Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27351) JEDI22


JEDI22
csendes tag

Segitsegre lenne szuksegem.

Az elmult nap valami hatasara a Photo Station gyari mappaja (photo) csak bizonyos felhasznalok szamara valt irhato es olvashatova, mig ezelott ez a halozatban mindenkinek meg volt engedve.

Elkezdtem kutakodni a jogosultsagoknal, de a vezerlopultbol ha nezem a mappanak a jogosultsagait egybol atvezet a Photo Stationbe, ahol minden nyilvanosra van rakva..

A vezerlopultban egy "almappak es fajlok elrejtese a jogosultsaggal nem rendelkezo felhasznalok elott" cimsor be van pipalva, amelyet nem enged hogy kivegyek.

A halozatban csak egy geppel (amivel eloszor lett hasznalatba veve) enged olvasni es irni is, egyebkent pedig a tobbi felhasznalo csak nemely mappakat lat a Photos-on belul.



Hogy lehetne orvosolni?

Koszonom, elore is!

"A leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik"

(#27352) daniel2121 válasza Sanya (#27341) üzenetére


daniel2121
senior tag

Köszi most indexálja,lehet hogy elfog tartani egy darabig kb. 100film.

(#27353) daniel2121 válasza Essejó (#27337) üzenetére


daniel2121
senior tag

Abba segíts vagy valaki, hogy ha kívűlről akarom elérni a nas tartalmát akkor miket kell beállítanom. Próbáltam egy s mást, de nem sikerült. Ha lehet egy kicsit szájbarágósan.

(#27354) allein


allein
addikt

Jó estét mindenkinek. Körülbelül egy hétig a NAS nem üzemelt, külföldön voltam. Mai napon bekapcsoltam, próbáltam feltölteni képeket a DS Photo app alkalmazásával, fel is töltöttem egy párat. Ezután a vinyó egy csomó error üzenetet jelenített meg. Nem tudom mi történt, íme egy pár fotó és egy videó:

VIDEÓ

Meghalt a vinyó? Nem hiszem, hogy garanciás és biztos vagyok benne, hogy már több mint 2 éve vásároltam itt a ph-án zsír újonnan. Mit javasoltok?

Állapotára azt írja, hogy híbátlan :) most akkor nem értem. Másik vinyót - volume2-öt, nem tudom addig használni?

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27355) Borisz76 válasza allein (#27354) üzenetére


Borisz76
veterán

A 3. képen látható Állapot infónál nézd meg a SMART infókat.

Arról készíts képet és dobd fel ide valamint a Merevlemez felügyelet topik-ba is feldobhatod.

Több szem többet lát alapon.

Amúgy ok nélkül nem szokott hibát jelezni a DSM ...tehát nagy a valószínűsége, hogy ténylegesen lehalt a vinyód.

Ez esetben - mivel nincs Raid vagy SHR - kezd el menteni az adatokat róla.....ha lehetséges.

Esetleg külső USB-s házban is rá tudsz nézni Linux alól.
Ezt még sosem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27356) allein válasza Borisz76 (#27355) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen, meglesz.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27357) allein válasza Borisz76 (#27355) üzenetére


allein
addikt

Mivel az OP rendszer erre a mostani hibás HDD-ra települt annót, feltételezem, hogy a másik HDD-t csak úgy nem tudom használni egymágaban :U

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27358) Laposelemer válasza allein (#27357) üzenetére


Laposelemer
tag

Szerintem a NAS op. rendszere nem a winyóra telepszik.
916+ -al szerencsétlenkedtem ezzel.
Ha már egyszer a vasra valami rendszer lett rakva, akkor az winyó nélkül is elérhető és működik. (Bár így nem sok értelme van :) )
A 916+ -omba raktam DSM6.0 alatt formázott (SHR) és DSM5.2 alatt formázott (RAID 1) winyót.
Csak a kötetek leromlása miatt sírt.

Az is mindegy, hogy a 2 winyó nem egyszerre került bele.

Ha a rosszról menthető az adat, mentsd le és szedd ki belőle.
A másikkal fog működni a NAS.

[ Szerkesztve ]

(#27359) allein válasza Laposelemer (#27358) üzenetére


allein
addikt

Éppen mentem ki a fontosabb adatot. Annyi infó még, hogy tegnap töltöttem le a legújabb DS verzíót és ezek a gondok utána jelentkeztek. Nem tudom van-e bármi köze a frissítéshez. :U

(#27360) jozsi252 - nincs PC-m, összekötöttem laptoppal és hallottam is, hogy a laptop felismeri de nem jeleníti meg a kötetet a számítógépen belül :U

Ettől függetlenül a Sentinel látja, máris nézem :)

Sentinel kép:

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27360) jozsi252 válasza allein (#27354) üzenetére


jozsi252
veterán

Én a helyedben mielőtt bármihez hozzáfognék, vagy lenulláznám azt a winyót, szedd ki ha nincs RAID tömbbe és kösd rá egy szgépre, aztán HD Sentinellel nézd meg hogy az mit mutat.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#27361) Sanya válasza allein (#27359) üzenetére


Sanya
nagyúr

ez elromlott.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27362) Baltaszan


Baltaszan
újonc

Sziasztok, első hozzászólásom a fórumon. A korábbi bejegyzéseket már annyit olvasgattam, hogy párótokat mintha már ismerném... A haverkodás után :) a gondomról:

Már sok éve használok egy 411j NAS-t, egy hónapja pedig vettem egy 416play-t. Gondoltam a régit meghagyom Raid5-ben mentésekre, az új pedig lesz a frontend. Az adataim egy részét már átszinkronizáltam az újra, de aztán valami bekattant a régiben. :W
A jelenség a következő:
Folyamatosan teker a négy vinyó, villognak a lámpák. Általában a DSM bejelentkezés sem megy, sőt az Assistant sem boldogul. Néha beengedett, de volt, hogy semmilyen adatot nem láttam, se hálózati beállítást, se kötetet, se fájlokat. Végtelen lassan vagy egyáltalán nem ad ki adatokat.
Fél -egynapos tekerés után kicsit megnyugodott, beléptem, hogy majd most, de a DSM-ben egy-két ablak felnyitása után újra behalt, és teker tovább.
A proci sebessége nem extrém: 30% körüli, bár ahhoz képest, hogy én semmit nem várok tőle, elég magas.
Hangsúlyozom: évek óta ezekkel a beállításokkal minden frankón működött. Még a PhotoStation is, ha nem is túl acélosan.

Mit nézzek meg, mit tegyek? :F
Hogyan tudnám lenyugtatni a kicsikémet, mert láthatóan még nálam is rosszabb idegállapotban van. :(((

(#27363) allein válasza allein (#27359) üzenetére


allein
addikt

Nem tudoim javítani az alkalmazásokat :(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27364) jozsi252 válasza allein (#27359) üzenetére


jozsi252
veterán

Akkor valószínű hogy ebből tényleg kuka lesz, csak nem értem hogy miért a frissítésnél jött elő. :F

(#27363) allein

Azért kíváncsi lennék hogy az Angol-nál is ezt írja-e ki hogy "valami félresikerült" :(((

iPhone 13 Pro Max

(#27365) muranyig


muranyig
tag

Sziasztok, lecserélte a Telekom a cisco routert, egy sagemcom routerre.
Eszközök látják a nast, tv-n is lehet róla filmet nézni, elvileg ugyanúgy állítottam be mindent, mint a régin, DE a pc-m lan-on total commanderrel ha rákattintok a teljes hálózatra , hogy tudjak felmásolni vmit a nasra, akkor csak telik az idő, gondolkozik, de semmi nem történik., nem látja a synologyt... ha egyszer véletlenül megvan, (fel van csatlakoztatva gyors elérésbe pár mappa, úgy megy) és ott maradok abban a nasos mappában, és pl másnap megint másolni akarok vmit oda, akkor már megy, de ha megint ki kéne scrolloznom a nast a teljes hálózatból, megint nem menne, mint ahogy most sem.
Szerintetek mi lehet a gond, mit kellene beállítani, hogy minden olyan legyen mint a ciscoval...?
Köszi, és BUÉK! ;]

(#27366) tobias40 válasza muranyig (#27365) üzenetére


tobias40
veterán

Fix ip van a NAS-nak adva? :Y

(#27367) muranyig válasza tobias40 (#27366) üzenetére


muranyig
tag

ebben a sagemcomban, még épphogycsak kiigazodok... a "Címfoglalási lehetőségek és információk" pontnál hozzáadtam a 15-öst (az a nas), de van,amikor eltűnik onnan, és újra hozzá kell adnom... ??? ha egyáltalán itt kell fix ip-t adnom!?

[ Szerkesztve ]

(#27368) Sanya válasza allein (#27363) üzenetére


Sanya
nagyúr

Távolítsd el majd add hozzá.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27369) muranyig válasza muranyig (#27367) üzenetére


muranyig
tag

most pl, megint nincs a listában, de most megy a total commanderrel... nem értem
15-ös a nas

[ Szerkesztve ]

(#27370) Borisz76


Borisz76
veterán

Boldog Új Évet Kívánok minden fórumtársnak !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27371) tobias40 válasza muranyig (#27369) üzenetére


tobias40
veterán

Állítsd be a NAS-on a fix ip-t és nem lesz vele több gondod! :C

BUÉK! ;]

[ Szerkesztve ]

(#27372) allein válasza Sanya (#27368) üzenetére


allein
addikt

Kimentek minden adatot róla, aztán újra lesz formázva. Ezután kiderül mi van.

Búék mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27373) Essejó válasza allein (#27357) üzenetére


Essejó
veterán

Jézusom! Hányszor kell még elmondani, leírni míg minden fejben tudatosul, hogy a DSM az minden berakott HDD elejére felpakolja magát?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27374) e90lci válasza muranyig (#27367) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Tedd DMZ-be a nast.Adj fix ip-t a nasban.Mint ahogy előttem írták.Próbál meg úgy hátha megy.Ha nem a hálózati meghajtóként csatlakoztasd a nas könyvtárait.A sagemban felejtsd el a fix ip címek kiosztását mert egy újraindítás után kezdheted elölről mert elfelejti a kábelmodem,tudom miről beszélek nekem is így van egy DS916+ al.Az új firmware-el is ezt csinálja a sagemben.Egy rakás f....s. :K

(#27375) Essejó válasza muranyig (#27367) üzenetére


Essejó
veterán

Ezt állítsd Statikusra!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27376) muranyig válasza tobias40 (#27371) üzenetére


muranyig
tag

Köszi, viszont nem akarom elállítani teljesen, tudnál tippet adni ezt hol tudom beállítani? :R

(#27377) Essejó válasza e90lci (#27374) üzenetére


Essejó
veterán

Tudod az ha valamit nem tudsz az nem baj! Viszont ha ezt mint tanácsot osztogatod azért öt év kötelet kéne adni. :D
Az egész NAS-t DMZ-be tenni? Az az a Tűzfalon kívülre szabadon elérhetővé az összes kóbor Hackernek az Internet felé elérhetővé. "Jó" választás. Egyes!

DMZ

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27378) lajos75 válasza allein (#27372) üzenetére


lajos75
senior tag

Ha le mentetél róla mindent akkor a Hard Disk Sentinel-el egy teljes felület tesztet csinál és minden kiderül.

(#27379) allein válasza Essejó (#27373) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szépen az infót :R

(#27378) lajos75 - :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27380) allein válasza Sanya (#27368) üzenetére


allein
addikt

Nem engedi eltávolítani amúgy :N

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27381) e90lci válasza Essejó (#27377) üzenetére


e90lci
senior tag

Tudom mi az a DMZ nem kell hogy te oktass,hidd el nem kell ahhoz DMZ-be tenned sem a nast,hogy meghekkeljék!Egyébként meg nem feltételeztem róla,hogy olyan adatokat tárol a nas-án amit esetleg bárki ne láthatna!Ha meg olyan adata van esetleg akkor tényleg ne tegye DMZ-be!Feltörhetetlen rendszer nincs!!!!Nekem nincs parám az ilyenektől bármit lemásolhatnak a nas-ról le is törölhetnek,a pótolhatatlan családi fotókat,videókat meg a fiókban őrzőm,dupla példányban!Nekem egy fél éve van DMZ-ben,FTPS elérés miatt sehogy nem akart működni ezen a sagemfoson keresztül hiába minden portátirányításom jó!Soha senki nem próbálta feltörni ez a fél év alatt.De nem hiszem hogy a filmjeimet akarná ellopni róla amit bárhonnan letölthet.Én nem félek,nem bűnözök nincsennek olyan adataim amit bárki ne láthatna!Hekkereket sem mi érdekeljük sőt már a 10 éves hekkereket sem hidd el,komolyabb rendszereket akarnak törni nem a mijeinket!

(#27382) tobias40 válasza muranyig (#27376) üzenetére


tobias40
veterán

Hálózat/hálózati interfész/LAN/szerkesztés és ott kézi konfigurálás!

(#27383) Madwe válasza e90lci (#27381) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ne haragudj, de nast nem teszünk dmzbe :D Az egy dolog h te nem tárolsz rajta olyan adatot, ami érzékeny, de van aki igen, s ilyen tanácsot csak úgy nem adunk. Mellesleg akkor az se fájna, ha elvesztenéd az adataid? nem csak ellopni tudják, törölni, titkosítani is pl.

Mitől nehezebb azt a pár portot kinyitni, ami valóban kell, annál h dmzbe a fél világot ráengeded?

Mellesleg az, h eddig nem volt gond, nem azt jelenti h nem is lesz, valamint az, h valami egyébként is feltörhető, nem jelenti azt, h nem is védekezünk ellene.

Hagyhatod a kocsidat az utcán parkolni anélkül h bezárnád, attól még h eddig nem lopták el, nem jelenti azt h nem is fogják. S attól még h zárt autót el tudnak lopni, nem jelenti azt, h akkor igazából már be se kell zárni...

[ Szerkesztve ]

(#27384) allein


allein
addikt

Sziasztok., boldog új évet kívánok mindenkinek. Adott egy 3TB. WD RED merevlemez. NAS azt jelzi, hogy tönkrement, kimentettem róla minden fontos infót. Összekötöttem tegnap laptoppal, szeretnék egy tesztet végezni HD Sentinel alatt. Töröltem azt a partíciót amit most szeretnék újra elérhetővé tenni. Segítsetek legyetek kedvesek, lemezkezelő csak 746 GB. jelenít meg.HD sentinel tesztet az egész HDD-re szeretném elvégezni és nem csak a mostani 746 GB. Képek lentebb:


USB átalakító megjelenítette amúgy a hiányzó 2 TB. partíciót korábban a lemezkezelőben, ebből arra következtetek, hogy nem ez a gond :K de én hülye töröltem, bízva abban, hogy a win 7 majd egyben megjeleníti az egész 3 TB.-ot :W :W :W

Parancssorban is ránéztem és ott is csak a 746 GB jelenik meg. Hogyan tudom visszahozni a hiányzó, törölt particíót?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27385) e90lci válasza Madwe (#27383) üzenetére


e90lci
senior tag

Nem haragszom,de ha nincs más lehetőség akkor meglépem.Én ismerem ezt a kábelmodemet (Sagemcom f@st3686) és hiába a portátirányítás nem éred el FTPS alól az adatokat kívülről!Telekomnak meg hiába írsz le sem szarják a fejedet.Egyébként mint ahogy írtam is,ha olyan adata van akkor természetesen ne rakja DMZ-be a nast!Bridge módba meg nem teszik mivel van IPTV is.Ez egy zsákutca.Legalább megadnák azt a lehetőséget,hogy saját eszközt használjon az ember aki szeretne amit be lehetne állítani normálisan hogy működjön a portátirányítás.De az nekik nem jó mivel nem turkálhatnának benne éppen,ha azt szeretnék.Csak jobb kábelmodemek vannak ettől ami úgy működik ahogy kell.

(#27386) lajos75 válasza allein (#27384) üzenetére


lajos75
senior tag

Próbáld meg ezzel

[link]

(#27387) allein válasza lajos75 (#27386) üzenetére


allein
addikt

Próbáltam már, de akkor sem látja a win 7 a 2 TB-os partíciót. Fogok vásárolni ma egy külső 3.5 HDD házat ami tudja kezelni aztán este majd otthon kiderül mi van :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27388) Patice válasza allein (#27387) üzenetére


Patice
Topikgazda

Lemezkezelőben töröld a partíciókat és MBR helyett állítsd át GPT-re. Asszem jobb klikkes menüben lesz. ;)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27389) biker


biker
nagyúr

Használ valaki androidos ds file appot?
Vettem a kölök telefonjába sd kártyát, töltenék le bármit ds fileból, 38b amit letölt majd leáll
Legyen az film 500mb vagy 300kb pdf

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#27390) allein válasza Patice (#27388) üzenetére


allein
addikt

Lemezkezelőben nem látható a 2 TB. partíció :(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27391) Essejó válasza allein (#27390) üzenetére


Essejó
veterán

GParted-el próbáltad már?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27392) allein válasza Essejó (#27391) üzenetére


allein
addikt

Nem sokára hazaérek melóból, utána próbálkozom.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27393) kulu22 válasza allein (#27384) üzenetére


kulu22
aktív tag

Ha nem érdekes a rajta levő adat: [link]
Utána a normál felületről tiszta lappal kezdheted előről.

(#27394) allein válasza allein (#27392) üzenetére


allein
addikt

Új HDD házat vásároltam, USB 3.0 képes, így már ok a HDD :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27395) seger válasza allein (#27394) üzenetére


seger
addikt

Ezt már nem raknám nas-ba...

(#27396) allein válasza seger (#27395) üzenetére


allein
addikt

Megy a teszt, kiderül majd mi van. Garis még a HDD :K

(#27397) lajos75 - nem én viszem szervízve hanem az eladó akitől annó itt vásároltam a PH-án, van még 1-2 nap időm. Addig lefuttatom a tesztet.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#27397) lajos75 válasza allein (#27396) üzenetére


lajos75
senior tag

Ha garis még akkor ne szórakozz vele, vidd szervibe azonnal.

(#27398) muranyig válasza tobias40 (#27382) üzenetére


muranyig
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Beálllítottam a nason belül a fix ip-t (15-ös)
Routeren belül beállítottam a dMZ-t (15-ös ip-re)
Minden ugyanaz....
Ha win 10-ből nem a gyors eléréssel, hanem a hálózatból akarom kiválasztani, nem látszik.... régen a ciscoval ment így (is), nem értem, lehet, hogy ennyit tud a sagemcom?
esetleg ötlet? (baromi idegesítő, amikor csak várok, és semmi nem történik, majd kifagy....)

(#27399) Madwe válasza muranyig (#27398) üzenetére


Madwe
nagyúr

miért nem veszed fel fixen hálózati meghajtóként (sajátgépen jobb klikk stb)? a wins amit használni akarsz gyakran bugos, csoda h eddig nálad jól ment...

(#27400) Sanya válasza muranyig (#27398) üzenetére


Sanya
nagyúr

Nagy segítséget kaptál, ha dmz-be raktad a nas-t.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.