Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25651) WiZARD


WiZARD
addikt

megjött a toknyitóm végre, persze hogy aznap, amikor utazok el...
na sebaj, hétfőn nekilátok a seiko beszabályozásának :)

(bár ha megjönne a rácsiptetős piezo mikrofonom is, az lehet segítene, elvileg lehet pc+mikrofon segítségével mérni/számolni, hogy mennyire jár pontosan)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25652) Szizol


Szizol
tag

Nagyon jól néz ki! :)

(#25653) pohár válasza Szizol (#25652) üzenetére


pohár
félisten

:Y
mibe fáj ez a darab?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#25654) Zozzer888 válasza Szizol (#25652) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ja, hát ők támogatják vmelyik bubaru rallye tííímet:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#25655) Szizol válasza pohár (#25653) üzenetére


Szizol
tag

Itt 440 USD, bár USA-ban mindig túlárazzák az Orienteket :)

(#25656) Empsepo válasza seiko (#25610) üzenetére


Empsepo
senior tag

Köszi az infót!

Akkor majd ott megkeresem egyszer az üzletet.

Idén kinyit vajon?

(#25611) Wg5113

Köszi!

:R

[ Szerkesztve ]

(#25657) seiko válasza Empsepo (#25656) üzenetére


seiko
senior tag

Ha megtudok valamit, majd megírom. :K

(#25658) Empsepo válasza seiko (#25657) üzenetére


Empsepo
senior tag

Okés, köszönöm!

(#25659) Jojo5


Jojo5
őstag

Halihó,

Tudtok valami üzletet ahol Seiko-k sokasága van kirakva ?:F
gondolok itt legfőképpen Monster\Marinemaster\Sportura\Sumo típusokra

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#25660) Tothgera30 válasza Jojo5 (#25659) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Monster ügyben lehet érdemes megkeresned, már ha vennél esetleg.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#25661) seiko válasza Jojo5 (#25659) üzenetére


seiko
senior tag

Ilyesmit nem nagyon fogsz találni Magyarországon.

(#25662) zsoltai


zsoltai
csendes tag

Nemrég vettem egy eta szerkezetes automata órát, ami 5 éves. Az elmúlt 5 napban folyamatosan hordtam, ami kb. napi 8-10 óra kézen hordást jelent. Meg akartam nézni, hogy a 48 óra járástartalék mennyire valós, így egyik este amikor hazaértem 6 órakor levettem és letettem a polcra. Másnap este amikor hazaértem, láttam, hogy 14:35-nél állnak a mutatók. Ezen egy kicsit meglepődtem, mert még a 24 óra se telt el. Az eladó elmondása alapján az óra eddig nem volt szervizelve. Ez okozhat ilyen járástartalék csökkenést, vagy valami komolyabb gondja is lehet?

(#25663) Dzsana válasza zsoltai (#25662) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hogy a viharba ne okozhatna, még komolyabb bajokat is! Sürgősen szervizeltesd le, ha hordai akarod.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25664) Mosanke


Mosanke
senior tag

Azt hittem, hogy az orosz óragyártás mára már nincs. Aztán meg mit találtam. SLAVA Automatic :) Mondjuk súlya az van biztosan.
Kép1 ----Kép2

[ Szerkesztve ]

(#25665) Dzsana válasza Mosanke (#25664) üzenetére


Dzsana
senior tag

Jól hitted, ez kínai C J I A B A Ügyesen a J és az I betűt jól közel írják egymáshoz, hogy az orosz L betűnek higgyed.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25666) Mosanke válasza Dzsana (#25665) üzenetére


Mosanke
senior tag

Pedig mennyire cirill betű(höz) hasonlítanak a felíratok a számlapon.
Ügyes.... Nagyon ügyes. :K
Gondolom jó nehéz is lehet súlyra. Legalább így aztán jó messzire el is lehet dobni, ha sikerül szerencsésen eltalálni a ballisztikai röppályára való állítást. Így "repül" a legmesszebbre. Kis erő ráhatással jó messzire. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25667) seiko


seiko
senior tag

http://www.tractionink.com/watch_wiki/index.php?title=Slava_Sozvezdie

(#25668) Mosanke


Mosanke
senior tag

Az ilyen Timex automatákról tudtok mondani valamit? Mennyire pontosak (napi 1 perc eltérés?) és megbízhatóak. (tudom, hogy Kínában készülnek)
Tudnátok abban is segíteni, hogy hol lehetne venni hozzá (lehetőleg gyári) fémszíjat? A Timex hazai forgalmazójától már napok óta várom a választ de eddig semmi.

[ Szerkesztve ]

(#25669) Csigusz 1 válasza Mosanke (#25668) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Szerintem hívd fel őket telefonon - én is így tettem korábban, amikor fémszíjat kerestem a Timexemre.
Aztán a honlapon kinéztem néhány típust, odamentem, megnéztem a kiválasztott csatokat élőben, az egyiket feltetettem, és örültem! :)

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#25670) sanzi89 válasza Mosanke (#25668) üzenetére


sanzi89
addikt

Napi 1 perc? Az nem rengeteg? Vagy én vagyok naív?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#25671) Mosanke válasza sanzi89 (#25670) üzenetére


Mosanke
senior tag

Azt csak úgy beírtam. Egyébként fogalmam sincs, hogy történetesen ennek a Timex Automaticnak mennyi lehet a napi pontossága.
Ha valaki tudja, beírhatná.

Azon tűnődtem közben, hogy ha eljön majd az örök sötétség terminusa, akkor mi lesz az én fényenergiás órámmal? Még eladni sem fogom tudni senkinek sem akkor már. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25672) m3tr0 válasza Mosanke (#25671) üzenetére


m3tr0
senior tag

mégse :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#25673) Mosanke válasza m3tr0 (#25672) üzenetére


Mosanke
senior tag

:F

(#25674) m3tr0 válasza Mosanke (#25673) üzenetére


m3tr0
senior tag

Vicceset akartam írni és rájöttem,hogy nem nem az. :DDD

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#25675) Szizol válasza pohár (#25653) üzenetére


Szizol
tag

Közben megtaláltam a Tutu-nál is, ott 52 000 Ft. Kár, hogy nem automata.
Orient STI Limited Edition

(#25676) Bling95 válasza Szizol (#25675) üzenetére


Bling95
őstag

Lehetne zafíros még

(#25677) t-bali3 válasza Szizol (#25675) üzenetére


t-bali3
senior tag

Kár, hogy nem zafíros nekem bejön kvarcként is, az Impreza is nagy kedvenc :))

(#25678) Zozzer888 válasza Szizol (#25675) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ha Subarum lenne, már rendelném is:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#25679) tupacamaru válasza Szizol (#25675) üzenetére


tupacamaru
veterán

Nekem inkább ez kellene, de sajnos nem egy árktegória. :N

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#25680) Szizol válasza tupacamaru (#25679) üzenetére


Szizol
tag

Az M-Force-ok közül nekem leginkább az ez jön be :)
De valóban, ezek már kicsit borsosabbak :)

[ Szerkesztve ]

(#25681) tupacamaru válasza Szizol (#25680) üzenetére


tupacamaru
veterán

+1 :K Én is elfogadnám, mindig szerettem volna egy járástartalék kijelzős órát. ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#25682) Jojo5 válasza seiko (#25661) üzenetére


Jojo5
őstag

Ezt mélységes sajnálattal hallom... :( :O

Tothgera30: egyelőre csak megszeretném őket élőben is kukkantani :U

http://www.youtube.com/watch?v=_MuMSARgyJs

(#25683) Tothgera30 válasza Jojo5 (#25682) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem nagy durranás (szerintem, bár én Sports 5-höz vagyok szokva), de masszív, erős, igényes darab. Személyesen nagyon nehéz lesz megtekinteni, kevés helyen van készleten, bolti árat meg a múltkor valami 95k körül láttam, ami borzasztó sok. Bár egy SRP313K1-t is jó lenne még zsákmányolni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#25684) pohár válasza Szizol (#25675) üzenetére


pohár
félisten

hát ez nem is drága, de tényleg lehetne automata, meg ugye az a fránya zafír... :D
meg PVD-s, ki tudja mikor kopik le...

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#25685) seiko válasza Dzsana (#25665) üzenetére


seiko
senior tag

Latin billentyűzettel nehéz másképpen leírni az Л-t! :C

Idézem: "In on-line discussions of Слава Созвездие are often referred to as CJIABA, with the Л formed by J and I, as typed on a Roman keyboard."

[ Szerkesztve ]

(#25686) Mosanke


Mosanke
senior tag

Azon tűnődtem így reggel, hogy azok az automata órák amiket például különböző internetes áruzházakban árulnak (sok közülük a drágább órák közé tartozik), azokat ha valaki(k) megveszik akkor működni fognak rendesen? Azért kérdezem mert akár évekig is ott állhatnak a polcokon a dobozaikban és ezalatt nem járnak.
Az olaj ami bennük van az bírja addig mozgás nélkül?

[ Szerkesztve ]

(#25687) young78 válasza Mosanke (#25686) üzenetére


young78
tag

működni fognak.

(#25688) pilóta válasza Mosanke (#25686) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem jobban vagy kevésbé, mint a kirakatban állóknál.
Ráadásul általában egy internetes üzletnek nem áll semmi semmilyen polcon, mivel nincs se polc, se raktárkészlet....

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25689) Mosanke válasza young78 (#25687) üzenetére


Mosanke
senior tag

Azt gondoltam, de itt írtátok sokszor, hogy 5 évente szerviz mert besürűsödik az olaj meg hasonlók. (én nem értek az órákhoz szakmailag, csak érdeklenek)
Azért kérdeztem, hogy az akár több éves állás után indulnak el akkor azzal nem lesz-gond? Ilyenkor is elég az 5 év múlva először szervizelni? Mégha előtte éveket álltak a dobozukban mozdulatlanul?

#25688) pilóta

Ebben lehet, hogy igazad van, de... A napokban kérdeztem meg éppen egy ilyen internetes webáruházat és amikor visszahívtak akkor mondták, hogy igen, van még abból a kérdéses órából, több is, és itt van a polcon. Akivel beszéltem mondta, hogy ott van kezében a doboza és kinyitotta, benne az óra. Mivel már (egyébként) a gyári forgalmazónál nem kapható mert lassan 2 éve kifutott az típus(is), így csak felmerül az a kérdés, hogy mióta őrizgetik azokat az órákat.

[ Szerkesztve ]

(#25690) young78 válasza Mosanke (#25689) üzenetére


young78
tag

Ha nagyon régóta áll az óra, illik elvégezni rajta egy null szervizt eladás előtt, a gyakorlatban pedig a hordás első évében úgyis kiderül és olyankor garanciában elvégzik.
De esetedben virtuális vásárlásokról, virtuális kérdésekről van szó, tehát max egy virtuális szervizt javasolnék elvégeztetni.

(#25691) Mosanke válasza young78 (#25690) üzenetére


Mosanke
senior tag

Köszönöm. :R

(#25692) #24334592


#24334592
törölt tag

ON:1 mit gondoltok az ilyen limitált kiadású órákról, mint pl. ez:

(értem én, h genfiek csinálták, de vajon hoz-e annyi értéktöbbletet a konyhára, mint amennyivel drágább?)

ON:2

erről [link] a regisztrációs központról hallott már valaki?

[ Szerkesztve ]

(#25693) orvil válasza #24334592 (#25692) üzenetére


orvil
tag

"értéktöbbletet a konyhára" - egy alaphangon 6500 fontos ora mikor hoz ertektobbletet a konyhara? ez itt gondolom a duplaja lesz alsohangon :-D

(#25694) #24334592 válasza orvil (#25693) üzenetére


#24334592
törölt tag

olvasd el mégegyszer :) Nem az a kérdésem, h miért drágább, hanem, hogy megéri-e az extra amennyivel drágább.Pl. ha egy cl65 és egy cl65 amg-s között kell választani, a kérdés nem kérdés.Itt ezek a genfiek feltúrták feketére (nem sok referenciát találtam róluk) és megszorozták az árcédulát 1.5x

Mivel továbbra is úgy tekintek ezekre mint befektetésre, tehát a kérdés adott.

mondjuk 5-10 év távlatban, pihen a széfben mozdulatlanul...Szebb mint a bankbetét, könnyebben mozgatható etc :)

[ Szerkesztve ]

(#25695) Dzsana válasza #24334592 (#25694) üzenetére


Dzsana
senior tag

Nahát, van még, aki rajtam kívül így gondolkodik? Én is befektetéskênt gyûjtöm, persze én más vonalon mozgok.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25696) pilóta válasza Dzsana (#25695) üzenetére


pilóta
nagyúr

Új órát befektetésnek venni? :F Mivel vásárlás után azonnal esik az ára, nem tűnik túl jó ötletnek...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25697) Dzsana válasza pilóta (#25696) üzenetére


Dzsana
senior tag

Tudhatnád, hogy 40 évesnél fiatalabb órám nincs!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25698) WiZARD válasza pilóta (#25696) üzenetére


WiZARD
addikt

Egy rolex ara azert nem sokat esik. Meg a tobbi svajci manufakturalis ora is tartja...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25699) pilóta válasza Dzsana (#25697) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem is a tiédre írtam, hanem az új rolexre.

Wizard: Nem sokat esik, de a befektetésnek az a lényege, hogy emelkedjen. Ha már ugynannyi marad, vagy max a banki kamattal nő, már az is bukta...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25700) #24334592 válasza pilóta (#25699) üzenetére


#24334592
törölt tag

Dzsana :R

a banki kamat ellen szóljon, h kiszámíthatatlan, ezek a suhancot bármit államosítanak, amivel ébrednek (no offense) és folyamatosan zuhan az elérhető banki kamatok mértéke (a bankok belefulladnak a pénzbe).Eurózónában 2% éves kamat van...

kétlem, h egy limitált cuccnak zuhanna az ára.Nézd körül a világban.Ha zuhanna, senki nem venne limitált dolgokat.Oké, abban igazad lehet (bár nem írtad) egy one77 nem mérhető össze egy "csak" rolex milgauss tuningolt limitálttal...

Sosem lehet tudni, h kiben lakozik egy gyűjtő aki bármit megadna érte!Ezen a vonalon gondolkodom...

A befektetésnek értékállónak kell lennie, az, hogy mennyire volatiliset választ, csak a befektető szíverősségében mérhető csak ;)

wizzard: ezért kössz! :)

tessék, itt a milgauss 116400GV, amit nézegetek már egy ideje.5 év=31% hozam...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.