Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26201) afgk2012 válasza Szizol (#26200) üzenetére


afgk2012
tag

Köszi!

(#26202) afgk2012 válasza Szizol (#26198) üzenetére


afgk2012
tag

Ez egy elég jó film róla.

Ez meg egy elég jó kép:

Ilyen lenne a világítása?

...mert akkor nem igazán tetszik...

[ Szerkesztve ]

(#26203) pilóta válasza afgk2012 (#26202) üzenetére


pilóta
nagyúr

A világítása a legjobb benne pedig, nagyon állat így...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26204) afgk2012


afgk2012
tag

(Lejárt a szerkesztési idő bocs.)

Szóval ez most mi szerintetek:

(#26205) pilóta válasza afgk2012 (#26204) üzenetére


pilóta
nagyúr

Világítás?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26206) freddyreal válasza afgk2012 (#26204) üzenetére


freddyreal
csendes tag

elég olcsó megoldás, civilizáltabban is kivitelezhető lenne, pl úgy, hogy nem közvetlenül világít be a számlapra, hanem körbevisznek egy fényvezető anyagot, ami egyenletesen teríti a fényt
Ez közvetlen megvilágítás kicsit 19. századi

[ Szerkesztve ]

(#26207) Szizol


Szizol
tag

Ez kicsit hasonlít az M-Force-ra csak bele lehet látni a szerkezetbe :)
Orient Sporty Automata

(#26208) afgk2012 válasza freddyreal (#26206) üzenetére


afgk2012
tag

Ez a karaóra-világítás dolog nincsen rendesen megoldva. Én egyetlen órát sem láttam még, aminél a számlap és a kijelző is jól látható lenne, de nem vakítana, és nem kellene erőltetni a szememet hozzá.

A TIMEX-nél még a legolcsóbb analógoknál is elég jó a világítás:

De már ha analóg és dátum is van, akkor a dátum nem igazán látható:

A CASIO-nak talán a legpocsékabb a világítása:

Viszont ezeknek legalább van. Más óráknál jobbára csak a foszfor, meg a sugárzó rudacska létezik. Azok meg szart se érnek és idővel annyira halványak, hogy igazából azt kell mondani, zseblámpa kell az órához a sötétben.

Ti mit szóltok ehhez a témához?

(mechanikus órab*zik kíméljenek!)

[ Szerkesztve ]

(#26209) Zozzer888 válasza afgk2012 (#26208) üzenetére


Zozzer888
addikt

Nekem nem olyan fontos hogy világítson, ritkán vagyok olyan sötétben hogy ne lássam...ha meg igen, ott a telefon, az ipod, megoldom.Viszont a foszforeszkálós megoldás nekem bejön:) Bár a seikom igencsak halovány teljesítményt nyújt ilyen téren...na mondjuk öreg is.

DE hamár feljött a téma, valaki magyarázza már el nekem, hogy a DB-36os Casiora hogy volt pofájuk ráírni hogy illuminátor, mikor csak egy kis vacak led világít be oldalról?:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26210) freddyreal válasza afgk2012 (#26208) üzenetére


freddyreal
csendes tag

nekem mondjuk nem hiányzik a világítás egyik órából sem, az enyémeimben nincs is, szóval annyira nem izgat :-D
de a timex-é elég civilizált, a casio is fektethetne bele kicsit több energiát

(#26211) afgk2012


afgk2012
tag

Nekem egy olcsóbb Timexnél például ez a design jönne be:

(#26212) seiko


seiko
senior tag

(#26213) afgk2012 válasza seiko (#26212) üzenetére


afgk2012
tag

Nahát! :Y

Azt az alsó képet elmagyarázhatnád. Hogyhogy világít a számlap is? Az is foszforos?

Más kérdés, hogy a dátum ablak ilyenkor sem látszik. Szóval biztos én vagyok a maximalista, de nekem egyszerre kellene a:

- fénytöltés

- analóg mutatós design

- 42X9 mm-es méret

- perpetual kalendar

- zafír üveg

- illuminator (szerű) számlap és kijelző világítás

- 3 év teljes körű garancia

- hozzá pofátlanul alacsony ár :DDD

De azthiszem, ezt az órát még nem találták föl. ;)

(#26214) nostromo73 válasza afgk2012 (#26208) üzenetére


nostromo73
tag

"(mechanikus órab*zik kíméljenek!)"......

Ha ilyeneket írsz, akkor lassan már annak is örülhetsz ha egyáltalán még "kímél" téged valaki :(

(#26215) afgk2012 válasza nostromo73 (#26214) üzenetére


afgk2012
tag

Lesz*rom.

(#26216) Dr.Zoo válasza nostromo73 (#26214) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Már bocsi, de ti vagytok a butusok...
Ha nem szóltok hozzá, előbb utóbb megunja...
(Lehet jót röhögnék ha élőben találkoznék vele, bár én "csak egy mechanikus órabuzi vagyok")

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26217) nostromo73 válasza afgk2012 (#26215) üzenetére


nostromo73
tag

én meg téged :C

(#26218) afgk2012


afgk2012
tag

Azthiszem mégis megvan az igazi! Majdnem az összes kritériumot tudja egyszerre amit felsoroltam. Nézzétek csak ezt a videót!

(#26216) Dr.Zoo: már találkoztunk, nem röhögtél

[ Szerkesztve ]

(#26219) pohár válasza nostromo73 (#26214) üzenetére


pohár
félisten

a mechanikus órabuzi amúgy is azt jelenti, hogy az órabuzi mechanikus :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#26220) afgk2012 válasza pohár (#26219) üzenetére


afgk2012
tag

Állandóan személyeskedtek. :(

(#26221) nostromo73 válasza seiko (#26190) üzenetére


nostromo73
tag

Nikolaj II :R

Valamelyik régebbi ÓM számban, volt is tesztelve talán :F

Pohár:
A végén még egészen bele "melegszünk" a témába :))

[ Szerkesztve ]

(#26222) seiko


seiko
senior tag




(#26223) seiko válasza nostromo73 (#26221) üzenetére


seiko
senior tag

Gyönyörű az az óra, és még anyag is van benne.
Ha qrva sok pénzem lenne, én ezt csináltatnám meg aranyból a jókezű ötvössel:

(#26224) afgk2012 válasza seiko (#26222) üzenetére


afgk2012
tag

Egészen jók? De hogyan van ez most? A számlap foszforeszkál? És meddig?

(#26225) Misi1979 válasza seiko (#26223) üzenetére


Misi1979
őstag

Ilyet bizisten láttam már aranyban.. Nem Vostok volt, de a tok, a számlap pont ugyanilyen volt.

Amire még emlékszem, hogy a korona jóval markánsabb volt.

[ Szerkesztve ]

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#26226) nostromo73 válasza seiko (#26223) üzenetére


nostromo73
tag

Valóban szép óra, de a minőségével nem vagyok kibékülve.

(#26227) afgk2012 válasza seiko (#26223) üzenetére


afgk2012
tag

Nekem ez a része nagyon nemtetszik. Elakadnék vele mindenbe:

(#26228) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26229) afgk2012 válasza Tothgera30 (#26228) üzenetére


afgk2012
tag

10 másodperces expozíció erős megvilágítás után? Így aztán minden sz*r világít. :(

[ Szerkesztve ]

(#26230) afgk2012 válasza Tothgera30 (#26228) üzenetére


afgk2012
tag

dupla

[ Szerkesztve ]

(#26231) seiko válasza nostromo73 (#26226) üzenetére


seiko
senior tag

Az első mondatban a Poljotra gondoltam.
Szerintem a 3133-as vállalható minőség, főleg, hogy kézihúzós.
Amikor a manuális órámat hordom (napi +20"), akkor úgyis felhúzom minden reggel, és akkor be is állítom.
Szeretek pepecselni vele. :C

(#26232) seiko válasza Misi1979 (#26225) üzenetére


seiko
senior tag

Muti! ;-)

(#26233) CrAzY88


CrAzY88
aktív tag

Sziasztok!

2 éve vettem az Orinet Mako Blue-mat. Próbáltam a maximumot kihozni belőle. Állítgattam, elég szép pontosságot elérve.
Egyszer szegény nagyot koppant a linóleumon, el is állítódott. Újbóli "hommade" szabályozás, és megtörtént a baj. Kb. csomót kötöttem a billegőrugóra.
Állt is szegény utána vagy egy évet, mivel egy akkor egy általam jónak tartott órás azt mondta, alkatrészcsere, 15 darab ezres lesz. Éppenséggel nem volt ennyi pénzem amit az órára tudtam volna költeni.
Teltek, múltak a hónapok, és apám egy beszélgetésünk során mondta, hogy nézzek meg egy órást itt Csepelen, lehet hozzá tud szólni picit olcsóbban. Sok reményt nem fűztem hozzá, de megpróbáltam.
Meg is lett az eredménye. Az öreg órás szaki, 5 ezerért kiszedte a billegőt, rendbe hozta a rugót, és még stiftet is cserélt a szíjba. "Öröm-bódotá" :DD
Nagyjából 2 hónapja ketyeg újra a kezemen. Természetesen kísértem a sorsot, beszabályoztam újból. 2 hónap alatt nem kellett a koronához nyúlnom, csak az óraállítás miatt. Nagyjából havi +10 másodpercet siet. :))

Mecha-kvarc: én úgy vagyok vele, ha már kvarc, akkor mindent tudjon amit tudhat egy mutatós/analóg kvarcóra. Mindent!! Azt viszont nem kapom meg ~100 ezer alatt, szóval én egy darabig nem fogok kvárcot venni. ;]
Rengetek dolgot bele lehet tenni egy órába, a létjogosultságát mindenki döntse el maga. Vannak iszonyat nagy tudású kvarcok, de aránytalanul sokat kérnek érte a gyártók. Vagy ha nem, akkor pedig iszonyat csúnya.
A mindentudás illetően csak azt a kvarcórát tudom műszakilag becsülni, ami tud mindent.
A mechanikus óra pedig nem tud semmit sem az idő követésén, és közlésén kívül. De valami mégis megfog benne. Az a műszaki bravúr talán, hogy nem tranzisztorok, processzorok, és a kvarcok rezgése segítségével követi az idő múlását, hanem "önmagától". Billeg, ketyeg, és csak akkor jár ha én akarom. Ha automata felveszem, ha nem, akkor felhúzom. Ezek összessége miatt szeretem talán az órámat, és úgy általában a mechanikus órákat. :B

Látom "kétezertízenkettő" eléggé modortalanul közli elfogultságát, az elektromos órák iránt. Talán nincs is baj az elfogultsággal, viszont a modorral inkább. Szerencsére vannak itt értelmes emberek, akik nem igazán foglalkoznak a provokatív viselkedéssel, túlteszik magukat rajta, ezt jó látni. :K

Seiko: egyetértek a véleményeddel/képeddel. Mindent elmond. :DDD

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#26234) afgk2012 válasza CrAzY88 (#26233) üzenetére


afgk2012
tag

Nagyjából havi +10 másodpercet siet. :C

(#26235) nostromo73 válasza seiko (#26231) üzenetére


nostromo73
tag

Én értettem félre, a Vostokra gondoltam először, elnézést.
A Poljot 3133 kaliber kiforrott, jó kis szerkezet, és nagyon szépen tudják díszíteni ( Poljot International ) + nekem az is szimpatikus benne hogy orosz.

Volt egy Gagarin kronóm tőlük, de a mérete miatt eladtam.

[ Szerkesztve ]

(#26236) Dr.Zoo válasza afgk2012 (#26218) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Tényleg?
És hol?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26237) blt.62


blt.62
őstag

Üdv újra köztetek!

MegtorloXp

(#26238) Tothgera30 válasza afgk2012 (#26229) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez egyértelmű. Bár a valóság az hogy koromsötétben is 15 percig elég erősen világít. A többi pedig egy kis netes kutakodás után kiderül.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26239) WiZARD


WiZARD
addikt

korábban (1-2 hete) volt róla szó, és pár mérés is, hogy superluminova/lumibrite mennyi ideig világít. talán érdemes visszakeresni. 6-8 óráig simán látható sötétben.

tritium csöves órák meg 20 évig simán jók.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26240) seiko válasza nostromo73 (#26235) üzenetére


seiko
senior tag

A Vostok is egy kiforrott szerkezet, de azzal együtt eléggé sok köztük a gyengusz. :(

Hú, ez a Poljot nem igazán jön be. :N

(#26241) nostromo73 válasza seiko (#26240) üzenetére


nostromo73
tag

élőben szebben néz ki :)

(#26242) TimeCenter válasza Zozzer888 (#26209) üzenetére


TimeCenter
tag

Zozzer888:

A CASIO által használt világítás technológiák:

1. mikro izzó
- kb. 1987-ig ( gyenge fény, kiég, sokat fogyaszt )

2. LED világítás
- kb 1987-től, az izzó helyére kis LED diódát helyeztek ( gyenge fény, nem ég ki, keveset fogyaszt )

3. Electro-Luminescent ( EL ) háttérvilágítás, nagyon szép homogén fény az egész számlap alatt vagy a kijelző alatt, de magas feszültség kell hozzá - így külön alkatrészek a feszültség emelésére, sokat fogyaszt

4. LED LIGHT háttér vagy számlapvilágítás
- egy vagy több LED megvilágít egy fényterítő műanyag lapkát mely az egész kijelző alatt vagy a számlap körül majdnem (!) homogén fényt ad, ez 1,5 és 3 Volton is működik, így nem kell hozzá plusz alkatrész, nem ég ki. Szerencsés esetben majdnem olyan szép mint az Electro Luminescent.

5. SUPER LED LIGHT vagy SUPER ILLUMINATOR számlapvilágítás
- nagy fényerejű LED világítja meg a számlapot

van még néhány ( Neon Illuminator, Multi Illuminator... ), de ezek a leggyakoribbak

Ezek közül a CASIO a "gyenge" , "régi" technológiáktól ( 1, 2 ) eltérő új és jobb ( 3,4,5 ) világításokat összefoglaló néven ILLUMINATOR világításnak jelöli.

De tényleg a legszebb az Electro Luminescent ( EL ) ILLUMINATOR.

(#26243) afgk2012 válasza Dr.Zoo (#26236) üzenetére


afgk2012
tag

Mithol?

(#26238) Tothgera30: Igen, értem. Csak nekem 15 perc kevés. De még 3 óra is kevés lenne. Én hajnalban kelek. Olyankor nagyon kába tudok lenne. Kell, az órán a nap, de még néha az év is. :DDD Mindez meg csak akkor látszik, ha látszik. Szóval jó lenne már egy tökéletes óra!

(#26242) TimeCenter: Kösz, a kimerítő felsorolást! Kérdés: A Casio analóg óráinak világításai közül Te melyiket (egy konkrét típust mondj) látod olyan minőségűnek mint a Timex óráin az illuminátor?

[ Szerkesztve ]

(#26245) TimeCenter


TimeCenter
tag

1. Az ILLUMINATOR szó védjegy. A CASIO órák világítására használható.

2. A TIMEX világítása is különleges, bár a technológia ugyanaz. Ők is levédették, tehát a TIMEX órák világítása az INDIGLO világítás.

TIMEX óra nincs ILLUMINÁTORRAL!

3. A részletes keresőben található 766 db ILLUMINATOR világításos CASIO óra mely ugyanolyan szépen világít , ( vagy még szebben ) mint a TIMEX INDIGLO világításos órái.

(#26246) Gudy válasza Szizol (#26207) üzenetére


Gudy
tag

Nekem azèrt az m-force jobban tetszik :-)

(#26247) Tothgera30 válasza afgk2012 (#26243) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Értem, mint írtam 15 percig még igen erősen világít, bár akinek a 3 óra is kevés, azzal már nem tudok mit kezdeni. Bár szerintem nem csalódnál egy Seiko Monsterben, bár ehhez hasonlót produkál a Sports 5-ösöm is.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26248) Zozzer888 válasza TimeCenter (#26245) üzenetére


Zozzer888
addikt

szerk:
Ja, most látom közbe válaszoltál:) Köszi:)Azért eléggé elszomorító (2010es órába ilyen világítást???)...persze ha annyira sokszor kéne a világítás akkor érdekelne, de így hogy alig használom ,azért kibírom:D

hsz:

Én úgy tudtam az illuminátoros világítás úgy néz ki,mint a linkelt TIMEX-ek.ÉS az előző X casiom így is világított! De ez a DB-36os nem!

Ezekszerint ha a casio órája úgy világít hogy egy gyertyát kell a számlap fölött meggyújtani,arra is rá lehet írni hogy illuminátor?

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26249) WiZARD válasza Tothgera30 (#26247) üzenetére


WiZARD
addikt

don't feed the troll :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26250) TimeCenter válasza Zozzer888 (#26248) üzenetére


TimeCenter
tag

Rosszul tudtad. A CASIO világítások az általam leírtak szerint kategorizálhatók.

Ez árban is látszik egyébként

DB-31 - 1989 - nincs világítás 8.690 Ft

DB-34 - 1996 - EL ILLUMINATOR háttérvilágítás 14.990 Ft

DB-35 - 2000 - EL ILLUMINATOR háttérvilágítás 14.990 Ft

DB-36 - 2002 - LED LIGHT háttérvilágítás 8.990 Ft

A tokra az utolsó három esetben ILLUMINATOR feliratot írtak. Mert egyik se mikro izzó vagy sima led, igaz nem is gyertya.

Szerk : nem láttam, hogy szerkesztetted

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.