Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26451) Mosanke válasza ElRamos (#26432) üzenetére


Mosanke
senior tag

Grat az Orienthez.
Én is vettem egy automatát két hete, bár nem akkora név mint az Orient. Egy (Kínában gyártott) de hazai forgalmazótól szintén 2 év garanciával, egy Timex T2M980 Automatic-ot bőr szíjjal. Nekem meg eddig csak fémszíjas óráim voltak és kicsit féltem is, hogy hogyan udom majd megszokni a bőr szíjat, de könnyedén "átálltam".
Amióta megvan a Timex, a digi/fényenergiás/rádiokontrollos órámat fel sem vettem. :DDD

(#26452) #76385920


#76385920
törölt tag

A Rolex az saját szerkezeteket használ vagy csak "tokoz" valamit?

(#26453) seiko válasza #76385920 (#26452) üzenetére


seiko
senior tag

Sajátot használ.

(#26454) tomtrial


tomtrial
tag

Sziasztok ...

Egy müncheni ismerősöm kért meg arra, hogy derítsem ki az alábbi óráról, hogy kb mennyit érhet? Nagyon olcsón jutott hozzá (18 euro) egy bolhapiacon ... Sajnos nem találtam még róla semmi infótMont Blanc

(#26455) freddyreal válasza seiko (#26449) üzenetére


freddyreal
csendes tag

igen, valami ilyesmiről lehet szó. Kicsit utánanézve alig lehet olvasni róla infókat, és mindenhol magas árral szerepel. Ráadásul kísértetiesen hasonlít ezekre az órákra: André Belfort Kicsit eltér a számlap, de kb ugyanaz lehet.
Igazából azért érdekelt, mert az egyik akciós oldalon 60-90 ezer között árulják ezeket az órákat, viszont ennyi pénzért akkor már inkább egy svájci kvarc.

meg ugyanez ez a márka is: Swiss Eagle ... tuti ez is kínai

(#26456) seiko válasza tomtrial (#26454) üzenetére


seiko
senior tag

Több mint valószínű, ez valami kínai hamisítvány.
Mobilon nem nagyon látom a képeket, de van egy ilyen érzésem.

(#26457) ElRamos válasza Mosanke (#26451) üzenetére


ElRamos
tag

Köszönöm!

Nekem nagyon tetszik EZ a Timex karóra. Valami elképesztően szép... :)

Mivel most vettem egy Orientet, az asszony is megmondta, hogy most néhány évig nyugodjak le az órák terén... :D

(#26458) #76385920 válasza tomtrial (#26454) üzenetére


#76385920
törölt tag

Montblanc Timewalker. Gyanús, hogy hiányzik a dátumkijelzés. Érzésem szerint nem valódi, az értékét nehéz megmondani. :)

[ Szerkesztve ]

(#26459) WiZARD válasza #76385920 (#26458) üzenetére


WiZARD
addikt

ráadásul az eredetinek a gombjai is mások...

én is gagyira tippelek.

esetleg kéne még kép oldalról, meg a hátlapról.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26460) Miamiquake válasza WiZARD (#26459) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Nem kell kép, nem képvisel sajnos értéket...

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#26461) tomtrial


tomtrial
tag

Köszi a válaszokat ...

18 eurot megért azért :D Nagyon jó minőségű replika lehet ...

Én ezen az oldalon sasoltam de nem találtam pont ugyanilyet szóval ezért következtettem arra, hogy replika: [link]

Jokomak: én kérek elnézést, hogy idepofátlankodtam :D Nem istenítettem ... amúgy meg most olvasom először a topicotokat, nem tudhatom mi volt tegnap ...

[ Szerkesztve ]

(#26462) jookomak válasza tomtrial (#26461) üzenetére


jookomak
őstag

Ne kezdjük el megint a hamisítványokat isteníteni...Elég volt az elmúlt nap.
Régebben csak 1-2 hetente került színre ez a téma. Mi van most, tél van, mindenki "órát" vesz?

Ne csak morogjak: találkoztam egy sráccal, nézem mi van a kezén. Aszongya: u-boat, Görögországban vette 10 euróért. Hát mondom akkor rosszul jártál, mert ez egy létező luxusmárkának a hamisítványa. Válasz: nem tudtam, tetszett, azért vettem.
Szóval van, aki nem is tudja, hogy kamut vesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#26463) seiko válasza tomtrial (#26461) üzenetére


seiko
senior tag

Nem replika, hamisítvány.
Van a kettő között egy nüansznyi különbség!

(#26464) busman válasza jookomak (#26462) üzenetére


busman
addikt

+1 :K

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#26465) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Sziasztok haveromnak keresek órás mestert az alábbi óra karbantartására, a tachymeter skáláról az öltöny ujja lekoptatta a festéket, ha esetleg erre is lenne ötletetek azt megköszönném.

Hantos és Bálint mesterekről már hallottam és megtaláltam elérhetőségüket is.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#26466) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy milyen szerkezetű, de gondoltam a sok hozzáértő miatt itt kérdezek róla. Egy Puma karóra felkeltette az érdeklődésem (no nem az intersparos cuccok közül való), ám a neten nem találok semmilyen érdemi infót a szerkezetéről, megbízhatóságáról...stb. Persze tudom, hogy a Puma nem rendelkezik semmilyen múlttal karórák terén.

A szóban forgó óra a Puma Motorsport Top Race Chrono, vagyis a gyári kódja szerint PU101001001.

Tudtok esetleg róla valami infót? Illetve, hogy ezek mennyire elfogadott, minőségi darabok-e?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#26467) Dzsana válasza evo87 (#26466) üzenetére


Dzsana
senior tag

Szerintem valami japán kvarc szerkezet lehet benne, talán annyit adott magára a Puma, hogy Miyota szerkezet van benne.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26468) evo87 válasza Dzsana (#26467) üzenetére


evo87
őstag

6 óránál, ahol a szerkezetre utaló szópár van általában, ott a Pumánál 010001 felirat van. Sem a hátlapon, sem másutt nincs egyéb felirat, ami utalna bármire is.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#26469) evo87 válasza evo87 (#26468) üzenetére


evo87
őstag

Sajna kicsúsztam a szerk időből. Olyat találtam hogy kvarc és egy CTIOS 10 volna benne. Viszont erről megint nem tudok semmit. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#26470) seiko válasza evo87 (#26466) üzenetére


seiko
senior tag

Ez egy VHD karóra.
Vedd, hordd, dobd el.

(#26471) TripleB válasza seiko (#26470) üzenetére


TripleB
senior tag

Ahhoz képest meg drága lehet (sparos árakból kiindulva):)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#26472) evo87 válasza seiko (#26470) üzenetére


evo87
őstag

Rendben, köszi a segítséget. Igazából egy cserével jutott hozzám, alapvetően továbbadni szerettem volna mert egyébként újkori árát tekintve értékesnek ígérkezik, de akkor így is lesz, mert egyébként egy elegánsabb Casio EF-500L-1A órát használok. Mellé a későbbiekben esetleg egy kronográfos Seikót vagy hasonlóan finom darabot szeretnék.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#26473) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Seiko Diver (pl.: Monster) órák esetében gyári szám alapján hogy lehet megállapítani a gyártási évet? Esetleg lenne olyan személy, aki be tudja lőni?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26474) CrAzY88 válasza ElRamos (#26432) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Grat az órádhoz! :)
Nekem is ilyen van, csak ezt még Mako-nak nevezik, és kék :D Az üvegére pedig sajnos tényleg iszonyatosan kell vigyázni :(

Tényleg, az indexeken meg a mutatókon kívül nem tudjátok hogy mi a különbség a két óra között?

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#26475) busman válasza Tothgera30 (#26473) üzenetére


busman
addikt

[link]

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#26476) WiZARD válasza Tothgera30 (#26473) üzenetére


WiZARD
addikt

[link]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26477) WiZARD


WiZARD
addikt

Tudorok valahogy eddig nem tetszettek, de minél többet nézem, annál inkább tetszik az utolsó két modell, Heritage Black Bay, és Pelagos:

bár ennyiért az ETA 2824 helyett egy 2892 is lehetne benne... (mondjuk most hogy utánanéztem rájöttem hogy nem is vagyok benne biztos, hogy bármelyiknek van előnye a másikkal szemben)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26478) #76385920 válasza WiZARD (#26477) üzenetére


#76385920
törölt tag

Amúgy a Tudornak mi köze van a Rolexhez?

(#26479) seiko válasza #76385920 (#26478) üzenetére


seiko
senior tag

Rolex tok, eta szerkezet.
Legalábbis régebben ez volt, most már inkább önálló márka.

(#26480) seiko válasza WiZARD (#26477) üzenetére


seiko
senior tag

A 2824-es robusztusabb, strapabíróbb szerkezet.

(#26481) WiZARD válasza seiko (#26479) üzenetére


WiZARD
addikt

Rolex tulajdonában lévő "olcsóbb" márka... Régen elég sok cuccot kaptak a Rolextől (tok, korona, csat, stb)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26482) seiko válasza #76385920 (#26478) üzenetére


seiko
senior tag

És ÁLLÍTÓLAG nem széria szerkezeteket kapnak az ETA-tól.

(#26483) albert8


albert8
addikt

Üdv!
Szerintetek ez eredeti? [link]
Ha esetleg nem akkor tudtok biztos beszerzési helyet?

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26484) Ribi válasza albert8 (#26483) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nem akarok gonosz lenni, de SZERINTED?
Google segít.
Webshopban 250 dodo, akkor lehet következtetni.

(#26485) albert8 válasza Ribi (#26484) üzenetére


albert8
addikt

Szerintem sem. Más sajna nem biztos benne, igy hátha elhiszi.

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

(#26486) Szizol


Szizol
tag

Olyan mintha mindjárt eltekerődne és kinyitna egy titkos folyosót egy indiana jones filmben :)

(#26487) Misi1979 válasza albert8 (#26483) üzenetére


Misi1979
őstag

-" minden funkciója működik az órának, vagy csak a dátum és az idő?"
-"Csak a dátum és az idő"

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#26488) seiko válasza Ribi (#26484) üzenetére


seiko
senior tag

Nekem az a gyanúm, ebből csak egyfajta létezik, és az ez.

(#26489) Tothgera30 válasza WiZARD (#26476) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Köszi, elég vicces eredmények születtek. Akkor jó pár évet állnak a raktárban az órák.

#26477 WiZARD: Elég ütősek. Még a Steinhart diver órák bejövősek számomra, csak az áruk nem az.

ui.: Míg el nem felejtem...

...sajnos csak telefonnal készült, a minőségért előre elnézést kérek (a Sports 5 és a Narancs Monster eladó lesz, mindkettőhöz jár a gyári szíj is).

[ Szerkesztve ]

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#26490) Wg5113 válasza WiZARD (#26477) üzenetére


Wg5113
aktív tag

A seiko SKX és SNZH sorozatához lehet kapni ilyen lünettát és számlapot meg mutatót. Már nézegettem ezeket a Tudorokat én is , tényleg szépek. Nekem van egy Tudorom és bátran állíthatom , hogy nem akármilyen 2824-es dolgozik benne.

(#26491) busman válasza Tothgera30 (#26489) üzenetére


busman
addikt

A narancsra majd egy árat kérhetek,pm-ben?

[ Szerkesztve ]

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#26492) Szizol


Szizol
tag

Van piros M-Force Beast és úgy néz ki olcsóbb lett. :)

(#26493) Mariner válasza #76385920 (#26478) üzenetére


Mariner
tag

Rolex Oyster tok, Rolex csat, Rolex koronazáras felhúzókorona, Tudor számlap, nem manufakturális szerkezet mint a Rollereknél, hanem ETA werk, tudorizált minőségben. Legalábbis amit én láttam, Tudor OysterPrince típusút.

MZ/X jelentkezz!

(#26494) seiko válasza Wg5113 (#26490) üzenetére


seiko
senior tag

Konkrétan megt tudod mondani, mi a különbség a Tudor féle, és egy top grade 2824-es között?
Nagyon furdalja az oldalamat! ;-)

(#26495) WiZARD válasza Wg5113 (#26490) üzenetére


WiZARD
addikt

köszi, láttam azt, de vagy eredeti Tudor, vagy ne legyen hasonló órám :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26496) WiZARD válasza seiko (#26494) üzenetére


WiZARD
addikt

mondjuk legalább egy COSC ETA lenne bennük :)
itt van pár kép+leírás, hogy miben más a Tudor féle...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26497) Wg5113 válasza WiZARD (#26495) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Magam is igy vagyok , ezért nem veszek Sub-ra hasonlitót , mert nekem az lenne az álmom.

Seiko: A finom szabályzót tudom én is biztosra ,de van még egy-két dolog amit változtattak nem sikerült eddig ezekről bármit is megtudni.Egyébként COSC nélkül is legalább olyan pontos az enyém mint a 3035-ös verk , söt talán érzéketlenebbnek találtam a külöböző poziciókra.

(#26498) WiZARD válasza Wg5113 (#26497) üzenetére


WiZARD
addikt

naja először legyen meg a sub, aztán jöhetnek a tudorok, meg a többi ami tetszik :p

(bár a Laco/Stowa és a kék Sumo lehet hamarabb lesz, ha belefutok valami szépbe jó áron...)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26499) Wg5113 válasza WiZARD (#26498) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Hát persze először legyenek meg az alapok és utána jöhet a korona ,de mi jöhet a Sub. után !?
A szabályozással hogy állsz? A 6R15 nálam most egyelőre max. 1-2 mp hoz , de még fog változni.Eddig egyre pontosabb lett és szerintem még járódott be.

(#26500) seiko válasza WiZARD (#26496) üzenetére


seiko
senior tag

Szóval "lebutítottak" egy 2824-est csak azért, hogy a "sajátjuk" legyen. :Y

Inkább maradok az én gagyi top grade eta-mnál! :C

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.