Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:04

LOGOUT.hu

Hamis órák itt nem kívánatosak, semmilyen formában.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25701) WiZARD válasza pilóta (#25699) üzenetére


WiZARD
addikt

Pedig eleg szepen no az aruk, szerintem jobb mint a banki kamat... rolex arak

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25702) BiriBum


BiriBum
őstag

Én egy ilyet szeretnék megcsípni:

(#25703) pilóta válasza #24334592 (#25700) üzenetére


pilóta
nagyúr

De miért venne meg valaki egy órát drágábban használtan, ha megveheti újonnan is?
Ennek akkor lenne értelme, ha tényleg annyira limitált, hogy pár nap alatt elkapkodják, és évekkel később el lehet adni drágábban. De szvsz az ilyen limitált szériák nem ez a nagyságrend, mint ez a rolex...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25704) pilóta válasza #24334592 (#25700) üzenetére


pilóta
nagyúr

5 év 31%, az kevesebb, mint évi 6%. Az arany többet hozott, vagy jópár részvény is. De nem akarlak lebeszélni, csak szerintem ha már befektetésnek veszed, akkor olyat vegyél, ami tényleg jó befektetés...

[ Szerkesztve ]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25705) jannuss


jannuss
tag

Arany, arany, arany.

2éve még 8eFt volt a tiszta 999 vagy 9999-es arany gramm ára, most 13eFt, azaz több mint 50% 2 év alatt.

Arany és ezüst. Ezüst is ugyanigy teljesít.

órákban nem vagyok jártas, bár vettem egy aranyozott Omega genevét pár hónapja 78-as évjárt, aranyozott fém szíjjal 50eFt-ért már el tudnám adni 70eFt felett.

Minden relativ, az arany is azért drágul mert egyre kevesebb lesz belőle, ha most találnának egy aranyban, ezüstben dús lelőhelyet az becumiztatna elég sok mindent.

Tehát limitálódik. Nemrég vettem egy limitált kiadású ketyegőt remélem nem fürdök be vele:-)

Üdv!

(#25706) Ahillesz


Ahillesz
újonc

Sziasztok!
Egy kis segitség kellene.Mi a véleményetek a tag heuer aquaracer wan2110-ról meg az omega seamaster 300m quartz-ról?
Előre is köszi a válaszokat!

(#25707) #24334592 válasza pilóta (#25704) üzenetére


#24334592
törölt tag

kedves, h emelkedő hozammal számolsz...Amikor 1850ről vissszaesett 1600ig, akkor is ajánlottad volna az aranyad? ;]

azért limitált mert nem kapja meg sehol.Később se.Tehát nem áll az általad vázolt szitu.

A részvények dettó, aki napi szinten kereskedik is nehezen húz hasznot (lásd többen a mibe tegyem a pénzem topikban) hát még azok akik kevésbé értenek hozzá...

évi 6%, para nélkül...Ugye Soros mondta, h jót akarsz enni, vagy jól aludni.Én jól aludni, mert nem érdekelnek a varázsszámok amivel kábítják az embereket amit a chart tetszőlegesen szimpatikus részéről vágnak ki (by brókernet:) )

de no offense :B

(#25708) WiZARD


WiZARD
addikt

Arany Rolex :)

evi 6% pedig annyira nem is keves $nal...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#25709) pilóta válasza #24334592 (#25707) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nem tudom, hogy mennyi időre akarod a befektetést, de ha mondjuk legalább 5évre, akkor válassz ki tetszőleges 5 évet 100 évre visszamenőleg, és nézd meg, hogy mikor nem hozott ennyi idő alatt 31%-ot az arany. Persze hogy vannak esések, de vannak ugyanekkora emelkedések is. Összességében 5-10-20 év távlatában nincs ennél biztosabb. De semmi gond, te pénzed, azt veszel, amit akarsz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25710) #24334592 válasza pilóta (#25709) üzenetére


#24334592
törölt tag

ez az utolsó, majd törölgetnek a modik.

10+ évre...

Engem nem vígasztal, h vannak emelkedések, ha -15% bukóval kezdek (amit az új óra vásárlásnál kifogásostál) és utána emelkedik még 10-et...

Mellesleg, $-ban, vagy euroban a 6% tényleg nem rossz...

Csak nem azért mantrázod az aranyat, mert longolsz? ;]

Innen még a vak is látja, h jó buli :D

ha leszámítjuk a 11-előtti aranykort, látható a sávozás...namost én nem akarok aranytőzsdével foglalkozni,időm sem engedi, h eltaláljam a tetejét-alját...akkor viszont mindjárt nem akkora buli

[ Szerkesztve ]

(#25711) pilóta válasza #24334592 (#25710) üzenetére


pilóta
nagyúr

Na jól teleoffoljuk itt az óratopikot ezzel. ;)
A linkelt 5 éves táblázat is azt mutatja, hogy elég jó a hozam. Hogy egy éven belül hogy alakul, az mindegy, rövid távra nem jó, ez egyértelmű, de az óra még rosszabb rövid távon, hiszen a rolex is csak az új árát tekintve hozott 31%-ot, vagyis ugynazt az órát újonnan annyival drágábban tudod megvenni 5 év múlva.
Tekintve, hogy megvásárlás után azonnal használt óra lesz belőle, azt kell megnézni, hogy a vásárláskori összeg és az 5 év múltán a használt eladási ár hogyan függ össze. Szvsz nincs 31%, de még 0% se nagyon, egy éven belül meg -30% bukó.
Akkor már inkább használt rolexet kell venni befektetésnek, hiszen az nem mindjárt bukóval kezd.

Másik, hogy az aranyat bármikor 5 perc alatt el tudod adni, egy órát meg hirdetni kell, alkudozni, napok/hetek telnek el, mire jó árat megkapod érte. Ha mondjuk meg vagy szorulva, és gyorsan kell a pénz, akkor még többet bukhatsz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25712) #24334592 válasza pilóta (#25711) üzenetére


#24334592
törölt tag

gyere már át a befektetős topikba! Ráférne a pörgés ;)

(#25713) seiko


seiko
senior tag

Kíváncsi lennék, mekkora az az összeg, amit be akartok fektetni, mivel elég komolynak látom a problémát! :DD

Nekem ilyen gondjaim sajnos nincsenek. :O

(#25714) Szizol válasza seiko (#25713) üzenetére


Szizol
tag

Szerintem a Rolex ára a tét :)

(#25715) Zozzer888 válasza #24334592 (#25712) üzenetére


Zozzer888
addikt

Fektesd be a pénzt,és a töredékek töredékéből Dzsanától meg vegyél valami normális vintage órát:D így minden meglesz:D

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#25716) #24334592 válasza Zozzer888 (#25715) üzenetére


#24334592
törölt tag

:DD

ha van olyan órája, ami hasonlít a rolex sportos vonalára...Bár nem hiszem, h Dzsana eladásra veszi őket...Túl fanatikus gyűjtő ahhoz :R

Szizol: mondjuk ha a nyugdíjmegtakarításom a tét, akkor már elgondolkodik az ember...

[ Szerkesztve ]

(#25717) Dzsana válasza #24334592 (#25716) üzenetére


Dzsana
senior tag

Hát ezt jól látod! :-) Már vettem úgy is pár órát, hogy hú, na ezt majd tovább adom, mert olcsón jutottam hozzá, de nincs szívem megválni egyiktől sem. Mind szép a maga nemében! Pedig kezdek átesni a ló túloldalára, egy párat lehet, hogy ki kellene szórnom.

http://zar-ido.blogspot.hu/search/label/%C3%93ra

(#25718) Mathias-2120


Mathias-2120
tag

Sziasztok!

Nemreg hozzam kerult egy Casio Bem-506-os karora, [link] ami (legalabbis szamomra) fura dolgokat csinal. Az orarol tudni kell hogy kronografos, kulon mutatja a a honap napjait, illetve a het napjait. A problema ott kezdodik, hogy amikor mondjuk hajnali 3-kor beallitom, hogy 11-e van es vasarnap, akkor déli 12 ora utan mar 12-et mutat, de meg mindig vasarnapot. Szoval a datumjelzo, mar atvalt delben, mintha ejfel lenne, a napszamlalo pedig helyesen nem. Itt egyszeruen csak arrol van szo, hogy az egyiket hajnalban kell beallitani, a masikat pedig delutan? Mi ebbe a logika? Vagy ennek valamifele mechanikai okai vannak? Megjegyzem arra kulon figyeltem, hogy 9 es 2 kozott ne allitgassam. Koszi a segitseget elore is!

Udv!

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#25719) pilóta válasza Mathias-2120 (#25718) üzenetére


pilóta
nagyúr

Hát ez nagyon érdekes. Próbáld meg, hogy előretekered 12 órát, utána mit csinál.
A hét jelző mikor vált?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#25720) Mathias-2120


Mathias-2120
tag

Sziasztok!

Nemrég hozzam kerult egy Casio Bem-506-os karora, [link] ami (legalabbis szamomra) fura dolgokat csinal. Az orarol tudni kell hogy kronografos, kulon mutatja a a honap napjait, illetve a het napjait. A problema ott kezdodik, hogy amikor mondjuk hajnali 3-kor beallitom, hogy 11-e van es vasarnap, akkor déli 12 ora utan mar 12-ét mutat, de még mindig vasarnápot. Szoval a dátumjelző, már átvált délben, mintha ejfel lenne, a napszamlalo pedig helyesen nem. Itt egyszeruen csak arrol van szo, hogy az egyiket hajnalban kell beallitani, a masikat pedig delutan? Mi ebbe a logika? Vagy ennek valamifele mechanikai okai vannak? Megjegyzem arra kulon figyeltem, hogy 9 es 2 kozott ne allitgassam. Koszi a segitseget elore is!

Udv!

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#25721) Mathias-2120 válasza pilóta (#25719) üzenetére


Mathias-2120
tag

A hét jelző az normálisan amikor kell, úgy vettem észre. Tehát nincs szinkron közöttük. Arra gondoltam, hogy most állítom vissza 12-ről 11-ére a dátumjelzőt és akkor elvileg ok!? Arra nem gondoltam, hogy előretekerem 12 órával, de az is működhet. Bár akkor elvileg ugye ugyanúgy marad a csúsztatott dátumbeállítás.

Elvileg ugye nem szabad este 9 és hajnali 2 között átállítani, de így, hogy nem tudom, hogy az óra szerint mikor van dél, illetve éjfél, sosem merem 9 és 2 között állítani, szóval kivárom a 2 órát..

Vigyem el szervízbe?

UI, bocsi a dupla hsz-ért, a telefonom azt írta ki, hogy a safari nem küldte el...

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#25722) young78 válasza Mathias-2120 (#25721) üzenetére


young78
tag

Ne vidd szervizbe. Ha a mutatót tekered, fogod látni hogy az első alkalommal vált-e napot, vagy a második után. Azt is fogod látni hogy a hét napját váltja-e, vagy manuálisan neked kell. Ha nem boldogultál vele így sem, akkor esetleg mutasd meg a szerviznek is. Valóban nem szabad a dátumot este 10 és hajnali 2 között állítani és ha nem vagy meggyőződve arról hogy most este vagy reggel van-e akkor csak a mutatókat tekerd előre.

[ Szerkesztve ]

(#25723) Mathias-2120 válasza young78 (#25722) üzenetére


Mathias-2120
tag

Úgy hiszem megoldódott. Előretekertem az óramutatót és valóban téves napszakban járt. Még annyi hozzátartozik, hogy nem pont 0:00-kor ugrik át a hét jelző, hanem valamikor hajnali 2 fele. Remélem ez normális. A dátumjelző, meg már fél 12-kor átáll köztes állásra, tehát tizenegyedike és tizenkettedike közé, és majd valamikor éjfél tájákán vált át teljesen a következő napra.

Köszi a segítséget mindkettőtöknek!

Üdv.

Segíts magadon, Isten is megsegít!

(#25724) venge


venge
tag

Ez sem semmi! :Y

(#25725) gg72


gg72
veterán

Seiko 5-ös szériás automata óra mennyire számít pontosnak? Ezt néztem ki SNKE01K1:

[link]
[link]

Vagy esetleg 30ezres kategriában van jobb vétel, pl. Orient?
Nem szeretnék túl nagy órát, lehetőúleg fémcsatos legyen, dátumos és divatosan sportos.

(#25726) seiko válasza gg72 (#25725) üzenetére


seiko
senior tag

Hasonló minőség, mint a 30ezres Orientek.
Megbízható, jó órák.
Általában elmondható, hogy napi fél percen belül teljesítenek, de előfordul köztük extrém pontos óra is.
Nemrégiben hordtam néhány napig egy frissen tisztított Orient Mako-t, másodpercél kevesebbet sietett ezalatt.
Ez már Rolex "minőség. :Y

(#25727) #24334592 válasza venge (#25724) üzenetére


#24334592
törölt tag

nem semmi...kockáknak kötelező...

asszongya "...no battery"

a mátrixban is bejött egy darabig a bio áram ;]

(#25728) gg72 válasza seiko (#25726) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz.
Meg kellene nézni boltban is, mert az adatok alapján az Orientek mintha nagyobbak lennének, mint az új szériás 5-ös Seiko-k.

(#25729) Misi1979 válasza #24334592 (#25727) üzenetére


Misi1979
őstag

Pont a kockák híresek arról, hogy varratják magukat:) Ez amúgy valszeg egy koncepció és az is marad..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#25730) seiko válasza gg72 (#25728) üzenetére


seiko
senior tag

szerintem is nagyobbak az Orientek. :K

(#25731) #24334592 válasza Misi1979 (#25729) üzenetére


#24334592
törölt tag

valahol nekik is el kell kezdeni az emberré válást.Ez egy jó koncepció lenne :D

(#25732) Szizol válasza gg72 (#25725) üzenetére


Szizol
tag

Orientből az ehhez hasonló legjobb vétel szerintem az Orient Ray, de az nagyobb ennél valamivel.

(#25733) Szizol válasza seiko (#25726) üzenetére


Szizol
tag

1 másodpercnél kevesebb eltérés az tényleg nagyon durva :) Ez tuti?

(#25734) seiko válasza Szizol (#25733) üzenetére


seiko
senior tag

Nem írtam volna........

(#25735) seiko válasza Szizol (#25732) üzenetére


seiko
senior tag

Ez ennyiért best buy! :C

(#25736) gg72 válasza Szizol (#25732) üzenetére


gg72
veterán

Igen, azt is néztem már, tezsik is. A Seiko üvege hardlex, az Orienté ásványüveg, jól tudom?

(#25737) TripleB


TripleB
senior tag

Sziasztok!

Sajnos nagyon vékony csuklóval áldott meg a Tervező, ráadásul még nikkelallergiám is van. Nem egyszerű
órát választanom. 30-40 ezres kategóriában létezik antiallergén tokozással "legjobb vétel"?

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#25738) Csigusz 1 válasza TripleB (#25737) üzenetére


Csigusz 1
aktív tag

Szerintem a Boccia órák között nézelődj.

My name is Biga... Csigabiga! :D

(#25739) seiko válasza TripleB (#25737) üzenetére


seiko
senior tag

a mostani ss óratokok nikkelmentesek.

de ha biztos akarsz lenni a dolgodban, vegyél titán tokos órát.

a Citizen választékában egész jók vannak.

(#25740) TripleB


TripleB
senior tag

Köszönöm a válaszokat!
Első körben a titániumokat veszem célba.

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#25741) Szizol válasza gg72 (#25736) üzenetére


Szizol
tag

Én úgy tudom, hogy a hardlex is ásványüveg csak keményítési eljárással és marketing névvel. Az Orient kristályüvegek is átesnek egy keményítési eljáráson. Viszont az, hogy van-e különbség a kettő keménységi foka között, arról fogalmam sincs. :) Ha tutira mész, akkor lecserélteted az üveget zafírra, annak a keménysége nagyságrendekkel nagyobb bármilyen egyéb kristályüvegénél :)

(#25742) Szizol válasza TripleB (#25740) üzenetére


Szizol
tag

Esetleg itt találsz valamit az oldal közepétől lefele.

(#25743) TripleB válasza Szizol (#25742) üzenetére


TripleB
senior tag

Köszönöm Neked is!

Ez az Orient óra tetszik. A 37mm-es tokátmérő tán még jó is lehet

[ Szerkesztve ]

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#25744) TripleB


TripleB
senior tag

A képek alapján nem rossz

"Aki nevet, azzal együtt nevet a világ. Aki sír, az egyedül sír"

(#25745) seiko válasza Szizol (#25741) üzenetére


seiko
senior tag

A Hardlex azért "tud" valamit, szemben a csak marketing által keményített ásványi üvegekkel! :Y

(#25746) TimeCenter válasza seiko (#25745) üzenetére


TimeCenter
tag

Az óragyártók által használt 316L acélban van nikkel 10 és 14% közötti mennyiségben. Ha biztosra akarsz menni vegyél titánium tokos órát.

316L

(#25747) young78 válasza Mathias-2120 (#25723) üzenetére


young78
tag

Normális, igen, pont ezért van ez az intervallum megadva hogy este 10 és hajnali 2 között ne állítsd a dátumot.

(#25748) gg72 válasza seiko (#25735) üzenetére


gg72
veterán

Akkor szerinted ez az Orient Ray jobb vétel 30ezerért, mint az általam korábban linkelt Seiko? [link]

(#25749) NoOne1976 válasza TripleB (#25743) üzenetére


NoOne1976
őstag

Tényleg gyönyörű! Nekem is bagyon bejön :) Az az érdekes, hogy én ezzel a kódszámmal sehol nem találom, csak ennél az egy eladónál. Orient FTT0T002K0

Van olyan bolt ahol kapható? Még gyártó weboldalán sem lelem.

(#25750) seiko válasza TimeCenter (#25746) üzenetére


seiko
senior tag

Én úgy tudtam, ez az orvosi acél, és nem allergén.
Ezek szerint mégsem az.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.