Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26601) Zozzer888 válasza young78 (#26600) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ja, értem :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26602) Tenken válasza young78 (#26600) üzenetére


Tenken
őstag

Engem konkrétan az döbbent meg, hogy óráknál ez még így megy. Más műszaki cikknél már eljutott a társadalom egyre nagyobb része oda, hogy rájött miért jó a bolt. Kapsz garanciát, ha gond van tudod hova menj. Nem csak te leszel hivatalos, de őket is kötik a jogszabályok. Azzal, hogy bizonytalan forrásból szerez be 20-30%-al olcsóbban valamit, ha meg szerviz kéne semmit nem tud kezdeni vele, a végére nem lesz olcsóbb. Ez az árak emelkedésével meg hatványozottan igaz.
Egy millió feletti luxus órát is el kell vinni szervizbe időről időre. Ezt egy új óra esetén egy darabig a cég állja, plusz ha valami hiba jön elő közben azt is garanciálisan intézik. Más kérdés, ha a tulajt nem érdekli, mert járni ugyan jár, az időt meg úgy is telefonról nézi.

Kicsit az jut eszembe erről amikor nyáron láttam a romákat bemenni a suzuki szalonba. Gondolom rájött, hogy a megbízhatóság is szempont kéne legyen vásárlásnál. Aztán amikor meglátta a 20 éves bmw-t kiállítva, csak nem bírt a vérével és arra repült rá. Nem fogja fel, hogy azzal soha életében nem lesz képes teljes biztonsággal úgy elmenni a szomszéd utcáig, hogy nem tolva kell majd vissza jönnie. Neki fontosabb, hogy a pirosnál egy kövér gázfröccsel ijesztgethesse a zebrán utolsóként átérő öregasszonyt.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#26603) young78 válasza Tenken (#26602) üzenetére


young78
tag

A 20-30% kedvezménnyel beszerzett órák jelentős része valós és érvényes garanciával bír. Az általad említett kereskedőt nem ismerjük, így nem tudjuk, de előfordul, hogy importőr próbál ilyen módon értékesíteni, az esetében pedig szintén nincs gond a garanciával.

(#26604) Palika71 válasza v-paci (#26598) üzenetére


Palika71
őstag

Ezt valószínűleg egészen addig gondolod így, ameddig össze nem jön az első milliód, amit órára költhetsz. Na akkor már nem fogod azt érezni, hogy 1-2 százezer ide vagy oda, nem számít. :)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#26605) Palika71 válasza Tenken (#26602) üzenetére


Palika71
őstag

Szerintem akkor ne nála vedd meg az órád, mert úgy is adócsaló, nem garanciális, meg bizonytalan... :W

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#26606) WiZARD válasza v-paci (#26598) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem ártól függetlenül számít, hogy mi mennyi, és bárkinek bármennyi pénze van, hülyének tartom, ha a lehetőségek közül a feleslegesen drágábbat választja, amikor ugyanazt megkapja olcsóbban.
(Ismerek pár gazdag embert, és egyáltalán nem jellemző rájuk, hogy feleslegesen fizessenek a semmiért akár csak +1 fillért is. Luxus órák árából nem véletlen lehet akár a Váci utcán lévő bemutató boltban is alkudni...)

Nem ítélem el jobban a szürke seikot mint a szürke luxusórát. Szimplán vásárlói szemszögből nézem, ahol nekem nincs kötelességem vizsgálni, hogy kitől veszem, és engem nem fognak megbüntetni, ha adócsalótól veszem.

Garancia meg szerintem egyéni kérdés, hogy kinek ér meg +30%-ot a garancia megléte, vagy ki az akit inkább nem érdekel.
Arról még nem hallottam, hogy bármely luxus óránál is a gyártó fizetne bármilyen szervizt. Ha 1-2-3 éves gari időn belül meghibásodik akkor ok, de 3-5 éves "rendszeres" karbantartás már zsebbenyúlós.
Attól meg hogy külföldről származik egy óra, az nem feltétlen azt jelenti, hogy ne lenne rá gari. Ez leginkább itt a balkáni Magyarországon jellemző, hogy külföldi garit nem fogadnak el, és eléggé márka/cég függő.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26607) nostromo73 válasza WiZARD (#26606) üzenetére


nostromo73
tag

Én csak annyit szeretnék hozzá szólni a témához ( halkan csendben ) hogy régebben csak az árát néztem a megvásárolandó órának, a garancia és többi másodlagos volt. Mostanában már inkább az lett a fontosabb hogy biztos forrásból legyen, és meglegyen minden gyári tartozéka, meg persze az itthon érvényesíthető garancia , én így érzem kereknek dolgot, és ez miatt, sok órát elvetettem az elmúlt időben. Persze mondjuk egy "olcsó" "játszos" óránál, nem biztos hogy ezek szempontok kell hogy fontosak legyenek. De, szerintem ez érték, és ár függő is, szerintem. :)

(#26608) Dzsana


Dzsana
senior tag

Na volt-e valaki az órabörzén?

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26609) Zozzer888 válasza Dzsana (#26608) üzenetére


Zozzer888
addikt

dehogyis, mindenkit lefoglalt a veszekedés a milliós órákon:D :DDD

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26610) Dzsana válasza Zozzer888 (#26609) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hát pedig valaki beszámolhatna, hogy ma is ment-e a zacskós bácsi. Ha igen, a kövire már mindenképpen megpróbálok felmenni.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26611) NoOne1976


NoOne1976
őstag

1. Aki összeszedte a millióját az órára, és számít neki az az 1-2-3 százerer különbség, az nem az a kategória, aki megengedheti magának azt az órát. Szeretne olyannak látszani, össze is zedte rá a pénzt, ezért is akar minél többet megspórolni rajta, mert tudja, hogy drága :) Aki meg tényleg megengedheti magának, az rohadtul les.arja, hogy mennyi, mert az kell neki, és nála pár százezer nem tétel, és főleg nem a fórumokon fog kutatni olcsóbb óra után, mert az alatt az idő alatt esetleg megkeresi az árkülönbözetet.

2. Ingóság értékesítése csak bizonyos összeghatárig adómentes. Igen, lehet magánszemélyként többért is értékesíteni és adózni, de az áfa tv. ismeri a sorozatértékesítés fogalmát, ami miatt az értékesítés bekerül az áfa tv. hatálya alá. Vagyis ne gondoljuk már azt, hogy valaki legálisan szerez jó áron órát, eladja nekünk, majd szépen befizeti az adót. Akkor erre vagy volna egy cége, de magánszemélyként csak "bizniszel". Ugyanakkor ez nem azt jelenti, hogy az órák hamisak lennének, vagy a vevő nem járhat jól, de azért már milliós érték esetén a garancia sem elvetendő szempont. Ki az aki egy használt autó megvásárláskor nem aggódik egy kicsit?

3. És igen, van olyan is, hogy valaki rendelkezik ilyen olyan órákkal, mert így vagy úgy hozzájut, de ha ő is ugyanúgy keres rajta, mint a hivatalos eladó, elvileg ugyanúgy adózik, akkor miért is olcsóbb nála?
Egy mondás jut eszembe, ami nem az órákra vonatkozik, de jól megvilágítja a kérdést: "Nálunk a vásárló három dologból választhat: gyorsan, olcsón és jól. De csak kettőt!"

(#26612) NoOne1976


NoOne1976
őstag

1. Aki összeszedte a millióját az órára, és számít neki az az 1-2-3 százerer különbség, az nem az a kategória, aki megengedheti magának azt az órát. Szeretne olyannak látszani, össze is szedte rá a pénzt, ezért is akar minél többet megspórolni rajta, mert tudja, hogy drága :) Aki meg tényleg megengedheti magának, az rohadtul les.arja, hogy mennyi, mert az kell neki és kész. Nála pár százezer nem tétel, és főleg nem a fórumokon fog kutatni olcsóbb óra után, mert az alatt az idő alatt esetleg megkeresi az árkülönbözetet.

2. Ingóság értékesítése csak bizonyos összeghatárig adómentes. Igen, lehet magánszemélyként többért is értékesíteni és adózni, de az áfa tv. ismeri a sorozatértékesítés fogalmát, ami miatt az értékesítés bekerül az áfa tv. hatálya alá. Vagyis ne gondoljuk már azt, hogy valaki legálisan szerez jó áron órát, eladja nekünk, majd szépen befizeti az adót. Akkor erre vagy volna egy cége, de magánszemélyként csak "bizniszel". Ugyanakkor ez nem azt jelenti, hogy az órák hamisak lennének, vagy a vevő nem járhat jól, de azért már milliós érték esetén a garancia sem elvetendő szempont. Ki az aki egy használt autó megvásárláskor nem aggódik egy kicsit?

3. És igen, van olyan is, hogy valaki rendelkezik ilyen olyan órákkal, mert így vagy úgy hozzájut, de ha ő is ugyanúgy keres rajta, mint a hivatalos eladó, elvileg ugyanúgy adózik, akkor miért is olcsóbb nála?
Egy mondás jut eszembe, ami nem az órákra vonatkozik, de jól megvilágítja a kérdést: "Nálunk a vásárló három dologból választhat: gyorsan, olcsón és jól. De csak kettőt!"

(#26613) WiZARD


WiZARD
addikt

Aki párszázezer forintot leszar, az nem gazdag, hanem hülye.

ennyi, tovább nem fogok ezen vitázni.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26614) Zozzer888 válasza WiZARD (#26613) üzenetére


Zozzer888
addikt

Így van! Ha valakinek sok pénze van, az nem azt jelenti hogy nem érdekli mi mennyi, ha így lenne,már nem lenne sok pénze. :)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26615) Angelo69 válasza WiZARD (#26613) üzenetére


Angelo69
senior tag

+1
A gazdagok 2 forintért megcekcuálnák egymást.
Ez tény... :)
Mindig a szegény ember nagyvonalúbb, ha egy "kis" pénzhez jut.

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#26616) Palika71 válasza NoOne1976 (#26611) üzenetére


Palika71
őstag

Én: Azért szedtem össze egy Rolex Explorer II-re valót pár év alatt, mert arra vágytam évek óta. Eszemben sincs mutogatni, pusztán azért van, mert ÉN szeretem. Az sem érdekelne, ha rajtam kívül senkinek nem tetszene, mint ahogy az sem zavar, hogy mennyien hordanak hamisat. Minden reggel, mikor felveszem, érzem, hogy megérte minden forintját. Ez szerelem! :R

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#26617) Wg5113 válasza WiZARD (#26613) üzenetére


Wg5113
aktív tag

+1
Dzsanna: Voltam börzén sok óra volt sok ember kevés vásárló és rengeteg csereberélő. Konrét dolgookat nem tudok,de nem unatkoztál volna Te sem. A következő dec. 16-án Hotel Mercure , aztán idén bezár az idény.

(#26618) TripleB válasza Dzsana (#26553) üzenetére


TripleB
senior tag

Szép kis gyűjtemény :K

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#26619) Miamiquake


Miamiquake
aktív tag

Kicsit OFF de MARKLIN mozdonyokat hol lehetne esetleg eladni, van ezeknek gyűjtő körük?

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#26620) TripleB


TripleB
senior tag

Nekem az eurowatch.hu már a képei miatt sem szimpatikus... mosógéppel fényképez?
Én a Casio-t dslr-rel fényképeztem, mert ilyenekre igényes vagyok, ráadásul jó minőségű kép a hirdetésben = fél siker. :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#26621) Dr.Zoo válasza Miamiquake (#26619) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Vaterkán elég durva árakon kelnek el...

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26622) Dzsana válasza Wg5113 (#26617) üzenetére


Dzsana
senior tag

Köszi szépen az infókat! Közben elkészült a 38 mm-es Tissot-m is, szerintem nagyon szép lett. A piacos oldala gyönyörű, a hátulján sajnos az izzadság nagyon megmarta a tokot, élőben nem ennyire durva, de még így sem adnám oda egy Tangentért sem. :D Majd ha egyszer véletlen belebotlok egy hozzá való tokba, átcserélem, addig kiváló ez így is.



Ilyen volt:

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26623) seiko válasza Dzsana (#26622) üzenetére


seiko
senior tag

Az biztos, hogy még egy, ugyanilyen lyukacsos tokot nehéz lenne találni! :C

(#26624) Miamiquake válasza Dzsana (#26622) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Remek lett, megtartós vagy dobod fel ebayre?

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#26625) Dzsana válasza Miamiquake (#26624) üzenetére


Dzsana
senior tag

Seiko, nem lyukacsosat is nehéz. De egyébként szerencsére egy darab lyuk sincs rajta, nem Tangent ez! :-)

Miami, természetesen megmarad, a 38 mm-es sem sűrű.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26626) Wg5113 válasza Dzsana (#26625) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Ez is egyike azoknak az óráknak amik miatt nem érdemtelen a munkád.Tokot meg fogsz hozzá találni. Ahogy fogy az emberek pénze a számukra keveset érő dolgokat is kénytelenek eladogatni.Tehát nem reménytelen.

(#26627) Dzsana válasza Wg5113 (#26626) üzenetére


Dzsana
senior tag

Köszi, azért élőben ennyire nem vészes a helyzet, a makro nagyon kihozza. Le tudnám olyan szögből is fényképezni, hogy jó legyen. :D Egyébként pont van fent egy 38-as tok, csak kicsit sokat kérnek érte.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26628) #24334592 válasza tupacamaru (#26578) üzenetére


#24334592
törölt tag

:DDD

sztem az akciios ar barmilyen ny-eu fizuval elerheto nemi sporolassal... :U

mellesleg azon az oldalon eleg durva lehuzas megy...Nem kicsit szamol vastagon euroban.

pl. Rolex Explorer 1 :4000ejro, itt a Bucherernel 3600frank es a hataron az afa-t (8%) vissza lehet igenyelni ;]

chrono24-en 4000$-tol indulnak...

[ Szerkesztve ]

(#26629) NoOne1976 válasza NoOne1976 (#26612) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nem itt akartam bárkit is megbántani, csak próbáltam rávilágítani egy-két dologra. Azt elismerem, hogy a gazdagok 1-2 Ft-ért is... De az is tuti, hogy aki akar egy 3-4 milliós órát, nem itt fog kutakodni. Persze simán alkudni fog a boltban, meg átmegy egy másikba, vagy megveszi az olcsóbbat, de nem hiszem, hogy pl. tőlem vásárolna az, aki tényleg! tudja, hogy mit vesz. Én tuti aggódnék, nehogy papírnehezéknek valót vegyek egy kedves eladótól. Bár én tudom, hogy vannak "replikák" :D illetve inkább hamisítványok :(

(#26630) seiko válasza NoOne1976 (#26629) üzenetére


seiko
senior tag

Egyáltalán kiket nevezünk "gazdag"-nak?

(#26631) Dzsana válasza seiko (#26630) üzenetére


Dzsana
senior tag

Lassan már sajnos az is gazdagnak számít, akinek van 1-2 misi megtakarítása. :(((

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26632) seiko válasza Dzsana (#26631) üzenetére


seiko
senior tag

Na, azok biztosan nem vesznek milliós karórát.
Vagy ha igen, akkor nem komplettek! :-O
Vannak olyan ismerőseim, kiknek soktízmilliós kp megtakarításuk van, de ilyen drága órát egyikük sem venne.

(#26633) seiko válasza seiko (#26632) üzenetére


seiko
senior tag

Az egyikük egy kvarc Swiss Military-t, vagy egy hamis Pateket hord, a másikuk egy hamis Speedmaster(hülyék lennének annyi pénzt adni az eredetiért, amikor a gagyi fillérekbe került Kínában és Thaiföldön-ezt ők mondták), van amelyikük műanyag Casiot, van amelyikük semmilyet. De van olyan is, akinek eredeti arany Rolex Daytonája van, de azt csak repi célokra veszi fel, azt sem tudja, mire valók a gombok rajta. És nem itthon vette az órát, hanem olaszhonban, mert ott még az útiköltséget beleszámolva is olcsóbb volt! :-O

[ Szerkesztve ]

(#26634) WiZARD válasza seiko (#26633) üzenetére


WiZARD
addikt

Na a kedvencem az a gazdag, aki szerint jó a gagyi is, és úgyse gondolja senki róla, hogy ő gagyit hordana...
(ismerek ilyet)
Aztán van kollégám, aki havi fizetéséből vehetne egy sub-ot, vagy "bármit", de nem vesz, sőt órát sem hord, mobilon nézi mennyi az idő...

Persze van aki órabuzi, és nem gazdag, de "minden pénzét" órára költi.
Én nem ítélem el ezt sem, mindenkinek van olyan hobbija, ami más szerint felesleges baromság. Legyen az hifi, házimozi, óra, fotózás, vasútmodell, vagy akármi.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26635) Manitou válasza WiZARD (#26634) üzenetére


Manitou
addikt

Na igen, én pl az egyik bicajomért kapnék egy eredeti rolexet. De el nem cserélném rá :D Mindenkinek van valami olyan hobbija, amire egy átlag emberhez képest többet áldoz.

(#26636) Zozzer888 válasza seiko (#26633) üzenetére


Zozzer888
addikt

Hát ez az:)Ha én összespórolok egy seamasterre (az említett oldalon fél milka) ,és járok mondjuk egy 1.5milkát érő autóval akkor mindenki azt hinné hogy hamisítvány.De ha lenne egy új A6osom, és vennék 10ezerért egy ilyen vaterás gagyit (na jó ,nem, de egy "jobb hamisítványt") akkor mindenki elhinné hogy eredeti.Szal hát igen...az ember magának vesz órát...vagy mégse mindenki?:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26637) orvil válasza Manitou (#26635) üzenetére


orvil
tag

a bicaj az hobbi, de nem hinnem, hogy egy darab rolex az mar hobbi lenne. ha van 5 orad, akkor ok, de ha van 1 akkor az nem hobbi, hacsak nem az valakinek a hobbija, hogy 1 orat nezeget a kezen. akik alapbol rolexet hordanak es nem egy van nekik, hanem mondjuk 2-3-4-5 ertekes karora, na azoknak az embereknek kicsit mas hobbijaik vannak, mint az orat nezetegni, pl autoverseny, golf, repules. sajnot otthon csak a nyalat csorgatja az ember a draga orak lattan, esetleg mint a kollega is irta fent kitartoan gyujtoget es megveszi az alomorat, majd beteljesul a szerelem, itt meg majd minden kollegamnak rolex meg omega vigyel a kezen de max annyit tudnak hogy automata es ennyi, le sem .... ha megtetszik nekik az ora a foutcan besetalnak az uzletbe es KAMATMENTES hitelre ovek is a darab mondjuk 36 honapra. es nem szegyen hitelre venni az orat, mert mindent hitelre vesznek, minek adjon ki valaki £7000 egyben, ha havi par100 fonttal kamatmentesen kicsengetheti.

Zozzer888: miert torodnel azzal, amit masok mondanak vagy gondolnak, mikor az ora a te kezeden van?
az autos peldara visszaterve en pl usa-ban vettem egy sub homage-t, automata, marha jo kis darab es kb 100-150$ volt, semmi felirat, semmi jelzes, de megis jo kis ora mert nem sajnalom, megsem erzem magam luzernek mikor kiszallok/beszallok a kocsimba, ami kicsit komolyabb, mint egy A6 ....

[ Szerkesztve ]

(#26638) WiZARD


WiZARD
addikt

a rakás olcsó, pár(tíz)ezer forintos gagyi egy dolog a vaterán.
de ez felháborító.

leginkább le kéne ütni villámáron, és rendőrrel menni "átvenni" :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26639) tupacamaru válasza WiZARD (#26638) üzenetére


tupacamaru
veterán

Adják neki az ívet rendesen. :Y

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#26640) Zozzer888 válasza orvil (#26637) üzenetére


Zozzer888
addikt

Dehogy vagy nem is mondtam:)

BTW ha én 15 millióért vennék autót és a hobbim az órázás lenne, tuti nem 200 dolláros cuccal szaladgálnék.Ha csak szimplán nem érdekel az óratéma akkor meg nem értem ezt miért írtad:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26641) Angelo69 válasza WiZARD (#26638) üzenetére


Angelo69
senior tag

Miért baj az, hogy kicsit keresni akar a minőseggi órával?! ;]

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#26642) WiZARD


WiZARD
addikt

ez szerintem elég jó áron van...
kollégám ugyanilyet, szintén vaterán 450ért vett 3 hónapja...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26643) orvil válasza Zozzer888 (#26640) üzenetére


orvil
tag

en nem tartom kifejezetten hobbimnak az orazast, nem is szanok ra annyi idot mint a hobbimra (napi 2 ora min), inkabb csak hetvegente piszgalgatom oket, de akkor marha jol erzem magam. arra akartam ravilagitani, hogy az olcso cuccnak is lehet riszpektje, nem az artol fugg. az igazi subhoz meg komolyodnom kell par evet .....

(#26644) #24334592 válasza orvil (#26637) üzenetére


#24334592
törölt tag

jok a kollegaid!mit is dolgoznak? :)

2-3 belépőszintű rolex nem sok, ahhoz még nem számítasz gazdagnak!Akármilyen svejci fizuból (akár polcpakolóiból) évi 1 simán belefér...Már, ha valakinek ez a hobbija

Ami érdekes, h az átlag svájcinak max. egy omega figyel a kezén, mert ritka takarékos népség, mindent óvnak, spórolnak és semmit sem dobnak ki!
Megtörtént eset kedves hölgyismerőssel, h le szerette volna cserélni az első bútorait (kezdeti netről lomizottak) és nem értette a svájci barátja, h minek, hisz ellátja a funkcióját :DDD

Megunt dolgaik (de tényleg minden!) mennek a netre és fillérekért vagy ingyen (így szereztünk 2 üléses full bőr ülőgarnitúrát,csak autózni kellett érte 140km-t -benzin kb. 20frank volt-) és ami a legjobb, hogy nagyon vigyáznak a cuccaikra!Ha lenne otthon aki elpasszolja,s imán akkora bizniszt lehetne csinálni belőle, h áááá.

Zozzer: bizony az autós példát hibátlan!Otthon senki sem hinné el, h oridzsi.Nem fogják a karodról levágni.Ha olyan ótóból szállsz ki akkor meg lehet, h az 5filléres miatt is neked esnek...Itt meg senki le se sz*r, h mid van, mert mindenkinek több van és mindig van akinek több van.(most, h jön a téliszezon, megint olyan kocsikat látok a parkolóban, h el sem hiszem: Cayenne gts, porsche techart magnum, sls amg, m5 stb. tiszta autókiállítás) és nekik szép óráik is vannak, de tök normális mind, megmutatja kérésre :DD

[ Szerkesztve ]

(#26645) WiZARD


WiZARD
addikt

azért nyilván más úgy megvenni egy Rolexet, hogy az átlag fizetés 2-3ezer€ (és nem a svájci 5600at nézem, csak nyugat európát), és más úgy hogy a magyar átlag fizetés ugyanezen lista szerint nettó 624€ havonta.

2 havi bérből órát venni drága, de nem feltétlen luxus, és átlag ember vesz 1 órát, amivel 20+ évig elvan.
10 havi bérből kevesen vesznek órát, hisz valamiből élni is kell.

ezt a fizetési listát néztem

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26646) D-LAN|FuRioN válasza WiZARD (#26638) üzenetére


D-LAN|FuRioN
aktív tag

A kommenteket olvasgatva egyből szemet szúrt egy-két dolog a viselkedésében. Vajon milyen üzleti útra utazhat ez az ember? És mivel üzletel? Sandro22 aki valószínűleg Sándor, 22 éves, üzletember és azt írja, hogy "lécci" meg "ne ugass be"... :D Mennyire nem bírom az ilyen embereket... Többet között az ilyenek miatt nem vásárolok vaterán soha semmit...

"Pvirag79! Te meg a turis szarjaiddal menekülj a vaterárol! Ha nem érdelek a termék lécci ne ugass be! Kössz! - Sandro22"

\'\'Sebességmámor, mindenki ezzel vádol, a kilóméteróra is csak lehunyt szemmel számol, a gumi lángol, az autó szinte táncol...\'\'

(#26647) #24334592 válasza WiZARD (#26645) üzenetére


#24334592
törölt tag

sok a fizu, de sok a költség is....Mindenesetre a fizu 1/3-a garantáltan megy félre, akár egy órára, vagy megtakarításra...

svájci fizuk: lohnrechner.ch

Na, csak arra akartam rávilágítani, h nem divat drága órákkal mászkálni, csak ha már tényleg annyi van, h nem tudja mire költeni.Megtehetnék, de mégsem veszik meg a hazi gyártású mecha órákat...

(#26648) seiko válasza D-LAN|FuRioN (#26646) üzenetére


seiko
senior tag

A stílus maga az ember.

(#26649) Zozzer888 válasza orvil (#26643) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ja így már értem, de én azt az esetet írtam ha valaki mondjuk megrögzött óramániás :D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26650) orvil válasza Zozzer888 (#26649) üzenetére


orvil
tag

ha megrogzott lennek akkor mar reg a dobozkamban figyelne par rolex, breitling meg iwc es nem ezekkel a filleres vacakkal (tisztelet a kivetelnek) szorakoznek, de oda is el kell jutni szepen lepcsorol-lepcsore, de elvezem az utat, viszont hasznaltan nem fogok orat venni, csak ujan, annak pedig ara van :DDD

Zseketto: profi (last level) informatikusok, atlageletkor 45+ ... viszont a polcpakolo (minimal) fizubol nem vesz senki evi 1 rolexet, ha megis, akkor valami hibadzik fejben ... inkabb tanfolyamra kellene kolteni, hogy ne kelljen polcot pakolni

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.