Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27801) TomAce válasza Essejó (#27800) üzenetére


TomAce
tag

Tenyleg nem latom a gepemen a kulonbseget, de megmertem diagnostic software-l.
Megvannak a 2.0-sok es a USB 3.1 Gen 1 (SuperSpeed) is. Mar csak az a kerdes, hogy a 3.1-en normalis-e a max 80 MB/s masolasi sebesseg?

(#27802) Sanya válasza rlazol (#27799) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ctrl+c

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27803) TomAce válasza Kicsimix (#27793) üzenetére


TomAce
tag

Koszi! Egyre inkabb megvagyok gyozve! :D

(#27804) Essejó válasza TomAce (#27801) üzenetére


Essejó
veterán

[link]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27805) TomAce válasza Essejó (#27804) üzenetére


TomAce
tag

Jo a cikk, de en sima WD elements-re masolok, nem SSD-re. Itt nem tudom, hogy mi lenne a normal sebesseg.

(#27806) rlazol válasza Sanya (#27802) üzenetére


rlazol
addikt

13 elveszett a 7003-ból. 0,18%, ez sok vagy kevés?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27807) seger válasza Essejó (#27800) üzenetére


seger
addikt

Több??? Az hogy? A képen látsz olyat?

(#27808) Gupf


Gupf
újonc

Sziasztok!

DS216j NASomon fut a transmission, a "complete" mappába szépen pakolja is a friss cuccokat. Viszont a TV-m által látott és a mediaserver által automatikusan indexelt "video" mappába nem hajlandó a letöltést intézni, illetve a már kész, letöltött fájlokat sem tudom transmission felületen áthelyezni.

Az engedélyeket már 1000x átnéztem, kérlek segítsetek, elég nyűg minden egyes letöltött film után az indexelést manuálisan újraindítani...

Köszi

(#27809) gyugyo79 válasza rlazol (#27806) üzenetére


gyugyo79
addikt

Lokális hálózaton sok főleg ilyen "kevés" csomagból, ami jó az a 0. Másoltál közbe nagy állományokat?
Tudom hülye kérdés de ha ez a NAS mi a routered ip címe ? A routert is kéne ping -etni (lehet egyszerre több cmd ablak is).
Ha van másik eszközöd tesztelni kellene azzal is de nekem a tippre a router a ludas. Ha van lehetőséged dugd direktbe is a NAS-t tehát legyen minden más aktív eszköz kizárva és nézd meg úgy is. A lényeg meg kellene találnod a hiba forrását.

(#27808) Gupf
Vezérlőpult -> Indexelési szolgáltatás -> Médiaindexelés
Itt az indexelt mappa és azon belül kiválasztod azt ahova letöltesz a TM -el meg azt miket nézzen (film/kép/zene)

Azt nem lehet így sajnos kitalálni, nálad mi lehet a gond viszont hátha ez is jó neked.

[ Szerkesztve ]

(#27810) rlazol válasza gyugyo79 (#27809) üzenetére


rlazol
addikt

oh fuck...
ez a router volt. :DDD Sry.
Nem igazán, pár 10 Mb-os fileokkal játszadozom, ezek automata mentegetése zajlott a háttérben.
holnap megpróbálom a routert is pingelgetni.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27811) gyugyo79 válasza rlazol (#27810) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha a routered volt az amit most írtál feljebb az nagyon nem jó! Szerintem az okozza az egészet :(
Lehet hogy a filmekbe is ott a hiba és ha crc-t néznél látnád is csak azoknál a hibajavítás miatt nem tűnik fel.

[ Szerkesztve ]

(#27812) rlazol válasza gyugyo79 (#27811) üzenetére


rlazol
addikt

Értem, köszönöm. Holnap akkor megpingelem a NASt és kipróbálom a régi routerrel. :K
(Miért teszed OFFba a hsz-eid? Szeritnem nagyon is témába vágóak.)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27813) gyugyo79 válasza Madwe (#27797) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én akkor láttam ilyet amikor behülyült egy a mentő szoftver és tele rakta a NAS-t 1-2 TB-os mentésekkel. Miután rányomtam a törlésre webes felületen szinte végleg elveszítettem vagy 1 napra a NAS-t. Igazából pont amit leírsz azt produkálta. El is határoztam, hogy legközelebb ssh és rm -el rakok rendet ha így járok. De utána minden jó lett megint.

(#27798) Mauzes
Nálam alapból 10000 és örökre van és csak RSS -el rakok hozzá torrentet de ha megnézem jobb kilkk- szerkesztéssel a torrent -nél akkor ezeket oda is rakja mindhez nálad már oda is rosszul kerül vagy csak rosszul kezeli ?

[ Szerkesztve ]

(#27814) gyuri860213


gyuri860213
tag

Sziasztok

Van egy DS 1512+ eszközünk. Local userek windows környezetből nagyon lassan tudnak csak shared foldert váltani. vagyis nem annyira lassan de legalább 1-2sec kell mire egyik könyvtárból átugrik a másikba. Igaz, hogy rengeteg adat van rajta és sok az almappa apró file-ok de korábban nem volt ilyen gond.DSM automatikusan frissül és a többi csomag is. win 7 időkben még rendesen ment, win 10 váltás után viszont rettentő lassú. Van esetleg valami ötlet errre? akár szerver oldali akár kliens? Köszönöm.

(#27815) envagyok válasza gyuri860213 (#27814) üzenetére


envagyok
veterán

Esetleg a Windows kliensben a mappa jellemzőinél lehetne állítani vmit, mert pl ha képnek állítja be automatikusan, akkor sokat szöszöl vele.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27816) Sanya válasza rlazol (#27806) üzenetére


Sanya
nagyúr

192.168.0.1 a routered. A NAS-t pingeld.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27817) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Tapasztalatom szerint, a DSM a felhasználó ellenében is automata, azaz, az első lemez behelyezésekor mindenképp SHR-t készít. Ezt a kötetkezelőben le kell zúzni miután kész lett, és létrehozni egy NEM SHR lemezt. Ez után lesz meg az a lehetőség, hogy egy később behelyezett 2. lemez külön kötetként létrehozható és kezelhető legyen.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#27818) Borisz76


Borisz76
veterán

Synology NAS Összefoglaló

Új bejegyzéssel bővítettem :

08 Tárhely bővítés másképp

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27819) envagyok válasza Borisz76 (#27818) üzenetére


envagyok
veterán

A "dupla" file commander nekem új volt :)

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27820) Borisz76 válasza envagyok (#27819) üzenetére


Borisz76
veterán

:R

Akkor már nem éltem hiába :C

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27821) envagyok válasza Borisz76 (#27820) üzenetére


envagyok
veterán

Tetszik nekem is a sharkoon, de annyiért már veszek még egy microservert :)
Vagy 4-esben:
https://www.bestmarkt.hu/fantec-qb-35us3-6g-drive-enclosure-external-fekete-p284194
Azért ez mégis csak feleannyi.
Magamnak egy sima wd külső hdd-vel oldottam meg a legfontosabb adatok kezelését.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27822) Madwe válasza gyugyo79 (#27813) üzenetére


Madwe
nagyúr

Futnak szinkronok, backupok viszont csak egy másik nasra, s akkor semmilyen fileművelet nem ment rajta kb egész nap (mind hdd, mind network kb 0-n állt. proci ram meg 30%on...) Kiterjesztett smart teszt is jó eredményeket hozott... Valószínű a dsm omlott össze/hülyült meg, sebaj, tükörmentéseket használják most másik nason, szerencse h van, nekem meg így ráérősebb lesz kideríteni mi a fene okozza ezt, csak hoznák már fel pestre a drágát h a lelkére hathassak... Első körben megnézem egy dsm újrahúzás mit alkot... Köszi a tippet amúgy!

(#27823) #56573440 válasza MrCsiT (#27817) üzenetére


#56573440
törölt tag

Biztos nincs benne ez a kapcsoló? Mert amikor én csináltam akkor volt, és ahogy nézem a videókat dsm 6 első indításkor is mindig felkínálja. Más kérdés hogy aki nem tudja hogy mi az és miért, az úgy fogja hagyni

[ Szerkesztve ]

(#27824) rlazol


rlazol
addikt

elkezdem a NA pingelését, de valamit rosszul csinálhatok, minden csomag elveszik, pedig látom a NAS-t a WINból. :F Valami portolás zavarhat be?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27825) heroldbalu válasza Madwe (#27822) üzenetére


heroldbalu
tag

2 napja a Syno 215j-m Nekem is sokat gondolkozott. Látszólag sem prociterhelés sem RAM telítettség nem volt. A DSM, az SMB és a Cloud station is akadozott nem beszélve a Surveillance station-ről. Reboot (illetve a frissítés pont kapóra jött így emiatt indítottam újra) megoldotta, valami beakadhatott.

2 SYNO-t használok egy a cégnél, egy otthon. Az otthoni gyengébb és érezhetően többször (évente 3 alakalom) zavarodik össze. De a windows módszer (reboot) eddig mindig rendbe hozta. A Céges-t eddig még csak egyszer éreztem, hogy megakadt (reboot nélkül megoldódott), ez egy erősebb hardverrel van megáldva és valószínűleg hamarabb áthidalja a problémát erőből.

Majd írd le mi volt a gondja, kíváncsi vagyok !!

Synology, iPhone

(#27826) Essejó válasza seger (#27807) üzenetére


Essejó
veterán

Ha te nem látod a hátuljában azt a +4-et akkor sürgősen menj szemorvoshoz.

USB-2.0: gyakorlati előnye a mini-B csatlakozó és a Hi-Speed bevezetése
USB-3.0: SuperSpeed lehetősége, amihez további 4 jelvezeték átvitele szükséges.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27827) Mauzes válasza gyugyo79 (#27813) üzenetére


Mauzes
őstag

Hm, ez nagyon érdekes. Kipróbáltam újra, és most épp jól működik.

Egyébként úgy volt, hogy korábban többször észrevettem már, hogy egyes torrentek örökké seed-elődnek (már eleve úgy kerülnek be a progiba, hogy az edit-re kattintva forever jelenik meg, mintha nem lenne beállított szabályom). Ezért direkt csináltam egy tesztet, hogy a több különféle torrent hozzáadási módszer után mit fog mutatni a DS Download, és az RSS-es torrentnél nem működött a szabály. Ezért írtam be ide.

De mivel most működik, úgy tűnik, hogy talán nem is ezen múlik, hanem valami más maitt fordulhat elő, nem tudom...

(#27828) seger válasza Essejó (#27826) üzenetére


seger
addikt

És itt hol? Usb aljzatban ott van, de a csatlakozón hol?

Nem kötekedni akarok, és már értem is! De nem törlöm csak szerkesztem. De hülye voltam! Bocs!!

[ Szerkesztve ]

(#27829) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

VMVare vagy Hyper-V alatt (iSCSI üzemben vagy újabban SMB3-al) kinek vannak tapasztalatai ​RS815(RP+) -el, akár fürtözött két NAS-os felállásban?
Mennyire megbízható? Gondolom, nem annyira acélos a sebessége, de mire, mennyire alkalmas?
3TB-s WD Redekkel pakolnék meg két ilyen eszközt SHR2-es felállásban. Ne tegyem? :)

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27830) gyugyo79 válasza seger (#27828) üzenetére


gyugyo79
addikt

Rosszul fotóztad / nézed ha tényleg USB 3-as a kábel akkor belül ott kell lennie a + csatlakozásoknak. Ha nincs akkor van egy kék usb 2.0 -ás kábeled ...
De kezd itt a nézelődést.

[ Szerkesztve ]

(#27831) Sanya válasza rlazol (#27824) üzenetére


Sanya
nagyúr

Kép? Milyen routered van?

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27832) seger válasza gyugyo79 (#27830) üzenetére


seger
addikt

Eredeti samsung kábel...

(#27833) gyugyo79 válasza seger (#27832) üzenetére


gyugyo79
addikt

És? Azt nem lehet rosszul nézni, fotózni ? Esetleg a Samsung nem csinálhat kék színű usb 2.0 -ás kábelt. Nem a színezéstől vagy attól lesz egy kábel USB 3.0 -ás hogy eredeti Samsung ...

(#27834) rlazol válasza Sanya (#27831) üzenetére


rlazol
addikt

Dlink DI-524

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27835) gyugyo79 válasza rlazol (#27834) üzenetére


gyugyo79
addikt

Nem lehet hogy nem ez az IP címe ? IP alapján éred el, vagy név alapján? Ha név alapján akkor pingeld úgy (tehát : ping nasneve -t ).

De 99.99 % a routered a rossz.

[ Szerkesztve ]

(#27836) rlazol válasza gyugyo79 (#27835) üzenetére


rlazol
addikt

bocsánat, de nem értem a kérdést :B
be van állítva hálózati meghajtóként a ****.synology.me
megnéztem a router és a NAS beállításait is, az, ami a képen is szerepel, de pingelni nem tudom :s nem lehet, hogy a routerben kell valamit engedélyeznem, hogy menjen a pingelés?

[ Szerkesztve ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27837) gyugyo79 válasza rlazol (#27836) üzenetére


gyugyo79
addikt

A webes felületen van e valami írva a vezérlőpult ->hálózat->általános résznél a Kiszolgáló név részhez ?
Na ha van azt írd be a ping után ahova az ip címet írtad eddig.

a routerben kell valamit engedélyeznem, hogy menjen a pingelés -> abba a routerbe nem hiszem hogy ezt tiltani lehetne . Szóval nem. Az a vicc, hogy NAS-on meg nem tudok olyat hogy ezt le lehetne tiltani egy pipával és a tűzfalat meg te biztos nem állítottad be ilyen szinten rajta .....

(#27838) rlazol válasza gyugyo79 (#27837) üzenetére


rlazol
addikt

Sok mindent javasoltak itt a hozzáértők, hogy mit állítsak be, biztonságot növelendő. :U

Megpingeltem a Kiszolgáló Néven, úgyse hagyja magát.

******* [192.168.0.166] pingelése - 32 bájtnyi adattal:
A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül.
A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül.
A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül.
A kérésre nem érkezett válasz a határidőn belül.

100% veszteség

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27839) Sanya válasza rlazol (#27838) üzenetére


Sanya
nagyúr

teamviewered van?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27840) rlazol válasza Sanya (#27839) üzenetére


rlazol
addikt

van. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27841) ERPY


ERPY
őstag

VPN-el kapcsolatban volna egy kérdésem. Mivel nem értek hozzá, csak olvastam róla hogy a VPN mire is jó és miért érdemes használni, hát megcsináltam. Elvileg a nas-on fentvan a vpnserver cucc, beállítottam a PPTP-t és az OpenVPN-t. Ezek jelenleg engedélyezve vannak, az is van melléjük írva. Android telón az openvpn alkalmazással össze is hoztam a nassal, látszatra minden okés is, mikor nem otthon vagyok akkor csatlakozik a vpn, kis kulcs meg is jelenik az óra mellett a telefonon. Működik is. Legalábbis gondolom. De hogy tudom ellenőrizni? És ennek elvileg nem az lenne a lényege, hogy titkosított csatornán a telefon a nassal kapcsolatban állva kommunikáljanak? Sok helyen olvastam hogy ez lassabb netsebességet produkál, de akárhol vagyok mindenhol a helynek megfelelően max sebességgel tudok internetezni, annak ellenére hogy az otthoni feltöltésem max. 700KB/s. Szal nem olyan tiszta nekem ez a VPN összkép, és ha a leírtak alapján tudnátok nekem okosat mondani azt megköszönném. Hogy jól csináltam-e meg egyáltalán. Azt olvastam hogy vpn kapcsolódáskor olyan, mintha az otthoni hálózaton lennék. Ez miben nyilvánul meg? Köszönöm előre is az útbaigazítást.

(#27842) seger válasza gyugyo79 (#27833) üzenetére


seger
addikt

Szeretem az ilyen hozzászólást, mikor nem olvassák végig mit írt az ember...... de biztos igazad van és a samsung kábel a szar...

(#27843) Kicsimix válasza ERPY (#27841) üzenetére


Kicsimix
őstag

Tulajdonképpen távolról becsatlakozol a saját hálózatodba mintha ott lennél. Azután a saját otthoni hálózatod beállításai határozzák meg, hogy te ott milyen műveleteket végezhetsz miket böngészhetsz stb.

Egy mintát tudok neked említeni például mire jó a vpn...

A DIGI online TV közvetítése a magyar felhasználóknak csak Magyarországról érhető el. Ha te kimész külföldre és onnan próbálsz bejelentkezni a DIGI Online webes felületén a saját accountoddal akkor vissza lesz utasítva a kapcsolatod.
Ha először VPN-el a saját magyarországi hálózatodba csatlakozol a saját VPN kiszolgálódhoz akkor onnantól az otthoni szervered irányítja a további kapcsolataidat. Ha az internet is meg van osztva a VPN hálózatodon akkor az otthoni szervereden keresztül fogod az internetet böngészni tovább. Ha a fenti esetet vesszük akkor onnantól a DIGI online szolgáltatás úgy fogja érzékelni mintha te otthonról interneteznél.. Ezáltal már tudod nézni külföldről is a magyar DIGI TV adásokat Online.

A net sebességét az otthoni hálózatod határolja be HA valóban azon keresztül internetezel vagy dolgozol. Ha a feltöltésed 700kb/s akkor annyival fogod kapni az adatokat a telefonodra az otthoni hálózatodról. Nem lehet gyorsabb mert ennyivel szolgálod otthonról ki magad. Ha az otthoni sebességed gyorsabb mint ahol vagy akkor meg az aktuális helyi sebességed lesz a limitáló tényező.

Ha valóban az otthoni neteden keresztül internetezel VPN-en akkor egy böngészőből indított IP-cím ellenőrzés esetén az otthoni IP címedet fogod látni. Amint lecsatlakozol a VPN-ről a helyednek megfelelőt fogod ismét kapni.

Hirtelen most ennyi tellett : )

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#27844) ERPY válasza Kicsimix (#27843) üzenetére


ERPY
őstag

Nagyon szépen köszönöm, megnézem amiket írtál és ha valami nem kerek majd kérdezek. Köszönöm mégegyszer.

(#27845) hl225 válasza ERPY (#27844) üzenetére


hl225
tag

Meg kell nézni, hogy a VPN milyen IP címeket oszt ki. Pl openVPN esetén 10.8.0.x
Ebben az esetben a NAS-t vpn-en keresztül a 10.8.0.1 címen tudod elérni.

[ Szerkesztve ]

(#27846) gyugyo79 válasza seger (#27842) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hol írtam hogy a kábel a szar ? Azt írtam, hogy :
A -> vagy USB 3.0 -ás és akkor ott a + érintkező belül DE te nem láttad és a kép amit meg beraktál használhatatlan mert rossz szögből készült !
B -> NEM USB -3.0 -ás és akkor nincsenek a + érintkezők.

Ez nem márka meg kábel meg szín függő dolog ott linkeltem a wiki oldalt ahol elég egyértelműen le van írva minden.
Akkor lesz USB 3.0 -ás ha ott vannak az adatátvitelhez használt csatlakozások és azok a kábelbe is be vannak forrasztva és megvannak a + erek az adatátvitelhez .

[ Szerkesztve ]

(#27847) envagyok


envagyok
veterán

Látom a 6-os már alapból btrfs-t ajáanl fel.
Mi a jó egyedi kötetnél?
BTRFS vagy ext4?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27848) seger válasza gyugyo79 (#27846) üzenetére


seger
addikt

Én meg írtam is hogy már értem és hülye voltam!! De tévedtem, de nem töröltem csak szerkeztettem. Ha tévedek belátom!!

(#27849) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#27829) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Enyémre valaki?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27850) --Rawlings-- válasza ERPY (#27841) üzenetére


--Rawlings--
tag

A legegyszerűbb, ha megnézed a WAN IP címed a https://whatismyipaddress.com/ címen. Ha ugyanezt kapod a telón VPN-en keresztül és a gépen/routeren is, akkor a VPN működik, hiszen egyéb esetben különböző IP címed lenne.

Viszont, a PPTP rendkívül elavult, olyan, mint a WIFI esetében a WEP használata. Tiltsd le, és használj inkább OPENVPN-t. Jeleneg talán az a legbiztonságosabb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.