Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-09-05 14:01:59

LOGOUT.hu

2021. Júliusi frissítés - DSM 7.0 infók: Kb. egy hónapja jelentették be a DSM 7.0 RC-t, ami a kiadás előtti utolsó verzió (hivatalos sajtóközlemény). 2021. Június 29-től már telepíthetjük manuálisan a DSM felületén betallózva az új rendszert, de jelenleg ezt még mindenkinek csak saját felelősségére tegye! A figyelmeztetés oka: bizonyos alkalmazásokat (pl. Synology Moments és Photo Station helyett Synology Photos lesz, Cloud Station helyett Synology Drive Suite lesz) kivezetett a Synology a DSM7.0 megjelenésével és helyettük másokat vezet be. A teljes change log itt található.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28301) Madwe válasza seger (#28300) üzenetére


Madwe
nagyúr

Nana, ncoreon elég ha 48h át seedeled akár 0kbpsel s akkor nem tilt. Biztos h seed állapotban van, nem befejezett? valamint a dht-t letiltottad?

[ Szerkesztve ]

(#28302) envagyok válasza seger (#28300) üzenetére


envagyok
veterán

Mert rosszul állítod be.
Ott 48 óra seedkészség az előírás.
Magyarul 48 óráig hagyni kell seedben a beállítások/bt menüpontban.
Nem biztos,hogy seedelni fog,sőt..., de így békén hagynak

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28303) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Egy gyors kérdés rákötöttem egy kamerát a nasomra és mozgásérzékeléssel rögzít de az a bajom hogy csak 20 másodperces intervallumokat csinál akkor is ha folyamatos a mozgás ez mitől van? A videó mentés 60 perces időközre van állítva. Elő és utórögzítés 5-5 másodperc.

(#28304) Hiperhuje válasza Madwe (#28299) üzenetére


Hiperhuje
aktív tag

Sikerült! :)
Köszönöm!

Samsung Note 10+, DS918+, Acer spin 5, TAB S7 +

(#28305) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
Webdav-hoz van jobb program mint a NetDrive? :R

(#28306) interfész


interfész
tag

sziasztok!

van egy telekomos gigbites netem és egy dell pc-m(I3-2100, 4GB ram, 3TB HDD, 120GB ssd) amin DSM 6.0.2 van update 9 el.
a problémám az lenne hogy torrentezésnél csak olyan 50-60MB/s tudok tölteni az SSD re. portok nyitva vannak, próbáltam upnpvel is úgy se lett több. már másik routert is próbáltam (1043ND v3). DS el töltök. de próbáltam TM is.

van esetleg valami ötletetek?

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#28307) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Sziasztok!

Adott egy DS214, rajta a DSM6. Photo station-t állítgattam, nem figyeltem és elgépeltem az IP címet, így viszont nem tudok belépni a photo stationbe, mert a megadott ip címen nyilván nem az az eszköz van, ha átírom az IP-t, akkor pedig "Elnézést, a keresett oldal nem található."-t kapok. Lehet valahogy a beállításokat törölni vagy resetelni a photo station eseténben?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#28308) Borisz76 válasza interfész (#28306) üzenetére


Borisz76
veterán

Mivel nem gyári Syno cucc....hanem tulajdonképpen egy PC ezért javaslom, hogy kérdezz rá hasonló hardveres PC-vel milyen letöltést érnek el mások gigabites nettel.

Telekom fórum.

CaCtuS

Talán itt :

Vez.Pult / Információs Központ / Szolgáltatás : Válaszd ki a PS-t majd : / Csatlakozás ellenőrzése.
Nálam rendben találta de ha nem így van akkor TALÁN a VISSZAÁLLÍTÁS gombot aktiválja.
Talán így visszahozható, nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28309) Csabee. válasza Gabis (#28305) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Mi a bajod a NetDrive-al ?:) Működik nem?

Üdv: Csabee.

(#28310) Gabis válasza Csabee. (#28309) üzenetére


Gabis
őstag

(#28311) Csabee. válasza Gabis (#28310) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ilyen lockolás milyen esetekben fordul/fordulhat elő?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#28312) Madwe válasza Csabee. (#28311) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha józsi megnyit szerkesztésre egy filet, akkor létrejön egy ~$fileneve fájl, ami lockolja, így pista csak olvasásra tudja megnyitni, ezzel elkerülve a szimultán szerkesztést s adatvesztést. Azaz minden olyan esetben, amikor valaki megnyit egy filet.

[ Szerkesztve ]

(#28313) Csabee. válasza Madwe (#28312) üzenetére


Csabee.
nagyúr

De ha nem nyitja meg Józsin kívül senki a fájlt, akkor elvileg nem történhet gond nem? Csak akkor ha egyszerre akarnak dolgozni egy fájlon.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#28314) Madwe válasza Csabee. (#28313) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, ezért is írták, h céges környezetben kerülendő :)

(#28315) Csabee. válasza Madwe (#28314) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Rendben. Ennek a távoli elérésére is akkor a VPN a leginkább javasolt igaz?

Üdv: Csabee.

(#28316) Madwe válasza Csabee. (#28315) üzenetére


Madwe
nagyúr

Céges környezetben mindenképp, hisz biztonságosabb. A webdav kényelmesebb viszont, otthoni használatra, pár user esetén jobb.

(#28317) CactuS válasza Borisz76 (#28308) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Köszönöm. Azt néztem, akkor a program leokézta, hogy jó, pedig nem volt az. Párszor még megpróbáltam elérni és valahogy helyreállt - vagy akkor javította és kellett kis idő, míg frissült a cacheben, passz -. A default IP/porton elértem, de úgy, hogy a beállításnál a rossz érték volt.. Nem tudom, hogy mit csinált, de megoldotta a dolgot a rendszer.

+1 Photostation 6 kérdés: én úgy emlékszem, hogy lehetett változtatni, hogy világos vagy sötét témája legyen, de most sehol nem találom azt a váltást. Meg tudná valaki mondani, hogy merre van? (Bár lehet az még az 5-ös volt, mert pár funkció mintha hiányozna :B)

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#28318) interfész válasza Borisz76 (#28308) üzenetére


interfész
tag

windows on megvan a sebesség azért ide írtam mert valami itt veszik el a synon...

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#28319) Kicsimix válasza Madwe (#28301) üzenetére


Kicsimix
őstag

Érdemesebb 72 órára állítani mert előfordul, hogy nem számol el időt a tracker és akkor bizony úgy állsz ki a seedből, hogy nem fejezted be a torrentet. Rosszabb esetben ha be van állítva ki is törli a DS és ott marad nc-n az aktivitás listádban, hogy nem fejezted be... Amit lehet későn veszel észre ha nem is figyeled..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#28320) Sanya válasza interfész (#28306) üzenetére


Sanya
nagyúr

De most komolya, mire kell több?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28321) Kicsimix válasza Gabis (#28305) üzenetére


Kicsimix
őstag

Windows

Sajátgép --> Hálózati meghajtó hozzáadása --> Csatlakozás egy dokumentumok és képek tárolására alkalmas webhelyhez---> Tovább --> Egyéni hely hozzáadása :

\\tecimed.synology.me@5005\DavWWWRoot\

SSL
\\tecimed.synology.me@SSL@5006\DavWWWRoot\

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#28322) Kicsimix válasza Kicsimix (#28321) üzenetére


Kicsimix
őstag

Kicsit helyesbítem magam ..

Elég a hálózati meghajtó csatlakoztatásánál beírni a címet és egy betűjelet adnod..

SSL-hez viszont azt hiszem Let's encrypt tanusítványt kell beállítanod a webdavhoz..

Így natívan kezeli a windows mindenféle programok nélkül távolról is a megosztásod.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#28323) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Összeraktam egy kis masinát itthonra hogy arról filmezzünk. DSM 5.2-5644 van rajta,van lehetőség beállítani hogy mikor kapcsoljon és be? Nem szeretném ha éjjel is menne amikor semmi szükség rá. :N

Üdv:Viktor

(#28324) jerry311 válasza interfész (#28306) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ezt a fórumos többség nem fogja komoly problémaként értelmezni...

A túl alacsony feltöltési limit probléma a nagy sebességű letöltéseknél, tehát emelni kell az upload limitet is.
Az OS is korlátozhat, ha pl eléri a kapcsolatok maximális számát (open és/vagy half-open). Ugyanez vonatkozik a torrent kliensre is, azzal a kiegészítéssel, hogy ott van/lehet torrentenként is határ (connections/torrent, upload/download slots/torrent).
Kereshetsz olyan portot, amit esélyes, hogy nem korlátoz az ISP sehogy sem. Ilyen pl a TCP/UDP 5060 és 5061 = VoIP SIP és SIP TLS.

(#28325) seger


seger
addikt

eltűnt kb 2-300GB szabad helyem! Hogyan tudnám kideríteni hogy holvan? egyik 1TB HDD 2db megosztott mappa van, az egyik majdnem 500GB a másik 80GB. De a szabad hely csak 70GB..... Hova lett a többi? Lomtár ürítés megvolt, de engedélyezve nincs.
Ötlet?

(#28326) theboobaq


theboobaq
aktív tag

Sziasztok!

Otthoni felhasználásra melyik Synology NAS-t ajánlanátok?

(#28327) Madwe válasza seger (#28325) üzenetére


Madwe
nagyúr

Minden héten előkerül...:D
Torrentjeid seedben maradtak. Hiába törlöd magát a letöltött filet, amíg seedeled addig megtartja a shadow copyt. Ha törlöd a feladatokat, meglesz a helyed.

(#28326) theboobaq Mire kell? Csak adatok tárolására? filmek nézésére? transzkódolni akarsz, kell majd neked? torrentezni akarsz vele? hány lemezes kell? raidet akarsz?

[ Szerkesztve ]

(#28328) seger válasza Madwe (#28327) üzenetére


seger
addikt

DS-ből véletlen kitöröltem mindent még tegnap. De helyem nem lett...

(#28329) theboobaq válasza Madwe (#28327) üzenetére


theboobaq
aktív tag

Szia,

Szeretnék RAID1-et. Adattárolás lenne az elsődleges+plusz privát felhő. Filmeket HBOGO-n szoktam nézni, de mivel valami ott nincs fent néha néznék róla filmet is. Torrentezni nem szeretnék.
Van 2db 2TB-s WD Purple HDD-m ha ez is befolyásolja a típust.

Előre is köszönöm a válaszod.

[ Szerkesztve ]

(#28330) gyugyo79 válasza seger (#28328) üzenetére


gyugyo79
addikt

Valamelyik mappa nem volt/van a cloud satation serverbe beállítva valamennyi verziószámmal?

[ Szerkesztve ]

(#28331) Borisz76 válasza theboobaq (#28329) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha nem is profi szinten de készült egy kis Összefoglaló , amit érdemes előzőleg átolvasni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28332) Laposelemer válasza Borisz76 (#28331) üzenetére


Laposelemer
tag

Borisz Összefoglalóját ki lehetne tűzni legfelülre, hogy ne kelljen mindig linkelgetni.
Kezdőknek igen hasznos tud lenni.

Ha a Topikgazda olvassa és van rá ideje/lehetősége/ingere stb. lécci...

[ Szerkesztve ]

(#28333) seger válasza gyugyo79 (#28330) üzenetére


seger
addikt

Töröltem a cloud satation-t mert nem használom, de nemrég próbálgattam. Törlés után meglett a hiányzó hely!!

Köszönöm!

(#28334) Patice válasza Laposelemer (#28332) üzenetére


Patice
Topikgazda

OK. Tervbe van. :)) Nemsokára meglesz. :B

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28335) Borisz76 válasza Patice (#28334) üzenetére


Borisz76
veterán

:R

Mod :

Kaptam hírlevelet a Synology-tól , többek között ezek vannak benne :

Synology Router RT2600ac

A VPN Plus -ra kiváncsi lennék, hogy mit és hogyan tudja....

Zökkenőmentes felügyelet a Surveillance Station 8.0-cal

Kamerám még nincs de tervben van az is...

A DS photo már elérhető Android TV-hez is.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28336) CactuS válasza Borisz76 (#28335) üzenetére


CactuS
Arcképgyáros

Huh, mondjuk az árát is megkérik, még az öcsikének is. Azt gondoltam, hogy nem egy TP-link árazású dolog, de az 55k/85k meglepett. :B

[ Szerkesztve ]

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#28337) interfész válasza Sanya (#28320) üzenetére


interfész
tag

egyébként semmire, csak Én ilyen kíváncsi ember vagyok és szeretném tudni hogy egy ilyen vason miért nem jön a full sávszélesség. ennyi. valakinek megy pl. kérdeztem őt is de eddig nem jutottam előrébb.

Minden ami számítástechnika, PC-k építése, szerelése, diagnosztizálása, alkatrész beszerzések, hálózat, stb. Érdeklődni lehet: 06-20-212-0898 A termékeket itt lehet átvenni: 1039 Árpád utca 64, H-P 9-16

(#28338) Madwe válasza Borisz76 (#28335) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát sstp, így ip-n keresztüli vpn is lehet, webvpn meg gondolom olyan mint máshol, kapsz egy online felületet, ahol be tudsz jelentkezni, s utána hitelesítve átengedi a portokat (kb +1 hitelesítés a dsmbe való bejelentkezés elött)

(#28339) Chrys_ válasza FireLord (#28154) üzenetére


Chrys_
addikt

Ezt megnézem én is. Valaki továbbvitte az eredeti fejlesztését? Mert annak már régen nincs frissítése.

(#28340) kaciokos válasza Chrys_ (#28339) üzenetére


kaciokos
őstag

Szerintem ez az eredeti, csak átköltözött ide. A letölthető file dátuma ugyan újabb, de ugyanaz az 5.5.1-es verzió, mint ami már évek óta megvan.

(#28341) Kicsimix válasza CactuS (#28336) üzenetére


Kicsimix
őstag

Volt pár Routerem de ki merem jelenteni, hogy a rajta futó SRM rendszer verhetetlen kategória kb. A TP-Link egy lapon sem említhető szint kb ezekkel. Úgyhogy ahhoz hasonlítani hmm...Felesleges..Ráadásul a támogatás is rendszeres mint a NAS-okon. Az ár nem túlzás ha egy pro rendszerre van szükséged : )

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#28342) Chrys_ válasza kaciokos (#28340) üzenetére


Chrys_
addikt

A régi az 5.0.1, nem 5.5.1.

[ Szerkesztve ]

(#28343) Madwe válasza Kicsimix (#28341) üzenetére


Madwe
nagyúr

Igen, pl layer7es qos kb semmibe nincs ilyen árkategóriában. Mondjuk akinek van synology nas az otthonában, annak a szolgáltatások 90% felesleges... Mellesleg egy asus rt is van hasonló szinten, ok nincs benne l7 qos, meg abba is felesleges a tudás 90% nas mellé :) de az se olcsóbb ha már 2600ast nézünk mondjuk...

[ Szerkesztve ]

(#28344) kaciokos válasza Chrys_ (#28342) üzenetére


kaciokos
őstag

Aha! Köszi a helyesbítést, az én fejemben még az volt, amikor Google-ről Sourceforge-ra költözött. Akkor ez tényleg újabb, meg is kukkolom, mit tud. :)

(#28345) Sanya válasza CactuS (#28336) üzenetére


Sanya
nagyúr

karácsony előtt 42.000 volt, de ha van NAS-od, akkor nem éri meg.

Btw, csináltatok már a NAS-ból routert?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28346) CactuS


CactuS
Arcképgyáros

Adott egy DS214-es NAS, benne van 2 db WD Red 1 TB-os HDDvel, SHR kötetben. Semmi baja még a HDDknek, viszont lassan lejár a garancia róluk, így kivenném őket a NASből és tennék bele a helyére két újat. Ugyanúgy 1 TB-osat. Hogyan lehet a legegyszerűbben kicserélni őket? Egyesével beteszem az üres lemezeket vagy inkább klónozni kéne őket?

Have you ever noticed that anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac? George Carlin

(#28347) Madwe válasza CactuS (#28346) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én is pont itt fogok tartani - mondjuk ha a kiterjesztett smart teszt semmi hibát nem lát, sztem nem érdemes elkapkodni.

Elméletileg 2.es lemezt kiveszed, beteszed az újat.Megvárod!!! amíg a tükrözés és konzisztenciaellenőrzés lehtu a lemezen. Ha mindent befejezett, 1es lemezzel is eljátszod.

(#28348) envagyok válasza Madwe (#28347) üzenetére


envagyok
veterán

3 diszkes raid5-nél is lehet így 3 részletben átcserélni a komplett kötetet?
Mindegy melyikkel kezdem, magától csinálja csere után vagy állítani kell vmit?
Írja ha végzett?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28349) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Sziasztok!
Lenne egy elképesztően noob kérdésem.
Adott egy DS112J és benne egy 2TB-os HDD.
Kiszámoltam egyenként hogy mi van a vinyón és 600 Gb jött ki, ráhagyással.
Erre azt írja a NAS hogy felhasználva 1,55TB, felhasználható 250 GB!
Elvileg hiányzik több mint 1 TB-nyi hely.
Hol a többi hely ??? :DD
Mit tehetek? :R

(#28350) Patice válasza Gulyopapa (#28349) üzenetére


Patice
Topikgazda

Cloud Station?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.