Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#156001) 5-ös kezelő válasza 485 (#155996) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Akad, ami majdnem bejön nekem is. Még várok. Bulova tökéletes lesz egyenes mutatókkal, ha sikerül szerezni olyan formájút fehérben, mint a Fortis PP mutatói.

Wizard : Poén üzletében anno láttam PVD-s Fortist. És a WDL régen hivatalos Fortis szerviz volt, most a Millennium Centerben van a márkaszerviz.

(#156002) 485 válasza 5-ös kezelő (#156001) üzenetére


485
aktív tag

Vegyél egy ecos citizent és rádobsz egy fortis kittet :D ez a divat úgyis :) két legyet egy csapásra, gondod sem lesz vele, és tetszeni is fog.

(#156003) WiZARD válasza 5-ös kezelő (#156001) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem azt mondom, hogy nincs PVD-s Fortis, csak nem ezzel a refszámmal, és nem a Flieger... (Legalábbis én nem találtam, de elképzelhető hogy mind a titokzatos ebayes eladónál összpontosul, szerkezet nélkül)

A Millenium Centerben van a Fortis (és még sok más) márkaszerviz Millenium Watch Service néven, a Kristóf téren a WDL szerviz, ami másik márkáknak a márkaszervize. Nem tudom mekkora az átjárhatóság a kettő közt. Lehet választani a 2 oldal közül

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#156004) Szulita28 válasza 485 (#155996) üzenetére


Szulita28
senior tag

Ugyanezt a bézs Hamit nézegettem én is jóó hosszú ideig...aztán lett belőle a krém Citizen-ed :))
Anélkül, h érdemi lövésem lenne megállapítani a hamis/eredeti viszonyt, szerintem ennél a modellnél sokkal kisebb a rizikó, h hamisat veszel. Tok és számlap is sokkal összetettebb, rakott indexek, eléggé egyedi hátlap stb. Sokkal könnyebb észrevenni a hibákat laikus szemmel is. Szerintem.
Persze legózgatni még lehet a számlappal, de az nagyon határmezsgye.

Wizard,
Mondjuk ez akkora öntökön-rúgás a WDL-nek, ha a Kristóf tér kiad egy ilyen papírt, és bármi is kiderül később. Miért nem küldték át a MC-be? 2 perc..
A múltkori Alpina-szíjnál nekem telefonban mondták, hogy két szervizük is van. Lehet ők csak formailag tesznek különbséget, mit hová irányítanak. Vagy a két órásmester lelkesedte túl.

[ Szerkesztve ]

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#156005) 485 válasza Szulita28 (#156004) üzenetére


485
aktív tag

:C akkor Te is erre jutottál.

(#156006) Szulita28 válasza 485 (#156005) üzenetére


Szulita28
senior tag

Nem, nekem - akkor még - az árával volt bajom. Aztán elindultam a lejtőn.. :DDD :W

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#156007) WiZARD válasza Szulita28 (#156004) üzenetére


WiZARD
addikt

Nem tudom, hogy ténylegesen mekkora átjárhatóság van a 2 szerviz közt.

Na meg az se hangzik túl reálisan, hogy az az ebayes eladó, aki amúgy a gagyi Hamiltonokat (ami szintén csak feltételezés) és a gagyi Bullhead-et árulja, mellette rendelkezik extra ritka eredeti, szerkezet nélkül Fortisokkal, és bagóért árulja őket ;)

Valamint az eredeti, alap story-t se felejtsük el, hogy ő 2 külön eladótól vett 2 Fortist, amin össze volt cserélve a mutató, mert a szervizelés során véletlen összecserélték. De itthon már az a szakvélemény, hogy szervizérettek...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#156008) 5-ös kezelő válasza 485 (#156002) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Volt hasonló tervem. Fortisba 262 kHz-es szerkezet. De egyszerűbbnek tűnik mutatókat szerezni vhonnan a Bulova 96b230 órámhoz.

(#156009) GRaul


GRaul
őstag

Sziasztok,

Rendeltem a http://www.creationwatches.com/ oldalról.
Az lenne a kérdésem, hogy ilyenkor az áfát, hogy és mikor/kinek kell megfizetnem?
Kihozzák az órát és akkor? vagy ezt külön kell intézni?

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#156010) resool válasza WiZARD (#156007) üzenetére


resool
aktív tag

Az a baj az egésszel, hogy aki ránéz az órára, azt látja, hogy hát oké, kb így néznek ki a Fortisok, semmi gyanúst nem látnak, max nem láttak még ilyen tok/számlap stb. kombinációt.
És mivel ezek az órák, azért nem az óragyártás csúcsai, ezért könnyen reprodukálhatóak (mondjuk szerintem a szóbanforgó Fortisok hátlapjai eléggé kritikán aluliak), egy eredeti szerkezettel máris könnyen eladják magukat. Sajnos ilyen óráknál főleg (persze minden esetben) elkerülhetetlen az internetes kutakodás, hogy minden egyezik-e az adott modellen. Egy szimpla konkrét modell nélküli ismeret esetében a ránézés, még a legnagyobb profiknak sem feltétlen tud árulkodó jelekkel szolgálni. Az meg senkitől nem várható el, hogy minden futottak még kategóriás óra esetében egy szakember minden modellt teljesen ismerjen.
Szóval szerintem a WDL papírja ennyit ér. Ránézésre, kutakodás nélül eredetinek tűnik számukra, ez a papír ezt igazolja, azt viszont, hogy az óra eredeti és a Fortis által volt valaha gyártva azt semennyire nem igazolja szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#156011) gipsztigris válasza GRaul (#156009) üzenetére


gipsztigris
addikt

Ha DHL Express hozza akkor a futárnak kell fizetni, ha posta hozza akkor a postásnak.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#156012) WiZARD válasza resool (#156010) üzenetére


WiZARD
addikt

Egyrészt igazad van.

Másrészt szerintem egy nem márkaszerviztől elvárható lenne, hogy azt mondja, hogy ő nem tudja igazolni az eredetiséget, mert nem ismeri kellően a modelleket, ha nem ismeri. Ha pedig márkaszerviz/magát szakértőnek vallja, pénzt kér érte, és papírt állít ki róla, akkor ha mégse ismeri 100%-osan az adott típust, legalább egy kis kutatás legyen mögötte, csekkolja le, hogy a refszám stimmel-e a külsővel, létező modell-e, stb.

Nagyon kiváncsi vagyok, hogy Misinek mit fognak válaszolni a Fortistól, WDL-től.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#156013) Szulita28


Szulita28
senior tag

Fagyállló vs. R.F.: :DDD :DDD :C

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#156014) fagyalllo válasza Szulita28 (#156013) üzenetére


fagyalllo
őstag

:D :D

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#156015) GRaul válasza gipsztigris (#156011) üzenetére


GRaul
őstag

Király. Most küldött a DHL adatbekérőt. ezzel ennyi szívás van ...

[ Szerkesztve ]

Phanteks Házak Topicja ---> http://prohardver.hu/tema/phanteks_hazak_topicja/hsz_1-50.html <----

(#156016) Miamiquake válasza teratti (#155960) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

A végén még kénytelen leszek levenni, mert ilyen célra használnák fel.

De hogy a WDL miért ad ki igazolást olyan óráról ami nem hozzájuk tartozik, ezt nem értem.
Kivi leszek mi történik, ha kiderül hivatalosan hogy nem eredeti az óra...

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#156017) WiZARD


WiZARD
addikt

Amúgy sokat nézegetve a fehér Fortis számlapot, úgy néz ki, mintha egy eredeti (vagy hasonló) fehér számlapon a fekete indexek/számok lennének lefestve zöld/sárga világító festékkel...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#156018) tupacamaru válasza WiZARD (#156017) üzenetére


tupacamaru
veterán

Kíváncsi vagyok a történet végére....de most nézem már van vélemény.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#156019) Tulku


Tulku
veterán

Hihi...már zsong a fejem, csak a posztok olvasása esetén is....

Mi az eredeti?
Hogy állapítja meg a gyár, hogy ő nyomta-e pl azt a számlapot?
Ha az óramű nem jelzett (de ha jelzett, akkor mi van...a gravírgép dolgozik a rotoron is) akkor az "csak" egy ETA szerkezet és köré épített tok, lünetta, üveg, hátlap...na meg szíj...

Na most, meg már attól zsong a fejem amit leírtam...bumm :F

(#156020) t_a_m_a_s válasza Tulku (#156019) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

A FB-on már kint van a legújabb infó, miszerint mégsem eredeti...

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#156021) WiZARD válasza Tulku (#156019) üzenetére


WiZARD
addikt

Gondolom megismerik, ha a számlap nem is hasonlít arra, amit ők alkottak, főleg ha "ismerik" a forrást, és nem ez az első hamis amivel találkoznak...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#156022) 485


485
aktív tag

...még egy fordulat, remélem most már sakk-matt lesz...

(#156023) Szulita28


Szulita28
senior tag

Ezt a tragikomédiát.. :Y :W

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#156024) pikkubee


pikkubee
tag

Fagyálló kollégának köszönet, hogy pár héttel ezelőtt simán rávágta, hogy ne vegyek szirszar fortist ebay-ről. És így legalább lesz egy különleges mido-m. Remélem nem annyira különleges, hogy 6 másikból lett összerakva :D

(#156025) fagyalllo válasza pikkubee (#156024) üzenetére


fagyalllo
őstag

Pedig mennyivel jobb lett volna, ha nem indítod el a lavinát, azóta boldog (tudatlan) tulajdonosa lennél egy klasszikus órának, a fb-on zavartalanul folyna a biznisz... :) :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#156026) csabulaxi válasza pikkubee (#156024) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Ráadásul egy Seiko fantól jött az észrevétel.

...ha 2 évet a a seikokkal töltesz megkerülhetetlen leszel a világ óraiparának.... :DDD :DDD
:R :R
A tanulság?

-Nincsen ingyen ebéd!!!!

ezért a mondásért fejhajtás Gyurcsány Ferinek is. :R
:W

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#156027) 485 válasza fagyalllo (#156025) üzenetére


485
aktív tag

Most már akarok egy fortist, ekkora hype-ja az iphone-nak sincs... :DD

(#156028) pikkubee válasza fagyalllo (#156025) üzenetére


pikkubee
tag

Gondoltam összepattintok egyet alkatrészekből. Aztán mondtad, hogy kammer dolgok ezek, letettem róla. Azt a fehéret, amit emberünk megvett én is néztem, írtam is a licit alatt az eladónak, hogy minden alkatrész eredeti-e. azért nem licitáltam rá, mert cseszett válaszolni.
Amúgy meg ezek a fortisok...

Mennyivel szebb egy ilyen :)

(#156029) 485 válasza pikkubee (#156028) üzenetére


485
aktív tag

Mutasd csak a hátlapot! :D

(#156030) pikkubee válasza 485 (#156029) üzenetére


pikkubee
tag

Azt mondta az eladó, hogy a 97 nyara óta ilyen hátlappal jönnek ki a mido-k. Szerinted hamisítvány ez is? :DDD

(#156031) 485 válasza pikkubee (#156030) üzenetére


485
aktív tag

Eredeti, megnyugodhatsz :C

(#156032) teratti válasza Miamiquake (#156016) üzenetére


teratti
senior tag

Á dehogy, csak a Te példád volt hirtelen a fejemben, hogy ilyen "olcsón" is lehet ilyen szerkezetes órát venni. Gondolom ez odakint működik vagyis remélem, és itthon nem azért vesz valaki ilyen órát, hogy legónak használja. Pont arra gondoltam, hogy a Camel órám is ilyen volt (2824) és harminc alatt adtam el....

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#156033) ktg3 válasza pikkubee (#156028) üzenetére


ktg3
őstag

Ez kva jól néz ki :Y

(#156029) 485
(#156030) pikkubee

Konkrétan majdnem kiestem a székből :DDD :C

(#156034) Tulku


Tulku
veterán

Nnna végigolvastam a fortiszt...elég is volt egy időre... :U

(#156035) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Hopsz! Itt van ni egy Cartier Pasha koppintás. Nem akar Cartier lenne pedig.
Attól még lehet szép.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#156036) krx21 válasza 485 (#155972) üzenetére


krx21
nagyúr

Szerintem nagyon klassz az az óra! Gratulálok!

(#156037) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Mennyiért vásárolgatták darabját ezeknek a hamis fortisoknak?

(#156038) fagyalllo válasza pikkubee (#156028) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nemrég a kronó változatáról volt szó, de ez egyszerűségében még annál is szebb, egy eredeti Flieger ellenében is ezt választottam volna.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#156039) Misi1979 válasza vadászcsiga (#156037) üzenetére


Misi1979
őstag

Sokért.. a "bevizsgált" darab konkrétan a fekete meg ez

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#156040) vadászcsiga válasza Misi1979 (#156039) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Teli van az eBay ilyen nyomott hátlapos fortissal.

Ha jól látom az eredeti változat használtpiaci ára inkább a duplája. A kapzsiságnak ez az ára. Tanulópénz befizetve.

[ Szerkesztve ]

(#156041) 485 válasza krx21 (#156036) üzenetére


485
aktív tag

Nagyon köszi.

(#156042) teratti válasza vadászcsiga (#156037) üzenetére


teratti
senior tag

139-ért árulta az egyik srác de, hogy Ő mennyiért jutott hozzá az nem tudni.

Ja tudni, most látom Misi berakta. :B

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#156043) t_a_m_a_s válasza vadászcsiga (#156040) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

330 itthon az új, Jung Tomi nekem 260-at mondott rá amikor megkérdeztem. Ennek fényében persze, hogy csábító a 130 körüli ár... Csakhát ez az amit délelőtt is írtam, hogy ilenkor valamiért senki sem gyanakszik, mindenki elhiszi hogy ő most aztán megfogta az isten lábát.

Holnap majd jól beletépünk...

(#156044) hdman válasza hoffman_ (#155911) üzenetére


hdman
őstag

Szia, ezt én hirdetem :)

Sopron city :)

(#156045) terra052 válasza fagyalllo (#155992) üzenetére


terra052
őstag

😆😆😆😆😆

werkmania.hu

(#156046) teratti válasza t_a_m_a_s (#156043) üzenetére


teratti
senior tag

Bolla Tamás azt írogatta, hogy licites oldalon nyerte meg a licitet asszem mindkét Fortis esetében. Joggal hitte milyen szerencsés, hogy ennyiért sikerült megnyernie. Szegény sajnos nem járt jól. Hitetlenkedve olvastam a délután hírfolyamát élőben. :(

Szimulátoros bajnokságok - www.gtr-masters.hu

(#156047) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

rtl klub - konyhafőnök műsorban a Gábor srác milyen órát visel?
sokszor közeliben is mutatják, de nem tudtam kivenni, fekete, 3 korona(gomb), valami krono lehet

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#156048) pikkubee


pikkubee
tag

Miutan Hantos mester azt mondta hogy újszerűre tudja polirozni [EZT]az órát meg is vettem.
Kiderült, hogy a faszi nem tudja postazni, mert beadta szervizbe.
[ILYEN] lett.
Kíváncsian várom élőben mi fog látszani belőle, elég szep munkának tűnik.

(#156049) vadászcsiga válasza pikkubee (#156048) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem lett drágább így hogy a tulaj kipolíroztatta?

(#156050) Tulku válasza pikkubee (#156048) üzenetére


Tulku
veterán

Szép óra gratulálok...egyrészt letisztult, másrészt nem tucatárú....és érdekes, hogy egy hiányosságot is el lehet tüntetni....nyilván szakértelem kell hozzá, hogy ne egy horpadás legyen az ütődés helyén....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.