Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#164001) ronin s8 válasza oba (#163961) üzenetére


ronin s8
senior tag

Vegyél inkább kvarcot...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#164002) KelemenUhr válasza _stick_ (#163999) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Az a kis perem elég sok karcolástól megvédi a betétet, örülj neki. :K Most érkezett diveremnek is azért kell mennie, mert már látom lelki szemeim előtt a leendő karcokat a betéten. Nincs perem...

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#164003) squir


squir
aktív tag

Ha már megint sikerült elkanyarodni az óráktól és rendelésekkel-árakkal foglalkozni, akkor egy kis történelem óra:
Szingapúr kereskedelmi szempontból Ázsia kapuja, a legfontosabb hajózási útvonalak oda futnak be a térségben. Ennek megfelelően óriási forgalmat bonyolít le, ami a városállamot a világ (ha jól emlékszem) 4. leggazdagabb országává teszi.
Korábban is kereskedelmi központ volt, illetve még régebben "kalóztanya", aztán a brit keleti kereskedelmi terjeszkedés szilárdította meg a helyzetét.
Ez ma sem változott. Mivel gyakorlatilag a teljes vagyonát a nemzetközi kereskedelemből szerzi, ezért gondolhatjátok, hogy magas közterhekkel nem fogják elriasztani az áruforgalmat. Sokkal nagyobb bevétel származik abból, hogy mindenki ott bonyolítja le a kereskedelmének jelentős hányadát.
A Sky és a többi webáruház nem hivatalos viszonteladó a Seiko, Citizen, stb gyártóknak. Annak minden előnyével és hátrányával. Viszont minimál vámterhekkel kapják meg azokat az órákat, amiknek jelentős részét gyakorlatilag a szomszédban állítják össze (Japán sincs messze).
Röviden ennyi. Idehaza magasabbak a terhek, messzebről jön (és kereskedelmi útvonalon, nem magánrendelésként) a holmi. A viszonteladóra vonatkoznak a Seiko, stb által meghatározott szabályok (ahogy Kvazy főnöke/kollégája korábban leírta és ismét köszönöm), a többi hely pedig a jó ég tudja honnan szerzi be, de valószínűsítem, hogy legalább egy-két központi raktáron-elosztón átmegy, amelyikeknek ugyan úgy rajta van a haszna.

(#164004) g0n21 válasza squir (#164003) üzenetére


g0n21
senior tag

Ugye ezt a tézist erősíti, hogy az egyik t-keleti hivatalaos viszonteladója a gnomon watches
Pl. Steinhart, Alpina, Squale, Oris, stb....
Innen adódik, hogy Squale-t olcsóbb onnan rendelni, mint eu-ból, miközben itt gyártják.. :D

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#164005) Lauda


Lauda
félisten

Olvastam a topikban, hogy cseh szerviz elfogadta a sky-os garlevelet. Itthon is elfogadjak?

(#164006) squir válasza g0n21 (#164004) üzenetére


squir
aktív tag

Ahogy néztem kb ugyan annyi mint itt. A többi is. :F (uk boltban) nincs olyan nagy nagy különbség.

Lauda: nem régen volt erről szó, használd kérlek a keresőt...

[ Szerkesztve ]

(#164007) Lauda válasza squir (#164006) üzenetére


Lauda
félisten

8 szot leirtal egy igen vagy egy nem helyett. Akkor keresgelek es hatha megtalalom....

(#164008) alphaville válasza Sungoo (#163998) üzenetére


alphaville
aktív tag

Remek órák, különösen ennyi pénzért. A képen látható Casio is solar, tízezerért. Fiam hordja, ingyen privatizáció keretében szerezte meg tőlem, ha úgy tetszik államosította.

(#164009) squir válasza Lauda (#164007) üzenetére


squir
aktív tag

Ne haragudj, de két-három naponta előfordul a "hogyan rendeljek a Sky, Duty, stb-ről, hogyan ússzam meg a vámot, miért olcsóbb, miért nem jó ide a nemzetközi garancia, stb". Ezerszer le lett írva mindegyik, csak senki nem keres rá és mindig ezekről megy a téma...

(#164010) _stick_ válasza KelemenUhr (#164002) üzenetére


_stick_
őstag

Értem én :) 15 éve dolgozok a szerszámgyártásban, az ilyet mi sorjának hívjuk. (nyilván nem az, csak a hatása) Az orient ray megoldását finomabbnak találtam. Emiatt is kérdzetem, hogy ez így OK e? Túlteszem magam rajta. Ez a 3. 4. búvárom, kezd összeállni a kép, milyen a tökéletes búvár számomra.

[ Szerkesztve ]

(#164011) veloke válasza 5-ös kezelő (#163967) üzenetére


veloke
tag

Nekem is most visszajött egy Spacematic bumeráng....én bírom ezeket az órákat nagyon!
Szerintem egyébként a B42 flieger még akár vékonyabb csuklón is elmegy, ezek azért pilóta órák, nem árt, ha van terjedelmük...

(#164012) squir válasza veloke (#164011) üzenetére


squir
aktív tag

A Fortis jó. :)
Az újak is szépek, de valahogy annyira nem tudnak megfogni, mint ezek a régebbi modellek. Valahogy sokkal jobb "hangulatuk" van.

(#164013) berigazek válasza squir (#164012) üzenetére


berigazek
őstag

:R

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164014) _stick_ válasza squir (#164012) üzenetére


_stick_
őstag

lökd má' meg azt a teknőst, hogy forduljon át rendesen a nap :DDD
már ha saját a kép

(#164015) nagynorbi válasza berigazek (#163934) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Nagyon tetszetős darab, pontosan melyik típus?
Én most erre kattantam rá nagyon:

[ Szerkesztve ]

(#164016) squir válasza berigazek (#164013) üzenetére


squir
aktív tag

Köszönöm. ;)

_stick_: a kép saját, de a trióból a Prospex Teknős nincs már meg. :N (a Ranger és a Cosmonauts maradtak! ;] )Nagyon nem sikerült megbarátkoznunk, lehet én vártam látatlanban túl sokat tőle, de óriási csalódás volt. Most egy Dagaz T2 van helyette (a 6105-8110 "homage") és sokkal-sokkal jobb! :K
De a teknős-forma így is maradt (búvárból az egyetlen, ami nekem bejön). :D
Amúgy marha lassan vált át a nap-dátum rajta: kb egy-másfél óra, mire beáll.

[ Szerkesztve ]

(#164017) berigazek válasza nagynorbi (#164015) üzenetére


berigazek
őstag

[link]

1994 óta a FORTIS alapfelszerelés az orosz űrprogramban. Az ISS nemzetközi űrközponton is ezt használják. Asztrofizikusok, légi közlekedési szakemberek, nemzetközi űrhajósok együttműködve döntöttek a svájci órák közül a Fortis és a megbízható autómata szerkezet mellett. Az űrmissziós felhasználások elött az űrhajósok tesztelték az órákat Solar City-ben, a TsF-18 nagysebességű centrifugájában. Ennek eredményeképp a FORTIS a hivatalos óramárka, mely űrbeli kihívásokra alkalmas.
Ez a robusztus Aviator "otthoni FORTIS" (Swiss Made) csak abban különbözik, űrbéli testvéreitől, hogy rozsdamentes acél tok hátoldalán egy edzett üvegen át betekintést ad a minőségi és finoman szabályozott svájci ETA 2836-2 autómata szerkezetre.
Jókora nap és dátum kijelző (angol/német), karcálló és tükröződésmentes zafír kristály. Sportos, akár 200 méterig vízálló, ezért alkalmas búvárkodáshoz (gyártó információ).
A fluoreszkáló mutatók és indexek támogatják a jól olvashatóságot még sötétben is. Csavaros és masszív Fortis rozsdamentes acél karkötő integrált kiterjesztés, állítható biztonsági zárral.
Részletes információk
Nem: Férfi
Márka: Fortis (Swiss Made)
Típus: B-42 Pilot Professional
Referencia: 645.10.11 L.01
Mozgás: Automatikus (mechanikus)
Kaliber: ETA 2836-2 25 köves (finoman szabályozott / stop másodperc)
Kijelző típusa: Analóg
Üveg: Különösen karcálló és tükröződésmentes zafírüveg
Számlap szín: Kontrasztanyagos, fekete
Mutatók, indexek: fluoreszkálóak
Teljes súly: 185g
A vízállóság a gyártó szerint: 20 ATM (200 méter)
Ház anyaga: Rozsdamentes acél (szatén)
Tok hátoldala: csavarozott rozsdamentes acél hátlap, edzett ásványi üveg
Átmérő nélkül korona: 41mm
Tok átmérő koronával: 45mm
Vastagság: 11.5mm
Jelzett korona.
Szíj anyaga: rozsdamentes acél (matt)
Szíj szín: Ezüst
Maximális csukló kerülete: maximum kb 19cm / 21.5cm (állítható)
Szíj szélesség: 20mm
Zárás: biztonsági zárral

Egyszerűségével meghódított :)

squir

A Fortis-nál áll be lassan a dátum?

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164018) KelemenUhr válasza _stick_ (#164010) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Hát, más jelleg a két óra, az SKX sokkal inkább "toolwatch". Bár a múltkori vita után félve használom ezt a kategóriát. :DDD

squir: Nem igazán vagyok oda a Fortis óráiért úgy általában, de ebben a kékben van valami. :K

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#164019) fagyalllo


fagyalllo
őstag

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#164020) berigazek válasza fagyalllo (#164019) üzenetére


berigazek
őstag

Ha a fekete Seiko-nak ne lett volna a lünetttája berecézve még tretszene is nekem nagyon....és ami nekem nagyon tetszik azt meg is kaparintom :DD

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164021) Tiszteletes


Tiszteletes
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap kora este kb. boldog tulajdonosa vagyok egy Tissot PRC 200 automatic chronograph-nak. A márka hivatalos honlapján jegyzett kereskedőtől vettem egy kaucsuk szíjas T055.427.17.057.00 szerkezetet, de egy másik fehér számlapos automata fém szíjával. Átpakolta a kereskedő pár perc alatt.

A modellről neten keriingő képek két féle rotorral ábrázolják a szerkezetet. A hivatalos honlapon lévő kép alapján.
És egy másik kép alapján már egy másik rotorral.

Egész pontosan így néz ki a szerkezet/rotor, csak a kisablakos hátlap más/más értékek vannak rá vésve. 20bar/200m stb...

Az enyém is ilyen. Mi lehet ennek az oka? A "messzis-svájcban" a ferdeszeműek rossz kosárba nyúltak az alkatrészért? Esetleg valamit mókoltak ezzel az órával? Dobozt, papírokat kaptam hozzá rendesen.

Előre is köszönöm a szakértők véleményét!

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#164022) nagynorbi válasza berigazek (#164017) üzenetére


nagynorbi
aktív tag

Valóban szép óra, és köszönöm a kimerítő választ :)

(#164023) berigazek válasza nagynorbi (#164022) üzenetére


berigazek
őstag

:R

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164024) berigazek válasza Tiszteletes (#164021) üzenetére


berigazek
őstag

Nekem ez tetszik...

[link]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164025) Tiszteletes válasza berigazek (#164024) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

Vagyis?

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#164026) berigazek válasza Tiszteletes (#164025) üzenetére


berigazek
őstag

Nem rotorra értettem,hanem esztétikára,kinézetre.

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164027) petymeg


petymeg
addikt

Az Edox márkanév mennyire ajánlható?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#164028) veloke válasza squir (#164012) üzenetére


veloke
tag

Igen, a régiek szerintem is jobbak, nem értem, miért is polírozzák az újakat olyan fényesre, pilóta óráknál azért nem véletlenül használják a mattítás, homokfúvás eljárást....

Jól tetted, hogy ezt a kettőt megtartottad, kár lett volna értük, főleg a Tudor-ért....tőlük csak a BB nem fog meg annyira, a többi jöhetne. Gondolkodom én is Tudorban, csak elég húzós lett az áruk mostanság, lehet inkább egy kvarc Breitling, már sok az automatám.... :))

(#164029) Lauda


Lauda
félisten

A 7S36 szerkezete megbizhatobb mint a 7S26? Utobbirol olvastam, hogy halkozottan hatranyos helyzetben van.

(#164030) sutszi válasza berigazek (#164017) üzenetére


sutszi
veterán

Egyre jobban kezd megtetszeni a Fortis.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#164031) terra052 válasza Lauda (#164029) üzenetére


terra052
őstag

7S26-ot kezeld helyén ár-érték arányban, egyből az első helyre ugrik :D

[ Szerkesztve ]

werkmania.hu

(#164032) Lauda válasza terra052 (#164031) üzenetére


Lauda
félisten

:D :D Csak amiatt kerdem, mert az Skx007 7S26-os szerkezettel van, amirol egy csomo problemat olvastam itt rovid ido alatt, ami nekem tetszik, az pedig 7S36-al szerelt es meg joval olcsobb is. :D

(#164033) 5-ös kezelő válasza berigazek (#163995) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Megértem, nekem is az egyik legszebb óra kinézetre. És nagyon jó a leolvashatósága. A B-42 -nek 53 mm a tokfül-távolsága, míg a PP-nek és a Spacematicnak csupán 47 mm. Felpróbálás nélkül biztosan nem rendelek a B-42-ből, sztem lelógna a 17-es csuklómról.
A Spacematic tok viszont pont ráfekszik a csuklómra, kár, h nincs újonnan a majd' steril számlappal már. Ami volt, azt meg elpasszoltam, kicsit hiányzik.

Veloke : Nekem fehérben nem jön be.
Squir : Kicsinek érzem a 38-ast, a lünetta miatt. Amúgy rendben van sztem is.

(#164034) lord.lakli válasza Lauda (#164032) üzenetére


lord.lakli
őstag

Nekem az általad említett órával semmi bajom sincs. Sky-os ára mellett boldog tulaja vagyok.

(#164035) dwelablack


dwelablack
tag

. (bocs pm akart lenni)

[ Szerkesztve ]

nem a részvétel a győzelem, hanem a fontos.

(#164036) schawo válasza Lauda (#164029) üzenetére


schawo
titán

Nem. A kettő szinte tök ugyanaz.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#164037) Lauda válasza schawo (#164036) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi! ;)

(#164038) terra052 válasza Lauda (#164032) üzenetére


terra052
őstag

Ha nincsenek elvi problémáid azzal, hogy egy 30USD értékű szerkezet nem hozza a 8-10x árú svájci szerkezetek egyenletességét (és nem a pontosságról van szó), csak szeretnél egy egyszerű, de jó automata szerkezetet olcsón, akkor ne tétovázz, 26, 36 mindegy.
Az általános ellenvetés (majdnem mást írtam ;] ) az szokott lenni vele, hogy hektikusan jár, egyik nap +3mp, másnap -8mp... Ha tudsz ezzel élni, havi átlagban simán hozzák a napi +/-5mp körüli értéket, ha nem, bármelyik órás(tanuló) beszabályozza neked.
Mondon ezt egy dobozravaló 7s26 tapasztalatából :K

werkmania.hu

(#164039) berigazek válasza sutszi (#164030) üzenetére


berigazek
őstag

Ugye? :))

De én még a PD meg Fortis mellett egy iWC Schaffhausenre még befizetek halálom előtt :) Egy ilyet kell keressek,csak nem tudoma a pontos nevét...

[ Szerkesztve ]

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164040) Spet válasza berigazek (#164039) üzenetére


Spet
addikt

Der Fliegerchronograph

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#164041) 7s26c válasza terra052 (#164031) üzenetére


7s26c
senior tag

Megfogalmaztad helyettem, pont erre gondoltam :)

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164042) berigazek válasza Spet (#164040) üzenetére


berigazek
őstag

Köszi szépen....a képem innen is van,ahogy elnézem,de sajna ez quartz,azt hittem automatikus :(

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164043) Mercutio_ válasza berigazek (#163995) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ha túrtad a netet fortis ügyben gondolom azt is tudod, hogy az utóbbi időben rengeteg a hamisítvány.

petymeg: őstagként használhatnád a keresőt....

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#164044) berigazek válasza Mercutio_ (#164043) üzenetére


berigazek
őstag

Igen....ez híres,megbízható órás boltból van.

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164045) ronin s8


ronin s8
senior tag

Az IWC Portofino (SW300) két hete nullákat hoz.

(De nem írom ide, hogy milyen pontos, mert előtte volt +12 és -4 is... :DDD )

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#164046) 7s26c válasza lord.lakli (#164034) üzenetére


7s26c
senior tag

Ráadásul egy full szervíz is csak 12 K.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#164047) Spet válasza berigazek (#164044) üzenetére


Spet
addikt

Pff... az se számít semmit. Fb csoportban volt, hogy egy úriember vett 2 db Fortis-t külföldről, megbízható eladótól, elvitte bevizsgáltatta az órákat eredetinek nyilvánították őket. De aztán addig mondták neki online, hogy hamis (felirat hibák, mutató eltérések), míg másik céghez eljuttatták a fényképeket róla és tényleg bebizonyosodott, hogy hamis.

Képek vannak az óráról?

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#164048) berigazek válasza Spet (#164047) üzenetére


berigazek
őstag

Igen...elküldjem priviben?Az óra Szombatig remélem megérkezik...

,,Tanulj tinó,ökör lesz belőled!"

(#164049) Lauda válasza terra052 (#164038) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom szepen az osszefoglalot! :) Nekem a jelenseggel amit irtal semmi problemam nincsen. Egyebkent is muszaki beallitottsagu vagyok, igy az automata szerkezet amolyan csemege szamomra. :)

A kinetic szerkezet mennyiben mas az emlitett automatakhoz kepest?

Nagyon gondolkodom ezen a 135 dollaros oran, ha megusznam a vamot iszonyat megerne.

Amit onnan kuldenek orat az biztosan uj lesz, nem egy hordott peldany?

A creationwatches honnan kuldi az orat? Ott 149 dollar es ket napos szallitast ir, ebbol gondolom, hogy kulonbozo raktarakbol kuldik. Itt is lehet szamolni afafizetessel? Vagy ha eubol kuldik, akkor nincs plusz koltsege?

[ Szerkesztve ]

(#164050) fagyalllo


fagyalllo
őstag

SNE439

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.