meszi73


Meszi73
csendes tag

Sziasztok! Egy Ds115j Nas-om van, az egyik tömörítési feladat "beragadt" és nem tudom hol tudnám leállítani?
Köszönöm a segítséget! :R :R :R :R :R

"Ami nem élmény, az tapasztalat"

(#27402) Multibit válasza llacee (#27348) üzenetére


Multibit
veterán

Az ilyesmit én mindig parancssorból intézem. Nem is néztem még, hogy web felületről megoldható-e.

(#27403) allein válasza lajos75 (#27378) üzenetére


allein
addikt

Teszt elindult tegnap este 19:00 óra óta, most tartok 42% - nál :DDD talán ma estére meglesz a teszt végeredménye :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27404) ERPY


ERPY
őstag

Egy szünetmentest szeretnék venni, ezt néztem ki:

[Cyber Power BU600E 600VA szünetmentes tápegység, 360 W]

Mivel nem értek hozzá, és csak a nas lenne rádugva, ez jó lenne-e számomra? Ezt tudja a DS116 kezelni? Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#27405) e90lci válasza muranyig (#27398) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Újraindítottad a HGW-t a beállítások után?Amúgy ne aggódj,az egyémben a port trigger nem működik,ez egy "francia csoda".Ezek szerint a tiedben a DMZ nem.Hívd fel a 1412 és próbálj velük beszélni hátha van kallódóban valahol nekik egy cisco.Hátha szerencséd lesz és találnak és kicserélik.Mond hogy kamerát használsz,az egyik haveromnak így cserélték ciscora.Igaz ez nem most volt vagy 3 hónapja.

(#27406) Borisz76 válasza ERPY (#27404) üzenetére


Borisz76
veterán

DS116-al használható szünetmentesek listája

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27407) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
Van egy megosztott mappa ami tartalmaz rengeteg almappát.
Meg tudom azt oldani, hogy az egyik almappához hozzáadok egy felhasználót akinek csak ehhez az egyhez lenne hozzáférése?
Igazából ezt meg is tudtam csinálni csak amikor hálózati meghajtóként akarom felcsatolni, nem engedi betallózni a mappát. Úgy sikerült, hogy engedélyt adtam mappa listázásra is és akkor ment, de ezt nem szeretném. A cél az lenne, hogy csakis az ő mappáját lássa és slussz. :B
Előre is köszönöm. :R

(#27408) Madwe válasza Gabis (#27407) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az a baj, h erre tudtommal nincs jó megoldás: ahoz, h az almappát lássa, el kell vezetned odáig, s a mappát tartalmazó mappákra is jogot kell adnod.

erre tudtommal az egyetlen megoldás, h az adott megosztásra adsz neki jogokat, s a megosztási mappán belül minden egyes mappánál beállítod, h ki mihez fér hozzá.

Ha már belevágsz, célszerű ezeket csoportokra kiosztanod s felhasználókat csoportokba pakolnod, ha esetleg késöbb is bele kell nyúlnod akkor már gyorsabban menjen.

Arra figyelj, h az adott usernek ugye a megosztási mappa jogai miatt a késöbb újonnan felvett mappáknál szintén lesz alapból joga, azoknál megint el kell venned - illetve helyesebben szerkesztened s eleve csak olyanoknak megadnod, akiknek van hozzá joga - jobban működik, ha nem úgy limitálsz, h tágabb csoport kap jogokat s szűkebbnek tiltasz, hanem eleve olyanoknak adsz jogokat, akiknek kell.

Még megoldás lehet, ha nem fontos a mappa felcsatolása neki meghajtóként/ftpként, hanem csak bizonyos időközönként akarod h letöltsőn valamit vagy fel, akkor az adott filera adsz neki letöltő vagy feltöltő linket s böngészőben elintézi.

de ha erre van jobb megoldás, szívesen hallgatom :D

(#27409) ERPY válasza Borisz76 (#27406) üzenetére


ERPY
őstag

Köszönöm szépen.

(#27410) Gabis válasza Madwe (#27408) üzenetére


Gabis
őstag

Pfff, ettől tartottam. Próbálkozok tovább. Köszönöm a segítséget. :R

(#27411) Laposelemer válasza Madwe (#27408) üzenetére


Laposelemer
tag

Vagy azt az egy almappát amit meg akarsz osztani egy felhasználóval, azt kihozni onnan és sima megosztott mappát csinálni belőle.

A megosztott mappára könnyebb a felhasználóknak jogot adni.
Ha nincs csillió felhasználód, akkor ez a legegyszerűbb ... szerintem

Persze, ha több ilyen felhasználód van és több ilyen mappád, akkor egy idő után átláthatatlan lesz.
De ekkor meg a felhasználónak csinálni kell egy "saját" nevű megosztott mappát és abba kell pakolni a megosztandó anyagot. Erre a saját mappára meg ki lehet osztani jogosultságot tetszés szerint.

[ Szerkesztve ]

(#27412) Essejó válasza muranyig (#27398) üzenetére


Essejó
veterán

1, Egy időben a Nason belül és a Routeren belül nem állítgatunk, vagy itt vagy ott.
Részemről a Routeren belül a MAC addreshez javasoltam a 15-öt statikusra tenni.

2, DMZ, na jó felejtsd el.

3, a helyedben mondjuk itt azért futnék egy kőrt.

4, Mi tart vissza attól, hogy akár naponta hívd a 1412-t, és hibásnak jelentsd a sagecom-ot? Nincs olyan, hogy egy szolgáltató által adott modem nem tudja azokat a paramétereket amik rá vannak írva. Ha mégsem tudja akkor cseréljék ki, ha a cseredarab sem tudja akkor azt is. Aztán a hetente kijáró szerelők közül valaki csak megunja és hozzád vág egy Cisco-t. :D

5, Ha még van akkor ez ügyben megkeresheted levélben a HIF-et, hogy a szolgáltatód által biztosított eszköz nem alkalmas... bla bla bla.

6, Azonkívül megemlítheted nekik azt is, hogy baromira unod már a teszetoszaságukat, és ki lesznek Postolva a Tékozló Homár-ra, mi több van még olyan is, hogy Fogyasztó védelem , nos őket is meg lehet keresni, előbb utóbb valamelyik hatóság ha másért nem akkor a látszat kedvéért, hogy lássék, hogy dolgoznak ki küld egy kisebb kerek összegről szóló számlát az ISP-d nek.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27413) Madwe válasza Laposelemer (#27411) üzenetére


Madwe
nagyúr

Iegn, ha a mappaszerkezet a többi felhasználó miatt nem kötött, valóban célszerűbb külön megosztási mappaként létrehozni, esetemben ez sajnos nem játszik s elfelejtettem megemlíteni...

Esetleg még olyan kerülőút lehet, h létrehozni külön megosztási mappaként is, ahova a limitált hozzáférésesnek ad jogokat az ember, a rendes helyén pedig mindenki másnak, s mappaszinkronizálást beállítani a két célhely közé.

(#27414) Laposelemer válasza Madwe (#27413) üzenetére


Laposelemer
tag

Ha valami progival lehet NAS-on belüli mappákat szinkronizálni egymással (erről nincs infóm), akkor működhet a dolog.

(#27415) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!

NAS-t nem tudom elérni hálózaton belül .http://find.synology.com-ra ez jön be :

esetleg ötlet?

(#27416) Madwe válasza AMDPista (#27415) üzenetére


Madwe
nagyúr

A nas be van kapcsolva? ha igen, mely ledek világítanak? Hard reset volt már (áram elvesz visszaad)

Fix ip címen használtad eddig? a routereden látszik h milyen ip címet kap? azon az ip címen se éred el?

(#27417) AMDPista válasza Madwe (#27416) üzenetére


AMDPista
tag

quickconnect-tel elérem és IP címről is elérem

(#27418) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
Külső hozzáférés esetén egy alkalmazáshoz a helyi- és adatútválasztó portot érdemes különböző értékekre állítani vagy lehet azonos?
Az normális, hogy xy.synology.me címre nem jön be semmi csak ha portot is adok meg utána?

(#27419) Multibit válasza Gabis (#27418) üzenetére


Multibit
veterán

1. érdemes
2. normális

(#27420) MrCsiT válasza atilla100 (#27317) üzenetére


MrCsiT
addikt

Eaton Protection Station 800-as is jó lehet, nekem az van.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#27421) Gabis válasza Multibit (#27419) üzenetére


Gabis
őstag

Én is úgy gondolom, hogy érdemes két különböző portot megadni, csak sajnos így amikor engedélyt szeretnék adni a fájlkérelemre akkor az xy.synology.me:port esetén a helyi portot adja meg automatán nem pedig az adatútválasztó portot. :U

(#27422) MrCsiT válasza e90lci (#27381) üzenetére


MrCsiT
addikt

Ne haragudj, ez a hsz úgy LOL, ahogy van!
- miért feltételezed, hogy minden adatát világszerte közhírré/közkinccsé tenné a T. Fórumtárs? :F
- javaslom a DMZ-s ötlet helyett, hogy az alábbi kulcsszavakkal ismerkedj meg - ha más nem, a Synology viszonylatában:
Tűzfal
Területi alapú IP szűrés
Port továbbítás
Biztonságos jelszó
Minimális jogosultsággal rendelkező dedikált felhasználók az egyes feladatokhoz
Napló központ -"soha senki sem akarta feltörni" aha, persze. :W
Helyesírás (fórum miatt)

További jó fórumozást. :D

Mr.CsiT

27385-re: vagy megkeresed a tökéletesen világos, remekül dokumentált súgót az egyes funkciók eléréséről,portjairól, és - akár a Synology támogatás bevonásával - a foyamatok helyes ismeretében addig intézed az ügyeid pl. a szolgáltatóddal, amíg az rendben lesz, vagy, feladod - ez a Te döntésed, de én nem a feladást választanám.
Ha további segítség kell, akkor megfogalmazhatod a problémád a fórumon is, ha tudunk, segítünk.

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#27423) MrCsiT válasza Gabis (#27418) üzenetére


MrCsiT
addikt

A synology-k ugye, portokkal dolgoznak. A DSM-é alapból az 5000-es. Ahhoz, hogy az xy.synology.me-re (ami ugye http kapcsolat alapból) bejöjjön Neked a DSM, a routeredben a 80-as (http) portot kellene továbbítanod a NAS-ra, de azt Te nem akarod. :DDD

Multibit: a 27421-re eltérő portokkal mi lesz a megoldás? Kézzel átirkálja a linket kiadás előtt? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#27424) Gabis válasza MrCsiT (#27423) üzenetére


Gabis
őstag

Igen, pontosan ez a bajom, hogy a linkben át kell írni a portot és akkor jó.
Megváltoztattam az alapértelmezett Http portot és a routerben átirányítottam a NAS-ra.
Tehát az xy.synology.me:módosított port-ra bejön a DSM.
Ez így biztonságos? :B

(#27425) Multibit válasza MrCsiT (#27423) üzenetére


Multibit
veterán

Nem azt írtam, hogy kényelmes, hanem, hogy érdemes (biztonságosabb).

(#27426) Madwe válasza AMDPista (#27417) üzenetére


Madwe
nagyúr

Akkor hogyan nem éred el :D? ha eléred ip címen, fel is tudod csatolni hálózati meghajtóként.

(#27427) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Synology nast belső hálózaton hogy határolnátok el az internet felől úgy hogy a belső gépek használják de internet felől láthatatlan legyen?

Üdv: Csabee.

(#27428) Patice válasza Csabee. (#27427) üzenetére


Patice
Topikgazda

Mondjuk nem nyitnék felé semmilyen portot a routerben + nagyon jó beépìtett tűzfala van, amivel pl. kizárható a belső hálón kìvül minden. Ja és van még IP blokkolás is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27429) Csabee. válasza Patice (#27428) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én is erre gondoltam. A kérdésem hogy a tüzfalnál amikor létrehozol szabályt, akkor ott megadom hogy pl 192.168.1.10-20 ig engedje a gépeket, akkor kizárólag azokat engedi majd ugyebár..
Mac address szerint lehet szűrni?!

Üdv: Csabee.

(#27430) Patice válasza Csabee. (#27429) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ez jó kérdés! Nem tudom a pontos választ, keress rá itt a fórumban a beállításra.
MAC szűrést szerintem nem fog tudni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27431) Gabis


Gabis
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#27432) Csabee. válasza Patice (#27430) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Okés, szétnézek, mert elkezdeném finomhangolni a tűzfalamat a NAS-on.

Üdv: Csabee.

(#27433) Gabis


Gabis
őstag

Muszáj megkérdeznem mert nem akar összejönni. :B
Milyen formában kell megadnom az elérési utat, hogy itthon fel tudjak csatolni egy a munkahelyen megosztott mappát?
xy.synology.me és port be van állítva.

(#27434) seger válasza Gabis (#27433) üzenetére


seger
addikt

Pl. VPN

(#27435) Gabis


Gabis
őstag

Azon menne. Csak a főnök laptopján kellene beállítani és tuti elfelejtené bekapcsolni a vpn-t és engem hívogatna, hogy miért nem megy. Ezért gondoltam más megoldást. :B

(#27436) Multibit válasza Gabis (#27435) üzenetére


Multibit
veterán

Valamit nem értek. A főnököd laptopján van a megosztott mappa, amit Te otthonról egy számítógép előtt ülve akarsz elérni? Miért kell ehhez NAS? Ehhez a tevékenységhez nem kell DDNS név, sem port nyitás a NAS-on.

(#27437) Gabis válasza Multibit (#27436) üzenetére


Gabis
őstag

Nem voltam egyértelmű.
Itthon akartam kipróbálni a felcsatolást de a főnök gépe lenne a cél.
Bocsi. :B

(#27438) gyugyo79 válasza Gabis (#27437) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hogy próbáltad a csatolást? WebDav? Ugye nem SMB? Lehet a cloud station drive jobb megoldás lenne. Ha kizárunk minden olyat amihez neki bármit is csinálnia kell.

[ Szerkesztve ]

(#27439) Gabis válasza gyugyo79 (#27438) üzenetére


Gabis
őstag

De SMB-vel. Gondoltam megoldható. :B
Ez a WebDav dolog nekem teljesen tiszta, ezért azt nem is próbáltam.
Lehet marad a VPN. :U
Https tanúsítványt sikerült valakinek beállítani?
Ott elakadtam a startcom-nál, hogy válasszak email címet pl.: postmaster@xysynology.me, ezt egyáltalán hol tudnám megnézni?

(#27440) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok,

Nem tudja vki, hogy 2017-ben milyen 2 lemezes synology modellek várhatóak és mikor?

Előre is köszi!

(#27441) allein válasza allein (#27396) üzenetére


allein
addikt

Sziasztok, Jelenleg ezt mutatja a NAS, nem értem amúgy, hogy az egyik képen kiírja a 12 hibás szektort á másikon pedig nem :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27442) MrCsiT


MrCsiT
addikt

212+ NAS-nál tönkrement az 1-es lemez. Raid 1 volt rajta. Azt gondoltuk, hogy semmi gond, majd kicseréljük másikra, de hiába, már a kötetkezelőben a maradék lemezre azt írta az eszköz, hogy a Raid "crashed", és a mekkora lemezt tegyél be a kötet javításához tanács is 0TB-s lemezt mondott, file station semmit nem látott a kötetről, egyáltalán, még egyetlen darab megosztott mappát sem..
..és bár nem voltak rajta érzékeny adatok, így
- sem a support segítségét nem kértük (ami azért szerintem kérdéses is lenne egy 212+ esetén, hogy van-e még rá support)
- sem linux parancsokkal nem álltunk neki mókolni, hogy hátha magához tér a kötet

hanem, töröltük, és csináltunk - az immár 2 db, hibátlan lemezzel - egy újat.

Ezzel együtt, fentiek legyenek komoly figyelmeztetés azoknak, akik azt gondolják, hogy a Raid 1 használatával nyugodtan alhatnak és az adataik biztonságban vannak - annak ellenére, hogy itt a topicban is számtalanszor leírták többen is, hogy a Raid 1 nem adatmentési megoldás, hanem a rendelkezésre állást hivatott biztosítani - így bizony, kell a külső lemezre mentés a fontos adatokról, mert simán ugyanígy járhatnak!

Gabis: "tuti elfelejtené bekapcsolni a vpn-t" - akkor, tuti nem is érné el az adatokat, ugye.
A 3. eset után rájönne, hogy folyamatosan hülyét csinál magából azzal, hogy felhív, így, megtanulná. Nincsenek csodák. Ha egy (akár csak számára) új technológiát akar valaki használni, az tanulással jár..

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#27443) Madwe válasza Gabis (#27435) üzenetére


Madwe
nagyúr

Saját tapasztalat: azt hamar megtanulja majd a főnök, h vpnt elindítsa ha el akarja érni. Azt már kevésbé, h lejöjjön róla. Esetünkben ez azzal jár, h miután otthon vpnnel be volt lépve, lehajtotta a gépet bent meg kinyitotta, így vpnben maradt benti hálón is. Ilyenkor tűzfal hackelést észlel s kitiltja a belső hálóból, csak netet enged neki, ő meg hetente 3x lehív h szar a nyomtató/nem látja a nasokat, miután kitiltatta magát :D Na ezt fél év után is rendszeresen eljátssza velem...

(#27444) Csabee. válasza MrCsiT (#27442) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Milyen hdd szállt el? WD RED?

Üdv: Csabee.

(#27445) oris


oris
aktív tag

Sziasztok. Adott egy DS413J, abban 3*3TB lemez, SHR típus a kötet, 5,41TB. Valamint van egy (Popcorn Hour C200 médialejátszóban használatban lévő) 2TB lemezem, aminek a tartalmát át szeretném tenni a NAS-ra. Elkezdtem a File Station-ban úgy, hogy FTP-n csatoltam a Popcorn-t, de lassúnak találom a másolást (7MB/s). Ha a forrás lemezt kivenném a médialejátszóból és betenném a NAS szabad rekeszébe, az törölné, vagy meghagyná a lemezen lévő adatokat? Szóval lehetséges ilyen módon a 2TB-os lemez átmásolása a 3*3TB-ból kialakított kötetre?

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#27446) Madwe válasza oris (#27445) üzenetére


Madwe
nagyúr

Törölné

Úgy tudsz ezen gyorsítani, ha nem gépről indítod a másolást (ott először adat megy a phról gépre, majd gépről nasra) hanem a nason indítod, böngészőből indítva. Ilyenkor lényegesen gyorsabb lesz, valamint akkor is megy amikor nincs bekapcsolva a géped. Ehez csak annyi kell h felcsatolod a ph mappáját külső meghajtónak a nasra.
Ha így tetted (file stationben csatoltad, azaz ha jól értem akkor igen) s ezt is lassúnak találtad akkor elnézést, nincs rá jobb módszer.... Illetve ha esetleg van hdd case-ed amibe betéve usbvel rá tudod kötni az még működhet.

[ Szerkesztve ]

(#27447) Gabis válasza Madwe (#27443) üzenetére


Gabis
őstag

Pedig VPN lesz mert ez a WebDav-os dolog nem akar összejönni...
Mondjuk ő nem fogja behozni a laptopját.

(#27448) oris válasza Madwe (#27446) üzenetére


oris
aktív tag

Az usb megoldható. usb2 van a 413J-n, akkor gyorsabb lehet mint a jelenlegi 7MB/s? (Igen, a külső meghajtót csatoltam. SMB módszerrel még lassabb, 2,5MB/s volt, aztán lett FTP.)

[ Szerkesztve ]

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#27449) Madwe válasza Gabis (#27447) üzenetére


Madwe
nagyúr

WebDavnál két dolog van: egyrészt ugye ahoz is kell portforward.

Másrészt ha https-es kapcsolatot akarsz, akkor az a gyári windows webdav klienssel nem fog menni, mert bugos. Ajánlom a NetDrive 2 nevű programot, azzal zokszó nélkül megy a https-es webdav is :D Mondjuk fizetős, de majd a cég fizeti :D

(#27448) oris Az elméletben 60MBps-et tud, a gyakorlatban ebből olyan 15 szokott lenni, ha jól emlékszem...

[ Szerkesztve ]

(#27450) Mokefic


Mokefic
csendes tag

Sziasztok,

a Milyen NAS-t vegyek fórum támogatásával eljutottam oda, hogy ma megérkezett a 216j-m.

Első körben egy merevlemez megy majd bele (anyagi gondok), viszont az van az asztali PC-ben is használatban, azaz van rajta egy 1,5 T cucc. Ha ezt beleteszem a NAS-ba, akkor törlődnek a dolgok, vagy ennek a lehetősége nem áll fent? Értem ez alatt, hogy nem is lesz olyan opció, amit véletlenül bepipálva mégis törlődik minden?

Mivel itt extra GYIK nincs így érdeklődnék, hogy hol lehet a telepíthető appokrók infót kapni? Mmint az alap Synology oldalt leszámítva léteznek egyéb "kalóz" appok? PL ajánlottak olyat, hogy SickRage, de ez sincs fent a Synology oldalon.

Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.