Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#269001) dzsi23 válasza ricsik (#268999) üzenetére


dzsi23
addikt

"szarrá karcolják egymást"

Bizony. :K És árulnak olyan bőrtokokat, amikbe így kell betenni az órát. Ezt gyakran orvosolják azzal, hogy raknak bele egy bőr elválasztólapot is, ami a tok és a csat közé kerül, de sokszor nem gondolnak erre.

(#269002) Veron válasza 5-ös kezelő (#268997) üzenetére


Veron
őstag

:D

Milyen timegrapher appot ajánlotok iOS-re, van bevált program?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#269003) djeperto válasza dzsi23 (#269001) üzenetére

Praktikus és művészi is egyben

"there are more jacks then one at the fair..."

(#269004) dzsi23 válasza djeperto (#269003) üzenetére


dzsi23
addikt

Abban egyetértek, hogy művészi, de lehet, hogy fa helyett valami puhább anyagot választanék, mert – bár az állványon nem nagyon mozog a tok – az asztallal érintkezve is mindig megkarcolódik a csat + a szíj.

Erre majd befizetek, ha már nem akarok órára gyűjteni.

(#269005) Szulita28 válasza dzsi23 (#269004) üzenetére


Szulita28
senior tag

Erre linked van esetleg?

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#269006) dzsi23 válasza Szulita28 (#269005) üzenetére


dzsi23
addikt

Az amerikai amazonon keresd, Rothwell márkanéven. :) (Német amazonon is van, de nem szállít ide.)

[ Szerkesztve ]

(#269007) brumi1024 válasza dzsi23 (#269006) üzenetére


brumi1024
veterán

Van amit szállít ide, termékenként eltérő, ahogy néztem.

(#269008) dzsi23 válasza brumi1024 (#269007) üzenetére


dzsi23
addikt

Igen, tudom, végignéztem az összes dobozt és állványt a német amazonon. :K
Csábító volt a 12 rekeszes Rothwell doboz, ami (ha jól emlékszem) bigmasterg-nek van, de nem akartam 12-est, a 10-es bőven elég nekem. Bár van nekik 10-es dobozuk is, de az teljesen más, és a vélemények sem annyira meggyőzőek, mint a 12-esnél, így inkább egy olcsóbb (nem Rothwell) 10-est vettem.

(#269009) tboldi válasza Veron (#269002) üzenetére


tboldi
nagyúr

Erre én is kíváncsi volnék. Rákeresve látok több appot is, de szinte mindegyik fizetős, ami alapvetően nem baj, csak nem akarom az összeset végig próbálni és refundolgatni. :D
................................

Egyébként ha már ilyen-olyan karcok... Jól tudom, nem a minőség csúcsa a Seiko 5 Sports vonala, de az SRPJ47-es gyári fémperece önmagát is remekül koptatja a csat környékén. El is gondolkodtam, hogy tényleg kell-e nekem ez az SRPD79-re, ha ilyen sérülékeny.

Aztán hirtelen támadt egy ötletem, és áttettem a Hirsch Accent szíjat a szürkéről a narancsra, illetve kicseréltem a csatot is, hogy passzoljon az órához. Jobban tetszik, mint vártam, asszem, most így marad egy darabig. :)

[ Szerkesztve ]

(#269010) Lev Abalkin válasza djeperto (#269003) üzenetére


Lev Abalkin
tag

Gyári szíj van rajta?

...ugyanitt SRPE99K1 Seiko Turtle új gyári fémszíj + 2 db stift eladó.

(#269011) 5-ös kezelő válasza Veron (#269002) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Felesleges. Minimálisan állítasz rajta megfelelő méretű csavarhúzóval, és viselés közben nézd meg, hogyan változik. Lehet, elsőre nem találod el, és pár napot kell vele vacakolni, de utána sokáig jó lesz remélhetőleg.

(#269012) petipetya válasza 5-ös kezelő (#269011) üzenetére


petipetya
nagyúr

Filléres eszközökkel negyed óra alatt beszabályoztam az NH35A-t. Nem kellettek hozzá napok (ahogy anno egy Vostokkal próbálkoztam), emellett a hátlapot is elég volt egyszer levenni és visszatenni.

"nincs rá lezsóidő"

(#269013) Szulita28 válasza dzsi23 (#269006) üzenetére


Szulita28
senior tag

Köszi

Kis segítség: CSAT, dicsér, egyelőre, hadd, hagyj, higgy, hirtelen, kulturált, kisebb, lesz, légy szíves, mindig, muszáj, itthon/otthon, sulykol, szerviz, tökély, tudnék.

(#269014) dzsi23 válasza tboldi (#269009) üzenetére


dzsi23
addikt

"nem a minőség csúcsa a Seiko 5 Sports vonala, de az SRPJ47-es gyári fémperece önmagát is remekül koptatja a csat környékén"

Ahol acél találkozik acéllal, ott sajnos kopás is van, minőségtől függetlenül. Nálam is kopik a szíj a csatnál. :) Ez a jelenség egyébként homokszórt szíjaknák a leglátványosabb.

[ Szerkesztve ]

(#269015) 5-ös kezelő válasza petipetya (#269012) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Van úgy, h a hordási tapasztalatok megegyeznek a műszer által mutatott értékkel, de ez csak a gyakorlatban derül ki. És excenteres szabályzónál nem lehet akkorát hibázni, mint egy karosnál. Sztem. :)
Nálam már elmúlt a láz, nincs kedvem automatákkal vesződni. Elég öreg vagyok már, kiérdemeltem h kvarcórát viselhessek. Egy hónapig v akár kettőig sem kell vesződnöm a pontosítással.

(#269016) bigmasterg válasza driv4r (#268944) üzenetére


bigmasterg
addikt

(#269017) Veron válasza petipetya (#269012) üzenetére


Veron
őstag

Ez a timegrapher jó cuccnak tűnik, de még mindig kellene egy iOS app. Van pár, akár ingyenes is, de jó lenne tudni melyikkel érdemes próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#269018) dzsi23


dzsi23
addikt

Mako 40-et végül senki sem vett?

(#269019) Veron


Veron
őstag

Valaki adott már órát el EUn kívülre c24en? Pontosan milyen nyilatkozatokat kell a NAV felé a szállításkor és milyen dokumentumokat kell benyújtni feléjük?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#269020) petipetya válasza 5-ös kezelő (#269015) üzenetére


petipetya
nagyúr

Milyen az az excenteres szabályzó?

"nincs rá lezsóidő"

(#269021) Redneck válasza dzsi23 (#269018) üzenetére


Redneck
veterán

Nagyon akartam, de végülis az itt ajánlott Steinhart lett az irány. Persze ettől még lehet veszek egyet ha nagyon meggyőz a Tutuban. :B

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#269022) driv4r válasza bigmasterg (#269016) üzenetére


driv4r
tag

Nem, hanem . Ez itt a cége, lehetsz benne akár részvényes is, a Lebois mellett az Airain márkát hozták vissza, közösségi tervezéssel és finanszírozással, de más régi márkákat is terveznek feléleszteni.

(#269023) @mriya@ válasza petipetya (#269020) üzenetére


@mriya@
őstag

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#269024) @mriya@ válasza 5-ös kezelő (#269015) üzenetére


@mriya@
őstag

Én az ETA szerkezetekben azt szerettem, hogy ha sikerült pontosra belőni őket, akkor akár fél év pihenés után is hozták a beállított értéket.
Csak szépen lassan változott meg a pontosságuk.
Ellenben a Seiko szerkezetek már néhány hét állás után is megváltozhattak bármelyik irányba.
De most már én sem foglalkozom a mechanikusokkal, nem is hordom őket. :N

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#269025) driv4r válasza @mriya@ (#269024) üzenetére


driv4r
tag

Ez érdekes, ugyanilyen Etachron szabályozás van elterjedtebb Seiko szerkezetekben is. Lehet, hogy csak egyéni pech volt, ez alapján még nem általánosítható egy Seiko vs. ETA.

(#269026) petipetya válasza @mriya@ (#269023) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi.

"nincs rá lezsóidő"

(#269027) Tsebacsi válasza dzsi23 (#269018) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Sokat agyaltam rajta, még lehet, hogy az egyik kajli óra helyett ez kerül a forgatóba, mert az most tele van, de 2-3 hely csak "ideiglenesre" van kiadva :P

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#269028) petipetya válasza 5-ös kezelő (#269015) üzenetére


petipetya
nagyúr

Így egy hét hordás után hozza a beszabályozott értéket, a többi pedig a jövő zenéje. Próbát tennék egy Rolexel is, ha valaki elküldi nekem (vicc volt) :)

"nincs rá lezsóidő"

(#269029) Veron válasza driv4r (#269025) üzenetére


Veron
őstag

Bár nem pontosság téma, nekem a legnagyobb gondom az Seiko NH werkkel, hogy kevésbé feszes az egész kerékrendszer, mint a Miyota 9 vagy Sellita SW200 esetében. Legalábbis az enyémnél ezt tapasztaltam. Ezért Nagyobb a mutatók holtjátéka és ez számomra kevésbé bizalomgerjeeztő.

[ Szerkesztve ]

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#269030) @mriya@ válasza driv4r (#269025) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekem a saját tapasztalataim elegendőek voltak.
Mindegyik szerkezet új volt, nálam (nálunk) lett először munkára fogva. :K

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#269031) rbalint88


rbalint88
addikt

Hamilton x Dune [link]
A digitalis verzio jopofa, az analogon nekem eroltetett a vilagito motivum

(#269032) mqm


mqm
senior tag

Lurdy órabörze pipa.
Sikerült a parkolóban vennem egy eredeti Rolexet 20.000Ft-ért, azt mondta az úriember kell neki a pénz buszjegyre és nagyon siet.. szerintem jól jártam! :B

Viccet félretéve, ez a rendezvény megérett lassan egy Hungexpo szintre ahol rendesen szét vannak szeparálva az órát árusító úriemberek! Lehetetlen kényelmesen vadászgatni, a sok érdekes illatú ember hátát nézegetni meg nem annyira vicces !:N

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#269033) Hatvan9 válasza mqm (#269032) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Én is így érzem, nem csak a szó átvitt értelmében. :B

(#269034) SOAD19 válasza rbalint88 (#269031) üzenetére


SOAD19
addikt

Pont tegnap néztem meg róluk, ezt a videót. A digitálist én is elfogadnám: [link]

(#269035) dzsi23 válasza SOAD19 (#269034) üzenetére


dzsi23
addikt

Aztán ne csodálkozzunk, ha a Dűne 3-ban fekete öltönyös, pacákok tűnnek fel, és mindenkit neutralizálnak. [kép] ;]

(#269036) Polarstar válasza mqm (#269032) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A világítás egyszerűen pocsék volt. Elférni nem lehet. Hozzáteszem a bejárat előtt óriási üres tér. 10 percig voltam bent. Kamillát meg sem találtam. Szerintem én ezeket kihagyom. Volt pár érdekes szagú ember. Kutyák biztos jól érezték volna magukat. :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#269037) Spet válasza Polarstar (#269036) üzenetére


Spet
addikt

Plussz, mindenki aki ismerossel futott ossze kepes volt az ut kozepen bajcsevereszni. :U

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#269038) dzsi23 válasza Polarstar (#269036) üzenetére


dzsi23
addikt

Mindig azt írod, hogy többet nem mész...

(#269039) Polarstar válasza dzsi23 (#269038) üzenetére


Polarstar
nagyúr

A tiktakra mondtam. Most kellett volna valami. Kivitte a tulaj. Nos, valami rettenetes rusnya izére átcserélte a karperecet. Ez a "nem látja, hogy nem passzol hozzá!!!" kategória volt simán. Elsőre olyan fura volt. Mondom magamban a világítás sz.r - de nem! Kézbevéve majd kiesett a szemem, hogy gondolta ezt rátenni!!!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#269040) ricsik válasza dzsi23 (#269014) üzenetére


ricsik
őstag

Ez a másik kedvencem. Sajnos a csat több helyen is összecseszi a szíjat és ez ellen nem lehet tenni, ha az ember használja.

Ha biztonsági a csat és van egy plusz lemez, akkor az a lemez a csatot és szétcseszi két oldalt.

(#269041) dzsi23 válasza ricsik (#269040) üzenetére


dzsi23
addikt

Ezzel sajnos együtt kell élni. Csak eladásnál kellemetlen, hogy vigyáztam rá, a csatnál mégis sz@rrá van kopva. :D De az én hibám, hogy sokszor pár hét/hónap után eladom az órámat.

[ Szerkesztve ]

(#269042) HUNMazsi


HUNMazsi
csendes tag

Sziasztok!
Pár hete vásároltam egy Tissot Gentleman órát és küzdök a fémszíjának beállításával. Most úgy hordom, hogy a mutató ujjamat be tudom nyomni a kezem és a szíj közé, nem mozog a csuklómon azonban sokszor van hogy nyomot hagy a csatt és a hátlapi üveg is a kezemen ha picit megduzzad a csuklóm mérete a nap folyamán. Ezelőtt próbáltam egy fél szemet berakatni plusszba, azonban így sokszor teljesen lecsúszott a csuklómon.
Valakinek van valami ötlete, hogy hogyan lehetne megtalálni a “tökéletes beállítást” a fémszíjon? Vagy ha nyomot hagy az ember kezén az nem akkora probléma?

(#269043) dzsi23 válasza HUNMazsi (#269042) üzenetére


dzsi23
addikt

Elvileg 2 félszem van hozzá, és a félszem általában nem pont az egészszem fele, vagyis azzal trükközhetsz, hogy két félszemet beraksz, és egy egészet kiveszel. De ha kényelmesen befér az ujjad a szíj és a csuklód közé, egész nap kényelmes viselni az órát, és nem szorít, akkor túl vagy baj nem lehet. Az természetes, hogy nyomot hagy a csat (pláne azok a ..... pillangócsatok) és a hátlap mert azok nincsnek pont egy síkban a szíjjal.

[ Szerkesztve ]

(#269044) SOAD19 válasza HUNMazsi (#269042) üzenetére


SOAD19
addikt

Ez ilyen sajnos. Én is úgy szoktam beállítani, hogy a mutató ujjam tuszkolva beférjen az óra és csuklóm közé nap közben (reggel, felvételkor lazább). Én nem szeretem, ha túl szoros, hogy csukló mozgatásnál nyom, akadályoz, ezért inkább kicsit lazábbra hagyom, hogy nap közben legyen jó a méret.
Amúgy, ezért jó, hogy terjednek a szerszám nélküli mikroállítással rendelkező csatok.

(#269045) 5-ös kezelő válasza Veron (#269029) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ez egyedi probléma lehet, más még nem panaszkodott az NH szerkezetre holtjáték miatt. Én sem tapasztaltam, pedig párat már fogtam kézbe. Inkább kvarcoknál futok bele. Ronda, Seiko is, valószínűleg szerencse kérdése. Ennél gyakoribb probléma a számlap beosztásainak a "csúszása", de ezt már régebben tárgyaltuk. Talán furat v számlaplábak hibája.

(#269046) tboldi válasza dzsi23 (#269014) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hát ja, ez van. Viszont nem tudom, a szürke PVD-s lehet, hogy még rondább lesz, ha elkezd kopni. :D

A G-Shock B5600BC combi braceletének egyetlen kopott része, ahol a csat éle dörgölődik hozzá, ilyen ~1,5 év után:

(#269047) dzsi23


dzsi23
addikt

Certina DS Action GMT Powermatic 80



(#269048) djeperto válasza Lev Abalkin (#269010) üzenetére

Nem, az eredeti max 19es csuklóra jó, használatlanul pihen a dobozkájában

"there are more jacks then one at the fair..."

(#269049) mqm


mqm
senior tag

Nem tudjátok ki árulta ezt a szíjat ma az órabörzén?
Rendes stand volt több színű NATO szíjjal. Most jutottam el odáig hogy felrakjam az órámra és brutál jó minőségű! Vennék még tőlük! :U :D

[ Szerkesztve ]

Eladó Seestern 600t karóra: https://hardverapro.hu/apro/seestern_sub600t_doxa_homage/hsz_1-200.html

(#269050) dzsi23 válasza mqm (#269049) üzenetére


dzsi23
addikt

Szerintem Expressz Aladár volt. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.