Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#160001) Skimaster válasza csabulaxi (#159996) üzenetére


Skimaster
senior tag

Egyik barátomnak ilyen van,klasszik finom darab:Memo raider JLC szerkezet van benne....

(#160002) sutszi


sutszi
veterán

Használati utasításban olvasom, hogy " *csavaros koronával felszerelet modellek". A DS Podiumomnál nem tekeredik ki vagy be a korona. Van neki 1/2/3 pozíciója ha kihúzom. 1-es állapotban kb üresjárat van. Tehát akármerre tekerem, nem csavarodik ki. De az ábra szerint ha kicsavarom az látható. Honnan lehet eldönteni, egy adott modellről, hogy csavarható vagy sem?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#160003) Elvis351 válasza ktg3 (#159992) üzenetére


Elvis351
csendes tag

Nem
Miért, el kéne? :U

[ Szerkesztve ]

(#160004) alphaville válasza 5-ös kezelő (#159964) üzenetére


alphaville
aktív tag

Gratulálok, tegyèl fel fotót!

(#160005) csabulaxi


csabulaxi
senior tag

kérdés

láttam egy Heuer (tag ?)nagyon újnak kinéző órát, azon a Heuer felirat világos kék színű volt és a 4 - 5 óránál valami narancsos sárgás kerek jelvény logo volt.
van -e ilyesmi limitált kiadás vagy valami kamu óra volt?

Ilyesmi volt

[link]

"A Világegyetem fényévmilliókkal is mérhetetlen irdatlan nagyságát emberi ésszel lehetetlen fölfogni. A jó hír viszont: nincs is rá semmi szükség, hogy fölfogjuk."

(#160006) condy válasza alphaville (#159930) üzenetére


condy
senior tag

:D :D :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#160007) Macyke82 válasza condy (#160006) üzenetére


Macyke82
tag

Hoppá egy condy :)
Hát te hol voltál eddig?
Most már leszel gyakrabban?
Vannak új ketyeréid?
Bocs most csak ennyi kérdés jutott eszembe hirtelen :D

(#160008) g0n21 válasza csabulaxi (#160005) üzenetére


g0n21
senior tag

A TAG elkezdte a heritage modelleket idén, TAG felirat nélkül. Vagy csak nagyon heritage-kedni akarnak, vagy rájöttek h a HEUER az igaz, a Tekniké dávántgárr az meg a bullshit...

Kronometer.hu // PestiOras.hu // nick: Gonzi // Bulgari Velocissimo 1,8m // Omega X-33 SkyWalker 1,5m // Zenith El Primero Chronomaster Open XXT 1,6m // Breitling Chronomat B01 42mm Rouleaux szíjjal 2,2m

(#160009) condy válasza Macyke82 (#160007) üzenetére


condy
senior tag

Hali,
Sok dolgom volt, de most úgy tűnik lazul egy kicsit a tempó.
Már olvasgatok lassan vissza. (Van mit.) :D
Igyekszem gyakrabban benézni ezután.
Új ketyere nincs, de felveszem a ritmust azon a fronton is.

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#160010) Skimaster válasza condy (#160009) üzenetére


Skimaster
senior tag

Eltüntél, mint az aranyóra.... :D

(#160011) condy


condy
senior tag

Egy kis játék?

Hol "mutatják" az időt?

1.

2.

3. Bónusz :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#160012) Macyke82 válasza condy (#160011) üzenetére


Macyke82
tag

1. Passz
2. Tiszafüredi Református Egyházközség
3. Kezeden :DDD

De volt neked valami kis Baume & Mercier kalandod is nem?
Azt itt már nem "publikáltad" :)

[ Szerkesztve ]

(#160013) Mercutio_ válasza hito (#159972) üzenetére


Mercutio_
félisten

Tulku is felvetette ezt a beépítés témát, neki ezt írtam.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#160014) condy válasza Macyke82 (#160012) üzenetére


condy
senior tag

Sajnos, csak a harmadik válasz helyes. De az telitalálat. :DD

A BM is megvan (még). Nem csak itt nem jártam egy ideje, hanem máshol sem, így azóta nem volt üzlet.

[ Szerkesztve ]

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#160015) Mercutio_ válasza condy (#160014) üzenetére


Mercutio_
félisten

dy laptop :C :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#160016) Rivaul válasza ktg3 (#159984) üzenetére


Rivaul
addikt

Köszönöm. Ez valóban tetszik. El is mentettem :K

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#160017) ktg3 válasza Elvis351 (#160003) üzenetére


ktg3
őstag

Nálam elalszik a led.

mod.: Bocsi benéztem. Nekem az álló fajta van. Neked pedig a fekvő. :B :W

(#160016) Rivaul: Örülök, hogy tetszik. Annyit még tudni kell, hogy ez elvileg nem szervizelhető. Gyakorlatban bőven elketyeg 10+ évig. Kezdő automatának szerintem jópofa.

[ Szerkesztve ]

(#160018) levenduli válasza #17803776 (#160000) üzenetére


levenduli
tag

Mark Gordonnak is van...

http://www.ussrtime.com/start.html

(#160019) Rivaul válasza ktg3 (#160017) üzenetére


Rivaul
addikt

Nekem csak annyi kell hogy egy normálisabb óra legyen a kezemen. Ezek a fajták mindig nagyon tetszettek. Talán ha megszokom az érzést akkor idővel komolyabbra váltok de elsőre szerintem ez is megfelel.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#160020) ktg3 válasza Rivaul (#160019) üzenetére


ktg3
őstag

Azért is gondoltam erre. A swatch az ilyen full belépőszint kb. minden tekintetben, de egyáltalán nem gagyi és tök jó, divatos, változatos darabok vannak. Ráadásul az órakedvelők szemében is egy ismert és elfogadott brand, így ha esetleg utólag jobban belemászol a dolgokba, akkor sem fogod fogni a fejedet, hogy te jó ég mire költöttem pár éve....

(#160021) gipsztigris válasza condy (#160011) üzenetére


gipsztigris
addikt

1. Krakkó
2. Lőcse (nem működik)

:DDD

"Mindig kész vagyok tanulni, de azt nem szeretem, ha kioktatnak" -S.W. Churchill-

(#160022) 5-ös kezelő válasza 7s26c (#159965) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Fotót majd szabadnapon, mostanában relatíve korán kezdek.
Mai napon 3 mp késés ment bele melóban, ez jó. Horometerre ráraktam utána, hát ez is utálja a mérést - vagy én követek el valami szarvashibát. Minden pozícióban 10-60 s sietést mért. :F Lengésszög 260-310 fok. Harmadik szíjat próbálom rá. A gyárit nem fogtam be, de nagyon jól néz ki rajta. Gumiszíj nem jó hozzá, elnyírja az éles tokperem. Nagyon nyers élek vannak a tokon, kezet is elvághatja akár. Alis kétrészes fekete vászon /műszálas/ szíj került rá végül, első éjszakánkra készülök.
Alpha : Neked is kösz.
Condy : Üdv újból.
Kvazy : Akna gránát időzítő szervizelést is vállalsz? MOM gyártott sokat abból is sztem. :D Nem kell rá sok garanciát vállalni... :)

[ Szerkesztve ]

(#160023) squir válasza condy (#160014) üzenetére


squir
aktív tag

Hali Condy!😁

(#160024) condy válasza gipsztigris (#160021) üzenetére


condy
senior tag

Yesss! Ott a pont.

squir, 5-ös: Sziasztok. 😀
Mercutio: 😀

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#160025) #17803776 válasza 5-ös kezelő (#160022) üzenetére


#17803776
törölt tag

Csak ha a vizsga részét képezi :)

levenduli: Érdekes egy darab amit eddig csináltam az nem ilyen volt egyik se.

(#160026) Tulku válasza Mercutio_ (#160013) üzenetére


Tulku
veterán

1. Beépítések között elég markáns eltérések lehetnek...láttam életemben kb 2 olyat amit bármikor szívesen hordanék...talán a nagy méret lenne visszatartó (nekem már a 44mm is az)

2. A legfőbb ellenérvet asszem csak Resool említette...még pedig azt, hogy ezeket zsebbe tervezték, nem karon való hadonászásra...így más a meghajtó ütődés szabályozása...tehát megfontolt karóra imádóknak ajánlott....

3. Teljesen igazad van, eladásuk baromi nehéz és gyakorta nagy a bukó (bár sokszori eladás esetén egyszer csak valaki megveszi oly olcsón, hogy azon már nem lehet bukni :) )

(#160027) M4mmut


M4mmut
csendes tag

Sziasztok,

Engedjétek meg, hogy elmeséljem a tegnapi óravásárlási kálváriámat.

Régóta szeretnék egy kék Tissot Seastar-t, a Facebook Használt órás csoportban egy srác (G. Tamás) hirdetett egy fekete számlapos Seastar-t, 110k-ért - jó árnak tűnt, ráírtam. A válasznak nagyon megörültem, mert igaz hogy a feketét elviszik tőle, de van neki egy zsír új kék számlapos, fémszíjjal - amit 120k-ért odaadna. Ahogy a szavaiból kivettem, Erdélyben lakik, és 11.30-12.01-én van Magyarországon - így tegnap este összehoztuk a találkozót.

A találkozóra két órát hozott magával egy fekete (ebből előttem már 2-t eladott!!!) és egy kék Seastar-t.
Az óra elsőre okésnak tűnt (csomagolás, fólia, kitöltetlen garikártya stb) Viszont amikor alaposabban megnéztem: A lünetta festése nem volt homogén 45-55 tartományban lényegesen sötétebb volt, 12-nél a lünetta oldala kék festékes volt (WTF?), a koronazár érzésre gagyi volt, a szerkezet koronáról többszöri próbálkozásra váltott dátumot, a rotoron a felirat kiképzése eltért attól amit a különböző youtube videókban láttam. Amikor ezeket szóvá tettem volt egy gyenge próbálkozás "Nem láttál még ilyet élőben?" de amikor azt mondtam hogy volt ilyenem beismerte a kétes eredetet "70k-ért vettem és engem is becsaptak, nézd hogy remeg a kezem" (látványos kézrezegtetés) - Végszóként pironkodva kifizette a benzinköltségem, és érzékeny búcsút vettünk egymástól.

Ezzel a kis szösszenettel nem rágalmazni szeretnék, az időmön kívül nem ért veszteség - viszont a legutóbb felbukkanó Fortis hamisításból kiindulva , szeretném megelőzni hogy károsuljanak a fórumtársak.
Szóval - Tissot Seastar vásárlással óvatosan!

Ps: A neten böngészve nem találtam replikát ebből a típusból :/

További szép napot!

(#160028) ronin s8 válasza Tulku (#160026) üzenetére


ronin s8
senior tag

Egy mechanikus órában eleve nem célszerű hadonászni. Akármennyire jó és strapabíró a szerkezet, ezt nem szereti.
Szerintem a beépítések legnagyobb hibája a rossz vízállóság. Az ellen nincs orvosság.

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#160029) ronin s8 válasza M4mmut (#160027) üzenetére


ronin s8
senior tag

Ha már valaki mazochista, akkor Tissot-t csak szalonban...

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#160030) squir


squir
aktív tag

Srácok!
Tudja valaki, hogy melyik szerkezet dolgozik a Certina DS Cascadeur órában? (1996 körüli modell). Köszi előre is! ( kicsit sürgős lenne...)

(#160031) alphaville válasza condy (#160006) üzenetére


alphaville
aktív tag

Szeva, Condy!
Üdv. ismèt a klubban. :)

(#160032) resool válasza squir (#160030) üzenetére


resool
aktív tag

Ez kvarc nem? Ezeket a találtam neten, típustól függően:ETA 205911; ETA 251.262. ;ETA G10.211. Aztán, hogy mennyire igaz azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#160033) 5-ös kezelő


5-ös kezelő
senior tag

Engedve a tömeg unszolásának, néhány kép félálomban. /Éjjel márkatársának szokásaihoz híven, rengeteget sietett kézen, (cca. 20 s)./ Rodina társaságában, melyen Harry szíj és jó. :)


(#160034) #17803776 válasza levenduli (#160018) üzenetére


#17803776
törölt tag

Bent megkérdeztem a szakikat, ez nem MOM óra csak a szánlap az. Ez valami orosz csoda.

(#160035) 5-ös kezelő válasza #17803776 (#160034) üzenetére


5-ös kezelő
senior tag

Ha érdekel egy MOM Digitor, tudok kölcsönadni egyet gyakorlásra.
[link]

(#160036) 7s26c válasza 5-ös kezelő (#160033) üzenetére


7s26c
senior tag

Viseld egészséggel!

Az utolsó ember a Földön a szobájában ült. És akkor kopogtak az ajtón…

(#160037) squir válasza resool (#160032) üzenetére


squir
aktív tag

Igen quartz.😊 konkrétan 1996-os modell: http://uhrerbe.com/unt/57684-certina_ds_cascadeur__chronograph__sehr_selten__retro.html
Telefonról vagyok, így nem tudok rendesen sem linkelni, sem keresni. Az lenne a lényeg, hogy ezt a modellt a szutyok ETA G10-el szerelték, vagy sem?!
Ui: ha minden igaz, ez a típusa egy, kizáróla dílerek részére terjesztett modell 1996-ból.

[ Szerkesztve ]

(#160038) Bazsi101 válasza 5-ös kezelő (#160033) üzenetére


Bazsi101
tag

Jól néz ki. Gratulálok.

Lidl-ben megint van óradoboz, ha valaki szeretne venni.

[ Szerkesztve ]

(#160039) resool válasza squir (#160037) üzenetére


resool
aktív tag

Passzolom, sajnos céges gépről eléggé korlátozott vagyok én is keresgélés szempontjából, a honlapok 80 %-a nem jön be. De ahol megtaláltam ezt a modellt, sehol nem írtak a szerkezetről. Mindenesetre szerintem 50 ezer ftig okés lehet akármilyen szerkezettel. Afölött szerintem már sok.

(#160040) sutszi válasza squir (#160037) üzenetére


sutszi
veterán

Mi a baj a G10-el?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#160041) squir válasza resool (#160039) üzenetére


squir
aktív tag

Köszi, annyiért kínálják, hibátlan állapotban. De még játszósnak sem szeretnék G10-et.😊 Max kinyitom.
Sutszi: Egy kő nélküli, műanyag, nem bontható-javítható filléres vacak, amit 100e feletti órákba is van képe egyes gyártóknak beszerelni.

[ Szerkesztve ]

(#160042) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Üdv!

Női márkában mi az, amit már órának lehet hívni? ...a gond az, hogy olyan 100.000 lenne a max. Férfivel egész képben vagyok egy laikushoz képest, de nőiben akármerre nézek, csak divatórákat találtam. Ami meg nem az, az ilyen 1.000€+

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#160043) resool válasza TazLeacher (#160042) üzenetére


resool
aktív tag

Certina Lady, Citizen, Seiko, Orient, ezek között nézelődj. Szerintem egy Certina DS Podium Lady a legjobb amit ebből az összegből ki tudsz hozni.

(#160044) sutszi válasza squir (#160041) üzenetére


sutszi
veterán

😞 akkor ezek szerint ezzel nem jártam túl jól. Mert az enyémben az van.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#160045) #17803776 válasza 5-ös kezelő (#160035) üzenetére


#17803776
törölt tag

Köszi a felajánlást de elegem van a momokból :) 2 napja ütöm verem és mostanra lett csak jó.

(#160046) condy válasza alphaville (#160031) üzenetére


condy
senior tag

Köszi. Még olvasom a lemaradásomat, de vagyok. :D

"I think, this is the beginning of a beautiful friendship."

(#160047) squir válasza sutszi (#160044) üzenetére


squir
aktív tag

Bocs. Sajnálom, de nem jártál jól vele.😞 személy szerint én nagyon nem szeretem.. Javítással nem kell bajlódni: egyszerűen kuka a belseje és pár forintból újat raknak bele. milyen óra?

(#160048) Misi1979 válasza M4mmut (#160027) üzenetére


Misi1979
őstag

Üdv, be tudod linkelni a hirdetést/adatlapot? (nyugodtan írj rám fb-n vagy privát üzenetben akár itt is)

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#160049) resool válasza M4mmut (#160027) üzenetére


resool
aktív tag

Hát ez elég gáz... :( Gondolom mennyire verték át.

(#160050) terra052 válasza squir (#160041) üzenetére


terra052
őstag

Az ETA G10.211 négy köves,nem? Ne kissebítsd már az érdemeit ;] ;] ;]

werkmania.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.