Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#241001) @mriya@ válasza kabalapasika (#240989) üzenetére


@mriya@
őstag

Kamu a köbön. :W

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#241002) alphaville válasza halalfalo (#240995) üzenetére


alphaville
aktív tag

A felsoroltak között top2 van: Orient, Seiko.

(#241003) Nimda válasza @mriya@ (#241000) üzenetére


Nimda
addikt

Nem tudom mennyi üzlete volt, Westend, Pólus, Köki, Váci úti szerviz, ezek maradtak. Gondolom a járvány őket sem kíméli, de lehet más van a háttérben. Na majd kökiben megkérdezem.

[ Szerkesztve ]

(#241004) Taylor79 válasza Nimda (#241003) üzenetére


Taylor79
tag

Sajnos ilyen időket élünk, az emberek nagy részének most más gondja van, nem a karórák. Én sajnálom, hogy vidéken alig van üzlet, ahol pl. Citizen órák vannak. Jól jön(ne) élőben is látni a kiszemeltet. :) Marad a fotók, videók alapján való rendelés.

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#241005) hallador válasza halalfalo (#240995) üzenetére


hallador
addikt

Egyértelműen a Seiko, és az Orient. Ennyi pénzért ezek jobb választások.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#241006) dud998


dud998
őstag

Ketyegőkben és kattogókban gazdag, boldog Újévet kívánok! :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241007) @mriya@ válasza Nimda (#241003) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekik sem tett jót az a szokás, hogy sokan náluk próbálták fel az órákat, majd megrendelték azokat a neten. :(((

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#241008) hallador


hallador
addikt

Boldog új évet minden órakedvelőnek. És csak olyan órákat amik a legjobbak közül valók.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#241009) dud998 válasza hallador (#241008) üzenetére


dud998
őstag

Jó kis lista, de én még beletettem volna a DB-520-at. ;)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241010) hallador válasza dud998 (#241009) üzenetére


hallador
addikt

Nekem van még egy DB-31 ami elkezdte a világuralmát a DB sorozatnak. Működik. Meg egy F-91W is amit meg tartok, mert ahogy emlegetik tényleg legendás. Na meg persze 1 5600-as 1 5035D is, megint csak, G9000 és egy AWG-M100 is. Hiába a Casio örök szerelem.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#241011) dud998 válasza hallador (#241010) üzenetére


dud998
őstag

Az is nagyon király. Egyszer majd szerzek egyet. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241012) Nimda válasza @mriya@ (#241007) üzenetére


Nimda
addikt

Sajnos igaz lehet. Én az évek alatt kb. 10db órát vettem náluk, amiből 5db van még meg. Pár száz forint, de volt, hogy egy -két ezerrel drágábban kínálták, mégis tőlük vettem, mert helyben van. Nem is értem a fillérbaszókat, akik ~200ft eltérés miatt képesek inkább máshonnan rendelni, felpróba után (ilyenkor szoktam jót nevetni a + szállítási költségen).
Nyilván más eset, ha valahol jócskán leakciózzák.

[ Szerkesztve ]

(#241013) Empsepo válasza hallador (#241008) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez de jó cikk!

:R

(#241014) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Boldog új évet mindenkinek!

Reméljük lesznek jó kis órák idén is.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#241015) hdanesz


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Úgy néz ki sikerült 1-2 ismerőst is megfertőzni órákkal. :D
Egyikük kinézett egy Certina DS Super PH500M-et.

Ha jól látom, abban Powermatic 80.611 szerkezet van. Gondoltam rápillantok, hogy ez a műanyag gátszerkezetes cucc vagy nem.

Ennyi infót találtam: C07.6XX: hagyományos anyagból készült gátszerkezettel (Mit takar a hagyományos anyag? :) )

(#241016) gipsztigris válasza hdanesz (#241015) üzenetére


gipsztigris
addikt

"Mit takar a hagyományos anyag? :) "
Attól függ mekkora az a hagyományos anyag. Akár egy autót is le lehet takarni vele. ;] :DDD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#241017) hdanesz válasza gipsztigris (#241016) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Áááá... :DD

(#241018) dud998 válasza hdanesz (#241015) üzenetére


dud998
őstag

Az is lehet hogy náluk a műanyag a hagyományos. ;] :DDD

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241019) PeterPH válasza hdanesz (#241015) üzenetére


PeterPH
senior tag

A watchbase szerint a C07.1XX a műanyag.

(#241020) csabiks


csabiks
senior tag

Ti mit csináltok, ha egy fémszíjas órán 1 szem kiszedése után szűk, ha bennemarad akkor meg laza, nagyon csúszkál?
Sajnos az új karórám szíja ilyen, a csatnál van még egy minimális állítási lehetőség, de nem befolyásol semmit, sajnos nagyon vékony a csuklóm, és pont olyan béna mérete lehet aminek +1 szem sok -1 kevés..

Gondolkoztam, hogy lecserélem egy nato szíjra, de ez más kialakítású, ehhez kell egy adapter? nem is tudom hogy keressek rá. Tudnátok ebbe segíteni? Vagy bármi ötlet amitől picit kényelmesebb lesz…Videót láttam youtuben, ahol a csattot hajlítgatják, de ilyenekre nem vetemednék…

BÚÉK és köszönöm!!

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#241021) dud998 válasza csabiks (#241020) üzenetére


dud998
őstag

Ezzel így sajna nem lehet mit kezdeni, mert integrált. Egy valamit tudsz csinálni, vannak olyan cégek, akár manufakturálisak is, akik egyedi bőrszíjakat tudnak gyártani.
Amúgy grat az órához, ezek az Edifice órák nagyon jók. ;)
BUÉK!

[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#241022) hallador válasza hdanesz (#241015) üzenetére


hallador
addikt

Szia
Ez annyit, hogy fém alkatrészek vannak az órában. Nem tartalmaz műanyag alkatrészeket. Az az az óra főleg edzett acél rúgók vannak, és a horgonykerék is acél. Az az a hagyományos óraiparban használt anyagokat tartalmazza.

Ennek a szerkezet típusnak három alapfajtája van. A C07.1xx tartalmaz műanyag alkatrészeket. Az az az óra mozgó alkatrészei talán a horgonyvilla műanyag. Ugye ennek van előnye is, meg hátránya is. Az előnye, hogy az órák ezen alkatrészei a legérzékenyebbek. A műanyag nem korrodál, nem kell neki olajozás, és olcsó is. Persze az órák nem ezen alkatrészeit szokás műanyagból készíteni, több szerkezet is tartalmaz műanyag alkatrészelet, pl az 5100 vagy a Seiko is alkalmazta sokáig. Sok 40 éve ketyeg.
Az az szó sincs arról, hogy az egész szerkezet műanyag.
A C07.1xx azonban ugyan elméletben javítható, na de cserélek, mert senki nem szórakozik vele, a szervizdíj ismeretlen. Illetve márkafüggő.

A C07.6xx. Ez hagyományos fém alkatrészekből áll. Hátránya ha karbantartják akkor kevés van. Ugyanakkor az acél hátrány amiből ezeknek a szerkezeteknek a mozgó alkatrészei készülnek, olajozás kell neki, tud korrodálni jobban ki van téve a kopásnak, és a súrlódásnak. Cserébe sokkal jobban gyártható, mint a műanyag, vagy a szilicium. Gyakorlatilag a legelterjedtebb anyagok a mechanikus óragyártásban.
A konkrét szerkezet C07.6xx szervizelhetőségéről a szerviz tud bármit mondani.
Mivel a járástartalék magas, ebből adódóan a mozgó alkatrészek mérete hossza is nagyobb, az az az óra szerkezet is jobban kophat egy hagyományos, már a 70-es évek vége óta tökéletesített pl 2824-2-es ETA szerkezetnél. Ebből adódóan az C 07 szerkezetek szervizelésre kényesebbek lehetnek, mint a hagyományos 38 - 45 órás járástartalékkal rendelkező szerkezetek. Azokat is el kell vinni 3 - 5 évente szervizeltetni (minden évben ajánlott, de ez nagyon senki nem tartja be), addig ezeknél a szerkezeteknél ez a 3 - 5 év kötelező.
Hagyományos órások nem annyira nyúlnak hozzá, hogy ennek az alkatrész hiány az oka, vagy a hogy a gyár csak szakszerviznek ad el, hát ezt nem tudom, a javítása ha javítják egyáltalán nem egy Seiko 4R, 6R árban van.

A C07.8xx pedig felépítésre nagyon hasonló, de szilicium alkatrészeket tartalmaz. Ezek nehezebben előállíthatóak, de nem igényel olajozást, a korrózió nem hat rá, jobban bírja a mozgások által előidézett anyagfáradásokat. Ebből adódóan elméletben sokkal tartósabb, hosszú ideig pontosabb szerkezet állítható elő. Ennek az oka pedig, hogy a szilícium kisebb tömegű, kisebb a hőtágulása, nem mágnesezhető, ebből adódóan a súrlódása is kisebb az acélnál. Egyelőre svájci gyártók használhatják, a licencek miatt.
A szervizelés költsége, na itt még nagyobb a homály, mint az első kettőnél. Amit azért 3 - 5 évente meg kell ejteni.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#241023) Nimda válasza csabiks (#241020) üzenetére


Nimda
addikt

Én inkább lazábbra hagynám, mint szűkebbre. Ha kényelmesen befér a mutató ujjad a csat és a csuklód közé, akkor jónak mondható.

[ Szerkesztve ]

(#241024) Fall-N válasza csabiks (#241020) üzenetére


Fall-N
veterán

Esetleg cseréltesd ki a csatot, amin több mikroállítási lehetőség van (nem kettő hanem több lyuk van fúrva) és úgy állítsd méretre. Lehet hogy még Casio is gyárt ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#241025) SOAD19 válasza csabiks (#241020) üzenetére


SOAD19
addikt

Nálam is ez volt, de aztán észrevettem, hogy a csat melletti, jobb-bal oldalt 1-1 szem minimálisan, kb. 1 mm-rel rövidebbek voltak. Így ezekkel játszva tudtam beállítani jó méretre. Mákom volt vele, mert amúgy pillangó csatos a szíjam, amin nincs mikro állítási lehetőség. Nézd meg, hátha azon a szíjon is vannak kisebb, rövidebb szemek.

(#241026) @mriya@ válasza csabiks (#241020) üzenetére


@mriya@
őstag

Hadd csúszkáljon!
Szerintem(!) inkább legyen lazább, mint szorosabb! :U

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#241027) hdanesz válasza hallador (#241022) üzenetére


hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Köszi a részletes választ! Ahogy látom, tényleg van előnye és hátránya is mindegyiknek.
Akkor ez ilyen próba cseresznye kategória lesz. :D

(#241028) fagyalllo válasza hdanesz (#241027) üzenetére


fagyalllo
őstag

Dehogy az! Alapvetően csak a finomszabályzóban tér el a 2824-től, simán szervizelhető, legfeljebb nem minden órás vállalja, a neten se találsz panaszkodó tulajdonosokat.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#241029) cog777


cog777
senior tag

Probalt mar valaki monsterwatches.eu-rol rendelni? Moddolt Seikokat (is) arul, igy lehet Seiko 5-ot zafir uveggel rendelni. Holland kisceg.

Meg van par nap az ujevi learazasbol a creationwatches.com-on es a figyelmem atterelodott a Seiko SRPE67-re :) viszont az elobbi helyrol a zafir uveg nem rossz valasztas - bar igy dragabb.

Boldog Újévet kívánok mindenkinek!

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#241030) fagyalllo válasza cog777 (#241029) üzenetére


fagyalllo
őstag

Látatlanban is azt mondom, olcsóbb megrendelni külön az órát és utána cseréltetni az üveget. Mennyiért adja milyen zafírral?

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#241031) cog777 válasza fagyalllo (#241030) üzenetére


cog777
senior tag

270 euro [link]

Mikozben a creationwatches-en kb. 180 eurora van learazva vammal egyutt az ora.
Lehet igazad van, megbizhatobb ut lenne ha kesobb itt vinnem el egy orashoz kicserelni az uveget.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#241032) fagyalllo válasza cog777 (#241031) üzenetére


fagyalllo
őstag

Ebay-en bruttó 5500-ért találtam sík zafírt, mondjuk 5000-ért beszereli egy órás, sokkal olcsóbbra kijön.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#241033) SOAD19 válasza cog777 (#241031) üzenetére


SOAD19
addikt

Nem, 370 az euró. :D

(#241034) hallador válasza hdanesz (#241027) üzenetére


hallador
addikt

Egyáltalán nem zsákbamacska egyik sem. A C07.6xx pláne nem az, mert az a gyártástechnológia amit az egész mechanikus óraipar használ, bevált technológia, nincs sok meglepetés, ha karbantartják, szerintem. A Certina még korrekt, mert kiírja mennyi a szerviz díja.

Egyik sem zsákbamacska. A műanyag alapszerkezet sem zsákbamacska. Csak kell tudni milyen hátrányai lehetnek. És lehetőleg olyan márkát választani, ami korrekt módon leírja mi mennyibe kerül.

Azoknál van a baj, amikor felhívod szervizt és elkezdenek félrebeszélni, hogy "attól függ mi a baja", "látni kell", meg "ezt kiküldjük Kamcsatkába" stb, stb. Pedig a kérdés egyszerű mennyibe kerül a teljes szerviz? Erre minden gyártónak van a szervizek számára kiadott ára, ami nem minden esetben nyilvános. De pl a Tissot, Omega, Certina, Longines, Seiko korrektek mert kiírják. Nyilván nem arról van szó, ha keresztól megint rajta egy mozdony, mert akkor az nem szervizelhető.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#241035) cog777 válasza SOAD19 (#241033) üzenetére


cog777
senior tag

Nem hasznalok HUF-ot :D fogalmam sincs mennyi az euro.

HP ZBook Workstation A3000 - Linux Mint; Raspberry Pi4 - Raspbian

(#241036) Taylor79


Taylor79
tag

Egy kis túrázással és vidám színekkel indítottam az évet. :)

Casio Oc-108, Oc-503 acélszíjhoz keresek 3 db szemet.

(#241037) halalfalo válasza hallador (#241005) üzenetére


halalfalo
csendes tag

Köszi hallador & alphaville!

Seiko és Orient modellek közül sem tudtam választani egy napig. :) Végül a Seiko SUR305P1 lett, nem bírtam ellenállni a zafírnak és az Emagos akciónak (38 ezer, az utolsót vettem meg).

(#241038) fagyalllo válasza halalfalo (#241037) üzenetére


fagyalllo
őstag

Tetszik a választásod, a klasszikus Seiko vasutas zsebóra dizájn inverze a számlap.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#241039) hallador válasza halalfalo (#241037) üzenetére


hallador
addikt

Szerintem is jó választás. Használd egészséggel.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#241040) SH4D0W2011 válasza hallador (#241008) üzenetére


SH4D0W2011
őstag

Hú az az MTS-110 nagyon bejön. :B

(#241041) SOAD19 válasza cog777 (#241035) üzenetére


SOAD19
addikt

Hmm, okos! :D

(#241042) hallador válasza SH4D0W2011 (#241040) üzenetére


hallador
addikt

Nekem is nagyon tetszik, mert az óra 10 éves elemélettartammal rendelkezik, azaz 10 évig 0 karbantartással megy :D . És elég menő az óra. Fillérekért cserélhető elemmel. Ezzel a Solar-os és a svájciak alá is alávágott a Casio, mert nem kell akku 10 - 15 ezerért, valamint nem is kell 2-3 évente óráshoz vinni az órát. (Persze vannak F6-os ETA-k amik 60 - 72 hónaposak de az nem annyiba kerül mint ez). Az az 20 év alatt ha nem töri össze az ember, akkor pár (egy-kettő) ezerből fenntartható, miközben maga az óra is gombokba kerül. Emellett úgy néz ki, mint egy drágább óra. Eltalálták. Jó cucc.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#241043) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Vidámsàg! Idén nem tervezek órát venni.. Amúgy szoktam füllenteni is.. :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#241044) Nimda válasza hallador (#241042) üzenetére


Nimda
addikt

Szép valóban, de az a 10 year battery felirat nem kéne oda.

(#241045) hallador válasza Nimda (#241044) üzenetére


hallador
addikt

Igen néha zavaró tud lenni, ez a Casio sajátja, hogy fillérekből adnak ilyen órákat. Ezért hirdetik nagy elánnal, és meg is értem. Ennyiért senki nem kínál ilyet. Ha Casio helyében lennék én is kitenném. Ezért szeretem ennyire a Casio márkát. Hozza 100 %-ban a Quartz forradalom feelinget. Igazából amit elkezdett a Seiko, azt a Casio végezte be.

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#241046) Empsepo válasza csabiks (#241020) üzenetére


Empsepo
senior tag

Azt is vedd figyelembe, hogy ha majd melegebb lesz az idő, a lazaság jól jön.

Hadd csúszkáljon most kicsit, tavasszal, nyáron tökéletes lesz!

:)

(#241047) Empsepo válasza Polarstar (#241043) üzenetére


Empsepo
senior tag

:C

(#241048) csabiks


csabiks
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, visszarakok egy szemet aztán próbálom majd megszokni (minden szem egyenlő méretű így sokat nem tudok variálni) :)) :R

"The loudest one in the room is the weakest one in the room."

(#241049) dzsi23 válasza Taylor79 (#240971) üzenetére


dzsi23
addikt

Ííííjaj, de kár, hogy a gyári adatlappal ellentétben nem is 40 millis, hanem 43 (a visszajelzésekből kiderül). :((( A külső 5-perces-arabszámos indexgyűrű szvsz. felesleges, anélkül leszoríthatták volna 39 millire is, utána már csak a mutatókat kellene sötétre színezni, és azonnal vihetnék a pénzem. :D

(#241050) SOAD19 válasza csabiks (#241048) üzenetére


SOAD19
addikt

Esetleg nem lehetne fúratni 1-2 pár furatot a csaton plusz mikroállítási lehetőség gyanánt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.