Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27901) gyugyo79


gyugyo79
addikt

Mindegy mivel lépünk be ssh - n root al nem lehet. De amikor su val indítjuk a parancsot azt root ként történik úgyis.
Amúgy ha úgyis kiveszed nézb meg, hogy cp vel működik e. Ugye itt másolnád az új helyére vagyis cp másol mv áthelyez. Utána a törli az első helyre mutató linket a var ból és utána csinál az újhoz.

[ Szerkesztve ]

(#27902) envagyok válasza gyugyo79 (#27901) üzenetére


envagyok
veterán

Már késő.
Tegnap mérgemben letöröltem mindent, aztán újra telepítettem másik hdd-re.
Viszont amiatt lesz ez érdekes később, amikor mondjuk wordpress-ben már komoly kis weboldalam lesz, vagy amikor mariadb-ben nagy adatbázisok.
Akkor hogyan fogom azt átvinni hdd csere esetén?
Hihetetlen, hogy nincs erre kényelmes megoldás.
Vagy legyen minden köteten tükör, vagy ugyanúgy, ahogyan a megosztásokat is pakolom hdd-ről hdd-re, meg kellene oldani az appokat is.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#27903) kaciokos


kaciokos
őstag

Elfelejtettem a jelszót, amivel a Transmission webes felületére tudok belépni. El van mentve a Transmission Remote GUI-ban, azzal használom általában, de most kéne. A DSM webes felületén viszont nem találom a Transmission beállításait, hogy meg tudjam változtatni. :( Help plíz.

(#27904) TomAce válasza Borisz76 (#27894) üzenetére


TomAce
tag

Honnan tudom megallapitani, hogy az UTP kabelem milyen?
Cat5E vagy Cat6 vagy vmi mas?

(#27905) gyugyo79 válasza envagyok (#27902) üzenetére


gyugyo79
addikt

De ez a megoldása pont amit linkeltek, át kell mindent állítani + másolni az új helyre.
Azért senki se rakja a fejedhez a pisztolyt, hogy másik kötetre rakd ezeket.
Normál esetben ami fontos senki sem tartja 1 db lemezen ha meg megvan a raid ilyenekkel nem kell foglalkozni csak sorba ki kell cserélni a hdd -ket.
Én azt se tudom milyen szinten tartanak / user szintű beállításokat itt az alkalmazások. De szerintem van aminél a fenti módszer nem is elég, hogy minden át legyen mentve egy komolyabb költözésnél ahol esetleg a / user részen is változik valami.
De ha nekem kellene és fontos lenne utána olvasnék alkalmazás specifikusan, hogy mi hol van és megcsinálnám + ha tényleg fontos nem törlöm le mérgemben.

(#27903) kaciokos
Synologyn talán a (nem használok transmissont synologyn) :
/usr/local/var/transmission/settings.json
és itt a rpc-password sort keresd meg.

(#27906) Madwe válasza TomAce (#27904) üzenetére


Madwe
nagyúr

Rá van írva a kábelekre, sok szövegezés legvégén szokott lenni (többször is ráírják hossz függvényében, egy darab szekvenciát kapj el s kövesd a végéig :)

(#27907) Gabis


Gabis
őstag

Szeretném a HTTP kapcsolatokat átirányítani HTTPS-re.
Tudna valaki segíteni tanúsítvány beszerzésében? :B

(#27908) Madwe válasza Gabis (#27907) üzenetére


Madwe
nagyúr

Control Panel - Security - Certificate - Add - Replace (majd next) - Get a certificate from Lets Encrypt - itt megadod a domainnevet ahogy csatlakozni fogsz rá (belsőt nem tudom generál e, de külsőt igen, xy.synology.me-t is pl) s az email címed majd next s meg is vagy, web ui majd újra kell töltsön s kész is.

Annyi, h az első létrehozásakor kell egy portforward a nasra a http s https protokollon (nem baj ha nem a gyári 80as stb) s amikor végeztél a fentebb írt certificate kreálással akár törölheted is ezeket a portforwardokat.

(#27909) #29810560 válasza Gabis (#27907) üzenetére


#29810560
törölt tag

DSM > Vezérlőpult > Biztonság > Tanúsítvány menüpont > Hozzáadás gomb > Új tanúsítvány hozzáadása rádiógomb

Let's Encrypt tanúsítvány (ingyenes, megújuló)

[ Szerkesztve ]

(#27910) TomAce válasza Madwe (#27906) üzenetére


TomAce
tag

Igen, de a kábel bent van a falban (5-6 éve), és azon a 10cm-n ami kilátszik nincs szöveg :(
Más mód nincs rá?
Szoftveres?

(#27911) Gabis


Gabis
őstag

Na ez tök jó...
Volt egy 2036-ig szóló tanúsítványom ami a replace miatt most ugrott egy 2017.04.19-ig szólóra.
Vagy ez jó így is? :B
Különben nagyon köszönöm, működik is a dolog. :R

(#27912) #29810560 válasza Gabis (#27911) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ombre! ... azt nem írtad, hogy van érvényes tanúsítványod. Replace-el (Létező tanúsítvány cseréje > Tanúsítvány importálása) bármikor visszatérhetsz a meglévőre.

A Lets's Encrypt - úgy tudom - kb. 3 hónapig érvényes, de folyamatosan megújul.

[ Szerkesztve ]

(#27913) Gabis válasza #29810560 (#27912) üzenetére


Gabis
őstag

És honnan importáljam be? Ahol ki kellett volna exportálni vagy rosszul gondolom?
Ha replace-t ajánl akkor már valaminek lennie kell.

(#27914) EstherDesir válasza Borisz76 (#27894) üzenetére


EstherDesir
újonc

Köszönöm. Mindkettőtöknek Borisz76 és E.Kaufmann.
Borisz, ha jól értem így a TP-LINK AP lesz és arra dugom a NAS-t. De a wifit továbbra is a ZTE router forja osztani, ami 10/100-as. Ezért ekkor még nem oldottam meg a problémát, hisz a NAS-hoz vezető út épp a ZTE kis sávszélessége miatt lesz ugyanolyan korlátozott. A hálóra kötött eszközökről nem érem el gigabiten.
Nem az kellene, hogy a TP-LINK ossza a wifit és ekkor a NAS-hoz való hozzáférés is gigabites lesz? Ekkor érthetően a ZTE-n kell tiltani a DHCP-t.
Jól látom?

(#27915) #29810560 válasza Gabis (#27913) üzenetére


#29810560
törölt tag

Hááát. ha van érvényes tanúsítványod, - amit a tanúsítvány szolgáltatótól kaptál 2036-ig - akkor kapnod kellett egy tanúsítványt és egy kulcsot (fájlok-ban).
No, azokat kell betallózni és betölteni.

(#27916) Gabis válasza #29810560 (#27915) üzenetére


Gabis
őstag

Alapértelmezetten fent volt mikor a DSM-et telepítettem.
A dobozban nem volt semmi... :U

(#27917) #29810560 válasza Gabis (#27916) üzenetére


#29810560
törölt tag

Akkor maradjunk annyiban, hogy nincs/nem volt tanúsítványod. :)

Most van. A Let's Encrypt-től. (Hála a Synology - Let's Encrypt kooperációnak.) :K

[ Szerkesztve ]

(#27918) gyugyo79 válasza #29810560 (#27912) üzenetére


gyugyo79
addikt

A synology.com -os ön aláírt tanúsítványa volt 99.99% (Amúgy ez van alapból mindenkinek). Azt ha véletlenül törölte sincs semmi ha be lett állítva a Lets's Encrypt -es tanúsítvány mivel az igaz, hogy 3 havonta frissül de nem ön aláírt .

Gondolom azt nem feltételezitek, hogy valaki vett tanúsítványt (2036 -ig !!!!), utána beállította rendesen, és utána itt tanácsot kér...

(#27910) TomAce
Ezt elolvasod és megnézed szemre látod e a különbséget. Ha van 2 eszközöd amik tudják a megadott sebességet és teszteled átmegy e.

[ Szerkesztve ]

(#27919) Gabis válasza #29810560 (#27917) üzenetére


Gabis
őstag

A synology-tól ezt nem tudom elkérni?
Vagy akkor nem is volt tanúsítványom?

Látom akkor ez úgymond nem is "normális" tanúsítvány volt?
Igen, synology.com -os volt.

[ Szerkesztve ]

(#27920) #29810560 válasza Gabis (#27919) üzenetére


#29810560
törölt tag

Ahogy gyugyo79 is írta. Tanúsíthatod önmagadat is. llyen tanúsítványod lehetett alapból.

... de, ekkor saját magad tanúsítod hogy Te, Önmagad vagy (illetve a szervered/domain neved azonos "Önmagaddal").
A Let's Encrypt esetén a nevezett szolgáltató "garantálja", hogy a domain név/e-mail páros Te vagy.

(#27921) #29810560 válasza gyugyo79 (#27918) üzenetére


#29810560
törölt tag

"Gondolom azt nem feltételezitek, hogy valaki vett tanúsítványt (2036 -ig !!!!), utána beállította rendesen, és utána itt tanácsot kér..."

Kövezz meg! ...de, a második hozzászólásból nekem valami ilyesmi jött le. (Csak mondjuk ...nem tudta, hol kell beállítani/importálni.) :K

[ Szerkesztve ]

(#27922) Gabis válasza #29810560 (#27920) üzenetére


Gabis
őstag

Ahamm értem.
Akkor no para, huhh.
Köszönöm a segítséget. Alapértelmezett portokat módosítottam. Külső ás belső portok különböznek. PC-n, mobilon működik a HTTPS. :R

(#27923) gyugyo79 válasza Gabis (#27919) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az volt az is csak ez jobb ami lett.
De itt van a synologys beszerzésének módja

(#27924) Gabis válasza gyugyo79 (#27923) üzenetére


Gabis
őstag

Köszönöm szépen. :R

(#27925) Madwe válasza Gabis (#27924) üzenetére


Madwe
nagyúr

Az alap synos valóban sokáig jó, de miután selfsigned, ezért arra panaszkodik majd a kliens hacsak nem importálod, ellenben a letsencrypt alapból zöld, s végtelenségig jó az is, csak 3 havonta megújítja magát (ez automatikus)

[ Szerkesztve ]

(#27926) EstherDesir válasza EstherDesir (#27914) üzenetére


EstherDesir
újonc

A Synologymat át kell helyeznem egy gigabites routerre, de az már be van állítva az eredeti routeren. Hogy fogom megtalálni az új routerre kötve, ha áthelyeztem? Nem akarja majd újrasetupolni a diskeket és ezzel törölni a most meglévő tartalmat? Előzmények itt.

(#27927) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!
A T féle Sagemcom-os routerből kezd elegem lenni.
A Syno-t csak az EZ-internet segítségével tudom elérni ftp-n keresztül, aminek beállításai a router újraindításakor (akadozó IP tv, sebességcsökkenés) elvesznek. Próbáltam fix ip-t adni a Syno-nak, szerintem a routerben is sikerül beállítani, de nem hozott változást. Jelen pillanatban a Popcorn lejátszómról nem tudom elérni a Nas-t, pedig jó a felh. név jelszó, hibára hivatkozik a Popi.
Mi lenne a a Sagem hulladékot megtartanám az IP tv miatt, és a Nas-t egy TP link routeren keresztül kötném rá?
Az idegbaj kerülget már..... :W :W :W :DDD

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#27928) Madwe válasza EstherDesir (#27926) üzenetére


Madwe
nagyúr

A synology automatikusan kapja az ip címét, s a routereden adtál neki fix ipt a dhcp poolban? ez esetben fogod, rádugod az új routerre, majd a router dhcp clients részén megnézed milyen ip címet kapott, mi a mac címe stb s beállítod ott is fix ipre. (esetleg ha ez nem megy start menü futtatás cmd s arp - a listázza az összes hálózaton található eszközt (hiszen az arp táblán szerepelniük kell).

Ha a synon jelenleg fix ip címet vettél fel a webes felületen, akkor azt egyrészt felejtsd el nagyon gyorsan a jövőre nézve :D másrészt még most, a jelenlegi routeredre kötve állítsd vissza automatikusra fixről.

(#27927) Digital Ha a jelenlegi modemet bridgebe tudod tenni, akkor minden probléma nélkül. Úgy tudom ettől függetlenül az iptvnek mennie kellene?

Ha csak router módban tud működni, akkor a belső elérést úgy ahogy meg tudod oldani úgy, h egy másik router is van a hálózatodban, de a külsőt már nem, vagy csak iszonyat szenvedések árán :D

[ Szerkesztve ]

(#27929) Digital válasza Madwe (#27928) üzenetére


Digital
addikt

Azt hiszem erről volt szó:
Router:

Nas:

Mással próbálkozhatnék-e?
A retkes Sagemcom-ban hogyan lehet törölni a DHCP klienseket?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#27930) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Bocsánat, mindig elfelejtem: mit kell beírni a hálózati meghajtóhoz? \\****.synology.me\MAPPA ? :F ezt nem fogadta el (Win10)

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27931) TomAce válasza gyugyo79 (#27918) üzenetére


TomAce
tag

Link

Meg igy is bajban vagyok, mert csatlakozo nelkul volt a falban, azt most rakott ra a Digis.

Viszont jon rajta 700Mb/s.
Illetve van rajta alufolia szeru szigeteles egy az osszes eren.
Illetve 5-6 eve lett vasarolva.

That vmelyik ezek kozul:
CAT5e - 1000 Mb/s átviteli sebesség
CAT6 - 1000 Mb/s átviteli sebesség
CAT7 – 10Gbit/s átviteli sebesség

[ Szerkesztve ]

(#27932) gyugyo79 válasza TomAce (#27931) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ha átmegy rajta az amire szükséged van ne foglalkozz vele, amit valószínűtlennek tartok, hogy CAT7 kábel lett volna mert arra a DIGI -s szerelő nem dobott volna fel csak úgy egy csatlakozót (Vagy ha igen akkor nagyon jól felszereltek és el vannak látva mindennel). Meg ha látnád az a csatit akkor nem igen merült volna fel benned, hogy milyen is :) ...

[ Szerkesztve ]

(#27933) TomAce válasza gyugyo79 (#27932) üzenetére


TomAce
tag

Link

Talaltam egy erdekes kepet allitolag, minel vastagabb, csavartabb az UTP kabel annal "jobb".

(#27934) EstherDesir válasza Madwe (#27928) üzenetére


EstherDesir
újonc

Rendben megvan a NAS a router csere után. A gigabites routerre váltással az eredeti 5 Mbps sebességhez képest kb. 10-11 Mbps-t értem el. Ez jónak számít, vagy még reszelnem kell?

(#27935) 4Grider válasza EstherDesir (#27914) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha egy gigabites swith-en lóg két eszköz és közöttük megy az adat, akkor annak gigabit körüli sebességgel kell mennie, a dhcp szerverhez nincs köze az adatfolyamnak.
Ha van egy erős (wlan-ra és LAN portokra is) routered, arra kell terelni az összes belső forgalmat. A külső (net felé menő) forgalmat meg csak elbírja az az eszköz, amit a szolgáltatótól kaptál.
NAS-t meg nem kötünk wlanra.

(#27936) Borisz76 válasza TomAce (#27933) üzenetére


Borisz76
veterán

Wikipédia - UTP kábel

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27937) Madwe válasza EstherDesir (#27934) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hát ha MB/s akkor igen, ha Mb/s akkor nem. Ha torrent akkor igen, de ha belső hálón másolsz adatokat (webes felületről indítva, mert úgy gyorsabb) akkor megintcsak nem.

(#27938) Borisz76 válasza EstherDesir (#27914) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha az AP beállítást megcsinálod, akkor a ZTE csak a netkapcsolatot biztosítja vezetéken és szórja a WI-Fi jelet.

A 2. routerre kötött összes eszköz között gigabites lesz a vezetékes kapcsolat és szórja a Wi-Fi-t.

Ha egymástól távol van a két router , akkor maradhat bekapcsolva mindkét Wi-Fi.
Ezzel nagyobb terület lesz lefedve a házban / lakásban.

Persze ha nem kell, akkor tetszőlegesen kikapcsolható 1. vagy 2. routerben.

A NAS-t és a PC-t a 2. ( TP-Link ) routerre kösd mert csak azon vannak gigabites portok.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27939) *miklos* válasza Madwe (#27937) üzenetére


*miklos*
csendes tag

Fájlmérettől is nagyban függ. Kisebb fájlokat jellemzően 30 MB/s-szel másolok NAS-ból pc-re, míg a több gigás fájloknál elértem már a 100 MB/s sebességet is. Cat5e kábellel és gagyi csatlakozókkal.

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#27940) Tesztelo.hu válasza E.Kaufmann (#27893) üzenetére


Tesztelo.hu
senior tag

255 végű IP-címet nem jó ötlet használni, broadcast üzenetként is értelmezhető, így minden routernek küldött adatcsomagot minden az adott hálón levő gép értelmezni próbál...

(#27941) kulu22


kulu22
aktív tag

Meguntam, hogy nincs firssítés a VirtualBox-hoz (a Syno genya és nem adja ki a kernel forrást) és közel 9 hónapos DSM-et kell használnom. Így aztán a virtuális gépek elköltöztek egy Intel NUC-ra, a NAS-om pedig végre up to date.

[ Szerkesztve ]

(#27942) E.Kaufmann válasza kulu22 (#27941) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jogos, 254 akart lenni

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#27943) rlazol


rlazol
addikt

Nah, úgy néz ki, megoldódik a múltkori fileletöltési problémám.

Sanya volt olyan kedves és ránézett Teamviewer-rel, és arra jutott, hogy nézzük meg a routert. Visszatettem a régit, amit júniusban azért helyeztem tartalékba, mert nem tud wifit, és azzal minden tökéletesen működik. Köszönöm mindenkinek a segítséget, főleg Sanyának!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27944) seger válasza rlazol (#27943) üzenetére


seger
addikt

Igazából a hiba ebből nem derül ki számunkra

(#27945) rlazol válasza seger (#27944) üzenetére


rlazol
addikt

olvass vissza.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27946) seger válasza rlazol (#27945) üzenetére


seger
addikt

pontosabban nem a hiba, hanem a megoldás. Ha jól értelmezem, a régi routerrel jó. vagyis azzal használod megint

(#27947) rlazol válasza seger (#27946) üzenetére


rlazol
addikt

igen, majd veszek egy újat, kivételesen nem használtat. :)

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27948) seger válasza rlazol (#27947) üzenetére


seger
addikt

Azért írtam, csak rosszul fogalmaztam. Tehát a hiba oka nem lett meg konkrétan! Arra lettem volna kíváncsi!

(#27949) rlazol válasza seger (#27948) üzenetére


rlazol
addikt

A router (Dlink DI524) szarakodik.
frissítettem a firmware-t, azóta szg-ről a NAS-t el se tudom érni. Se hálózati meghajtóként se a *.synology.me-n keresztül.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27950) rlazol


rlazol
addikt

még valami: csináltam Let's Encryptes tanusítványt és beállítottam alapértelmezettnek, a "https" mégis piros és át van húzva. Ez mitől lehet? Elképzelhető, hogy egyes helyeken (SOTE) emiatt nem tudom elérni a NAS-t semmilyen formában, mert az ottani tűzfal nem engedi be?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.