Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28029) MrCsiT válasza Kovács Elemé (#28023) üzenetére


MrCsiT
addikt

Sajnos, abban igazad van, hogy a zsarolóvírusok - már, ha bejut - akkor vélhetően minden, a hálózaton elérhető gépre el akar majd jutni: Borisz76 biztosan tudja, hogy a hagyományos víruskeresők - melyek adatbázis alappal, bizonyos kódokat (mintákat) keresnek a már ismert vírusok felismeréséhez - a 0 day vírusokkal (és köztük a zsarolókkal) nem fognak tudni mit kezdeni.

Azonban, amellett, hogy erre a reális veszélyre felhívtad a figyelmet - ha pl. Borisz76 egyik családtagja figyelmetlenül megnyit egy e-mail csatolmányt, máris baj lehet - én azt gondolom, Borisz76 biztosan tudja, hogy az adatainak a mentését, semmiképpen sem a NAS-on fogja tárolni, hanem vagy

A, külső meghajtón, amit leválaszt a NAS-ról a mentés elkészülte után;
B, földrajzilag elkülönült helyre végez távoli szinkronizálást, ahol a Synology által nyújtott verzió lehetőséget is kihasználja

tehát, csak azért, mert akár az egész NAS-t lekódolja egy zsaroló, csak egy "hmhm" hagyja el a száját, és mosolyogva nyom a NAS-ban lévő lemezre egy formázást. :DDD

Abban -nak van teljesen igaza, hogy nem az volt a kérdés, hogy milyen módon lehet a NAS-t megvédeni a zsaroló vírusoktól, hanem az, hogy hogyan lehet a legegyszerűbben elérni a köteten létrehozott mappát.

Amúgy, Borisz76: a Synology által létrehozott, Photo és egyéb mappákat is gond nélkül áthelyezhetem a (példaként írt) "Adattár" megosztott mappába? :F Mert ha nem, akkor csak nem teljes a megoldás: én most pl. a Photo Station által használt Photo megosztást külön kötetként csatolom fel. :U

Kérlek, Kovács Elemé, írd meg, hogy ezt a problémát Te hogyan oldod meg otthon/munkahelyen/bárhol, ahol Synology NAS-t használsz? Gondolom, van erre valami jó megoldásod? :F

[ Szerkesztve ]

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.