Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#194001) Sungoo válasza vzsryl (#193999) üzenetére


Sungoo
addikt

Mostanában sokat kutakodom. Ki szeretnék lépni a mechanikus világból, és maximum 42 mm-es fényenergiás, ne adj' Isten rádió kontrollost keresek, de kevés sikerrel.

(#194005) moordavid válasza nrbx (#193994) üzenetére


moordavid
aktív tag

Próbáltad az éjszakai pozícionálást? Ez még nem számít akkora eltérésnek, kevés órás fog hozzányúlni e miatt. És ezt az eltérést a pozicionálással lehet kicsit szabályozni. Nálam ha nem forgatóban van, (mert messzire megyek több napra) és számlappal felfele pihentetem, akkor a napi eltérés +5-6 sec. Forgatóban meg +3-4.

"Like tears in rain."

(#194006) @mriya@ válasza Sungoo (#194003) üzenetére


@mriya@
őstag

:))

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#194007) Veron


Veron
őstag

Ha már előkerült a pontosság téma. Nem vagyok nagy másodpercvadász, de most kiváncsi lettem, hogy mennyire pontos az órám (ETA 2824 top).
Hol tudnám ezt megnézni szerintetek? Nincs valakinek egy Horometere vagy Lepsije, amire egy sörért cserébe rátehetném az órát? Vagy sétáljak be valamelyik óráshoz és kérjem meg, hogy nézzen rá?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#194008) t_a_m_a_s válasza Veron (#194007) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Vagy hordjad, olvasd le minden nap ugyanazon időpontban és írd fel az eltérést. Az órás ismerősöm szerint ez a legtutibb módszer :) A Horometer az adott "pillanatot" és pozíciót mutatja, de ez hordás során ugye állandóan változik.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#194009) moordavid válasza Veron (#194007) üzenetére


moordavid
aktív tag

Néz ki egyn apot. Mondjuk ma a számítógéphez vagy mobilhoz igazítva állíts be 12:00-nál. Aztán nézz rá holnap ugyanekkor. Minél többet csinálod, annál jobban fog idegesíteni minden egyes másodperc :-D

"Like tears in rain."

(#194010) BloodRay válasza @mriya@ (#194006) üzenetére


BloodRay
veterán

Ne hergelj már megint ezzel! :D
És tuti nem is kapni sehol továbbra se (remélem... :DDD ).

Jut eszembe, miyota megvan a Tisell (majdnem két hete), a rádiós Citizenhez képest 1-2s-en bellül sikerül tartani, úgyhogy még mindig nem mászott el sehova. :N

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#194011) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Haverom feldobta neten, hogy menjünk el páran Prágába....

Mondom: Cseh Prim órabolt! Megyünk vásárolni!!! :C :C

Már írt is vissza: - Prága törölve! :DDD :DDD

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#194012) Veron válasza t_a_m_a_s (#194008) üzenetére


Veron
őstag

@t_a_m_a_s, moordavid: erre én is gondoltam, de hátha van profibb módszer is. :)
vajon a gyártók által megadott értékek állandó hordás mellett értelmezettek?

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#194013) moordavid válasza Veron (#194012) üzenetére


moordavid
aktív tag

Ez a módszer arra is jó, hogy kiderítsed a megfelelő pihentető pózt, meg azt, hogy mennyire tér ezen kívűl el. Ez is támpont lehet szabályoztatásnál ha nagyon zavar a 10+ sec. De nem nagyon nyúlnak hozzá ilyen eltérésnél. Az automata óráknál ugye az sem mindegy épp mennyire van felhúzva. Ha a járástartaléka végén van, akkor például jobban siet. Ezért jó, ha napi szinten méricskélsz a fentebb vázolt házi módszerrel. De ha rám hallgatsz inkább beviszed egy órás üzletbe. Mert oké itt a fórumon sokan vagyunk órabubusok akikre ragad egy-két ismeret, de biztosabbat mindig egy szakember fog mondani. Maga árkategóriájában a + 10/13 sec eltérés jónak számít. Ennél nagyobb, atomstabil eltérésű pontosságot csak ennél jóval magasabb árkategóriában találni.

"Like tears in rain."

(#194014) pulutodurumo válasza Veron (#194012) üzenetére


pulutodurumo
őstag

Nem sokkal profibb, de kényelmesebb a WatcCheck app mobilra. Naponta nyomsz egyet a gombra, és számol helyetted.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#194015) @mriya@ válasza Veron (#194012) üzenetére


@mriya@
őstag

Laborkörülmények között tökmindegy, hogy mit produkál egy karóra.
Az a lényeg, hordva miként viselkedik. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#194016) @mriya@ válasza BloodRay (#194010) üzenetére


@mriya@
őstag

Szerintem simán kapható, persze nem mindegy, mennyiért.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#194017) Empsepo válasza gipsztigris (#193993) üzenetére


Empsepo
senior tag

Ez a kép parádés.
Grat a kutyáidhoz.
Egyszer én is szeretnék egy bulldogot, mondjuk angolt.

(#194018) 5-ös kezelő válasza Veron (#194012) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Van Horometerem, de ez csak hozzávetőleges értéket mutat. Csak támpontnak jó a házi szabályozáshoz. Viszont ha gyönyörű függőleges vonalat húz, szorosan egymás mellett a piros és kék vonallal, akkor tuti az óra. Rodina és 6497-es klónok is tudják ezt. Vosztok óráim sajnos egyáltalán nem, talán rosszul mérem. És persze új 2836, 2824 is kell h ilyen legyen.

(#194019) sztikac válasza Polarstar (#194011) üzenetére


sztikac
őstag

Cseh Prim órabolt! Megyünk vásárolni!!!

Ha ugyanabba mész, ahol én voltam tavaly, legalább 4-5 ezer EUR-t vigyél magaddal, hogy legalább valami alapmodellt el tudj hozni :D

(#194020) Polarstar válasza sztikac (#194019) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nézelődni, kirakatot nyalni ingyen van.

Mellesleg kettő Prim van, az ellenség összezavarásáért! A Prim - ez az eredeti Prim, akik a speckó cuccokat készítik még mindig. Ez a Manufaktúra.
És a Prim Hodinky - ami Ronda, 1-2 Seiko, Valanvron (kínai ETA klón, de szerintük hiteles, őshonos sájci! :DDD :DDD Mocskosul meg is kérik az árát!) és Sea-Gull, Miyota szerkezeteket épít be a cuccaiba.

Van a kettő cég között átfedés!

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#194021) gipsztigris válasza Empsepo (#194017) üzenetére


gipsztigris
addikt

Köszönöm! :R
Ha van lehetőség rá, úgy az igazi, hogy egy Frenchie és egy Angol. Teljesen más természet, más vérmérséklet, de együtt nagyon jók tudnak lenni. :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#194022) sztikac válasza Polarstar (#194020) üzenetére


sztikac
őstag

Tudom, ha minden igaz perelik is egymást a logó használatáért...

Prim-ből ezt nézegetem már egy ideje (nálam ez egyenlő azzal, hogy egyszercsak egy gyengébb pillanatomban megveszem :D ):

Bár előtte még rendbe rakatom nagyapám óráját (ugyanitt tippeket elfogadok, hogy melyik órásmester vállalná. Volt itt egy tag aki pü-ben vállalta volna, de ő azóta "törölt tag" lett :( )

(#194023) SOAD19


SOAD19
addikt

Sziasztok!

Csak kíváncsiságból: valaki találkozott már a Seiko SKA721P1-es órával? Eme videó alapján elég tetszetősnek tűnik, bejövős a számlapja. Elég olcsó, így sajnos nem kapott zafír üveget. Ha kisebb lenne, még talán el is gondolkodnék rajta.

(#194025) ElRamos


ElRamos
tag

Sziasztok!

A feleségemnek keresek elegáns karórát 25 ezer Ft-ig, tudnátok ajánlani valamit? Irodában dolgozik, ezért gondoltam valami elegánsabb típusra. Nemsokára itt a házassági évfordulónk, szeretném meglepni. Tudom hogy nem nagy a keret, de hátha. Én Orient Ray karórát hordok 6 éve, a párom meg noname órákat használ, de komolyan mondom, már engem idegesít... :))

Köszöntem!

(#194026) moordavid válasza ElRamos (#194025) üzenetére


moordavid
aktív tag

Egy elegánsabb és Orient. Alig több mint amit írtál.
Érdemes itt a Tutunál nézelődni. Ez amit linkeltem ugyan kvarc szerkezet, de ha irodai, ülő munka, akkor lehet jobb egy megbízható kvarc.

"Like tears in rain."

(#194029) moordavid válasza nrbx (#193994) üzenetére


moordavid
aktív tag

Egy kis adalék a 40N52 szerkezethez. Idézek a használati utasításból:

"Daily accurancy : 25 sec. to -15 sec.

The stated daily accuracy is in the following conditions:
• After 24 hours at room temperature with the mainspring wound fully and the
dial facing up.
• Due to the characteristics of the automatic winding watch, the time may
deviate from the stated “daily accuracy” depending on the following
conditions: amount of time the watch is worn each day, position of the
watch, movement of your arm, winding condition of the mainspring."

[ Szerkesztve ]

"Like tears in rain."

(#194030) nrbx válasza moordavid (#194029) üzenetére


nrbx
tag

Hello, koszonom, a +25/-15-rol tudtam, csak eppen napi par masodpercrol olvastam az interneten. Vegul is mindegy, nekem ez "oltony ora", nincs napokig a kezemen, amikor felveszem akkor meg ugy is be kell allitani, mert valoszinuleg idokozben megallt.

(#194031) gipsztigris válasza ElRamos (#194028) üzenetére


gipsztigris
addikt

Caravelle-ből ezt tudom ajánlani! Kinézetre, kidolgozásra messze túlhaladja az árkategóriáját. Van belőle a családban több is. Mindenki imádja! :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#194033) Sungoo válasza gipsztigris (#194031) üzenetére


Sungoo
addikt

Felbukkant az Edoxos "barátod".

Bodrik: nemsoká felrakja. :) Megbízható manus, ha vásárolni szeretnél.

[ Szerkesztve ]

(#194035) gipsztigris válasza Sungoo (#194033) üzenetére


gipsztigris
addikt

Köszi az infót! :R

Azért ehhez már pofa kell! Egy hete még így "járt" az óra. Videó
Ez a kisebbik baj, mert akár meg is csinálhatták, de a nagyobbik baj, hogy ez az óra ebben a formában nem létezik! Edox Hydrostart ebben a tokban nem gyártottak. Sz@r legózott óra és most még kitalált egy teljesen kamu típust is "Edox Hydrostar Mexico Olympic" :W
Van viszont Edox Mexico Sport de annak meg nem olyan a számlapja mint a hirdetett órának.

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#194036) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Halihó! A párom skagen órájába szeretnék zafírüveget tenni, Budapesten hol és mennyiért végeznek ilyen munkát? :)

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#194037) ElRamos válasza gipsztigris (#194031) üzenetére


ElRamos
tag

Ez tetszik, de ha jól látom (??), a tok átmérője nagyobb az én Orientemnél (43,7 mm vs 41,5 mm) :U

Valami hasonló, de kisebb órát gondoltam egyébként én is.

(#194038) gipsztigris válasza ElRamos (#194037) üzenetére


gipsztigris
addikt

36 mm korona nélkül az átmérője! :)

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#194039) ElRamos válasza gipsztigris (#194038) üzenetére


ElRamos
tag

43.7 mm x 38.7 mm x 8.6 mm

A leírásában ez szerepel. Ezt hogy kell érteni?

(#194040) gipsztigris válasza ElRamos (#194039) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nem tudom! Egy biztos, hogy saját mérés a 36mm (kn). 😎

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#194041) petipetya válasza ElRamos (#194039) üzenetére


petipetya
nagyúr

- tokfülek közötti távolság (nem a szíj szélessége): 43,7 mm

- óra átmérője (gipsztigris adatából kifolyólag vsz. koronával együtt): 38,7 mm

- vastagság: 8,6 mm

Ehhez szerintem egy 6 inch-es női csukló az ideális.

"nincs rá lezsóidő"

(#194042) ricsik válasza ElRamos (#194039) üzenetére


ricsik
őstag

Az első méret a függőleges teljes magasság, felső tokfül tetőtől az alsó tokfül aljáig.
A második a vízszintes teljes szélesség, koronával együtt.
A harmadik a vastagság.

(#194043) Lauda


Lauda
félisten

Belefutottam véletlen két csinos kis citizenbe.

BU2021-51H

Kék verzióban:

BU2021 69L

(#194044) fagyalllo válasza Lauda (#194043) üzenetére


fagyalllo
őstag

Jé, én is! :)

Ideiglenes megoldásként vettem rá (ez jött meg leghamarabb) egy gumit, sajnos csak 22-es, de amúgy nagyon tudom ajánlani, frankó anyaga van, a csatja is masszív. ebay

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#194045) ElRamos válasza petipetya (#194041) üzenetére


ElRamos
tag

Szájbarágósan tehát: a párom csuklója minimum 15 cm legyen körbe? Bocs, máshogy nem tudom kérdezni.

Egyébként mindenkinek köszönöm, sokat segítettetek. Mindenképpen minőségi órát akarok neki ajándékba adni, szóval a jelöltek az alábbiak:

CARAVELLE NEW YORK FEDERAL HALL MINI
CARAVELLE NEW YORK CNY
CITIZEN ELEGANCE EQ0601-54A
LORUS RJ278AX9
LORUS RG287KX9

[ Szerkesztve ]

(#194046) t_a_m_a_s válasza petipetya (#194041) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

Ehhez szerintem egy 6 inch-es női csukló az ideális.

6 inch-es női csukló... Olyan mintha valami katalógusból választható adat lenne :D

(#194045) ElRamos: 152,4 mm!!! :DDD Egyébként fontos, hogy a barátnőd mennyire akar a mai divatnak megfelelő órát hordani, és mennyire vékony/kecses a kacsója, mert szerintem egy 36 mm átmérőjű óra elegáns nőinek baromi nagy... Pl amiket linkeltél, azok közül a Citizen és a kék mutatós Lorus is jóval kisebb. ezek közül amúgy én a Citizent venném.

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#194047) ElRamos válasza t_a_m_a_s (#194046) üzenetére


ElRamos
tag

Hazamegyek és megmérem a csuklóját. Bár akkor meg lebukok :D

(#194048) petipetya válasza t_a_m_a_s (#194046) üzenetére


petipetya
nagyúr

Az orosz feleségeket így aruljak a neten, hogy meg van adva minden paraméterük. Kérdezd csak meg Trump-ot.

[ Szerkesztve ]

"nincs rá lezsóidő"

(#194049) schawo válasza petipetya (#194041) üzenetére


schawo
titán

A sógornőmnek (kb 50kg) 45mm átmérőjű 15mm vastag automatája van, és ez a kedvenc órája. Leejtette, megállt, és most kétségbe van esve, hogy meg tudják-e javítani. Mondtam neki, hogy ne adódjon. Nőket ne próbáld skatulyázni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#194050) Polarstar válasza ElRamos (#194047) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Mond azt, hogy csapdához lesz. :D :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.