Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#215001) jozs6200ax válasza dzsi23 (#214999) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Akkor már értem miért pihennek a kvarc óráim mióta megvan az automatám :U

(#215002) Lauda válasza dzsi23 (#214999) üzenetére


Lauda
félisten

Mióta az első sokkból szerencsére időben felébredtem, azóta mindig felkapom a fejem az "automatának lelke van" téma kapcsán.

(#215003) S9 válasza petipetya (#214998) üzenetére


S9
tag

Mivel olyan a munkám hogy 1 nap alatt tönkremenne
Attól még lehet autómatám
Akinek sok autómatája van az sem hordja mindet minden nap

(#215004) Lami66 válasza Lauda (#215002) üzenetére


Lami66
őstag

Bizony van lelke. Az enyém (Miyota 9015 szerkezet) pl. olyan mint egy gyerek. Hogy hamarabb Karácsony legyen, elkezdett sietni. Pár hónapig napi +85 másodpercet loholt. Egy hete megtáltosodott, még jobban várja a Karácsonyt, már napi öt percet sietteti az időt.

(#215005) Lauda válasza Lami66 (#215004) üzenetére


Lauda
félisten

:D :D

Egyébként igen, milyen jó is az, mikor egy óra mindent mutat, csak épp a pontos időt nem. Vagy épp áll mint a tök, meg a dátum sem stimmel. Az automata seikoimat csak azért nem adom el, mert külsőleg tetszenek és sajnálnám. De ha előbb tudom, hogy ilyenek az automata órák, egyet nem vettem volna.

[ Szerkesztve ]

(#215006) vasii válasza dzsi23 (#214994) üzenetére


vasii
senior tag

Köszi szépen!! :R

(#215007) Lami66 válasza Lauda (#215005) üzenetére


Lami66
őstag

Vagy csak megsértődött, mert nézegetem a napelemesrádiós órákat

(#215008) dzsi23 válasza Lami66 (#215004) üzenetére


dzsi23
addikt

Mennyi?? :Y

(#215009) Lami66 válasza dzsi23 (#215008) üzenetére


Lami66
őstag

Nem eladó :P

[ Szerkesztve ]

(#215010) g0n21 válasza Lami66 (#215009) üzenetére


g0n21
senior tag

napi +85?
meg napi 5 perc?

Azt tudod, hogy ez nagyon nagyon nem egészséges...?

#215005) Lauda

más árszegmensben kell nézelődni automata órák iránt, nem abban, ahol a megengedett eltérés napi több, mint fél perc...

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#215011) Lami66 válasza g0n21 (#215010) üzenetére


Lami66
őstag

Tudom, hogy nem egészséges, már borogatni kell a csuklómat, annyit állítgatom :D
Viszont becsületére legyen mondva, nem össze-vissza jár, hanem mindíg pontosan ugyanannyit siet, bár ezt a napi ötperces loholást még nem mértem meg pontosan. Majd Ünnepek alatt méregetem.

[ Szerkesztve ]

(#215012) gergo5991


gergo5991
őstag

zacibol óravétellel kinek van tapasztalata? csak igy általánosságba kérdem
találni ott igazi kincseket nagyon áron alul?

(#215013) Polarstar válasza gergo5991 (#215012) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Zaci, mint BÁV pl?

Ott minden árban van.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#215014) jlaudio válasza pulutodurumo (#214986) üzenetére


jlaudio
tag

:D Tetszene is ha nem tértek volna át Myotára talán meg is rendeltem volna, még szerencse, hogy elhagyták a Sellitát :DD
Ezeknek mennyire tartós a luméjük?
Na mindegy az idén már nem kell nekem másik óra, most csak egy van de elég az, nem hagyom magam eltériteni a tervtől és gyűjtök tovább a Longinesre, mert már vagy fél éve nézegetem és nagyon nem akar elmúlni a birtoklási vágy. ;)

(#215015) Mercutio_ válasza Lauda (#215005) üzenetére


Mercutio_
félisten

Hány automatád van és azok vételekor mennyi ideje voltál jelen a Ph-n/topicban?;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#215016) Fikusz87


Fikusz87
újonc

Automata órákkal kapcsolatban...
A minap bukkantam erre az értékelésre egy Zeppelin órát illetően...
"Szép az óra, bár az automata része zavaró (megáll)" Hát na! Ki gondolta volna...? :D

(#215017) Alpachino válasza Lauda (#215005) üzenetére


Alpachino
veterán

Én meg pont fordítva működöm, ha el kell adnom egy órát, akkor az biztos, hogy ha lehet akkor quartz lesz....valahogy azok nem váltanak ki bennem olyan értéket, ami tartóssá tenné őket számomra. Meg utálom a lépegető mp mutatójukat is.... :N Egydül a G shock-nak bocsátom meg :D
A pontosságról.meg annyit, hogy pl. az én 2db Poljot mechanikus szerkezetű órám, napi 10mp belül marad :K

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#215018) Lauda válasza Mercutio_ (#215015) üzenetére


Lauda
félisten

Ők vannak hárman: [link] :P :D

-----------------------------

Épp most néztem a BJ7010-59E Nighthawk-om hogy jár. Ezt az órát 2017 nyarán vásároltam, akkor állítottam be, hogy mennyire pontosra arra nem emlékszem. Jelenleg siet kb 3,5 percet a pontos időhöz képest. Szóval nagyjából azt lehet mondani, hogy 2,5 év alatt mászott előre 210 másodpercet, ez havi 7 másodperc. :)

(#215017) Alpachino

Bizony, ahány ember, annyiféle nézőpont és ízlés. :K ;)

[ Szerkesztve ]

(#215019) Lauda


Lauda
félisten

Tetszik ez a kis citizen automata. Citizen NJ0100-89L. https://www.youtube.com/watch?v=ethmL6EqLQc

[ Szerkesztve ]

(#215020) Alpachino válasza Lauda (#215019) üzenetére


Alpachino
veterán

Nekem pont ilyenem volt, csak bőrszíjasba, de sajna a benne lévő 8210-es miyota nem nyerte el a tetszésemet :(

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#215021) Fall-N válasza Alpachino (#215017) üzenetére


Fall-N
veterán

Én is hasonlóan vagyok vele. A lépegető mutatót nem szeretem a kvarccal nincs bajom, sőt annyival praktikusabb is, hogy nem jár le semmi rugó, pontos és igénytelen a szerkezet, nincs szervíz. A kettő kombinációja az ideális, bár olyan kevés van. Vagy a kettő kombinálva, mint egy GS Spring Drive.

(#215022) Alpachino válasza Fall-N (#215021) üzenetére


Alpachino
veterán

Igen, pro-kontra, ezért is vannak egyenlő aránybam nálam a quartz-ok és a mechanikusok :) De kétségtelen, hogy a mechanikus szerkezetű óráim, jobban a szívemhez nőnek...meg aztán van olyan stílus amiben a quartz "bólvli" hatást kelt és kiábrándító is számomra. Pl. Ilyenek a pilóta órák. Ebben nálam csak is mechanikus jöhet szóba...de pl. A g shock meg csak is quartz-ban természetesen :D

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#215023) Handball94


Handball94
aktív tag

Mai szerzemény :)

(#215024) Lauda válasza Handball94 (#215023) üzenetére


Lauda
félisten

Gratulálok! Szép darab!

(#215025) Fall-N válasza Alpachino (#215022) üzenetére


Fall-N
veterán

Nálam gyerekkorban sokáig a kvarc = digitális kijelzős óra volt. Ott jók főleg a G-Shock és a digitális Casio óráknál. Ha meg analóg akkor legyen mechanikus. Most vennék simán folyós Seiko mechakvarc órát, de nem tervezek venni most többet.

Tetszene az Eco Drive óra is mint koncepció, de például a Citizen óráin nem tetszenek a túlzsúfolt feliratok. Nem értem minek kell ennyi szöveggel telerakni az órát. A mutató is lépeget.

(#215026) fagyalllo


fagyalllo
őstag

narancs szamuráj

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#215027) PrometheusX válasza fagyalllo (#214959) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Sziasztok!

Elfelejtettem válaszolni, de aznap este odaadtam neki az órát, és kíváncsiságból elindítottam rajta egy manuális frissítést. Meglepődésemre a másodpercmutató beállt a "W" pozícióba, és egy perc után lefrissítette az időt. :) Köszönöm a tippeket, végül is sikerült a dolog.

(#215028) PrometheusX


PrometheusX
aktív tag

Illetve azt szerettem volna kérdezni, hogy a Seiko SRP707K1 óráról mit gondoltok? Milyen tapasztalatotok van vele kapcsolatban?

(#215029) Polarstar válasza fagyalllo (#215026) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nagyon nekem való sukárság! :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#215030) fagyalllo válasza PrometheusX (#215027) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerintem válaszoltál, írtad hogy sikerült a szinkron. :)

A 707 gyakorlatilag ugyanaz, mint bármelyik SRP, SSA 5 Sports, szép, nagy, masszív, nehéz a domború üveg miatt fotózni.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#215031) PrometheusX válasza fagyalllo (#215030) üzenetére


PrometheusX
aktív tag

Akkor jó, kicsit rohanós volt a péntek/hétvége. :)

Köszi a választ, nekem is egy ilyen órám van, kíváncsi voltam a véleményetekre. Karbantartást milyen időközönként érdemes elvégeztetni rajta? Nekem azt javasolták a boltban, hogy ha úszásra is használom, érdemes három évente visszaküldeni hogy a tömítést leellenőrizzék/kicseréljék; illetve a szerkezetének a karbantartására nem emlékszem hirtelen, de azt hiszem minimum öt évet mondtak.

(#215032) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Ha nem is nagyfrekis Bulova, de már szaporábban lépeget :)
https://youtu.be/6ZS4EmzkYsA?t=33

(#215033) MrRL19


MrRL19
senior tag

Sziasztok

Kaptam egy Ice watch BMW , leírást tudnatok kuldeni mi ,hogyan mukodik esetleg miket tud az óra beállítások stb erdekelne
Koszi elore :R

Na, viselkedj rendesen, kaszáld a dohányt, tudd, hol a helyed és ki tudja? Talán egy nap majd kinyitják a könyvet és beírják a neved. Befogadnak a családba. Beavatott leszel. Na gyere, emeld a poharad! ///M P O W E R

(#215034) MARVEL


MARVEL
tag

Üdv! Ebayről rendeltem 20ezer forint értékben egy kis olcsó karórát.
A terméket 2 hónap elteltével sem kaptam meg. Az eladó rossz nyomkövetési számot küld, és már nem is tudok neki üzenetet sem küldeni. A fizetés emlékeim szerint bankkártyával történt, de az is lehet Paypallal. Ezt még meg kell néznem. Hogyan kaphatom vissza a pénzem?

(#215035) fagyalllo válasza MARVEL (#215034) üzenetére


fagyalllo
őstag

ebay topik összefoglaló

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#215036) Polarstar


Polarstar
nagyúr

No. Nem bírtam ki. Talán tojik nekem is a rémszarvas valami ajándékot. :DDD
Ha meglesz, feltétlen meg fogjátok tudni.
DHL express hozza, nem bízzuk a magyar fostára. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#215037) vasii válasza dzsi23 (#214994) üzenetére


vasii
senior tag

Csak mindig eszembejut meg valami.. :B
Van barmilyen adat a mozgatas es felhuzas kozti osszefuggesrol, ugy kb?
Arra gondolok, hogy pl 1 perc "razogatas", hany perc jarastartalekot ad hozza? Vagy hogy egy megallt orat kb meddig kell mozgatni hogy teljesen felhuzodjon?
A leiras csak azt taglalja, hogy kb 30 tekeressel lehet maxra huzni.

(#215038) Lauda válasza vasii (#215037) üzenetére


Lauda
félisten

Ilyen adat nyilván nem lehet, mivel a rázogatás teljesen szubjektív dolog (milyen intenzitással, mekkorát stb). Ha nem is hordod, néha vedd fel otthon is, hogy járódjon kicsit. Vagy beteszed óraforgatóba és néha elindítod. Ez a rossz az automatában, hogy ha sokat áll az sem jó neki (kérdés mi a sok állás, senki sem tudja), ha jár akkor meg kopik a bele, szóval ha így vakarom azért, ha úgy vakarom azért.

(#215039) jozs6200ax válasza Polarstar (#215036) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Büszke vagyok rád :D

(#215040) jozs6200ax válasza vasii (#215037) üzenetére


jozs6200ax
aktív tag

Seiko (7s26)használati utasításban azt írják 1,5 perc intenzív mozgatás vízszintesen pár órányi járástartalékot biztosít. Nyilván más szerkezetnél eltérhet ez az adat és a folyamat is szubjektív ahogy a kolléga korábban leírta.

[ Szerkesztve ]

(#215041) petipetya válasza vasii (#215037) üzenetére


petipetya
nagyúr

Ezen már én is gondolkodtam régebben, de igazán csak egy olyan órával lehetne letesztelni, amelyen van járástartalék kijelzés is.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#215042) dzsi23 válasza petipetya (#215041) üzenetére


dzsi23
addikt

Járástartalék-jelző nélkül is lehet tesztelni a rázás vagy tekerés hatékonyságát, csak baromira macerás, mert mindig meg kell várni, hogy lejárjon... vagyis inkább az macerás, hogy addig nem szabad hozzányúlni, mert ha megmozdul a rotor, az már befolyásolná az eredményt. Szal mindenképp több napos projekt.

(#215032) lomposfarkas:
Tudom, szubjektív dolog a szépség, de néhány óráról olyan nehéz elképzelni, hogy valakinek tetszik. Viszont van még 1-2 hasonlóan mozgó Casio (nagyrészt jó nagyok): "smooth second casio"-ra vagy "sweep second casio"-ra keresve megtalálod, szerintem itt is volt már szó róla (vagy a kínai topikban).

(#215033) MrRL19:
Melyik BMW-s Ice Watch-ra gondolsz pontosan?

(#215043) dzsi23


dzsi23
addikt

Az Orient Pro Saturation miért kerül 3x annyiba, mint egy Triton?

(#215044) Polarstar válasza dzsi23 (#215043) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A p-r-o ugye három betű, tehát meg kell szorozni az árat. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#215045) fagyalllo válasza dzsi23 (#215043) üzenetére


fagyalllo
őstag

A tokja uo. felépítésű, mint a Seiko Professional búvároké, az üveget menetes gyűrű tartja a helyén a jellegzetes L keresztmetszetű tömítéssel, a koronája is spécibb, MM csat...
Ez lenne az Orient MM300, de szegénynek semmi egyedi stílusa, egy szteroidos SKX orientesítve, nem tetszik.

Michelisznek egy Godzillával gratulált a Seiko, délután jártam a butikban, akkor rakták ki a plakátot az ablakba!

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#215046) Polarstar


Polarstar
nagyúr

DHL szerint sajnos dec 30-ra ér ide... Kicsit szomorú vagyok, de sebaj!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#215047) Sungoo válasza fagyalllo (#215045) üzenetére


Sungoo
addikt

Nemes gesztus.

(#215048) fagyalllo válasza Sungoo (#215047) üzenetére


fagyalllo
őstag

Fenét! Biznisz. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#215049) pulutodurumo válasza fagyalllo (#215048) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Végülis kiszúrhatták volna a szemét valami ócska Astronnal is. ;)

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#215050) dzsi23 válasza fagyalllo (#215045) üzenetére


dzsi23
addikt

Köszi! :R Nem tudom, hogy ezek a dolgok megérnek-e ekkora felárat, de nekem a Triton jobban bejön... bár a Mako 3 után nem érzek késztetést a Tritonra sem. :)

Egyéb:
A kvarc vs. automata dologhoz: irigylem azokat, akik elvakultan pártolják az egyik vagy másik oldalt; jelenleg egy 100k-s automata és egy 150k-s kvarc között vacillálok, rághatom a körmöm, melyik legyen. :D Érdekes, hogy sokaknak az automata jobban a szívükhöz nő, de engem ugyanúgy le tud nyűgözni egy jó kvarcban lévő technológia is. A szívemhez viszont egyik sem nő igazán, sajnos (lehet, hogy én vagyok a lelketlen, nem a kvarcórák ;] ). Ha az asszony venne nekem egy órát (de nem vesz :D ), azt tuti jobban szeretném bármelyiknél, mert annál lenne érzelmi szál, de amiket magamnak veszek, azoktól szinte ugyanolyan lendülettel meg is tudok válni, akár kvarc, akár automata.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.