Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25901) Zozzer888 válasza Dzsana (#25897) üzenetére


Zozzer888
addikt

Bársony számlapos :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#25902) seiko válasza Dzsana (#25897) üzenetére


seiko
senior tag

A mutatón lévő világító festéket is felújíthatták volna, úgy mint a számokat! :K

(#25903) seiko


seiko
senior tag

Képtelen voltam bírni a véremmel! :C

(#25904) pohár válasza seiko (#25903) üzenetére


pohár
félisten

te cafka, te ;]
ez mi amúgy?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#25905) #24334592 válasza seiko (#25903) üzenetére


#24334592
törölt tag

egzotikus számlap :D

(#25906) Zozzer888 válasza seiko (#25903) üzenetére


Zozzer888
addikt

ez mi ez?:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#25907) bluekoli


bluekoli
tag

Van egy automata óram, amit csak ritkan hordok. Mielött tehat felveszem, be kell allitani. Ha tegyük fel az óra 6 óranal allt meg, es most eppen reggel 8 nyolc óra van, akkor tehát elöretekerem 2 órat. Ebben az esetben honnan tudhatom, hogy az ora reggel 6-kor vagy este 6-kor allt meg? Vagyis miutan elöreallitottam 2 oraval (8-ra), azutan 4 ora mulva vagy 16 ora fog a naptar napot valtani? Ebben az esetben nyilvan azt szeretnem elerni, hogy 14 ora mulva, de akar forditva is lehetne (este 8 ora van, amikor felhuzom az orat).

(#25908) D-LAN|FuRioN válasza v-paci (#25900) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

Tudom, hogy barátom a google! ;) Hiba az volt, hogy magyarul kerestem, englisből nem vagyok pörfikt. Mindensetre megvan, szép darab, köszi! ;)

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#25909) seiko válasza pohár (#25904) üzenetére


seiko
senior tag

Ez egy noname kíni kacat, asian unitas 6947-essel szerelve. :K

[ Szerkesztve ]

(#25910) seiko válasza #24334592 (#25905) üzenetére


seiko
senior tag

"california dial"

(#25911) seiko válasza bluekoli (#25907) üzenetére


seiko
senior tag

addig tekered előre, amíg a naptár vált.
ekkor tudni fogod, hogy éjfélt mutat az óra.
innentől már be tudod állítani az időt és a dátumot is pontosan.
vagy veszel egy forgatót, és amikor nem hordod az órát, azon tárolod.

(#25912) Misi1979


Misi1979
őstag

Egy kis "érdekesség":) ha már vintage órák, itt egy kis vintage videó az órák működéséről, persze egyben egy kis reklám is, de elnézzük neki:))

"Apaaaa hogy műűűködnek az óórák?"

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#25913) Mosanke válasza seiko (#25895) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia és köszi a választ.
Na majd hétfőn rákérdezek az órásnál is, hogy mi volt/okozhatta ezt az éjjeli (takaró alatti) sietést? :DDD
Ahogy most nézegetem, reggel 6 órától a kezemen van, visszaállt a normál mód és hozni a fogja a kötelezőt. (napi 1-1,5 sec-ot mértem az eddig eltelt napokban) Reggel hat óra óta a kezemen van és most néztem össze a Casio digi rádiós órámhoz, szinte éppen hogy kicsit előbb lép a másodperc mutatója. (reggel hatkor pontosítottam és az azóta eltelt nyolc óra elteltével)
Szemre és leolvasási pontatlanságot is beleszámolva talán plusz fél(?) másodperc lehet reggel óta. :)

Ezek szerint igaza lehetett annak HOROMETER nevű műszernek a méréskor, ami a mért járáspontosságát illeti. Eléggé jól beállították ezek szerint a gyárban. (Valamit mégis csak tudhatnak ezek a kínaiak. :K )

[ Szerkesztve ]

(#25914) nostromo73 válasza seiko (#25910) üzenetére


nostromo73
tag

Az Aristo-nak van egy ilyen koncepciója, először rögtön az ugrott be.

(#25915) seiko válasza nostromo73 (#25914) üzenetére


seiko
senior tag

Engem egy Panerai-ra emlékeztet, de ennél tetszett a tokfülek kialakítása, és hogy nincs másodperc mutató.

(#25916) seiko válasza Mosanke (#25913) üzenetére


seiko
senior tag

Az okozta a sietést, hogy mechanikus az óra.
Ezek már csak ilyenek. :K

(#25917) WiZARD válasza Miamiquake (#25896) üzenetére


WiZARD
addikt

én megyek.
bár sok célom nincs (max valami nato szíj), inkább csak nézelődni, még sose voltam.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25918) Dzsana válasza seiko (#25902) üzenetére


Dzsana
senior tag

Ez nem felújított, hanem egyedileg készített számlap, azért ilyen.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25919) jeneyakos


jeneyakos
csendes tag

Sziasztok! A kérdésért ne szedjetek szét :) de van bárkinek tapasztalata az Asian 7750b 29J szerkezettel kapcsolatosan? Vagy úgy az Asian 7750-k el úgy általában. Külföldi fórumokon túl jó vélemény nincs róluk de konkrétumokat így is nehéz találni.

Van akinek van a birtokában és meg is van ele elégedve? Esetleg épp ellenkezőleg?

(#25920) seiko válasza Dzsana (#25918) üzenetére


seiko
senior tag

Csak az tűnt fel, hogy a számok mintha kézzel lennének festve.

(#25921) Dzsana válasza seiko (#25920) üzenetére


Dzsana
senior tag

Igen, azzal, mivel ebből nincs másik, de azért az is látszik, hogy profi munka. Egyébként én még felújított fluoreszkáló indexeket, amik jól sikerültek volna, nem láttam még. Mind kiment a vonalból, göcsörtös és egyenetlen volt, stb.
Egyébként Te most tényleg vettél egy olyan kínai Unitasos órát?

[ Szerkesztve ]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25922) seiko válasza Dzsana (#25921) üzenetére


seiko
senior tag

Vettem bizony! :K

(#25923) Dzsana válasza seiko (#25922) üzenetére


Dzsana
senior tag

Miért nem szóltál, adtam volna én eredeti svájci szerkezetest, amiről ezt másolták! :C

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25924) Wg5113 válasza WiZARD (#25917) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Én is megyek egy kicsit jól érzem magam.

(#25925) Mosanke válasza jeneyakos (#25919) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Órás nem vagyok így csak másodkézből való infóm van. Ezt az ASIAN 7750 óra szerkezetet Szingapúrban gyártják. (ETA 7750 Asia kaliberszámmal).
A "tipúsazonosságon" kívül még annyit, hogy az eredeti (Valjoux 7750) alkatrészek szinte mindegyike csereszabatos is ezzel. Csak hát ehhez az ASIAN 7750-hez alkatrész nincs, nem is rendelhető, csak az eredetihez rendelhető. Egy példa az árakra: - mondjuk egy nullázókar csere kellene egy ilyen Asian 7750-ben, de csak a Valjoux 7750-eshez 15-20 000 Ft körül van/rendelhető. Kérdés, hogy megéri-e majd javíttatni?

[ Szerkesztve ]

(#25926) Miamiquake válasza WiZARD (#25917) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Én is csak kinézek, hátha látok valamit. :R

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#25927) Zozzer888 válasza seiko (#25922) üzenetére


Zozzer888
addikt

honnan?:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#25928) seiko válasza Dzsana (#25923) üzenetére


seiko
senior tag

De nekem pont ilyen kellett! :-O

(#25929) seiko válasza Zozzer888 (#25927) üzenetére


seiko
senior tag

Kínából.

(#25930) Misi1979 válasza Mosanke (#25925) üzenetére


Misi1979
őstag

"It's much the same as a good steak has to come from an animal allowed to roam the plains and not from cattle tied to a nook and force-fed."

Talán van ebben a hsz-ban pár érdekes információ.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#25931) jeneyakos válasza Mosanke (#25925) üzenetére


jeneyakos
csendes tag

És egyébként mennyire bajos vagy beteges? És a pontosságáról tudni bármit is? Illetve olyat olvastam még a szélsőséges kommentek között, hogy kiszámíthatatlan, hogy mennyire tisztán vagy megkenten érkezik.

(#25932) Wg5113 válasza Miamiquake (#25926) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Ha leszünk kint hárman, akkor,ha gondoljátok össze futhatunk.

(#25933) Miamiquake válasza Wg5113 (#25932) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

;)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#25934) jeneyakos


jeneyakos
csendes tag

Tud valaki olyan órásról aki teljesen tükröződésmentes (akár két oldalú) zafír üveget cserél bármilyen órában? Előre is köszönöm!

(#25935) Wg5113 válasza Miamiquake (#25933) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Igyekszem 10-re odaérni és majdnem végig ott szoktam lenni.Ha keressük egymást az én számom T-s 9485115.

(#25936) Wg5113


Wg5113
aktív tag

Sikerült megvennem régi kedvencemet.[L:/dl/upc/2012-11/17/355062_p2y1owpjoblglkaj_007.jpg](IMG:/dl/upc/2012-11/17/355062_p2y1owpjoblglkaj_007.thumb.jpg)(/IMG)[/L]

(#25937) WiZARD válasza Wg5113 (#25936) üzenetére


WiZARD
addikt

Grat, nekem is egyik kedvenc.
Ha ott vagyok rádcsörgök, mert meg akarom nézni élőben végre a Sumot :)

Én még nem tudom mikor érek oda, szerintem f12-12. Számom a profilomnál látható, ha valakinek nagyon hiányoznék :D

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25938) SupaCow


SupaCow
tag

Sziasztok!
Vettem egy Luminox Original Navy SEAL 3000-t : )

Kalandos óra, mert a vám is lehúzott vele rendesen. A vámolás pedig csupán 23 napjukba tellett. De nem is ez a lényeg.

Sajnos nem tudtam maximálisan örülni kibontás után az órának, mert az óraüveg belsején a swiss quartz és a mutatók felfogatása közötti területen egy apró festék forgács ragadt fel.
Nem zavaró az elhelyezkedése, nem is mozog de ne legyen már ott. (Szívesen gratulálnék a minőségellenőrzési munkatársnak aki átengedte a rostán az órát.)

Szerintetek van valami akadálya, hogy egy órás mester szétszedje az órát és megtisztítsa az üveg belső felét?

Ha nincs akadálya, akkor tudtok ajánlani megbízható szervizt? Millenium szerviz pl. jó? Vajon érdemes próbálkozni a magyar Luminoxnál?

f: @geboleather

(#25939) seiko válasza SupaCow (#25938) üzenetére


seiko
senior tag

Nagyon jó a millenium szerviz, de ha a garanciát meg akarnád őrizni, akkor a márkaszervizt ajánlanám.

(#25940) nostromo73 válasza SupaCow (#25938) üzenetére


nostromo73
tag

Szia

Maximálisan együtt érzek veled, engem is nagyon tud zavarni egy ilyen a számlapon.
De ha esztétikailag túl tudod tenni magad rajta, és az óra működésében nem okoz gondot, akkor szerintem csak ez miatt nem érdemes megbontani, bőven ráér a következő elem cseréig vagy az időszakos tömítés ellenőrzésig.

(#25941) SupaCow válasza nostromo73 (#25940) üzenetére


SupaCow
tag

Esztétikailag túl tudnám tenni rajta magam, de nem szeretnék kompromisszumokat kötni. (ha nem muszáj)

Seiko: Köszönöm. Mind a kettőnél teszek egy kört és kérek ajánlatot a tisztításra.

Teszek majd fel fotót, csak egy kis életet kell lehelnem az elemekbe.

f: @geboleather

(#25942) nostromo73 válasza SupaCow (#25941) üzenetére


nostromo73
tag

Az igazat megvallva, én is így döntenék..... :)

(#25943) Mosanke válasza jeneyakos (#25931) üzenetére


Mosanke
senior tag

Szia!

Mint jeleztem is, nem vagyok órás szakember így nem szakmai lesz a válaszom sem.
Ezek a Szigapurban gyártott Asian 7750-es mechanikák, szokták jelölni ETAS 7750-ként is (kiolvasható belőle a koppintás az ETA klónozás/másolat jelölésre) nem arról híresek, hogy van náluk gyártási pontosság vagy gyártási minőség. Értsd az anyagokra és tűrésre meg a MEO-ra ami nincs. Lemásolták majd gyártják milliószámra aztán ennyi. Sikerülnek ahogy. A Timex legalább kitelepített egy komplett gyártósort Amerikából Kínába, és azon gyártat órákat saját felügyelettel. Ilyen például az autóiprban a Dél-Koreai KIA-Motors is, aki felépített egy teljes gyártósort a szlovákiai Zsolnán. Kis különbség!
Órás ismerősömtől tudom, hogy ha behoznak hozzá egy ilyet (szoktak mert azért van belőlük) akkor nem vállal semmi féle javítást. Beállítani nem lehet a pontosságát mert össze-vissza reagál, és a műszeres mérésen a műszere mindent mutat, a - 80 és a + 100 között ugrál a kijelző, erre aztán órás legyen aki beállítja.
Javaslom, hogy nem foglalkozz ezzel, de ha automatát szeretnél és olcsóbbat akkor nézegess a Seiko '5' vagy a Timex-ek között. Ezek legalább megbízhatóak, szervizelhetőek és van alkatrész is hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#25944) SupaCow


SupaCow
tag


Nagyobb

f: @geboleather

(#25945) WiZARD


WiZARD
addikt

Voltam az órabörzén, igaz sietnem kellett, mert barátnőm kint várt (bejönni se akart), meg igazán vásárlási szándékom se volt...
KB olyan volt, mint amit vártam, sok ócskaság, sok régi óra, kevés újabb fajta... Amiket nézegetni szoktam, illetve amiket vaterán néztem, azt kb mind láttam élőben :)
Többnyire nepperek, és nem feltélen olyan alakok, akiktől szívesen vesz az ember.

Összességében örülök hogy elmentem, ha órát akarnék venni, akár olyat amit a vaterán néztem, akkor lehet itt venném, hisz egyszerűbb mint vaterán, és talán alkudni is jobban lehet :)

Én mindössze egy nato szíjjat vettem a Stargate-re, tetszik rajta :)

Wg5113-at is megismertem, sajnos láttam a Sumo-t is, aminek így még nehezebben fogok ellenállni...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25946) seiko válasza Mosanke (#25943) üzenetére


seiko
senior tag

Ezt a Timex-es marketing maszlagot honnan vetted?

(#25947) seiko válasza seiko (#25946) üzenetére


seiko
senior tag

Ha sok időm lenne, utánaböngésznék, ez melyik szerkezet, de a feliraton kívül a Timex-nek sok köze nincs hozzá! :N

(#25948) Mosanke válasza seiko (#25946) üzenetére


Mosanke
senior tag

Az éjjel frissen megálmodtam.

(#25949) Mosanke válasza seiko (#25946) üzenetére


Mosanke
senior tag

Egyébként a válaszom, hogy a Timex hazai support válaszolta ezt.
2007-től önálló holding, saját székhellyel --->Timex Group B.V.. Ők gyártják (többek között) a ''T'' sorozatot is.

[ Szerkesztve ]

(#25950) Miamiquake válasza Wg5113 (#25936) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Szép darab, én ott voltam zárásig.

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.