Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#189001) g0n21 válasza gipsztigris (#188993) üzenetére


g0n21
senior tag

Egy picit olyan ez, mint annak idején a 0 perces használt mobiltelefonok, amiket utólag kellett magyarítani, jellemzően a Távol-Keletről jöttek szurkeimportban, sokszor semmit nem érő bolti garanciával (számtalan bolt megszűnt jogutód nelkul, es “nyitottak ujra” ugyanott, más néven. Mar akkor elterjedt ez a dolog és fogalom.
A szürkeimport pont azt jelenti, hogy nem fekete, tehat nem szánt szándékkal család ÁFA-t, viszont nem hivatalos viszonteladói uton kerül az országba/ az eladóhoz.

De eltértünk az alap kerdestol.

@Timecenter, koszonom a gyűjtést :)

@Scahwo
Engedd el az EU-t, a sky, a dfi, a liw, creationw, stb-nek semmi köze nincs az EU-hoz.
Vagy gismo? Ja, Írország... miert 2-3 hét a posta?
Mert megvan a vonaluk a távol-keleti beszerzésre, de attol az is szürke...

De nem ezt kell taglalgatni, hanem azt, hogyha nem lehetne holnaputántól ilyen vonalakról Seikot venni, csak hivatalosan forrásokból, akkor azon az áron is vennétek-e, akkor is annyira kedvelt lenne-e mint most.
Erre a kérdésre egyebkent fagyalllo egy egesz egzakt választ adott.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#189002) gipsztigris válasza g0n21 (#189001) üzenetére


gipsztigris
addikt

"Seikot venni, csak hivatalosan forrásokból, akkor azon az áron is vennétek-e, akkor is annyira kedvelt lenne-e mint most."

Az emberek 99%-a erősen árérzékeny, így ha csak a Seiko butikból lehetne venni Seiko-t akkor biztosan nem lenne annyira kedvelt.
És szerintem nem csak attól kedvelt mert kintről reálisabb áron lehet beszerezni, hanem attól is, hogy a hazai ára és a kinti beszerzési ár között ekkora a különbség. (Innen mondjunk köszönetet a Seiko hazai árfelelősének :DD !
Kicsit olyan dolog ez mint a replika, hiszen az olcsó Seiko kívülről pont úgy néz ki mintha a Seiko butikban vették volna aranyáron. :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#189003) TimeCenter válasza evo87 (#188999) üzenetére


TimeCenter
tag

Evo87:
A múlt hét végén szidták csúnyán az Eco-Drive és rádiójel vezérelt órákat. Az egész csak egy beállítási probléma. Ha lett volna magyar nyelvű leírása a tulajnak a probléma fel sem merül. Persze az általunk fenntartott szervizhez fordult a problémával a külföldről vásárolt kitöltetlen és érvénytelen garanciajegyével. Sőt meg merem kockáztatni, hogy az órát előtte felpróbálta valamelyik szaküzletünkben, ahol igazából próbatermet üzemeltetünk.

Tehát mi történik általában:
1. Próba a szaküzletben.
2. Vásárlás szürkén de inkább feketén.
3. Magyar nyelvű leírás kérése a hivatalos forgalmazótól.
4. A forgalmazó ócsárlása mert nem engedte lemásolni az általa készített használati útmutatót.
5. A felmerült problémával a hazai hivatalos garanciális szervizt felkeresni.
6. A szerviz ócsárlása mert pénzt kért az érvénytelen, kitöltetlen garanciajeggyel rendelkező óra javításáért.
7. Egy év után a szaküzlet felkeresése a óra használatának az elmagyarázásáért.
8. A szaküzlet ócsárlása, hogy az óra beállításáért pénzt kérnek.
9. Külföldi webshopok ajánlása mert az itthoni szaküzletek, "szervizek lehúzósak".

Hogy változtathatnánk ezen.
- Adjuk ingyen magyar nyelvű leírást ( amin csak költségünk van ).
- A szerviz ingyen javítsa élete végéig a kitöltetlen biankó "garjegyre" az órákat ( amin csak költségünk van ).
- A szaküzletek tartsák készleten bemutatóra nem csak az EU, hanem az ÁZSIA és USA modelleket is, hogy lehetőség legyen azokat is felpróbálni a külföldi webshopos vásárlás előtt ( próbaterem ! ). De legalább 4-5 helyen Budapesten, és lehetőleg a vidéki nagyvárosokban is.
- A szaküzletekben az alkalmazottak folyamatosan és díjmentesen állítsák be és magyarázzák el a külföldről szürkén, feketén behozott órák beállítását használatát, úgy is ráérnek, nincs értékesítés.
:)

(#189005) TimeCenter válasza gipsztigris (#189004) üzenetére


TimeCenter
tag

A műhold vagy rádiójelvezérelt órák 70-80 oldalas leírását mennyiért fordítsam le és nyomtassam ki a külföldről vásárolt órához?

Mondjuk azé az óráét amit Magyarországon nem is forgalmazunk, vagy max. 5 db jött belőle ( mert limitált ).

LSZ mondj egy "jóárasított" Forint árat.

[ Szerkesztve ]

(#189007) csabulaxi válasza g0n21 (#189001) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Tényleg nehéz egy ha-ra válaszolni, mikor volt lehet is.
Már benne van az emberek agyában a lehetőség úgy nehéz válaszolni.

Megtörtént dologról tudok nyilatkozni.
A 90-es években lettem felnőtt és vásároltam először önállóan karórát magamnak. Mindig újat, mindig boltban, akkor még hol is másutt. Műanyag casió 2* is ugyanolyan. Később még nem voltak plázák sem Magyarországon, de Borkutime-os szórólapok alapján vettem egy Casio Oceanus-t. Mikor már lettek plázák és volt időm Pestre is eljutni órás boltok kirakatai alapján, az akkori preferenciáim alapján megvettem egy Seiko-t. Abban az évben (1999) újítottam fel egy lakást, számított a pénz, megkerestem a forgalmazót és az irodában vásároltam meg az órát. Ugyanannyi kedvezményt kaptam, -5%, mint a boltban is adott volna az Orex. Ez az óra így 80,500.- ft volt, az akkori átlag kereset kb 50 ezer Ft volt.
Nem volt netes vásárlás, ha külföldön voltam nem volt időm órákat nézegetni, bár a Seiko mellett 10 évig nem is vágytam más órára, teljesen elégedett voltam vele.
Szóval mindig is számított az ár, ha ugyanazt akartam megkapni.
Amúgy az a véleményem mint fagyallonak, az olcsóbbak ( mostani szürkék) nem fogynának, de a az alsó svájciakkal szemben igen is lenne alternatíva a Seiko, a 130 ezres ártól felfelé, ahogyan most is volt aki itt vette a szamurájt.
Ha sehogyan sem lenne ócóbb, nem lenne más alternatíva csak a bolt és az a kérdés, hogy Stein Ocean vs Seiko Monster (az új), főleg a narancs, egymás mellé rakom és hát én a Monstert venném. :)
Ez mindez csak az én egyéni véleményem.
Amúgy most 500 ezer Ft-ig inkább vennék rádiós, gps-es kvarc órát mint belépő automata svájcit.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#189009) Lauda válasza Tiszteletes (#189006) üzenetére


Lauda
félisten

Nem a rendszer hibája. A vásárlónak kellene bevallania, hogy vámolandó árúja érkezik és így megfizetnie a szükséges dolgokat utána.

(#189010) csabulaxi válasza Tiszteletes (#189006) üzenetére


csabulaxi
senior tag

Ismerve az országos szakemberhiányt..
Jó ez a demagóg politika. :B
Ami valószínűbb, hogy a butikok nem szervizek, nem órások a kis műhelyükkel.
Röhej, de egy csatszem kiszedéshez is kell felszereltség (meg hozzáértés) Nekem anno a Monsteremen szenvedett meg a helyi órás, a felszerelt műhelyében a két részes stifttel, ha jól tudom a citizen is előszeretettel használ ilyet.

És na jó leírom a tavalyi esetemet. Megvettem a rádiós Citizenemet egy hivatalos viszonteladótól, mivel borkutime-os garit kaptam hozzá.
Bőrszíjas modell, volt belőle nagyon hasonló a fémszíjas is, de az más szín és nem zafír üveges.
Timecenterrel leleveleztem, hogy a hasonló modell fémszíja jó rá. nincs készleten, kb, 2 hónap és 32 ezer Ft.
Mikor megérkezett érte mentem Budapestre a szervizbe, kértem tegyék rá.
Más rugós stift kell bele, ott kezdődött a macera, mikor kész beállítva, a csukómon volt már, mikor is egy mozdulatra a felfő endlink kifordult.
Legyen az óra felső részéhez (12 óra) csatlakozó endlink az 1-es és az alsó részéhez ( óra) a 2-es.
Oké óra vissza, nézegetés, többszöri szétszedés, de az 1-es mindig kifordul. Ekkor tegyük fordítva, de akkor már alul fordul ki az 1-es. itt már zakatolt az agyam, hogy 32 ezer kuka, hisz csak nekem rendeltek be egy ilyen (nekem) drága szíjat egy kifutott modellhez. Érdekes de a szerviz nem így állt hozzá, nem kellett volna kifizetnem, ha otthagyom, pedig többször is megnézték a gépet és az nem írt hozzá fémszíjat. Mikor valakinek eszébe jutott, hogy van a raktárban még egy ilyen szíj amiért valaki már hónapok óta nem jött érte (Kössz!)
Második szíj, szintén 1-es endlink kifordul. Megfordítva is.
Ekkor a két szíjból lett összelegózva (2db. 2-es endlinkkel) egy jó szíj.
1 szíjat fizettem, több mint másfél óra volt ez akció.
Maradt a szervizben egy db két 1-es endlinkes szíj.
Ugye nem lesz bajuk a szervizeseknek ezért, ígérd meg Béla!
Szóval le a kalappal előttük! :R :R (pont nem volt felújítás)

A forgalmazó lehet, hogy benyel egy 100 eurós szíjat, mert nem megy érte valaki, vagy mert a szervizesek mindent a vevőért állnak hozzá.

MIndig fémszíjas órát vegyetek, ha később cserélgetni akarjátok!

A Citizen meg szarjon sünt, hogy az egyik oldalt fél millivel elfúrja üzletpolitikailag.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#189011) pulutodurumo


pulutodurumo
őstag

Múltkor néztem egy Urban Gentry videót, ott a grey market a nem hivatalos viszonteladó szinonimája volt. Gyártói garancia nélkül, mint a sky és társai.

"Don't fret, boyo. I'll be gentle!"

(#189013) Sungoo válasza g0n21 (#189001) üzenetére


Sungoo
addikt

Ez fájt, szerintem én is érthetően leírtam. :) NEM!

(#189014) g0n21 válasza Sungoo (#189013) üzenetére


g0n21
senior tag

Bocsánat, igazad van :DDD, tehat mindketten értelmes választ adtatok. Meg azota azert érkezett olyan, ami a kérdésre válaszol, es nem annak körülményeit vizsgálja.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#189015) t_a_m_a_s válasza g0n21 (#189014) üzenetére


t_a_m_a_s
őstag

+1. Én sem venném annyiért. a szajkót. Az Orient más tészta, az a TUTU árain is abszolút emészthető, a "klasszikus" darabok, mint a Bambino, a Ray, a Mako, az M-Force szerintem abszolút ár-érték bajnokok még a hivatalos árakon is.

De ugyanez igaz a svájciakra is. Csábító a FB csoportos negyedmillás Hydroconquest meg a hasonló árú Aquaracer, de 5-600-ért butikból ETA2824-et (vagy még azt se...)...

[ Szerkesztve ]

Holnap majd jól beletépünk...

(#189016) Tiszteletes válasza g0n21 (#189014) üzenetére


Tiszteletes
aktív tag

"tehat mindketten értelmes választ adtatok"

Ez meg nekem fájt. :-) Ebből már nem jössz ki jól. :DD :DDD :DD :P

[ Szerkesztve ]

Miért... vagytok... gyengék???! Játtszatok!!!

(#189017) gipsztigris válasza g0n21 (#189014) üzenetére


gipsztigris
addikt

Már miért kellene a kérdés körülményeit vizsgálni? :F Nem vagyunk ügyvédek, sem pedig bírók! :Y
Tettél fel egy kérdést, ki-ki értelmezze saját belátása szerint és válaszoljon rá! :))

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#189018) csabulaxi válasza g0n21 (#189014) üzenetére


csabulaxi
senior tag

ha jól sejtem ez a kérdés, felmérés, a fészbukos steines "vitából" fogalmazódott meg.

Akkor az én konkrét eseteim:

1,- 1999 szerintem még nem is hallottam az ebay-ről, nem nagyon használtuk még a netet, számomra csak a hivatalos bolti vásárlás létezett. Vásároltam boltban Seiko-t, a havi fizetésem másfélszereséért.

2.- 2011, 95 ezer Ft körülre emlékszem, hogy volt akkor talán még Roberts vagy már Steinhart Ocean, én végül a 40 ezer Ft szürke importos Seiko Monster mellett döntöttem. Igazából a boltban meg sem néztem, hogy van-e.

3.- 2017 a rádiós Citizen mellett döntöttem a Steinhart-tal szemben, mindkettő 130 ezer Ft környéke. A citit hivatalos magyar boltban vásároltam meg.
Időközben lett Stein is. A Citizent jobban szeretem, mert minőségben többre tartom. és hát a replika faktor ugye, nem kell magyarázkodnom.

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#189020) g0n21 válasza gipsztigris (#189002) üzenetére


g0n21
senior tag

"(Innen mondjunk köszönetet a Seiko hazai árfelelősének :DD !"

A Seiko központilag szabja meg a hivatalos viszonteladóknak, hogy mennyiért lehet adni.

[ Szerkesztve ]

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#189021) szivarvég


szivarvég
csendes tag

Érdekes véleményeket olvastam, és engedelmetekkel én is hozzátenném a véleményem több helyre is, kumulált formában, amiért most így előre is elnézést kérek. ;)

A szürke import az, ami a jog határán egyensúlyoz, azaz nem lehet egyértelműen eldönteni, hogy a beszerzés legális-e vagy sem. Ez érinthet kis és nagykereskedelmet. Kiskereskedelem esetén a kérdés a vám , nagykereskedelem esetén pedig a kereskedő számára előírt csatornák betartása.

Példák az órás világból: (Kiskereskedelemre) a kiniai ír, aki Honkongban üzemel, de Írországból küldi a cuccot ilyen, mert ezzel elkerüli az EU-s védővámot, és ezzel olcsóbb árat tud a piacon biztosítani a termékeinek.
Ha egy nagykereskedelem mondjuk Kinából vásárol, mert vámmal együtt is olcsóbban hozzájut a termékhez, az is ilyen.

Kérdés volt, hogy vennénk-e ezeket az órákat, ha drágábbak lennének. Ezek az órák azért tudtak elterjedni (kivéve az X faktort részben, mert azt divat is előidézheti), mert jó ár/érték arányban vannak. Példa: SARB033 vs SARX055. Mindkettő 6R15 werk, szafír, 100m vízálló. SARX055 ráadásul titán, extra számlap, de drágább 1100USD-vel. Megéri a különbséget? Ha szigorúan azt nézed, hogy mit kapsz a pénzedért, akkor nem. Persze vannak, akik nem ezt nézik, de ők nem a többség, hanem azon tehetősebbek (még ebben a kategóriában maradva), akiknek nem fáj azaz 1100USD különösebben.
Ez nem azt jelenti, hogy ezek az órák rosszak, csak azt, hogy a magasabb árkategóriában már komolyabb verseny alakulna ki, ahol nem biztos, hogy a Seiko vagy az Orient jönne ki győztesen, ugyanakkor pont ez az alacsony ár lényege (így nincs igazi verseny). Ezt a trükköt szokták alkalmazni multik egyébként, mikor piacot vesznek.

A fenti kérdésből kivettem azt a részt, hogy csak Magyarországon lenne drágább, mert nem Észak Korreában vagyunk, és azt feltételezni értelmetlen, hogy nincs áru áramlás.

A probléma ott jelentkezik, mikor a vásárló szürkén, vagy ne adj Isten feketén szerzi be az árut, viszont elvárja azokat a szolgáltatásokat, melyek a 100%-ban hivatalos forrásból származó termékekhez járnak.

Én is vásároltam most 2 db órát, EU-n belülről. Amennyiben a termékekre EU-s garancia vonatkozik a gyártó szerint, úgy elvárom, hogy Magyarországon is megkapjam ezt a szolgáltatást, de ha nem (és fontos hangsúlyozni, hogy a gyártó szerinti garanciavállalásról beszélek, nem az eladó szerintiről), akkor fizetni fogok, és ez teljesen rendben van. Vásárláskor mindenkinek el kell tudnia dönteni, hogy mekkora kockázatot vállal. Magyarországról, hivatalos csatornából minimális a kockázat, de nyilván maximális az ár. Külföldről, csak webshopot üzemeltető, raktárkészlettel nem rendelkező cég esetén pedig magas a kockázat, de alacsonyan tartható az ár. A vásárlónak el kell tudnia dönteni, hogy jó szolgáltatást akar, vagy olcsó árat.
A hagyományos mód "van egy boltom, bejössz és megveszed a terméket az általam megadott áron", már nem hatékony a webes vásárlás korában, pláne mivel a webes vásárlást a jelenlegi törvények favorizálják is (14 napon belül visszaküldhető a termék). Ez azonban már egy másik mese... :)

[ Szerkesztve ]

(#189022) szivarvég válasza g0n21 (#189020) üzenetére


szivarvég
csendes tag

Előrebocsájtanám, hogy nincs tapasztalatom konkrétan a Seikoval kapcsolatban, de egyéb Japán gyártókkal van, nem is kevés.

Ilyet (hogy konkrétan meghatározza az árat) tudtommal nem tehet senki (gyártó) jogszerűen az EU-ban (ha átszáll a tulajdonjog a vásárláskor). Amit kontrollálni tud, az a hivatalos listaár, és a te beszerzési árad. Az hogy valaki a saját beszerzési ára alatt ad el valamit, az teljesen jogszerű, max nem túl okos, mint ahogy az is, hogy drágábban adjon el valamit.
Amivel tud operálni, az a hivatalos viszonteladói jog kiosztása, de az is jellemzően arra korlátozódik, hogy ne utángyártott, hanem gyári alkatrészeket vásárolj javításhoz, és a termékeket is hivatalos forrásból szerezd be (amiből profitja van neki is).

(#189023) tesznye


tesznye
újonc

Sziasztok!

Van egy ilyen órám. http://allbestwatches.com/watch/certina/13402
Kb. két hete megállt. Gondoltam elemcsere, bár furcsállottam, mert kb. 2 hónapja cserélték legutóbb. Elvittem egy "mezei" óráshoz, aki kicserélte az elemet, de továbbra sem járt. Mondta, hogy szerkezet gond, menjek szakszervízbe. A stopper rész működik....
Egyelőre nyűglődöm, mert vidéken dolgozom és mikor munkába indulok még nincs nyitva az általam ismert 2 nagyobb órás; mikor megyek haza a dugóban már nem érek oda nyitvatartási időben.
Van tippetek, hogy Szentendre környékén hova érdemes fordulni vele?

[ Szerkesztve ]

(#189024) schawo válasza tesznye (#189023) üzenetére


schawo
titán

ETA G10: szerkezetcsere.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#189025) tesznye válasza schawo (#189024) üzenetére


tesznye
újonc

Ötlet, hogy hová forduljak vele?

(#189026) marinea2


marinea2
addikt

Sziasztok!

Steinhart ocean one - itthon lehet valahol kapni?

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#189027) csabulaxi válasza marinea2 (#189026) üzenetére


csabulaxi
senior tag

https://riosshop.hu

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#189028) Lauda válasza marinea2 (#189026) üzenetére


Lauda
félisten

[link]

Ha jól tudom ők a hazai steinhart forgalmazók.

(#189029) gipsztigris válasza g0n21 (#189020) üzenetére


gipsztigris
addikt

Az egyetlen poénnak szánt mondatra ülsz rá egyet lovagolni! :C

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#189030) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

Ha már steinhart nap van.
Ocean1
Van aki cserélt már , szedett le az óráról lünettát (bezel)?

Azon agyalok, hogy megnézném, kipróbálnán pepsi lünettával, de ezért nem barmolnám szét a kerámia betétet, nem hiszem, hogy egyben jönne ki, hanem vennék komplett betéttel együtt lünettát. Így bármikor cserélgethetném.
Ha tényleg ennyi a csere akkor azt otthon is kivitelezhetném.

videó, bár ez rolex

mondjuk a stein oldalán csak betétet találtam, de ha azt mondjátok Günter jó fej, akkor szerintem lesz egyben is.

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#189031) g0n21 válasza gipsztigris (#189029) üzenetére


g0n21
senior tag

Jóvanna, adta magát. :B

@Csabulaxi.
Általában minden ilyenen egyszerű cserélni. Rolexen és Steinharton egyaránt. A lünettabetétet. Anno nekem csiga cserélte ki az Orient submarineren, de a napokban volt egy srác a facebookon, aki vett egy sima fejete kerálmiás submarinert, meg egy zöldet, és lünettát cseréltetett, így van egy fekete lap-zöld lünetta, és zöld lap-fekete lünettás subja. Ha jól tudom, csak a betétet cserélték.

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#189032) gipsztigris válasza g0n21 (#189031) üzenetére


gipsztigris
addikt

Bocs, rossz helyre ment! PM-ben akartam....

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#189033) #45302528 válasza csabulaxi (#189030) üzenetére


#45302528
törölt tag

De ne így. 😀

https://youtu.be/WHNm-9-d3fo

(#189034) schawo válasza tesznye (#189025) üzenetére


schawo
titán

Ha szerzel ele szerkezetet ([link]), akkor bármelyik sarki órás bele tudja tenni.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#189035) csabulaxi válasza #45302528 (#189033) üzenetére


csabulaxi
senior tag

:DDD
Igen, ezt láttam, ezért nem betétet akarok cserélni, mert gondolom a kerámia lap ridegebb és a feszegetéstől könnyen törhet. Ezért kompletten cserélgetném, úgy láttam csak egy bicskával aláfeszítenek és leugrik, felpattintani is csak rá kell nyomni.
Tényleg így van?
Ezt szeretném megtudni.
Pl. azt olvastam, hogy a Monster lünetta felhelyezéséhez prés kell.
Lenne gy lünettám a fekete kerámia betéttel és egy lünettám pepsi alu betéttel.

videó

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#189036) Deskdiver


Deskdiver
senior tag

Egy rövid szürke import sztori estére. Kis óradílertől rendeltem órát országon belülről. Egy-két darabos árukészlete volt a legtöbb modellből. Amit én választottam abból csak egy. Kb. 70-80k kedvezményt adott a listaárból. Megérkezett szépen csomagolva (doboz, vaskos leírás, kitöltött garikártya) minden szuper kivéve a dátumot. Valaki elbambult Longiéknál és rossz dátumra programozta a naptárat. Mivel csere nem lehetséges az óra meg tetszik, ezért felhívtam a Longinest. Készségesek voltak és postáztak is egy szerviz tokot az instrukciókkal. Talán a napokban ideér. Mivel úgy is kényszerpihenőn vagyok egy pár napig élvezem még a társaságát (meg a ibuprofenét és forró teáét) mielőtt újra útra kel oda ahonnan jött. Van hogy néha nincs szerencsénk. Ez van. Jobbulást mindenkinek aki szintén nyitott szájjal szaladt bele egy gazdátlan tüsszentésbe a Tescoban. :)

(#189037) marinea2 válasza csabulaxi (#189027) üzenetére


marinea2
addikt

lauda es csabulaxi koszonom!

Minosegben van ott ez mint egy Seiko? Ma jott meg a Seiko SNZH57-esem, elkepzelheto hogy tuladok rajta :U :))

[ Szerkesztve ]

"Régen" én voltam a rózsaszín maci - MVP Freak - Victory Royale - maFIA

(#189038) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

úgy látom, hogy tényleg csak ennyi a bezel csere.

innen még senki sem csinált ilyet,főleg steinen?

(#189037) marinea2
ennél a Seikonál azért jobb a stein, zafír, komolyabb szerkezet, főleg ha jól tudom a kis seikonak műgyanta a lünetta betéte, sőt az üveg eléggé kiáll, könnyebben karcolódik

ár értékben helyükön vannak

a stein - rolex szinte egy az egyben míg míg a seiko - Blancpain Fifty Fathoms utánérzés szabadabban

minta a fészbukos csoportban lenne több stein is most eladó, még fóliás is

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#189039) TaylorPro válasza Deskdiver (#189036) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szép ez az óra. Mi van a dátumával?

Pixel 8 Hazel

(#189040) Deskdiver válasza TaylorPro (#189039) üzenetére


Deskdiver
senior tag

"Öröknaptáras" 2400-ig. Most 28.-án nem váltott át elsejére hanem ment tovább 31-ig. A dátum csak 24 órás intervallumon belül állítható. Szóval most úgy mutat elsejét ,hogy előre van tekerve kb. Ausztrália idejére.

(#189041) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

aki videó működés közben ilyet megvehet, annak tényleg erre van igénye?

[link]

pedig ilyet is tudnak gyártani

[link]

[ Szerkesztve ]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#189042) fagyalllo válasza csabulaxi (#189041) üzenetére


fagyalllo
őstag

Az első vicces lenne aliról 7$-ért.
A búvár meg egy karikatúra, komolytalan.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#189043) Sungoo válasza csabulaxi (#189041) üzenetére


Sungoo
addikt

Beteg ember az, aki annyi pénzért ezt a paródiát hordja.Ez mindkét típusra értem. :)

[ Szerkesztve ]

(#189044) gipsztigris válasza Sungoo (#189043) üzenetére


gipsztigris
addikt

Nemár! A kék egész jó lenne a b@szott nagy koronavédő nélkül. :)

Tetszik a Nardin szíj megoldása, de a dizájnt egy kissé túltolták! Nincs semmilyen rokonság a Hublottal? :D

[ Szerkesztve ]

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#189045) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Sungoo! Ha valaki nagyon nagy értékú egyedi órát hord, akkor mindegy.

Ellenben van egy két érdekes típus, ami nem csak kiválóan hordható, látható, hanem tényleg (nem seiko) nem tucat. Igen fasza saját kaliber, tartalék kijelzéssel.

Pequignet OceanicTime Royal Caliber 300.. Nem occsó. :K

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#189046) -szabi-


-szabi-
őstag

Hi

Kinéztem magamnak ezt a Tissot órát:

Szóba jöhet még a fehér számlapos, ez majd megtekintéskor derül ki melyik tetszik jobban.
Kérdésem az lenne mennyire megyek mellé ezzel az órával, ha hosszú évekre tervezek vele?
Előfordulhat, hogy hamis órával találkozom?
Esetleg van valakinek ezzel tapasztalata?
Előre is köszi.

üdv

(#189047) csabulaxi válasza -szabi- (#189046) üzenetére


csabulaxi
senior tag

ETA G10.211 szerkezet, lásd pár hozzászólással lentebb(fentebb)

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#189048) -szabi- válasza csabulaxi (#189047) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia

Erre gondoltál: #189024?
Szóval rossz választás?

üdv

(#189049) bence0929 válasza csabulaxi (#189041) üzenetére


bence0929
tag

:DD :DD :DD :C Erre csak ennyi, ebből látszik az emberi gyarlóság és bugyutaság határtalan, de legalább ilyen is van :K

Mondjuk egy porno királynak simán lehetne jó választás, vagy egy luxus stricinek :DD

[ Szerkesztve ]

(#189050) bence0929 válasza Deskdiver (#189036) üzenetére


bence0929
tag

Gratula, szépség :C :R

Pont egy öröknaptáras nem tudja merre járunk, ilyen az élet sója, remélem megoldódik ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.