Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) rtitusz


rtitusz
őstag

Sziasztok, nem vagyok nagy óra guru, úgyhogy azt sem tudom hogy eszik-e vagy isszák. :) 5 éve használom szeretett kis Casio órámat, de most már úgy gondoltam, hogy lecserélném mivel eléggé viseltes, meg valami komolyabbra is vágyom. Kinéztem a Luminox-ot, annak is a 3081.BO változatát. Ismri valaki a gyártót? Tapasztalatok?

(#37002) cbmfan


cbmfan
senior tag

vettem néhány mechanikus karórát, köztük pár hibás. ismertek Bp-n belül megbízható órást, aki nem horror áron dolgozik?

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#37003) válasza cbmfan (#37002) üzenetére



senior tag

Ez így elég szegényes infó :)
2-t vagy 30-at ? Raketát vagy Rolexet? Mi a horror ár?

[ Szerkesztve ]

(#37004) tupacamaru válasza (#37003) üzenetére


tupacamaru
veterán

Vett 10 Rolex-et de kettő hibás, tudsz jó órást pesten? :B ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#37005) Misi1979 válasza cbmfan (#37002) üzenetére


Misi1979
őstag

Bármelyik idős órásmester bácsira rábízhatod őket szerintem, jelszó: kerüld a plázákat és a flancos üzleteket.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#37006) válasza tupacamaru (#37004) üzenetére



senior tag

Tudok. ;)

(#37007) cbmfan válasza (#37003) üzenetére


cbmfan
senior tag

nyolc ruszki a hatvanas-hetvenes évekből. plázákat alapból kerülöm, kis eldugott üzleteket jobban kedvelem az ilyen helyzetekben.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#37008) Misi1979 válasza cbmfan (#37007) üzenetére


Misi1979
őstag

Ajjaj, biztos költeni akarsz rájuk? Eszmei értéke van azoknak az óráknak számodra?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#37009) cbmfan válasza Misi1979 (#37008) üzenetére


cbmfan
senior tag

igen, mert megéri, ha nem kér horror árat a javításért. egy működő órát könnyebb eladni :)

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#37010) Misi1979 válasza cbmfan (#37009) üzenetére


Misi1979
őstag

Lehet többe lesz a leves, mint a hús, csak szólok:) de ahhoz, hogy kiderüljön, tényleg így van, mutatsz pár képet az órákról?

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#37011) Dzsana válasza cbmfan (#37009) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ajánlom magamat! :-)

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#37012) válasza Dzsana (#37011) üzenetére



senior tag

+1 :)

(#37013) Miamiquake válasza cbmfan (#37009) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Ismerek egy embert aki szépen fel tudja újítani az óráidat... KhmmmDzsana... csak az a baj hogy mielőtt elküldenéd neki kérdezz kérlek rá hogy az ÉN ÓRÁIMMAL MI VAN NÁLA???? :DDD

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#37014) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Sziasztok! Kinéztem egy órát, ami nagyon tetszik, viszont van néhány dolog, ami elbizonytalanít.
A külseje aranyozott és félek, hogy az idővel kopik, ha mindennap használom (többségében öltönnyel).
Az üvege edzett kristályüveg, ami megint csak nem tudom, mennyire bírja a kiképzést.
Ezek után ki merjek-e adni 90e ft-ot egy ilyen óráért, ha azt akarom, hogy az évtizedekig jó legyen?
+ USA-ban a kifutó ára 180 körül volt (ennyiért már rég megvettem volna)
[link]

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#37015) Miamiquake válasza Seraph 16 (#37014) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Aranyozott, nem zafír üveges, ki tudja milyen werkes automata, évtizedekig jó ???

Felejtős.

90ezres keret elég lehet egy jó automatára, de ne Tommy Hilfigert keress.
Certina Tissot Zeppelin Seiko, ezek belépő jó óramárkák, it térdemes megfelelőt vadászni, akár inkább pár éves használt órák között is.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#37016) Seraph 16 válasza Miamiquake (#37015) üzenetére


Seraph 16
őstag

Köszönöm a gyors választ! Ettől féltem. Ha emlékeim nem csalnak, azt mondták, hogy Citizen óramű van benne, de mindegy, akk felejtős az egész.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#37018) Gabor970 válasza #46372352 (#37017) üzenetére


Gabor970
addikt

hát persze, és az árában még jár hozzá plusz két db rolex ajándékba. Származási papirja nincs, de tuti az lehet.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#37019) Dr.Zoo válasza Gabor970 (#37018) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ejj, nem olvastad, hogy limitált?? :U :O

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#37020) Gabor970 válasza #46372352 (#37017) üzenetére


Gabor970
addikt

Ez inkább az. de nem fogják a kezedről lenézni. -igaz, ki sem röhögnek miatta :) - Nekem nagyon tetszene.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#37021) válasza Gabor970 (#37018) üzenetére



senior tag

Kb. 5 perce láttam egy teljesen eredeti Rolex női órát egy ócskásnál. 6000-et kért érte mert nem pontos :D

(#37022) válasza Gabor970 (#37020) üzenetére



senior tag

Ez szép :K
Az előző meg ... nem is tudom mire akart hasonlítani :F

(#37016) Seraph 16

70-es évek automatáit jó! állapotban 50.000 körül lehet venni. Ha szerencséd van jóval olcsóbban is. (persze nyilván tipusfüggő) Na azok még évtizedekig menni fognak. Ezek a kvarcok nem biztos.

[ Szerkesztve ]

(#37024) Dzsana válasza (#37021) üzenetére


Dzsana
senior tag

És nem hoztad el? :Y

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#37025) ronin s8 válasza (#37021) üzenetére


ronin s8
senior tag

Teljesen eredeti pattintós? :O :))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#37026) válasza Dzsana (#37024) üzenetére



senior tag

Uhh nem. :B Szaladjak vissza érte? :)

(#37025) ronin s8

Ja, olyan lepattintós :DDD
Egyébként még drágakövek is voltak rajta, ha jól láttam :F :D

[ Szerkesztve ]

(#37027) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#37028) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Imádom az Alfa Rómeókat (is), de a 6ezer $ sokallom. :B

A kérdés az, hogyan is kell ezt használni?

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#37029) tupacamaru válasza csabulaxi (#37028) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ha most a kismutató elmegy az egyesig amíg a nagy körbeér akkor ok. Mondjuk abból indulok ki hogy a percek körbe vannak, csak az órák nem. :F

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#37030) Gabor970 válasza csabulaxi (#37028) üzenetére


Gabor970
addikt

Lancer EVO-s óráról nem tudsz véletlen? Nálunk a családban egy személynek arra lenne nagy öröme.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#37031) Cha-b válasza csabulaxi (#37028) üzenetére


Cha-b
senior tag

gondolom ez lehet a régebbi változata: [link]

Kinézetre kicsit más, de a működése sanszos, hogy megegyezik.

CSAKAKISPEST!!!!

(#37032) Zozzer888 válasza csabulaxi (#37028) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ez egy sima óra. Nem azt mutatja a szamlapon amennyi az idő... Szal érted na...

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37033) Zozzer888 válasza Gabor970 (#37030) üzenetére


Zozzer888
addikt

Subarus van, ha annyira nem jó a viszony :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37034) Dzsana válasza Zozzer888 (#37032) üzenetére


Dzsana
senior tag

Tegye fel a kezét, aki érti Zoli testvérünk mondandóját! :DD

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#37035) Gabor970 válasza Zozzer888 (#37033) üzenetére


Gabor970
addikt

igen, olyant én is találtam, de ide tényleg EVO kell :) Az van a feneke alatt, nem is akármilyen.

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#37036) Zozzer888 válasza Dzsana (#37034) üzenetére


Zozzer888
addikt

Motsok! :DDD

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#37037) Gabor970 válasza Dzsana (#37034) üzenetére


Gabor970
addikt

bocs, ezt elnéztem.

[ Szerkesztve ]

Tanulj meg alkalmazkodni a körülötted levő világhoz, mert a világ nem fog tehozzád! /boda

(#37038) Adamf40


Adamf40
csendes tag

Sikerült szert tennem erre a szépségre:

Egyetlen gondom, hogy 19mm-es szíj kellene rá, de NATO szíjból nem nagyon láttam olyat. A kérdés annyi, hogy 20-as rámenne, vagy inkább 18-as, esetleg vegyek inkább bőrszíjat, mert hülyén nézne ki mindkettő? :F

(#37039) válasza Adamf40 (#37038) üzenetére



senior tag

Én vennék rá 19-es bőrszíjat.

(#37040) gatto_ válasza Adamf40 (#37038) üzenetére


gatto_
senior tag

Válassz innen a számtalan bőrszíj közül. :) Vagy vidd magaddal a boltba az órát, és próbáld bele a nato szíjat, aztán majd kiderül. Én próbáltam a 22-es nato szíjamat a 20-as órára ráerőltetni. Simán ráment, mert hajlik, de nagyon hülyén nézett ki. A kisebb meg lötyög. :)

(#37041) Geri8


Geri8
tag

Kizárólag érdekességképpen:

Gyűrűóra

(#37042) Dzsana válasza Adamf40 (#37038) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hú Ádi, az egyik legjobb werk van benne, de jó sokat adtál érte. Én meg épp azon rágódom, hogy én is vettem tegnap egy különleges wehrmachtswerket, fele ennyiért, de akkor ezek szerint nem adtam érte sokat.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#37043) Adamf40 válasza Dzsana (#37042) üzenetére


Adamf40
csendes tag

Tudom, de soknak nem tetszik annyira a tokja, vagy a számlapja, ezen viszont minden passzol...Meg szervizelve is volt, úgyhogy arra legalább egy ideig nem kell költeni. Majd mire eladom biztosan visszahozza az árát. :U A tied is szép, csak kár, hogy nem "világítósak" az indexek.

A többieknek pedig köszönöm a segítséget a szíjas témában, maradok valamilyen bőrnél.

[ Szerkesztve ]

(#37044) Dzsana válasza Adamf40 (#37043) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ezeket a werkeket az egyik legkönnyebb szervizelni, miután beleállítom a fogaskerekeket az alsó csapágylemezbe, a hidat szinte csak rá kell rakni, és a helyén van minden, annyira jól illeszkedik. És mindamellett strapabíró, pontos werkek.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#37045) Miamiquake válasza Dzsana (#37044) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Tehát ha ilyet kell szervízelned akkor kevés munkáért tudsz sok pénzt elkérni?? Áhhhááá
Megjegyeztem :D

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#37046) Dzsana válasza Miamiquake (#37045) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ejj Lacikám, sosem egy szótárból dolgozunk, megint nem jól fordítottál le! ;]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#37047) Dzsana


Dzsana
senior tag

Viszont ha már Ádi a Tissot emlegette, ma bevásároltam egy leszervizelt kalapács automata szerkezettel, számlapostól, mutatószettel. Nincs valakinek elfekvőben egy tokja hozzá? Pé esetleg a csoportban valakinek?


http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#37048) Adamf40 válasza Dzsana (#37047) üzenetére


Adamf40
csendes tag

Ezeket a kalapácsautomatákat egyébként miért csak az '50-es évek környékén használták? Vagy ha időben tévednék, akkor miért nem terjedtek el jobban?

[ Szerkesztve ]

(#37049) Miamiquake válasza Dzsana (#37047) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Na az elöző kalapács automatával is jóóól jártál...

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#37050) Dzsana válasza Adamf40 (#37048) üzenetére


Dzsana
senior tag

1929-ben a Tissot, valamint az Omega egyesült, és Société Suisse pour l'Industrie Horlogère SA (SSIH) néven működött tovább egész 1957-ig. Ezen időszak alatt született meg ez a szerkezet is, az Omega kalapács automatája is ugyan ilyen werk, csak más a felirat. Miután szétváltak, ezt a fejlesztést már nem használhatták tovább külön-külön. Egyébként elég ritkán lehet már fellelni 1-1 ilyen darabot. Ebben az időszakban születtek meg a külső centrálkerekes találmányok is, továbbá az oszlopkerekes chronoraph werkek is.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.