Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6001) runner 125 válasza seiko (#5999) üzenetére


runner 125
nagyúr

Már ment is neki a pü, még az előtt, h ide írtam volna. :D

bandus

Tissotok nem férnek bele?

mod.

..és mi a baj a Casio-val? :F

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6002) bandus válasza runner 125 (#6001) üzenetére


bandus
veterán

valami elegánsabbat szeretne, bár amit most nézegettek bőrszíjasat, az nekem is tetszik :)

nekem is tissot jutott egyből eszembe, de nem akar többet kiadni érte. azért majd igyekszem rávenni, vagy legfeljebb hozzáteszek még én egy keveset :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6003) seiko válasza bandus (#6000) üzenetére


seiko
senior tag

ez sportosan elegáns: [link]

[ Szerkesztve ]

(#6004) runner 125 válasza bandus (#6002) üzenetére


runner 125
nagyúr

Értem.

Női órákból nekem kifejezetten a szögletes, elegánsan elnyújtottak tetszenek. Pl. amiket nem is olyan rég linkeltél.
Az igazsághoz hozzátartozik, h azok 20-30 korosztály számára valók, hiszen úgy rémlik valami kis virág motívum is volt bennük, de ettől függetlenül szerintem jól áll egy középkorú hölgyön is - nyilván virág nélkül.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6005) Kassadin válasza runner 125 (#5985) üzenetére


Kassadin
addikt

Azt hittem más oka van azon kívül hogy neked nem tetszik. :K

(#6006) -Ben- válasza bandus (#6002) üzenetére


-Ben-
veterán

[link]
[link2]

;]

[ Szerkesztve ]

(#6007) runner 125 válasza -Ben- (#6006) üzenetére


runner 125
nagyúr

Első egész jó, bár ez megint szubjektív.
bandus édesanyja fogja hordani, nyilván neki kell, h tetsszen.

De sztem pl. ez
sem rossz, vagy ez.

Kassadin

Ennyi, semmi több.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6008) -Ben- válasza runner 125 (#6007) üzenetére


-Ben-
veterán

LOL, az a másik kettő, amit linkeltél, pont azokat néztem még női órák közül! :K szerintem leginkább az általad linkelt 1. a legjobb. Amit én linkeltem 1.-nek, az sem rossz, kifejezetten nőies darab.. :U

ui.: azért linkeltem ezt a kettőt, mert ECO-DRIVE (és azért nem mindegy, hogy kell -e nyűglődni 2-3 évente az elemmel, vagy sem). ;)

[ Szerkesztve ]

(#6009) pohár válasza runner 125 (#6004) üzenetére


pohár
félisten

akkor olyan mint amilyen bandusnak van? :U

;]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6010) norbertb88 válasza bandus (#6002) üzenetére


norbertb88
tag

Én ezt vettem a barátnőmnek szülinapjára:

http://tissot.timecenter.hu/tissot/t-classic/T033.210.16.111.00.html

Ez szerintem árban is nagyon jó, szerintem egyszerű, gyönyörű, elegáns, és a csuklón is nagyon kifinomultan mutat. Van fémszíjas változata is, nekem az is nagyon tetszik, de barátnőm mindenképpen fehér bőrszíjasat szeretett volna és ezzel a gyöngyház számlappal szerintem elég guszta! :)

(#6011) norbertb88


norbertb88
tag

Ja és nem mellesleg ez legalább zafíros mint minden normális óra! :R
A seiko által linkelt ds podium is nagyon szép. (az is zafír, ráadásul ds-> wr100m)
Szerintem ezeket nézegesd meg, ill. a tissot prc100 lady is gyönyörű, bár az már nem ez az árkategória sajna!

(#6012) runner 125 válasza norbertb88 (#6010) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ez is szép, valóban.
Még az ára sem olyan vészes.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6013) -Ben- válasza norbertb88 (#6010) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem rossz óra. Az én órám kristályüveges, nem zafír, de nincs rajta egyetlen karcolás sem...... :)

(#6014) seiko válasza -Ben- (#6013) üzenetére


seiko
senior tag

ne aggódj, lesz! :F

(#6015) Eagl3 válasza -Ben- (#6013) üzenetére


Eagl3
veterán

Az enyém zafír kristályos és egy darab karc nincs rajta, pedig ebbe horgászok\fürdök nyáron, rajtam van mindig... az acél tokozáson van egy két karc, horzsolás, de az üvegen semmi. Tuti, hogy nem vennék olyan órát amiben nem Zafír üveg vagy ennél jobb van.

(#6016) norbertb88 válasza -Ben- (#6013) üzenetére


norbertb88
tag

én azért maradnék a zafírnál.... :D

(#6017) Traxx


Traxx
őstag

Na...megvolt az elemcsere a PR50-ben :C Sikerült találnom egy órásmestert Nyíregyen, aki kicserélte, és előtte-utána le is nyomáspróbázta a cuccot. Szóval pöpec...Kis műhelye van, de mindent meg tudott oldani. +1 elégedett vevőt szerzett, ha nagyobb órafan lennék, mint amilyen vagyok, vinném hozzá a holmit :) De csak ez az egy van...idővel talán lesz másik is, de az automata lesz :K

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6018) pohár válasza Traxx (#6017) üzenetére


pohár
félisten

mi pénzbe került ez a művelet?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#6019) seiko válasza Traxx (#6017) üzenetére


seiko
senior tag

elemcserénél illene a tömítéseket is cserélni, bár ez a legtöbbször el szokott maradni. :-(

(#6020) -Ben- válasza seiko (#6014) üzenetére


-Ben-
veterán

lehet, hogy lesz. még csak 1 éves az óra, szóval bármi lehet még. De én nagyon figyelek ... és persze csak akkor és csak addig hordom amíg nem vagyok itthon. :DDD

(#6021) Traxx válasza seiko (#6019) üzenetére


Traxx
őstag

Nem maradt el ;), vagyis azt ilyen porral vagy mivel kezelte. A hátlapot ugyanúgy. Az órát felnyitás előtt és után is nyomáspróbázta, tökéletes volt.

pohár: 2K :) Többre számítottam egyébként, szóval szerintem korrekt ár volt.

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#6022) seiko válasza Traxx (#6021) üzenetére


seiko
senior tag

koronatömítést biztosan nem cserélt.
azt szokták előszeretettel kihagyni.

(#6023) -Ben- válasza seiko (#6022) üzenetére


-Ben-
veterán

De miért? ( Csak, hogy tudjam mire figyeljek, ha elemet cseréltetek - bár azt mondták, hogy pesten bármelyik casio szervizben kicserélik és nem drága ).

[ Szerkesztve ]

(#6024) seiko válasza -Ben- (#6023) üzenetére


seiko
senior tag

lustaságból.
egy vízálló kronográf esetében szét kell szedni az egész tokot.
a hátlapnál, koronánál, nyomógomboknál, sőt egy idő után az üvegnél is ki kell cserélni a tömítéseket ahhoz, hogy az óra valóban vízálló maradjon.
sajnos ha valamelyik tömítés menet közben tönkremegy, akkor a szerkezet végzetesen sérülhet.
sajnos az olcsóbb órák esetében ez a macera gazdaságilag nem vállalható.
ezért ha valakinek valóban fontos a vízállóság, akkor azt tudom javasolni, hogy a lehető legolcsóbb és legegyszerűbb órát válassza.
semmiképpen ne sokgombos stoppert, hanem egy hárommutatós analógot.
annak csak egy koronája van, semmi több.
a nemrégiben általam mutatott Orient-nek is van egy szerintem fölösleges nyomógombja, ahol tömítés van.
ez egy jó búváróra! ;-)

(#6025) bandus válasza norbertb88 (#6010) üzenetére


bandus
veterán

ez is nagyon szép, meg is mutatom neki, hogy tetszik-e :) most fémszíjas órája van, szóval mindenképp bőrszíjjal gondoltam megvásárolni, és neki is a fehér tetszik. majd valahogy kipuhatolom, hogy négyzetes, vagy kerek számlapút keresne.

runner, amiket te linkeltél azok is szépek, anyunak inkább az előbbi jön be. ha így haladnak a dolgok egésznagy óravásárló família leszünk :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6026) macikos válasza seiko (#6024) üzenetére


macikos
addikt

Na és ha valakinek nagyon komoly órája van, akkor azt itt Magyarországon hova viheti? Mondjuk egy Rolex Sea Dweller DeepSea-t? Igaz ez nem kronográf, de ennél is kell tömítést cserélni az üvegnél? Azért én nem örülnék neki, hogy teljesen szétszedik a drága órámat :F

(#6027) seiko válasza macikos (#6026) üzenetére


seiko
senior tag

pedig a nagyszerviz pontosan arról szól, hogy az egész órát a legapróbb alkatrészig szétszedik tisztítás és kenés céljából.
a magyarországi hivatalos Rolex szerviz a La Boutique Suisse zuglói szervize.
pontosan a Rolex az a márka, amelyik előírja még a korona, a tokcső, és a motorrugó kötelező cseréjét is 5-7 évente.
egy Submariner esetében ez manapság ~95ezer Ft.
lehet, hogy a Deep Sea-nél ez még drágább.
komoly szerviz még a Watch De Luxe is.
de Walther, és Hantosék is jónak mondottak.

[ Szerkesztve ]

(#6028) chatran válasza -Ben- (#5980) üzenetére


chatran
őstag

Igen, egy közel ötvenezres Casio-tól többet vártam. A többi része tökéletesen üzemel, pontos, szinkronizál is rendesen. Néha-néha elindul a mpmutató és olyankor működik néhány óráig, aztán megint megáll. Mikor elindul mindig be kell állítanom a digitális részhez. Az is fura, hogy szinkronizálásnál nem 12-re áll be a másodpercmutató, ahogy kellene.

(#6029) Empsepo


Empsepo
senior tag

Üdv!

Stowa órákról vélemény?

Én úgy hallottam, hogy nem rosszak és az áruk is baráti.

(#6030) Empsepo


Empsepo
senior tag

(#6031) Empsepo


Empsepo
senior tag

Ő például ha minden igaz 490 euro.

(#6032) seiko válasza Empsepo (#6029) üzenetére


seiko
senior tag

nagyon jó kis órák.
a kedvencem az Antea, de az Airman is tetszik.


(#6033) botarobi válasza seiko (#6032) üzenetére


botarobi
tag

Tényleg szépek,az Antea nekem,de gondolom nem csak nekem,a Nomost juttatja eszembe.Méretre is azt a kisebb tokátmérőt képviselik (38mm) ?

(#6034) seiko válasza botarobi (#6033) üzenetére


seiko
senior tag

előbb volt a Stowa (1930), mint a Nomos. :-))))

36,5 és 39mm-es méretben készül az automata.

van kismásodperces változata is, 35,5mm-es méretben:

[ Szerkesztve ]

(#6035) botarobi válasza seiko (#6034) üzenetére


botarobi
tag

Oké, a hasonlóság érzete nem időrendi sorrend alapján jött,ez itt nyilvánvalóbb,mint a tyúk és tojás esetében...
Mivel ez az Airman vonal a Fortisom miatt is szimpatikus, ígérem kicsit jobban utána nézek a márkánák.Valami olcsóbb,de igazi repülős kronót vagy márkát ajánlj már tanulmányozásra kérlek!

(#6036) seiko válasza botarobi (#6035) üzenetére


seiko
senior tag

az első egy valódi repülős kronográf, a második pedig egy olcsó "aviator" fazon.

(#6037) runner 125


runner 125
nagyúr

Basszus, semmi videót nem találok erről a Casio-ról.
Youtube-on olyan frankó videók vannak, ahol körbeforgatják őket, erről meg semmi.

BEM-506L-1A a típusa. :

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6038) Gabbana


Gabbana
aktív tag

[link]

Ez nagyon megtetszett, főleg az ára.. szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#6039) Empsepo válasza Gabbana (#6038) üzenetére


Empsepo
senior tag

Én úgy tudom, hogy ez egy sima divatóra.
Amúgy szép óra.

(#6040) Gabbana válasza Empsepo (#6039) üzenetére


Gabbana
aktív tag

jja.. azt nem tudtam.. Timex-ben is láttam amik tökre tetszenek, de állítólag az se valami nagy szám.

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#6041) -Ben- válasza runner 125 (#6037) üzenetére


-Ben-
veterán

[link] :K
Ugyan fémszíjas változat, de gondolom az nem fontos, hogy a bőrszíjas változat legyen most videón. Csak ezt találtam... sorry. :))

(egyébként sztem jól néz ki, pofás). :R

(#6042) runner 125 válasza -Ben- (#6041) üzenetére


runner 125
nagyúr

Köszi, ez sajna sokat nem mutat.. sőt a fotók többet. :))

Watch Shop-os videók frankók, valami olyasmit kerestem volna erről is, ahol kézbe veszi valaki, forgatja, megmutatja a dobozát...

Mint pl. a PRC-200-nál.

ui.

Lehet, h bevállalok egyet, átrágom még.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6043) Empsepo válasza runner 125 (#6042) üzenetére


Empsepo
senior tag

Én is bírom ezeket a videókat!
Fantasztikus ez a Tissot.

(#6044) -Ben- válasza runner 125 (#6042) üzenetére


-Ben-
veterán

:) Watch Shop videót sajna én sem találtam róla. Ha bevállalod, attól szvsz nem kell tartanod, hogy sz@r lesz, nyilván nem a TISSOT PRC200-zal kell összehasonlítani, de azért engem pl. meglepne, ha nagy csalódást okozna. :)

(#6045) runner 125 válasza Empsepo (#6043) üzenetére


runner 125
nagyúr

..nálam szerelem volt első látásra, így már a birtokomban tudhatok egy pont olyat. :))

zetape7

Nyilván, de azért mégiscsak egymás mellett csücsülnének, így akarva akaratlanul összehasonlítanám. :)

Kerestem róla 1024 x y környéki fotót, de még azt sem találni. Őszintén, arra lennék kíváncsi, h az összeszerelés minőség milyen, mennyire pontos, mennyire tűnik minőségnek - még, ha egy ötöd annyiba kerülő óra is, mint a PRC200.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6046) -Ben- válasza runner 125 (#6045) üzenetére


-Ben-
veterán

Nem tudod valahol élőben megnézni, ahol esetleg fel is próbálhatod ? :F Mindenképp az lenne az igazi...

igen egyébként, nem olyan népszerű óra, mint pl. az általam kedvelt EQW -k, épp ezért nincs is róla annyi / olyan fotó, amin jól látni mindent.

[KÉP]

Ilyenekkel van tele a google... :N

(#6047) runner 125 válasza -Ben- (#6046) üzenetére


runner 125
nagyúr

Vidéken (Sopron, Szombathely) szerintem nincs rá lehetőség. :U Nem hinném, h minden órásboltban van ez a modell, de ha úgy alakul beugrom 1-2-be. Bár az igazsághoz hozzátartozik, h ha nagyon nem jön be, max eladom.

De fotók alapján megszerettem, komolyan. Ebben is megvan a sportos, és elegáns vonal. Sőt, nálam százalékos arányban valahogy így néz ki; PRC esetében 51% sportosság és 49% elegancia, nah ennél meg pont fordítva. :))

Köszi a képet, na ilyet eddig nem találtam róla. Ezen is látszik, h nem kis darab. Nagyobb, mint a PRC-m.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6048) máyköl


máyköl
veterán

Tudtok Pesten valami jó órás boltot ahol olcsón cserélnek szíjat? Nem kell minőségi szíj, csak az előző elszakadt, akár a legolcsóbb is jó! :K

(#6049) runner 125 válasza máyköl (#6048) üzenetére


runner 125
nagyúr

Milyen az óra? Könnyen hozzáférni a szíjhoz?

Lehet a szakik most fogni fogják a fejüket, de ha hozzáférsz kényelmesen te is ki tudod cserélni. ..annó én cseréltem édesanyám boltjában nem egy órán szíjat - bár nagy részüknél a stift helye furatos volt, magyarán egy kapoccsal szépen megtoltam és kint is volt. Bár vigyázni kell, h ne ugorjon el.
Ha nincs teljes furat, még mindig lehet próbálkozni pengével, azzal is elég frankón össze tudtam nyomni.

Szíjat meg bárhol tudsz venni 1000-1500ft környékén.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#6050) Empsepo válasza runner 125 (#6045) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nem semmi!

Ez nem automata illetve mechanikus óra ugye?
Mennyibe kerül egy ilyen manapság?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.