Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#161001) Tulku


Tulku
veterán

1. szerencsétlen srác csak egy kérést teljesített...nagyon jó kommentjei vannak, színesítik az órás topikot...semmi köze a magyar gyakorlathoz...

2. azt pedig senki ne gondolja, hogy egy hivatalos szerviz puszira végzi a munkáját...mert ha a szajkótól meghatározott pénzt kap egy szervizért, javításért, nem lesz degenerált egy kétes származású órát leszervizelni, amit a szajkó majd nem fizet ki neki...nem is értem, miért e sok kérdés, mikor leírjátok, hogy kitöltetlen, pecsét nélküli akármik érkeznek az órákhoz..elnézést de ez kísértetiesen hasonlít ahhoz amikor a dílerek papírt kreálnak az órákhoz..és most nem a fórumtagokat gyanusítom...de biztos meg van az oka, miért van egyes helyeken félárban a szajkó....

sajna ezeket bele kell kalkulálni külföldi occsó vételnél....

Más..

Fiam első órája...ma kapta...tőlem...14 éves a kölök...
Mondtam megveszem, hölgy csomagolta, közben mondott valamit...hogy enged egy kicsit...5%-ot..én nem kértem...és nem róható fel sármomnak, mert egy két ajtós szekrény és billiárd golyó összhatásaként vagyok leírható...

(#161002) KelemenUhr válasza fagyalllo (#160987) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Akkor nem szóltam. :R Csak az jutott eszembe, hogy egyszer majdnem megrendeltem egy ilyesmi agyonhasználtat, azt hiszem pont te figyelmeztettél, hogy az a kisebb verzió.

Tulku: Én is egy EF-el kezdtem pár éve, szüleim leptek meg vele (mondjuk segítettem kiválasztani :D ). Imádtam, mindent bírt.

Biztosan a kiskrapek is örülni fog neki, jó választás első órának. Karácsonyra? :)

[ Szerkesztve ]

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#161003) hoffman_ válasza gipsztigris (#161000) üzenetére


hoffman_
nagyúr

akkor ott maradtam le, hogy nálad volt áfa fizetés is, mert az ugye sokszor nincs ilyen esetben, my bad.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#161004) Tulku válasza KelemenUhr (#161002) üzenetére


Tulku
veterán

Karácsonyra?...már rajta van...ez csak előszél....rendelés már le van adva...
Ez van manapság...értük élünk, mi nem számítunk...így van rendjén... :)

(#161005) krisztianAMG válasza #17803776 (#160985) üzenetére


krisztianAMG
senior tag

Fura, mert a Cseh és Szlovák piacért felelős cég (Koscom) szó nélkül elfogadta a Sky-os kártyát. Csak annyit kértek, hogy csomagoljam az óra mellé. A visszafutárt már ők állták, nekem csak el kellett juttatnom Prágába.

Ez a hsz. nem ellened, vagy a szervizetek ellen irányul, csak informatív jellegű.

(#161006) 5-ös kezelő válasza hoffman_ (#161003) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Az adót a költségvetés kapja, abból nem kap a szerviz semmit. Ha nem szerződött a forgalmazó és a hazai szerviz, tudomásul kell venni. Forgalmazó írja is a legtöbb esetben, h ún. korlátozott garancia van az órához, ami a legtöbb esetben azt jelenti, h vissza kell küldeni nekik javításra./Vosztoknál is így van, nem is küldtem vissza, hanem szegedi mesterünkkel javíttattam/. A nemzetközi garancia-kártya még lepecsételve is csak erre jó - szerintem. Én kaptam üreset meg pecsétest is Seikókhoz, de meg sem próbáltam a szervizben bemutatni, mert a forgalmazótól E-mailben kiokosodtam. Azt írta, h ha nem vásároltam hozzá külön garanciát, akkor vissza kell küldeni, mert csak gyártói garancia van rajta. Ez nem a Sky volt, de hasonló lehet a helyzet. Zsebből fizettem egy szervizt, túléltem. Azzal nyugtattam magam, h rendes mesternek fizettem, jó helyre került az összeg.

[ Szerkesztve ]

(#161007) hoffman_ válasza 5-ös kezelő (#161006) üzenetére


hoffman_
nagyúr

ez jogos.

(a hozzáállás meg korrekt. én sem kezdeném el verni az asztalt, ha most ki kéne fizetnem jó helyre egy javítást. bár nyilván pipa lennék, hogy megfáradt az óra, reméljük ez sokáig nem történik meg.)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#161008) KelemenUhr válasza Tulku (#161004) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Akkor valószínű hogy ennek, meg a srácod sármjának köszönhető a kedvezmény. :D

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#161009) 7s26c


7s26c
senior tag

Na, szóval röviden: Szingapúrból érkezett óra áfával, nemzetközi garival, a vevő biztonságban érzi magát. A szervíz mégis hárít, hisz neki nem állják ez esetben a költséget. Az jutott eszembe, mi lenne ha egy állapotfelmérés után lehetne vásárolni plusz garanciát(mint sok más termékhez) . Nagyobb érték esetén megérné. Viszont ez a hivatalos forgalmazónak nem tetszene, hisz kinti vásárlásra ösztönözne. Így nem marad más, mint megvenni a105 dolláros órát 65000-ért.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#161010) Tulku válasza 7s26c (#161009) üzenetére


Tulku
veterán

Nem vagyok teljesen képben ezekkel az ügyekkel, ezért kérdem:
Ez a - másik árhoz képest - hihetetlen magas ár csak MO-n generálódik, vagy az alacsony ár jellemző egy kisebb területre?
Tkp..az itthoni árazás ilyen eszement, vagy a félár?

Mert ha az első az igaz, akkor mindenképp megértem a külföldi rendelések garmadát...viszont sajna nem tehet senki semmit amiatt, hogy a hazai szerviz ilyen feltételeket fogalmaz meg...hiszen a forgalmazó is extrém árakon dolgozik...

(#161011) TazLeacher válasza gipsztigris (#161000) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Pl. az EU előtt hiába hoztál TV-t Németországból, itthon nem volt rá garancia. Az EU ugye ezt "írja felül", mert minden EU-s terméket úgy kezel, mintha saját országa terméke lenne. A garanciális szerviz a szerződött partnerekkel dolgozik. Hiába veszel Japánban vagy USA-ban Playstationt, nem fogja a hazai szerviz elfogadni a garanciát, csak ha EU termék.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#161012) 7s26c válasza Tulku (#161010) üzenetére


7s26c
senior tag

Az adott példa egy SNZG 15. Sky-ról 95 dollár, amazonról 120. Ott (Amazon) már "csak" 20000-rel olcsóbb . Németeknél 137 euro de onnan nincs áfa. emiatt a több mint 20000 miatt veszik őket Szingapúrból. Viszont egy 7s36 szervízdíja 15000 HUF...

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#161013)



senior tag

Téliesítve, mert a fémcsat lefagyasztotta a kezem :)
Mellesleg szerintem ez a James mindennel tök jól néz ki.

[link]

(#161014) WiZARD


WiZARD
addikt

Lehet, hogy érdekes lenne egy mail a Seikonak (japánba), és megkérdezni, hogy nemzetközi gari mire, és milyen feltételekkel vonatkozik.

Mert az egy dolog, hogy a magyar szerviz/kereskedő a saját érdekeit védi, és direkt b*szik ki azokkal akik nem innen veszik, de az egész márkát húzza le ezzel szerintem.
Persze a "szürke kereskedők" ellen látszólag küzdenek a gyártók, de szerintem eléggé visszás, hogy a végfelhasználókat szivatják, ahelyett, hogy a sorszám alapján egyszerűen lekövetnék, hogy honnan került ki az óra, és velük rendeznék az ügyet. (nem véletlen hogy szürkén eladott Omegáknál gyakran el van tüntetve a sorszám az óráról)

Az áfa kérdésnek ehhez semmi köze, az a NAV dolga, hogy behajtsa/büntessen, nem a szervizé/keskedőé. Max ilyen kicsinyes magyaros hozzáállás, hogy majd akkor ők jól megszívatják azokat, akik nem fizettek áfát, és dögöljön meg a szomszéd tehene is.

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#161015) #17803776


#17803776
törölt tag

Kedves SEIKO vásárlók! Hegedűs Péter vagyok, a szeiko szerviz vezetője! Nálunk tanuló a nick név tulajdonosa!
Csak azért írok, hogy tisztázzuk a tényeket!
Nem kell leragadni a pecsét kérdésnél, csak az a lényeg, hogy az eladó szerv aki kitölti a garanciát beazonosítható legyen! Ennek alapfeltétele, hogy a garanciajegy le legyen pecsételve, ami tartalmazza a cég nevét ,és elérhetőségét! Más külömben hogy lehet azohosítani az eladót? Egy e-mail címes pecsét nem elégséges! Meg kell jegyeznem, hogy nem mi találtuk ki ezeket hanem a seiko gyár!
Ezen felül kell a garanciához a vásárláskor kiállított számla (elektronikus számlánál akár pecsét nélkül is)
amin a kiállító cég (fejléc) megegyezik a garanciát lepecsételő kitöltő céggel.
A világon bármely webshopos vásárláskor a számlát mellékelni kell vagy előre vagy utólag vagy a csomagban, de oda kell adniuk mert amúgy mi alapján fizeti a vevő a pénzt az eladónak?
A skaywatch.com álltal eladott órák garanciáját azért nem tudjuk elfogadni, mert a SEIKO gyár álltal kiadott utasításban azt írták hogy nem szerződött partnerük a cég! Minden szerződött partnernek elő van írva a fogyasztói ár aniért eladhatják az órákat!
Természetesen az országonként változhat de nem lessz a fele!

(#161016) WiZARD válasza #17803776 (#161015) üzenetére


WiZARD
addikt

Köszönjük a "hivatalos" megerősítést.

kvazy - ne vedd személyes támadásnak, amit írtam/írtunk, nem ellened szólt ;)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#161017) 7s26c


7s26c
senior tag

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#161018) Angelo69 válasza 7s26c (#161017) üzenetére


Angelo69
senior tag

Ncis Los Angeles, Swiss Military

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#161019) Angelo69 válasza 7s26c (#161017) üzenetére


Angelo69
senior tag

Ncis Los Angeles, Swiss Military?

"Én ilyen egyszerű gyerek vagyok, oxigént alakítok széndioxiddá... semmi váratlan fordulat."

(#161020) 7s26c válasza Angelo69 (#161019) üzenetére


7s26c
senior tag

meglepett, nem tudtam, hogy Wengert visel...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#161021) Drenadar válasza 7s26c (#161020) üzenetére


Drenadar
veterán

A színészek azt viselik amit rájuk adnak nem?

(#161022) Polarstar válasza Drenadar (#161021) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Pontosan. Nevetséges elemek is meg vannak tervezve. Még az sem mindegy az amcsi filmekbe, ha az asztali orrtörlőért nyúl.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#161023) 7s26c


7s26c
senior tag

Drenadar Hagel : Bizony.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#161024) minas válasza csabulaxi (#160962) üzenetére


minas
aktív tag

Szép az a zöld-sárga Jaeger. Mi a modell? Nem találom a gyártó oldalán.

(#161025) resool válasza minas (#161024) üzenetére


resool
aktív tag

Aston Martin limited edition volt. Amúgy egy Master Control Alarm watch.

(#161026) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Üdv!

Érdekelne a véleményetek. Amazonról rendeltem egy automata Seiko-t. Az óratokon van két kis ütés nyom, a képen bekarikáztam. Berágtam és megy vissza a feladónak. Rendeltem egy másik példányt a Sky-ról, ami ráadásul eredeti Japán, nem Malayziai modell. Azért rágtam be mert azért vigyázok az óráimra, egyiken sincs ütésnyom, de még karc sem nagyon. Ti is visszaküldenétek? Kb 3000Ft bukó lesz a visszaküldésből, de lehet hogy semennyi.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#161027) Sungoo


Sungoo
addikt

Jött a Jézuska. :) (aki kitalálta ezt a szíj zsugorfóliázást, azt addig ütném, még meleg)

(#161028) 7s26c válasza TaylorPro (#161026) üzenetére


7s26c
senior tag

Ha zavar annyira, hogy nem tudsz vele élni felhőtlen boldogságban, akkor persze.
sungoo :D

[ Szerkesztve ]

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#161029) gipsztigris válasza Sungoo (#161027) üzenetére


gipsztigris
addikt

Gratulálok! Viseld egészséggel! :C

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#161030) Bazsi101 válasza TaylorPro (#161026) üzenetére


Bazsi101
tag

Nem. Erre már legalább nem kell vigyázni.

(#161031) TaylorPro válasza Bazsi101 (#161030) üzenetére


TaylorPro
addikt

A sérülés miatt egyébként kaptam vissza 6000Ft-ot, de már megy vissza mindenképpen.

Pixel 8 Hazel

(#161032) ktg3 válasza TaylorPro (#161026) üzenetére


ktg3
őstag

Ha zavar, akkor küldd vissza. Nem ér annyit, hogy amiatt idegeskedj és hogy mindig ez jusson eszedbe ha ránézel. Mondjuk nem tudom mi alapján döntik el, hogy kinél keletkezett a sérülés. Ha visszaveszik, akkor korrektek.

A 6000-et elküldték és utána visszaküldöd?
Ez így nekem fura, mármint ugye azt azért kaptad, hogy kompenzáljanak. Érzésem szerint az lenne a korrekt ha azt viszont visszaküldenéd, vagy legalábbis a postaköltség fölötti részét.

@Sungoo : Grat! Szép darab! :C

[ Szerkesztve ]

(#161033) TaylorPro válasza ktg3 (#161032) üzenetére


TaylorPro
addikt

Ütésnyom miatti kompenzálás. Viszont, ők sem hülyék, amikor a teljes összeget jóváírják akkor ez a 6000 már lejön belőle. Tehát a vége közel nulla lesz. Korrektek, elfogadták a visszaküldést és a jóváírást. És pont az miatt küldöm vissza mert ha ránézek egyből a sérülést nézem és nagyon zavar. Az is lehet hogy ezek valami javított órák, vagy valamiért visszaküldöttek. Valakinek a mutatók nem álltak jól, vagy a másodperc mutató le volt esve.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#161034) #17803776 válasza WiZARD (#161016) üzenetére


#17803776
törölt tag

Nem vettem annak. Azért írt a Péter, hogy tisztázza a dolgokat, ha így se érthetô
akkor nem tudunk már ehhez mit hozzáfûzni.

(#161035) Sungoo válasza gipsztigris (#161029) üzenetére


Sungoo
addikt

Köszi! Nem szabad 42 mm-nél nagyobbat vennem, elfogyott a csuklóm. :)

(#161036) ktg3 válasza TaylorPro (#161033) üzenetére


ktg3
őstag

Teljesen rendben van így.

Elég fontos az egy ilyen kb. minden nap a kezeden lévő dologtól, hogy ne rossz dolog jusson eszedbe elsőre.
Legyen olyan amilyennek szeretnéd, ha ehhez egyszerűbb visszaküldeni, akkor vissza kell küldeni.

(#161037) Spet válasza #17803776 (#161034) üzenetére


Spet
addikt

Szerintem ezt érdemes lenne a szerviz oldalatokon illetve akár több nagyobb fb csoportban is megjelentetni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#161038) gipsztigris válasza Sungoo (#161035) üzenetére


gipsztigris
addikt

Tokforma válogatja.... :)
Elbír az nagyobbat is, csak rövidebb legyen a tokfülek távolsága.

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#161039) minas válasza resool (#161025) üzenetére


minas
aktív tag

Köszönöm. Nagyon kevés óra tetszik, de ez olyan.

(#161040) squir


squir
aktív tag

Sungoo: gratulálok! :)
Bár nem igazán az én világom az óra, de a zsugorfóliázásban egyetértünk! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#161041) Tulku válasza TaylorPro (#161033) üzenetére


Tulku
veterán

Vagy 6000-ért egy korrekt órás kiszedi neked gyorsban....de természetesen nyilván ragaszkodhatsz az "új akkor legyen makulátlan" vonalhoz, ami érthető...

(#161042) #17803776 válasza Spet (#161037) üzenetére


#17803776
törölt tag

Majd mondom a Péternek, hogy tegye ki az oldalra. Úgy talán többen látják.

(#161043) TaylorPro válasza Tulku (#161041) üzenetére


TaylorPro
addikt

És hogy szedi ki a homokfúvott felületből? Plusz nem ismerek olyat aki jó.

Pixel 8 Hazel

(#161044) 7s26c válasza TaylorPro (#161043) üzenetére


7s26c
senior tag

Te már eldöntötted sztem,cselekedj hát úgy. Én egyszer egy pici pötty miatt filóztam az üvegen belül de végül megbékéltem vele.

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#161045) squir válasza #17803776 (#161042) üzenetére


squir
aktív tag

Még egyszer köszi a segítséget neked és a főnöködnek is! :)

(#161046) KelemenUhr válasza Sungoo (#161027) üzenetére


KelemenUhr
aktív tag

Gratula, jó választás. :C

...De van egy rossz hírem is: a röntgenfelvétel alapján önben egy csontvázszerű lény él.

(#161047) Sungoo válasza squir (#161040) üzenetére


Sungoo
addikt

Köszi! Ne tudd meg, mit szoptam vele! :DDD

(#161046) KelemenUhr: Köszi Neked is!

(#161048) Tulku válasza TaylorPro (#161043) üzenetére


Tulku
veterán

A homokfúvott fölött elsiklottam...csere....

(#161049) ktg3


ktg3
őstag

Plusz egy tok felújátás sem 6K. Hantosnál 20-25 körül van a szálcsiszolt. Ez pedig homokfúvott ami nagyobb szívás. Nem beszélve arról, hogy még foglalkoznia is kéne vele.

(#161044) 7s26c Pici pötty az is zavaró lehet, de azt bármikor pikk pakk kiszedik ingyen is, ha valamiért meg kell bontani az órát. Az más kérdés, hogy új órát nem sűrűn kell megbontani. :DDD

(#161050) 7s26c válasza ktg3 (#161049) üzenetére


7s26c
senior tag

Ha úgy esett rá a fény, bizony ott volt....

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.