Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#247001) stellaz válasza Nimda (#246997) üzenetére


stellaz
addikt

A színe miatt nem a multibandes lett, de meglepően pontos is, havi 2-3 másodperc körül van. A DW-5600-as hetente tudott ennyit.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#247002) dud998 válasza stellaz (#247001) üzenetére


dud998
őstag

Ma pontos típus illetve hol lehet itthon kapni?

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#247003) Nimda válasza dud998 (#247002) üzenetére


Nimda
addikt

(#247004) stellaz válasza dud998 (#247002) üzenetére


stellaz
addikt

[link]

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#247005) dud998 válasza Nimda (#247003) üzenetére


dud998
őstag

Nimda és Stellaz: Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#247006) hallador válasza dzsi23 (#246982) üzenetére


hallador
addikt

Igen tudom, itt arra utaltam, hogy az a Poljot Samara sokkal autentikusabb, a maga nemében, mint a mai Seiko órák. És ez ebben a formában igaz is.Hiszen neked is tetszett az az óra.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#247007) hallador válasza Nimda (#247003) üzenetére


hallador
addikt

Ez nagyon jól néz ki. Ennyiért meg pláne.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#247008) dzsi23 válasza hallador (#247006) üzenetére


dzsi23
addikt

Igen, tetszett, most is tetszik, de ettől még nem lesz igaz, mivel rengeteg Seiko van, ami legalább annyira "autentikus", mint az a Poljot. És nem mindegyik milliós, de ha valamelyikért elkérhetnek miliókat, miért ne tennék? Szerintem nagyon jól teszik, végül is a Seiko nem szeretetszolgálat, nem kell, hogy mindenkinek szimpatikus legyen az árpolitikájuk. Én sem örülök, hogy drágulnak az óráik, meg annak sem, hogy minden más is drágul.
De a drágulás legalább ösztönöz, hogy tanuljak, fejlődjek, és több pénzt keressek. :D

(#247009) hallador válasza Yszapos (#246972) üzenetére


hallador
addikt

A G-Shockot csak szakszervizbe vinném. Sok esetben a Casio speckó elemeket is használ, nem bárhol kapható elemet. Valamint a tömítés, és egyéb állapotot, hogyan állapítod meg milyen? Ebből adódóan a vízállóságot.
Kell gyakorlat, hogy a tömítést megmossák, ha nem is cserélik, a tömítés helyét kitakarítsák, valamint reseteljék az órát elemcsere után. Persze ha cserélik, akkor nem lesz olcsó.
Gyárilag a Casio Panasonic elemeket használ általában (nem törvényszerűen). Ha nem is Energizer-t vagy valami hasonlót, de legalább valamilyen márkás elemet érdemes beletenni.
Én nem tenném bele egy órába azt az elemet, ami nem erre készült.

#247008 dzsi23

Ez is jogos.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#247010) dzsi23 válasza stellaz (#247001) üzenetére


dzsi23
addikt

Végül is színben a tiéd hasonlít a nasa által jóváhagyott űrkockákra (DW-5600E, DW-5600C), csak azoknál jobb, mert szoláros, nem sima elemes; ezért ez a kedvenc kockám nekem is. :K Bár színben nekem lehet jobban bejönne a piros csíkos, de nekem nem kell rádiószinkron.

[ Szerkesztve ]

(#247011) stellaz válasza dzsi23 (#247010) üzenetére


stellaz
addikt

Igen, imádom én is. Szerintem pont te ajánlottad pár hónapja, egy inverz, szövet szijjas DW-5600 mellé vettem, de azt el is adtam, mert csak ez volt a kezemen.
A rádiós funkciót miért nem szereted? Faliórában tök jól működik.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#247012) dud998 válasza dzsi23 (#247010) üzenetére


dud998
őstag

Na majd hátha jövőre megcsinálják. Nagyon örülnék ha a 40.-ik évfordulóra kiadnák az első kockát egy az egyben. Piros csík, fémtok, menetes hátlap.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#247013) dzsi23 válasza stellaz (#247011) üzenetére


dzsi23
addikt

Rádiós faliórám sosem volt, de az más tészta (nagyobb méret -> nagyobb antenna). Ellenben rádiós karórám volt, de nem nekem való: [link] és [link]. (Amúgy ezek voltak nekem: [link].)

#247012 dud998:
Ha esetleg kiadják, biztos, hogy rádiós és/vagy bluetooth-os lesz, de ez csak nekem probléma. :D

(#247014) arn válasza dud998 (#247012) üzenetére


arn
félisten

Vmi tuti mas lesz, majd az 50edikre :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#247015) ToBeY válasza 5-ös kezelő (#246747) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszi a tippet,megcsináltam ahogy írtad, és most két újjal lehet tekerni a lünettát ;)

[ Szerkesztve ]

(#247016) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Egyébként nagyságrendileg mennyibe kerül az,hogy ha beviszem egy helyre az órám és megnézik mennyire pontos,és ha nem az,akkor beszabályozzák nekem ha lehet?! (2824--2 van benne)

[ Szerkesztve ]

(#247017) fagyalllo válasza ToBeY (#247016) üzenetére


fagyalllo
őstag

A Seiko márkaszervizben nem szoktak pénzt kérni érte.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#247018) ToBeY válasza fagyalllo (#247017) üzenetére


ToBeY
nagyúr

És ha beviszem a Steinhartomat,hogy nézzék meg mennyire jár pontos akkor simán elfogadják és megnézik nekem?Mert akkor beviszem valamelyik Seiko butikba. :B

(#247019) hallador válasza ToBeY (#247018) üzenetére


hallador
addikt

Szerintem egy telefont megér előtte, az a legtisztább.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#247020) fagyalllo válasza ToBeY (#247018) üzenetére


fagyalllo
őstag

Egy butik van, nyugodtan vidd be, nagyon rendesek.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#247021) @mriya@ válasza ToBeY (#247016) üzenetére


@mriya@
őstag

Jobb ha te mondod meg, mekkora eltéréssel jár.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#247022) ToBeY válasza @mriya@ (#247021) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Akkor majd ha legközelebb beállítom pontosra,elkezdem napi szinten írni mennyi az eltérés.
Szombaton állítottam be reggel és most vagyok kb 30mp késésnél

(#247023) SOAD19 válasza 5-ös kezelő (#246747) üzenetére


SOAD19
addikt

"Valamiért nálunk minden építkezés jóval többe van, mint a hanyatló Nyugat országaiban. "

Nagy a család, sok az éhes száj. :U A 30Y száma is valami ilyesmiről szól: [link]

(#247024) 5-ös kezelő válasza SOAD19 (#247023) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

A Trikolor sem rossz nóta.
Tobey :
Örülök, h jobb lett a lünetta. Szervizben - ha elviszed - majd említsd meg, kb. mennyi a napi késése rendszeres viselésnél. Sacc per kábé én fél osztással állítanám + irányba az excentert.

(#247025) simsonguru


simsonguru
friss újonc

Sziasztok!

Szeretnék egy komolyabb, automata órát magamnak. Amit kinéztem az a Seiko SNK809K1 modellje lenne, ez az ami tetszik és árban is megfelel (42.000 Ft). Arra lennék kíváncsi, hogy jó választás-e ez az óra? Valamint, hogy ez valóban csak 30 m-es vízállóságú, ami inkább csak páraállást jelent? Ha igen ez jelent valami hátrányt a mindennapok során (azon kívül, hogy óvni kell a víztől)? Esetleg ugyanilyen áron másik automata órát tudtok javasolni? Előre is köszönöm a segítséget.

(#247026) fagyalllo válasza simsonguru (#247025) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ez a legegyszerűbb minőségi belépő az automaták világába, kifejezetten kisméretű óra. Ha ez neked megfelel, akkor nyugodtan megveheted, a vízállósága tökéletesen elég a hétköznapi használatra, kézmosástól, esőtől nem fog beázni, rendesen összerakott órácska.

5-ös kezelő: De műszer hiányában a sántítást nem tudod mérni és ha nem veszed le az automatikát, állítani se.

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#247027) arn válasza fagyalllo (#247026) üzenetére


arn
félisten

A 42e ft, es a komolyabb automata egy bekezdesben - magyar ftrol van szo? :DDD De szep ora.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#247028) Bukk900 válasza simsonguru (#247025) üzenetére


Bukk900
őstag

Ez az óra kézzel nem húzható fel és nem másodperc stoppos, pontosan nem tudod beállítani. Te tudod, hogy ez zavarna-e a mindennapokban. Másik órát ennyi pénzből csak kínából tudnék javasolni Seiko szerkezettel.

(#247029) ToBeY válasza 5-ös kezelő (#247024) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Köszönöm a jó tanácsokat,előtte mindenképpen egy hétig írom hogy alakulnak a napi késések.Aztán felhívom őket,hogy miről lenne szó és vehetem-e, és ha igen,mennyibe kerülne mindez?!

(#247030) fagyalllo válasza arn (#247027) üzenetére


fagyalllo
őstag

A komolyabb és automata között van egy vessző, gondolom az eddigi óráihoz képest komolyabb.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#247031) xDamien.10


xDamien.10
csendes tag

Üdv sziasztok!

Első óra vásárlásom előtt állok és szeretnék egy kis segítséget kérni tőletek.

Az alábbi típus fogott meg e leginkább: Seiko Alba Titanium - AQPJ403
A sakurawatches honlapján található link a következő, azonban sajnos már nem lehet kapni:
[link]
Esetleg tudnátok tanácsot adni, ezzel kapcsolatban?

Köszönöm előre is! :R

(#247032) arn


arn
félisten

Oh egy budget maxbill :) mennyire gaz a miota 8215? Azt irjak ebbol az arkategoriabol lefele log ki ebben az oraban.

Amugy eldontottem, maradok az automatanal tanulasi cellal, aztan kesobb veszek egy maxbillt - vagy automatat vagy mega solart, attol fuggoen mennyire jott be ez a mechanikus dolog. Vagy az orient mako iii marad, vagy vmi ilyesmi - ennel tobbet tenyleg nem er az egesz (370eur jelenleg).

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#247033) Veron válasza arn (#247032) üzenetére


Veron
őstag

igásló. hacking, 3 Hz, nem túl pontos emlékeim szerint. Lacokba is pakolják, szermély szerint 9-es széria alá nem mennék Miyotából. talán NH35 szinten lehet a hierachiában vagy alatta.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#247034) fagyalllo válasza xDamien.10 (#247031) üzenetére


fagyalllo
őstag

Kifutott modell, szerintem már sehol nem lesz.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#247035) hallador válasza arn (#247032) üzenetére


hallador
addikt

A szerkezetet elődjeit 1977-ben mutatták be, nehezebben szabályozható a legtöbb modernebb szerkezetnél, alapja a Miyota 9000-es szerkezeteknek. Igazi igásló.
21600
Másodperc stop
kézzel is húzható

Nincs baj velük. Működnek. Ez egy nagyon megbízható alapszerkezet. Mivel 3 Hz-es a pontossága nem egy világbajnok, de akinek egy óra kell neki tökéles.

#247025 simsonguru

Semmilyen probléma nincs vele. Első automata órának, illetve ha most ismerkedik valaki az automata órával, akkor ez egy nagyszerű óra.
Írogatják, hogy ezt azt nem tudja, de igazából a 7s26/36-l megbízhatóbb szerkezet nem sok van. Eléggé kipróbált.
Azt gondold végig, hogy szükséged van-e:
- Másodperc stopra
- Kézzel húzásra

Ha ezeket nem tudod micsodák, akkor ennél az óránál 100 %, hogy nem találsz ennyiért jobbat (Meg úgy semmiből nem találsz jobbat, mint ezek az igásló Seiko-k.).

Az ára nagyon rendben van, és ehhez képest a minőségük pedig világverők, ebben az árkategóriában, automata esetében.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#247036) dzsi23 válasza Bukk900 (#247028) üzenetére


dzsi23
addikt

Lassan Kínából sem lesz normális óra ennyiért. Nemrég nézegettem egy 100 dolláros órát, és felmerengett bennem az érzés, amikor ez még olcsónak számított, mert pár éve még cakpakk megvolt 30 ezer forint alatt a 100 dolláros óra. De gyorsan feleszméltem; az a 30 ezer ma már 2-3 mátyás híján 50 ezer lenne, annyit meg már nem szívesen adnék egy kínai "mushroom" óráért.

[ Szerkesztve ]

(#247037) xDamien.10 válasza fagyalllo (#247034) üzenetére


xDamien.10
csendes tag

Köszönöm szépen azért reménykedtem kicsit de sejtettem. Esetleg akkor abban kérhetnék segítséget hogy milyen honlapokon érdemes böngészni, ahol eredeti órát tudnék vásárolni?

[ Szerkesztve ]

(#247038) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Ez azért elég erős still

(#247039) @mriya@ válasza fagyalllo (#247026) üzenetére


@mriya@
őstag

Napi 10"-es eltérésnél nem lehet komoly baj.
A 2824-es jól szabályozható.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#247040) @mriya@ válasza TechN7ne (#247038) üzenetére


@mriya@
őstag

Méregdrágán. :O

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#247041) stellaz válasza simsonguru (#247025) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem ilyenem van, csak más színben és szövet szijjal. A mérete nekem tökéletes, a kinézetét én az elmúlt 5 évben sem untam meg.
Nálam viszonylag pontos, a kézi húzás hiánya csak néha zavar,.mert ha kezemre veszem, onnantól simán jár, mind a két irányban tud húzni a rotor.
Soha nem ázott be, bár nem is vittem kádba, uszodába.
A mutatók és indexek nagyon szépen és aránylag sokáig világítanak
Egyszer leesett a rotor róla, én húztam meg a csavarját,.de kerkparoztam és motoroztam benne elég sokat, az meg minden órát szét tud rázni.
Karcot jól bírja, nem is igen látszik a használat rajta.

Hifiman fejhallgatóhoz keresek ballanced kábelt

(#247042) Bukk900 válasza dzsi23 (#247036) üzenetére


Bukk900
őstag

Igen, ott is elszálltak az árak, de azért lehet még találni jó ár/érték arányú órákat.
Nekem fontosak voltak azok a tulajdonságok, amit az említett Seiko 5 nem tud, itthon nem kaptam volna ennyiért órát. Nálam is 40-50e körül volt a határ, amit rászántam egy automata órára és nem sajnálom használni pl. esőben túrázva, biciklizéskor, szereléskor, rakodáskor stb.
Most néztem ezt a Paganit, ami az első képen hasonlít a Seikora 45e körül lehet megvenni. [link]

(#247043) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Bolond Tiss

(#247044) arn válasza Veron (#247033) üzenetére


arn
félisten

Koszi sracok az infot.
Kicsit utanaolvastam a szerkezetnek 200 euros orientben nh35 epson/orient szarmazek van, ami modernebb vmivel.

Bar erdekes modon tobb helyen irjak meglepoen pontosnak a miyotat, de lehet ez a szerencsen mult.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#247045) djeperto válasza simsonguru (#247025) üzenetére

Ha így írnád:
Szeretnék egy komolyab , automata órát magamnak..
akkor okés. Messze van ez a "komolyabb" automata óránál :K

"there are more jacks then one at the fair..."

(#247046) arn


arn
félisten

Jopar listat meg gyartot vegignyalaztam, de 500 dollarig nem igazan talaltam jobb/nekemtetszo automatat, mint az orient mako iii. Afelett is inkabb 1000 eur kornyeken, ami mar jobb (maxbill), stilusa van, eta2824-2 szarmazek, talan ez a legautentikusabb formaja:

500 euroig esetleg tudnatok alternativat ajanlani bauhaus/diver/flieger vonalon?

Ha nincs mas, rendelek belole egy kamasu keket is, aztan gyozzon a jobb :)

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#247047) fagyalllo válasza xDamien.10 (#247037) üzenetére


fagyalllo
őstag

Családon belül maradva a Lorus RG877CX9 a foszforeszkáló számlap kivételével ugyanezt tudja, de ezt se lehet kapni, csak másik színváltozatát, pl.: [link]
Maradnék a helyedben a magyar webshopoknál, ott is nagy a kínálat első órának, illetve utána boltokban is érdemes nézelődni, hogy mit mutatnak élőben a kiszemelt órák. Az előbb linkelt tutu egy jó kiindulási pont.

arn: a Tisell márkát ismered?

[ Szerkesztve ]

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#247048) jookomak válasza fagyalllo (#247047) üzenetére


jookomak
őstag

Tisellemmel nagyon kifogtam, gyakorlatilag cosc-on belül jár. :))
Viszont megmunkálása botrányos egy Steinharthoz képest is.
Két napja van még hátra, pénteken megyünk, megvesszük a Szent Grált, aztán szerintem vége, kiszállok.

(#247049) arn válasza fagyalllo (#247047) üzenetére


arn
félisten

Nem - koszi, hasonlo, mint a nomos. Igy a fotokrol a haz valoban nem tunik tul jo minosegunek.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#247050) busman válasza jookomak (#247048) üzenetére


busman
addikt

Lehet tudni, hogy mi lesz az?

I'm not talented, I'm skilled.PS5

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.