Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27201) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
Biztonsági szempontból van különbség, hogy QuickConnect-et állítok be vagy távoli hozzáférést xy.synology.me címmel?

(#27202) paolinho válasza Mauzes (#27192) üzenetére


paolinho
őstag

Nálam is volt ilyen probléma. Nekem a UPC egy Ubee EVW3226-os modem-router-rel szolgáltat. Ha fellépsz a modemre, akkor a SPECIÁLIS menüfül alatt kell legyen egy PORTTOVÁBBÍTÁS almenü. Itt kell megadnod a szükséges adatokat, és akkor távolról is el fogod érni a NAS-t.
Ha nincs a SPECIÁLIS alatt PORTTOVÁBBÍTÁS opció, akkor a modemed IPv6-on megy. Ezt én a MyUPC-ből át tudtam állíttatni IPv4-re (csak egyszer van rá így lehetőség), ami visszaadta a hiányzó beállítási alternatívákat, és eztán már kivitelezhető volt a csatlakozás távolról a NAS-hoz.

(#27203) Mauzes válasza kaciokos (#27193) üzenetére


Mauzes
őstag

Szia!

A WAN IP-t nézzem a router felületén?

WAN IP: 192.168.0.178, ez más, mint amit a linkelt oldal kiír.

(#27204) Borisz76 válasza Seraph 16 (#27200) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha Synology NAS-ban gondolkodsz akkor a Raid5 helyett az SHR-t javaslom 1 vagy 2 lemezes védelemmel.
Későbbiekben könnyebb bővíteni, rugalmasabb a rendszer.

+ a rendszeres mentés külső tárhelyre vagy felhőbe a fontos adatokról.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27205) Seraph 16 válasza Borisz76 (#27204) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi a tippet! :) igen, 416j lett.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#27206) niiks


niiks
csendes tag

Most kezdem el beüzemelni a NAS-t. (DS216play) Sokat utána olvastam, de nem egyértelmű mi a menete a következő alap beállításnak.
Jelenleg egy 3 GB-os lemez van benne. Ezt ezt szeretném egy "sima" kötetként beállítani. Később egy másik hdd-vel bővítem, amit egy szintén egy sima külön kötetként kezelném majd. Időnként biztonsági mentést csinálnék az egyik lemezről a másikra. A következő kötetet hoztam most létre.

Ez takarja azt amit én szeretnék létre hozni? Ha nem, akkor mit kell csinálom? Köszönöm!

(#27207) Madwe válasza paolinho (#27202) üzenetére


Madwe
nagyúr

Célszerűbb a modemet bridge módba rakni router módból, s akkor biztos nem lesz gond egyéb esetben sem. 1 router elég egy hálózatra, 2 már sok :D

A quickconnectes relaynél biztonságosabb a ddns-es rendszer, vpnen keresztül pláne.

[ Szerkesztve ]

(#27208) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
Ha DDNS-el akarom elérni kívűlről a NAS-t akkor a routerben a http portot (https tanúsítványt még nem tudtam beszerezni) kell irányítanom a NAS fix IP-jére? :B

(#27209) Gabis válasza Gabis (#27208) üzenetére


Gabis
őstag

Sikerült beállítani a DDNS-t.
Az normális, hogy mondjuk úgy tudom elérni a felhasználói felületet, hogy xy.synology.me:port ?
A VPN is működik. Legalábbis telón sikerült.
Belső hálózaton is érdemes beállítani VPN-t? Igazából arra szántam, hogy ha külföldön tartózkodnak a kollégák akkor VPN-en keresztül tudjanak csatlakozni.

(#27210) bigdady válasza Gabis (#27209) üzenetére


bigdady
nagyúr

VPN-t hogy csináltad? Én is gondolkodtam már rajta de nem vágom

(#27211) Gabis


Gabis
őstag

Eléggé kezdő vagyok ebben a témában, szóval várd meg míg valaki okosabb rábólint.
- VPN server-t feltelepítettem.
- OpenVpn-t aktiváltam. Alapértelmezett portot megváltoztattam, ami a Routeren és a NAS tűzfalán is engedélyeztem.
- Konfigurációt kiexportáltam, módosítottam az .ovpn-t, ezt a sort "remote YOUR_SERVER_IP saját_port" átírtam "remote saját_név.synology.me saját_port"
- Telóra feldobtam az OpenVPN Connect-et
- a módosított .ovpn-t feltöltöttem a telóra majd beimportáltam a OpenVPN Connect-be
- megadtam a belépési adatokat és ennyi

(#27212) heroldbalu


heroldbalu
tag

Valaki használja a Surveillance station-t a synology-n ?

melyik böngészőben lehet megjeleníteni az élőképet ? Chromban és Mozzilában is próbáltam, de mindegyikben az NPAPI hiányára panaszkodik. Így viszont mindig csak a felcsatolt mappában tudom megnézni a felvételeket.
Ki mivel, hogyan használja ? (iPhone app megvan, de gépen is szeretném)
Köszönöm.

Synology, iPhone

(#27213) kulu22 válasza heroldbalu (#27212) üzenetére


kulu22
aktív tag

IE-ben kifogástalan

Ahogy nézem, nem is fog menni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#27214) paolinho válasza Madwe (#27207) üzenetére


paolinho
őstag

Ha bridge-be teszem, akkor mi fogja a router szerepét betölteni? Az nem akkor játszik, ha egy külső router-t kötök az Ubee-hez?

(#27206) niiks: Szerintem ennél a kötet formánál alapból SHR-re formáz a nas, ami ha beteszel mellé egy másik meghajtót, és azt is így telepíted, akkor egyben fogja látni a két meghajtót. De Te mintha azt írtad volna, hogy külön kötetként szeretnéd kezelni később a 2. vinyót. Ahhoz pedig jobb megoldás lenne ha a kötetet JBOD Raid típusra formázod.

[ Szerkesztve ]

(#27215) MrCsiT válasza Sanya (#27117) üzenetére


MrCsiT
addikt

A dyndns.hu ingyen van. Maga a Synology eszköz, a dyndns fülön hozzáadva szinkronizál vele.
Semmilyen további beállítást, telepítést, "kattongatást" nem igényel.

A válaszideje nálam kategóriákkal jobb, mint a synology,me: másodpercekig vártam korábban a DSM felületre távolról, dyndns.hu-val meg nem.

Maradt kérdés? :)

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#27216) niiks válasza paolinho (#27214) üzenetére


niiks
csendes tag

De a JBOD Raid az nem pont össze fogja fűzni a két kötetet? És ha az egyik hdd meghal, akkor a másikról is elveszik az adat? Közben még olyat olvastam, hogy alap (basic) kötet kell létre hozni és akkor fog a két hdd egymástól különállóan működni. Félre értettem valamit?

(#27217) Konflikt válasza heroldbalu (#27212) üzenetére


Konflikt
addikt

sajnos csak IE-ben megy, pont az altalad irt korlatozas miatt (NPAPI)
bovebben erre.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#27218) Konflikt válasza Seraph 16 (#27205) üzenetére


Konflikt
addikt

SHR temaban erre erdemes olvasgatni
a 2 lemezes vedelmet (ami a RAID6-hoz hasnolo) SHR2 neven talalod meg.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#27219) Konflikt válasza Seraph 16 (#27194) üzenetére


Konflikt
addikt

RAID10-nel csak a legjobb esetben eshet ki a lemezek fele. ha nincs szerencsed, akkor pl. egy 12 lemezes RAID10-ben ket lemez meghibasodasa mellett is tortenhet adatvesztes. ehhez persze az "szukseges" hogy pont egy tukor (RAID1) mindket lemeze essen ki.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#27220) bigdady


bigdady
nagyúr

Hali

Google driveból kéne leszednem nasra egy fájlt. Hogyan tudnám megoldani? Please help

[ Szerkesztve ]

(#27221) Seraph 16 válasza Konflikt (#27218) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszi szépen! SHR-t választottam végül. Picit utána olvastam, és a legtöbb helyen ajánlották, úgyhogy ez lett. 4 lemeznél még bevállaltam a sima SHR-t (raid5), és kap mögé egy biztonsági mentést külső tárhelyre.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#27222) Madwe válasza bigdady (#27220) üzenetére


Madwe
nagyúr

Letöltöd gépre s feltöltöd nasra:D

Amúgy ha állandó megoldást keresel, akkor a csomagkezelési központban a cloud sync app lesz az, amit keresel

(#27214) paolinho De, csak úgy jött le a beszélgetésből h nálad is az a helyzte, bocs nem szóltam:)

(#27223) Intelligencs

Használ valaki 8TB-os WD Red-et? Az árukeresős hozzászólás kissé elbizonytalanított:

"Hátrányok
Sajnos működés (seek) közben rendkívül, elviselhetetlenül hangos. Synology NAS-ban használok 4db-ot (kompatibilis vele) , és, míg korábban egy 4*3TB konfiguráció teljesen hangtalanul tette a dolgát a nappaliban, ezt ki kellett vinnem a konyhába (nem kis kábelezési munkával) , mert elviselhetetlen volt a hangja. Mondom ezt úgy, hogy a 80-as évektől használok különböző merevlemezes konfigurációkat, de ilyet még nem hallottam."

A 6TB-osról nincs ilyen kritika.

The Amiga, Born a Champion

(#27224) Borisz76


Borisz76
veterán

Frissítés érkezett : Version: 6.0.2-8451-7

Restart megvolt.
Érzésre mintha most lassabban állt volna fel a rendszer...

DS újból ellenőrzi a torrent állományokat, majd ami 100%-os azt állítja is vissza seedelni.

Szóval...robogunk tovább :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27225) Sanya válasza bigdady (#27220) üzenetére


Sanya
nagyúr

Saját google drive accountból vagy máséból?

Máséból: a megosztási linket beledobod a download stationbe.

Saját: a file stationben felcsatolod mint google accountot,(vagy box, vagy dropbox, vagy onedrive...) És ha megvan, akkor böngészheted a filekezrlővel és ctrl + c és ctrl + v.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27226) Sanya válasza MrCsiT (#27215) üzenetére


Sanya
nagyúr

Értem. Dyndns.com-ról volt szó.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27227) WaterWave


WaterWave
veterán

lehet tudni mikor kerül ki a végleges 6.1 rendszer?

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#27228) bigdady válasza Sanya (#27225) üzenetére


bigdady
nagyúr

Dowload station nem inditja el sajna.
Nem saját de másolatot raktam már sajátba de úgy sem akarja.

Cloud sync meg mintha csaknfeltölteninakarna le nem látja

(#27229) bigdady válasza Sanya (#27225) üzenetére


bigdady
nagyúr

Csak egy view fájlt tölt le pontosabban a ds. :U

Filestationba felraktam a drivot látja is elindítottam hogy másolja be a video mappámba most dolgozik, remélem összejön :R

[ Szerkesztve ]

(#27230) Sanya válasza WaterWave (#27227) üzenetére


Sanya
nagyúr

Április körül.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27231) WaterWave válasza Sanya (#27230) üzenetére


WaterWave
veterán

köszi

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#27232) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
Nincs esetleg arra mód, hogy amikor létrehozok egy felhasználót akkor csak a gyökér mappa jogosultságait tudjam állítani?
Tegyük fel, hogy van egy Munka megosztott mappa. Ebbe kerülne bele 40-50 almappa. Ha csinálok egy Fordito felhasználót akkor az lenne a tuti ha a jogosultságoknál a Munka gyökérmappát ki tudnám bontani és kiválasztani azokat az almappákat amihez olvasási vagy írás/olvasási jogokat adhatnék. :B

(#27233) kulu22 válasza heroldbalu (#27212) üzenetére


kulu22
aktív tag

Esetleg natív kliens (menüben: klienskezelés) ? Már ha windows-on használnád.

(#27234) Tuomas


Tuomas
addikt

Boldog, karácsonyt mindenkinek! :))

We were here

(#27235) bigdady válasza bigdady (#27229) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nem töltött le semmit csak egy xxx másolata fájl lett ott de ds video nem látja :Y

(#27236) llacee válasza heroldbalu (#27212) üzenetére


llacee
őstag

Megbizhato cimkent fel kell venni a bongeszokben a nas ipt es menni fog.ie vel hasznalom.

[ Szerkesztve ]

(#27237) *miklos*


*miklos*
csendes tag

Sziasztok!

Én is csatlakozom a synologyai egyházhoz, és lenne is egy kérdésem: a hdd hibernálását bekapcsoltam, de nem tűnik úgy, mintha hibernálódna a beállított idő elteltével. Ugyanúgy kotyog a vinyó, mint éberen, és azonnal rendelkezésre áll a nas, ha a belső hálózatról rálépek. Naplóban nem szerepel, bár lehet, hogy nem is kell. Volt valakinek ilyen problémája? Esetleg hdd típus-függő?

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#27238) bigdady válasza bigdady (#27235) üzenetére


bigdady
nagyúr

Bakker át kellett csak nevezni másolatról szóval bejött a drive filestationhoz csatolása :) köszi

(#27239) llacee válasza *miklos* (#27237) üzenetére


llacee
őstag

Valamilyen szolgaltatas tartja ebren.Mik futnak rajta?

(#27240) Seraph 16 válasza *miklos* (#27237) üzenetére


Seraph 16
őstag

Első indításkor bejelentette, hogy ellenőrzi az összes lemezt a háttérben, ami elég sokáig tart. Nem lehet, hogy nálad is még ez megy, és azért nem hibárnálódik?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#27241) Celtis


Celtis
veterán

Sziasztok,

Egy Synology NAS üzembe helyezésével bajlódom. DS215j, DSM 6.0.2-8451 Update 6.
Az alap beállításokkal megvagyok, és szeretnék egy webes fájlmegosztást bekonfigurálni. Létrehoztam egy webshare nevű megosztott mappát, és szeretném quickconnecttel egy böngészőből elérni. Létrehoztam hozzá egy csak olvasási joggal rendelkező usert (webguest). De itt elakadtam.

A http://QuickConnect.to/MyNAS_ID linken a webguest userrel nem enged bejelentkezni.
A http://QuickConnect.to/MyNAS_ID/webshare linkkel is próbálkoztam, de itt meg "Elnézést, a keresett oldal nem található." hibát kapok. A gyárilag definiált http://QuickConnect.to/MyNAS_ID/photo link működik, bejön a photostation.

A mobil applikációval működik az elérés, de én sima böngészőből is szeretném használni.

Hogyan kell egy egyszerű webes fájlmegosztást bekonfigurálni, mit rontok el?

[ Szerkesztve ]

(#27242) Patice válasza Celtis (#27241) üzenetére


Patice
Topikgazda

A Vezérlőpult --> Alkalmazásportálban engedélyezd az "aliast" a Files Station számára is + megfelelő (http vagy https) porttovábbítás kell routerben hozzá.

Azt nem tudom, hogy az alias átnevezhető-e, ha nem, akkor a http://QuickConnect.to/MyNAS_ID/file címen fogjátok elérni, vagy https, ha megy a certificate is. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27243) Celtis válasza Patice (#27242) üzenetére


Celtis
veterán

Köszi, sikerült.

Van egyébként olyan cloud-szerű megoldás, hogy különböző embereknek különböző fájlokhoz adok hozzáférési jogosultságot minél egyszerűbben?

(#27244) RedCat


RedCat
senior tag

Ki milyen torrent klienst használ a nason? Nekem eddit transmission volt (van), de a ds214 képtelen 40-50%-nál jobban kihasználni a netet. 120/10-es netem van, de max 5-6 MB/s-el (40-48Mbit/s) tölt.
PC-n kipróbálva jön 15MB körül, azaz a nas környékén van a hiba.

(#27245) bigdady válasza RedCat (#27244) üzenetére


bigdady
nagyúr

Download station

(#27246) lajos75 válasza RedCat (#27244) üzenetére


lajos75
senior tag

Ez a Nas nagy valószínűséggel ennyit tud.
Mit vársz el egy 2x1000MHz Procitol és 512Ram-tól :F :W

(#27247) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Mit tehetek ha a Video Station úgy döntött, hogy ő többé nem hajlandó indexelni?
2 napig indexelést mutatott folyamatosan.. Restartoltam a NAS-t semmi.. Most újratelepítettem az alkalmazást, töröltem az egész adatbázist de szintén semmi...

Az utolsó 3 filmet nem adta hozzá a könyvtárhoz így bukott ki az egész 2 napja...

:F

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#27248) RedCat válasza bigdady (#27245) üzenetére


RedCat
senior tag

Kipróbáltam a DL Stationt. Ezzel 10-12 MB-ig felmegy. De ehhez létezik valami külső kliens? Vagy hogy adsz hozzá pc-n egy torrentet? Mindig belépsz a nas webes felületére?
Miért lehet ekkora különbség a DL station és a transmission között?

rtorrentet próbálta valaki?

(#27249) Kicsimix válasza RedCat (#27248) üzenetére


Kicsimix
őstag

DS Get-el lehet irányítani.. Mobil áruházakban megtalálod.. (Android,IOS)

Szerk;
Esetleg a Download Station bővítményt leszeded a Chrome-hoz és akkor tudsz NAS-ra tölteni egyből.

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#27250) Kicsimix válasza Kicsimix (#27247) üzenetére


Kicsimix
őstag

Egy kis pontosítás...

A problémám egész pontosan az, hogy azt írja Indexelés de a háttérben semmi nem történik látszólag.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.