Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) Stanley-B. válasza Multibit (#28940) üzenetére


Stanley-B.
őstag

én sem hiszem ezt, azért írtam oda a végére, hogy érthetetlen. Ettől függetlenül így történt.
Egyébként pár napig mindkettő nálam volt egyszerre és mindkettőn a legújabb DS futott, tehát ugyanaz a szoftververzió volt rajtuk.

(#28952) Madwe válasza envagyok (#28950) üzenetére


Madwe
nagyúr

Annyi kimaradt, h a filebot node beállításait alul jobb oltalt a tools- configure részen tudod elérni (csak az opensubtitles login jön be) ütemezni bedig szintén alul jobb oldalt az execute-tól jobbra levő lefelé mutató nyíl- schedule-al tudod megtenni. Ekkor a nasnak a vezérlőpult - ütemezett feladatok részébe megjelenik, s ott tudod szerkeszteni, h mikoronta fusson.

Egyébként amíg tesztelsz, addig ne ütemezd, hanem simán execute-al indítsd el a folyamatot, mert ilyenkor alatta a panelen megjelennek infok s ha vmi nem okés azt látni fogod s azon elindulhatsz :D

Nomeg ha épp lejött vmi film, ami kb rögtön kellene is, akkor megnyitod a filebot node-ot s execute-al elindítod, nem kell megvárni az ütemezés időpontját. Amúgy pár perc amíg lefut (nyilván proci kérdése is, meg rendezendő adatok mennyisége is). Lehetne a feladatot pl óránként ütemezni is, csak így meg azt kockáztatod meg, h a sorozatod amint lejött, 1 órán belül a helyére kerül hajnalban, de ha akkor még nincs hozzá felirat, akkor úgy is marad.

Merthogy a filebot node létrehoz a célmabbába (esetemben a videosba) egy .excludes filet, amibe felveszi azokat, amiket már kezelt. Nomeg a filebot input s output helye eltérő kell h legyen, nem tudsz olyan folyamatot megadni neki, h ne bizergálja a helyet s csak feliratot töltsön le hozzájuk (egyébként sima filebottal ez megoldható a filebot -script fn:suball /path/to/folder/ paranccsal)

[ Szerkesztve ]

(#28953) Csabee.


Csabee.
nagyúr

Egyik napról a másikra nem érhető el a synology.me szolgáltatás alól a NAS-om.
A quickconnect-el rá tudok menni, de a synology.me-vel nem. Pedig a synology fiókba belépve zöld a jel, hogy elérhető. Az IP cím is megfelelő amit ír, de ettől függetlenül nem érem el.

Semmilyen változás nem történt tudtommal a rendszerbe.
Reggel még jött egy levél hogy sikeresen csatlakozott a fiók, de azóta semmi.. Valami ötlet?

Üdv: Csabee.

(#28954) Sir Gunar


Sir Gunar
aktív tag

Azt meg tudná nekem vki mondani mire lehet használni az iTunes szervert ha iphone-ok vannak a családban?
Csak mert itt nezegetem de addig ok hogy a PC-n lévő iTunes elvben ha jól értem oda ment, de más értelmesebb alkalmazási mód esetleg?

(#28955) Alex91 válasza Sir Gunar (#28954) üzenetére


Alex91
félisten

Meg tudod vele osztani a benne levo zeneket...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28956) Sanya válasza Csabee. (#28953) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem raktak át a NAT-oltak közé?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28957) slezakimi


slezakimi
senior tag

Sziasztok !

Egy olyan kérdésem lenne, hogy a gyári Download stationnal torrentezek.
45 perc után stopped felírat van a torioldalon, pedig itt megosztást ír, sőt még megy is felfelé.
Milyen beállítást rontottam el?

Köszönöm

""Szabadidős elfoglaltság.Nem feltétlen a pénz hajt.:-))""

(#28958) heroldbalu


heroldbalu
tag

2 napja frissítettem. SMB3 akadozik, film lejátszás másolás is csak 200-300 kb/s (gigás kábeles hálózaton)
Visszavettem SMB2 és Large MTU-ra most úgy néz ki működik.
Volt már egy frissítés amiben elrontottak valamit és az SMB nagyon belassult.

Volt valakinek gondja vele?

Synology, iPhone

(#28959) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Elsősorban torrentre + fájlmegosztásra (S905 médialejátszó kiszolgálására LAN-on keresztül) keresek a meghalt miniszerverem (Asrock Q1900DC lap köré épült) helyett valamilyen más megoldást, a netünk 15 megás ADSL. Ehhez elég lenne a DS115J vagy inkább 216J?

(#28960) Madwe válasza heroldbalu (#28958) üzenetére


Madwe
nagyúr

Én kb 100 ember synos smb elérését látom, de senkinel nem volt gond. Persze ettől még lehet h vmi bug ami nem minden esetben jön elő s updatere vár... (6.1 hajnalban felkuszott első adandó alkalommal)

(#28959) gg72 Kérdés milyen torrentsebességet akarsz? a 115jről nemrég írták, h olyan 5MBps a max amit bír a procija (1 magos 800mhz). Ehez képest a 216j 2 magos 1ghz, tippre 15MBpset elérhet. De ha nem kell a raid, akkor pl egy ds 116-al jobban jársz torrent szempontjából, mert az 2 magos 1.8ghz és 30MBpset hozza!

[ Szerkesztve ]

(#28961) Csabee. válasza Sanya (#28956) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem történt változás. Nem is értem mi lelte.

Üdv: Csabee.

(#28962) gyugyo79 válasza Csabee. (#28961) üzenetére


gyugyo79
addikt

A Synologynál megnézted jó IP van, zöld pötty van a host névnél ?

(#28963) Csabee. válasza gyugyo79 (#28962) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Igen. Az ip is jó, és a zöld pötty is megvan. Nem is értem mi lehet a baj. Email értesítést kapok egyébként hogy backup sikeres stb.

Üdv: Csabee.

(#28964) claire78 válasza Csabee. (#28963) üzenetére


claire78
senior tag

Routert indítottad már újra?

(#28965) Madwe válasza Csabee. (#28963) üzenetére


Madwe
nagyúr

A portokat változtattad? esetleg csak https-t engedsz már be? a synology.me után :portszámot add meg, hátha úgy megy. azencimem.synology.me:httpportszamom vagy https://azencimem.synology.me:httpsportszamom így próbáld meg!

Pl ha 80as port eddig nem volt használva de már igen akkor is lehet ilyen, hiába 5000 meg 5001 az alapértelmezett. Quickconnect meg tudja magától a portokat.

[ Szerkesztve ]

(#28966) Csabee. válasza Madwe (#28965) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Próbáltam a port beírással, is router újraindítással is. Mindenesetre hétvégén úgy is lesz egy új router beüzemelve, remélem azzal nem lesz gond. Addig kibírom :)

Üdv: Csabee.

(#28967) Sanya válasza Csabee. (#28961) üzenetére


Sanya
nagyúr

az egy dolog. A DIGI is bepróbálkozik meg az UPC is, hogy be-berak embereket NAT mögé

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#28968) gabesz79


gabesz79
csendes tag

Sziasztok, nem könnyű kérdés.

Egyik napról a másikra a fő mappán belüli egyik nagyobb mappa egyszercsak láthatatlan lett, ott van a file stationben, látszik rendben (ott nem láthatatlan), de minden fájlkezelőben (finder, forklift) rejtve van.
Ha 'show insvible file' nézet parancsra megyek, látszik szépen a mappa. Az istennek sem tudom visszaállítani normál láthatóságúra?
Van ötletetek, macet használunk, és nem történt épp akkor semmi amikor ez a változás történt?
köszi

(#28969) Csabee. válasza Sanya (#28967) üzenetére


Csabee.
nagyúr

UPC a szolgáltató. Akkor ez a baj?! Kérhetem hogy vegyenek ki?
Hogy tudom csekkolni hogy mikor raktak be NAT mögé?

Üdv: Csabee.

(#28970) molnartibor válasza Csabee. (#28969) üzenetére


molnartibor
tag

Szolgáltató részéről mi előnye van a NAT-nak?

(#28971) Patice válasza Csabee. (#28969) üzenetére


Patice
Topikgazda

Azt elég nehéz csekkolni, hogy mikor, de velem is megesett a NAT-olás DIGI-vel.

Amikor észrevettem, akkor a routeremben mutatott IP cím és a WhatIsMyIP által mutatott külső IP cím eltért.
Ez szerintem biztos jele a NAT-olásnak.

(#28970) molnartibor:

Egyszerű. Elfogytak az IPv4 címek és ez az egyik megoldásuk még mielőtt mindenki és mindenhol átáll IPv6-ra.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28972) molnartibor válasza Patice (#28971) üzenetére


molnartibor
tag

Értem köszi.

A T-Home már adja az IPv6-ot? mert a NAS-ban látok külső IPv4 et is és IPv6-ot is!

[ Szerkesztve ]

(#28973) Madwe válasza molnartibor (#28972) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ameddig tudsz ragaszkodj az ipv4hez, ipv6nak még sok buktatója van (routernek tudnia kell, natolás tök más, nem annyi lesz majd csak h ipv4 cím helyett v6osat adsz meg s minden megy :)

(#28974) Csabee. válasza Patice (#28971) üzenetére


Csabee.
nagyúr

TP-link nem is írja a külső ip-cememet sajnos. Na mindegy madj az ASUS routerrel megnézem, lehet ez lesz a baj.

Üdv: Csabee.

(#28975) crissprivat válasza Patice (#28971) üzenetére


crissprivat
senior tag

3-4 hete tapasztalom ezt sajnos én is. Mást mutat a router és mást a WIMIP. Nem tudtam miért van ez így,a netszolgáltatóm annyit közölt,hogy a fö netszolgáltatónál karbantartás van. Hogy meddig lesz ez nem tudja. De ez így nekem nem valami jó. Ha kérhetem,akkor meddig szoknak NATolni valakit?
Köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#28976) Madwe válasza crissprivat (#28975) üzenetére


Madwe
nagyúr

A natolást meg szokták tartani: szó nélkül egyik apról a másikra rendes ip cím helyett natoltat kapsz s ott is tartanak. Ha kéred, h normális ip címet adjanak neked, akkor ezt meg szokták tenni (a nagyobb isp-k, de a kicsi vidékiek le se szokták .... vagy "jobb" esetben plusz pénzt kérnek a normális ip címért)

(#28977) crissprivat válasza Madwe (#28976) üzenetére


crissprivat
senior tag

Köszi.
Akkor megpróbálok valamit intézni. Nem jó ez így.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#28978) gg72 válasza gg72 (#28959) üzenetére


gg72
veterán

[Erre] valaki? :B

(#28979) Multibit válasza gg72 (#28959) üzenetére


Multibit
veterán

Ezek szerint még nem döntötted el, hogy 1 vagy 2 lemezes típust szeretnél? 15 Mbps netet lazán kiszolgál bármelyik a kettő közül.

(#28980) gg72 válasza Multibit (#28979) üzenetére


gg72
veterán

Még nem. Milyen előnye van a 2 lemezesnek, azon kívül, hogy nagyobb a tárhely, ill. a bővítési lehetőség? A mostani miniszerveremben 2db HDD volt (2TB+1TB), szóval ha csak a tárhelyet nézem, megvagyok bőven 3TB-n is.

[ Szerkesztve ]

(#28981) Multibit válasza gg72 (#28980) üzenetére


Multibit
veterán

megvagyok bőven 3TB-n is
Most még megvagy :)
Ha két férőhelyes NAS-t veszel, egyszerűbb a bővítés. Egy lemezes esetén, mindenképpen migrálnod kell az adataidat az új, nagyobb lemezre (amennyiben kiderül, hogy mégsem elég, ami volt eddig). Mellesleg, ha már egy lemezes, én nem adnám DS116 alá. A DS115j nagyon harmatos - a hardver erejét tekintve

(#28982) Patice válasza gg72 (#28980) üzenetére


Patice
Topikgazda

Kb. ennyi az előnye a kétlemezesnek. Meg HDD cserekor nem kell lementeni mindent, csak max. kiüríteni az egyik vinyót. Szóval praktikusabb a kétlemezes.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28983) gg72 válasza Multibit (#28981) üzenetére


gg72
veterán

Tudod, hogy én még "őskövület" vagyok, általában egy idő után kiírom a filmeket, így mindig elég szokott maradni a 3TB.
Amúgy egy DS116-ról milyen sebességgel tudok másolni gigabites hálózaton win-es PC-re? Mert természetesen a PC-men is van még tárhely, így eddig amikor láttam, hogy betelik a szerver, fogtam néhány dolgot és átmásoltam oda.
Szóval számomra eddig a szerveres vinyók csak amolyan átmeneti adattárak voltak, és így tervezem ezt a jövőben is.

(#28984) Multibit válasza gg72 (#28983) üzenetére


Multibit
veterán

OK, akkor 3 TB elég lesz mindenre (mint ahogy B. Gates nyilatkozott anno a 640 kB-ról ;) ).
Egy lemezes modell esetén a párhuzamos terhelés jelenthet gondot. Egy HDD áll rendelkezésre, ez az egy kell kiszolgáljon minden folyamatot. DS116-nál elég erős a hw ahhoz, hogy ott már biztos, hogy a HDD véletlen elérési ideje lesz a szűk keresztmetszet. Amennyiben a DS216j mellett döntesz, mehet az a felállás, hogy egyik HDD a torrenté, a másik kiszolgálja a hálózat elemeit (PC, mediaplayer, stb). Ez utóbbi megoldással 100 MB/s körüli is lehet a másolás sebessége. Persze ez sok mindentől függ (fáljok mérete, HDD(-k) töredezettsége, HDD(-k) gyorsasága, hálózati elemek teljesítménye/leterheltsége, adat átvivő közeg (wifi/kábel) ).

[ Szerkesztve ]

(#28985) Alex91 válasza gg72 (#28959) üzenetére


Alex91
félisten

115J-t ne vegyel! Ha nem ragaszkodsz a Synohoz, akkor Zyxel NAS 326/NAS 520, QNAP TS-228 is szoba johet, ezek olcsobbak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#28986) gg72 válasza Multibit (#28984) üzenetére


gg72
veterán

OK ;)

És azt be tudom állítani (most is így volt a wines kis szerveremen), hogy miután lejött a letöltés "A" lemezre, automatikusan mozgassa át ezt "B"-re?

Amlogic S905 médialejátszóval gondolom gond nélkül el tudom érni a NAS-t, ez SMB-n keresztül megy?

A DS216J amúgy szimpatikus, árban is.

Alex91: Nem ragaszkodom, ha van olcsóbb és közel hasonló más opció.

[ Szerkesztve ]

(#28987) Multibit válasza gg72 (#28986) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, be tudod állítani. Nem rég linkelt erre egy elegáns megoldást Madwe kolléga.
Én az S905-ös mini PC-met (LE-vel) NFS megosztással használom. De - természetesen - SMB-vel is megy a dolog.

(#28988) gg72 válasza Alex91 (#28985) üzenetére


gg72
veterán

Ez a Qnap 228 érdekes lehet, pláne hogy most az edigi-nél 43ezer Ft, de ezt elolvasva már nem annyira kellene: [link] és [link].

A DS216J biztosan tud 15 megás letöltést stabilan?

Multibit: Kösz, végül is mindegy, nem ragaszkodom az SMB-hez.

(#28989) Multibit válasza gg72 (#28988) üzenetére


Multibit
veterán

A DS216J biztosan tud 15 megás letöltést stabilan?
15 Mb/s-t igen.

(#28990) gg72 válasza Multibit (#28989) üzenetére


gg72
veterán

Ennyit tud a netünk, ehhez elég lenne?

(#28991) Multibit válasza gg72 (#28990) üzenetére


Multibit
veterán

Simán.

(#28992) heroldbalu


heroldbalu
tag

2 mappa folyamatos szinkronizációját, hogyan tudom megoldani.

Van egy Főmappa/projekt/AAA, amit egy az egyben szeretnék folyamatos szinkroban tartani ugyanazon a NASon lévő MásikFőmappa/BBB mappával.

Úgy rémlett, hogy a cloudstation ezt tudja, de mikor be akartam állítani kiderült, hogy mégsem.
Linux parancsok vannak rá de jó lenne, ha azonnali szinkronizáció lenne, ugyan úgy ahogy 2 NAS között ezt meg lehet valósítani, úgy gondoltam ez mappák között 1 NAS-on is meglehet.

Ötlete/tapasztalata valakinek ?

Köszönöm

Synology, iPhone

(#28993) Rick4 válasza gg72 (#28988) üzenetére


Rick4
félisten

Ds110J-vel próbáltam a minap, 3MB/s fölötti értékkel ment a letöltés.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28994) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem!

Mai napon felajánlott DS215j egy firssítést (mndig frissítem ha kéri), meglepően hamar letöltötte amit kell és pár másodperc alatt frissítette és kérte, hogy indítsam újra a rendszert.
Nos újraindítás után eltüntek az indítóikonjaim az asztalról és a Főmenüben sincsenek!
Megnéztem a csomagkezelő központban és ott vannak és futnak, de indítóikon hiányában nem is tudom elindítani őket...(Download Station ami fontos lenne)
1. Mi történhetett? Milyen frissítés volt ez?
2. Hogyan tudom újra létrehozni az indító ikonokat?

F.K.T.

(#28995) psg5 válasza psg5 (#28994) üzenetére


psg5
veterán

Letöröltem és újra telepítettem a Dowload Stationt és erre hirtelen minden újra megjelent a főmenüben és kitudom húzni őket az asztalra újra!

Mi a túró történt?

F.K.T.

(#28996) Rick4


Rick4
félisten

Srácok!

Vadiúj 1TB-os vinyót tettem a nasba, 3 órája csak az inicializálás ment, (a rendszer fent van, csak mappa nincs még) meguntam, nyomtam egy restartot, de semmi változás, inicializál. Meddig kell ennek így mennie?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#28997) Madwe válasza gg72 (#28978) üzenetére


Madwe
nagyúr

A 28960asban, rögtön alatta válaszoltam rá, az smafu :D?

(#28998) Peathee


Peathee
aktív tag

Sziasztok,

Nos egy hét DS216play használat után néhány gondolatot megosztanék a kedves fórum társakkal erről az eszközről.
- Életem első NAS-a de ennek ellenére pár óra alatt be tudtam mindent állítani. A DSM tényleg nagyon felhasználóbarát.
- csináltam rajta egy mappát amit folyamatosan szinkronban tart a OneDriveon lévő párjával. Ide tettem a tényleg fontos családi képket. Ezt még be kell állítani, hogy a gépen lévővel is szinkronizálja össze mindig.
- FTP elérést beállítottam így tesóm is eléri Pestről a megfelelő mappákat persze.
- TV-n már tudok filmet nézni DLNA-n de váltanom kell PLEX-re a feliratok miatt...
- Sajnos a ventilátor nekem ingerküszöbön felül hangos, cserélni fogom minőségibbre.
- Ami a legnegatívabb, eddig, hogy a műanyag ház az hihetetlenül igénytelen olcsó anyagból van. Ezt nem is értem, hogy merték így eladni.
- pozitívum a tartalék csavarok megléte, és a gumis rezgés csillapítás a merevlemezcsavarokon.

(#28999) Rick4 válasza Peathee (#28998) üzenetére


Rick4
félisten

Ez egy nas, rakd el valahova, ahol akár hetekig nem is látod. Nem kell, hogy a szoba dísze legyen. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#29000) skoos


skoos
őstag

Sziasztok!

DS213 NASt és AppleTV(4g)-t használok. Infuse a lejátszó, imádom, mindent megeszik, a DTS hangokat is kezeli.

Viszont a filmek adatbázisát nem kezeli jól, csak a mappákat látom. Nincs valami applikáció, ami a NAS film mappájában rendet tenne? Az infuse nem tud erre megoldást (tudom ezt ne itt)?

A szabadon kullogó fájlokat az infuse kiválóan kezeli, de a mappákkal nem tud mit kezdeni. Viszont, ha mindent kiveszek, hatalmas lesz a káosz...

Tudnátok segíteni? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.