Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#218001) Polarstar válasza djeperto (#218000) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nagyon kulturált a kinézete. A lüminesszencián fog elvérezni szerintem.
Max egy réteget tesznek rá a kékből. (agymenés a kék minden feletti használata divatból.)

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#218002) djeperto válasza Polarstar (#218001) üzenetére

Hát ez az, amiről nem találtam pontos adatot. Ezzel a számlappal és Selita verkkel csak a következőt találtam:
fekete - narancs (vagy sárga lum)
kék - narancs (vagy sárga lum)
de a kék lum barna számlapon.... lehet felejtős

"there are more jacks then one at the fair..."

(#218003) Griff55


Griff55
senior tag

Ma ügyesen leejtettem a szeretett Orient FLight 2-esemet az ölemből szőnyegre, számlappal lefelé. Ennyitől lehet baja egy automata szerkezetnek?

PS5 | iPhone 13 | Xiaomi Pad 6 8/256

(#218004) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Grand Seiko Heritage Collection
GINZA Limited Edition
SBGA425
https://www.grand-seiko.com/jp-ja/special/sbga425/?fbclid=IwAR1hVpnlWgFVWywbDzUWVvm7pg3Jj-EhX0Muxv3GsmjcIQXRezhxMcEWFYI

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#218005) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Casio ECB-10HR

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#218006) vinczetibor válasza djeperto (#218000) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Szép.
A $389 a végső ára vagy az előrendelési előleg?
Ami nem tetszik az a dátum ablak. Bronz tokos óráknál az emberek többségének a dátum nélküli verzió jön be jobban. Ennél a dátumablak elhelyezése erősen kérdéses.
Személy szerint jobban kedvelem a bronz lünettát, mint az alumínium vagy kerámiát, mert az változik a tokkal együtt.

(#218007) djeperto válasza vinczetibor (#218006) üzenetére

Előrendelési ár, ennyiért kapod meg + szállítási költség. Jobb esetben (15:2) megjön ÁFA/VÁM sarc nélkül, de ha nem akkor még + 120 dodó kb.

Nekem meg pont tetszik, hogy a dátum olyan Bell&Rossos, nem ferdén áll, hanem vízszintesen.

A lünetta kérdése jogos, szebb ha bronz, de az elvégre össze is ragadhat a tokkal ha mind2ő bronz.

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#218008) vinczetibor válasza djeperto (#218007) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Milyen szerkezet van benne? Nem látom a leírásban?

Ha havonta egyszer körbetekered a lünettát, akkor nem ragadhat össze, kivéve gyorsított patinásítod.

[ Szerkesztve ]

(#218009) djeperto válasza vinczetibor (#218008) üzenetére

Sellita SW200-1

Amúgy érdekes, hogy a Glycine-nél azonos a verk száma (GL224) de van amelyikben 25 köves (az ETA 2824 alapú) van amelyikben 26-van (az a Sellita alapú).

Áttértek Sellitára, mivel nem kapnak már ETA-t.

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#218010) vinczetibor válasza djeperto (#218009) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Ha tetszik, vedd meg! Nagyon jó vételnek tűnik ennyiért Sellitával.

(#218011) mr.perfect válasza vinczetibor (#218006) üzenetére


mr.perfect
tag

mondjuk az érdekes, hogy a bronz toknak mi köze a dátumablakhoz.. szerintem pl. ez a dátum a lehető legjobb ha már nem 3 óránál van..

az élet egy elég szar játék de kurva jó a grafikája...

(#218012) vinczetibor válasza mr.perfect (#218011) üzenetére


vinczetibor
aktív tag

Bronz tokos órát nem az átlag emberek vesznek és az ő gondolkodásuk többé-kevésbé eltér az átlag felhasználóéktól. :)
Dátum nélkülit választottam én is, bár megvolt a lehetőség a dátumos verzióra is...

[ Szerkesztve ]

(#218013) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Az ötvenedik évforduló emlékére kiadott Seiko kvarcok közül egy olcsóbb:

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#218014) balaaazs válasza fagyalllo (#218013) üzenetére


balaaazs
senior tag

Szép! Van egy ilyen színösszeállítású órám, de azzal is szenvedek, hogy mihez tudom felvenni :D

¯\_(ツ)_/¯

(#218015) @mriya@ válasza vinczetibor (#218012) üzenetére


@mriya@
őstag

:W

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#218016) balaaazs válasza Szulita28 (#217999) üzenetére


balaaazs
senior tag

Köszi, ez jó ötlet, fel is iratkozom :)

Valakinek tapasztalat/vélemény esetleg a seikorol (sbdc051)?

¯\_(ツ)_/¯

(#218017) rbalint88 válasza balaaazs (#218016) üzenetére


rbalint88
addikt

Probald fel mindenkepp :) en is ilyet akartam es spb077 lett belole, ez nem volt kenyelmes. Talalkoztam mar olyannal, aki ugyanigy jart :)

(#218018) BloodRay válasza balaaazs (#218016) üzenetére


BloodRay
veterán

Nekem annak a PADI változata, a SPB071 van. Próbáld fel mindenképp mert nagy lehet.
Én amúgy imádom. :)

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#218019) balaaazs válasza BloodRay (#218018) üzenetére


balaaazs
senior tag

Az igen szép óra :) Okok, fel fogom próbálni, de most nem visz a lélek ilyen helyekre, majd ha csitul a világ..

¯\_(ツ)_/¯

(#218020) dzsi23 válasza Griff55 (#218003) üzenetére


dzsi23
addikt

Kevesebbtől is lehet baja; nemrég volt itt egy eset, amikor eltört egy alkatrész egy órában, pedig nem is esett le. Na, a tied esett, szal simán lehet baja. De ha nem koppant nagyot, akkor nem valószínű. Bár az, hogy nem valószínű, nyilván nem nyugtatja azokat, akiknek mégis baja van. :D

(#218000) djeperto:
Ezt én is láttam, csábító, az ára is jó, Tudor BB bronzra úgysincs most keret. :)
És végre kiléphetnék az átlagos felhasználók egyhangúságából, a gondolkodásom is teljesen megváltozna. :))

(#218015) @mriya@:
:DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#218021) djeperto válasza dzsi23 (#218020) üzenetére

:C
Tudorbol jó a titán is

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#218022) Szulita28 válasza balaaazs (#218016) üzenetére


Szulita28
senior tag

Most pl. 15% van minden Tridentre. Ma jött.

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#218023) balaaazs válasza Szulita28 (#218022) üzenetére


balaaazs
senior tag

Köszi! Ez még kevés, hogy most azonnal berántson, ez egy hosszú játék, sok fejtöréssel. Még ülök egy kicsit a kérdésen :)

Mondjuk a honlapon nem látom ezt a -15%-ot, meg ma regisztráltam is, de nem kaptam hirlevelet..

¯\_(ツ)_/¯

(#218024) dzsi23 válasza djeperto (#218021) üzenetére


dzsi23
addikt

A Pelagosra gondolsz? Az bizony nem rossz. :K

Csak acél ne legyen, mert már szégyellem szóba hozni is... ;]

(#218025) balaaazs válasza Szulita28 (#218022) üzenetére


balaaazs
senior tag

Egyébként valakinek van tapasztalata a rendelés menetében? Gondolom ha berendelem, utána még fizetni kell érte ÁFÁt, vámot, nem?

Most próbából végigkattintgattam egyet egészen a fizetésig, de a végén - tekintve, hogy nem UK-ba küldik - nem kéne levonnia az ÁFA összegét, amit majd itthon fizetek meg? Nem tudom van-e valaki aki ebben nagyon jártas.

Értem én h free shipping, de ha a kinti áfás összeg után kell még egy adag itthoni áfát megfizetni, plusz vám, akkor ezek az órák nem 1000 euróba vannak, hanem lényegesen többe :S

¯\_(ツ)_/¯

(#218026) djeperto válasza balaaazs (#218025) üzenetére

Szia. Ha beírod hova, melyik országba kéred az órát, úgy picit módosulhat az ár, de nem ÁFA vám mértékével. Uk-böl küldik, gyorsan ideér nem Svájcból.

dzsi23: persze :K

"there are more jacks then one at the fair..."

(#218027) vadászcsiga válasza balaaazs (#218025) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Uk-ból nincs vám áfa. Egyelőre.

[ Szerkesztve ]

(#218028) Szulita28 válasza balaaazs (#218023) üzenetére


Szulita28
senior tag

Csak egy jelzés volt részemről ;) Mindig van vmi akciójuk. Valszeg ez most regisztrált vásárlóknak jött. Vagy ennyi tehetetlenség van a rendszerükben.
Tudtommal 2020.12.31-ig nem változtak még a kereskedelmi szabályok GBR-EU között, szóval annyiba kerül, amit a honlapi vásárlás legvégén kifizetsz.
De tényleg érdemes a Clearance-re várni, akkor viszont ugrásra készen, mert 1 nap alatt minden jót elkapkodnak. Január első napjaiban és Húsvét vagy Pünkösdkor szokott lenni (januári a tuti).

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#218029) Szulita28 válasza Szulita28 (#218028) üzenetére


Szulita28
senior tag

[link]

Nagy választék mondjuk most nincsen :P

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#218030) Polarstar válasza Szulita28 (#218029) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Lassan érkeznek az akciók.Szerintem egy fél évig nem lesznek normális árak.
Egy ismerősöm tegnap mondta, hogy a 12 milkás Gerald Gentát csak 5 milkáért vette meg a héten.
Tehát a luxus szinten is bezuhant a forgalom. Ők bíztos sok wcpapírt vehettek. :DDD

Aki készletet akar bővíteni, annak jó időszak érkezett el. Mondhatni normalizálódtak az árak.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#218031) vadászcsiga válasza Polarstar (#218030) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Van olyan márka hogy gerald genta?

(#218032) @mriya@ válasza vadászcsiga (#218031) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#218033) vadászcsiga válasza @mriya@ (#218032) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ezért még az 5 millió is sok :D

(#218034) Polarstar válasza vadászcsiga (#218033) üzenetére


Polarstar
nagyúr

És a Seikóért 18 millió? :D

Casióért 1 millió? :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#218035) vadászcsiga válasza Polarstar (#218034) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Seikoert 18 ezer is :D

(#218036) Fall-N válasza dzsi23 (#218024) üzenetére


Fall-N
veterán

Bronz órát mindenkinek! ;] Charles Bronzon Bronson is azt hordott csak. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#218037) balaaazs válasza Szulita28 (#218029) üzenetére


balaaazs
senior tag

Ez jól hangzik, köszi, akkor nem engedem el.

Na, valami hasonló félráas akció behúzna, úgyhogy fel is készítem az accoutot címekkel, stb :)

¯\_(ツ)_/¯

(#218038) dzsi23 válasza Fall-N (#218036) üzenetére


dzsi23
addikt

Jah, csak bevonatos volt. :P

(#218039) @mriya@ válasza vadászcsiga (#218033) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem ez volt a kérdés. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#218040) @mriya@ válasza vadászcsiga (#218035) üzenetére


@mriya@
őstag

18 ezret simán adnék érte. :DD

[ Szerkesztve ]

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#218041) djeperto válasza balaaazs (#218037) üzenetére

Ne engedd el, nem fogod megbánni.
g0n21 párszor megemlítette adásban, hogy azért nem "kedveli" a Chr. Ward márkát, mert hülyét csinál a vevőiből, hogy mikor clearance-t hirdet -30, -50%-al olcsóbban adja az óráit. Annyival nem értek vele egyet, hogy clearence-kor kizárólag kifutott vagy "nearly new" azaz majdnem új (fotózáshoz használt, kirakati példány, stb.) órákat ad ilyen feltételekkel limitált darabszámban. Ezt a marketingfogást rengeteg komoly gyártó alkalmazza a világon.

Abban nem kell reménykedni, hogy most kinézel magadnak egy darabot és majd clearence-kor tutti meg is tudod venni olcsóbban. Ahogy Szulita28 is írja, rajta kell lenni a dolgon és abból választani, ami van (ha tetszik, ha kompromisszumot tudsz kötni magaddal) mielőtt elkapkodják.

A képen 42 es Tudor vs. 42 es Chr. Ward. Nem tűnik kicsinek, sőt a "fényessége" miatt nagyobbnak is hat a Tudornál, meg ez a modell vastagabb is pár mm-el.
Gyönyörű a kidolgozása. Ami nem tetszik bennük, az csak annyi, hogy 10 év alatt vagy 3 vagy 4x változtatták a logójukat. Nekem ez a hagyományos tetszik a legjobban. Hogy miért is? Nézd meg a második képet :DD
Haverom (aki nem laikus az órák világában) 1x pont ilyenkor (12:48) kérte el az órát, hogy megnézze. A válasza ennyi volt: de gyönyörű ez a CHOPARD :O
Kellett neki egy 5 perc mire rájött, mi is ez. De jó poén volt.

"there are more jacks then one at the fair..."

(#218042) vadászcsiga válasza Polarstar (#218030) üzenetére


vadászcsiga
félisten

De most komolyan. Melyik Genta órát vette 12 helyett 5 millióért?

(#218043) g0n21 válasza djeperto (#218041) üzenetére


g0n21
senior tag

Melyik gyártó csinál még ilyet? Mondd és megyek!
De ne viszonteladót mondj, mint a WDL...

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#218044) balaaazs válasza djeperto (#218041) üzenetére


balaaazs
senior tag

:D

Köszi a biztatást, most gyakorlatilag ezek vannak képben, vagy a Seiko SPB051, de azt előtte fel kell próbálni (btw tudod a csuklód átmérőjét? csak viszonyításképpen érdekelne...)

mriya: ha már CREDOR, akkor ez:

http://www.seiko.hu/home/baselworld2016/credor-fugaku

Pár éve láttam az újságban, a maga minden csicsájával nekem nagyo bejön. csak ne lenne 100 milla felett :D

¯\_(ツ)_/¯

(#218045) vadászcsiga válasza balaaazs (#218044) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Várj pár hetet és 50 millió körül meg tudod venni :D

(#218046) balaaazs válasza vadászcsiga (#218045) üzenetére


balaaazs
senior tag

Dobom is el lakást meg a kocsit :D

¯\_(ツ)_/¯

(#218047) djeperto válasza g0n21 (#218043) üzenetére

2 sebből vérzik a dolog:

1. nem óragyártót írtam, hanem "komoly" gyártót, globálisan.
2. te is tudod, hogy a Chr. Ward-nak NINCS VISZONTELADÓI hálózata. Tehát ők maguk értékesítik az óráikat webshoppon keresztül. Ezért ugyanúgy megtehetik a leárazást, mint a többi márka a viszonteladói hálózatán keresztül. Van 1 vagy 2 bemutató szalonjuk és ennyi.

Ebben az értékesítési módban ez természetes és elfogadott.
A viszonteladói hálózatban egy viszonteladónak meg van adva egy bizonyos termékből vagy termékcsaládból mennyit kell, hogy eladjon. Ez alapján kapja meg a gyártótól a beszerzési árakat. Így tud manipulálni a kiskereskedelmi áraival. Ha rendes, akkor kiárusításkor (kereslet/kínálat, mikor már teljesítette az elvárt kvótát) ez alapján árazza le a termékeket. De tudja teljes kiskereskedelmi áron is tartani őket (ez a szokás Magyaro.-on többnyire jelen is van) mindaddig, amíg valaki el nem viszi. Ezzel a módszer él is mindegyik Magyaro.-i forgalmazó - viszonteladó is. Rendszeresen akcióznak is. Ez alapja a 21 századi kereskedelemnek.

(#218044) balaaazs: 21,5 es a csuklóm

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#218048) balaaazs válasza djeperto (#218047) üzenetére


balaaazs
senior tag

Thx! Akkor innen tudom, hogy Chwardból a 40 vagy 41 jó nekem, a pro 600 42 már nagy lesz:)

¯\_(ツ)_/¯

(#218049) djeperto válasza balaaazs (#218048) üzenetére

Mivel fentről fényképeztem és nem is vagyok valami jó fényképész, így kicsit csalós a kép. Nagyobbnak tűnik így az óra, mint valójában. Okvetlen fel kell próbálni, ha van rá lehetőséged.

"there are more jacks then one at the fair..."

(#218050) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.