Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130001) 5-ös kezelő válasza SeatZola (#129999) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ez nekem is tetszett, a fekete dátumablakos vari. Élőben viszont nem túl kecses.

A Kentucky-m csövét barnítással kezelték anno vhol a Keleti környékén, ha jól emlékszem. Irányzéknál igazítanom kellett, simán lejött róla. De a korróziónak jól ellenállt.

(#130002) @mriya@ válasza squir (#130000) üzenetére


@mriya@
őstag

ne aggódj, ennél csak jobb jöhet. :R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#130003) alphaville válasza TripleB (#129998) üzenetére


alphaville
aktív tag

Citizen Eco-Drive CA0340-55E :)

(#130004) SeatZola válasza 5-ös kezelő (#130001) üzenetére


SeatZola
őstag

Utána nézve tényleg szebb a fekete dátum ablak. Azt hogy érted hogy nem túl kecses?

Rappi

(#130005) ducati113 válasza 5-ös kezelő (#130001) üzenetére


ducati113
csendes tag

Tényleg a fegyvereket is úgy barnítják.
Azért annyira az sem kényes.

(#130006) szbalogh


szbalogh
őstag

Kevés a kép. Ha nincs más jöhet LLD is kávéval :D

Nick: HE_Storm

(#130007) Mr. Deluxe válasza @mriya@ (#129962) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

Sajnos en megjartam a magam utjat vele. 3x volt szervizben fel even belul.

(#130008) ducati113 válasza squir (#130000) üzenetére


ducati113
csendes tag

"dec. 31: korábbi kőfelverődésből indulva keresztben elreped a szélvédőm"

Ha ilyen hidegben nem volt javítva, akkor ne csodálkozz.
Sok rossz után már csak jó jöhet.

TemFug igen igaz Titán nitrid :C Gépelési hiba történt.Köszike.

[ Szerkesztve ]

(#130009) nbukta77


nbukta77
addikt

Orosz orasokat kerdeznem. Orosz buvarbol melyiket eri meg? Ha lehet kernek ebay- es linket is. Gondoltam beszerzek egyett ebbol is.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#130010) Wg5113 válasza Mr. Deluxe (#130007) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Én is próbáltam jelezni több alkalommal több selitával volt gond.Úgy látszik hogy az kell hozzá ,hogy elhiggyék amit Wizard írt,ha megtapasztalja majd akkor. :W

(#130011) Skimaster válasza Macyke82 (#129945) üzenetére


Skimaster
senior tag

Az OP az Officine Panerai?Csak nem?

(#130012) Wg5113 válasza KelemenUhr (#129995) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Nekem is a kioktató stilus tünt fel,de azóta sem változott,vagyis így van összerakva.Lehet nem is használom a Google-t ,egyszerűen csak hozzá fordulok ha valamire kiváncsi vagyok.

(#130013) Wg5113 válasza squir (#130000) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Szerintem ezekkel az egész évi balszerencsés dolgaidat ki is meritetted . :K

(#130014) WiZARD válasza Wg5113 (#130010) üzenetére


WiZARD
addikt

Tényleg erről jut eszembe, hogy múltkor mondtam, hogy fater IWC-t nézeget, amiben 7750 van. Na de mint jobban utánanéztem, már azokban se egyértelmű, hogy 7750 van, hanem lehet hogy SW500...

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#130015) @mriya@ válasza Mr. Deluxe (#130007) üzenetére


@mriya@
őstag

Nekem is volt már beteg ETA-m, de néhány hibából nem lehet messzemenő következtetést levonni.
Legalábbis szerintem nem. :R

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#130016) 7s26c


7s26c
senior tag

Jó reggelt! 60'-as 70'-es évek Pobeda, Poljot stb. orosz órái mennyit tértek el naponta? Köszi!!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#130017) Macyke82 válasza Skimaster (#130011) üzenetére


Macyke82
tag

Nem, nem ez enyém egy kevésbé markáns óra : Oyster Perpetual
Bár megmondom őszintén korábban amennyire nem voltam Panerai szimpatizáns, legalább annyira tetszenek most ezek az órák is, és örülök, hogy itt a fórumon neked legalább van egy ilyened és képviseled a márkát :)

(#130018) Skimaster válasza condy (#129941) üzenetére


Skimaster
senior tag

Köszi!
Szépek így együtt.....a Brenya,Tag és Fortis nálam menne,és az árukból jönne egy komolyabb tétel....

(#130019) @mriya@ válasza nbukta77 (#130009) üzenetére


@mriya@
őstag

Szvsz. kizárólag az Amphibian éri meg az árát.

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#130020) TripleB válasza alphaville (#130003) üzenetére


TripleB
senior tag

Köszönöm a választ! :)

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#130021) Lavie válasza condy (#129941) üzenetére


Lavie
tag

Remek csoportkép! :-)

(#130022) @mriya@ válasza 7s26c (#130016) üzenetére


@mriya@
őstag

Nem volt jellemző rájuk a kronométer pontosság, de ha napi fél percen belül voltak, az már megfelelt.
Akkoriban az emberek nem hajszolták a másodperceket, atomórák sem voltak.
Mi vidéken a vonatokhoz tudtuk kapcsolni az időt. :R
A legtöbb orosz óra kézihúzós volt, reggelente felhúzták és beállították őket a Kossuth rádióhoz.
Kevés volt köztük a vízálló, egy barátom "búvárja" Miskolctapolcán megtelt vízzel, de csak Budapesten tudtuk levenni a hátlapot.
Addig olyan volt, mint egy akvárium halak nélkül. :C

Bose, Philips hangcuccok a hardveraprón.

(#130023) Wg5113 válasza WiZARD (#130014) üzenetére


Wg5113
aktív tag

Igen tudom.Én most már bármit veszek elötte ezt tisztázom.Sajnos egyre jobban ez marad csak akinek nincs saját verkje.Félő,hogy minél több Selita készül annál kevésbé lesz ellenőrizve kikerülés elött a minőségük.

(#130024) 7s26c válasza @mriya@ (#130022) üzenetére


7s26c
senior tag

Köszönöm szépen 😊

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#130025) Skimaster válasza Macyke82 (#130017) üzenetére


Skimaster
senior tag

Nekem kicsit bánat,mert egyedül vagyok...Neked öröm,mert a Rolex az egy jóság,finomság!

(#130026) von toth válasza 7s26c (#130016) üzenetére


von toth
tag

Egyáltalán nem tértek el lényegesen a mai szerkezetektől. Az orosz szerzetek hozzák ma is 20-40 másodperc átlagot, de ezt jelentősen lehet javítani.

(#130027) condy válasza Skimaster (#130018) üzenetére


condy
senior tag

A Tag megy, a Fortis még meggondolós, a Bretyó viszont marad. Szeretem. :)

Lavie: Köszi.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#130028) SeatZola válasza condy (#130027) üzenetére


SeatZola
őstag

Én is a helyedben eladnám a TAG-ot, meg a Fortist is, sőt az LLD-t is és vennék az árukból egy Rolexet. Ahogy ismerlek te szereted és megbecsülöd a nagyon komoly órákat, így szerintem ez lenne a hozzád méltó következő lépcsőfok. És milyen szép sor lenne a Bretyó, az Omi meg egy Roller. Amolyan Szentháromság..... jó értelemben!

Rappi

(#130029) Skimaster válasza condy (#130027) üzenetére


Skimaster
senior tag

A Tag és a Fortis árából is kijön már valami finomságos,de ha melléteszed a Brenyát,akkor abból kapsz egy B01-es saját szerkezetes Brenyát....az azért nem rossz,valld be.........na milyen jó ötleteim vannak?? :C

(#130030) condy válasza Skimaster (#130029) üzenetére


condy
senior tag

Skimaster, SeatZola: Lehet, hogy van abban valami amit mondtok.
Minden esetre most elgondolkodtam kicsit.
Másrészt, jelenlegi óráim közül tavaly ilyenkor még egyik sem volt a birtokomban. Így esetemben bármit hozhat 2016. :DDD

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#130031) resool válasza condy (#130030) üzenetére


resool
aktív tag

Szintén a Tagot és a Fortist beolvasztanám, de még a Bretyót is, persze csak akkor ha egyik sem nőtt teljesen a szívedhez.

(#130032) Mercutio_ válasza resool (#130031) üzenetére


Mercutio_
félisten

És csinálnál belőlük damaszkuszi acélt? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#130033) condy válasza resool (#130031) üzenetére


condy
senior tag

A Tag és a Fortis nem nagyon, de a Breitling az nagyon bejövős. Szeretem. Egy baja van: a fekete bőr nem mutat rajta. A fém és a barna bőrszíj nagyon megy vele, de a feketével olyan semmilyen. Ezt leszámítva nincs baja.

Szólj, ha tudsz vevőt az első kettőre. :D

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#130034) SeatZola válasza condy (#130033) üzenetére


SeatZola
őstag

Ezt soha nem hittem, hogy egyszer ki fogom mondani, de szerintem is az 5 közül a legszebb a Bretyó! Régebben valamiért ki nem álltam a Bretyót, mint márkát, de mostanra van 1-2 modell, ami kimondottan tetszik!

A másik, hogy mennyire változik az ember ízlése: 1-2 éve meg voltam halva az Omi SMP-ért, de ez mostanra valahogy elmúlóban van.

Mostanság ami nagyon tetszik az pl. a Bretyó Ttansocean day-date és a hozzá hasonló órák (Certina DS Powermatic is, ilyet vennék is ha valakinek van, amit eladna....)

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#130035) condy válasza SeatZola (#130034) üzenetére


condy
senior tag

Ezt a változást magam is tapasztalom. Bár némiképp más vonalon.
A legszembetűnőbb számomra, hogy 2évvel ezelőtt hallani sem akartam a mechanikus szerkezettel szerelt órákról, ma meg egyszerűen már nem mozgatnak meg a kvarcok.
Talán a korral jár (nálam). :D

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#130036) 7s26c válasza von toth (#130026) üzenetére


7s26c
senior tag

Mondjuk ha 20 és az javítható az már nem is olyan tragikus...

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#130037) ducati113 válasza condy (#130033) üzenetére


ducati113
csendes tag

Izlések és pofonok........
Fehér számlapos órák nem igazán jönnek be.
Az omega viszi a pálmát, szerintem az a legszebb.
Omega,Tag,Long,Brety,Forti,
Szerkezetileg melyik a jobb, ehhez nem értek.
Szabad itt kérni olyant,hogy a piacon milyen árban mozognak ezek az órák?(OMEGA)

Láma vagyok :o próbálom itt összerakni márkák sorrendjét. Búvár órákban.
Seiko 007 ,Tissot,Tag,Omega,Long,Bretyo,Rolex,

Itt most a nevet a presztízst fizetem vagy van lényeges szerkezetbeli különbség is?
Nem érzem át,hogy mért drágább az egyik a másikától.
Olyan mint skoda,seat,vw,audi, ugyan olyan motorral?

(#130038) condy válasza ducati113 (#130037) üzenetére


condy
senior tag

Szép az, ami érdek nélkül tettszik! :D
Ízlésről ezért nem vitázunk.

Az órák ára, meg...
attól függ.
Van amikor csak a nevet fizeted és a szerkezet ugyan az, vagy nagyon hasonló. Magasabb árkategóriákban már akadnak saját komplikációk, változtatások, plusz egy-két kő, stb. A csúcs viszont a manufakturális werk. Ott már fizeted a nevet is meg a szerkezetet is.
Nagyjából ennyi. Szerintem.
De ha tévedek, vagy túl felületes vagyok, akkor úgyis jön Tempus pajtás és kijavít. :DDD
Na, az lesz a teljes igazság!

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#130039) ciryl65 válasza nbukta77 (#130009) üzenetére


ciryl65
csendes tag

Én nyár végén vettem Amfíbiát. Nem ormótlan. Be tudtam lőni napi +2-3 másodpercre. Amikor visszatettem a hátlapot nagyon vékonyan szilikonzsírral bekentem ( taszítja a vizet, a gumitömítést konzerválja ), a csavarmenetes gyűrű menetével is így tettem, és szorosan ráhúztam. Kipróbáltam, nem ázik be, 4 órahosszat vízbe tettem, és minden rendben vele.
Link az óráról.
http://www.ebay.com/itm/VOSTOK-AMPHIBIAN-120509-MILITARY-RUSSIAN-DIVER-WATCH-200M-AUTOMATIC-/252201178196?hash=item3ab85c9454:g:NwAAAOSwcBhWY-13

Ez sajnos bronz tokozású, mint az olcsóbb Kommandirskie.

Ez meg Kommandirskie, 100m, vagyis 10 bar jellemzővel. Napi +1 másodpercet produkál beszabályozás után.
http://www.ebay.com/itm/RUSSIAN-VOSTOK-Komandirskie-Mens-Automatic-WATCH-350501-NEW-/331740194182?hash=item4d3d41a586:g:MYQAAOSw5ZBWJ9to

Ez utóbbi meg acéltokos.
Mindkettőt úgy kaptam, hogy nagyon sietett. Persze ez órája válogatja, milyet fog ki az ember működés szempontjából.
Azzal meg vigyázz, vannak képről láthatóan gyengébb tokozásúnak tűnő Amfíbiák is! A fent említett Kommandirskie ( ne keverd össze az olcsóbb Kommandirskie-vel! ) meg betyár masszív ezzel az acéltokkal.

[ Szerkesztve ]

(#130040) Mr. Deluxe válasza @mriya@ (#130015) üzenetére


Mr. Deluxe
tag

Nyilvan nem lehet altalanositani. Engem inkabb az bosszant, hogy ez egy dragabb oranal fordult elo es a Richemont kb. hulyenek nezett.

(#130041) fagyalllo válasza ducati113 (#130037) üzenetére


fagyalllo
őstag

Van hasonlóság az azonos technikát használó VW csoporttal, de különbség is bőven. Egy autó legalább két nagyságrenddel bonyolultabb és az egyen hajtáslánc szerepe is kisebb az összképet nézve, mint egy óránál.
Számomra az nem rendes gyártó, aki nem képes saját kútfőből összerakni egy alap hárommutatós automata szerkezetet, legyen akármilyen nagy történelmi múlt mögötte és bármekkora marketinggel van is megtámogatva. Fokozottan igaz ez a sokszázezertől indulókra, ha nem képes (vagy nem akar, vagy nincs rászorulva, mert így is veszik) saját werket gyártani, akkor csak egy dizájner tokfaragó, nem óragyártó. Egy Certinatissothamiltonnak még talán elnézi az ember a polcról levett közös werket, fölötte... Ezért is nem értem a keményvonalas svájci rajongókat, akik nagyon jól tudják hogy csak egy szépen polírozott márkanevet vesznek egyen technikával és közben leszólják a japánokat.

Ez persze az órabuzik egyik kedvenc témája, mindenki elmondhatja a saját álláspontját, de vitának nem lehet nevezni, mert embert még nem láttam, akit végül meggyőztek volna. Összeveszésre kiváló és a tájékozatlanok szemét is fel lehet nyitni :)

Az én sorrendem: Tissot, Tag, Longines, 007, Omega, Rolex, MM :)

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#130042) g0n21 válasza ducati113 (#130037) üzenetére


g0n21
senior tag

Az áruk teljesen változó tud lenni, százezrek is lehet a különbség állapottól, szervizigénytől függően.
Példaképp Condy Omegája, ami állapottól, felszereltségtől (fémszíj, doboz, papírok, számla, szervizeltség) függően 400 és 700ezer között mozog (tekintsünk el a szélsőségektől).
A legjobb, ha az általad kinézett típusnak (ha csak értékösszehasonlítósdit akarsz játszani akkor is) megkeresed a referencia számát, az említett Omega esetében ez 2234.50/2534.50 - (szíj és évjárat függő, hogy melyik), s chrono24.com-on, és ebay-en nézegeted.
Ha találsz egy órát, pl. egy Seamaster, aminél azt látod, hogy a werk az cal. 1120 elnevezésű, akkor erre rákeresel google-ben, és ott meg fogod találni, hogy alapvetően a2892-a2-es ETA werk módosított verziója. És így tovább...

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#130043) gyulagy válasza fagyalllo (#130041) üzenetére


gyulagy
tag

Kár, hogy itt nem lehet "lájkolni". Nekem is az a véleményem, hogy tokpresztízs-szindróma van kialakulóban.
Az is igaz, hogy nagyrészt a külcsín az, ami felhívja magára a figyelmet.

(#130044) condy válasza gyulagy (#130043) üzenetére


condy
senior tag

Szerintem nincs ezzel semmi baj.
Kinek a pap, kinek a papné.
Más és más dolgokat teszünk előre a saját sorrendünkben.
Így kerek a világ.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#130045) squir válasza g0n21 (#130042) üzenetére


squir
aktív tag

Persze azt sem szabad elfelejteni, hogy a szerviz, alkatrészköltség is mennyiben változik. :)
Egy alap ETA2824-et leszervizelni, alkatrészt beszerezni nem egy nagy varázslat, erős túlzással a sarki boltos megcsinálja. Más a helyzet egy saját, manufakturális, stb werk esetében. Az előbb említett ETA, vagy a Seiko7s26, Miyota, stb szerkezeteknél egy alap tisztítás megáll 15-20e Ft környékén. Ha alkatrész kell akkor mondjuk 5e-vel drágább.
Egy Breitling B01, Omega CoAxial, IWC, Rolex, vagy felettük esetében viszont a kezdő összeg 50-100-200e Ft, vagy még több!
Ugyan ez érvényes a "vintage" órák, mostanra már nem gyártott szerkezeteire is.
Olyan mint egyes nők: nem megszerezni a nehéz, hanem a fenntartása! :D

(#130046) resool válasza fagyalllo (#130041) üzenetére


resool
aktív tag

Mondjuk azért ez így kicsit ferdítés, pl. 007-es szerkezete alapvető dolgokat sem tud, ami marha idegesítő szerintem. Szóval inkább ne legyen inhouse, de lehessen kézzel húzni és legyen mp stoppos.

(#130047) toughbook


toughbook
csendes tag

2016-os tervek:
Oris Williams Day Date és/vagy Stein Aviator be, talán a Tissot Visodate ki

(#130048) Mercutio_ válasza resool (#130046) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nnnna, ez esetben már csak olcsón vagyok hajlandó skx007-en elgondolkodni! ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#130049) WiZARD válasza @mriya@ (#130015) üzenetére


WiZARD
addikt

Picit én is így vagyok vele. Nekem meg hibás 6R15 volt...
Bár most már 2 problémás Sellitával van tapasztalat, a topicon belül, és nem túl nagy a minta hozzá :(

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#130050) fagyalllo válasza resool (#130046) üzenetére


fagyalllo
őstag

Na jó, a Longines feljöhet mellé :)
A specifikációk alapján tényleg a sor végére szorul, de egy mai Tissot, vagy egy ETÁ-s, Sellitás, Rondás TAG a korábban leírtak miatt nálam egy szebben kidolgozott Fossillal egy kategória, soha nem merülne fel mint választási lehetőség.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.