Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27651) gyugyo79 válasza gubisadam (#27650) üzenetére


gyugyo79
addikt

Azt tudd, hogy a play -nél is a "play" funkciók csak DS Video -val vannak meg! Értsd ez alatt, hogy pld. PLEX stb. vel nem. Annak min. intel procis verzió kell ezekből, hogy legyen bármilyen transzkódolás. Meg ha használnál alternatív alkalmazásokat akkor is járd körbe a témát mert sok nincs minden Synology termékre! Szóval ahogy nő a termék ára csökken a kompromisszumok száma amit meg kell hozni. De ezzel nem azt mondom, hogy sokaknak nem elég egy J is akár csak vásárlás előtt jobb tudni ezeket mert utána keserű szájízt adhat amúgy az áráért nem rossz terméknek is.

[ Szerkesztve ]

(#27652) Sanya válasza gubisadam (#27644) üzenetére


Sanya
nagyúr

4 lemezes megoldásnál sem lehet ilyet csinálni, de pedig igény az volna rá.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27653) tobias40 válasza Madwe (#27636) üzenetére


tobias40
veterán

"Adott egy syno 212j és egy meder 600as média lejátszó amik egy ASUS RT-AC87U roterrel vannak összekötve cat5e kábellel.
Most másolok egy .mkv-t 19 GB-t és a NAS 2,5-3 MB/s sebességet ír ki.
Ez reális vagy vmi gond van a hálózatomban?
Jah, a média lejátszóra kötött külső usb-s vinyóra meg a másolás,talán usb2-es a külső ház.
A másolást a Méderer-en indítottam el,samban másol h jól emlékszem de mást nem is tudtam kiválasztani mint lehetőség!
Vagy jobb lett volna a NAS file kezelőjéből indítani a másolást,úgy gyorsabb lenne? :F"

Köszi a választ!(és a többieknek is)

Ez volt az első bejegyzésem ebben a témában! :

szerk: Még annyi hogy van egy linksys wrtg router bekötve az Asus alá ,"switch"-ként kábelen és onnan kapja a tv, a lejátszó a netet kábelen .Lehet ez a gyenge láncszem de ennek is tudni kellene sztem a 3d iso-t!

(#27654) Madwe válasza tobias40 (#27653) üzenetére


Madwe
nagyúr

Annak a linksys wrtgnek a pontos tipusát megmondod? lehet azon nem gigabites portok vannak csak 100mbpsesek, s akkor meg is van a szűk keresztmetszet :) pl ha ilyen régid van, akkor az a baj, csak 100mbpses utp aljzat van rajta

Valamint az összes kábel cat5e s jobb? ami a két routert összeköti, minden ami a két végpont (nas és mede8er) között van?

Az h switchként van bekötve, az azt jelenti ugye, h a linksys bridge vagy switch módban van, s nem router módban, ezt átállítottad rajta?

[ Szerkesztve ]

(#27655) tobias40 válasza Madwe (#27654) üzenetére


tobias40
veterán

Wrt54G a tipusa és mindenhol cat5e kábel van sztem de ezt még lecsekkolom. :R

Tudomásom szerint még a 100mbpsesek-nek is el kellene vinnie ezeket az iso-kat de az már éppen necces.
Igen át van állítva bridge módba ha jól emlékszem de azt is meglesem majd.

Azért nem a NAS-ra van dugva a vinyó mert ott is van egy külső vinyó az időzített mentésekre,de kipróbálta erről a külső vinyóról és arról is szaggatott meg a NAS-ról is a 3d iso lejátszás.

Biztos hogy hálózati probléma mert más mederer tulajoknak nincs ilyen bajuk.Kipróbálta egy gémer pc-ről a lejátszást hálózatról és ott is akadt.
Tehát vagy kábel vagy router gond lehet sztem de akkor már beleuntam a keresgélésbe és ezért raktam oda a külső vinyót a lejátszóhoz!

(#27656) Antilhu


Antilhu
tag

Sziasztok!

Vettem egy új routert (Asus AC58U-t) és sajnos nem sikerült beállítanom rajta a porttovábbítást, ezért gondoltam majd a NAS-ról megteszem. Sajnos ez sem sikerült, viszont azt értem el, hogy a routerben már nem tudom megnyitni az admin felületen a porttovábbítás menüt, mindig egy ilyen átirányítós oldal jelenik meg:

A NASon már töröltem a szabályokat a Vezérlőpult\Külsőhozzáférés\Router alól de így sem jelenik meg a routeren a portovábbítás.

A routeren a web access ki van kapcsolva és már 3x állítottam vissza gyári állapotba de továbbra sem nyitja meg a port továbbítást.

Eddig odáig sikerült nyomoznom, hogy a 80-as port továbbítása őrjíthette meg..

Tudna bárki segíteni?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#27657) e90lci válasza Antilhu (#27656) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Nyomd 30 mp-ig a reset gombot egy fogpiszkálóval a routeren akkor töröl mindent a router-ről.Miért szeretnéd a 80-as portot forwaldolni?

[ Szerkesztve ]

(#27658) daniel2121


daniel2121
senior tag

Sziasztok
Egy kis segítség kellene. Kívűlről nem érem el a NAS-t,belső hálón működik látom a music,photo,video tartalmakat, de külsőn nem. Az az érdekes, hogy a DSM-be be tudok lépni a xxxx.me:5000 linken. Az appokat letöltöttem a telefonra, port forward is meg van a routerben elméletileg.

(#27659) Madwe válasza tobias40 (#27655) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha megnézed pont azt linkeltem mint 100mbps-es, s az bizony nem elég. Az elméleti határértéken van (legtöbb kódolás bd3disonál egyébként több mint 13MBpSes (video+hang együtt!!!) de ha pont annyi lenne, akkor is szaggatna, hiszen ez egy elméleti maximum, ami egyrészt sose lesz meg (mármint a 100mbps egy 100as hálózaton) ráadásul ez azt feltételezi h azon az úton semmilyen egyéb forgalom nincs akkor. Ha tudod, iktasd ki a wrtgt, elég egy sima gigás switch is a helyére - természetesen mindezek elött célszerű letesztelni, h kiiktatásával megy e szaggatás nélkül, de úgy sejtem menni fog :)

(#27660) Fecmed


Fecmed
csendes újonc

Sziasztok !
Sikerült a reset, és bejutottam a NAs-ba :)))
MINDENKI-NET Köszönöm a segítséget ! Rendesek Vagytok !!!
Másik gépről , más IP-vel tudtam belépni először, és úgy tudtam visszaállítani a rendszert. Ebből is tanúltam, Köszönöm !
"öröm, bódotttcsá" :)

(#27661) Madwe válasza Fecmed (#27660) üzenetére


Madwe
nagyúr

Aztán ne felejtsd el az automata blokkolásnál kivételként hozzáadni a fő eszközöd fixre vett ip címét, h máskor ilyen ne forduljon elő :)

(#27662) tobias40 válasza Madwe (#27659) üzenetére


tobias40
veterán

Megpróbálom holnap majd a linksys kiiktatásával és majd beszámolok róla!
Volt itthon még 2 routerem emiatt raktam be mert nem akartam hogy csak ott porosodjon a polcon,emiatt vegyek egy újabb eszközt? :O
Még átgondolom,tudom hogy nem drága dolog de utálok "feleslegesen" vásárolni... ;]

De az alapkérdés továbbra is hogy emiatt lenne ilyen lassú a másolásom az alap felállásban?
Ott nem lehet gát a 100-as LAN... :Y

[ Szerkesztve ]

(#27663) Fecmed


Fecmed
csendes újonc

Még egy kérdés ?
media lejátszót keresek LG OS rendszeres tv-het. Amit hírdetnek a FB-én Maxell MMB E50 5-6e FT-ért, az jó a DS216j-hez ? Van valami ajánlat esetleg, amit ti használtok ?

(#27664) e90lci válasza Fecmed (#27663) üzenetére


e90lci
senior tag

Ez pl?

(#27665) Parson válasza Patice (#27345) üzenetére


Parson
addikt

Hello Patice,

Először is sorry, hogy csak most reagálok, de rohadt nagy költözésben vagyok, és 30-án már eljöttem a NAS-tól elég távolra, igy csak most néztem ide ujra. A helyzet eddig változatlan.

Köszi szépen a leirást, látom, ez lenne a módi, ha SHR védelem nélküli kötetekre lenne szükségem, ergo 2x4TB tárhelyet kapnék. No de én nem ezt szeretném, hanem a következőt: SHR maradjon, kell a tükrözés. Ez történt időrendben:

1. NAS: DS212j (minden vinyócserénél leállitás, áramtalanitás)
2. 1 db 500GB-os vinyo behelyezve (2. foglalatba), SHR-rel kötet létrehozva
3. 1 db 500GB-os vinyo behelyezve (1. foglalatba), SHR müködik
4. 1. foglalatban lévő vinyó tönkremegy, ezért kikerül, SHR leromlott állapotba kerül
5. 2 db 4TB-os vinyó jön a házhoz, ezekkel kell feljavitania rendszert, SHR marad
6. egyik 4TB-os vinyó bekerül (1. foglalatba) az 500GB-os mellé, SHR feljavul, 500GB a használható tárhely
7. 500-as kikerül, 2. 4TB-os vinyűó bekerül (2. foglalatba), és voila, nem indul el a rendszer, nem található a NAS sehogysem, a hálózaton
8. 4TB-os (2. foglalat) kikerül, 500-as bekerül (2. foglalatba) az első 4TB-os (1. foglalat) mellé - ujrainditva a rendszert, visszaestünk, a 6. ponthoz, mintha épp csak behelyeződött volna az uj 4TB-os, de még nincs inicializálva.

Szóval emiatt irtam, hogy a rendszer valszeg az 500GB-os vinyon is van tárolva, ami nem lett tükrözve a 4TB-osra (1. foglalat). Persze, lehet hogy tévedek, ezért is vagyok kiváncsi, hogy hogyan kellene müködnie a bövitésnek egy 2 vinyós kötetben, ahol végig van SHR és 500GB-ról fel van növelve 4TB-ra a tárhely.

Köszi előre is a választ.

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#27666) daniel2121 válasza daniel2121 (#27658) üzenetére


daniel2121
senior tag

Valaki segítsen mert megőrülök. Most már a nas-t sem látom a router clients listben.De akkor belső hálón miért érem el a nas-t?

(#27667) Essejó válasza Madwe (#27654) üzenetére


Essejó
veterán

A linksys wrt54g az tuti csak 100-as portokkal rendelkezik! Volt olyanom, atom stabil, de csak 100-as portjai vannak.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27668) Madwe válasza tobias40 (#27662) üzenetére


Madwe
nagyúr

A másolásnál a kérdésem, h a mede-n hogy indítod el a másolást? konkrétan a távirányítójával, v hogy? Amúgy jó eséllyel ott meg az a gond, h duplikálva mennek az adatok, s ha a weben a dsmen indítanád el, jobb sebességet kapnál...

(#27669) Patice válasza Parson (#27665) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ott rontottad el, hogy az első vinyót a második foglalatba raktad, ezért ez lett az elsődleges kőtet.

Szerintem jobb lenne teljes mentést csinálnod, ahogy javasoltam és utána restart. 4TB HDD az első helyre, SHR kötet, adatokat visszarakod, aztán bővíted a második berakásával és hagyod, hogy tükrözze.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27670) seaky77 válasza Parson (#27665) üzenetére


seaky77
tag

Biztos végig vártad az SHR tükrözést? Én így bővítettem fel 1TB ről 3TB re ahogy írtad és az első vinyómcsere után kb 1 napig ment a szinkron utána tudtam belerakni a köv winyót

[ Szerkesztve ]

(#27671) tobias40 válasza Madwe (#27668) üzenetére


tobias40
veterán

Ha ráállok a file-re a távirányítóval,akkor kiválasztom másolást/áthelyezést és ennyi.
Majd megnézem hogy a NAS webes felületén a DS file-vel másolok akkor milyen sebesség jön!

(#27672) Parson válasza seaky77 (#27670) üzenetére


Parson
addikt

Nekem kb 1-2 óra utan azt irta a rendszer hogy a szinkronizalas befejeződött, ezutan probalgattam a dolgot, és történt amit irtam. Viszont most 2 hete mar csak all a rendszer, miutan ujrainditottam az egesz folyamatot, igy elmletileg ha a kiiras ellenere a hatterben meg zajlott a tükrözes, az mar csak lement ennyi idő alatt, es akkor ujra próbáljuk a dolgot.

Patice: Ha a NAS-ban nem mindegy, hogy melyik foglalatba (aminek semmi fizikai jelöleset nem is talaltam a NAS-ban) rakja az ember az első vinyót, es utana a masodikat, akkor ha az SHR be van kapcsolva, hogyan kezelné egyenrangú vinyóként őket? Elméletileg egyenrangú vinyóknak kell lenniük, és bármelyik meghibásodása esetén a hibásat cserélni kellene tudni. Ehhez pedig teljesen mindegy, hogy melyik foglalatba kerül az első vinyó, nemdebár?

[ Szerkesztve ]

───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

(#27673) Antilhu válasza e90lci (#27657) üzenetére


Antilhu
tag

Szia,

Mindjárt próbálom. Az durvább mint az admin felületről indított gyári állapot visszaállítás?

Elméletileg az kell a WebStation-nek, meg a DokuWikinek. De lehet nem tudom jól.

(#27674) e90lci válasza Antilhu (#27673) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Igen ez töröl miden beállítást.
Nem használom egyiket sem így abban nem tudok segíteni. :N

[ Szerkesztve ]

(#27675) kimi02


kimi02
őstag

Sziasztok !

213j nas-om van.
Volt benne egy 2tb-os lemez és most raktam bele egy 3tb-os lemezt , de nem bővült a tárhely.
SHR adatvédelmet ír , nekem ez nem kell.

Ezt , hogy lehed megoldani ? Nekem nem kell tükrözés meg ilyenek.
Az a lényeg , hogy bővüljön a tárhely.

Köszi a segítséget előre is !
:R :R

[ Szerkesztve ]

(#27676) Borisz76 válasza kimi02 (#27675) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Az első lemez behelyezésekor kellet volna választani megfelelően !

SHR adatvédelem nélkül vagy Basic kötetet !

Ha sima SHR-t választottál, akkor most az újonnan behelyezett lemezre átmásolja / duplikálja az adatokat mert a 2 fiokos nas esetében az SHR kb olyan mint a RAID 1 ( tükrözés ).

Megoldás lehet - ha még nem indítottad el a tükrözést :
1, Külső USB-s házba teszed az új HDD-t.

2, Átmásolod rá az adatokat.

3, Reset-eled a NAS-t ( Teljes reset...DSM-et újra kell rakni, adatok törlődnek ! )
Ekkor lehet létrehozni megint kötetet a kívánt formában.

4, Visszamásolod az adatokat a NAS-ban lévő HDD-re.

5, Ha kész a másolás , akkor mehet bele megint az új HDD, bővítésre.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27677) Laposelemer válasza kimi02 (#27675) üzenetére


Laposelemer
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#27678) kimi02 válasza Borisz76 (#27676) üzenetére


kimi02
őstag

Szerintem a nas már megcsinálta magának a tükrözést.
Ha kiveszem és számítógéppel újra formázom ?

Utána rámásolom a cuccokat. Csinálok egy teljes törlést a régi lemezen és újra vissza rá az adat , majd megint belerakom az új HDD-t.

Ezek után akkor már jó lesz ?

(#27679) wbali


wbali
csendes tag

Sziasztok!
Synology NAS-t szeretnék vásárolni a közel jövőben, már meg is van a 3 kiszemelt, csak nem vagyok biztos, hogy melyik lenne a legjobb választás. Használatban elég általános lenne, torrent, adattárolás, film nézés, php development gép. A 3 kiszemelt a DS216j, DS216play és a DS216+II. Eddig a legjobban a DS216+II tettszik, mivel erős és hosszútávra tervezem. Viszont nem vagyok benne biztos, hogy erre a felhasználásra megéri az a mennyiségű plusz pénzt. Ez a video transzkódolás nem igazán tiszta, hogy miért is jó, pl egy okostvvel. Amiért kicsit még e felé húz a szívem az az Intel proci, de kétlem, hogy az ARM procik nem tudják kiszolgálni az igényeimet (itt igazából a sok párhuzamos torrent miatt aggódom, hogy nem bírja úgy). Lehet, hogy ez a pár dolog nem érne ennyi pénzt, vélemény?
Előre is köszi a segítséget!
w

(#27680) Borisz76 válasza kimi02 (#27678) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, sajnos csak így tudod megoldani.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27681) Borisz76 válasza wbali (#27679) üzenetére


Borisz76
veterán

Idéznék a készülő összefoglalóból :

Download Station le és feltöltési sebesség:

A maximális le/fel töltési sebességet KB/s lehet megadni.
Ha az érték "0" , akkor elviekben nincs korlátozás.
Tehát a teljes sávszélt ki fogja használni.
Azért csak elviekben mert egy belépő szintű nassal sosem fogunk 100 MB/s-os le vagy feltöltést elérni.
Miért is ? Hiszen a HDD tudja....a kábelek gigabitesek és ma már olcsó az optikai net.

A mai modern számítógépekhez képest jóval gyengébb,lassabb processzorral vannak szerelve ezek a hálózati adattárak.Egyszerűen kevés a CPU teljesítmény a hálózat teljes kihasználásához.
Egy belépő szintű NAS-al 8-10-12 MB/s sebesség érhető el.
Egy fejlettebb Intel processzoros rendszer 30-40 MB/s tud.
Ugyanakkor egy NAS általában 24/7 megy , tehát amíg dolgozunk / alszunk lejön az anyag.
Sőt...távolról is indíthatjuk a letöltést.Mire hazaérünk ott lesz a HDD-n.

Ebből következik , hogy aki gyorsabban akar töltögetni az felejtse el a gyengébb ARM-es megoldásokat.
Nyúljon mélyebben a zsebébe és Intel CPU-val szerelt szerkezetet válasszon.

Valamint egy hozzászólás a Transzkódoláshoz :

[Link - Transzkódolás hozzászólás.]

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27682) kimi02 válasza Borisz76 (#27680) üzenetére


kimi02
őstag

Ok.

Köszi a segítséget !
:R

(#27683) _ak_ válasza Borisz76 (#27681) üzenetére


_ak_
addikt

Arról esetleg nem volt szó, hogy a 8-12MB/s csak a Download station-el érhető el vagy a Transmissionnek is boldogulnia kellene?

216j-m van csak és a letöltési sebesség 5-6MB/s (100 Mbit-es net). Próbáltam utána olvasni a témának és bár ténylegesen a gyenge hardvert hozzák fel, de ezt pár helyen kiegészítették azzal, hogy a TM csak egy magot tud használni. Ezért nem látszik a proci terhelésén, hogy az a szűk kereszt metszet, ill. ezért sem nőtt a letöltési sebesség az évek során a gyengébb NAS-okon. Ellenben a DS 2 magot us megmozgat, ezért lehet azon valamivel gyorsabb a letöltés.

Ez igaz lehet?

Nem dőlök én sem a késembe emiatt, csak furcsálltam, hogy az elméleti max felénél nem volt még gyorsabb, holott a resource monitor szerint csak ~30-40% erőforrás van használatban.

Let's begin, de gozaimasu!

(#27684) Borisz76 válasza _ak_ (#27683) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen, az könnyen elképzelhető, hogy a Transmission és a DS nem egyformán használja a CPU-t.

Mivel én csak a DS-t használom és a max letöltési sebességem itt németben ( ADSL ) 1.3 MB/s ezért nem igazán tudok ebben határozott véleményt mondani.

Amit írtam az az itteni fórumozók tapasztalataiból összeválogatott infó.

Talán van olyan fórumtárs közöttünk akinek gyors a nete és ki is próbálta mindkét klienst.
Remélem kapunk rá kielégítő választ.

Ha így lesz , akkor az az infó is megy majd az összefoglalóba.

Mod:

" Transmission telepítése, beállítása " bejegyzést,cikket írna valaki ?

Valaki , aki esetleg mostanában csinálta és még frissek az élményei.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27685) kimi02 válasza Borisz76 (#27676) üzenetére


kimi02
őstag

Na , megcsináltam ahogy írtad de nem tudtam választani , hogy milyen kötetet akarok.
Automatikusan SHR lett.

Egy lemezzel lehet egyáltalán választani , hogy milyen kötetet akarok ?

[ Szerkesztve ]

(#27686) Sanya válasza kimi02 (#27685) üzenetére


Sanya
nagyúr

1 lemezen tökmindegy.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27687) Aethel


Aethel
aktív tag

Üdv!

Phyton frissítés után leült a Deluge és nem tudom elérni a webes felületet.

Naplóban ezt írja:

"Deluge Client connection made from: 127.0.0.1: -és itt próbálkozik a portokkal folyamatosan-"
"Deluge Client disconnected: Connection to the other side was lost in a non-clean fashion: Connection lost."

Reggel óta ezzel nyűglődöm, viszont legyalulni nem merem az egészet mert több mint 500 torrent van benne amire sajálnám az időt újra berakosgatni :D

De ahogy néztem elindul a progi és tölt is rendesen, csak ezt a k* webes felületet nem érem el update óta.

Ja igen, a DSM is frissült 6.0.2-8451 Update 8-ra.

Egyébként Connect Manager-en belül (deluge) azt írja hogy Online a host (127.0.0.1:58846) de Connect-re kattintva semmi nem történik csak a naplóban leírt dolgot ismételgeti.

(#27688) kimi02 válasza Sanya (#27686) üzenetére


kimi02
őstag

Az igaz de akarok rakni bele egy másikat ott meg automatikusan tükrözést csinál ami nekem nem kell.
A tárhelyet szeretném bővíteni , nem tükrözni.

(#27689) Borisz76 válasza kimi02 (#27685) üzenetére


Borisz76
veterán

Na alakul.
Átmásoltad az adatokat a belsőre ?
Ha igen akkor :
Teendők - angolul.

Belépés után :

Ellenőrizd, hogy a kötet állapota : "Normál" e ?
Ha nem akkor javítani kell.

Ha megvagy akkor kapcsold ki a NAS-t.
Tedd bele az új lemezt.

Bekapcsolás és bejelentkezés után keresd meg a :

Főmenü / Tároláskezelő / Kötet / Kezelés fülnél :

A kötet bővítése merevlemezek hozzáadásával pontot.

Ez :
( Itt látható a kötet állapota is:
- Zöld színnel írja ha normál,
- Pirossal írja ha leromlott. )

Ez a folyamat a meglévő kötetedet terjeszti ki az új merevlemezzel.
Tehát a 2 lemez 1 nagyobb kötetet fog alkotni.
Nő a tárhelyed...cserébe nincs "biztonságban" az adat.
Ha valamelyik HDD behal, akkor ugrott az egész.
Ha fontos adatok is vannak a NAS-on , akkor érdemes egy külső USB-s vinyóra mentened.
Ez a biztonsági mentés "Minimuma". Ezt csak fokozni lehet :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27690) #56573440 válasza Borisz76 (#27689) üzenetére


#56573440
törölt tag

Most lehet hogy én értem félre és ez esetben elnézést, de ha egy shr kötetet így bővít második lemezzel, akkor nem az van, hogy ahogy írtad raid 1 felállás lesz? Akkor meg a 3 tb-s lemezből nem hogy nem bővül, de 1 tb megy a levesbe, és nem is használja a rendszer, a maradék 2 tb-t meg tükrözi a meglévővel. Ha meg védelem nélküli shr-t csinál, az kvázi jbod, ami meg nem szerencsés, ha egyik lemez borul akkor az szívás.

Nem lenne egyszerűbb simán új kötetként hozzáadni ilyenkor az új lemezt tároláskezelő/kötet/létrehozás, aztán meg vezérlőpult megosztott mappa és az új kötetenek létrehozni egy újat? Persze ebben az esetben nem egy darabb nagyobb kötet lesz, hanem egy 2tb meg egy 3 külön, de szerintem ez inkább járhatóbb út. :B

(#27691) Borisz76 válasza #56573440 (#27690) üzenetére


Borisz76
veterán

:R

Természetesen hozzá lehet adni új kötetként is és az lesz amit írtál :

2 lemez...2 db kötet.

Vagy amit én ajánlottam , Bővítésnél :

2 lemez 1 kötetként.

Majd eldönti a tulajdonosa.

Bár tény , hogy a 2 lemez / 2 kötet felállás "biztonságosabb" olyan szempontból, hogy 1 lemez pusztulása esetén csak az azon lévő adatok tűnnek el.

Viszont ha Kötet1-n vannak fontos adatok egy mappában azt lehet "menteni" a Kötet2-re egy mappába.
Fontos adatok duplikálva, akár időzített mentéssel is.

Akkor viszont a

Tároláskezelő / Kötet / Létrehozás lesz a nyerő pont.

( Erről viszont nem tudok most képet berakni....foglalt az összes fiókom.
A "Létrehozás" menüpontom szürke. )

Amúgy nem volt dolgom még 2 fiókos NAS-al.
Én egyből a "mély vízbe" ugrottam 12 fiókkal és kezdetben 4 lemezzel.
Azért kellett a 4 lemez, hogy 2*4 TB kötetet tudjak csinálni 2 lemezes védelemmel : SHR 2
S idővel ezt a kötetet bővítettem ki...4 alkalommal, alkalmanként 2 lemezzel.

Mod :
Nem rontom tovább a levegőt, inkább alszom mert éjszaka meló volt.
És még ma este is lesz....a fene :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27692) Sanya válasza kimi02 (#27688) üzenetére


Sanya
nagyúr

akkor joilet kell neked

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27693) #56573440 válasza Sanya (#27692) üzenetére


#56573440
törölt tag

Elütötted vagy ez mit fed? google se mondott közelebbit joined-re se :D

(#27694) gyugyo79 válasza Borisz76 (#27684) üzenetére


gyugyo79
addikt

Akik néha / nem is néha segíteni szoktak jegyezzék meg ha lehet mert még többet tud/tudnak a jövőben , hogy a download station is a transmisson -t használja a torrentek letöltésére. Bárki megnézheti ha használja a download stationt akkor látja az erőforrás figyelőbe a transmissond -t futni. ( Borisz76 nem neked szól elsősorban ami most jön)

A különbség az alternatívan letölthető és a ds által használtban ott van, hogy a Synology rengeteg mindent átírt a konfig fájlban. Gyorsan hozzá is teszem mára és már jó ideje csak pozitív dolgokat.
Míg régen a DS által használthoz is lehetett a Transmisson GUI -t használni már nem. Ez pont a konfig fájl mássága miatt van. Át lehet írni most is úgy a DS által használtét úgy, hogy a GUI-val hozzá lehessen csatlakozni csak rendesen vezérelni nem lehet. Úgy is át lehetne írni de a DS induláskor azt a részt vissza írja a konfigba így semmi értelme.
Az egyetlen különbség a 2 közt mint ebből is látszik az a GUI (felület amit látsz és amin keresztül használod)

Miben jobb a DS használata főleg annak aki nem is annyira ért hozzá :
Van működő RSS feed kezelése.
Hard linkel megoldott fájl kezelés.
Kevesebb macera a beüzemelése / beállítása.
Sokkal funkció gazdagabb alap állapotában.

Mi nincs már.
A transmisson GUI -n való vezérlés (kezelő felület)

Ha ezek után megnézzük, hogy az utóbbi időbe időről időre az jön elő, hogy miért gyorsabb a le/fel töltés DS-ben mint a Transmissonben láthatjuk, hogy sokakat mennyire meg tudnak téveszteni elnevezések, a fejem meg akkor fogom a legjobban amikor olyan kezd el transmissont telepíteni "mert azt hallotta az jobb" akinek a DS is teljesen jó lenne ha nem jobb ...

[ Szerkesztve ]

(#27695) Madwe válasza gyugyo79 (#27694) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hozzáteszem ds get van mobilra (mondjuk amikor átnevezték akkor pont nem működött pár napig de már elvileg jó) amivel lehet azt is menedzselni mint a transmission remote-al, valamint gépen chrome pluginok is léteznek hozzá, így ott se szükséges távolról belépni weben... gyk. nincs semmi előnye így a transmissionnek, legalábbis én nem tudok róla

(#27696) Aethel válasza Aethel (#27687) üzenetére


Aethel
aktív tag

Feladom, eddig vakaróztam vele.
Most valahogy vissza kéne állítani a python-t a régebbi verzióra amire szintén nem találtam megoldást. Egyáltalán lehetséges?

(#27697) Valkűr


Valkűr
őstag

Sziasztok! Kellene egy gyors segitség, valszeg valamit elbaxtam :( Adott a nasban egy 1 terrás HDD. Ezt szerettem volna bőviteni és bele tettem még egyet, de valszeg rosszul adtam hozzá mert nem látja külön kötetnek. 1 kötet 1 lemez és 2 lemez amit lát. Gondolom valamiért nem figyeltem és tükrözést vagy védelmi kötetet készitett. Mit tudok tenni ebben az esetben? Uszott az összes cuccom és törölni kell a kötetet, mert a 2 HDD lemezhez nem férek hozzá. Elég faszul van ez igy megoldva szerintem. Kérem aki tud segitsen, igy fest a dolog most.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#27698) TomAce


TomAce
tag

Sziasztok,

Most szeretnek NATot venni es felmeerult par kerdes.
Jelenleg Huawei GPON-ra van LAN-al kötve egy Asus RT-Acu66, azon pedig USB-vel, egy 3TB WD Elements.
Az Asusba epitett download master jelenleg max 3 MB/s-el tud torrentezni, ezert szeretnek vmit ami azert legalabb 100 MB/s-t, vagy tobbet tud.

Az megolda ha a routeremet lecserelem egy Synology RT2600ac router NAS-funkciókkal (2×1,7 GHz CPU, 512 MB RAM) -ra es arra kotom ra a WD elementset?, mi itt a maximum letoltesi sebeseg?, van ebben a routerben bepitett download manager?

Vagy erdemesebb egy venni egy Synology DiskStation DS216+II (2-lemezes NAS (2×1,6-2,48 GHz CPU, 1 GB RAM) WD Red 3 TB (WD30EFRX) -val? Es itt mi a maximum sebesseg amit el lehet erni?

Koszi!

(#27699) Madwe válasza TomAce (#27698) üzenetére


Madwe
nagyúr

A torrentezés nagyon prociigényes. A synoból az erősebbek 20-30MBpst tudnak, egy routerre kötött merevlemez annyit se fog tudni. Ha neked 100MBps kell, akkor építened kell normális procival, ami erősebb (s többet is fogyaszt) Illetve ugye vannak 4-500+ezres corporate synok, azok ki tudják tolni magukból ezt sztem.

Mellesleg miért kell 100MBps, nem elég az h 24/7 tudsz torrentezni s messziről is tudod menedzselni (munkahelyen elindítod a letöltést s mire hazaérsz már lent is van pl)

[ Szerkesztve ]

(#27700) Essejó


Essejó
veterán

Simán menüből. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.