Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#211001) djeperto válasza pulutodurumo (#210986) üzenetére

Éljenek az Orientek :))

[ Szerkesztve ]

"there are more jacks then one at the fair..."

(#211002) raziel01 válasza djeperto (#211001) üzenetére


raziel01
veterán

Kár, hogy a Ray 2-ből nem csináltak Pepsi változatot. Nem akartak konkurenciát állítani az SKX-nek.

(#211003) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

jópofa a hátlapon a tisztelgés :)



az órához jár egy kabát is

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#211004) Caldera válasza djeperto (#211001) üzenetére


Caldera
aktív tag

+1 Nekem ma érkezett meg a zöld Kamasu. Sajnos a Mako1 fémszíja szétment 2 év után, valószínűleg egy pilóta stílusú vastag bőrt fog kapni.

[ Szerkesztve ]

''Úgy élj, hogyha leperg előtted az életed filmje érdemes legyen végignézned.''

(#211005) mert_csokis válasza raziel01 (#210999) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Köszi, nagyjából én is erre gondoltam. Meg is rendeltem, aztán majd kiderül.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#211006) g0n21 válasza raziel01 (#211002) üzenetére


g0n21
senior tag

A Seiko Groupon belül a Seiko Holdingshoz tartozik a Seiko watch.
A Seiko Groupon belül a Seiko Epson corp-hoz tartozik az Orient.
A két márka egymástól ilyen szempontból független.
Ha nem így lenne, akkor a Mako3 nem létezne, mivel kézzel húzható, mp stoppos, automata, zafírüveges búvár 80ezer körül. És ezzel nagyjából az összes 200k alatti Seikot veri.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#211007) fagyalllo válasza g0n21 (#211006) üzenetére


fagyalllo
őstag

És mekkora szerencse, hogy az óraipar nem a nyers specifikációkról szól, különben a Mako az összes svájci búvárórát verné. Mindenkit pedig a kínaiak. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#211008) g0n21 válasza fagyalllo (#211007) üzenetére


g0n21
senior tag

True story.
Egyéni vélemény is volt benne, mert nekem jobban tetszik egy mako3, mint bármelyik Seiko búvár (kiv. tuna)

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#211009) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Fém szíj esetén mit lehet tenni az ellen, hogy ne essen ki az a fém csövecske belőle ami összetartja a szemeket?

Átméreteztem itthon az órámat és ma egyszer csak kicsúszott az egyik ilyen szem, szerencsére óra nem esett földre, de szétnyílt rajtam.
Visszatettem, de ez a szem elég könnyen (oldal pöckölgetésre) ki tud csúszni. Igy nem mernék felvenni egy 300 ezres órát.
Gari egyébként még érvényes rá. Szerintetek Seiko gariba vigyem be?

Előre is kösz.

Egyébként van bőr szíjam is, de azt október végéig nem tenném fel meleg miatt.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#211010) g0n21 válasza NandorHUN (#211009) üzenetére


g0n21
senior tag

Valszeg volt egy hüvely, ami kipottyant, és így nem szorul a stift. Irány a szerviz.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#211011) NandorHUN válasza g0n21 (#211010) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ott mit tudnak ezzel kezdeni?

Egyébként nézegettem szerszámmal, azok a hüvelyek mind lazábbak, ahol méretezés történt (azaz ki lett véve hüvely), amik meg gyáriak azok szilárdan helyükön vannak, sima tűvel meg se mozdíthatók csak azzal a satuval tudnám őket kiszedni.

De gondolom ez valamilyen szinten minden órában ugyanígy van, nem? Mármint fizika, ahol ki lett szedve a fémhuzal gondolom ott a "cső" (amiben vannak) az le lett horzsolva/ kitágult.

Szervízben mit csinálnak ilyenkor? Rászorítják a szemeket valami fogóval ?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#211012) g0n21 válasza NandorHUN (#211011) üzenetére


g0n21
senior tag

Szerintem tesznek a te kipottyant hüvelyed helyére másikat. Ha ez a baj.
A többire nem tudom a választ.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#211013) NandorHUN válasza g0n21 (#211012) üzenetére


NandorHUN
addikt

Aha, gondolom azért nem egyedül vagyok hasonló gonddal, vagy igen?

Bármint mikor először óráshoz vittem még 2 hónapja méretezésre még ő is mondta, hogy hetente 1x fésüljem végig az ujjamat a fémszíj élei mentén hogy hátha kikandikál egy csavar és azt toljam vissza.

Új csavar nem hiszem hogy megoldaná egyébként, mert az tömör fém, szóval ha valami hajlik vagy "megbomlik" akkor az nem hiszem hogy a csavar, hanem a szemek "ürege". Mert az ki tud tágulni. - gondolom.

Akkor holnap beviszem aztán hátha mondanak valami okosat.

Seiko SARX035-m van és a fém szíja nagyon szép, szóval ha lehet azt hordom.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#211014) Sungoo válasza NandorHUN (#211013) üzenetére


Sungoo
addikt

Van a középső szemekben, a furatban egy nagyon apró csövecske. Ha az kijön a stift kitolásnál, és elpattan, szinte lehetetlen megtalálni. Valószínű, hogy az nem lett visszarakva a szembe, és nem szorul meg a stift. Fagyalllónak van egy youtube videója valahol erről. :)
[link] 12. perctől látható, amiről makogok.

[ Szerkesztve ]

(#211015) NandorHUN válasza Sungoo (#211014) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ezek megvannak!

Tehát akkor ezeket kéne valahogy visszatennem? Ennek mi a módja?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#211016) NandorHUN válasza Sungoo (#211014) üzenetére


NandorHUN
addikt

NA MEGVAN!

Én komolyan nem hiszem ezt a szar órást!
Képes volt kivenni ezeket és nem bíbelődni a visszarakásukkal csak mert 3 perccel többet vesz igénybe. Egyszerűen csak berakta egy kis zacskóba és viszont látásra, majd szólt, hogy vigyázzak le ne essen az óra, ami persze le is esett idő után! Vagy ennyire szar szakmailag - vagy ami valószínűbb, egyszerűen csak leszarta az egészet.

És volt képe azt mondani mikor bementem, hogy 500 Ft a méretre szabatás, majd lenézte ott helyben netről mennyibe került az órám (Chrono-n SARX035 még használtan is 260 ezer volt) és mondta, hogy drága óra, szóval akkor nem 500 lesz hanem 3500 Ft.

Beszarás. És ez egy órás Bp Nagykörúton (pontos címet nem írok).

Ezeket a boltokat valahol gyűjteni kéne, mint fekete lista. Ha leesik és eltörik az óra akkor az gyakorlatilag annak lett volna köszönhető, hogy 3500Ft-ért se volt kedve fél perccel többet melózni, mivel kb. nekem itthon ennyibe telt visszatenni őket.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#211017) nrg.960 válasza NandorHUN (#211016) üzenetére


nrg.960
tag

Jártam már így... Épp nem volt otthon szerszám, és egy Dracula Monstert méretre kellett szabni, pont a WestEnd-ben jártam, az aluljáróban lévő boltok egyikébe beugrottam (közvetlenül a mozgólépcső mellett, így nem írok nevet de beazonosítható, hogy mit érdemes kerülni), hogy lőjék be méretre.
Ez a mutatvány cirka 2500ft volt.. persze a szemem ki is kerekedett, de ha már megcsinálták akkor kifizeti az ember.
Ez sikerült is nekik, szépen beraktam a dobozba az órát (hálistennek') és hazaslattyogtam. Majd otthon felvettem, lefeküdtem pihenni az ágyra, és azzal a lendülettel repült is a Monster...szerencsére csak az ágyra.
Na akkor elborította a sz@r az agyam és szépen visszabaktattam, majd kérdőre vontam őket.. persze az illető már nem volt ott, aki ilyen mesteri munkát adott ki a kezéből, csak a kollégája.
Vele nem lett volna illő cirkuszolni, hiszen nem ő végezte el ezt a mesteri munkát, de elmondtam neki a történetet és végül is megtérítette saját zsebéből a korábban kifizetett munkát.

Tehát a tanulság, csináld magadnak, vagy ne bízd rá akárkire..de még azután is érdemes leelenőrizni a lyukacskákba bevilágítva megnézni, hogy megvan-e minden persely.

Nem vagyok a szavak embere..

(#211018) Sungoo válasza NandorHUN (#211016) üzenetére


Sungoo
addikt

A lényeg, hogy meglett. Egy kis rutinnal érdemes ezeket otthon csinálni. Az ilyen majmot meg nagyívben elkerülni. Drága óra, többe kerül... Beszarás.

(#211019) fagyalllo válasza NandorHUN (#211016) üzenetére


fagyalllo
őstag

Szerintem valószínűbb, hogy ennyire nem értett hozzá és mint a klasszikus poénban az autószerelő, legalább a kimaradt alkatrészeket visszaadta. Én a helyedben cserébe a 3500 forintomat kérném vissza nagyon nyomatékosan.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#211020) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok! Ehhez hasonló órát nem tudtok véletlenül nagyobb átmérővel?42-43mm körül mondjuk. A fő szempont a szín, design és ilyesmi árban gondoltam. (max 45-50 k HUF) Gondolom titánium-zafír kombóra elég kicsi az esély.

https://www.creationwatches.com/products/seiko-quartz-262/seiko-titanium-sapphire-sgg731-sgg731p1-sgg731p-mens-watch-2488.html

[ Szerkesztve ]

(#211021) #45302528 válasza NandorHUN (#211016) üzenetére


#45302528
törölt tag

De miért nem a Seiko-ba vitted a Bajcsyba?

(#211022) Nimda válasza Sungoo (#211018) üzenetére


Nimda
addikt

Amúgy ez a perselyes megoldás minden tömör szemes fém szíjra jellemző? Én itthon nem találkoztam vele, Casio, vagy Citizen óráknál, vagy csak sikerült benne hagynom. A kis seikóm sem akart még soha szétesni :)

Ez az órás eset pedig :( hihetetlen kontárok vannak és még pofátlanok is. Sajnos más területen is jellemző.

[ Szerkesztve ]

(#211023) gipsztigris válasza Nimda (#211022) üzenetére


gipsztigris
addikt

Seiko-n kívül még más órán nem láttam ilyen perselyes megoldást. Ettől persze más órán is lehet.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#211024) Nimda válasza b4lukapitany (#211020) üzenetére


Nimda
addikt

Pl. ez most itt "nagyon jó" áron van: SGEH47 sajnos nem titanium.

Vagy ugyanez itt.

[ Szerkesztve ]

(#211025) dzsi23 válasza NandorHUN (#211016) üzenetére


dzsi23
addikt

Én is arra tippelek, hogy nem értett a Seiko szíjakhoz. Amúgy ez nekem is újdonság volt, Seiko szíjat még nem méreteztem, más márkánál meg nem találkoztam ilyennel (persze, én nem vagyok órás). Ha esetleg visszamész, mutasd meg neki, hogyan működik, legalább más már ne járjon így nála. ;)

(#211026) petipetya válasza NandorHUN (#211016) üzenetére


petipetya
nagyúr

Egyszerűbb nyilvántartani a topic által ajánlott 1-2 órást, Seiko butikot, a többit pedig alapból elkerülni. Ezt a 2-3 ajánlott helyszín pedig mehetne egy topic összefoglalóba.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#211027) Kbali válasza dzsi23 (#211025) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ez OK, de eszébe sem jutott, hogy hová kellhet a megmaradt alkatrész?

(#211028) fagyalllo válasza dzsi23 (#211025) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ráadásul nem csak Seiko, találkoztam már Casiónál és Citizennél is ilyen megoldással.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#211029) dzsi23 válasza Kbali (#211027) üzenetére


dzsi23
addikt

Nyilván eszébe jutott, de ha megmondta volna, hogy nem tudja, hova való, az elég gáz lett volna, így inkább elsunnyogta, és remélte, hogy nem derül ki. Kétlem, hogy lustaságból hagyta ki, főleg úgy, hogy 3500-at kért érte.

(#211030) vadászcsiga válasza NandorHUN (#211016) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Órás nagy forma. Feketelistára vele.

(#211031) SOAD19 válasza dzsi23 (#211029) üzenetére


SOAD19
addikt

De, hogy nem tudta, hogy hova való, hiszen, csak a stiftet szedte ki, nyilván, csak onnan jöhetett ki. Nem is értem, hogy gondolta ezt az a jó ember. :U

(#211032) dzsi23 válasza SOAD19 (#211031) üzenetére


dzsi23
addikt

Igen, nyilván onnan jöhetett ki, de hogy pontosan honnan, azt nem (stift elelje-közepe-vége), így nem tudta, hogyan tudja visszarakni, elb@szni meg biztos nem akarta. :U Persze, így nagyobb kárt is okozhatott volna, mert össze is törhetett volna.

(#211033) SOAD19 válasza dzsi23 (#211032) üzenetére


SOAD19
addikt

Azért, ha már órásnak állt, akkor a legegyszerűbb dolgokat, azért illett volna megtanulnia. Ha már egy szíj méretre igazítás se megy, akkor mit kezd a különböző óraszerkezetek szervizelésekor.

[ Szerkesztve ]

(#211034) dzsi23 válasza SOAD19 (#211033) üzenetére


dzsi23
addikt

Természetesen egyetértek, nem védeni próbálom, csak megfejteni, mi járhatott a fejében. :D

(#211035) lazioforever


lazioforever
tag

Sziasztok.

Kinéztem magamnak pár órát, de nem tudom, melyik lenne a legjobb választás ár/érték, illetve ami talán még fontosabb, tartósság szempontjából (nem szeretnék évente új órát venni, az előző kettővel sajnos így jártam)
Igazából átlag órákat nézegetek, max 50 ezer ft-ot szánnék rá, napi szinten hordanám. Ebből következik, hogy szinte kizárólag a kvarc órák jöttek eddig szóba. És, ami nálam még fontos szempont, az a bőrszíj. A fémet nem bírja több órán át a kezem. :)
Szóval ezeket néztem ki:
Pulsar PS9059X1 - ez főleg a zafír üveg miatt tetszik
Pulsar PU4035X1 - ez a kakukktojás, mert automata
Fossil FS5305 - ez szimplán csak tetszik külalakra
Festina F16823/2 -
Skagen SKW6257 - a márkáról magáról még nem hallottam, itt is csak a forma tetszik
Casio Edifice EFV-100L-1AVUEF - a Casio-val eddig jó tapasztalataim voltak, ezért került fel a listámra.
+1 - Roamer 709856 41 57 07 - ez pluszban került fel, nagyon a keretem határán mozog. Egy ismerősöm ajánlotta.

Szóval ezek közül ti melyiket ajánlanátok? Esetleg valamelyikkel konkrét tapasztalat?
Előre is köszönöm a válaszokat.

(#211036) squir válasza NandorHUN (#211016) üzenetére


squir
aktív tag

Jöhet nyugodtan, melyik órás (ha nem akarod kiírni, akkor privátban)😧
Az ilyen nyomorultat elkerülni🤬
Ha meg “csak” 50e HUF az óra, akkor nyugodtan szét lehet baszni a csavarhúzóval🤣 szánalmas

(#211037) Mercutio_ válasza squir (#211036) üzenetére


Mercutio_
félisten

Priviben engem is érdekel, ha nem publikus :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#211038) dzsi23 válasza lazioforever (#211035) üzenetére


dzsi23
addikt

Gondolom, az megvan, hogy (általában) fémszíjas órát is hordhatsz bőrszíjjal, tehát nem muszáj gyárilag bőrszíjast választanod, így lényegesen bővül a választék.
A felsoroltak közül szerintem a Casio az, ami megéri a hazai bolti árát (20-25k).

Amúgy ha esetleg fémallergiád van, én valami titán tokos(-szíjas)t keresnék.

[ Szerkesztve ]

(#211039) NandorHUN válasza squir (#211036) üzenetére


NandorHUN
addikt

&(#211037) Mercutio_

Nem tudom mi itt a szabályzat, van ahol reklám miatt nem szabad üzletet írni, de max majd modi törli a hsz-emet, ha mégse szabad: József krt. 30-32 -es órás Rákoczi térnél. Külön poén, hogy a nevük "Órajavítás".

Ha szíj nem megy bele se merek gondolni mi van ha valakinek bele is nyúl az órájába.

(#211021) intruder77
Azért nem oda vittem, mert gondoltam egy szíj méretezése nem egy nagy etvasz... én is megcsináltam volna, ha van eszközöm. No meg amikor megkaptam az órát M3 se járt Lehet után, szóval ez kényelmesebb volt.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#211040) NandorHUN


NandorHUN
addikt

//BTW még amit megjegyeznék, hogy még Tutu óraszalonban is pl. szíjak cseréjét nem rendes eszközzel hanem csavarhúzóval végzik... ezzel csak az a baj, hogy az óra belső élét (szíj felé) meg hátát le tudod karcolni, mert csavarhúzó esetén ugye ahhoz, hogy "fogásod legyen", rá kell nyomod a kis rugós pöcköt az óra hátuljára (hogy megtámasszad).
Ez persze megoldható, ha cellukszal leragasztod, de ezzel se bajlódnak.
Persze ez csak az egyik Tutu-ban láttam, lehet a másikban a villás eszközt használják.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#211041) Mercutio_ válasza NandorHUN (#211039) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R
Csak egy picit kellett volna tovább menni, hogy rendes óráshoz kerülj :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#211042) NandorHUN válasza Mercutio_ (#211041) üzenetére


NandorHUN
addikt

Oda mentem először, de nem voltak nyitva. Azt hiszem pénteken zárva vannak vagy valami ilyesmi volt a probléma.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#211043) apuc válasza gipsztigris (#211023) üzenetére


apuc
őstag

Az Orient M-Force -oknál is, plusz a Citizen Marine Masternél is van kis hüvelyes cső megoldás, a Citinél középen van ráadásul, az M-Force-oknák hasonló, mint a Seiko Prospex-ek fémszíjasainál.a leggyakoribb, hogy ha kiütőt használnak, arra ragad rá, vagyis rajta maradhatott. Egy életre megtanultam, amikor vissza kellett autóznom vagy 80 km-ert egy ilyen miatt egy Monsternél..
Ilyen kis csövecska a Seiko butikban elő szokott ferdülni, 1000-1500 ft, de ha nincs , lehet rendelniük, csak akkor cummedli, várhatsz, mig megjön.Én sok esetben amikor használtan veszek ilyen megoldású szíjjal órát, megkérdezem, lett-e szem kivéve, vagy gyári hossz, ha igen, megvan e a stift mellett ez akicsi kis gyűrű, mert ha nem, magadat szivatod meg, herce hurca.

[ Szerkesztve ]

(#211044) Nimda válasza apuc (#211043) üzenetére


Nimda
addikt

Amúgy ennek a csőnek mi a célja? Úgy értem, más gyártó megoldotta a stiftek rugalmasságával, simán beleszorul az egyik (vastagabbik) vége a szemekbe. Nem kell plusz "ékelni" a lyukakat. Vagy ez simán csak népszivatás?

[ Szerkesztve ]

(#211045) apuc válasza Nimda (#211044) üzenetére


apuc
őstag

Ha full szakszerűen cserélik, tartósabban rögzít.De a valódi célja nyilván az lehet, hogy a szemkivétel ára is a Seiko szervizekbe menjen, szerintem.egy átlag órás nem tudja ezt, ha odaviszed, mondani kell. Én inkább megcsinálom magamnak..

(#211046) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Olyan akár külföldi, akár magyar oldalt tud valaki, ahol nagyon részletesen lehet keresni és nagy az adatbázis?

(#211047) Spet válasza b4lukapitany (#211046) üzenetére


Spet
addikt

És mit szeretnél keresni :F

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#211048) NandorHUN válasza b4lukapitany (#211046) üzenetére


NandorHUN
addikt

Chrono24?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#211049) b4lukapitany válasza Spet (#211047) üzenetére


b4lukapitany
tag

Hát konkrétan a meghatározott paramétereim alapján órát. (pl. szíj anyaga, tok átmérő, üveg, szerkezet stb.) Lényeg, hogy nagy adatbázis legyen. Itt kinézem stb. aztán, ha találok olyat, ami tetszik, akkor keresek valami oldalt, ahol meg is tudom venni.

[ Szerkesztve ]

(#211050) b4lukapitany válasza NandorHUN (#211048) üzenetére


b4lukapitany
tag

Ja, ezt el is felejtettem. Köszi, jó lesz, bár én olyanra gondoltam, ahol nem csak az van fent, amit éppen árulnak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.