Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27751) Essejó válasza Sanya (#27722) üzenetére


Essejó
veterán

Tákolt DSM? Valamit elnéztél kedves :) A DSM és az összes frissítés az teljesen hivatalos, a Syologytól van letöltve. A Syno Websearch keresi meg a Nas-t és telepíti rá a DSM programot, vagy esetleg az Assistant.
Pont tegnap frissítettem: DSM 6.0.2-8451 Update 8

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27752) gyugyo79 válasza Mokefic (#27744) üzenetére


gyugyo79
addikt

Én már 90% -ba átálltam a Synologyra (216 play) 4-5 hónapja és az fentebb említett oldalon a helyezésem továbbra is 300 alatti ! Ez 100+ torrent fájlt és olyan 3 TB -ot jelent amit tökéletesen kezel a Download Station. Ráadásul ennek a kezelése nem a belső raidről történik hanem egy külső usb -s lemezről (oka röviden: így csak egy HDD-t vág gajra az ilyen jellegű torrentezés) tehát oda van kirakva az ideglenes helye is a letöltéseknek! Itt van igazából szét könyvtárazva minden és az alapján töltődik a helyére az amit akarok, hogy az oldalon melyik könyvjelzőhöz adom hozzá a letölteni kívánt tartalmat. Ezek a könyvtárak vannak utána a tartalmuk alapján hozzá adva a különböző alkalmazásokhoz az alapértelmezett mellet ( pld.: DS Video- ba még egy filmek meg egy sorozatok)

Leírom a beállításaimat amivel fentiek alapján láthatgóan el lehet azért lenni:
Download Station -> Beállítások -> BT
A TCP portot megadni és azt a routerbe beirányítani igazából mindegy mi csak ne legyen más által használt port pld. 29115 .
A max fel az 1500 a max le az 4000 (nekem digi 1000 mellett ennyi én mindig csak a teljes sávszél kis részét adom torrentnek, hogy azért minden más is használható legyen mellette) igazából józan paraszti ésszel kitölthető 2 érték.
BT protokoll kódolás : automatikus.
Max. engedélyezett peer torrentenként : 20
A DHT és az UPN nem kell ne legyen kipipálva.
Az automatikus leállítás arány: 10000 idő: örökre . Távolítsa el a feladatot ... nincs kipipálva.
Előnézet nincs kipipálva.

A fájl tárolásnál és a BT keresésnél hozzá van adva az oldal specifikus rész persze és az RSS résznél meg van csinálva a szortírozás tehát az oldalon új könyvjelző pld.: sorozatok az itt hozzáadva és a sorozatok könyvtárba írányítva ...

Ennyi, azt tudni kell, hogy az egész torrent nagyon leegyszerűsítve úgy működik, hogy a te kliensed elsőnek csatlakozik az oldal irányító szerveréhez (tracker) meg időről időre jelentést is küld neki. Ez fog téged összekapcsolni másokkal. Na itt van az a rész, hogy vannak különböző algoritmusok ami alapján eldönti, hogy a kapott infók alapján kikkel kapcsoljon össze. Ebbe nem akarok elveszni DE mindenki nyugodjon bele az elején sokkal rosszabb lesz és ahogy telik az idő egyre jobban fognak tetszeni az irányító szervernek a kliensed által küldött adatok ezért egyre jobb lesz . Ez egy olyan változó amit senki sem fog befolyásolni magának és mégis baromira befolyásol mindent.

[ Szerkesztve ]

(#27753) kimi02


kimi02
őstag

Köszi a segítséget nektek , megoldódott a dolog.
:R

Most 213j nas-om van , tervezek venni egy 416Play-t. Az újba át tudom rakni a lemezeket adatvesztés nélkül ?

[ Szerkesztve ]

(#27754) Borisz76 válasza kimi02 (#27753) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen.

Lehetséges a lemezek költöztetése, adatvesztés nélkül DE :

- Magát az operációs rendszert ( DSM ) újra kell telepíteni.
Angol nyelvű leírás a menetéről.
( 2.1 pont azonos fiókszámra vonatkozik. 2.2 pont eltérő modellekre vonatkozik. )

- Csak akkor megoldható ha kevesebb számú fiókkal rendelkező NAS lemezeit ugyanannyi vagy több fiókos NAS-ba költözteted.

Tehát:

1 fiókosból : 1-2-4-5-8-10-12 fiókosba
2 fiókosból : 2-4-5-8-10-12 fiókosba
4 fiókosból : 4-5-8-10-12 fiókosba
5 fiókosból : 5-8-10-12 fiókasba
8 fiókosból : 8-10-12 fiókosba
10 fiókosból : 10-12 fiókosba
12 fiókosból : 12 fiókosba

Minden fiók számozott.
A lemezek áthelyezésénél a SORRENDRE is figyelni kell !

Fiókok számozása, képekkel illusztrálva.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27755) Borisz76 válasza Borisz76 (#27754) üzenetére


Borisz76
veterán

Helyesbítés :

Single-bay and multiple-bay models: Due to differences in the disk partition system, single-bay models cannot migrate hard drives to multiple-bay models and vice versa. For example, hard drives from a DS114 cannot be migrated to a DS214 or DS414. Likewise, you cannot migrate hard drives from a DS214 or DS414 to a DS114.

Tehát 1 lemezesből nem lehet költöztetni több lemezesbe és fordítva CSAK adatvesztéssel !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27756) kimi02 válasza Borisz76 (#27754) üzenetére


kimi02
őstag

Kétfiókosból menne a négybe.
Most a 2tb-os lemezen van a DSM és a filmek. 3tb-os csak filmek.
Ha a DSM-et újrarakja akkor a filmek meg maradnak ?

(#27757) Borisz76 válasza kimi02 (#27756) üzenetére


Borisz76
veterán

Igen megmaradnak de a honlapon is javasolják a biztonsági mentést előtte.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27758) kimi02 válasza Borisz76 (#27757) üzenetére


kimi02
őstag

Ok.
Köszi a segítséget !
:R

(#27759) *miklos* válasza Borisz76 (#27757) üzenetére


*miklos*
csendes tag

És mi van akkor, ha hardverhiba miatt beszarik a gép? Át lehet tenni a vinyót pc-be abban a reményben, hogy kinyerjük az adatokat? Nem mindenki torrentre használja a nas-t :)

"Az internet explorer arra való, hogy letöltsünk vele egy másik böngészőt"

(#27760) #56573440 válasza *miklos* (#27759) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ami tudja olvasni az ext filerendszert az ezt is. Ha nincs raid simán Linux alól látni kellene.

(#27761) TomAce válasza Kicsimix (#27720) üzenetére


TomAce
tag

Koszi! Ez igy nagyon jonak tunik.
Mondjuk ami fura, hogy az asztali gepemen is csak 30-50 MB/s-t tudok. Intel i7-4700 @2,4 GHz es 12 GB RAM.

(#27762) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

A Chrome mindig nyavalyog a nem biztonságos https kapcsolat miatt, ami felesleges klikkeléshez vezet, ezért a következőt próbáltam. Exportáltam a NAS-ból az SHA256 tanúsítványt. Létrehozott egy ca és egy server nevű fájlt, én mindkettőt importáltam a tanúsítványkezelővel a Trusted Root Certificates közé, és ott is van.

Viszont a chrome továbbra is nyavalyog.

Nem lehet valahogy egyszerűen megoldani, hogy legalább az én belső hálózatomról a saját gépemről közvetlenül elérjem a belépő felületet?

(#27763) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Nagy nehezen létrehoztam ftp kapcsolatot, DDNS-t, és működik is, de lehet mégsem erre van szükségem :DDD
Elérem már a NAS-t total commanderből és tudok rá, ill. letölteni róla, viszont az lenne a szuper, ha közvetlenül el tudnám róla érni a képeket, dokumentumokat, és nem kellene leszedni róla a fájlokat. Mi kell ehhez? VPN, vagy az megint más? ;]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#27764) Patice válasza Mauzes (#27762) üzenetére


Patice
Topikgazda

CSak hogy később is megtalálja más is --> tag: tanusítvány

Link1
Link2
Link3

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27765) Borisz76 válasza Seraph 16 (#27763) üzenetére


Borisz76
veterán

Csatold fel hálózati meghajtóként.

Ez a gép vagy Saját gép résznél :

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27766) Sanya válasza Patice (#27764) üzenetére


Sanya
nagyúr

vagy rendes, Let's Encryptes tanusítvány: [link]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27767) --Rawlings--


--Rawlings--
tag

DSM-re telepített itt valaki Intrusion Preventiont már? Felraktam, de valamiért nem tudok updatelni.

(#27768) Seraph 16 válasza Borisz76 (#27765) üzenetére


Seraph 16
őstag

Ez csak belső hálózaton működik, nem?

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#27769) Patice válasza Sanya (#27766) üzenetére


Patice
Topikgazda

:R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27770) Kicsimix válasza TomAce (#27761) üzenetére


Kicsimix
őstag

Nem fura.. Nekem is annyit megy hasonló konfigon. A max amit láttam nálam pc-n (de azóta soha) az 54mb/s volt torrenten. Steamen 80mb-ig felment a dl sebesség szal sáv az lenne.. De az máshogy müködik naja..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#27771) Essejó válasza Seraph 16 (#27768) üzenetére


Essejó
veterán

Meg tán VPN-en is. De nem mondtad, hogy neked nem úgy kell.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27772) Mauzes válasza Patice (#27764) üzenetére


Mauzes
őstag

Köszi!

Ha a ca certit csak sima duplakatt után importáltam, úgy még nem volt jó a Chrome-nak, de a Link1 alapján a saját beállításain keresztül teljesen ugyanezt megcsináltam, és így már jó. :U

(#27773) TomAce válasza Kicsimix (#27770) üzenetére


TomAce
tag

Hat viszont ha a Snologys NAT ugyanolyan jo mint a PCm akkor megeri ;)

(#27774) Seraph 16 válasza Essejó (#27771) üzenetére


Seraph 16
őstag

Bocs, azt hittem, hogy a DDNS és FTP-ből következik, de akkor már nézem is a vpn-t, köszi! :)

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#27775) seger válasza Seraph 16 (#27774) üzenetére


seger
addikt

Jól mondja Essejó! VPN-el megoldható!

(#27776) Bournie válasza Borisz76 (#27714) üzenetére


Bournie
csendes tag

DS216j 20-25 MB/s-ot különösebb gond nélkül teljesít egy olyan kapcsolaton ahol PC-vel is csak ritkán láttam 30-32 MB/s-ot...

gondolkoztam rajta, mielőtt megvettem, hogy nem kellene-e erősebb vas, de ezzel végülis ki tudok békülni

(#27777) Borisz76


Borisz76
veterán

Ami eddig elkészült :

Synology DSM 6 - Összegoglaló

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27778) Patice válasza Borisz76 (#27777) üzenetére


Patice
Topikgazda

:C :R

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#27779) Borisz76 válasza Borisz76 (#27777) üzenetére


Borisz76
veterán

Összegoglaló.

Látszik, hogy hajnalban írtam és nem láttam ki a fejemből sem :W :Y

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#27780) Madwe válasza Borisz76 (#27779) üzenetére


Madwe
nagyúr

máskor figyelj oda, elírtad az Összegooglelalót! :B

(#27781) TomAce válasza Borisz76 (#27779) üzenetére


TomAce
tag

Köszi!
Jó hosszú :) Majd ha a végére értem kérdezek ;)

(#27782) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok!

Megint válaszolt a Support:

"Dear Laszlo,

Good day!
Thanks for the port opened, I connected it by smb://*********.synology.me
The download a small file and 2 files which supposed to have issue of download failed.
However 3 files are downloaded successfully.
I'm afraid that the issue can't be reproduce in our side.
Can you help to reproduce it in your environment, then try to capture the network packet while issue happen?"

Több bajom van:
-ők smb-n keresztül csinálták, én azt se tudom, mi az. Hogy tudom én is megpróbálni SMB-n keresztül?
-mit jelent az, hogy a csomag elkapása? Hogy lehet ezt kivitelezni?

Viszont szeretném kipróbálni ettől függetlenül LANon kívül is, valaki tudna nekem segíteni pls? PM a részletek.

[ Módosította: Karma ]

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27783) Elemental válasza kimi02 (#27758) üzenetére


Elemental
addikt

Majd írd le légyszi a tapasztalataidat, mert én is bővítenék két lemezesből négyre.

(#27784) TomAce válasza Kicsimix (#27720) üzenetére


TomAce
tag

Szia meg egy-ket kerdes a DS 216+II-hoz.
1. Ugye sajat routeren hasznalod LAN-al a DS 216+II-t es egy szamitogepet is. Mennyivel masol NAS HDD-rol szamitogepre?
2. NAS-ra kotott kulso HDD-re (USB-vel) mennyivel lehet masolni?

Egyebkent honnan tudom meg, hogy egy szamitogepen egy USB az 2-es vagy 3-as?

(#27785) Essejó válasza TomAce (#27784) üzenetére


Essejó
veterán

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27786) Sanya válasza rlazol (#27782) üzenetére


Sanya
nagyúr

1: a szerver nevét szeddesd ki.
2.:meg kellene nézni, hogy van-e packet loss a NAS --> router --> géped között bárhol, esetleg a router mennyire döglődik

smb az nem a samba microsoft féle filemegosztás lenne.

[ Módosította: Karma ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27787) Sanya válasza Essejó (#27751) üzenetére


Sanya
nagyúr

tedd fel a 6.1 RC-t :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27788) gyugyo79 válasza rlazol (#27782) üzenetére


gyugyo79
addikt

Szerintem te is smb -n csináltad ....

Windows hálózati hely hozzá adása -> egyéni hálózati hely ... -> \\szerverneve.synology.me\ ->megadod a felhasználónév / jelszót

Szeretném kipróbálni lanon kívül is -t nem értem mire gondolsz..

Amúgy csak a *.pptx állományokkal van baj vagy más nagy méretű fájlokkal is ? Mert nekem az rémlik, hogy neked átmásolódott de hibásan nem pedig megszakadt, persze lehet az is, hogy jobb lenne ha megszakadt volna és nem rossz hibajavítással menne végig. :/

Ping -etni próbáltad más a NAS-t terhelés alatt ?

[ Módosította: Karma ]

(#27789) rlazol válasza Sanya (#27786) üzenetére


rlazol
addikt

Sanya:
1: köszi! :B :R
2: ok, azt hogy csinálom? Amúgy nem tűnt fel semmi, játékban sem :s

gyugyo79: kipróbáltam LAN on kívül nekem is működik. Csak pptx állománnyal van baj (videofileokkal próbáltam még ill pár nagyobb docx-vel, de azok nem akkorák). A kisebb pptx fileokkal nincs baj.
Ha letöltöm, megszakad, ha feltöltöm felkerül, és a végén jelez hibát.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27790) Kicsimix válasza TomAce (#27784) üzenetére


Kicsimix
őstag

Igen egy Syno Rt1900ac-vel.Az első kérdésre a válasz, hogy lanon a maximum átviteli sebessége a gyártó által kimért 112-113mb/s irás és olvasás. Ez mikor nincs lefoglalva más feladatokkal el is érhető. Magasabbra nem megy soha valóban. Ennyit tud hálózaton keresztül max.

Az USB-t megnézem neked nemsoká..A nason kb soha nem használtam. Van külső usb3/sata3-as vinyom.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#27791) Essejó válasza Sanya (#27787) üzenetére


Essejó
veterán

A múltkor még csak a 6.0.2-ért piszkáltál, most meg már elvárnád, hogy ßétázzak is? Azt inkább meghagyom az olyan Lám Májereknek mint pl. te. :D

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#27792) TomAce válasza Kicsimix (#27790) üzenetére


TomAce
tag

Köszi! Megnezem a külső HDD-n, gépemen a csatlakozokat, mert USB-n 10-80 MB/s-el masol csak.

LANon most a routerre kötött HDD-re a gépről 10-15MB/s-el masol.
Wi-fin 3MB/s-el.

(#27793) Kicsimix válasza TomAce (#27784) üzenetére


Kicsimix
őstag

Tehát a szitu: PC SSD-ről lanon keresztül NAS külső usb-s HDD-re másolás majd ugyan ez visszafele.

Teszt 1

Teszt 2

Teszt 3

Talán a külső rackben lévő vinyó miatt ilyen rendszertelen az egész.. Nem egy mai darab..

Elméletileg így is megvan a sávszéll. Ha oda is ssd-t tudnék berakni akkor kiderülne az igazság de abból nincs perpill még 1 db.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#27794) Sanya válasza rlazol (#27789) üzenetére


Sanya
nagyúr

ping 192.168.x.x -t , ahol a x.x a nasod belső ip címe.
a -t meg, hogy "örökké fusson, vagy amíg le nem állítod. Vagy 2 óra múlva nézd meg, hogy mennyi az eldobott csomag.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27795) daniel2121 válasza Borisz76 (#27777) üzenetére


daniel2121
senior tag

Szintén nagy :R

(#27796) TomAce válasza Essejó (#27785) üzenetére


TomAce
tag

Vak vagyok. ;)
Tehat ha nincs kek csatlakozom akkor nincs 3.0-m?

MIvel, mind a 6 fekete es nekem ugyanugy nez ki, viszont azt irjak, hogy 4db 3-asom van es 2db 2-esem.

Illetve a kulso vinyon masfjat csatlakozo van, arrol honnan tudom, hogy 3-as vagy 2-es?

[ Szerkesztve ]

(#27797) Madwe


Madwe
nagyúr

Na ilyenkor mi lehet:
proci nem megy 30% fölé, memória sem, semmilyen komolyabb háttérfolyamat nem megy, mégis ma reggel óta smb-t ledobálja, weben is meg-meg akad, van h egy alablakot percekig tölt majd kiírja h sikertelen, jelentkezzek be újra - de nem dob ki, máshova navigálok s vissza megint jó... Olyan mintha valami fogná nagyon a procit de nem, smart tesztek gyorsan lefutottak semmi baj, a kiterjesztett most fut, de nem hiszem h azokkal lenne gond... egyéb ötlet?

(#27798) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Nálatok ha RSS-ből tölt be torrentet a DS Download, akkor figyelembe veszi a seed beállításokat? Nekem hiába van beállítva, hogy meddig seed-eljen a NAS, RSS-ből betöltve mindig forever álláson vannak a torrentek.

(#27799) rlazol válasza Sanya (#27794) üzenetére


rlazol
addikt

Köszi!
Elindítottam. Leállítás ctrl+q?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#27800) Essejó válasza TomAce (#27796) üzenetére


Essejó
veterán

Nézd már meg a képet! Az USB 3-nál több csatlakozó van.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.