Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) ronin s8 válasza Balli (#44997) üzenetére


ronin s8
senior tag

Változtak a tokfülek is az SMP-hez képest, szerintem hátrányukra. Ez is befolyásolja a méret érzetet. Annak idején, mikor megjelent a PO, először nagyon tetszett kirakatban, de aztán kézen mindig megbizonyosodom róla, hogy búvárban az SMP maradt a legszebb, ezzel a felállással, ami nekem is van. Kár, hogy ezt már nem gyártják...

Ezzel együtt szerintem ma az Omega csinálja a legszebb órákat. :R

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45002) #71321344 válasza Toobee (#45000) üzenetére


#71321344
törölt tag

180-ért láttam boltban (sajnos nem emlékszem, hogy hol), ha abból még alkudozni is lehet, az egyik legjobb ár/érték arányú óra. Szerintem kellően visszafogott alkalmi viselethez (talán kicsit nagy), de farmer pólóhoz is passzol, ráadásul 100 méterig vízálló, egyedül a fülkialakítás miatt a szíjak variálhatósága limitált.

worn&wund-on nemrég jelent meg róla egy review és ablogtoread-en, még régebben a limitált verzióról, elég jókat irkálnak róla.

(#45003) Balli válasza ronin s8 (#45001) üzenetére


Balli
őstag

Egyetértek, valóban nagyon szép órákat gyárt az Omega.
Egyébként miért van az, hogy amikor arról olvasok, hogy melyik gyártónak van saját szerkezete, az Omega kimarad a sorból... nekem ez nem tiszta, házon belüli werkeket használnak... vagy?

Athens 2004

(#45004) #76385920 válasza Balli (#45003) üzenetére


#76385920
törölt tag

Valszeg mert módosított ETA-t használnak, de majd jön vki aki jobban ért hozzá. :)

(#45005) Balli válasza #76385920 (#45004) üzenetére


Balli
őstag

Karóra katalógusban nincs odaírva ez az információ, pedig ott odabiggyesztik ha ETA lenne az alap.. egy-két Omega modellnél oda is van írva, hogy alap ETA kaliber, de az csak a kisebb rész..

Athens 2004

(#45006) WiZARD válasza #76385920 (#45004) üzenetére


WiZARD
addikt

8500/9300 már nem módosított ETA, hanem teljesen saját
2500 volt módosított ETA
előtte meg voltak az ETA-k (bár azokon is volt asszem kis módosítás, +1-2 kő)

chrono szerkezeteikről inkább nem mondok semmit, mert azokat annyira nem ismerem. Azt tudom, hogy volt köztük lemania, de hogy a többi kitől van, vagy mennyire saját, azt passzolom

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45007) Wg5113 válasza WiZARD (#44994) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Szia!
Hát nem hordom,egyszerűen féltem,ezért gondoltam az eladásra. Nem hírdetem.Itt a fórumosok között lehetne jó gazdija.Az igaz ,hogy nem repesek az eladásáért.

(#45008) Wg5113 válasza (#44999) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Nekem ez teszik,pedig három mutató párti vagyok .Ebeyen van most új olcsóbban szemeztem vele.

(#45009) Palika71 válasza Balli (#44997) üzenetére


Palika71
őstag

Szerintem kizárólag a dizájn miatt vastag az óra. Hangsúlyozza a "ez aztán a mokány búváróra, biztosan bírja a gyűrődést".
Azért sem szerettem a PO-mat, mert csak rövid ujjúban tudtam viselni. Az ing ujjába mindig bele akadt az óra. (mondjuk a Breitling Superocenba is, meg a Certina Action Diverbe is, de ezek egy kaptafa).
Inkább ne lehessen vele olyan piszok mélyre merülni, csak legyen vékonyabb.

Wg5113: És ha már van egy ilyen (szerintem) bitang menő órád, akkor hordasz helyette?

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#45010) Wg5113 válasza Palika71 (#45009) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Egy ilyen sokak által nem jegyzett órát.

(#45011) ronin s8 válasza Balli (#45003) üzenetére


ronin s8
senior tag

Van már az Omegának is saját werkje, nem is egy (8500---). Kicsit késleltette a manufaktura werk fejlesztéseit a Co-axial gátszerkezet farigcsálása, ami teljes csőddel fenyegetett.

Az alap szitu az volt a 80-as évek végén, a 90-es évek elején, hogy Nicolas Hayek-kel az élen a Swatch Group újból virágzásnak indult, köszönhetően az akkori gazdasági jólétnek és virágzásnak, ami a gyakorlatban lehetővé tette, hogy pl. Németország felszippantsa a volt NDK súlyos pénzügyi, gazdasági nehézségeit. A tehetősebb emberek sorra újból vásárolni kezdték a méregdrága svájci órákat, már "ciki" lett olcsó japán, kínai, vagy akár Swatch órát hordani. A nevesebb, még életben lévő, ill. reanimált gyártók egymással versengve kezdtek szerkezetfejlesztésekbe. Feltámasztották a Blancpain-t, ami bár 1735-ös alapítású márka, de kb. 10 évig nem létezett. ;] Ma szívesen hencegnek azzal, hogy ők a legrégebbiek, de mi tudjuk, hogy valójában a Vacheron&Constantin, ami 1755-ös alapítású, és végig létezett, bár a vészkorszakban (70-es évek) gyalázatos tokozásokat voltak kénytelenek vállalni a megmaradás érdekében, de túlélték.... :R A Swatch-on belül fejlesztettek, fejlesztenek a Breguet-nek, a Blancpain-nek.

A németek feltámasztották a Langét, meg csináltak pár prémium márkát (Glashütte Original, Chronoswiss) a kraut öntudat erősítésére, dehát a dolog ezer sebből vérzett. A Chronoswiss tönkrement svájci gyártók tucatjaitól vásárolta meg a raktáron maradt, beépítetlen szerkezeteket, az első Lange manufaktura szerkezet kifejlesztése állítólag 25 millió birodalmi márkába került. Kisérleteznek porcelánnal is, de tudok olyan Langéról, aminek egyszerűen lefolyt a számlapja. Ne legyenek illúzióink: amire a svájciaknak több, mint 200 évük volt, azt a németek sem csinálják meg pár év alatt... :Y

Szóval ott volt a Swatch Group a maga négyszintű portfóliójával, amiben a nagyok alatt és a kicsik felett zűrzavaros márkák helyezkedtek el: az Omega, a Longines, a Rado... Legalul volt a Swatch óra, a Flick Flack, szóval azok, ami nem órák, csak termelik a profitot. Aztán a következő kategóriát kellett elhelyezni: Certina, Tissot, Hamilton, Mido. A harmadikban a Rado, Longines, és bár nem szerette volna Hayek, de először az Omega is itt ragadt. Ki kellett valamit találni, mi is legyen belőle?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45012) #76385920


#76385920
törölt tag

(#45013) trassher válasza #71321344 (#44998) üzenetére


trassher
addikt

Na ettől beindult a nyálelválasztásom. :K

Redmi Note 7

(#45014) Palika71 válasza Wg5113 (#45010) üzenetére


Palika71
őstag

Értem. De akkor szerkeszd át az aláírásod! ;]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#45015) Balli válasza ronin s8 (#45011) üzenetére


Balli
őstag

Köszi, érdekes kis szösszenetet szedtél össze. Fura, hogy nincs nagyobb marketingje hogy a 8500- már saját házon belüli werk (vagy nekem maradt ki), és úgy láttam, hogy valahogy a felsorolásokból is kimarad, nincs benne az emberekben... de persze lehet, hogy amiatt, hogy még friss és bizonyítania/csiszolódnia kell.. és még ugye mesze van egy Zenith, Rolex, IWC kiforrt szerkezettől, bár kár is hasonlítgatni
Pedig manapság egy órakészítő ha valamire, akkor arra igazán büszke lehetne, hogy saját szerkezetes az órája és nem vmi ETA stb. klón...

Athens 2004

(#45016) ronin s8 válasza ronin s8 (#45011) üzenetére


ronin s8
senior tag

Omega Story

Előhúzták a padlásról azt a közel százéves ötletet, ami a jól bevált svájci horgonygátszerkezet kiváltására született a zsebóráknál. Ez volt a koaksziális gátszerkezet, ami, ha beválik, korszakos fejlesztésnek ígérkezett. Hayek eldöntötte, hogy feljebb pozícionálja az Omegát, saját szerkezettel, de kombinálni akarták ezzel a Co-axilallal, hogy mindent üssön. De a koaksziál csak nem akart működni. Az 1970-es években az angol George Daniels dolgozott ezen, később rátaláltak egymásra az Omegával. Az volt az álma, hogy megalkot egy gondozásmentes szerkezetet, amit 20 évig nem kell szervizelni. Ha beválik, akkor valami tényleg korszakalkotó dolognak ígérkezik, mert nagyjából 250 éve nem született épkézláb megoldás magának az óra működési elvének a felülírására. A legpontosabb elv a "svájci horgony gátszerkezet" volt, minden igényesebb gyártó ezt alkalmazta és alkalmazza a mai napig.

Az volt a gond, hogy annak idején, amikor megcsinálták az elődjét, viszonylag nagy méretben működött, és nem volt annyira érzékeny a szennyeződésekre, és az olajra. Az Omegánál ez a megoldás túl pici alkatrészekkel készül, ami természetes, mert ma gyorsjáratúak a szerkezetek, nem úgy, mint a zsebórák, és ahhoz kisméretű alkatrészekre van szükség. Az a pici kerék állandóan elakadt, ha egy picit is besűrűsödött az olaj, vagy egy mikroszkopikus méretű szennyeződést kapott - és az ugye mindig van a mozgó gépeknél, és egyszerűen megállt az óra.. :F

Lényeg az, hogy erőltették a dolgot. Kitalálták, hogy olyan olajjal próbálkoznak, ami vegyileg úgy van kialakítva, hogy nem sűrűsödik be, és nagyon híg. Ezzel meg az a baj, hogy az nem tartós. Tehát mindig visszajött a baj. a megállás. Most már szóba sem jöhetett a gondozásmentesség. :W

Iszonyú pénzeket öltek bele, nem lehetett visszafordulni. Egyre újabb és újabb olajakkal próbálkoztak. Közben kiadták az első Co-axial szerkezeteket, ekkor még 2500 kódnéven futó, valójában ETA 2829-A2 alapokon nyugvó werkeket. A 2500B-től árulták a butikokban. Aztán 2500c, 2500d. Közben pici módosításokat eszközöltek a gátszerkezetnél. Az Omega 7 év alatt 5 különféle szervizolajat írt elő a makacs kenési probléma orvosolására. Voltak olyan órák, amik 2 hónap után megálltak. :Y :Y

8500-as szerkezet

Időközben elviselhetővé apadt a feszültség a cégen belül - az órák elmentek 5 évig (jópár kivétellel), és a Co-axial gátszerkezettel párhuzamosan egy teljesen új alapokon nyugvó manufakturális werket fejlesztett az ETA az Omegának. Ez lett a 8500-as szerkezet...

Az Omega felnőhetett végre Hayek álmához: nyomába eredhetett a Rolex-nek, ennek a nagy példányszámú gyártónak, és immár mindegyik új (nem kvarc) Omegát ezzel a gátszerkezettel látják el. Elkészítették a 8500-as újabb variánsait is, és a kronográfot is.

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45017) ronin s8


ronin s8
senior tag

Ezek bármennyire is csicsásak, tetszenek. :R

[ Szerkesztve ]

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45018) ronin s8 válasza ronin s8 (#45016) üzenetére


ronin s8
senior tag

Co-axial

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45019) Balli válasza ronin s8 (#45016) üzenetére


Balli
őstag

Koszi, így már kerek lett a történet! :)
Igen közben és is azt olvastam egy külföldi forumban, hogy ETA készítette ezt a werket az Omeganak: "The 8500 is made 100% by ETA and was designed by teams from all of Swatch's top brands. When Omega's new facility opens, it'll be produced exclusively there by Omega and only for Omega."

Athens 2004

(#45020) csabulaxi válasza Wg5113 (#45010) üzenetére


csabulaxi
senior tag

nekem tetszik, ki is néztem múltkoriban, fel tettem a kedvenceim listájára, de a 200 ezret sokallom.
Reális ez az ár?

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#45021) Balli válasza Palika71 (#45009) üzenetére


Balli
őstag

Vaóban úgy tűnik, mert a 8500 kaliber vastagsága 5.5mm (egy Rolex Submarinernek 6mm)... illetve pl IWC készített (ok, ott 3.6mm módositott ETA szekezet vastagsággal) de egy 2000m-ig vízálló órát 14mm vastagsággal.. szval tényleg úgy tűnik, hogy csak dizájn miatt, nekem ez a dundi fazon személy szerint nem jön be, kirkatban ok, de felvéve nem... inkább az SMP fazonja

[ Szerkesztve ]

Athens 2004

(#45022) Wg5113 válasza csabulaxi (#45020) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Ha tetszik az már eleve jó.Nekem 180-ba volt,mondjuk ott ez volt az utolsó.Sok pozitivum van:vidia szíj és lünetta,100m vizállóság,zafir tükröződés gátló bevonattal,pontos,nekem jó az átmérő és alacsony is,kényelmes viselet,hibátlan összeszerelés.És nem utolsó sorban letisztult számlap és nagyon szép kék szinben játszik(hát majd még nyáron).Kollégáim szerint ez az eddigi nekik legjobban tetsző óra.Persze nekem is nagyon bejön a fényképek ,videó nem adják az élőben látható élményt vissza. Nem hasonlítom egyik órához sem ez ilyen és nekem tökéletes.

(#45023) ronin s8 válasza Wg5113 (#45022) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ez hány milis..?

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45024) Wg5113 válasza Palika71 (#45014) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Azért,mert nem egy "vezető" márka még nem biztos,hogy emiatt nem állja meg a helyét az aláírásom.Szerintem. :)

(#45025) Wg5113 válasza ronin s8 (#45023) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Az átmérő 42mm,magasság 11mm szíj22mm.A tokfülek ívesek lefelé ezért nekem épp határeset mert 40-41mm általában a jó méret,de próbáltam vásárlás elött.

(#45026) gprspeter


gprspeter
senior tag

Mi a véleményetek erről az óráról?
TISSOT CLASSIC DREAM

(#45027) WiZARD válasza Balli (#45021) üzenetére


WiZARD
addikt

Azért a 600m vízállóság mellé van egy nem éppen vékony szerkezet, és egy üveg hátlap, de ha az lett volna a cél, akkor valószínűleg lehetne vékonyabb.

Én szeretem :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45028) #76385920 válasza Wg5113 (#45010) üzenetére


#76385920
törölt tag

Szép, nekem az Omega Seamster Aqua Terra és a Rolex Datejust ugrott be róla.

(#45029) ronin s8 válasza Wg5113 (#45025) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem néz ki rosszul. :D

Kicsit Omega, kicsit Rolex. :K

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45030) ronin s8 válasza #76385920 (#45028) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egyszerre! :DD

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45031) ronin s8


ronin s8
senior tag

Nem is tudtam, hogy ilyen is van... :U

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45032) csabulaxi válasza Wg5113 (#45022) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Erre a vidia dologra nem is figyeltem fel.
Ez az európai Lüm-Tech. :C

Mennyi a súlya?

Itt egész jó fotók róla.Roamer Searock

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#45033) Wg5113 válasza csabulaxi (#45032) üzenetére


Wg5113
aktív tag

A súlya 180 gramm,nem vészes,kényelmes a szjj és jó a csat zárja is.
Valóban vannak hasonlóságok,de minden gyártó csinál minden fazont sok újat ami normálisan néz ki nem fognak kitalálni és ez igaz a tokokra is.A szerkezeteket kellene csinálgatni,hogy milliós órák ne ETA verkkel ketyegjenek,mert röhej.

(#45034) ronin s8 válasza Wg5113 (#45033) üzenetére


ronin s8
senior tag

Vagyis "ami jó, az nem új, ami új, az nem jó!"
Egyik barátom kedvenc mondása a műszaki fejlesztésekről. :DD

Szép az órád amúgy, és figyelembe véve a vídia részeket, és a klasszikus vonalvezetést, rendkívül jó ár-érték arányú darab. Gratula! Viseld örömmel! :K

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45035) Wg5113 válasza ronin s8 (#45034) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Köszönöm!
Szerintem is az Omega csinálja a legszebb órákat akár 50-60 évre visszamenően is.A barátod mondása találó.

(#45036) Balli válasza WiZARD (#45027) üzenetére


Balli
őstag

Azt elhiszem, hogy szereted a PO Chrono órádat :) Gyönyörű darab! Egyet próbáltam én is anno, nekem az már túl nagy volt a vézna kezemre... másik végletként, van aki ügye 192centis 110 kilós és 36.5mm Omega-t hord... ízlés dolga ez az egész
Egyik ismerősöm kapott ajándékba egy Rolex Air King-et, ami 34mm átmérőjű. Nem tetszik neki, mert túl kicsi, eladni meg nem akarja, mert ügye szüleitől kapta diplomaosztóra. Így hát leginkább, ott porosodik a szekrényben a szép kis Rolex...

Athens 2004

(#45037) phranxinatra válasza Palika71 (#45009) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Szerintem ez az egyik lényeges pontja a vastag dizájnnak: ne tudd ingujj alá bújtatni, elrejteni az órádat. Folyamatos villantásra vagy kényszerítve. :)

(#45038) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Ronin s8: Köszi a mai info adagért is! :)

(#45039) ronin s8 válasza phranxinatra (#45038) üzenetére


ronin s8
senior tag

Szívesen! :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45040) #76385920


#76385920
törölt tag

Nem túl rideg a vídia szíj és lünetta? Nem fordulhat elő, hogy egy kis kocc, és törik? Pl. mint a kerámia tokos órák.

(#45041) Wg5113 válasza #76385920 (#45040) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Ami kemény az rideg is.A LÜM TEC 100% vidia szíj és tok ott előfordult,hogy leesett és kipattant a tokfülnél egy kis darab,mert megfeszült,pont úgy esett.Aztán meg 300 grammos.Alapvetően nem jellemző az ilyen jellegű sérülés.Nekem volt M24-es Lümöm és tényleg teljesen karcálló,próbálgattam ,de bírta.Viszont nagy és az már tényleg nehéz volt.

(#45042) ronin s8 válasza #76385920 (#45040) üzenetére


ronin s8
senior tag

Nem hinném. Ridegebb, mint az acél, de a wolfram is fém, van rugalmassága. Cserébe viszont nagyon kopássálló. :)

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#45043) aischylos válasza #76385920 (#45040) üzenetére


aischylos
tag

Ha jó betonfúrásra is az anyag, akkor nem fog olyan könnyen törni. :-)

(#45044) arzén2


arzén2
csendes tag

Üdv!

Szeretnék egy karórát,amiben van ébresztő funkció,és amit hallani is lehet.
Jelenleg van egy g-shock órám de a csipogására lehetetlen felébredni. :(

Létezik hangosabb típus?

Válaszokat előre is köszönöm szépen!

"ma van az a holnap,amitől olyan sokat vártunk tegnap" :D

(#45045) #76385920 válasza arzén2 (#45044) üzenetére


#76385920
törölt tag

Aha...

Létezik

;] :)

[ Szerkesztve ]

(#45046) trassher


trassher
addikt

Kár hogy csak 40mm az átmérője, vagy csak az én csuklóm nagy. :))

Redmi Note 7

(#45047) csabulaxi válasza arzén2 (#45044) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Szép is, olcsó is. :C

1,20-tól

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#45048) Vegadog válasza gprspeter (#45026) üzenetére


Vegadog
tag

Szerintem szép óra, én boltban nemrég felpróbáltam, és kinézetre bejött, az ára sem vészes, csak az zavar, hogy nem igazán vízálló. Bár nyilván nem diver óraként használnád.

[ Szerkesztve ]

(#45049) Wg5113 válasza csabulaxi (#45047) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Igen engem is az ára ragadott meg már évekkel ezelőtt is. :)

(#45050) válasza arzén2 (#45044) üzenetére



senior tag

Ha egy héttel előbb mondod ... :N
Volt egy Nepro Memotron óránk, automata óra elektronikus ébresztő modullal. Olyan hangja van, hogy temető mellett ne kapcsold be, mert a halottak kiugranak a sírból..

Ő az

[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.