Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) Tothgera30 válasza trassher (#45998) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Beállítás kérdése. De attól is függ hogy mennyit-késik siet hogy este hogy teszed le. De az már csak hab a tortán hogy az is befolyásolja hogy mennyit hordod, milyen a levegő hőmérséklete, és mennyit volt használva, illetve mikor szervizelve...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#46002) runner 125 válasza Empsepo (#46000) üzenetére


runner 125
nagyúr

Plusz zafír üveg.

Most h ezeket leírtad, valóban több érvet állítok fel. :D

Dátum kijelző és a kronográf típus még alapérv és az acél tok sem utolsó szemont.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#46003) Misi1979 válasza Miamiquake (#45990) üzenetére


Misi1979
őstag

Fogjon meg és legyen benne a puncimágnes.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#46004) Tempus Fugit


Tempus Fugit
csendes tag

Hogy tetszik?

http://www.watch-insider.com/news/baselworld-2014-sneak-preview-frederique-constant-classics-manufacture-worldtimer/

Érdekes módon sosem láttam, hogy felmerült volna ez a márka, mikor valaki 150-200 ezres kategóriában keres mechanikus órát. Pedig létezik világ a Tissot-Certina vonalon túl is. Nem mintha ezzel a kettővel bármi gond lenne, de valahogy mindig ezek kerülnek elő a megfizethető mechanikus kategóriában. Miért?

Másik érdekesség, hogy itt hogy leszólja mindenki a Doxa márkát, holott angolszász fórumokon igen nagy ázsiónak örvend. Tengeren túl, nyugati irányban pedig a Certinát burkolja az ismeretlenség homálya (általánosságban).

(#46005) Empsepo válasza runner 125 (#46002) üzenetére


Empsepo
senior tag

Zafír üveg tényleg kell!

:K

(#46004) Tempus Fugit

Azért egy Frederique Constant nem egy ( ár ) kategória a Tissot- Certina vonallal.

[ Szerkesztve ]

(#46006) aggleány válasza Dzsana (#45993) üzenetére


aggleány
addikt

Nekem csak nem automatában van PR50 eladó. :U

(#46007) young78 válasza Tempus Fugit (#46004) üzenetére


young78
tag

Mert az FC a 150-200 feletti pályán mozog. Komoly tradícióval nem rendelkezik, de ettől még valóban lehetne alternatíva, szép és jó órái vannak!

(#46008) Miamiquake válasza Wg5113 (#45999) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Na én is pontosan így :)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#46009) Tempus Fugit válasza Miamiquake (#45990) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

Design
Márka presztizse
Méret fontos, lehet képen tetszik, és megfelelőnek vélem, de felpróbálva mégis nagynak hat.
Divat és reklámok nem befolyásolnak, mi több, ki nem állhatom mikor egyes márkák ún. nagykövetekkel jönnek elő, és azzal próbálják eladni a márkát, ez számomra nem pozitív, hanem visszatetsző.
Pl: Ha megtehetném, hogy vásárolok egy Bretyó Transocean Unitaime-ot (ami szerintem gyönyörű, de a maga 46 mm-ével viselhetetlen lenne számomra), akkor sem venném meg, mert egy számomra antipatikus futballistával kell reklámozniuk, és idegesítene, hogy az óra árának egy része az ő zsebébe megy.
Nekem nincs szükségem márka nagykövetekre ahhoz, hogy egy adott termékre essen a választásom. Biztosan egyesekre ez hat (sőt, sokakra), hogy "húúú, ha XY is ezt hordja (hordja hát, mert ajándékba megkapja a pár millió dolláros szerződés mellé....) akkor én is oylan király leszek, mint XY, na ez már valami, hát akkor megveszem!" Szerintem ez szánalmas.
Egy márkának tudnia kell(ene) önmagának olyan presztizsértékűnek lennie, hogy eladhassa a termékeit az általa szabadon választott árszegmensben. Számos ilyen márka van az órapiacon is, és mégis alkalmaznak "nagyköveteket", ebből arra lehet következtetni, hogy hatalmas a birka mentalitású, ám annál vastagabb pénztárcájú vásárlóerő.

(#46010) Tempus Fugit válasza young78 (#46007) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

Egy ETA szerkezetes belépő mechanikust azért lehet találni 600-800 USD körül.
Nyilván nem a manufakturális szerkezeteikre gondoltam, de ~1500 €-tól azok sem semmik.

(#46011) N.otorious


N.otorious
senior tag

Valakinek nincs véletlenül jó árban eladó óraforgatója?
Vagy ami a vaterán van 9 e. Huf ért, az jónak mondható?

Válaszokat előre is köszönöm!

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#46012) Empsepo válasza Tempus Fugit (#46004) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez pl. gyönyörű: [link]

Mondjuk nekem hiányzik róla a másodpercmutató.

(#46013) N.otorious válasza Tempus Fugit (#46009) üzenetére


N.otorious
senior tag

Ők a marketing áldozatai!

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#46014) Tempus Fugit válasza Empsepo (#46012) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

Valóban, bár az aranyozás ellen vagyok. Vagy tömör arany legyen valami, vagy acél (illetőleg más egyéb anyag: kerámia, titán, platina...), de aranyozott SOHA.

(#46015) Tempus Fugit válasza Empsepo (#46012) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

Az kicsit nekem olyan érzés, mint a hamis órát viselő ember esete: ők az igazi sznobok, mert többnek akarnak látszani, mint amik. Inkább vállalom, hogy "csak" acél Tissot-ra telik, mint hamis vagy aranyozott valamit mutogassak, magamat úgysem tudom becsapni.

[ Szerkesztve ]

(#46016) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Runner 125 kérdésére nem sok ajánlat jött pedig 50-60 e Ft nem kevés.

(#46017) Empsepo válasza N.otorious (#46011) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nézd meg ezt: [link]

Bagóért még egy Ferrarit is kapsz hozzá! :DDD

(#46015) Tempus Fugit

Értem. Akkor ez sem arany? [link]

[ Szerkesztve ]

(#46018) Wg5113 válasza Empsepo (#46017) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Ez az FC. nagyon tetszik. :R

(#46019) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Sziasztok!

Szerintetek meg szabad rendelni ezt az órát?
Jók az eladó értékelései, de nagyon durván olcsón adja, itthon majdnem 50-ért lehet kapni.
Egy későbbi szíjcsere mennyire lesz problémás?

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#46020) Tempus Fugit válasza Empsepo (#46017) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

Tévedtem, elnézést!
Abban a tudtaban voltam, hogy csak a Maxime HeartBeat Manufacture és a tourbillon óráiknak van full arany változata. Illetve vannak még 18 k-os aranylünettás óráik is (pl Maxime Manufacture).
De a helyükben én felhagynék az aranyozott példányok gyártásával - mert számos ilyen modelljük van.

(#46021) KelemenUhr válasza Miamiquake (#45990) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Én az első órám kiválasztásánál nem voltam jelen még ezen a fórumon. Ez a 18-ik születésnapomon történt, megkaptam egy 40k-s keretet (soha életemben megközelítőleg ilyen értékű ajándékot nem kaptam és azóta sem :) ) és akkor elkezdtem nézelődni. Hamis sz*rokat eleve kizártam, aztán megjelenés alapján döntöttem. Fogalmam sem volt, hogy milyen tetszene, de szerelem volt első látásra. Ezután egy nagyon hasonló darabot tudtam élőben megtekinteni, nagyon masszív, minőségi hatást keltett, ez volt a másik kritérium, így megrendeltük a kiszemelt színvariációt. (Fehér számlappal.)

Azóta szerettem bele a mechanikus órákba, nagyon szeretnék egy nagyobb méretű, elegáns (vagy búvár) svájci vintage karórát, de csóróegyetemista' lévén nem engedhetek meg magamnak még egy 5-6k-s darabot sem, így a piacon nézelődöm hétvégente, hátha, de ez egyelőre várat még magára. :(

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#46022) young78 válasza csaszi72 (#45975) üzenetére


young78
tag

Ráadásul, ha jól gondolom, ez egy megbecsült topiktársunk órája.

(#46023) Toobee


Toobee
veterán

Kaptam ma struccbőrből készült dolgokat. Egyből óraszíj jutott eszembe. Esetleg van tapasztalata bárkinek ezzel a bőrrel? Mennyi strapabíró ilyesmik. Szerintem gyönyörű!


https://barbieripnk.hu/

(#46024) Tempus Fugit válasza Toobee (#46023) üzenetére


Tempus Fugit
csendes tag

Irigy vagyok! :)
Mivel cipőt is szokás készíteni belőle, így szerintem elég tartós, bár nekem csak egy övem van, amit alkalmanként viselek. Nem hinném, hogy macerás lenne, mint a kígyóbőr teszem azt.

(#46025) vadászcsiga válasza runner 125 (#45897) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Barátnak ez a Zeppelin esetleg? Bár arban felső határ

(#46026) BiriBum válasza fagyalllo (#46019) üzenetére


BiriBum
őstag

If you are not happy with your purchase for any reason, you can return us your watch in its original condition without any defects within the first 30 days following your purchase and we will offer you refund.

Ha nem tetszik visszaküldheted, igaz bukod a postaköltséget.

(#46027) Empsepo válasza Tempus Fugit (#46020) üzenetére


Empsepo
senior tag

Előfordul. Velem is sokszor. :B

(#46023) Toobee

Azt a kulcstartót ne bántsd kérlek!

Annnyira retró, őrület!

:D

[ Szerkesztve ]

(#46028) runner 125 válasza vadászcsiga (#46025) üzenetére


runner 125
nagyúr

Úh, köszi, a márka eszembe sem jutott, pedig számomra nagyon stílusos órákat csinálnak.
Az egyik Zeppelin kedvenc a 7680-1:

Átadom neki, kíváncsi leszek.
(Annyi kikötése volt még, h fekete számlapos legyen, de ahogy látom van az általad linkeltből olyan is.)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#46029) KelemenUhr


KelemenUhr
aktív tag

Ez milyen gyönyörűséges, vérzik a szívem... :)

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#46030) vadászcsiga válasza KelemenUhr (#46029) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Lesegettem már én is a Poljotokat, nem lehet elmenni mellettük, ruszkik tudtak valamit :K
Én Dzsana Sekondájától olvadok el, keress rá

[ Szerkesztve ]

(#46031) vadászcsiga válasza KelemenUhr (#46029) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Meg ettől a Lanco-tól ami már elkelt

(#46032) ronin s8 válasza Misi1979 (#45925) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez így van eredetileg. De szertintem Te is tudod, hogy a hamis emberek a hamis óráik megnevezésére használják ;-)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46033) ronin s8 válasza Tempus Fugit (#46014) üzenetére


ronin s8
senior tag

Azért a régi laparanyozás acélra elég ütős megoldás. Ugye ilyenkor maga az óra acél, tehát jóval többet bír, mint egy aranyóra, és a laparanyozás rendkívül tartós. A régi Omegák, de még a GUB-ok (bár ott bronz tokon)
aranyozása is legendásan jó. A Rolex is csinált régen ilyet GoldShell néven.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#46034) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Regines márkáról hallott már valaki valamit ? Kb egy betűt nem dob róla a gugli.
Rossz a kép, de ezt találtam:

[ Szerkesztve ]

(#46035) BAti77


BAti77
aktív tag

Ma kaptam egy ilyet ajàndékba...
Még nem tudom, hogy megmarad-e, de egyenlőre tetszik. :DD

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#46036) pohár válasza BAti77 (#46035) üzenetére


pohár
félisten

egyenlőre a tortát és pizzát szokás szeletelni ;] ;)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#46037) Deer76


Deer76
aktív tag

Sziasztok!

Húgom megvette az Orient Golden Eyet, már alig várom, hogy megkapjam. :)

Más. Találtam néhány örökölt dolgot a fiókban. Ezekről szeretnék információt kapni.
Egyelőre két karóra:
Sindaco Crestline (elvileg svájci):

Raketa (orosz) karóra:

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#46038) Miamiquake válasza Deer76 (#46037) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Dzsana hoppp! ;]

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#46039) BAti77 válasza pohár (#46036) üzenetére


BAti77
aktív tag

Isten ments, hogy összevàgjam! :Y
Ahhoz túl jó àllapotban van és szerintem szép kis óra...
Most úton vagyok, de rakok fel róla majd képet. ;)

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#46040) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Omega SMP-t occsón? :DDD

nem találtam pont ugyanerről a tipusról képet ami biztos hogy eredeti de ha lenne egy porschém meg venném mellé :D

[ Szerkesztve ]

(#46041) Dzsana válasza vadászcsiga (#46030) üzenetére


Dzsana
senior tag

Köszike! ;]
Most is egy olyan szovjetet raktam össze..... Gondolkodom, hogy egyáltalán feltegyem-e, 38 mm-es tokban van! :DDD

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#46042) Dzsana válasza Miamiquake (#46038) üzenetére


Dzsana
senior tag

Max. a Raketára ugranék.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#46043) huszar90 válasza Deer76 (#46037) üzenetére


huszar90
aktív tag

Ha megjön az órád megosztanád a tapasztalataid? Amúgy nagyon jó választásnak tűnik, nem túl drága, mégis automata, ráadásul zafír üveggel :)

(#46044) Empsepo válasza vadászcsiga (#46040) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ilyenkor mindig Wizard jut eszembe.

Kiadta azért az óráért azt a temérdek pénzt....

;]

(#46045) fiktív1


fiktív1
tag

:B

http://www.youtube.com/watch?v=wyqA3Jjdv2U

Nagyon jópofa!

[ Szerkesztve ]

(#46046) vadászcsiga válasza Empsepo (#46044) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem ismerem a történetet

(#46041) Dzsana
Mennyire használhatóak ezek a mindennapi életben. Hányszor kell felhúzni őket naponta, stb?

[ Szerkesztve ]

(#46047) Deer76


Deer76
aktív tag

Egy zsebóra, amiről semmit nem tudunk, csak gondolom, hogy a dédapámé volt:

Nyitva (sajnos a nagy mutató már nincs meg-lehet az évtizedek során veszett el) - a számlap "üvegje" műanyag, nem tudom, hogy eredeti-e:

Az óra hátlapja, rajta felirat (10 köves):

Jelzések az órán:

És végül a szerkezet maga (egy állítható mutatóval bal oldalt). Ha tekergetem a bal alsó (sötétebb) fogaskerekek pörögnek. Az óra számlapjánál meg van egy pöcök, ha átállítom, akkor a mutató mozgatható.

[ Szerkesztve ]

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#46048) Reverting válasza BAti77 (#46035) üzenetére


Reverting
őstag

ohhh :) nem semmi ajandek... gratula... hasznald egeszsegel...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#46049) Deer76 válasza Dzsana (#46042) üzenetére


Deer76
aktív tag

A Sindaco az milyen márka volt?

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#46050) Zozzer888 válasza vadászcsiga (#46046) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem Dzsana két szovjet felhúzóst rakott össze ( linkelem majd ha érdekel , hogy mit ) ha jól emlékszem mindkettő 38 órás járástartalékot tud :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.