Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26401) Miamiquake válasza macikos (#26395) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Sose volt olyan órám amiben aludtam volna, de tényleg soha. :DDD

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#26402) WiZARD válasza Miamiquake (#26401) üzenetére


WiZARD
addikt

én meg korábban sose vettem le alváshoz az órámat (kb 2 hónappal ezelőttig), mostanában kezdtem rászokni, hogy levegyem...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26403) csabulaxi válasza Miamiquake (#26401) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Soha, de soha nem vettem le az órát a kezemről, se alvás, se fürdés, se meló esetén, csak ha nem fért be a kezem valahová és fallabdázás közben, no meg szex közben mert a fémcsat tépte a hosszú hajat. :C

Azután pár éve egy természetgyógyász javaslatára éjjelente leveszem, szerinte rontja a keringést, ha hosszú távon valamilyen testrészt körbezár a fém, pl. nyaklánc, karkötő, fém óraszíj, hiába titán volt az óra és a szíja.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#26404) Miamiquake válasza csabulaxi (#26403) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Olyan szinten zavarna hogy elképesztő, és rettegnék mikor csapom nyakon a párom vele (még eltörik a zafírüveg az állán) :DDD
A 300 méteres Diver karórámban még kezet se mertem mosni, mert mi van ha...
csabulaxi: A mocskos részletek nem érdekelnek! :P

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#26405) seiko


seiko
senior tag

Majdnem állandóan rajtam van az órám.

(#26406) WiZARD válasza Miamiquake (#26404) üzenetére


WiZARD
addikt

na a víztől se óvtam soha se egyiket se.

(eddig, mióta lett bőrszíjas azóta, az nem megy vízbe, na meg mióta a seikot próbálom beszabályozni, azóta az se megy, addig amíg be nem állítom, és le nem nyomáspróbáztatom )

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26407) Szizol válasza Miamiquake (#26404) üzenetére


Szizol
tag

Na azért diver órát kézmosástól óvni... :)

(#26408) Miamiquake válasza Szizol (#26407) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

én imádom ezeket a szépségeket és számomra értékesek, baszus tényleg nem merem na, minden egyes korona kihúzáskor a torkomban a szívem nehogy nehogy tönkremenjen a menet...

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#26409) macikos válasza Szizol (#26407) üzenetére


macikos
addikt

"-Milyen órád van?
-Rolex Submariner, 300 méterig vízálló, a világ egyik legjobb búvárórája.
-Na és strandon, kézmosáskor, stb. rajtad szokott lenni?
-Hülye vagy? és ha beázik???"

:D

Ezért vicc az összes búváróra. Ki használja ki? Senki. Ember nincs aki 300, de még csak 100 méterre is lemerülne. Ha mégis, akkor búvár az illető és nem Rolexben fog merülni. De még számtalan hasonló dolog van ezeken az órákon. A búvárlünettát ki használja közülletek a való életben, de tényleg?! Tachométer a másik.
Semmi haszna, a lényeg hogy benne van.

[ Szerkesztve ]

(#26410) busman válasza macikos (#26409) üzenetére


busman
addikt

Neked lehet röhejes, de én példàul hasznàlom...

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#26411) csabulaxi válasza macikos (#26409) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Egyszer rám szóltak a moziban, hogy ne tekergessem az órámat, mert zavarja őket. Ez egy casio lünetta volt.
Múltkor meg a Monster lünettája nem akart mozdulni sehova sem. Leizzadtam, de aztán bőrszíj ide vagy oda (Bálinték szerint nem kamu a 100 m-es jelölés nyugodtam vihetem vízbe) azzal zuhiztam és láss csodát elindult. :) :))

Amíg nem voltak gps-ek a tachymeterrel mértük ki a kocsik végsebességét.
Ennyit tudott a Fiat Bravám 1,6 benzin 103 LE. :)

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#26412) Mosanke


Mosanke
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok betenni linket vagy megírni, hogy a bőr óraszíjaknak mik a méretei? Gondolok itt az S az M és az L hossz-méretekre. Biztos adatok kellenének, mert találtam két helyen is, de mindkettő más-más méretet ad meg. Az egyiknél például az M-es méret csak akkora mint a másik helyen megadott S méret.

(#26413) Szizol válasza Mosanke (#26412) üzenetére


Szizol
tag

Ahogy én tapasztaltam ezek a méretek nem túl konzisztensek.

(#26414) seiko válasza macikos (#26409) üzenetére


seiko
senior tag

Nem is kell 100m mélyre merülni egy karórával, hogy nagy nyomás érje!
Elég kocsit mosni, fejest ugrani (vízbe), vagy élményfürdőzni.
Ha nem kellő a tömítettség, abból komoly baj lehet! :-(

(#26415) Misi1979


Misi1979
őstag

újabb önérzetes replikáns

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#26416) Zozzer888 válasza Misi1979 (#26415) üzenetére


Zozzer888
addikt

Azt a 48GB-s N8ast megnézném :DDD

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26417) Misi1979 válasza Zozzer888 (#26416) üzenetére


Misi1979
őstag

n8-16gb plusz 32gb memókari, csak úgy jobban hangzik szerinte.

Amúgy az aura jó és szép telefon, a napokban gondolkodtam is rajta, másodmobilként.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#26418) Zozzer888 válasza Misi1979 (#26417) üzenetére


Zozzer888
addikt

Ja vagy így! Hát így egybe hülyén hangzik , ja:S

én iPhone párti vagyok:) Bár még nem almásodtam be, csak tervezem:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26419) csabulaxi válasza Misi1979 (#26415) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Ennyi, a köztudatban rosszul rögzült hamis tényt ilyen vehemenciával szajkózni! :W :W

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#26420) nostromo73 válasza Misi1979 (#26415) üzenetére


nostromo73
tag

Nem is értem.......mit remélt, hogy meghajolnak a "szaktudása" előtt :Y

[ Szerkesztve ]

(#26421) Empsepo válasza Misi1979 (#26415) üzenetére


Empsepo
senior tag

Mélyládára is szívesen cserélné...

:DDD

(#26422) Misi1979 válasza Empsepo (#26421) üzenetére


Misi1979
őstag

Mostmeg megtudtam privátban, hogy a nagyobb márkák bemutató órákat tesznek ki a kirakatba és a vitrinekbe, ezek a drágább replikák és ő is olyat vett.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#26423) Empsepo válasza Misi1979 (#26422) üzenetére


Empsepo
senior tag

Holtig tanul az ember.

(#26424) Miamiquake válasza Misi1979 (#26422) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Dummy :) Hát igen

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#26425) jookomak válasza Misi1979 (#26422) üzenetére


jookomak
őstag

Igen, ez ütött nálam is. Már több helyen olvastam (hála szorgos ténykedésednek az aprón), hogy a drága órák mellé adnak egy replikát is. Na de hol, ki, mikor, melyikhez?

Amúgy ha van valami, amit totálisan nem értek, azok a drága, komolyabb hamisítványok, esetenként ETA stb. szerkezettel. Ezek a szarok annyiba kerülnek, mint egy normális Tissot, Certina, stb. Azt is megnézik az emberek, nem kell kamurollert venni.
Mert hogy van olyan balga valaki, és filléres kamut vesz, azt jobban megértem. Na de több száz dollárért kókányt...

(#26426) Wg5113 válasza Misi1979 (#26422) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Mindegy mit vett az én szememben nem tekinthető órának és még Ő van az erdő felöl ! Ennek már úgy látszik soha nem lesz vége.

(#26427) Dr.Zoo válasza Misi1979 (#26422) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Hát ezen besz@rtam....
"Honnan tudja ön? Órás??"
Baszki, örülj hogy nem jelentett fel.... :) :D
Még a végén kiderül hogy neki van igaza..... :DDD

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#26428) Szizol válasza jookomak (#26425) üzenetére


Szizol
tag

Pl erre is használhatja valaki a drága replikát :)

(#26429) Mariner válasza csabulaxi (#26398) üzenetére


Mariner
tag

Én 2óra körüli időkkel szoktam átérni, WR50-es Casio-val soha nem ázott/párásodott be. Az azért nem ugyanaz a kategória mint egy Patek, vagy más ritka, régi óra. Ezt természetesen nem lenézésként írom a Casio-ra.

MZ/X jelentkezz!

(#26430) Dida104 válasza jookomak (#26425) üzenetére


Dida104
tag

"...Azt is megnézik az emberek..." Hát, én magamnak vásárolok órát, nem azért, hogy mutogassam. Effektíve lesz@rom, hogy másnak tetszik-e, vagy sem (bocs, kicsit durván fogalmaztam). Szánalmasnak tartom azt, mikor valaki a magára aggatott cuccokkal akar kitűnni a tömegből.

(#26431) jookomak válasza Dida104 (#26430) üzenetére


jookomak
őstag

Aki ilyen órát vesz, az tipikusan az a kategória.
Kamu lui vuton táska, guccsi napszemüveg...mindezt a 7es buszon. Hát persze.

[ Szerkesztve ]

(#26432) ElRamos


ElRamos
tag

Sziasztok!

Holnap lesz 3 hete, hogy megvan az Orient Ray karórám! Biztosan emlékeztek rá, mielőtt megvettem volna, szerettem volna élőben megnézni, azonban Debrecenben sajnos nem sikerült. Végül "kockáztattam", és megrendeltem. Nem csalódtam. Élőben eszméletlenül szép ez az óra! Ráadásul elég jó áron sikerült beszereznem, hiszen 30 ezer Ft-ért kaptam meg az órát, eredeti dobozt, 2 év garanciát, számlát, valamint a szállítási költséget is tartalmazta az ár.

Nagyon szeretem az új "családtagot", viszont nagyon féltem is, mivel az üveg nem zafír, tudom hogy könnyen karcolódik. A fém szíj nagyon kényelmes (eddig kizárólag bőr szíjas órákat hordtam, a fém szíj újdonság számomra), eleinte nehéznek éreztem az órát, de az utóbbi 3 hétben már megszoktam. Az óra szíja nagy volt, ezért munka után elvittem egy óráshoz (mint később megtudtam, Orienteket is árul, de a Ray-t sajna nem, ráadásul egy szép Tissot befigyelt a karján...), aki kemény 450 Ft-ért beállította a szíjat és az időt is. Kérdeztem tőle is, hogy mit szól az új órámhoz. Azt mondta, hogy véleménye szerint a Seiko jobb, de az Orientekre sincs panasz. Kérdezte hogy mennyiért vettem, mondta, hogy 30-ért nem volt rossz, de 26-ért Seiko automatát tudott volna adni...

Végül is teljesen mindegy, az Orient órámmal tökéletesen meg vagyok elégedve. Még várok egy hetet, és 1 hónap "bejáratás" után megnézem a pontosságát. Természetesen azzal tisztában vagyok, hogy olyan pontos mint egy kvarc sosem lesz, de nem is ez a lényeg egy automata óránál.

(#26433) Szizol válasza ElRamos (#26432) üzenetére


Szizol
tag

Gratulálok hozzá! Az Orient Ray az egyik kedvencem :)

(#26434) captcha válasza Mariner (#26391) üzenetére


captcha
csendes tag

:R :DD

(#26435) captcha válasza captcha (#26434) üzenetére


captcha
csendes tag

A Citizen vagy a Seiko fényenergiás óraművei jobbak-é? Vagy kb. ugyanolyan jó minőségűek?

(#26436) Dida104 válasza ElRamos (#26432) üzenetére


Dida104
tag

Grat, szép órát választottál. Annak idején én is meditáltam rajta, de végül egy Treshert vettem. Strapabíró, príma szerkezet, de az üvegére vigyázz, nagyon könnyen karcolódik, az enyémen már vannak hajszálkarcok, pedig vigyázok rá. Egyébként milyen színűt vettél?

(#26437) ElRamos válasza Dida104 (#26436) üzenetére


ElRamos
tag

Feketét vettem.

A narancs nem tetszik, valahogy nem tudom elképzelni magamon, a kék nem rossz, viszont egyértelmű volt, hogy feketét veszek.

(#26438) Dida104 válasza ElRamos (#26437) üzenetére


Dida104
tag

A narancs nekem sem teszik, a fekete és a kék között nehezen tudnék dönteni. Kíváncsi leszek majd a pontosságára, az én Tresherem - ugyanaz a szerkezet, mint a tiéd - napi 15-16 másodpercet siet, de ezt stabilan tartja. Ennyi pontatlanság engem egyáltalán nem zavar.

(#26439) Empsepo válasza Szizol (#26428) üzenetére


Empsepo
senior tag

Én is pont erre gondoltam.

:K

(#26440) Szizol


Szizol
tag

A múltkor belinkelt Orient világos számlappal. Ezt a sorozatot nagyon eltalálták.

(#26441) pohár válasza Szizol (#26440) üzenetére


pohár
félisten

zafírral jobb lenne :(

Tenken... uh, de szép óra, kár hogy el kell adnod :(
mi ennek a piaci ára mostanság?

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#26442) Tenken


Tenken
őstag

Sajnos ma este beütött a balszerencse nálam és bár nem szívesen, de lépni kényszerülök.
Van egy ilyenem, amit a karácsonyi szezonban szerettem volna eladni, de most úgy alakult, hogy nem nagyon van időm a kivárásra.

Mivel kedvelem ezt a fórum közösséget először itt nektek ajánlom fel. Legyen az én szerencsétlenségem, valaki haszna közületek. Ha tetszik az óra valakinek írjon bátran, egészen biztosan megegyezünk. Személyesen is meg lehet tekinteni BP-en mindenféle kötöttség nélkül.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#26443) bkca


bkca
tag

Vki erre tudna válaszolni? :R

Más: hogy szokták nevezni az ilyen alakú óratokot? Erre is azt mondják, hogy tonneau?

(#26444) TimeCenter válasza bkca (#26443) üzenetére


TimeCenter
tag

Általában:

Ha a nemzetközi garanciajegy szakszerűen van kitöltve és szerepel benne magyarországi szerviz elfogadják.

Buktatók:
1. Csakis a garanciajegyben leírtak vonatkoznak az órára. Ez legtöbbször csak az óraszerkezeti garanciát tartalmazza, pl az elemét, akkumulátorét nem.

2. Mivel le van írva általában a nemzetközi garjegyekbe, hogy csak számlával vagy blokkal... együtt érvényesek, így csakis azzal együtt érvényesek. Ez főleg az amerikai vagy a távol-keleti internetes áruházakból csomagküldővel vagy postán "okosan" rendelt esetén lehet probléma.

3. Kitöltetlen garjegy. Egyértelműen le van írva általában, hogy csak a teljesen kitöltött garjegy érvényesíthető.
Ez utólag talán pótolható, de macerával jár.

(#26445) Wg5113 válasza bkca (#26352) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Ha van gari kártya dátummal,pecséttel,akkor érvényes nálunk is a gari.Seiko klub tag nem lehetsz ezzel az órával , ezért nincs 30% alkatrész kedvezmény.

(#26446) Empsepo válasza bkca (#26443) üzenetére


Empsepo
senior tag

Nem tudom mi a neve ennek a formának, de ez nem a tonneau ( hordó ).
Az pl ez.: [link]
Amúgy a képeden elég érdekesen áll az az óra az emberünk kezén, nem?

:F

[ Szerkesztve ]

(#26447) freddyreal


freddyreal
csendes tag

Valaki ismeri ezt a márkát?
Mathis Montabon

Milyen szerkezetet használnak? (Úgy láttam talán valami sajátot)
Megérik az árukat? 400 ezer körül árulják általában

(#26448) freddyreal válasza freddyreal (#26447) üzenetére


freddyreal
csendes tag

Természetesen a megérik az árukat dolgot relativ értelemben gondoltam :)

(#26449) seiko válasza freddyreal (#26447) üzenetére


seiko
senior tag

Ahol egy kronográf segédszámlapjai a hónapokat, a hét napjait, és a 24 órát mutatják, ott felmerül a gyanú, hogy a hangzatos név, és a látványos tok kínai szerkezetet takar!

(#26450) #76385920 válasza ElRamos (#26432) üzenetére


#76385920
törölt tag

Én Debrecenben a Batthyány utca elején lévő órást ajánlom. Eddig szíjállítást, elemcserét ingyenesen csináltak nekem. Azt mondték náluk ez ingyenes. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.