Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#100001) szundybence válasza Misi1979 (#99972) üzenetére


szundybence
aktív tag

Konklúzió: 121 ezer forintért inkább egy vintage Omega. Vagy egy Steinhart O1. Vagy 6 darab vintage Doxa. Vagy 24 Cornavin.

:K :K :K

(#100002) Szabikaa20 válasza fagyalllo (#100000) üzenetére


Szabikaa20
őstag

:C

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#100003) vadászcsiga válasza alphaville (#99997) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Vigasztaljon hogy a max 38-40mm-es junghans/junkers ugy is kicsi lenne a kezedre. A Delbana is van olyan szép mint azok.

(#100004) vadászcsiga válasza fagyalllo (#100000) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Tudok egy garantáltan eredeti, dobozos, alig használt SMP-t, csak neked odaadják 99ezer magyar forintért. Karcmentes. Van rá egy órád hogy átgondold

(#100005) fagyalllo


fagyalllo
őstag

Világító feliratos dátumtárcsát látott már valaki, vagy létezik egyáltalán?
Nyilván értelme kb. semmi, de óráknál ez nem jelent akadályt, ellenben (pár percig) látványos.

vadászcsiga: Tudok egy garantáltan eredeti, dobozos, alig használt SMP-t, csak neked odaadják 250ezer magyar forintért. Karcmentes. Van rá egy órád hogy átgondold

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#100006) fagyalllo válasza fagyalllo (#100005) üzenetére


fagyalllo
őstag

Találtam, Ball Moonglow

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#100007) vadászcsiga válasza fagyalllo (#100005) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Cím? Telszám? :D

Te aztán megingathatatlan vagy :N

[ Szerkesztve ]

(#100008) Ereshkigal válasza fagyalllo (#100000) üzenetére


Ereshkigal
őstag

Most már valld be, hogy ott dolgozol. :P

(#100009) fagyalllo válasza vadászcsiga (#100007) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ha Black Bay lenne, megtartanám. Sőt, dupláját is megadnám érte! :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#100010) vadászcsiga válasza Ereshkigal (#100008) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ez az hogy nem

(#100011) Mercutio_ válasza fagyalllo (#100000) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez már -már ikonikus hsz itt és ekkor ebben a topicban :C

Érintőlegesen MDV-106 kérdések :

1. Most, hogy volt pár nap meleg megizzadt a csuklómon a szíj alatt és piros foltok + enyhe viszketés, létezik, hogy a fémre vagyok allergiás, vagy “csak“ az izzadást nem bírja a bőröm?
Ehhez kapcsolódó kérdés, hogy milyen szijat javasoltok hozzá ami a hátlap alatt is végigmegy, és honnan? (ebay kitől?)
2. Sötétben nem látok semmit a számlapon, jól sejtem, hogy ez is a látszólag diver olcsó kivitel miatt van? (nem vártam, hogy fluoreszkáljon csak eszembe jutott) egyébként drága az anyag ami fluoreszkál vagy ez szimpla gyártói stratégia a termékskála diverzifikálására

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#100012) busman válasza Mercutio_ (#100011) üzenetére


busman
addikt

Lehetsz allergiás,nekem is volt már gondom szíjjal.

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#100013) Mercutio_ válasza busman (#100012) üzenetére


Mercutio_
félisten

De nem a szíjnál, hanem a hátlap alatt volt :O

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#100014) TripleB válasza Mercutio_ (#100013) üzenetére


TripleB
senior tag

Nekem is így kezdődött, hátlap alatt és a csuklóm belső része kis piros pöttyök/foltok. Azóta van titán tokos/szíjas órám. Menj el allergiatesztre.

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#100015) Reverting válasza Mercutio_ (#100011) üzenetére


Reverting
őstag

Nekem is van egy mdv106-om es latszik ejjel... Lehet a tiedbol kifelejtettek... :)))) amugy egy nato szij es meg jobban is nez ki mint a gyari... 500-2000ft ig ebay vagy olx stb...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#100016) Csigusz 1 válasza M0nk (#99968) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Ha nem tudsz dönteni, hogy kvarc, vagy automata órád legyen, akkor inkább válaszd a kvarcot.
Egy automatához "elhivatottság" szükséges, hogy ne zavarjon a (kvarchoz képest) viszonylagos pontatlansága, hogy élvezni tudjad, hogy "együtt él" veled, hogy törődni kell az órával, hogy 5-7 évente el kell vinni óráshoz olajcserére, stb...
Egy kvarcot csak felveszel, és megnézed rajta a pontos időt, aztán ennyi - nem kell vele tovább foglalkozni.
Az Eco-Drive órákban még csak elemet sem kell cserélni X évente, csak pár havonta kiteszed egy napra az ablakba - ha egyébként egy sötét fiók mélyén tárolod...

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#100017) Mercutio_ válasza Reverting (#100015) üzenetére


Mercutio_
félisten

Bevittem a sloziba semmi nem látszik :( lehet nem érte elég fény? (ing alatt hordom, letéve egy árnyékos polcon van)

Van javasolt ebay eladó? Ott is gondolom nagy a szórás, ahogy más cuccoknál is.

szerk: Vadászcsiga : :R erre tippeltem.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#100018) vadászcsiga válasza Mercutio_ (#100011) üzenetére


vadászcsiga
félisten

2. Ahhoz hogy vilagítson, előtte fény kell hogy érje a festéket. Gyakorlatilag fel kell tölteni.

(#100019) #57919488 válasza Mercutio_ (#100013) üzenetére


#57919488
törölt tag

Nem lehet, hogy inkabb csak tul szorosan hordod? Az ora hatlapjat erdemes kefevel is letisztitani ha erzekeny a borod.

(#100020) Ferdzsoo válasza vadászcsiga (#100018) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Egy minőségibb festék hány órán át világít?
Gondolom ebből is van gyengébb meg jobbféle...

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#100021) Reverting válasza Mercutio_ (#100017) üzenetére


Reverting
őstag

Probaltam vicces lenni... :))) valoban jol tippeltel... Keves fenyt kapott. Ha pesti vagy fekete natom van 17-18h utan az orson at tudom adni... "topikaron" :)
Persze csak az unnepek utan mert epp el vagyok utazva... :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#100022) vadászcsiga válasza Ferdzsoo (#100020) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Ehhez nem értek. Tríciumot szokták itt említeni ha lumerol van szó

(#100023) tacto


tacto
aktív tag

Egy jo kis szemelyes iras egy kellemes orarol:

kairos

(#100024) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Egy seiko mod Fb-ről. Talán 007 volt a donor

(#100025) WiZARD válasza Ferdzsoo (#100020) üzenetére


WiZARD
addikt

Nekem Omega, és Seiko reggel sötétben még simán látszik, olvasható, mindenféle extra esti töltés nélkül. (tehát 8-10 óra után még látszik)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100026) condy válasza atko67 (#99971) üzenetére


condy
senior tag

Gratula! :C

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#100027) M4mmut válasza atko67 (#99971) üzenetére


M4mmut
csendes tag

Hello,

Nagyon szép ez a Mido! Elképzelhető,hogy ez az a darab amit hetek óta megfigyeltem az olx-en? :)

(#100028) Mercutio_ válasza #57919488 (#100019) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem, az engem taszít. Inkább lazán hordom, majdnem körbefordul a csuklómon (elég vékony 16cm-es) arra gondoltam, hogy használat után nedves törlőkendővel áttörlöm a hátlapot.

Reverting: Kösz a lehetőséget, még átgondolom, erre hány milis nato kell? Saint_ is ígért valami kék-fehér szíjat korábban :U :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#100029) love


love
tag

Sziasztok! Egy olyan problémám lenne,hogy rendeltem egy órát, meg is érkezett, használtam pár napot, de ma reggel azt vettem észre,h mintha nem lenne pontos, fel emeltem és a perc mutató "leesett". Minden működik amúgy rajta. Kérdés, ha vissza küldöm akkor javíttassam, vagy inkább kérjem vissza a pénzemet?

Csak a Funky ;)

(#100030) Szabikaa20 válasza love (#100029) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Milyen óráról van szó?

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#100031) Attila! válasza love (#100029) üzenetére


Attila!
tag

Milyen óra? Honnan rendelted? Stb...
Szerk.: lassú voltam. :D

[ Szerkesztve ]

(#100032) Magnum_ válasza Mercutio_ (#100028) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Mondtam mar, van sokfele, en annyira a natot nen elem. Mondd a meretet, en meg mondom, mibol valogathatsz. Egy kaveert cserebe :D

I humbly and respectfully decline™

(#100033) love válasza Szabikaa20 (#100030) üzenetére


love
tag

Sector Black Eagle R3273689002 FD-en rendeltem.

Csak a Funky ;)

(#100034) alphaville válasza veloke (#99999) üzenetére


alphaville
aktív tag

Mint annyi más termèk esetèn, az árral (is) igyekeznek presztízst teremteni. A Junghans árazásán ez valamelyest megfigyelhető. De mindettől függetlenül a legtöbb órájuk nyálcsorgató. :R

Csiga; Valóban gyönyörű az Öreg Hölgy, átmèrője pedig a klasszikus Junghans fazonnál nagyobb.Megtartjuk!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#100035) g0n21 válasza fagyalllo (#100000) üzenetére


g0n21
senior tag

:C

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#100036) paige_01


paige_01
újonc

Sziasztok! Az öcsém szeretne órát venni magának, de sem ő, sem én nem vagyunk ebben jártasak. 50 000 Ft-ig melyiket tudnátok ajánlani? Eddig kinézet alapján: Nautica, Citizen, Festina, Casio, Lorus, Fossil. Ezek közül, vagy valami egyéb inkább? Köszi a válaszokat!

(#100037) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

Sziasztok,

Két óra között vacilálok (szívem a Certina felé húz):

Certina DS First Ceramic

vagy

Tissot Luxury Powermatic 80

Mindegyikben hasonló, hosszabb járástartalékkal rendelkező szerkezet van, azonban a Certina 200m vízálló, de a Tissot meg elegánsabb letisztultabb.

Szívem szerint mind2, de az eszem (bankkártya) csak egyet enged. Van nagy különbség a 2 márka között?

Amúgy kb. 70 évre tervezem használni őket :))

Milyen gyakran kell ezeket karbantartani? Miket csinálnak ilyenkor a szakik?

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#100038) 5-ös kezelő válasza paige_01 (#100036) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ha kvarcban gondolkodik, jó a Citizen, Seiko, Casio - válasszon pl. timecenter.hu oldalról a részletes kereső használatával. Ízlés dolga, kinek mi tetszik. Le kell szűkíteni a kört : tok és szíj anyaga, számlap színe, vízállóság, üveg fajtája, tok formája, analóg vagy digitális, strapára kell vagy alkalmakra vagy mindennapokra. Ha csak egy órára van keret, át kell előbb ezeket gondolni. Pl. ez a példány jó lehet, bár picit több, mint a keret - esetleg engedhet még ebből Timecenter fórumtárs. Nekem ilyen van kék számlappal, két éves gyűjteményi darab - de gondolom új kell ajándéknak. Acél, tömör szemes szíj, zafír, rádiójel-vezérelt, 50 m vízállóság, jól világító mutatók - mi kell még? [link]Ha meg elegáns automata kell, Tutunál Orientek közül sok belefér az 50-es keretbe.

(#100039) Skimaster válasza Surfym@n (#100037) üzenetére


Skimaster
senior tag

Szervizelni nagyjából 5 évente kell őket, jó órák, de ennyi pénz szerintem nem érnek,ha ennyit költhetnék órára,amit 70 évig akarnék hordani,akkor vennék egy komolyabb presztízsű,értékállóbb darabot....igaz ennyiért használtat tudnál venni...de én biztos azt választanám....

(#100040) Laci0808 válasza love (#100033) üzenetére


Laci0808
csendes tag

Ők szerintem nem javítanak, vagy javíttatnak, csak a pénzt adják vissza. Persze csak akkor, ha még garanciás a cucc. Illetve 14 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól, és visszaküldheted az árut. Persze jó ha megemlíted, hogy hibás az óra.
Én jó véleménnyel vagyok róluk, néhány dolgot vettem már itt, volt sima 14 napos visszaküldésem, meg garanciális hiba is, és mindig korrektek voltak, rövid időn belül visszautalták a pénzt.

"Anyámmal élek, Babettával járok, macskám van...és ne is legyek kemény..."

(#100041) Robi1985 válasza Surfym@n (#100037) üzenetére


Robi1985
csendes tag

A szerkezetüket nem mondanám éppen hasonlónak... A Certinában kvarc szerkezet van, a Tissotban mechanikus. Ez kritérium nálad? Mert ha igen, akkor nem kell vacillálnod.
A karbantartás is nagyban függ ettől ugyebár...
(Mechanikus kronográfot nem nagyon fogsz venni ilyen árkategóriában, pláne nem svájci szerkezettel.)

[ Szerkesztve ]

"You can go to school, but you can't buy class."

(#100042) atko67 válasza condy (#100026) üzenetére


atko67
csendes tag

Köszönöm condy! :R

M4mmut Igen ez az az óra, a Mészi árulta, csak mostanra tudtam összehozni különböző cserékkel,mert
nem akartam kp-ért venni. Már sok lett volna az óra itthon.

[ Szerkesztve ]

"AZ ÓRA MECHANIKUS!! "

(#100043) WiZARD válasza Robi1985 (#100041) üzenetére


WiZARD
addikt

Használtan 270 körül azért lehet 1-1 7750-est találni.
(Újat valóban nem)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#100044) Robi1985 válasza WiZARD (#100043) üzenetére


Robi1985
csendes tag

Nem tudtam, hogy 270 körül már hozzá lehet jutni egy használthoz. Annyit megér simán. Pláne, ha nem sokat használták a stopper funkciót.
Viszont egy TAG-ért sosem adnék 1-2 millát 7750-el, akármilyen színarany tokba rakják. Akkor sem, ha simán megengedhetném magamnak.

"You can go to school, but you can't buy class."

(#100045) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Pulsar Kinetic órámon eléggé elhasználódott már a fekete szövet military szíj, gondoltam lecserélem egy műanyagra, ezeket néztem ki:
[link]
[link]
[link]
Kérdésem az lenne, hogy van-e valakinek valamelyikkel tapasztalata, ill. itthon is lehetne venni hasonló szíjakat? Ha igen, hol?

(#100046) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

'reggelt

(#100047) vadászcsiga válasza vadászcsiga (#100046) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Es ha mar igy belejöttem akkor egy kis összhang. Tárca es szíj ugyanabból a bőrből

(#100048) paige_01 válasza 5-ös kezelő (#100038) üzenetére


paige_01
újonc

Köszi a választ! Amiket eddig leszűrtem: kvarc, analóg, bőrszíj, 50-100 méterig vízálló, nemesacél, kerek tok, erősített ásványi üveg, dátum. Némelyiknél volt stopper is, és nap neve kijelzés, ja, és napi viseletre kellene. Seikoból sajnos nem találtunk olyat, ami a keretbe belefér és tetszik is neki. Pl. ilyenekben gondolkodik: Casio BEM-506L-7A.

(#100049) Robi1985 válasza gg72 (#100045) üzenetére


Robi1985
csendes tag

[IRONY] Itt van egy vagány fekete, egészen kedvező áron. Persze ennyiért csat az nem jár hozzá...[/IRONY]

[ Szerkesztve ]

"You can go to school, but you can't buy class."

(#100050) Mercutio_ válasza paige_01 (#100048) üzenetére


Mercutio_
félisten

Olyan casio-m van, linkeltem pár makró képet róla, élőben is nagyon szép.
Ha pesti vagy javaslom nézzétek be a westendben tutu -hoz orientek között is vannak a leirtaknak megfelelő szép órák. (ha a hsz-eim között az első 2-3-at megnézed linkeltem is néhány konkrét típust.)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.