Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:25:05

LOGOUT.hu

Téma összefoglaló
(Utoljára frissítve: 2024.04.20)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28701) gyugyo79 válasza pn4hvq (#28700) üzenetére


gyugyo79
addikt

Az adatbázist áthoztad? Beállítottad, hogy ugyan azon a néven és hozzá férési adatokkal érd el mint ami be van állítva a php-ba a kapcsolódáshoz?
Utána jönnek még azok a dolgok, hogy a levél küldés csak a sima php mail függvénnyel voltak e küldve vagy egy smtp autentikációs komolyabb megoldás volt használva mert ha az előző akkor ne csodálkozz ha normális helyekre meg se fog érkezni amit küldesz ha egyáltalán elmegy ...

[ Szerkesztve ]

(#28702) ERPY


ERPY
őstag

Szerintetek ez a Cyberpower BR700ELCD szünetmentes együtt tud működni egy DS116-al? Sajna a syno támogatási listája elég gyér, annak ellenére sok más szünetmentes működik hogy a listán nem szerepel. Érdemes lehet megvenni, vagy érhet meglepetés?

(#28703) pn4hvq válasza gyugyo79 (#28701) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Igen, az adatbázis is átkerült, és a hozzáférések is jók.

A /lib/php/modules tartalma:
bcmath.so curl.so ldap.so openssl.so phar.so shmop.so sqlite3.so zip.so
bz2.so iconv.so mcrypt.so pdo_sqlite.so posix.so sockets.so syno_compiler.so

A php által észlelt modulok:
php -m
[PHP Modules]
bcmath
bz2
Core
ctype
curl
date
dom
ereg
filter
hash
iconv
json
ldap
libxml
mbstring
mcrypt
openssl
pcntl
pcre
PDO
pdo_sqlite
Phar
posix
readline
Reflection
session
shmop
SimpleXML
sockets
SPL
sqlite3
standard
syno_compiler
xml
xmlreader
xmlwriter
zip
zlib

[Zend Modules]

De ahogy nézegettem, úgy tűnik, mintha a mysqli a phpinfótól függetlenül nem létezne. De hogyan tudnám "feltelepíteni"?

Nem utolsó sorban köszönöm a válaszodat :R

(#28704) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Valaki mondta nemrég, hogy megnézné a VPN Plus Servert..

Egy rövid kis videót felvettem róla a teljesség igénye nélkül. : ITT bele lehet kukkantani.

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#28705) gyugyo79 válasza pn4hvq (#28703) üzenetére


gyugyo79
addikt

Ezt nézted?

(#28706) Essejó válasza pn4hvq (#28700) üzenetére


Essejó
veterán

Előre bocsátom, hogy nagyon nem vagyok otthon a témában, de régebben amikor a WordPress-t telepítettem, akkor Mysqlszervernek a Syno a MariaDB-t telepítette, és nem volt kérdés, hogy azt vagy a Mysql-t tegye-e fel.
Bár nem tudom, hogy melyik mysql szerver van feltéve, de esetleg ha a mariadb akkor a scriptnek nem kéne tudnia róla, hogy azt keresse? Vagy teljesen értelmetlen amire gondolok?

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#28707) amulet


amulet
senior tag

syncronizáló plugin létezik? nem backup kell
Szeretném a nas-on lévő adatokat lementeni egy külső hdd-re, amit máshol is meg tudok majd nyitni, szóval legyen egy mentésem. Olyan plugin kellene, ami összehasonlítja a két helyet és a külső hdd-re átteszi ami nincs rajta, lényegében olyan mint a freefilesync. Van ilyen? két mappa syncronizálása

(#28708) envagyok válasza amulet (#28707) üzenetére


envagyok
veterán

Ez a téma engem is érdekelne, pont tegnap gondoltam rá.
Hogyan lehet úgy menteni köteteket, egy külső usb hdd-re vagy egy másik nas-ra, hogy hozzá tudjak utána férni?
Régen a dsm5-ben úgy mentett a backup, hogy simán winre dugva a vinyót megvolt minden.
Most a hyperbackup szanaszét tördeli tömörített file darabokba, és natív nem elérhető.
Elvileg van rá app:
[link]
De azért az mégse igazi.
Én is olyan backupot keresek, ami mindig csak a változásokat menti el, nem újra az egész anyagot.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28709) TomAce válasza Madwe (#28698) üzenetére


TomAce
tag

Tenyleg nem az volt a gond, tegnap teszteltem, es minden siman ment

(#28710) pn4hvq válasza gyugyo79 (#28705) üzenetére


pn4hvq
senior tag

Igen néztem már. De egyelőre nem vágtam bele az ott olvasott adatvesztés nélküli nas resetelésbe (apropó, ez hogyan történik és mi lesz a nas beállításaival ilyen adatvesztés nélküli resetkor?). A többi itt leírt tippet végigjátszottam, sikertelenül.
Meglepő módon, ha nem terminálból futtattam a php filet, hanem böngészőből megnyitottam, akkor egy szó nélkül lefutott és eredményesen (vagyis kiküldte a levelet). Az okot nem értem, mert a hibát elvileg ki kellett volna írnia a webes megnyitáskor is (ezt beállítottam neki), ha pedig terminálból futtattam, akkor a levélküldést nem valósította meg. :F Azt hiszem "elegánsan" túllépek a problémán.

Essejó
Mysqlszervernek a Syno a MariaDB-t telepítette

Igen, valóban azt teszi fel választási lehetőség nélkül, a fentebb leírt miatt viszont vélhetően nem kell neki jelezni, de nem tudom én sem a kérdésedre a választ.

Köszönöm a választ mindkettőtöknek :R

(#28711) Szaky


Szaky
tag

Sziasztok,

van itt valaki aki frissítette a régebbi NAS-át új DSM-re? Olvastam hogy a 209 és a 409-es modellekre elvileg felmegy a 6.0-as DSM is. Érdekelne, hogy performanciában jelent e valami változást, illetve stabilan mennek e ezek a szerverek.

(#28712) Dr.FantastiK válasza Szaky (#28711) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

az Uj rendszer a regi vas-ra ... hogyne, Stabil ! de eroforrasigenyesebb !!

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#28713) Szaky válasza Dr.FantastiK (#28712) üzenetére


Szaky
tag

Te próbáltad? Kérdés hogy érdemes e felhúzni avagy sem? Jo lenne pl ha a PLEX működne rendesen, mert ezt a jelenlegi DSM-et mar nem támogatják. Semmi sincs ingyen nyilván. De gondolom ha az ugyanolyan procival készült 411j kevesebb memóriával elmegy az új rendszerrel akkor ennek is el kell mennie, úgy hogy tudom normálisan használni a szervert.

Rosszul látom?

(#28714) Dr.FantastiK válasza Szaky (#28713) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

igen, en is felhuztan a ds 713+ ra a 6.0.2-t.

megy jool meg stabil, de elkeri a magaet az biztos ! :D

azt ne vard hogy gyorsabb vagy porgosebb legyen . . .

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#28715) Szaky válasza Dr.FantastiK (#28714) üzenetére


Szaky
tag

Csak szarabb ne legyen! :)

(#28716) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

A céges nas-nál most vettem észre,hogy az 1TB tárhely majdnem megtelt. A furcsa az, hogy mikor nemrég ránéztem, akkor alig negyedig volt tele, ami reális is. Most egyenként megnéztem az összes mappa információját, összeadva a valós 250GB körül adatmennyiség jött ki. Hova lett a hely? :U :W

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28717) Patice válasza V.Stryker (#28716) üzenetére


Patice
Topikgazda

Cloud Station?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28718) gyugyo79 válasza pn4hvq (#28710) üzenetére


gyugyo79
addikt

Hát az teljes nullázása a NAS -nak és utána újra telepíteni és beállítani mindent. Mert ugye volt akinek csak az oldotta meg ott a hozásszólások alapján. Amit kb én se vállalnék be egy belakott NAS -nál, lehet hamarabb írnám újra a php sql kezelését simára :)

(#28716) V.Stryker
Valamelyik használt mappa nem volt/van a cloud satation serverbe beállítva valamennyi verziószámmal?

(#28719) V.Stryker válasza Patice (#28717) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Ohh... igazad van. :R Eltávolítottam,mert már nem használjuk évek óta és minden helyreállt. :C

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#28720) kaciokos


kaciokos
őstag

Most raktam fel a DS215j-re a 6-os DSM-et, és nekiálltam átböngészni a Control Panel-t. A Hardware&Power / UPS résznél valami nem kafa, csak hálózati UPS-t tudok beállítani, pedig az enyém eddig USB-n kommunikált a NAS-sal. Ezt a lehetőséget kivették a 6-os DSM-ből?

Szerk.: Tárgytalan, kihúztam, bedugtam az UPS-t, most már jó. :)

[ Szerkesztve ]

(#28721) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Nyavalygott a DSM, hogy valami disk write cache probléma volt, lehet elveszett adat, úgyhogy futtassak le egy data scrubbing teszet. És ebben az ablakban volt még, hogy ha vége a tesztnek, akkor majd újraindítás után fog csinálni egy mély vizsgálatot.

Én rányomtam, hogy ok, és be is pipáltam, hogy figyelmeztessen az újraindításra.

Na most véget ér a data scrubbing (parity consistency check), nem ír semmi hibát és nem is figyelmezetett vagy adott lehetőséget semmilyen mélyebb vizsgálatra.

Ilyenkor mi van, erről a témáról van valakinek infója?

(#28722) rlazol


rlazol
addikt

hogy tudok 4gbnál nagyobb file-t másolni?

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#28723) #56573440 válasza rlazol (#28722) üzenetére


#56573440
törölt tag

Ne használj fat filerendszert.

(#28724) TBMC


TBMC
addikt

Sorry a hulye kerdesert, de hogy a fenebe tudom letiltani hogy a dsm sugo minden alkalommal (belepeskor) elinduljon? :B

markbellus.hu 

(#28725) Bobbacsi válasza TBMC (#28724) üzenetére


Bobbacsi
veterán

Jobb felső sarok : Opciók (fej sziluett) Egyéni : Egyebek és itt pipa : Ne indítsa el minden bejelentkezéskor.......

[ Szerkesztve ]

(#28726) TBMC válasza Bobbacsi (#28725) üzenetére


TBMC
addikt

hálás köszi! :R

markbellus.hu 

(#28727) A_ScHuLcZ válasza kaciokos (#28687) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Pontosan, annak idején emiatt (is) vettünk 2db-ot, mert ha egy helyen redundánsan tárolunk, az sok esetben nem véd a behatásokkal szemben (betörés, lakástűz, rövidzár, NAS meghibásodás miatt mindkét winyó kampó, stb.)

Mikor megvettük őket (2015 karácsony), akkor néhányan azt írtátok itt a topicban, hogy még nincs rá lehetőség, a következő DSM főverziótól (6.0) lesz. Azóta kijött az említett DSM, nekem pedig eszembe jutott, hogy meg kellene csinálni, hiszen emiatt vettük a 2 NAS-t, hogy ne manuálisan kelljen mentegetni.

Tehát a kérdés továbbra is, hogyan lehet megoldani, mit kell hozzá használnom?

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#28728) Patice válasza A_ScHuLcZ (#28727) üzenetére


Patice
Topikgazda

Erre a célra szerintem a Hyper Backup lesz a jó pl. rsync-kel. Az adatokat meg helyileg titkosítanám és úgy küldeném.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28729) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Synology DS216j-be ti WD Purple vagy Red vinyót vennétek (2x3Tb)? Torrentezés nem nagyon lesz a nasról, csak otthoni médiaszolgáltatás.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#28730) daniel2121 válasza MCGaiwer (#28729) üzenetére


daniel2121
senior tag

Csak e kettő közül.

(#28731) Borisz76 válasza MCGaiwer (#28729) üzenetére


Borisz76
veterán

1 ilyen , 1 olyan.

Így kapsz 2 db megbízható HDD-t ami nem egy szériából való.
Kisebb az esélye, hogy egyszerre vagy nagyon hasonló időben menjenek tönkre.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28732) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

a parkolás / nem-parkolás mennyire számít?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#28733) Borisz76 válasza MCGaiwer (#28732) üzenetére


Borisz76
veterán

Régi szériánál voltak ilyen gondok.

Az újakról nem olvastam hasonlót....

Bár nem mostanában olvastam a : Milyen merevlemezt vegyek ? topikot.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28734) rlazol válasza #56573440 (#28723) üzenetére


rlazol
addikt

És valóban... De nekem miért volt FAT rendszerem? :F Mindegy, köszönöm a segítséget! :R

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#28735) TBMC


TBMC
addikt

sziasztok!
adott lenne egy ds215j.
egy külső 2tb vinyó, melyen volt 2 ntfs partíció 1-1 tbra osztva.
az egyiket szerettem volna a synon keresztül ext4re formázni.

miután megtörtént ez fogadott:
- nem támogatott, és nem is tudom írni/olvasni a DSen keresztül.
mi lehet a gond? mi lehet a megoldás?

tudtommal ext4 a syno fájlrendszere. :F

markbellus.hu 

(#28736) Mauzes válasza Mauzes (#28721) üzenetére


Mauzes
őstag

Up, nem találkozott ezzel senki?

(#28737) Patice válasza TBMC (#28735) üzenetére


Patice
Topikgazda

Szerintem neki a két külön partícióval lesz gondja.

Ha lehetséges, akkor én egybe használnám a 2TB-ot és először törölnék minden partíciót, aztán formázás NTFS-re külön gépen, vagy Ext4 by Syno.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28738) Borisz76


Borisz76
veterán

Éjszaka dolgozom , nappal alszom.

Pénteken éjszakára mentem melózni és láttam, hogy kordont emeltek az utca több pontján, a csatornafedelek körül.

Ma délelőtt elmentem kicsit vásárolni és pont ott voltak a munkások egy autóval és egy nagy dobra tekert, hosszú , karvastagságú kábellel. Az autó oldalán meg virít a NET felirat.

Nem voltam rest megkérdezni, hogy milyen kábelt is húznak....

Válaszuk : Glasfaserkabel azaz üvegszálas vagy más néven optikai kábel !!! :C

Ha minden jól megy, akkor végre tudok majd váltani erről a borzalmasan lassú ( 1 MB/s ) ADSL-ről.
Kérdés : mikor és mennyiért ? :F

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#28739) envagyok


envagyok
veterán

Egy olyan kérdésem lenne, hogy szeretnék olyan mentést csinálni, amiben egy megosztott mappát mentek úgy, hogya fileokat nem, csak azok neveit, és mappaszerkezetét menti el egy másik megosztásba txt file-ként, vagy küldi emailben beállított időközönként.

Illetve szeretnék megosztott mappát úgy menteni usb meghajtóra, ahogy régen a dsm5.2-ben minden hókuszpókusz nélkül azonnal olvasható legyen másik gépre dugva,

Ezekre lenne megoldás?
Köszönöm.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28740) TBMC válasza Patice (#28737) üzenetére


TBMC
addikt

köszönöm válaszod!
megpróbáltam úgy, is, formáztam az egészet.

ez lett belőle..

azt írja: tönkrement :O ;] ?
és 1tb (se) látszódik a 2tb ból...

jhaj de jó. imádom mostanában minden szivan :W

markbellus.hu 

(#28741) Multibit válasza envagyok (#28739) üzenetére


Multibit
veterán

1. Struktúra mentése Windows alól. Tételezzük fel, hogy a mentendő drive a Z:
Tedd be egy cmd fájlba az alábbi sorokat, majd futtasd időnként a cmd fájlt!
z:
cd \
dir /s > stru.txt

2. Ha utálod a Hiperbackpot, legjobb megoldás - szerintem - a 6-os DSM hanyagolása. Rakd újra a rendszert (ha már felelőtlenül upgradelted ;] ) egy régebbi DSM verzióval. Forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

(#28742) Patice válasza TBMC (#28740) üzenetére


Patice
Topikgazda

Valami miatt nem tudta normálisan formázni. Akkor PC-n csináld meg valamilyen partíciókezelővel.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28743) envagyok válasza Multibit (#28741) üzenetére


envagyok
veterán

Komoly ez a dir /s :)
Ezzel 2 gond van, jó lenne ha automatán menne, és a syno csinálná, és nem az említett kötetre, mert pont annak a véletlen elesésekor lenne jó tudni, mi is volt rajta.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28744) TBMC válasza Patice (#28742) üzenetére


TBMC
addikt

csinálnám én ha lenne PC-m :O

az osxen lévő 3rd party appok pedig (ami segítségével lehet ntfs írni, formázni: tuxera és paragon) viszont ebből korábban már voltak problémák sajnos... de lehet teszek vele egy próbát :F :U

markbellus.hu 

(#28745) Patice válasza TBMC (#28744) üzenetére


Patice
Topikgazda

Akkor PC-n csak töröld az összes partíciót a lemezről. Aztán jöhet a Syno.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#28746) Multibit válasza envagyok (#28743) üzenetére


Multibit
veterán

Ütemezni Win alatt is tudod a cmd futását. Ha nem a Synology-ra akarod a txt fájlt, csak minimálisan kell a parancsfájlt módosítani (példa továbbra is a Z meghajtóként felmappelt megosztás):
dir z:\ /s > stru_z.txt

Ezzel a megoldással a Windowsos PC-re készül a struktúra mentés.

(#28747) envagyok válasza Multibit (#28741) üzenetére


envagyok
veterán

Hyper Backup is tud menteni tömörítés nélkül!!
Most tesztelem.
A feladatnál a helyi adatok másolását kell kezdeni, a legörgethető lista végén, az utolsó előtti lehetőség.
Akkor olvasható formában ment el mindent.
Már csak azt lenne jó megoldani, hogy küldjön hetenete emailt, hogy szeretne backupot ellenőrizni, és dugjam már be az usb hdd-t, és akkor magától megcsinálja.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28748) envagyok válasza Multibit (#28746) üzenetére


envagyok
veterán

Sajnos így is a z-re ment, nem oda, ahonnan a parancsot indítom.
Elvileg a tárolóelemző is csinálhat ilyen jelentéseket naponta, még a mentési helyet is meg lehet változtatni, csak az olyan komplikált.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#28749) Madwe válasza envagyok (#28747) üzenetére


Madwe
nagyúr

Ha ütemezed heti 1re, s a célmappa a külső merevlemez, akkor jajveszékelni fog, h nem tudja lementeni - azt meg be tudod állítani, h az errorról kapj emailt. A kérdés az, h ha ilyenkor kicsit késöbb bedugod, automatikusan elindul e, vagy neked manuálisan kell futtatni? úgy sejtem nem, de akkor pl beállítasz egy ütemezést 8 órára, akkor kapsz hibaüzenetről emailt meg beállítasz egy másik ütemezést 11 órára, addigra bedugod a lemezt s kész

(#28748) envagyok ha az utolsó részen teljes elérési utat adsz meg, akkor oda menti ahova szeretnéd, nem?

[ Szerkesztve ]

(#28750) envagyok válasza Madwe (#28749) üzenetére


envagyok
veterán

Igen.
X:/xx.txt verzóval működik.
Megint csak néztem, de nem gondolkodtam :D
Az ütemezés meg úgy lesz megoldva, hogy beállítok a naptárban egy értesítőt, hogy a telefon írja vasárnap este, hogy dugjam be usb-n a backup lemezt, hétfőn hajnalban megcsinálja, reggel meg leveszem.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.