Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#159001) von toth válasza @mriya@ (#158992) üzenetére


von toth
tag

De egy darabot vettél vagy százat? Mert azt hiszem 150-től lehet rendelni.

(#159002) 426os


426os
őstag

Tegnap beugrottam a TC-be és elhoztam az általam korábban említett BM7251-53L-t.
Kicsit még szoknom kell a csillogását a csuklómon ("első" karóra), de amúgy nagyon bejön. Ez a kékes számlap élőben mégjobb, sötétebb környezetben inkább feketének látszik.
Mára kiraktam töltődni az ablakba, bár ebben a takony időben nem tudom mennyi fotont tud összeszedni. Egy időre biztosan elég lesz :K

[ Szerkesztve ]

.

(#159003) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

bár nem kifejezetten óra, de kb mennyibe kerül egy eredeti aligátor szíj?

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#159004) webórás válasza resool (#158929) üzenetére


webórás
csendes tag

Elnézést kérek a rögtönzött prezentációkért, ezek inkább amolyan gyakorlati publikációk, amik nem hirdetnek semmit, inkább betekintést engednek az órák világába, illetve azok technikai részleteibe. Általában olyan fórumokra teszem fel, ahol érdeklődnek az ilyesmi iránt, erre talán ez a legjobban illő Topik, hisz itt főleg órabarátok kommunikálnak egymással. Sajnos magam elég rohanós életet élek, de ezek mellett megpróbálok aktív és kommunikatív szereplője lenni a fórumnak!

Üdv: webórás

(#159005) sipi83 válasza 426os (#159002) üzenetére


sipi83
aktív tag

Az első órám nekem is Citizen Eco-Drive volt, ill. még meg is van.
Nagyon jó technológia, soha nem állt meg, nem is pittyegett, hogy merülne.
Gondolom ezt már olvastad.
Jó választás, grat.

(#159006) BAti77 válasza alphaville (#158934) üzenetére


BAti77
aktív tag

...és Misi1979, busman, veloke
Köszönöm, az Omega nevében is! :R

resool
Nekem nincs kedvenc márkám, amit külön istenítenék, csak kedvenc óra modellek, amiket tetszenek és/vagy szeretek...ezektől a gyártóktól:
Blancpain, JLC, Omega, Tudor, Longines, Panerai, Seiko, Oris, Bulova, Doxa...de még tudnám folytatni... :))

mario1012
Grat, jól áll neki márkatárs! Remélem hamarosan én is megtudom lepni az Omegám egy hasonlóval... :)

phranxinatra
Élőben nem sárga az index, inkább világosbarna. A fénykép nem adja vissza a valódi színeket...
Szerintem ütős páros lenne a Sub és az SM300... :K
25-én megtudod nézni... ;)

426os
Grat, jó választás! :C
Viseld egészséggel!

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#159007) Lami66 válasza MCGaiwer (#159003) üzenetére


Lami66
őstag

Én nemrégiben rágtam végig ezt a kérdéskört. Ezért további kérdésre is tudok válaszolni
10 ezertől a csillagos égig vannak az árak, de nem ártana pontosítani. Kifejezetten alligátor szíj (ez ritkább és drágább), vagy megelégszel a krokodillal (elterjedtebb és kicsit olcsóbb mint az alligátor) ?
Ha márkajelzés nélküli is megfelel (handmade), akkor származási helytől és minőségtől függően nagyjából 25 dollártól (Thaiföld és környéke), kisipari módszerrel készült szerény minőségű darabokat lehet kapni. Az igényes minőség 40 dollártól indul. Hazánkban a márkanévvel rendelkezők (Rios, Hirsch) 20-60 ezer között.

[ Szerkesztve ]

(#159008) resool válasza webórás (#159004) üzenetére


resool
aktív tag

Ezekkel semmi baj nincs, sőt örülünk neki ha ilyenek kerülnek ide. Csak hitelesebb lenne, ha emellé érkeznének sima hsz-ek is. :)

(#159009) 7s26c válasza resool (#159008) üzenetére


7s26c
senior tag

Pl . típusjellemzők, werkek titkai...vagy, hogy melyik a kedvenc werked és miért ? 😊

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#159010) Veron válasza resool (#158937) üzenetére


Veron
őstag

Akkor én is leírom a saját listám. Meg 2-3 márkát szívesen hozzátettem volna.
1. Zenith
2. Nomos
3. IWC
4. Rolex
5. Omega
6. Junghans
7. Breitling
8. Certina
9. Seiko (és GS)
10. Stowa

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#159011) @mriya@ válasza von toth (#159001) üzenetére


@mriya@
őstag

Egyet, 65 Dollárért.
11.11. volt tegnap, komoly árleszállításokkal. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#159012) Spet válasza resool (#158937) üzenetére


Spet
addikt

Omega
Tudor
Steinhart
Zenith
Seiko
Poljot
Doxa
IWC

Az, hogy mit engedhet meg az ember más kérdés :D

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#159013) gipsztigris


gipsztigris
addikt

Én meg ebbe estem bele, de nagyon! Ez a finomszabályzós megoldás nagyon tetszik. :C

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#159014) 7s26c


7s26c
senior tag

Bocmok-ot írta vki? Sokan vettetek de nincs a kedvencek között 😊

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#159015) Tulku válasza gipsztigris (#159013) üzenetére


Tulku
veterán

Feketében gyönyörűséges....itthon beszerezhető ez a csoda?

(#159016) gipsztigris válasza Tulku (#159015) üzenetére


gipsztigris
addikt

Szerintem itthon nem kapható, ill.ha kapható akkor szabad szemmel messziről is jól látható összeget kérnek érte. :)
USA-ban 300 dollár korül beszerezhető+ÁFA+szállítás.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#159017) MCGaiwer válasza Lami66 (#159007) üzenetére


MCGaiwer
addikt

hm, Akkor a angliában készült, ~250 fontos szíj kifejezetten drágának számít

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#159018) rtivi válasza gipsztigris (#158823) üzenetére


rtivi
csendes tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#159019) gipsztigris válasza rtivi (#159018) üzenetére


gipsztigris
addikt

Én ezt értettem akkor is, de maga a kompozíció egy bődületes giccsparádé.....szerintem! :))

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#159020) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

lehet hogy most nagyon meg leszek ütve verbálisan, de teszek egy próbát.

tudom, hogy ez kínai órás kérdés, de onnan jövök, ott nem volt olyan tipp, ami válasz lett volna a kérdésemre:

nagyon tetszik ez az óra és nagyon szeretnék egy ilyet, ugyanezzel a designnal szintén filléres kategóriában de valami más logoval, ami nem az eredeti drága márkáé.

szívesen hordanám ezt az órát, de taszít, hogy az eredeti félmilliós márkajelzés van rajta, mert ez "hazugság". valami őszinte noname logóval simán kellene.

láttatok esetleg ilyet valahol, tudnátok ebben segíteni? skmei-ben láttam hasonlót, de az nem volt ennyire finom vonalvezetésű, kicsit eltért ettől.

(#159021) Skimaster válasza Sungoo (#158999) üzenetére


Skimaster
senior tag

Mivel hiányoltál én is írok egy kedvenc listát :
1.Panerai
2.Omega
3.Breitling
4.IWC
5.Rolex
6.Tag-Heuer
7.AP
8.Certina
:R

(#159022) End-ru válasza DeFranco (#159020) üzenetére


End-ru
aktív tag

[link] ?

„A mélység nem cél, hanem figyelem, türelem és önmagad csendje.”

(#159023) dejaris válasza DeFranco (#159020) üzenetére


dejaris
addikt

(#159024) Sungoo válasza DeFranco (#159020) üzenetére


Sungoo
addikt

Bár nem filléres, a "Rodina" kulcsszóra keress rá. ebay

[ Szerkesztve ]

(#159025) terra052 válasza DeFranco (#159020) üzenetére


terra052
őstag

(#159026) rtivi válasza gipsztigris (#159019) üzenetére


rtivi
csendes tag

Gondolkodtam én is, hogy feltegyem-e, hiszen ez ma már sokaknak puszta történelem .
Lehet, hogy amiket most preferálgatunk, az néhány évtized múlva egy totálisan avas-avítt gusztustalansággá válik? :)

(#159027) 426os válasza sipi83 (#159005) üzenetére


426os
őstag

és BAti77:
Köszönöm. Kiműveltem magam a technikából. Bízom benne, hogy nem lesz vele gond sokáig. :)

.

(#159028) domosia válasza DeFranco (#159020) üzenetére


domosia
csendes tag

Link

[ Szerkesztve ]

(#159029) BAti77 válasza 426os (#159027) üzenetére


BAti77
aktív tag

Ahogy néztem, azon kevés itthon is kapható Eco-Drive modellek egyike, ami acél és zafírüveges egyszerre... :K

"Csak az az óra a miénk, amelyikben jól érezzük magunkat, a többi az ördögé."

(#159030) ans


ans
aktív tag

Gratulálok mindenkinek az új órákhoz. Felmerült bennem a kérdés, hogy kinek mi volt az első, már saját maga által vásárolt óra? Nekem még megvan, új elem, új szíj:

Jó régen volt már.

(#159031) fiktív1 válasza ans (#159030) üzenetére


fiktív1
tag

Én tanulva a fészes csoportból, délután kihúztam a Fiókot. Ott volt messze becsúszva a Casio érintőképernyős Data Bank-om. Pontosabban a hűlt helye. Az volt az első sajáton vett órám (??!!, számológépem, világórám, high-tech kütyüm, miegymás... ) Imádtam. De nem volt ott. El sem tudom képzelni, hova tűnhetett. Hol lehet most? :(((

[ Szerkesztve ]

(#159032) fagyalllo válasza ans (#159030) üzenetére


fagyalllo
őstag

Nincs már meg, egy kék számlapos, acéltokos és -szíjas analóg Casio volt, típusára nem emlékszem. Kb. egy hetes korában nekiütöttem egy beton villanyoszlopnak és megkarcoltam az üvegét, sokáig fájt. :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#159033) g0n21 válasza ans (#159030) üzenetére


g0n21
senior tag

2005.03.23 // ETA 2842a1
Háttérben: 2015.12.28 // cal.3135

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#159034) toughbook válasza ans (#159030) üzenetére


toughbook
csendes tag

első, 100%-ig önerőből vásárolt órám természetesen egy nagyméretű, hétzenés no-name kvarcóra volt (csúfságból talán Levis volt márkanévként felmázolva rá) , a szentendrei lengyelpiacon vettem 450 Forintért '87-ben (viszonyításként egy Puma Pelé Rio cipő 960 Forint volt ekkoriban az újpesti Centrumban), nagyjából évente kellett újat venni mert annyit bírtak ki és ez kábé a harmadik hasonló modellem volt, de azokat szinte mind a nagyanyámtól kaptam

(#159035) alphaville válasza toughbook (#159034) üzenetére


alphaville
aktív tag

(#159036) fiktív1 válasza alphaville (#159035) üzenetére


fiktív1
tag

Fel tudjátok sorolni a 7 dalt? A Yankee Dudle és a Für Elise-en kívül?... Micsoda konfúzió...

(#159037) 5-ös kezelő válasza @mriya@ (#159011) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Igen jól vetted, húsz dolcsit spóroltál. Én is tipródtam, fekete bevonatost vegyek-é avagy fényes acélt. A következő fekete lesz, ha nálad beválik. Amúgy eddig elégedett vagyok vele, talán jobb lenne a számlap számok nélkül, vonal indexekkel.

(#159038) Tulku válasza rtivi (#159026) üzenetére


Tulku
veterán

A kérdés többrétű...egyrészt ugye vannak órák, amik nem 10 de 50-100 évesen is jól néznek ki.
A példánál maradva a Rolex két modellje manapság leginkább kopírozott darabok, azt szerintem senki nem vitatja el, hogy megjelenésük nem fog visszatetszést kelteni 50 év múlva sem...másrészt a linkelt Rolex modell szerintem bűn ronda, semmi pénzért nem venném fel, szerintem nagyon réteg óra, manapság bizonyos helyeken a kisebbség bizonyos köreiben népszerű anyag összetétellel...de elnézést minden Elvis fantól, nem megsérteni akartam bálványukat...egyszerűen ez nem az örökkévalóságnak szánt modell...

Más...
Első órámat kaptam...egy pobeda volt, nem tudtam vele mit kezdeni, mert 12 éves voltam, ráadásul gondolom nem igazán volt pontos...
Aztán egyik karácsonyra kaptam egy Roamer kvarcot...az jó volt de az álmom egy hét zenés Roamer kvarc volt...egy nyáron át dolgoztam egy üzemben (15-16 éves lehettem talán) és meglett életem első saját órája...Pestről kellett megrendelni és elhozni a Roamer szaküzletből...

[ Szerkesztve ]

(#159039) @mriya@ válasza 5-ös kezelő (#159037) üzenetére


@mriya@
őstag

A fekete volt a legolcsóbb, ezért vettem olyat.
Nem zavar, ha lekopik a bevonat, volt már hasonló órám.
Lehet, hogy nem is fogom hordani, hanem eladom jó áron. :-)

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#159040) t_a_m_a_s válasza ans (#159030) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Sajnos nincs képem róla (illetve ami van, azon csak annyi látszik, hogy óra...), de egy szürke-fekete United Colors of Benetton volt. Aztán ízléstelen színes swatchok, majd egy újabb Benetton (erről van képem), és az első "rendes", egy Citizen Eco drive crono...

Holnap majd jól beletépünk...

(#159041) 7s26c válasza ans (#159030) üzenetére


7s26c
senior tag

Hirtelen kellett egy óra és a Nyugati téri Skálában vettem egy Q&Q-t. Gondoltam ha egy hónapot kibír az jó. 5 évet ment egy elemmel, talán még megvan valahol...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#159042) gipsztigris válasza ans (#159030) üzenetére


gipsztigris
addikt

Az én első órám.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#159043) Macyke82 válasza ans (#159030) üzenetére


Macyke82
tag

12-éves koromban kaptam nagymamámtól születésnapomra 1000,- Ft-ot (ami mostani viszonylatban kb 10.000,- Ft-al sztem felér). Másnap elmentem a fehérvári skálába és pontosan ezért az összegért vettem is egy orosz kézihúzós karórát (ráadásul még szíj sem volt hozzá). Imádtam ahogy ketyeg! Mikor hazamentem megmutatni cserébe kaptam egy jó nagy pofont, hogy milyen nagy hülyeséget csináltam. Sajnos az óra már nincs meg :(
Ezután következett egy jó nagy szünet, és az első óra amit saját pénzből vettem (2008) az ez volt:

Azóta már ez sincs meg, és "megtértem" ismét az automata órák irányába :)

[ Szerkesztve ]

(#159044) axod


axod
tag

Sziasztok!

Seiko Helmet-el van valakinek tapasztalata? Mire érdemes figyelni vásárlásnál, kb. mennyiért szoktak menni (nyílván ez elég szubjektív :)) )? Egy ideje próbálom nézegetni itthoni piactereken, de ritka mint a fehér holló... Előre is köszi a válaszokat!

(#159045) Mercutio_ válasza DeFranco (#159020) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem emelted ki azt, hogy számodra elsődleges, hogy kvarc legyen!

resool: A válaszok alapján nekem úgy tűnik nem ment át a lényeg miszerint itt nem modellek hanem maga a gyártó/márka milyensége (technikai megoldások, múlt/történelem, a tulajdonosok /alapítók személy(iség)e, a márka "üzenete ", stb.) alapján kellene egy 10-es lista. Legalább is én így értelmeztem a felvetést.
Ez a többség számára eleve mission impossible hisz nem rendelkezünk ezekről kellő ismeretanyaggal.

Első óra az isteni 7-zenés a debreceni "lengyel" piacról, fém(es) tok és szíj, ofc;]

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#159046) evo87


evo87
őstag

A FB topikban mostanság elég gyakran bukkan fel Seiko SRP481K1, vagyis a kis Monster és a kék-fehér színű első blikkre nagyon megtetszett, illetve az, hogy a kézről is húzható werk van benne.

Egyedül az a kérdés, hogy élőben milyen, nem túl nagy-e maga a tok a csuklómra, illetve hogy a széles lünetta sáv mennyire markáns, vizuálisan mennyire kicsinyíti a számlapot. De nyilván ezekre a kérdésekre egy felpróbálás tud csak választ adni. Illetve egy jó bőrrel vagy színes natokkal is jó lehet.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#159047) fagyalllo válasza evo87 (#159046) üzenetére


fagyalllo
őstag

Jól megválaszoltad a saját kérdésed, tényleg csak egy próba alapján lehet eldönteni, képekkel tudok segíteni:

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#159048) @mriya@ válasza ans (#159030) üzenetére


@mriya@
őstag

Olyan régen volt, hogy már nem is emlékszem rá. :B
De talán egy tv tokos Raketa?

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#159049) evo87 válasza fagyalllo (#159047) üzenetére


evo87
őstag

Ezeken a képeken egyáltalán nem tűnik túl vaskosnak a lünetta. Nagyon megkívántam ezt a vekkert. Tényleg egy szép, jellegzetes darab, a narancs helyett ez a fehér-kék még talán inges, zakós kombóhoz is felvehető, ha jól sejtem.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#159050) stork13


stork13
aktív tag

Első, saját pénzből vett órám 1997-ből:

Ugyanaz a belső, mint az akkori Citizen chrono-kban. A mai napig teszi a dolgát, bár kopik a tok rendesen.

A béke más , mint szünet, két háború közt; a jó: nem rossz Rossz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.