Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26951) pilóta válasza evo87 (#26950) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ez számomra is érthetetlen...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26952) Miamiquake válasza evo87 (#26950) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Sok a tenger Magyarországon, és mindenki retteg hogy beleesik és nem tudják majd leolvasni a pontos időt :)

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#26953) Zozzer888 válasza Miamiquake (#26952) üzenetére


Zozzer888
addikt

de ha strandra mennek otthon hagyják,nehogy vizes legyen :D

(azért nem, van itt olyan forumozó aki tényleg búvárkodik , ilyen órákban is,szal nem mindenki)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26954) nábob


nábob
tag

Hello!
Van egy Seiko 7s26-02j0 órám és előfordul, hogy leejtem, ilyenkor meg szokott állni, ezután elviszem egy óráshoz aki megcsinálja háromezerért("valami csavar kicsúszott"). Most már több mint fél éve nem használtam, de kedvet kaptam hozzá, egy hete elvittem az órásomhoz és azt mondta semmi baja, csak nem volt felhúzva. Hordtam egy hétig de ma észrevettem, hogy siet. (Nem tudom hogy most kezdte e el vagy már az egész héten ilyen volt.)

Ez normális ennél egy ilyen óránál? (az interneten vettem, már gondoltam arra is, hogy hamis...)
Kösz a segítséget.

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#26955) Skimaster válasza Miamiquake (#26918) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ha megtehetném lenne kb 5-10 órám max,ebből is meg abból is.
Lenne főként egy szép Panerai 312,aztán egy Omega Seamaster GMT még a fekete(olyanom már volt,imádtam),nagyon elbírnám az új automata kronográfját a Certina DS Actionnek,biztos lenne egy IWC Portugieser(ref. 500107), a hét napos,egy jó kis katonai SMW.De még biztos lenne....amit megkívánok! :D

[ Szerkesztve ]

(#26956) Skimaster válasza pilóta (#26951) üzenetére


Skimaster
senior tag

Számomra alap,hogy az óra vízálló......

(#26957) SQX_Barto válasza Miamiquake (#26952) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Szerintem a búváróra robusztus "van benne anyag" és mellesleg nem tragédia ha vízbe (sör/wc stb... ) beleesik, meg a Submariner és klónjai nagy népszerűségnek örvendenek. (kevés cég van, akinek ne lenne Submariner ihlette órája)
Amit én személy szerint nem szeretek bennük, hogy az automaták általában nem átlátszó hátlaposak. Én ha automatát veszek szeretnék gyönyörködni a mechanikában, ahogy jár.

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#26958) evo87 válasza SQX_Barto (#26957) üzenetére


evo87
őstag

Ez a "beleesik a vízbe (sör/wc)"... megfogalmazás teljesen korrekt. :DD

Mint egy jól végződött este... a régi jó egyetemi évek... :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#26959) Miamiquake válasza SQX_Barto (#26957) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

sör/wc itt erősen elgondolkodtam hány ilyen lehetett :P

Bár ugye: Alan's Rolex watch

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#26960) evo87 válasza Miamiquake (#26959) üzenetére


evo87
őstag

Klasszikus jelenet....de így is van egy kancsó víz és egy búváróra pár órányi elfoglaltságot biztosan jelent. :DD

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#26961) pilóta válasza Skimaster (#26956) üzenetére


pilóta
nagyúr

Számomra is. De hogy jön ez ide?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26962) Skimaster válasza pilóta (#26961) üzenetére


Skimaster
senior tag

A búvárórákról volt feltevés,hogy miért tetszik az embereknek,erre jött,hogy vízállóság.

(#26963) Dzsana válasza SQX_Barto (#26957) üzenetére


Dzsana
senior tag

kifordítva csatolod fel a kezedre? ;]

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26964) nábob


nábob
tag

Erre valaki?

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#26965) Empsepo


Empsepo
senior tag

Ha nagyon sok pénzem lenne, most egy ilyet vennék: [link]

(#26966) pilóta válasza Skimaster (#26962) üzenetére


pilóta
nagyúr

Két órám van, mindkettő vízálló és egyik sem búvár. Arra akartam célozni, hogy nem sok köze van a búváróra fazonnak a vízállósághoz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#26967) Dzsana válasza nábob (#26964) üzenetére


Dzsana
senior tag

A legnagyobb baja nem az, hogy hamis, hanem, hogy leejted. Az a mechanikus óra halála!

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#26968) WiZARD válasza Mariner (#26935) üzenetére


WiZARD
addikt

ha már Lange, akkor a Lange 31, hogy ne kelljen se óraforgató, se húzogatni túl gyakran... :)

Miamiquake: subnak 3 szavazat, mert én is írtam. de nekem dátumos kell, és ha már kérni lehet, akkor lehet, hogy a fehéraranyat kérném, mert a kék számlap+lünetta tetszik. ha nem megy akkor a fekete is elég :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26969) Mariner válasza nábob (#26964) üzenetére


Mariner
tag

Automata órát szinte a viselőjére kell beszabályozni(a járáspontosság erősen függ attól mennyire feszített a rugó, ami meg a viselőjének a mozgékonyságával függ össze), tehát simán lehet normális az említett jelenség. Viseljed még egy darabig és figyeld meg a járáseltérését, majd ha állandósult a dolog akkor szabályoztasd be az említett órással, miután elmondod a tapasztalatokat az órával(mennyit siet/késik 1nap alatt).Az órának nem kimondottan használ, ha hónapokig nem járatod, a leejtésről nem is beszélve.

[ Szerkesztve ]

MZ/X jelentkezz!

(#26970) Miamiquake válasza WiZARD (#26968) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Hát neked semmi sem elég??? ;]
Nekem egy snassz NATO szíjas is jöhet csak adja valaki :P

Szerintem az emberek 90%-nak egy Submariner jut eszébe, ha egy drága órát kell mondaniuk + még talán a nagyim is ismeri!

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#26971) WiZARD


WiZARD
addikt

Múltkor órákig kerestem a "mechanikus digitális" órát, ami mechanikus, de mégis számokkal, kvázi digitálisan mutatja az időt. Most végre megtaláltam.
Lange Zeitwerk

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26972) Skimaster válasza pilóta (#26966) üzenetére


Skimaster
senior tag

Ok,értem.

(#26973) Empsepo válasza WiZARD (#26971) üzenetére


Empsepo
senior tag

Úristen, mennyire tökéletes ez az óra!

:R

(#26974) WiZARD válasza Empsepo (#26973) üzenetére


WiZARD
addikt

video róla :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26975) N.otorious


N.otorious
senior tag

Tényleg szép óra, de 17 millió egy kicsit sok érte.......

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#26976) seiko válasza nábob (#26964) üzenetére


seiko
senior tag

Szerintem senki nem vette komolyan a kérdésedet.
Én most sem teszem. :N

(#26977) seiko válasza WiZARD (#26968) üzenetére


seiko
senior tag

Ha már Lange, akkor:

(#26978) seiko válasza WiZARD (#26971) üzenetére


seiko
senior tag

Órákig? :Y

Ugróórák

(#26979) nábob válasza seiko (#26976) üzenetére


nábob
tag

Rákerestem a seiko kulcsszora a topicban es lattam hogy jo sok oldallal korabban, egy hasonlo zoldfulu kerdezonek te segitettel legtobbet. Mondom a neved is mutatja hogy egy szakertovel futottam ossze, gondoltam te majd segitesz. :D :P

Harap utca három alatt megnyílott a kutyatár

(#26980) seiko válasza nábob (#26979) üzenetére


seiko
senior tag

Én még most sem tudlak komolyan venni!!!!!
DE!

1: sosenem ejtsd le az órádat,
2: a mechanikus órák van, hogy összevissza járnak.
Nem mIndegy nekik, mikori a kenőanyag bennük, milyen hőmérsékleten vannak, hogyan viselik, és tárolják őket.
Akinek fontos a pontosság, inkább vegyen kvarcórát.
Attól, hogy egy mechanikus óra pontatlan, még nem következik, hogy hamis!!!!
A világ legdrágább eredeti órái is lehetnek krumplik, főleg, ha földhöz csapkodják őket.

Részemről a téma lezárva.

(#26981) WiZARD válasza seiko (#26978) üzenetére


WiZARD
addikt

nem tudtam, hogy ez a neve, és mindenféle módon digital mechanikal automatic stb keresésekkel próbálkoztam :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26982) #76385920 válasza evo87 (#26950) üzenetére


#76385920
törölt tag

Szerintem a stílusa ami sok embert megfog. Személyszerint én is kedvelem a búvár- és pilótaórákat, de sem búvár, sem pilóta nem vagyok. :D És vannak még páran így a világon. Ami miatt megveszik...mert tetszik és kész. :)

Ahogy olvastam a hozzászólásokat abból kiderül, hogy nem búvárórák hanem egy adott búváróra tetszik itt sokaknak az pedig a Rolex Submariner. Pedig rengeteg nagymúltú cég készít még búvárkodásra is alkalmas órákat, hatalmas a választék. Azt hiszem a Sub-nak az a titka, hogy ő minden búvárórák "apukája", 1953 óta a stílusa változatlan, igazi klasszikus darab. (Mint egy 911-es Porsche) Nem hivalkodó (mai napig 40mm-es, kivéve a Deepsea), de mégis elegáns, sportos. Ezt bármilyen ruházathoz felveheted. (Szerintem)

Korábban írta itt valaki, hogy a legtöbb óragyártónak nem feltétlenül az EU a célpiac, hanem az USA. Ott (is) vannak "páran" akik búvárkodnak méregdrága búvárórákban hobbiszinten. A nehézbúvárkodás más tészta.

Az hogy kevés az üveg hátlapos búváróra annak is megvan az oka. Nyilván a víznyomásnak jobban ellenáll egy acél hátlap. Ez pl. üveg hátlapos. :)

(#26983) orvil válasza WiZARD (#26968) üzenetére


orvil
tag

a feherarany sub jo valasztas, a kedvenc oram, a kek szine valami hihetetlenul jol eltalalt osszhatast kelt, csak sajnos az ara ..... az valami iszonyat, legutobb 40ezer dollarert lattam .... annyiert inkabb veszek meg egy kocsit hetvegere plusz egy fekete sub-on lecsereltetem a lunetta betetet meg a szamlapot kekre, merthogy az aranyorat nem ajanljak mindennapi hasznalatra, ami nekem elet jo kifogas 35ezer dolcsit sporolni (almomban) :DDD

(#26984) WiZARD válasza orvil (#26983) üzenetére


WiZARD
addikt

attól félek nem kapni minden sarkon kék számlapot, meg betétet...

hmm, ez szép :)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26985) WiZARD válasza orvil (#26983) üzenetére


WiZARD
addikt

csak 25ezer $ :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26986) evo87


evo87
őstag

Van itthon egy Tissot PR50-es, nem automata női karóránk. Még évekkel ezelőtt egy svájci úton vettük, de sosem került fel kézre, ergo új. Viszont szeretnénk megválni tőle, az érintett személy bizonyos emlékek miatt nem venné fel a jövőben sem. Sajnos papírt nem találtam hozzá, csak az óra van, eredeti díszdobozban, párnával, a hátlapon pedig védőfóliával. Természetesen elemcserére szorulna már.

Viszont nem tudom, hogy az eladásnál a papírok hiánya mennyire lehet fájó, hiszen egy értékes darabról van szó, eredetiségét és hitelességét azonban a dokumentumok hiánya miatt joggal kérdőjelezheti meg bárki. Ebben kérném a véleményetek, hogy mennyire érdemes papírok nélkül áruba bocsájtani?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#26987) #76385920 válasza WiZARD (#26971) üzenetére


#76385920
törölt tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#26988) Misi1979 válasza evo87 (#26986) üzenetére


Misi1979
őstag

Muti az órát, megmondjuk, kb mit ér, a papírok nem olyan fontosak jelen helyzetben.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#26989) Zozzer888 válasza WiZARD (#26981) üzenetére


Zozzer888
addikt

:Dkatt:)

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#26990) evo87 válasza Misi1979 (#26988) üzenetére


evo87
őstag

Ő volna az:

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#26991) WiZARD válasza Zozzer888 (#26989) üzenetére


WiZARD
addikt

köszi

bár valójában a Lange élt emlékeimben, és továbbra is az tetszik legjobban ebből a típusból :)
arra meg sajnos így karácsony előtt nincs elég keret :( :D

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26992) Misi1979 válasza evo87 (#26990) üzenetére


Misi1979
őstag

Na, javítsatok ki, ha valamit rosszul írok.

Mivel ennek az automata változatát 80-90 körül már meg lehet venni újonnan, ezért a kvartz nagyjából 50-et, ha érhet. Viszont mivel használt, ha adnak érte 30k felett, már örülhetsz.

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#26993) evo87 válasza Misi1979 (#26992) üzenetére


evo87
őstag

Nem gondoltam volna, hogy 40 %-kal kevesebbet ér a használtsága miatt. Főként, hogy sosem volt használva. :)

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#26994) Misi1979 válasza evo87 (#26993) üzenetére


Misi1979
őstag

Sajnos annyit ér, amennyiért megveszik és félő, hogy még én is sokat írtam. A képen "szemcsésnek" tűnt a tok és a szíj, ezért írtam, hogy használt, ám valóban lehet, hogy a fotó nem előnyös és az óra karcmentes.

Sajnos még így sem hiszem, hogy el fog menni ennyiért.. de meg kell próbálni. A "piacon" a női órákat mindigis kevésbé keresik, ez most talán karácsony előtt esetleg kicsit változik.

Amúgymeg.. jó hirdetés= félsiker:)

Amit javaslok: vatera, 90ezres villámárral és minimálár nélkül, 1 Ft-ra felrakva, jó szöveggel, pár kiemeléssel, ajándéknak is tökéletes, garantáltan eredeti, stb-stb. (ez utóbbi kockázatos egy kicsit, pláne hogy női óra..)

Ezenkívül expressz, apród, s ha már itt vagy, hardverapró. Hátha:)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#26995) orvil válasza evo87 (#26993) üzenetére


orvil
tag

mikor kihajtsz a vadonatuj kocsiddal a markakereskedes kapujan, majd visszaviszed 1 percen belul, akkor vajon az a kocsi hasznalt, vagy vadonat uj, es a kereskedo visszaadja az arat? na ugye, hogy nem. sajna ezert ....

(#26996) evo87


evo87
őstag

Rendben, köszönöm a tanácsokat. :R

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#26997) Miamiquake válasza evo87 (#26993) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Nagyon nehéz eladás lesz, én nem vagyok annyira optimista mint Misi.
15 20ezer közé raknám és kb azonnal raknám fel hátha karácsony előtt valaki rámar.

Bocs de ez a tapasztalat. :R

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

(#26998) WiZARD


WiZARD
addikt

bárcsak kék lenne, ennyi pénzért asszem azonnal le is csapnék rá...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#26999) Takuun


Takuun
aktív tag

Egy kis segítséget kérnék, ma délután 16.00 után megyek megvenni apámnak az órát:

[link]

[link]

Abban kérném segítségeteket, hogy a két óra közül melyiket érdemesebb megvenni?
Szinte csak design-ban térnek el, de akkor is.
Nektek melyik tetszik jobban?

(#27000) Miamiquake válasza Takuun (#26999) üzenetére


Miamiquake
aktív tag

Szvsz a fekete előnyösebb.
Főleg egy idősebb úrnak. :B

☆ Eladó karórával és numizmatikával kapcsolatban keress bátran ☆ Faber est suae quisque fortunae.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.